Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36401) domerator válasza Verhóó (#36398) üzenetére


domerator
veterán

M I U I ... Verhóó... M I U I !

A widgetek legalább helyükön vannak? Nem lóg ki egy sem?

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#36402) Tanisz


Tanisz
senior tag

Sziasztok,

Átnéztem valamennyire a fórumot,de választ nem találtam a kérdésemre.
2.2.2 gyári Froyoval rendelkező Defy-m van, már lassan 1 éve.
Még az elsők között frissítettem 2.1-ről amint lehetőség volt rá.
Jelenlegi rendszer verzió: 34.164.3.MB525.Retail.en.FR

Teljesen meg voltam vele elégedve, aztán természetesen jött a mikrofonos típushiba június környékén (szerencsésnek mondhattam magam, mert fél évig nem volt vele gond).
Elvittem szervizbe, megjavították, rendben volt minden.
Természetesen lefrissítették az op rendszert a készüléken (csak tudnám, hogy minek), ugyanolyan verzióra,mint ami rajta volt. Persze előtte az adataimról készítettem biztonsági mentést.

A probléma a következő, azóta mióta visszakaptam a készüléket és kezdtem belakni, rapszodikus alkalmanként előfordult, hogy a hívót, nem tudtam felvenni, nem reagált semmire sem a képernyő. Csak csörgött és nem reagált, persze miután lerakta a hívó azután ugyanúgy lehetett bármit csinálnom, érzékelte a ténykedésemet a telefon.

Valamint egy másik probléma, ez tényleg csak 2x-3x fordult elő június óta, hogy használat után (telefonálás, böngészés, appok bizergálása..stb.) telefon letesz, képernyő energiatakarékosba vágja magát, aztán pár másodperc múlva villan a készülék képernyője és látom újraindul. Belépés, azután minden rendben megy tovább.
Ezt a javítás előtt egyszer sem csinálta, azóta mint említettem csak 2x-3x.

Lehet ez szoftveres hiba, probléma?

Azon gondolkodtam, mivel a gyári motoblurös okossággal egyre jobban tele van a hócipőm (belassulások, memóriazabálás), hogy lecserélném valami használhatóbbra.
Mit tudtok javasolni, ami fixen, stabilan működik és használható?!
Nem vagyok egy naponta a telefonját rootolgató és oprendszert cserélgető típus, szóval stabil, fixen működő megoldás érdekelne.

Segítségeteket előre is köszönöm!

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#36403) #71562240 válasza albinolynx (#36400) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ha még tölt, akkor várd ki a végét, az utolsó 10 százalékot lassabban tölti rá, mert olyankor már csak kisebb töltőáramot enged rá. Vagy legalább félórán keresztül változatlan? Mert akkor tényleg lehet zavar, de esetleg csak elfelejti kijelezni, hogy feltöltötte.
Nem kell akkukalibráció, de javíthat a dolgon, mert az akkutöltési statisztikai adatbázisát érdemes időközönként frissíteni, különben csökkenhet a töltés maximuma idővel.

(#36404) chab7 válasza #71562240 (#36403) üzenetére


chab7
addikt

Plusz az esetleg eltérő cellafeszültségekből adódó hibás jelzést helyrehozhatja.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#36405) albinolynx válasza #71562240 (#36403) üzenetére


albinolynx
őstag

Elég sokat vártam vele, nem mozdul ki 90%-ról. Majd éjjelre rajta hagyom, most nem tudok ezzel játszadozni. Ha nem jó, holnap írok újra. Köszi!

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#36406) FearTomi válasza albinolynx (#36405) üzenetére


FearTomi
őstag

Nos, szerintem ezzel leszel előrébb, de azért egy próbát megér. Valamelyik nap töltöttem a telefonomat, 1,5 óra elteltével megnéztem, a telefon azt írta ki charged, feloldottam a kijelző zárat, majd láttam, hogy csak 92%. Rajtahagytam még egy fél órát, de akkor sem mozdult el 92%-ról. Fogtam, lemerítettem teljesen, bedugtam egy másik konnektorba a töltőt és onnan töltöttem fel. Láss csodát feltöltődött 100%-ra.

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#36407) FearTomi válasza Verhóó (#36398) üzenetére


FearTomi
őstag

Elvileg az új nightlyba már jó.

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#36408) Verhóó


Verhóó
tag

2.ra indul újra a telóm.Most én vagyok balszerencsés, vagy ezek a szoftok ennyire megbízhatóak?

(#36409) Lacopapi válasza Tanisz (#36402) üzenetére


Lacopapi
addikt

Véleményem szerint,mivel eddig stock romot használtál (miért franciát?),minden nagyobb hozzákészülés nélkül tegyél fel egy blur-mentes 2.2.2-t .Ennek menete részletesen le van írva az első hozzászólásban a mélyvíz topikban,azt ajánlom elolvasásra,ha még nem tetted meg.
A romot INNEN le tudod tölteni,2.2.2 -k közül a central europe -t ajánlom,ez esetlegesen későbbi változtatáshoz is jó alap. Vigyázz,a 2.3-as sorozatot még véletlenül se rakd fel,mert onnan nagyon nehéz visszatérni és nem megbízható romok.
Aztán majd olvasgass,mert most éppen két tábor van CM7 és MIUI,ráadásul mindkettő jó a maga nemében,szóval választási lehetőség van bőven.

MÉLYVÍZ....hogy ne kelljen keresgélni...

[ Szerkesztve ]

(#36410) Gábris27.


Gábris27.
csendes tag

Sziasztok!

Minap frissített a defym valamit és visszaállt alap beállításra. Ez alatt azt értem, hogy a proci gyári 800-on megy és a SetVsel-el nem is tudom állítani mert eltűnt a felső rész ahova beírtam régen az értékeket.
Viszont már elfelejtettem, hogy mit is kell csinálnom, másik Rom-ot kell feltennem utánna rootolni? Vagy a gyárit rootolom,de azt próbáltam és nem ment!?
Melyik Romot kell most használni,és hogy is teszem fel?:-)

[ Szerkesztve ]

(#36411) Verhóó


Verhóó
tag

én semmilyen francia cuccot nem használok!Elvből nem ;] Jó lenne nekem a CM7, csak a wifim 2 nap után nem talál semmit :((

(#36412) Lacopapi válasza Verhóó (#36411) üzenetére


Lacopapi
addikt

Ne haragudj,de nézd meg kérlek,kinek válaszoltam....

Gábris 27...az ez előtti hozzászólásomban linkeltem mélyvíz topikot-ajánlom elolvasásra...

[ Szerkesztve ]

(#36413) FearTomi válasza Verhóó (#36408) üzenetére


FearTomi
őstag

Melyik ROMot raktad fel?

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#36414) Verhóó


Verhóó
tag

Jó bocs látom hogy nem nekem szólt! :DDD
Ez van fent: WajkIUI_multilang_1.7.8.2

(#36415) Gábris27.


Gábris27.
csendes tag

Boot menübe úgy lépek be, hogy a bekapcsológomb és a hang le gomb nyomvatart?!
felkiáltójel és android ikon van fent,én csinálom rosszul?

(#36416) Lacopapi válasza Gábris27. (#36415) üzenetére


Lacopapi
addikt

utána hang fel-le együtt..

(#36417) Gábris27. válasza Lacopapi (#36416) üzenetére


Gábris27.
csendes tag

boot loader jön csak be, az úgy hogy a bekapcs+hang fel nyomvatart.
ha mindkettőt nyomvatartom + a bekapcs akkor simán bakapcsolódik

(#36418) Lacopapi válasza Gábris27. (#36417) üzenetére


Lacopapi
addikt

nomégegyszer...hangle+bekapcs = felkiáltójeles figura,ez után hangfel-le egyszerre = recovery.. továbbra is ajánlom a linkelt oldal elolvasását. Abban ugyanis minden benne van.

[ Szerkesztve ]

(#36419) Gábris27. válasza Lacopapi (#36418) üzenetére


Gábris27.
csendes tag

ok,köszi az már megy,pluszba nyomom a kijelző jobb sarkát.Melyik Rom-ot rakjam fel?
Enyémen most ez van:Build:JRDNEM_U3_2,51,1,Kernel:2,6,29,Firmware:2,1update1

(#36420) Lacopapi válasza Gábris27. (#36419) üzenetére


Lacopapi
addikt

JRDNEM_U3_3.4.2_179-002 Central Europe... az sbf romok felrakásával tisztában vagy?

EZT mindenképpen ajánlom olvasásra,ne ugorj csak úgy bele a dologba...nem nehéz,de el lehet rontani.

[ Szerkesztve ]

(#36421) Gábris27. válasza Lacopapi (#36420) üzenetére


Gábris27.
csendes tag

valami rémlik,kb 1 éve csináltam ilyesmiket,azóta nem,azért vagyok ilyen baltök:-)

elolvasom persze,csak azt írd meg, hogy mit rakjak föl és megoldom! ha nem úgy is kérdezek:-)

Köszi!!!

(#36422) Lacopapi válasza Gábris27. (#36421) üzenetére


Lacopapi
addikt

Nos éppen azért olvasd el,mert MINDEN benne van amit fel kell rakni és ahogyan fel kell rakni.

(#36423) Gábris27. válasza Lacopapi (#36420) üzenetére


Gábris27.
csendes tag

amit belinkeltél azokat kövessem és akkor jó lesz?

(#36424) Gábris27. válasza Lacopapi (#36422) üzenetére


Gábris27.
csendes tag

ok,rendben! jelzem,hogy mizu lett!

Köszi szépen a segítséget!!!!

(#36425) rum-cajsz válasza Apir (#36378) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Az első hozzászólásban elrejtettünk néhány easter egget. Te vagy az első, aki felfedezte az elsőt. Gratulálok! :C

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#36426) rum-cajsz válasza Tanisz (#36402) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Ha jól értelmezem a jelenségeket, akkor sajnos elért téged is az SD kártya hiba. Erre nehéz tanácsot adni, az a tuti, ha visszateszed a gyári kártyát. Ha az van benne, akkor szerintem fordulj a szervizhez, vagy használj CM7-es romot, mert abban javítottak ezzel kapcsolatosan elég sok dolgot.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#36427) Mazsika


Mazsika
őstag

lehet hogy szervízbe megy a telóm, az adatkábel miatt... :W most miui romot használok, tegyek vissza gyárit vajon? vagy leadhatom így is? bár akkor már lehet hogy megnézetem a hangszórómat is, mert néha nekem is recseg! :((

Dáccsika

(#36428) Lacopapi válasza Mazsika (#36427) üzenetére


Lacopapi
addikt

Ha garis,akkor mindenképpen vissza a CEE...

(#36429) Mazsika válasza Lacopapi (#36428) üzenetére


Mazsika
őstag

és 2.2-es visszamegy? attól hogy most 2.3.5 van rajta?

Dáccsika

(#36430) Lacopapi válasza Mazsika (#36429) üzenetére


Lacopapi
addikt

MI??? Melyik?

(#36431) Apir válasza rum-cajsz (#36425) üzenetére


Apir
tag

Jaj, hát biztos valami gond lehet velem... :)

[ Szerkesztve ]

(#36432) rum-cajsz válasza Mazsika (#36429) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Igen, visszamegy, ha miui van most rajta. Mert a miui és a cm7 nem cseréli le a bootloadert, ez csak a hivatalos motorola romok szokása.
Szóval ha 2.2-es motorola romra tetted fel a miuit, akkor bátran visszateheted a 2.2-t.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#36433) Lacopapi válasza rum-cajsz (#36432) üzenetére


Lacopapi
addikt

Ja,MIUI,persze figyelmetlen voltam,azt hittem vmi stock-ot rakott fel..

(#36434) Mazsika válasza rum-cajsz (#36432) üzenetére


Mazsika
őstag

értem köszönöm nektek a segítséget! és honnan tudnék letölteni egy jó, "elfogadott" 2.2-t?

Dáccsika

(#36435) Lacopapi válasza Mazsika (#36434) üzenetére


Lacopapi
addikt

Most őrülök meg....ezen a soron most linkeltem....SOHASENKINEMOLVAS??????

#36409 ÉS #36420...az iskoláját neki.... ;]

[ Szerkesztve ]

(#36436) szabof1 válasza Mazsika (#36434) üzenetére


szabof1
őstag

Ez lesz a leggyorsabb: 2.2 CEE

(#36437) Mazsika válasza Lacopapi (#36435) üzenetére


Mazsika
őstag

:O hüppphüüppp most úgy megijjedtem... :DDD elnézésed kérem, valóban használhattam volna a keresőt! késő van na! :))
szerk.: köszönöm mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

Dáccsika

(#36438) Lacopapi válasza Mazsika (#36437) üzenetére


Lacopapi
addikt

:DD ..nyugi,de ehhez még kereső sem kellett volna..

(#36439) Verhóó


Verhóó
tag

CM7-re akkor nincs működő wifi módszer, ami 2 nap után is működik? :U

(#36440) poller


poller
tag

Sziasztok!
Egy két hülye kérdés következik (FIGYELEM! Türelmetlenebbek ugorjanak):
- CM7 stable verziót úgy kell felrakni, mint az RC-ket? (csak mert hülyeséget nem akarok csinálni)
- Ha a Titanium Backup-al csináltam mentést a progikról, akkor azt egy külön fájlba menti? vagy ha a "szűz" rendszerre visszateszem a Titanimot, akkor tudom visszatenni?

Köszi a válaszokat

byebye droid! Hello winphone! (Nokia Lumia 625)

(#36441) vbandit


vbandit
tag

Valaki tudna segíteni, rádugom a gépre a defy-t usb kébellel kiválasztom az usb mass storage-ot és a gép nem ismeri fel, nem tudok rá másolni, csak annyit ír ki,hogy new MTP device.Próbáltam a motorola gyári driver csomagját telepíteni, de akkor sem ismerte fel:(
Ha motorola sync-et választom akkor látom az smseket contactokat, beállításokat, de másolni nem tudok a mem kártyára:(
Mit telepítsek?

Flickr - http://www.flickr.com/photos/38236970@N03/

(#36442) #71562240 válasza poller (#36440) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ugyanúgy.
Külön fájlba.

(#36443) Dino69 válasza ruan (#36340) üzenetére


Dino69
aktív tag

Én nem használtam backup-ot, mert olvastam hogy nem szükséges. Így is rajtamaradt az összes beállítás, a wifiével 1ütt. De a biztonság kedvéért csinálhatsz 1 mentést.

(#36444) chab7 válasza poller (#36440) üzenetére


chab7
addikt

Ugyanúgy fel tudod tenni a stable-t is mint az rc-t.

recovery - wipe cache - wipe dalvik - install zip - reboot - (majd újra recovery - wipe cahce - wipe dalvik - reboot) - és használ, örül :K

Titanium a kártyára ment, miután a friss rendszeren felrakod akkor ugyanúgy mutatni fogja a program mnetéseket és vagy egyesével vagy kötegelve visszalállíthatóak.
De ez csak akkor kellene ha wipe datát is csinálsz, de az frissítéskor nem kell, csak ha másik romról jössz, vagy esetleg 2.2-t alapot teszel fel és úgy indulsz neki. Ilyenkor ugye újra root és 2ndinit telepítés szükséges.

Kiegészítő irodalom: szabof1 írásai

(#36441) vbandit: A telefonon ha az értesítő sávot legötgeted akkor kell legyen egy usb connection sor. Arra ráböksz és lehet választani hogy moto portal, only chagre, vagy usb storage. Ezt az utóbbit válaszd és úgy lesz elérhető a kártya a gépről ;)
De idővel úgyis felteszel majd egy fájlkezelőt (pl es file explorer) és abban be lehet állítani hogy wifin is legyen kapcsolat és akkor közvetlen a telóról vezérelve tudsz fel-le másolni.

További jó barátkozást a Defy+ -al ;)

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#36445) poller válasza chab7 (#36444) üzenetére


poller
tag

direkt töröltem mindent, ezért érdekelt a backup, mert nem akartam minden progit visszatenni. Köszi, segített! :)

byebye droid! Hello winphone! (Nokia Lumia 625)

(#36446) Dino69


Dino69
aktív tag

Egyébként meg elfelejtettem megköszönni azt az áldozatos munkát, amit itt találtam.

Pont ma 2 hetes a Defy-m, mielőtt megjött volna, én már elkezdtem olvasgatni a fórumot, videókat nézni, és teszteket olvasni.
Nagyon megtetszett a CM7. Épp aktuális volt a 1.5 Rc verzió.
Fogtam magam, leszedtem az összes kelléket amit belinkeltetek, elolvastam minimum 10x hogyan kell romot cserélni. Miután magamba szívtam a tudást, nekiálltam, és elsőre gond nélkül feltelepítettem a romot.
Aztán nem hagyott nyugodni hogy 3/4 nap alatt oda az akksi, ezért utána jártam a Nightly felrakási módjának, és bepróbáltam a 26 verzsönt.

Így ma még nem dugdostam töltőre, viszont volt benne minden amire a telefon képes :))

Köszönöm még1szer a könnyen és érthetően megfogalmazott leírásokat.

(#36447) Verhóó


Verhóó
tag

chab7, és ez ideiglenes megoldás, vagy amíg nem jön a 20 tonnás busz addig működni fog? ;] Mert akkor holnap nekiállok :DD

(#36448) chab7 válasza Dino69 (#36446) üzenetére


chab7
addikt

Mi meg a nem nyafogós, felkészülős, ritka, pozitív végeredményről szóló, örülős hozzászólást. :R

(#36447) Verhóó: Mi is? :B

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#36449) Verhóó


Verhóó
tag

elnéztem :( Szóval van ötleted miért nem jó 1-2 nap után CM7-en a wifi?Nem lát egy hotspotot sem

(#36450) chab7 válasza Verhóó (#36449) üzenetére


chab7
addikt

Van ötletem rá. Ez gyakran, azaz sokaknál előforduló probléma. Már én is nem egyszer írtam róla, kicsit vissza kell olvasni vagy keresni a fórumon.

wpa_supplicant fájlt kell törölni aztán kézzel újra felvenni a wifi pontokat.
Nekem mikor egyszer előfordult ez a hiba akkor titanium backupból visszaállítottam a wifi pontok mentését és megjavult.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.