Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9751) lezerpiramis válasza mAtThEw0319 (#9750) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Nem. Normal mobilnet ehhez kell: YouTube (nem az oldal elerese, hanem az adott video lejatszasa), netmegosztas, egyes kulso alkalmazasok, szolgaltatoi wapos/netes bongeszoprofil.

Az Opera emlekeim szerint BIS-sel is mukodik, a FB pedig csak azzal. Mondjuk nekem mindig volt mobilnet is a BIS melle.

(#9752) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Sima USB Mass Storage módra a gép nem kényszeríthető? Csak az a névjegy, bejegyzés és naptáras izé van? Örülnék neki, ha nem kellene ezzel szívnom. És végre lehetne rajta pl zene is.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#9753) BB9360 válasza lezerpiramis (#9744) üzenetére


BB9360
aktív tag

Elképzelhető, de oda megérkeznek a levelek, csak a logicmail-re nem...

freemail tényleg nem a legjobb, de olyan címnek tökéletes, ahová nem a fontos leveleket várja az ember...

(#9754) lezerpiramis válasza BB9360 (#9753) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Más klienssel próbáltad lekérni a leveleket (Outlook stb.)?

(#9755) BB9360 válasza lezerpiramis (#9754) üzenetére


BB9360
aktív tag

Nem, nem használok Outlookot. A T freemailes felületére folyamatosan érkeznek a levelek, csak a BB-re nem. A gmailesek persze megjönnek, gond nélkül.

(#9756) lezerpiramis válasza BB9360 (#9755) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Megpróbáltad újra hozzáadni a fiókot?

(#9757) BB9360 válasza lezerpiramis (#9756) üzenetére


BB9360
aktív tag

Igen, letöröltem, és újra hozzáadtam. Nem változott semmi.
Most újra varázsoltam, de egészen addig, amíg secure connection-t (ssl-t), bekapcsoltam, addig a test nem ment. Kikapcsolva sikeres volt, de küldeni nem tudom mailt róla, azt írja, hogy error with receipent...
Ja mind a gmailes, mind a freemailes címemre ezt írja (nem gépeltem el...)

(#9758) mAtThEw0319 válasza hermanyi (#9730) üzenetére


mAtThEw0319
aktív tag

Hello!

Ezt fellehet rakni független telefonra is? :B Nem zár vissza tőle a telefon?
Mert én valószínűleg független 9000 est fogok venni.

(#9759) hati válasza mAtThEw0319 (#9758) üzenetére


hati
addikt

Fel.

(#9760) hermanyi válasza mAtThEw0319 (#9758) üzenetére


hermanyi
őstag

Ezt olvasgasd át azért előtte mielőtt nekiállsz .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#9761) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Csak úgy lehet egy másik telefonra feltölteni az appsztórból, hogy van BIS regisztráció???

Semmi, de semmi nem jön le. Még az ingyenesen sem.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#9762) littledon válasza Polarstar (#9761) üzenetére


littledon
tag

off: Az AppStore sikeresebb lesz szerintem Apple telefonnal... :P :D

Egyébként szerintem működnie kellene... :( de mas majd kijavít, hogyha nagy hülyeséget írtam. :) :R

[ Szerkesztve ]

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#9763) MurdR


MurdR
veterán

Sziasztok.
Vaterán beszereztem nevetséges áron egy BB7290-et.
Ugyebár elég régi rendszer, és nem éppen hasonlítható össze a BB9000 Boldommal.
Lenne pár kérdésem. :D
Nem találom rajta a böngészőprogramot. Ez el lehet rejtve valahogy az előző tulaj által? Mert anno valamelyik bbmen lehetett elrejteni ikonokat, de ezen nem találtam hogy miként lehetne.
Nincsenek benne szolgáltatáskönyvek. Ezt hogy tudom pótolni? Néha egy kis retrozás miatt betenném a simemet, de akkor legalább maileket jó lenne olvasgatni.
Lehet hogy a szolgáltatáskönyvek meglétének hiánya okozza azt, hogy nincs böngészőprogramom a menüben?

Egyenlőre ennyi. :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#9764) Galahed válasza MurdR (#9763) üzenetére


Galahed
senior tag

"Lehet hogy a szolgáltatáskönyvek meglétének hiánya okozza azt, hogy nincs böngészőprogramom a menüben?"

Pontosan így van, én a storm-al jártam igy, amikor lejöttek a szolgáltatáskönyvek akkor előkerült a böngésző is.

(#9765) MurdR válasza Galahed (#9764) üzenetére


MurdR
veterán

És azt a szolgáltató ki tudja küldeni sms-formájában?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#9766) lezerpiramis válasza MurdR (#9763) üzenetére


lezerpiramis
őstag

A regi BB-knel kb. az osszes service book csak akkor jon meg, ha van BlackBerry szolgaltatasod. Jol tudom, nekem is van nehany relikviam: 2 db 7230-as, 1 db 7290-es es 1 db 7100-as :)

(#9767) Polarstar válasza littledon (#9762) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Félig meg van oldva. BB regisztri van már és wifin nyomjuk a frankót. Majd adatos csomaggal mehet a Viber.

Mivel neki feltöltős van - ezért nem lesz BIS-e. :(
Nem akarja magát elkötelezni. Utálja a függést.

Imádja a telcsit és iszonyat jó a hangja a 9900-el, ha hívom! :Y Most a droidot inkább hagyjuk.. :D

Egyik ismerősöm valami kincsi csing-csunggal hívogat. Háááát... A trágya szar egy dicsérő jelző lenne rá.

Szavanként egy másodperc kihagyás! Így egy beszélgetés az olcsó tarifájával is legalább ötször tovább tart! :C

Mondtam neki, hogy vegyen egy Nokiát - de nem! Szerinte ez szar. :D
Agyára ment a takarékoskodás!!!! :D Nem szeretek vele beszélni emiatt. Amúgy rendes gyerek....

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#9768) lezerpiramis válasza Galahed (#9764) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Hat igen, Wi-Fi es BIS nelkul nincs bongeszoikon, ha "gonosz" a szolgaltato, es nem tamogatja az OS-t + a telot legalabb egy wapos service bookkal :)

(#9769) Polarstar válasza lezerpiramis (#9768) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Megy a Viber fasszentosan! :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#9770) MurdR válasza lezerpiramis (#9766) üzenetére


MurdR
veterán

Még anno BB8xxx-szel pedig tudtam netezni BIS nélkül is :(

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#9771) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Jut eszembe!

Kérdeztem a Flac lejátszást.
A-ha! A gyári progi lazán viszi méghozzá folderes nézetben.

Zene füleimnek! Ez nálam 5 piros pontot ér. :K

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#9772) hati válasza MurdR (#9765) üzenetére


hati
addikt

Nem tudja, de felrakhatod egy másik BB szolgáltatás könyvét a sajátodra.

(#9773) MurdR válasza hati (#9772) üzenetére


MurdR
veterán

Mi módon? Bb desktop progi vagy mi, plussz kábel?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#9774) hati válasza MurdR (#9773) üzenetére


hati
addikt

desktop manager

(#9775) MurdR válasza hati (#9774) üzenetére


MurdR
veterán

Á, köszönöm.
Gondolom Desktop Managernek nincs linuxos verziója, mi?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#9776) Coq válasza MurdR (#9775) üzenetére


Coq
aktív tag

En hasznalok Linuxot is, de a Desktop Manager csak Windowson megy (es Mac-en).

Viszont hallottam fanatikus linuxos ismeroseimtol, hogy van egy LinBerry nevu projekt, Ubuntura, es allitolag mukodik. Nem teljes mertekben valtja ki a Desktop Managert, de sok dologra azert jo.

[ Szerkesztve ]

(#9777) lezerpiramis válasza MurdR (#9773) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Mondjuk a 7290-esen nagy élmény nem lesz a böngészés :) EDGE-et nem tud, csak GPRS-t. Ráadásul amikor próbáltam a 7230-asomat (Vodánál), akkor azt tapasztaltam, hogy a wap böngészője ugyanazon oldalak megjelenítése esetén sokkal lassabb, mint a BIS-hez tartozó böngészőprofil. Lehet, hogy a wap átjáró miatt, fene tudja.

(#9778) Crafter32


Crafter32
őstag

(#9779) MurdR válasza Coq (#9776) üzenetére


MurdR
veterán

Na majd utánalesek, köszi :)

Lezerpiramis: nem is a napi több óra böngészés a lényeg, de egy kellemes kis emailt el lehet vele küldeni, másodtelefonnak ha tudom majd használni, akkor tökéletes lenne. :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#9780) lezerpiramis válasza MurdR (#9779) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Ha rendelsz BIS-t, akkor menni is fog az email :) Ha nincs BB APN-ed a SIM-kártyán, akkor hiába lesz hozzá service bookod a telefonon...

(#9781) XSiGma


XSiGma
aktív tag

Ha valakit érdekel,tudok egy újszerű aktív fekete BB tokot 9780/9700-hez (nem tudom mihez jó még).PM

(#9782) MurdR válasza lezerpiramis (#9780) üzenetére


MurdR
veterán

Akkor BIS nélkül netem sem lesz? Bámm, felejtős akkor a net, az megmarad a Note2 nek.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#9783) lezerpiramis válasza MurdR (#9782) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Ha át tudsz másolni service bookokat, és van benne olyan, amely BIS nélkül működik olyan APN-nel, amelyet a szolgáltatód is ad, akkor menni fog, de egyébként értelemszerűen nem.

(#9784) MurdR válasza lezerpiramis (#9783) üzenetére


MurdR
veterán

Megpróbálom azért összehozni, mert 8100n is ment a böngésző, és Bisem nem volt még.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#9785) lezerpiramis válasza MurdR (#9784) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Szolgáltató-, OS- és telefonfüggő, hogy mi érkezik meg BIS nélkül. A 8xxx modelleknél már valóban megjött néhány service book BIS nélkül is (wap, MMS, Wi-Fi-s modell esetén a két Wi-Fi-s service book), de az a tapasztalat, hogy a korábbi telefonoknál ezek is csak akkor érkeztek meg, ha volt BIS a kártyán - függetlenül attól, hogy a BB APN nem kellett a működéshez. Az egyik 7230-asomon még 3.7-es OS van, a 7290-esen 4.0-s, egyiken sincs alapból böngészőikon (még wapos sem), ha nincs BIS/BES.

Ezekkel mindig lehet némi szívás, így volt ez azon usereknél, akik anno Storm-okat akartak olyan szolgáltatónál használni, amelynél nem volt támogatott a telefon. Amikor kijött a 4.5-ös OS, amelynél már service book volt a BB Maps-hez, akkor az sem működött, mert nem jött meg ez a service book egy ideig még BIS-sel sem (szolgáltatói támogatás hiányában), más modelleknél pedig az MMS-sel volt olyan gebasz, hogy BIS nélkül nem jött meg a service book hozzá, pedig elvileg ugye semmi köze az MMS-nek a BIS-hez...

[ Szerkesztve ]

(#9786) Taoharcos


Taoharcos
aktív tag

Sziasztok. Van egy Blackberry 8820-s nálam. wifire sikerült rácsatlakozni, de nincs mellette zöld jelzés csak sárga. Valószínűleg ezért nem tud a böngésző program csatlakozni a netre. Valaki tudna segíteni mit kéne beállítani? Vagy ezzel a telefonnal nem lehet?

[ Szerkesztve ]

(#9787) lezerpiramis válasza Taoharcos (#9786) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Zöld csak akkor lesz, ha BIS-ed is van hozzá.

IP-címet kap a telefon (Beállítások / Állapot)? Hotspot böngésző van kiválasztva böngészőprofilként? Mi a hibaüzenet?

(#9788) Taoharcos válasza lezerpiramis (#9787) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

Mi a BIS? Kap IP címet. A hibaüzenet: Nincs internet kapcsolat. A böngészőprofilt hol lehet állítani?

[ Szerkesztve ]

(#9789) lezerpiramis válasza Taoharcos (#9788) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Hát most nem részletezném, mi az a BIS, erről szól részben a cikk, amelynek a fórumába éppen írsz... Röviden annyi, hogy ez a BB lényege a BES mellett.

A böngészőprofilt a böngészőn belül, vagy a speciális beállításokon belül lehet módosítani. Nem tudom, hogy 8820-asnál ez hogyan szerepel pontosan, talán valahogy így: Beállítások / Speciális beállítások / Böngésző / Alapértelmezett böngészőkonfiguráció.

(#9790) Taoharcos válasza lezerpiramis (#9789) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

Azt kigúgliztam hogy Blackberry Internet Service. Nem szeretnék egy csomó időt visszaolvasgatással tölteni, azért kérdeztem. Wifis kapcsolathoz is kell?

(#9791) lezerpiramis válasza Taoharcos (#9790) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Bizonyos alkalmazások esetén Wi-Fi-kapcsolathoz is kell, de a böngészéshez tudtommal nem, bár lehet, hogy bizonyos oldalak (www.blackberry.com) nem jönnek be simán Wi-Fi-n, csak akkor, ha van BIS is.

(#9792) icoj69 válasza Taoharcos (#9790) üzenetére


icoj69
tag

Azon a telefonon nem automatikus, ha van wi-fi akkor azt használja.
Neked kell a büngészőt beállítani, hogy a wi-fit használja.
Ha megnyitod a böngészőt, nyomsz egy berry jelet, ott a beállításokban megtalálod, hogy hotspot, arra állítsd. Ha bezárod a böngészőt és ujra megnyitod, akkor ismét be kell ezt állitanod.

iPhone 11, 2020 MacBook Air M1

(#9793) lezerpiramis válasza icoj69 (#9792) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Ha az én útvonalamon csinálja, akkor nem kell ismét beállítani, és akkor sem, ha a Böngésző beállításain belül a második menüpontban állítja át a böngészőprofilt (fejből nem tudom most a menüpontot).

(#9794) icezozo


icezozo
addikt

:D

[link]

[ Szerkesztve ]

http://qwankido.hu/

(#9795) lezerpiramis válasza icezozo (#9794) üzenetére


lezerpiramis
őstag

:R :D

(#9796) Taoharcos válasza lezerpiramis (#9793) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

Próbáltam a te útvonaladon, de nem müxik. A wifinél továbbra is sárga ikon van.

(#9797) Taoharcos válasza Taoharcos (#9796) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

Újraindítottam és most jó lett. Köszönöm. Még egy kérdésem lenne. A térképszolgáltatás külön fizetős program vagy ingyenes? Most nincs rajta. Vagy én nem találom?

[ Szerkesztve ]

(#9798) lezerpiramis válasza Taoharcos (#9797) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Ez megint egy olyan alkalmazás, amely BIS esetén használható, maga az ikon is csak akkor fog megjelenni, ha előfizetsz a BIS-re.

Az ikon pedig sárga is marad, csak akkor fog zöldre váltani, ha rendelsz BIS-t. Ettől függetlenül sárga színnel is fog működni a böngésző, csak lesznek alkalmazások, amelyek nem (BBM, Maps, levelezés, GTalk stb.).

[ Szerkesztve ]

(#9799) lezerpiramis válasza lezerpiramis (#9798) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Anno elkezdtem egy FAQ-t gyártani, bemásolom a releváns részeket. Lehet, hogy hosszú lesz, de nem baj :) A BB10 előtti oprendszerekhez:

Q: Mi az a BIS?
A: A BIS – vagy BlackBerry Internet Service – egy speciális szolgáltatás, leegyszerűsítve ez adja az internetelérést a BlackBerry készülékeken egy egyedi hozzáférési ponton keresztül (“blackberry.net”). Ezzel állíthatjuk be a levelezésünket, mely push alapú (maximum 10 email-címet), ezzel böngészhetünk, ezzel használhatjuk a BlackBerry Messengert. A BlackBerry alkalmazások nagy része csak akkor működik, ha rendelkezünk ilyen opcióval. A szolgáltatás titkosított adacsatornát nyújt, emellett kiválóan tömörít, így kisebb adatmennyiség is elég lehet a felhasználók számára. A BIS ára szolgáltatónként és tarifacsomagonként változhat, illetve az is befolyásolhatja a fizetendő összeg mértékét, hogy van-e internetes opciónk az előfizetésünkön. Utóbbit is érdemes rendelni, mivel néhány funkció BlackBerry-k esetében is csak normál mobilinternettel működik.

Q: Miért kell BlackBerry szolgáltatást rendelni ahhoz, hogy megfelelően működjön a BlackBerry-m?
A: Azért, mert a BlackBerry telefonok legtöbb funkciója ezt a szolgáltatást igényli. Ezzel működik a legtöbb app (BlackBerry Maps, BlackBerry Messenger, Facebook, Twitter, LinkedIn, Google Talk, Yahoo Messenger stb.), emellett a levelezéshez és a gyári böngésző mobilhálózaton történő használatához is ez kell. Ezen alkalmazások – leszámítva a böngészőt, a Facebookot, a Twittert és a BlackBerry App World-öt – Wi-Fi-n is csak akkor működnek, ha van BlackBerry szolgáltatás a készülékben lévő SIM-en.

Q: Mik azok a szolgáltatáskönyvek?
A: Olyan profilok, amelyek automatikusan megérkeznek a készülékre, amennyiben az megfelelően regisztrált a vezeték nélküli hálózatra, és a készülékben lévő SIM-kártyán aktív a szolgáltatás. Ezek tartalmazzák az egyes funkciók (böngészés, levelezés, messengerprogramok) működtetéséhez szükséges beállításokat.

Q: Mit tudok használni akkor, ha csak normál mobilinternetet szeretnék, BIS-t és BES-t nem?
A: Normál mobilinternettel általában külső alkalmazások működhetnek, néhány ezek közül: Opera Mini, LogicMail, Nimbuzz csevegőprogram, Google Maps. Emellett valószínűleg működni fog az internetmegosztás, valamint a gyári böngésző is, amennyiben a szolgáltató biztosít ilyen internetes/wapos profilt. Vannak olyan alkalmazások, amelyek mobilhálózaton csak BIS-sel működnek, de újabb verzióik Wi-Fi-n hajlandóak BIS nélkül is elindulni: ilyen a BlackBerry (App) World, a Facebook és a Twitter.

A többit majd akkor, ha rendelsz BIS-t :)

[ Szerkesztve ]

(#9800) icezozo válasza lezerpiramis (#9799) üzenetére


icezozo
addikt

okos ötlet de attól még nem fogják elolvasni és majd 3 hsz múlva jön az ismételt kérdések sorozata :D

http://qwankido.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.