Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9901) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Nem hiszem el, hogy senkinek nem kell egy BB 9320 38.000,- Zsír új, regisztrálható, papírjaival, garanciával, minden földi jóval... :) Sokat kérek érte?

[ Szerkesztve ]

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#9902) lezerpiramis válasza RoryBreaker (#9901) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Szerintem sokat. Bármilyen Curve-ért sok ennyi szerintem (egy 9380-asért és egy 9360-asért is), 8-10 ezerrel olcsóbban reális volna.

Adok érte egy Lumia 610-et :D

(#9903) Coq válasza lezerpiramis (#9899) üzenetére


Coq
aktív tag

Megoldodott a dolog, mukodik a mail!

A Workaround 3-ban leirtak segitettek vegul. Mielott letoltotte a frissitest, kiirta, hogy jelenleg a 6.0.xx verzioju email-kliens van fent, es a 7.1.xxx verziojut fogja letolteni, es lehet, hogy nem fog rendesen mukodni ha lecserelem, mivel a jelenlegi beallitasok elvesznek... De en frissitettem (gondoltam rosszabb mar nem lehet a dolog), es bejott, azonnal lehetett konfiguralni a mailcimeket es jon is minden rendesen.

Meg egyszer koszonom!!

(#9904) Coq


Coq
aktív tag

Ujabb kerdes. (Kis magyarazat elotte: a csaladba erkezett egy 9860 es ez a keszulekek cserejet inditotta el a csaladtagok kozott - a 9800 volt az elso, amivel gubanc volt, de az szerencsere megoldodott.)

A gond hasonlo: ezen is megjelenik a negy potty, elvileg a BBM konfiguralva is van, de - mint az elobb - nem megy az email... Itt viszont nem lefagyas van, hanem mindenaron vallalati aktivalast akar a keszulek, a szokasos BIS-menut, ahol ki kell valasztani az email-szolgaltatot, nem is kinalja fel. Erdekesseg, hogy elozoleg ugyanez a SIM kartya a fentebb targyalt 9800-ban volt, es ott is pont ugyanez volt vele a gond. (Aztan abba masik SIM-et raktunk, es kezdodott a fenti tortenet a lefagyassal).

Lehet, hogy a SIM-kartyaval van valami gubanc ?

A Lezerpiramis altal az OS6-ra javasolt megoldas itt nem mukodik sajna...

Van erre valami otletetek ?

Szerk.: 7.0.0.296 van rajta

[ Szerkesztve ]

(#9905) lezerpiramis válasza Coq (#9904) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Megvannak a BIS-es service bookok (TCPIP for BIBS, 5Click stb.)? Szolgaltatoi oldalon rendben van a SIM es a telefonszamon a szolgaltatas?

(#9906) Coq válasza lezerpiramis (#9905) üzenetére


Coq
aktív tag

Nincsenek!! Csak 3 van meg (BrowserConfig, WPTCP es BBID)... A szolgaltatonal elvileg rendben van minden, BIS aktivalva (a telefonszamhoz kapcsolodo netes oldalon is megjelenik rendben), de a Service book-ok folott "Activation Enterprise" jelenik meg.

(#9907) lezerpiramis válasza Coq (#9906) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Akkor vagy a telo, vagy a SIM gazos... gondolom, a szolgaltatasok allapotanal nem aktiv a BIS. A masik BB-bol rakjatok at a SIM-et - a BIS-fiokot nem kell atregisztralni, csak nezzetek meg, hogy azzal megjonnek-e a BIS-es service bookok. Ha igen, akkor a kerdeses SIM-mel vagy az azon levo szolgaltatassal van gebasz, de ha a masik SIM-mel sem jo, akkor telo...

Btw, a wi-fi-s service bookok sincsenek meg?

[ Szerkesztve ]

(#9908) Coq válasza lezerpiramis (#9907) üzenetére


Coq
aktív tag

Egy masik SIM-mel az osszes service book megjott azon nyomban, ahogy kell. Ez tehat azt jelenti, hogy a telefon OK... (Ennek azert orulok.)

Visszaraktam a SIM-kartyat a telefonba, es nagy meglepetesemre ezuttal lejott egy adag service book (16 db), holott az elobb csak 3 volt... De nem annyi, mint a masikkal, de ettol fuggetlenul nem megy semmi, nem fogadja el. Most nem jelenik meg az "Activation Enterprise" sem .

Ha email-fiokot akarunk letrehozni, keri a Blackberry ID-t, de visszadobja a letezot is, es ujat sem enged csinalni... :(

(#9909) lezerpiramis válasza Coq (#9908) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Wipe volt mar?

Nem a masik SIM miatt maradtak meg a service bookok, miutan visszaraktad a regi SIM-et? Ez alapjan a SIM-mel lesz valami, vagy az azon levo szolgaltatassal...

[ Szerkesztve ]

(#9910) Coq válasza lezerpiramis (#9907) üzenetére


Coq
aktív tag

Most eppen azert nem lehet konfiguralni az emailt, mert azt irja ki, hogy "problema merult fel a szerverhez valo kapcsolodas soran"...

(#9911) Coq válasza lezerpiramis (#9909) üzenetére


Coq
aktív tag

Nem emlekszem, annyit wipe-oltam mar ma... De megcsinalom, megirom mi lesz utana.

Szerk : #9912-re : OK, probalgatom, hatha egyszer jo lesz...

[ Szerkesztve ]

(#9912) lezerpiramis válasza Coq (#9911) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Probalgatni kell:
1. Wipe, majd be az egyik SIM, mi tortenik.
2. Wipe, majd be a masik SIM, mi tortenik.

(#9913) Coq válasza lezerpiramis (#9912) üzenetére


Coq
aktív tag

Most megy a wipe.

Mitol lehet az, hogy mindenaron Enterprise-mailt ker ?

Szerk : a wipe alatt benne maradhat a sim, vagy ne ?

[ Szerkesztve ]

(#9914) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Q5-öt milyen indulóárra saccoljátok? Milyen készülékkel lesz árban egy szinten kb?

Ja, még egy idétlennek tűnő kérdés. OS 10-re létezik a bridge? Azaz egy újabb telefonnal a playbookot hogyan tudom összehozni?

[ Szerkesztve ]

(#9915) Coq


Coq
aktív tag

Az elso wipe utan a helyzet meg rosszabb, mint volt : az eredeti ("gyanus") sim utan csak az Activation Enterprise jelenik meg, es ossz-vissz 2 service book (BrowserConfig es WPTCP)...

A mail letrehozasakor tovabbra is az Enterprise-t erolteti...

(#9916) Coq válasza lezerpiramis (#9912) üzenetére


Coq
aktív tag

Most a wipe utan beraktam a masik SIM-et (ugyanaz a szolgaltato), es azzal lejott azonnal 27 db service book.

Nem regisztraltam at a telefont, de ez alighanem azt jelzi, hogy a szolgaltatonal van a gond, nem a telefonnal.

Ezt itt mar ki lehet mondani ?...

[ Szerkesztve ]

(#9917) Polarstar válasza RoryBreaker (#9901) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Párom 22ért vette meg a null kilóméteres Tést.... :K

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#9918) general


general
addikt

üdv!

teljesen új vagyok BB fronton, de elkezdtem szemezgetni a márkával, mert nem érdekelnek a csiricsáré multimédiás marhaságok..:-) telefont szeretnék. :-)

nem ismerem a rendszert, de majd utánaolvasgatok, nem sürgős. annyi lenne a kérdésem, hogy ha veszek használtan (egyelőre az olcsóbb 9320-at néztem ki), mire vigyázzak vásárláskor?
gondolok itt a még nem nagyon megértett BIS és egyéb regisztrációkra... Telenoros vagyok egyébként, nem tudom, ez a szolgáltató mennyire kompatibils ezzel a márkával..

bocsi, ha butaságokat kérdezek, tényleg újszülött vagyok itt. :)

:R

ja igen, olvastam olyan hirdetést, ahol töltőt nem tudnak adni. milyen töltőt használnak ezek? micro USB-sel lehet tölteni? 9320, 9900...

[ Szerkesztve ]

(#9919) littledon válasza RoryBreaker (#9901) üzenetére


littledon
tag

Sajnos igen... Én 35000-ért szerettem volna eladni az enyémet, 1,5 hónappal ezelőtt. 28000-ért ment el végül, nagy nehezen... :(((

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#9920) lezerpiramis válasza general (#9918) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Van a Telenornal is BlackBerry, ugyhogy ez nem lehet gond.

Ezekre figyelj: legyen matrica IMEI-vel es PIN-nel az akksi alatt, lehessen regisztralni a BlackBerry adathalozatara a telefont (ehhez BIS-sel felszerelt SIM kell, meg kell nezni, hogy megjonnek-e a szolgaltataskonyvek, a szolgaltatoi BIS oldalon lehet-e regelni a telefont stb.), emellett pedig a szokasos dolgokra: nem hibas-e rajta a kijelzo, a mikrofon, a hangszoro, a gombok, a trackpad stb.

(#9921) lugosi válasza general (#9918) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Plusz ha nincs töltő a telefonhoz akkor kétszeresen ellenőrizd le, hogy nem lopott-e a telefon. Megbízható az eladó?

(#9922) lezerpiramis válasza general (#9918) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Igen, el kell kérni szépen az IMEI-t, aztán odacsörögni vele a szolgáltatókhoz.

(#9923) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Úgy látom a Q5 kijött a tmobilnál, Mozaik L-lel 67k ami szerintem nagyon jó ár érte!
A Q10-nek meg lejjebb ment az ára.

Az a Q5 szerintem elgondolkodtató. Mi a véleményetek róla, mint készülékről? Tudom hogy a T-nél kell a bbm-hez a bis, de az az én előfizetésemmel ingyen lenne.

(#9924) general válasza lezerpiramis (#9920) üzenetére


general
addikt

kaptam fotot, e szerint a matrica az IMEIvel es PINnel rendben van. a regisztralast hogyan tudom ellenorizni? a telefont kell regisztralni? ha igen ez esetben az mar nyilvan megtortent, hisz hasznalt keszulolek, szoval ezt nem ertm. nekem is ujra kell azt regisztralnom, mint uj felhasznalo? illetve uj SIMet kell kernem e miatt a BIS miatt?

(#9925) general


general
addikt

a tolto nelkulit hanyagolom, ez most egs masik hirdetes

(#9926) lezerpiramis válasza general (#9924) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Meg kell rendelned a BIS-t a SIM-edre, úgy fogod tudni ellenőrizni. Első körben feljelentkezik a telefon az adathálózatra, jön egy regisztrációs üzenet. Ha ez megvan, akkor ellenőrizni kell, hogy megvannak-e a megfelelő szolgáltatáskönyvek, eléri-e a telefon a BB szervereket (Kapcsolatok kezelése / Szolgáltatások állapota / BlackBerry Internet Service: mobilhálózat).

A következő lépés az, hogy megnézitek, lehet-e BIS-fiókot létrehozni. Ez a levelezéshez kell, és ez az a regisztráció, amelyet töröltetnie kell az előző tulajnak, mert egy BB PIN-hez/IMEI-hez csak egy reg tartozhat.

(#9927) eventus


eventus
veterán

Lehet megvan a playbbok utódja: [link] Nem BB :( De nincs más válsztás.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#9928) eventus válasza lugosi (#9923) üzenetére


eventus
veterán

És még kapsz -10% kevezményt, ha online rendeled. Azonnal kell kategória :)
Fekete, fehér és bordó színben is van. Teljesen jó. Rózsaszínt kedvelők nyomják ki a szemüket :DDD

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#9929) lugosi válasza eventus (#9928) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Valamiért neten nem szeretek ilyesmit intézni.

De van egy kérdésem. Tegyük fel bb 10-es telefonom van. Megrendelem hozzá a bist. Működik a email (amihez ugye nem kell bis). Kimegyek valamiért külföldre, ahol a bis roaming egy külön történet. Adatroamingom lesz, de a bis roamingot nem intézem el. Jó a feltételezés, hogy a levelezés fog működni akkor roaming alatt, csak a bbm nem? Tehát hiába volt itthon bisem, és az ideiglenesen megszűnik, a levelezés nem fog függni tőle.

(Hát nem tudom értelmesen elmondtam-e amit akartam.)

(#9930) lezerpiramis válasza lugosi (#9929) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Ez azon múlik szerintem - bár nem vagyok otthon a T-vel kapcsolatban -, hogy melyik APN van belőve a telefonon, és milyen APN van a SIM-eden. A "blackberry.net" APN-nel (ezt kapod a BIS-sel) megy minden, a sima netes APN-nel (ezt kapod a sima netes opcióval) pedig a BBM-et leszámítva megy minden - már ha jól képzelem el a T-s logikát :)

Emellett tehát az a kérdés, hogy az adott roaming opció/kedvezmény melyik APN-nel/szolgáltatással használható.

(#9931) eventus válasza lugosi (#9929) üzenetére


eventus
veterán

Ha van egy my t-mobile frofilod, akkor két kattintás a rendelés. Én is így vettem a 9780-at.
Megéri :) Regelni én sem szeretek mindenhova, de itt nem lesz baj :)

BIS kérdés: nekem megmaradt és az az APN is van beállítva. Így minden azon megy.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#9932) general


general
addikt

BB 9900-ba lehet tenni,venni nagyobb teljesitmenyu akkut? mert a mobilarenas teszt szerint nagyon gyenge az akksi ido... mi errol a ti tapasztalatotok?

(#9933) lezerpiramis válasza general (#9932) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Az első néhány OS-hez (7.0.0.xxx) képest a 7.1-es OS-ek javítottak valamennyit, de normál használat mellett is kb. 1 nap az üzemidő.

Van nagyobb kapacitású akksi hozzá, de ahhoz nagyobb hátlap is kell, ha jól tudom.

(#9934) littledon


littledon
tag

A telefonok hátuljában lévő IMEI és PIN esetleg más ott található számok alapján nem lehet valahol leellenőrizni, hogy mikori a telefon vagy, hogy regisztrálva van-e BIS/BES-re? Esetleg, hogy gyárilag független, vagy függetlenített, letiltották-e valahol hálózatról? Érdekel még az is, hogy a független telefonokat le lehet-e tiltani? :U

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#9935) general


general
addikt

kezdek osszezavarodni a BB9900 nethasznalatat ertendoen... a Telenornal azt mondtak, hogyha felhasznalom a BIS csomagban levo 150 megabajtot, akkor minden tovabbi 10kbyte 5(!) ft... ez brutal. de a lenyeg, hogy azt mondtak, hogy hiaba van mellette mondjuk mobilnetem, akkor is ezt a horror aru netelerest hasznalja.. mivaan? nha megrendelem a BISt, akkorm tudom azt hasznalni? ha nem rendelem meg, mi nem fog mukodni? csak a mail szinkronizaci a klienssel nem fog menni? facebook, gtalk, viber stb hogy van ilyenkor? kezdek megijedni, hogy atlagjuzerkent hasznalhatatlan...
illetve kerdesem, hogy hogyan tudom leellenorizni, hogy nincs beregisztralva a keszulek? a Telenor szerint en sehogy, mert azt az elozo tulaj intezi... hat fasza.
ha ez az egesz ennyire bonyolult... vagy csak en nem ertem?

(#9936) lugosi válasza general (#9935) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Telenornál ha bis-ed van is, egy internetcsomag mindenképp legyen mellette! Nekem erre jött ki tizenezres számla, mert hogy a 150 megában nincs benne a böngészés, meg pár más netes forgalom, legalábbis a szolgáltató magyarázata szerint. Hiába vagy benne vele a 150 megában, azaz volt mondjuk 29 mega bis forgalmam, meg 40 mega egyéb netes, na azt a 40-et a telenor kiszámlázta szépen.

lezerpiramis, eventus: köszi.

[ Szerkesztve ]

(#9937) lezerpiramis válasza general (#9935) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Be kell vasalni a szolgaltaton, hogy mit mire lehet hasznalni, ennyi. Mire jo a BIS (BlackBerry APN) naluk, es mire a wap/net csomag, tehat az az APN.

(#9938) general válasza lezerpiramis (#9937) üzenetére


general
addikt

köszi a válaszokat! a Telenoros kislány a telefonban nem volt túl naprakész sajnos..

konkrétan fingja sem volt... :((( így aztán nem bízom abban, hogy uptodate a válasz, amit ott kapok.

(#9939) general válasza general (#9938) üzenetére


general
addikt

nos, aTelenor azt a választ adta, hogy próbáljam ki, BIS nélkül működik-e a net, meg úgy minden... ezt a dilettantizmust, komolyan... :O

ha meg megrendelem, MINDEN a 150mb adatból számlázódik, aztán csaó... BB-hez nem tudok netet használni? könyörgöm?

lugosi: ezt hogy érted? ha mindent abból számláznak, akkor minek mellé a net, úgy értem, azt mire tudom használni?

(#9940) lugosi válasza lezerpiramis (#9937) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ehhe :) Az ügyfélszolgálatuk tájékoztatása szerint mindenre alkalmas, számla szerint nem.
Elég komoly vitám volt belőle a szolgáltatóval. :(((

(#9941) general


general
addikt

beszéltem egy BB tulajjal, nem tudom milyen készülék, de ő elmondta, hogy ami adatforgalom van a BISben, azt a saját szervere felé használja a készülék, böngészésre nem, arra ott van neki mellette a mobilnet valamilyen csomagja. mondjuk ő a Tmob-nál van... szóval nem értem, hogy lehet a Telenor ennyire dilettáns. be fogok menni egy kirendeltségbe és eléggé határozottan rákérdezek, mert ez egy vicc, hogy 3 ügyfélszolgálatossal beszéltem ma, és konkrétan nem is értik az egészet.

a logikus ugye az lenne, ha a BB szerver felé irányuló adatforgalmat a BIS csomagból használná, hisz erre van (amire egyébként bőven elég is lenne a 150 mb), és minden másra, mint okostelefon, ott a mobilnet vagy a wifi...

lugosi, nem értem, nálad hogy számlázhattak így félre!

(#9942) lugosi válasza general (#9941) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én se értettem. :)

(#9943) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Hölgyeim és uraim!

Nagyon nagyon meg vagyok elégedve a készülékkel és a szolgáltatással!
A számlám is csökkent. Az év eleji 10 ezerről már ott tartunk, hogy kerek 6ezer. Tokkal-vonóval-mindennel.

Sokat dumálunk Viberen, BBM-en és egyéb helyen. Lényegesen többet, mint bármikor is.

Nem vagyok fészbúkon, sem más idiótaközösségi oldalon, de mostmár meg tudom érteni, hogy mit is éreznek a rajongók. Nagyon bejön a BBM!

És a családi Berry-k száma egyre csak szaporodik! :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#9944) lezerpiramis válasza general (#9941) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Az oke, de a regi BB-ken (tehatva 10-es BB-k elott) a bongeszes mehetett a BlackBerry APN-en is, es az bizony megjarta a BlackBerry NOC-ot...

(#9945) general válasza lezerpiramis (#9944) üzenetére


general
addikt

nem lehet szeparalni a beallitasokban? hogy csak a mailkliens toljon adatokat a BB fele, mas alkalmazas pedig a szolgaltato APN-et hasznalja? valami ilyesmi kene... mert igy, ha elofizetsz a BISre, minden azon keresztul tortenik ezek szerint.

(#9946) Coq válasza Polarstar (#9943) üzenetére


Coq
aktív tag

Nalunk is igy volt: en kezdtem, majd egy ev leforgasa alatt mar 5 lett a szamuk a csaladban... :))

(#9947) Crafter32


Crafter32
őstag

Sziasztok

Q5-re hogyan tudok másolni fájlokat? Sima windows intézőn lehet?

(#9948) lezerpiramis válasza general (#9945) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Nem lehet, mert a service bookok határozzák meg alapvetően, hogy melyik alkalmazás mit használ.

OS 5-ig volt a böngészőben profilváltási lehetőség (Internet Browser volt a BIS böngésző, emellett volt Hotspot browser, ez volt a Wi-Fi, valamint volt egy szolgáltatói wap/net böngésző, ennek neve a szolgáltatón múlott).

OS 6-tól ez már nincs meg, a gyári böngésző nagyjából így működik:
1. Ha van Wi-Fi, akkor azon
2. Ha nincs Wi-Fi, akkor BB APN-en (ha van ilyen a SIM-en/előfizetésen)
3. Ha nincs BB APN, akkor a szolgáltatói wapos/netes APN-en (ha van ilyen a SIM-en/előfizetésen)

Vannak persze kivételek, nyilván a T-Zone (vagy hogy hívják a T wapos oldalát :) ), illetve a Vodafone Live, tehát a szolgáltatói wapos oldalak a fenti sorrendtől függetlenül automatikusan azzal a böngészőprofillal nyílnak meg, amellyel elérhető az adott oldal.

A netes APN-t emellett általában 3rd party alkalmazásokhoz (ehhez kell a TCP/IP menü beállítása, de néhány alkalmazásban külön be is lehet lőni az APN-t), internetmegosztáshoz (hotspot, BT, USB), valamint azon netes médiatartalmak lejátszásához lehet használni, amelyek lejátszásakor a beépített médialejátszó nyílik meg (pl. YouTube-videók).

A levelezés, a BBM, a BB Maps és a többi BB-s alkalmazás (Facebook, Twitter stb.) automatikusan a BB APN-t használja, és ezek nagy része Wi-Fi-n is csak akkor megy, ha egyébként van BIS (Twitter, FB és BB World kivétel).

[ Szerkesztve ]

(#9949) Coq válasza Crafter32 (#9947) üzenetére


Coq
aktív tag

Nekem ugyan nem Q5-om van, de az osszes BB belso memoriajat es a memoriakartyati is siman "latja" a Windows intezo...

(#9950) SsPL711


SsPL711
őstag

T-Mobilnál sem olyan rózsás a számlázás és egyenleg infó.
Az én előfizetésemhez a BIS-nek van egy havidíja ami 100MB BIS forgalmat foglal magában.
Ha túllépem a keretet akkor elvileg a szolgáltatói mobilinternetre terelődik a forgalom.
De itt jön a furcsaság, mert továbbra is felszámolják a BIS által indított kéréseket ráadásul /darab tételként.

Tegnap néztem az egyenlegem, szeptember elsejével lezárták az előző havi számlám, ami durván 8ezer volt, mindennel együtt.
Másnap, szept. 2.-án nézem az aktuális egyenlegem a neten.....106243Ft!!!! :Y
Azt hittem rosszul látok.
Gyorsan telefonálgatás ügyfélszolgálat, számlareklamáció.... semmit nem tudnak, nem látják az egyenlegem, nem tudják megmondani mitől ennyi, tudnak egy részletes számlát küldeni.
Mondtam, köszönöm azzal nem vagyok kielégítve.

Bementem gyorsan egy T-Pont-ba, felhoztam a problémámat.
Ott derült ki, hogy a BIS kéréseket egységáron, darabonként számolják (pontosan nem tudom mi volt a tétel mértékegysége), de az előző lezárt számlámon végül jóváírtak 143ezer forintot.
A magyarázat az volt, hogy azért kerül bele pozitív majd negatív értékkel a BIS szolgáltatás használata, mert mi van, ha az ügyfél tudni akarja mennyit használja. :C

Csak így ebbe a formában, fogalmam sincs mennyi a valós telefonálásra fordított aktuális egyenlegem.
Nem látom, mikor érem el a lebeszélhető csomagom értékét.

Mindjárt meg is nézem ma mennyi az annyi, kávé helyett is jó ha meglátja az ember, hogy 100ezer feletti a telefonszámlája hó elején.
Köszönöm T-Mobile, a kávé spórolást. :D :R :C

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.