Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) #56573440 válasza justice84 (#400) üzenetére


#56573440
törölt tag

Az eredetinél? Persze hogy de. ;) ha nem 1:1-ben kell a szerver kitolja, akkor fog.

Jó egyébként ez a cucc, de továbbra is tartom, kell alá egy korrekt celvas lejátszásra. Jó a smart tv, de nem lesz addon yt meg tarsaira, egy pár ezresert egy korrekt pi, vagy bármi lejátszó must have. Az a baj hogy nem tudjuk pl itt milyen PC milyen cuccal akar mit játszani pl :(

[ Szerkesztve ]

(#402) enginev3.0 válasza #56573440 (#401) üzenetére


enginev3.0
félisten

Pc egy core i5, ami az adatlapomon van
A Nas Vas egy N36L, 2GB rammal, és semmi nem fut, csak a plex meg TM, ami csak seedel

(#400) justice84@ Minden így van beállítva

Ez most komoly? Tegnap "megvettem" a PC appot, 1640 ftért aktiváltam, mert egyébként csak egy percet nézhettem a filmből, ma meg újra ki kéne fizetnem az 1640ft-ot? :W :W :W

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#403) justice84


justice84
tag

Akkor a kliens beállításokkal kelleme még játszani.
Plex Home Theater for Windows alkalmazás az ingyenes.A Plex Applicatios az megy egyszeri díjasok tudtommal.

(#404) enginev3.0 válasza justice84 (#403) üzenetére


enginev3.0
félisten

Home Theater
Basszus, minek van két fajta app win-re, ez volt az én bajom, eddig az appot szedtem le, és minden baja volt, meg fizetős, Home Theater -rel meg tökéletes, bár nem tetszik, hogy egérrel nem lehet irányítani, de így nem akad, és nem kell fizetni :W :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#405) justice84 válasza enginev3.0 (#404) üzenetére


justice84
tag

De nem kell újra megvenni, akkor ott valami gebasz van ,e-mailes számlát vagy valamit kaptál a kifizetésről?

(#406) enginev3.0 válasza justice84 (#405) üzenetére


enginev3.0
félisten

Kaptam

De megnyitottam az appot es megint ott volt hogy aktivate, plusz ha elinditottam egy filmet megint felajánlotta

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#407) enginev3.0 válasza justice84 (#405) üzenetére


enginev3.0
félisten

Végül sikerült, be kellett lépnem MS fiókommal a windowsba és így jó, de ennél az appnál még mindig akadva mennek a filmek, Home mozinál meg szépen, ezen gondolom nem sokat tudok változtatni?!
Vagy, hogy egérrel tudjam irányítani a Home mozit, bármely megoldás tökéletes lenne számomra

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#408) #56573440 válasza enginev3.0 (#407) üzenetére


#56573440
törölt tag

Telefonos appban van távirányító az nem jó? :DDD

(#409) justice84 válasza enginev3.0 (#407) üzenetére


justice84
tag

Jaa azért nem ment :) MS fiókoddal van összekötve, ha nem jelentkezel be megint sírni fog az app.
Én a helyedbe feltenném a Kodi-t és a PlexKodiConnect addont ,lenne egér funkció,plusz egyéb más addon amit a PHT-be nem tehető bele.

(#410) enginev3.0 válasza justice84 (#409) üzenetére


enginev3.0
félisten

Azt hiszem megvan az akadozás forrása

Én feltettem a NAS-ra a plexivity-t is, azt hittem ez is kell, persze hiába olvastam, hogy csak alternatíva (most sem értem miért jó), egyszerre kettő futott, és így már sok volt :D Most megnyitottam pár filmet, belepörgettem és ment szépen, de persze majd akkor derül ki ha valamit végig nézünk, de úgy néz ki már nincs gond, most szépen előre tölti a filmeket

Tényleg user error

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#411) 1soproni


1soproni
csendes tag

Hol lehet beállítani, hogy DLNA-n keresztül mi legyen az alapértelmezett nyelv és felirat?
Ahogy olvasom, egy adott filmhez tartozó nyelv beállítása a plex webes felület az bejelentkezett felhasználóhoz tartozik. A TV meg nem használ felhasználót a lejátszáshoz :F

(#412) enginev3.0 válasza 1soproni (#411) üzenetére


enginev3.0
félisten

Plex beállításaiban van nyelv lehetőség, hogy mi legyen az alapértelmezett

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#413) 1soproni válasza enginev3.0 (#412) üzenetére


1soproni
csendes tag

De valahogy DLNA-n keresztül mégsem használja azokat.

(#414) justice84 válasza enginev3.0 (#410) üzenetére


justice84
tag

(#410) enginev3.0 Na akkor ez is megoldódott :)

(#413) 1soproni A lejátszóba nincs lehetőség erre?
Másik tipp hogy az adott médiába nincs jelölve a hangsáv nyelve (Magyar,Angol) lehet ezért nem ismeri fel. Nézd meg a kodek infókat.

(#415) 1soproni válasza justice84 (#414) üzenetére


1soproni
csendes tag

A lejátszóban nincs lehetőség az alapértelmezésre. Lejátszás közben át tudom váltani. A plex felismeri a nyelveket az adott filmhez (angol, magyar)

(#416) justice84 válasza 1soproni (#415) üzenetére


justice84
tag

Más nem jut eszembe, nem használom a DLNA-t. Kipróbáltam 2 eszközön ugyan azt a médián a gyári lejátszójával, az egyiknél az angol hangsávot kezdte el lejátszani a másiknál a magyart (váltani nem is engedett)

(#417) thatsofemre


thatsofemre
tag

Sziasztok.

Xbox One-on valaki használja a Plexet? Jelenleg X360-on használom és annak a karakter limitációja miatt ([link]) a .hu.srt-ket nem listázza, így a magyar feliratokat .en.srt-re szoktam átnevezni.
A kérdésem, hogy Xbox One-n is lehet még ilyen para? Semmilyen infót nem találtam róla, remélem azért mert már nincs is ilyen probléma.
(Bár ez lehet már inkább xbox-os kérdés, csak nálam a plex miatt fontos, azért is írtam ide :))

köszi és üdv
Imi

[ Szerkesztve ]

A man's wife is his life, Mr. UPS man!

(#418) 1soproni válasza justice84 (#416) üzenetére


1soproni
csendes tag

Nekem enged váltani, de mindig sorrendben az elsőn kezdi a lejátszást. Ha az éppen magyar, akkor ok, ha angol, akkor váltani kell kézzel :(
De van olyan film is, amit magyar hanggal ÉS magyar felirattal kezd el.

(#419) JohnyBlue


JohnyBlue
őstag

Üdv !

Elkezdtem próbálkozni a plexeléssel :)

Első körben egy ION/win764bit dobozkába dobtam pár hdd-t, arra a plex.tv ről letöltött szervert. Amit rendje s módja szerint feltelepítettem, és legjobb tudásom szerint felkonfoltam. Gyorsba vagy 300db filmet felnyalattam vele. Miután ez összejött nagyon boldog voltam. Nos ekkor tesztelésképpen a notimra (ezer éves) feldobtam ezt a Plex for Home Theater progiját szinten a plex.tv ről. Szépen beállítgattam. Csatlakozás és nagy a boldogság, mert patentül ott vannak a filmek!

Első filmet indítotam, szuper! Második összevan törve a kép, következő megint jó utána megint kaka...

ez mitől lehet ? Mit rontottam el, vagy hagytam ki?

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#420) sugarforce válasza JohnyBlue (#419) üzenetére


sugarforce
őstag

Szia!

Ez lehet kodek hiba is. Nézd meg milyen kodekek vannak fent a gépen, esetleg a széttört képű file-ok milyen tömörítést használnak, stb.

(#421) plus44


plus44
veterán

Sziasztok!

Filmekhez, sorozatokhoz automatikus angol feliratot szeretnék (mint a mphc esetén egy gomb után az adatbázisból választhattam nekem tetsző feliratot). Minden agentet beállítottam, stb. mégsem ad semmi feliratot. Elég fapados ez így.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#422) gaijin09


gaijin09
csendes tag

plex alkalmazáson belül találtam NFL Network csatornát, aminek az indításakor "cannot load m3u8 crossdomain access denied" hibaüzenetet kapok. van valakinek ötlete, mi lehet a probléma?

Asus routeren keresztül megosztva szeretném LG tévén nézni a meccseket...

másik hibaüzenet: aes decryption not supported in premium edition

[ Szerkesztve ]

(#423) justice84 válasza plus44 (#421) üzenetére


justice84
tag

(#421) plus44
Szerver - Nyelvek - Előnyben részesített feliratok:Angol-ra van állítva gondolom? illetve a sorozatoknál/filmeknél megjelenik a felírat a webes kezelőfeületen?

(#422) gaijin09
NFL Network-t kipróbáltam nálam megy weben és mobil appon keresztül is.(GamePass-os természetesen nem megy) "cannot load m3u8 crossdomain access denied"-el akkor találkoztam ha az adott forráson valamilyen védelem volt hogy nem lehetett tovább streamelni a tartalmat. Nincs TV-m amin fut a Plex de nézd már meg a beállításokba nincs e direkt play lehetőség (ez csak tipp) .Vagy a weben Beállítások - Web - Lejátszó - Online Minőség ezt próbáld meg fentebb venni (nem tudom mi az alap beállítás, nálam eredetin van )

(#424) gaijin09 válasza justice84 (#423) üzenetére


gaijin09
csendes tag

kösz a választ, segített. számítógépen már minden működik. a TV-n viszont nem. egyelőre ott csak a rögzített tartalmakat tudom nézni. élő adást nem :O

(#425) Janoo_07


Janoo_07
aktív tag

Sziasztok!

Először szeretnék ilyen programot használni egy új LG TV-vel. Na most egy olyan probléma lépett fel hogy a böngészős felületen, számítógépen nem enged beloginolni. Megadom jól az e-mail címet és a jelszót, rángat 2-3at a modulon és semmi.... Vmi ötlet mi nem tetszhet neki?

(#426) justice84 válasza Janoo_07 (#425) üzenetére


justice84
tag

Szia.
Min fut a szerver? webes felületen hogy próbálod helyi hálón http://szerver_ip:32400/web/index.html vagy neten keresztül https://www.plex.tv/sign-in/ de egyébkéni mindkét helyen Felhasználónév, pass páros kell.

(#427) Janoo_07 válasza justice84 (#426) üzenetére


Janoo_07
aktív tag

Az utóbbira felenged, ott regisztráltam, viszont az elsőre amit a helyi hálón használnék arra nem.
Nálam ez így néz ki a böngészőben: http://localhost:32400/manage/index.html#home
Lehet én vagyok az ügyetlen, a hálózatokban sosem mozogtam otthonosan :/...

(#428) justice84 válasza Janoo_07 (#427) üzenetére


justice84
tag

https://www.plex.tv beenged és ott a "LAUNCH" ra mész bejön a szerver kezelőfelülete?

(#429) Janoo_07 válasza justice84 (#428) üzenetére


Janoo_07
aktív tag

Köszönöm így webes felületen bejön a dolog, de a TV-n még mindig nem jó, lehet be tesz az hogy nagy a lakás és a TV egy másik routerre van rácsatlakozva ami nem direktbe osztja tovább a netet hanem annak is van egy külön "neve".

Lehet nem úgy veszi hogy hálózaton belül van. Viszont látja a Plex a gépet, szóval felismeri csak nem tud most hozzá csatlakozni. Ebből már csak holnap délután lesz valami. :K

(#430) sugarforce válasza plus44 (#421) üzenetére


sugarforce
őstag

A plex rendelkezik beépített opensubtitles.org agenttel, de feltehető a szerverre a feliratok.info keresője is. Mindkettő működik és automatikusan letölti a beállított feliratokat.

(#431) interstate76


interstate76
addikt

Segítségre lenne szükségem. Telepítettem a Plex Media Servert egy Zyxel NAS520-asra, szépen el is indult, beszkenneltettem vele a családi fotókat, amiket LAN-on belülről el is érek, de kívülről nem, ugyanis amikor megpróbálok bejelentkezni (LAN-on belülről, böngészőben, a NASIP:32400/web címen) a Beállítások/Általános/Szerver menüpontban, akkor azt írja ki, hogy "Hiba lépett fel a Plex bejelentkezéskor." A 0.9.12.13 verzió van fent a NAS-on és a routeren beállítottam a port forwardolást. Ja, a rendszeridő is stimmel.

Ezt mi okozhatja?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#432) interstate76 válasza interstate76 (#431) üzenetére


interstate76
addikt

Hátha mást is érdekel, justice84 kolléga segtségével megoldódott a dolog: miután bejelentkeztem a plex.tv felületen, utána már a NASIP:32400/web címen elérhető adminisztrációs felületen is meg tudtam ezt tenni és immáron LAN-on kívülről is elérhetőek a plexes megosztások. Hurrá! :)

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#433) nauro


nauro
aktív tag

Mit szóltok ehhez a PlexCloud dologhoz? Láttok benne fantázát?
Én erősen elgondolkodtam rajta, h kipróbálom, így nem kéne állandóra futtatni egy gépet hozzá. A gond csak az, hogy a 6 terás adatmennyiséget mire felviszi a 50/5-ös adat csomagom... belegondolni sem merek... (100 nap? .... :W )

[ Szerkesztve ]

(#434) interstate76 válasza nauro (#433) üzenetére


interstate76
addikt

Hát, én épp most tettem fel egy állandóan üzemelő NAS-ra a szervert, így egy szavazat ellene. Nem a koncepció ellen, az sokaknak bejöhet, de nekem - jelen állás szerint - nincs rá szükségem.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#435) justice84 válasza nauro (#433) üzenetére


justice84
tag

Hát még béta, én jelentkeztem tesztre de kb 0 esélyes a dolog Plex Pass hiányában mert elsőbbséget élveznek a Pass tulajok. Plex pass lifetime €150 (egyszeri díját sokallom) az Amazon Drive $60 nem lenne sok.Meg még nem tudni mely cloud szolgáltatók lesznek benne. De akinek van szervere az nem biztos hogy elkezdené feltölteni a több TB "kölcsönzött" adatát.
De Plex Pass 1 hónap €5 és Amazon Drive 3 hónapig ingyenes lehet egy tesztet megér.

[ Szerkesztve ]

(#436) anarchic válasza nauro (#433) üzenetére


anarchic
tag

Tehát magyarán előfizetsz 60$ évente az amazonnak és mondjuk 45$ évente a Plex Passra. (évi 30ezer kb).
NASon azt virtualizálsz amit szeretnél, a 4K mondjuk nem olyan stabilan futna le a TV-re mert ugye haladunk a korral.

Valamint az sem elhanyagolható tény, hogy várnod kéne jobb esetben is minimum 116,5084444444444 Napot, mire felmenne a 6 terrád :))

Nagyon durván számolva 7/24/365-be ha menne a NASod, Folyamatos 50W-os fogyasztás mellett(túlkalkulált) éves szinten, (nem beleszámolva a kedvezményes, éjjeli és egyéb opciókat) itt is túlárazott 60FT/kWh egységár mellett jött ki durván 26 280FT re. Persze ebbe nincs benne az esetleges meghibásodás költsége, és maga a gép sem! Ez csak tisztán egy előrelátható éves villanyszámla, amit a gép generál.

etc..

(#437) nauro válasza anarchic (#436) üzenetére


nauro
aktív tag

Persze értem én. Nem biztos, hogy megéri, főleg a feltöltendő adat mennyisége miatt.
Nekem pont a házi szerver célra épített gép alkatrészeinek megrendelése napján jött a hír, hogy lesz ilyen lehetőség, ezért még nem nyomtam rá a vásárlás gombra. Főleg amiatt is érdekel a történet, mert nálam szóba jön az, hogy esetleg két lakásból is jó lenne ugyan azt a médiaforrást nézni. Internet bővítés tervben van, de az max 100/10 tud lenni ott ahol lakok, még az is csak 720p-t képes stabilan átlökni interneten keresztül egy másik lakásba.
Tanácstalan vagyok :D

(#438) lajos75 válasza anarchic (#436) üzenetére


lajos75
senior tag

Egy kicsit kijavítanálak :)
Egy átlagos otthoni 4 lemezes Nas elketyeg 30W-os fogyasztáson.
Jelenleg nálunk 37Ft./kWh és így máris csak ~10000Ft./év a villanyszámlád :D

(#439) justice84 válasza anarchic (#436) üzenetére


justice84
tag

Ha csak ezt nézzük már rendelném is meg évi 30ezer kb (Plex pass+ Amazon Drive) ezért kapnék korlátlan tárhelyet.(De még nem is merem a Amazon Drive-ot)
Általában aki építeni akar annak Gen8-at ajánlanak vagy hasonló / jobb tudásút épít magának alkatrészekből. Gen8 ~52k+4db 4TB WD RED HDD ~182K ez kb ~233K lesz ~15TB tárhely, ha ezt visszaosztod 30k-val 7.7évet kapsz, így is lehet számolni.

[ Szerkesztve ]

(#440) nauro válasza justice84 (#439) üzenetére


nauro
aktív tag

Ez a dilemám oka nekem is. Amit össze raktam masinát, az egy darab 4terás wd-av-vel 140k lett. Rendben ebben egy erősebb i3-van, a szimultán két 1080p transcode miatt, lehet másra is használni emellett, de azért ebből az összegből elég sok évig tudom üzemeltetni plex cloudot. Nehéz ügy na.

(#441) sugarforce válasza anarchic (#436) üzenetére


sugarforce
őstag

Az meg a másik, hogy állandó jelleggel függsz az internetkapcsolatodtól.
Félreértés ne essék, nagy pártolója vagyok a felhős megoldásoknak, de ezt nem látom életképes dolognak,
nekem marad a sima otthoni szerveres megoldás, ha nincs net, ugyanúgy tudok bármit nézni, amit letöltöttem. Bár szerencsére ilyen gondom nemigazán szokott lenni.

(#442) sugarforce válasza sugarforce (#441) üzenetére


sugarforce
őstag

Bocsi lejárt a szerk idő.
A másik, meg hogy ugyanúgy fel kell tölteni pluszban a filmeket valahonnan a felhőbe, az is plusz energia, idő, stb.
Ez nálam plusz egy negatív dolog, töltsem le az otthoni netemmel a filmet, sorozatot, majd töltsem fel, hogy aztán a felhőből nézhessem a filmet. Nekem ez kicsit abszurd.

Én a plexet pont a macera elkerülésére raktam fel. Torrenten lejön a film, sorozat (ez automatán rss-ből), tölt le automatán feliratot hozzá (angolt és magyart is), mire bekapcsolom meló után a tv-t, már ott van minden, csak el kell indítanom. Minden helyben van, ha nincs net, akkor sincs gáz. Ha adatvesztés lenne, mert bedöglik a filmes hdd, akkor meg újra le tudom tölteni, szerencsére nem családi ritka képek vannak rajta.

Most oké, raid tömb, meg redundancia, de ennyi pénzt szerintem nem ér meg egyszerűen, hogy plusz macerának tegyem ki magam, ide oda másolgatni, meg töltögetni.
Persze egy kis nas, vagy házi szerver is pénz, az tény, viszont arra is érdemes gondolni, hogy mi a fontosabb, a kényelem, vagy a plusz energiabefektetés, hogy mindenáron neten keresztül filmezz?

[ Szerkesztve ]

(#443) justice84 válasza nauro (#440) üzenetére


justice84
tag

Hát ha az árat néznénk csak akkor persze jó dolog lenne ,de ott van amit sugarforce is ír,
-először letöltöd majd fel (közvetlen torrent "kölcsönzés" tuti nem lesz)
-korlátozott szolgáltatás (kép,film,sorozat), dokumentum nincs max gondolom külön appal
-más szolgáltatásokat nem tudsz mellette futtatni (rss,sickrage stb)

Azt érdekesebbek tartanám ,hogy a fotókat/meghatározott mappákat a saját Nasról szinkronizálná fel a plex szerver.Lenne egy biztonsági másolatod ezekről nem kéne saját magadnak lementeni. De ehhez az évi ~30k meg lehet sok annak aki nem fotózik/videózik annyit, de egy fotósnak biztos megérné.

[ Szerkesztve ]

(#444) interstate76 válasza justice84 (#443) üzenetére


interstate76
addikt

Így van, egy kisebb összeget nekem is megérne, ha a családi fotókat és videókat a Plex felhőbe szinkronizálná. Ne kérdezd, hogy mennyit - utána kellene néznem, mennyibe kerülnek a webtárhelyek/más felhő alapú megoldások.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#445) sugarforce válasza interstate76 (#444) üzenetére


sugarforce
őstag

A fotók , egyéb fájlok tárolására a google driveot használom, 100 gb 2 usd/hó. Teljesen elégedett vagyok. Lehet van olcsóbb is, de erre a célra tökéletes ez is.

(#446) justice84 válasza interstate76 (#444) üzenetére


justice84
tag

Hát a Plex Cloud-nál most ugye csak Amazon van csak, de a jelentkezésnél béta tesztnél még sok más cloud szolgáltató is ott van. Itt lehet szemezgetni, múlthéten nézegettem én is.(box, tresorit nincs benne)

(#447) nagyfejü válasza sugarforce (#442) üzenetére


nagyfejü
őstag

Hali!

A feliratot hogy töltöd le automatikusan??
üdv

(#448) sugarforce válasza nagyfejü (#447) üzenetére


sugarforce
őstag

Szia!

Van két agent, az egyik a beépített opensubtitles-ös kereső, a másik a egy külső bundle, ami bemásolható a szerver plugin mappájába, supersubtitles bundle (ez a feliratok.info-rol szedi le a feliratokat). Én ezt a kettőt használom.

(#449) interstate76 válasza sugarforce (#445) üzenetére


interstate76
addikt

és (#446) justice84

Körbekukkantok, köszi! Azt hiszem, a NAS-on tárolt családi fotók bztonsági másolata jobb helyen lenne egy felhőben, mint egy külső vinyón, a fiókban. :K

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#450) nagyfejü válasza sugarforce (#448) üzenetére


nagyfejü
őstag

köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.