Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9501) XSiGma válasza mAtThEw0319 (#9497) üzenetére


XSiGma
aktív tag

ment egy privát!

[ Szerkesztve ]

(#9502) FET-MEN válasza Polarstar (#9500) üzenetére


FET-MEN
veterán

Iphone 7

(#9503) Polarstar válasza FET-MEN (#9502) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ügyes! Joulapukki most nem jár erre... Max naptejjel és vízhűtéses rémszarvasokkal.. :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#9504) Cheesy válasza FET-MEN (#9498) üzenetére


Cheesy
őstag

Ja, nálam is. Főleg, hogy 23:45 - 6:15 -ig alszik.
3G always ON, 3 email fiók figyel, bár jó dolga van nálam, mert javarészt a céges telefonon hívok, a BB csak a magánhívásokra van.

Ezt hányszor földhöz vágtam volna már a lassúsága miatt... meg nem értik mit mondok benne, kiabálni kell szinte. 1 éve van nálam. De legalább bírja így is 3-4 napot.

www.vakbelmutet.hu

(#9505) mAtThEw0319 válasza FET-MEN (#9498) üzenetére


mAtThEw0319
aktív tag

Nah jó. Bejátszik az ára is. :) Örülök ha sikerül egy 9780-at venni.. bár még az se biztos... :S

(#9506) FET-MEN válasza mAtThEw0319 (#9505) üzenetére


FET-MEN
veterán

S2-vel mi is lett? Van rá emberem aki megcsinálja jó áron

Iphone 7

(#9507) Galahed


Galahed
senior tag

Sziasztok!

Tudtok olyan app-ról (OS10-re) ami kiteszi az active frame-be a HUF-Deviza árfolyamokat? Valutaváltó van egy zsákkal, de érdekelne, hogy használtok-e ilyet és melyiket lenne érdemes letölteni vagy megvenni. Előre is köszi!

(#9508) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Ha valakit érdekelne ELADÓ BB-k:

9790 Bold, 2 hetes
9320 Curve 3 hetes

Papírjaival, garanciával, tokkal, vonóval, tökéletes állapotban. T-s mindegyik, BES/BIS regisztrálható.
ÓCSÓN ELADÓK :D

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#9509) FET-MEN válasza RoryBreaker (#9508) üzenetére


FET-MEN
veterán

Hardverapró.hu Itt nem szabad hirdetni :(

Iphone 7

(#9510) Coq válasza RoryBreaker (#9508) üzenetére


Coq
aktív tag

Nem tetszik a 9790 sem ?

(#9511) RoryBreaker válasza Coq (#9510) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Dehogynem, nem adnám semmi pénzért... csak 2 van belőle. Az egyik céges, a másik magán, viszont csak céges számom lesz, ezért egyik nem kell :)

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#9512) zedii


zedii
aktív tag

külföldre megyek nyaralni, BIS előfizetésem van, ilyenkor mi a teendő, ha azt szeretném ,h ne legyen orbitális nagy számlám roming díj miatt? tiltanom kell os6 és os7 készülékünk van a családban. köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#9513) XSiGma


XSiGma
aktív tag

Sikerült beújítani egy 9810-est...eddig elég nagy változás a 9780-hoz képest,de csak jó értelemben :))

(#9514) eventus válasza zedii (#9512) üzenetére


eventus
veterán

Akarod használni vagy nem? BIS tömörített adatokkal dolgozik, szóval elég takarékos külföldön is. Ha nem kell, akkor kikapcsolod a adatforgalmat, figyelmeztet is is a telefon.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#9515) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Ezt figyeljétek: Kivonulhat a tőzsdéről a BB

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#9516) zedii válasza eventus (#9514) üzenetére


zedii
aktív tag

ha nem lesz extra költség használnám, de csak a mailre + bbm nem tudom ,h ez mivel jár.. :(

(#9517) eventus válasza Polarstar (#9515) üzenetére


eventus
veterán

Nem is szárnyalt ott, értelmes lépés. Illetve a tőzsdei "hangulat" sem hat rá majd.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#9518) eventus válasza zedii (#9516) üzenetére


eventus
veterán

Mi a szolgáltatód?

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#9519) zedii válasza eventus (#9518) üzenetére


zedii
aktív tag

t-com

(#9520) eventus válasza zedii (#9519) üzenetére


eventus
veterán

Van roaming bis opció ingyenesen, 70%al olcsóbb az adat. De július 1-tol így is 150 Ft egy MB adat, szóval nem sok, mivel a BlackBerry tömörít. De meg mindig kitudod kapcsolni az adatot.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#9521) Coq válasza RoryBreaker (#9511) üzenetére


Coq
aktív tag

Akkor ertem. Erosen csodalkoztam... :)

(#9522) ritumitu válasza eventus (#9520) üzenetére


ritumitu
csendes tag

az a nem mindegy, hogy milyen alapon számolják el! nekem V3 mellett 5 perc alatt felzabálták az egyenlegemet adatroaming címszó alatt, mert minden indított adatforgalom után számolták fel az 1 megát!

úgyhogy NAGYON NEM JAVASLOM. valami wifis androidot vigyél, azon lehet korlátozni az adatforgalmat, BlackBerryn nem igazán! aki BB-s és utazgat, általában nem is BB-t visz magával külföldre, mert teljesen kiszámíthatatlan.

a telekom meg egy nyavalyás tetű banda, úgyhogy jahh.

(#9523) XSiGma


XSiGma
aktív tag

Akinek van tapasztalata 9810-el,átlagos haszálattal mennyit bírt nála az akksi?

(#9524) eventus válasza ritumitu (#9522) üzenetére


eventus
veterán

De sok okosat irtal... BlackBerry telefonon is lehet korlátozni a netet. másrészt ismered a szamlazasat?

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#9525) lezerpiramis válasza ritumitu (#9522) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Miert ne lehetne korlatozni?

(#9526) Polarstar válasza eventus (#9517) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Visszatérve a tőzsde - nem tőzsdére: Magyarországon a cégek kis töredéke nyilvános csak.

Szerintem is van értelme, mert az ár így nem fogja befolyásolni a juzerek vásárlását, hisz nem kell pánikolni azon, hogy fél dollárt csökkent reggel az árfolyam.

Mindenesetre a bejelentés után az árfolyam nőt - és akinek van részvénye ez bizony jó hír.

Ha visszavásárolják a részvényeket az emelni fogja az árfolyamot. Tehát ez jó!

A BB forgalma, tevékenysége hosszútávon felfelé ível!

Amerika ezzel az adatkezelési botránnyal most jól betett az Ami cégeknek. De a BB Kanadai! Most kell lépniük és gondolom erre már meg is van a tervük. Ezt a k.va nagy ziccert marhára jól ki lehet használni. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#9527) Galahed válasza ritumitu (#9522) üzenetére


Galahed
senior tag

"úgyhogy NAGYON NEM JAVASLOM. valami wifis androidot vigyél, azon lehet korlátozni az adatforgalmat, BlackBerryn nem igazán! aki BB-s és utazgat, általában nem is BB-t visz magával külföldre, mert teljesen kiszámíthatatlan."

Ez nagyjából teljesen nem így van ahogy írod. A BB-k talán a legjobban testre szabható telefonok a kommunikáció szempontjából (is).

Szerk: Közben látom, hogy mások már reagáltak eme szösszenetedre... :)

[ Szerkesztve ]

(#9528) Polarstar válasza Galahed (#9527) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Egyetértek. Ez a kis vélt gond elterelhető helyes beállítással.

Alapja van, mert külföldiek sok esetben mondogatják, hogy a gépük megbolondul és leáll. Mivel itthon már használhatatlan, vesznek egy ilyen-olyan másik telefont.
A régi gépeknél OS 7 alatt lehet gond. Az OS 10-nél már nagyon nem.

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#9529) eventus válasza Polarstar (#9528) üzenetére


eventus
veterán

Nem ertelek

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#9530) Polarstar válasza eventus (#9529) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Igazából könnyen lehet, hogy nem is akarnak segíteni a mobilszolgáltatósok... De az klassz, ha veszel új telefont!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#9531) ritumitu válasza eventus (#9524) üzenetére


ritumitu
csendes tag

Képzeld, ismerem. Azért járnak az ismerőseim inkább iPhone-nal külföldre - azt be lehet állítani.

Ha olyan k.rva okosak vagytok, írjátok már le pontról pontra, hogy lehet beállítani a BlackBerryt, hogy pl külföldön ne adatroamingoljon. Az adatroamingos szerződésből pedig másoljátok be, milyen alapon számolják el a forgalmazott adatokat.

Kicsit "érdekesek" vagytok, na de nem baj. Tudtam, hogy a fórum egy sz.r, látom, itt is csak nagypofájú düddigyerekek tahóznak konkrétumok helyett.

(#9532) ritumitu válasza Galahed (#9527) üzenetére


ritumitu
csendes tag

Mi lenne ha abból indulnál ki, hogy a szolgáltatón múlik és nem a készüléken? Írd le akkor a beállításokat, kérlek. Sokan várják!

(#9533) Cheesy válasza ritumitu (#9531) üzenetére


Cheesy
őstag

Ugyan nem tartom magam "k.rva okosnak" Blackberry téren, de még nekem is feltűnt az opció:

Opciók -> Hálózatok és csatlakozások -> Mobilhálózat -> Roaming alatt (adatszolgáltatások) -> Be/Ki/Figyelmeztetés

www.vakbelmutet.hu

(#9534) Galahed válasza ritumitu (#9532) üzenetére


Galahed
senior tag

Lehet, hogy félreértettelek, hogy mit szeretnél de a beállítások menüpontban a kommunikáció/mobilhálózatoknál a roaming/adatszolgáltatás simán tiltható.

Mondom ezt tapasztalatból (belgiumi - és az odavezető autóút állomásai,valamint USA tartózkodással, T-s kártyával) BB OS10 és régebbi BB 9000-el, BIS és Net előfizetéssel. Soha nem volt gondom vele. Lehet, hogy a T-mobile és a helyi szolgáltatón múlott ezt nem tudom, de én nem tapasztaltam olyat amit írtál.

menüpontok amik erre vonatkoznak:
Beállitások/hálózatok
adatszolgáltatás: igen/nem
Adatszolgáltatások (mindenféle) barangoláskor igen/nem/kérdezzen
APN beállítások/ APN név átírásával (blackberry.net) - ez simán tiltja a BIS-t, ha kellene...

Ezek a menüpontok akár külön külön is képesek arra , hogy NE lépjen ki a netre GSM/3G-n (stb),megakadályozzon mindenféle nem kívánt kommunikációt és csak a WIFI-t használja a BB.

És akkor nem beszéltem a régebbi BB-s OS esetén lehetséges ServiceBook szerkesztéssel, de ezt már csak buheráló kedvüeknek javallom.

[ Szerkesztve ]

(#9535) Galahed válasza ritumitu (#9531) üzenetére


Galahed
senior tag

"Kicsit "érdekesek" vagytok, na de nem baj. Tudtam, hogy a fórum egy sz.r, látom, itt is csak nagypofájú düddigyerekek tahóznak konkrétumok helyett"

Azért ezt vond vissza légyszives, mert ekkora t@hó ritkán fordul meg errefelé...

[ Szerkesztve ]

(#9536) Galahed válasza Polarstar (#9528) üzenetére


Galahed
senior tag

Ezt én sem értem teljesen, hogy mire gondolsz.

(Számtalan BlackBerry-m volt eddig, de gondom csak azokkal volt amiket nem a szolgáltatótól vettem. A szolgáltató egy BB esetében (is) sokáig teszteli az adott készüléket, míg lehetővé teszi a Szolgáltatáskönyvek leküldését a készülékre.
Én pl nagyot szívtam anno egy Storm készülékkel, melyet nem a T-től vettem (akkor a T még nem forgalmazta) Nem jöttek le a szolgáltatás könyvek, igy se net, se mail, hiába volt BIS előfizetésem.
Nekem kellett Service Book-ot gyártanom hozzá, hogy működjön.)

Ha arra gondolsz, hogy olyan készülékkel jönnek ide ami a T-s hálózaton nem volt tesztelve és nem volt támogatva akkor elképzelhetőnek tartom , hogy lehet gond, ha pl lekéri újra a Service Book-t.

Persze az megint hosszabb történet, hogy mi minden előfordulhat még... :)

(#9537) lezerpiramis


lezerpiramis
őstag

Ki kell kapcsolni az adatszolgaltatast, aztan kesz. Ha roaming esetere kapcsoljuk ki, akkor kulfoldon a Wi-Fi meg fog menni, de ha teljesen kikapcsoljuk, akkor meg az se fog mukodni.

Az APN-atiras nem jelent semmit a BB10 elotti BB-knel, legfeljebb a kulso alkalmazasok nem fognak mukodni.

(#9538) Galahed válasza lezerpiramis (#9537) üzenetére


Galahed
senior tag

APN: igy van. Asszem ez a OS 10-nél is igy van nem? (ezt sajna még nem tudtam kitapasztalni idő hiányában) akkor nem megy néhány dolog.. (Pl: BBM ??? stb )

(#9539) lezerpiramis válasza Galahed (#9538) üzenetére


lezerpiramis
őstag

OS10-nel mindent a beirt APN uzemeltet tudtommal.

(#9540) royal-rolls


royal-rolls
csendes tag

sziasztok...
létezik olyan app, hogy a telefonkönyvből hanggal hívjak valakit?
azaz bárkihez menthetek el felmondott hangot...
(9900 bold touch)

(#9541) Crafter32


Crafter32
őstag

Sziasztok

Utána tudok valahol nézni, hogyan kell egy BB Q10 be gmail -ról a telefonszámokat átvinni?
Ha valaki Q10 -et vesz érdemes neki új gmail fiókot csinálni?
Androidra azt olvastam érdemes lett volna új fiókot csinálni a szinkronizálások okozta kellemetlenségek elkerülése miatt.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#9542) Galahed válasza lezerpiramis (#9539) üzenetére


Galahed
senior tag

Viszont a blackberry.net APN-re csak érvényes BIS előfizetéssel enged rá nem? (OS10 ről beszélünk a többiek kedvéért)

(#9543) icezozo válasza Galahed (#9542) üzenetére


icezozo
addikt

igen, csak akkor van az a APN !

http://qwankido.hu/

(#9544) icezozo válasza Crafter32 (#9541) üzenetére


icezozo
addikt

új fiók ( e-mail-partnerek.naptár ) 3 perc alatt átviszi a q10-re ;)
szinkronizál oda vissza a beállított időtartalomban

http://qwankido.hu/

(#9545) Crafter32 válasza icezozo (#9544) üzenetére


Crafter32
őstag

Tehát akkor csinálni kell hozzá egy gmail fiókot. Az új gmail fiókra hogyan viszem az androidról át a telefonszámokat? Vagy egyszerűen a android gmail fiókjáról átküldöm a neveket a Q10 gmail fiókjára?

Most Ion-om van. Gondolkodom egy Q10-en.
Nem értek hozzá csak mezei felhasználó vagyok.
De ezek nagyon érdekelnek:
- ION VS. Q10 médiában melyik a jobb?
- A Q10 kijelzője tudja az ION szépségét? (az Ion kijelző nagyon tetszik és azt is mondják, hogy jobb, mint a Z).
- A Q10 lejátszik minden video formátumot? Meg tudok rajta nézni egy filmet legalább? (az ionon szoktam nézni és nagyon élvezem, h jobb a képe, mint a TV-nek, bár nyilván mégis kicsi)

Majd visszaolvasgatok egy kicsit, mert nem sokat tudok a BB-ről. Egyedül a fizikai billentyűzet miatt váltanék. Az Ion-t nagyon szeretem.

(#9546) icezozo válasza Crafter32 (#9545) üzenetére


icezozo
addikt

javaslom kezd ezzel: [link]

http://qwankido.hu/

(#9547) Crafter32 válasza icezozo (#9546) üzenetére


Crafter32
őstag

Ezt nem értem , Q5-el? Nekem szép telefon kell, mint az Ion. Vagy másra gondoltál?

(#9548) Dani_kp válasza Crafter32 (#9547) üzenetére


Dani_kp
őstag

Szerintem a kolléga a tesztre gondolt, illetve a hozzá tartozó hsz-ekre. :U Ott több konkrétumot tudnak mondani.

https://ingatlan.com/33821564

(#9549) ritumitu válasza Galahed (#9535) üzenetére


ritumitu
csendes tag

Figyeljetek, mert ez a 150 Ft/megás baromság ez nem tudom, honnan jött, de elég nagy sötétségre utal.

http://www.t-mobile.hu/lakossagi/szolgaltatasok/uzenetkuldes/blackberry/roaming

1 kB durván 2 Ft, ez az elszámolási egység. 1024 kB az egy mega. Lehet beszorozgatni 1024-gyel az 1 kB-ot. (amúgy sztem KB lenne a kilobájt, de mindegy)

roaming kedvezménnyel 0.17 Ft kerekítve egy kB, ott már igaz lehet a 150 Ft-os ár. szintén 1 kB az elszámolási egység, ami ugye az adatforgalom kezdeményezésétől függ, szóval nagyon kicsi adat átvitele is 1 kB-nak számít.

"Roaming díjszabás más, nem EU és T-Mobile szolgáltatók hálózataiban" 44,45 Ft/ 10 kB / SIM - ezzel 1 MB ára NAGYON NEM 150 Ft (mert valójában lehet akár 102 bit adat is, mivel 10 kB-ban számolnak el és jahh... kint nem összesítik!!! ÉRTSÉTEK MEG, nem görgetik össze, mint amikor itthon vagytok! ezzel szívtam meg én is! olvassátok el, milyenek a szerződési feltételek!!!!!!!!!!!)

Maradjunk a kultúrált megnyilvánulásoknál.

[ Módosította: Qru ]

(#9550) eventus válasza ritumitu (#9549) üzenetére


eventus
veterán

Köszönjük Emese.. Én sokat használom kint a telefonomat es nem ért meglepetés soha. Talán mikor meglepodtem, milyen kevés lett a számlám. BlackBerry 1 kbyte-os egységekben szamol.

Es kicsit finomabban, ha kerhetjuk!

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.