Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10551) hermanyi válasza bigsee (#10549) üzenetére


hermanyi
őstag

Lehet nem ahhoz a modellhez való aktív tokja van vagy utánagyártott.
egy személyi vagy hasonló plasztik simán befér alá .

szerk :
hagel majd csak eladod :DDD

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#10552) Polarstar válasza ludus (#10550) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Jaj! Én annyira örülök neki, hogy tarifa megtartás és hűségnyilatkozat nélkül lehet kapni! :C

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#10553) ludus válasza Polarstar (#10552) üzenetére


ludus
aktív tag

:))

[ Szerkesztve ]

(#10554) bigsee válasza ludus (#10550) üzenetére


bigsee
addikt

Tudom, nekem ezt adták a 9320-hoz, írtam is itt... kicsit szorult... :D

Más: alkatrészeket nézegettem, mit találtam: Univerzális karon rögzíthető sport tok CP-531... és milyen készülékekhez jó? :DDD

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#10555) BéHGT válasza bigsee (#10554) üzenetére


BéHGT
senior tag

Jó kérdés, a milyen készülékekhez jó? fül alatt a legkisebb telefontól a Galaxy-ig mindent kidob... :DDD :DDD

(#10556) agy73p


agy73p
senior tag

Üdv az uraknak/hölgyeknek!
Nálam van egy BB9800 Torch, Samsung Ace-t cserélném le, de nem tudok gmailes vagy más email fiókot beállítani rajt, vállalati előfizetésem nincs, és nem is terveztem havi előfizetést fizetni.
Létezik valami megoldás erre? Egy órája van nálam a készülék, sokat még nem tudok róla.
köszi

(#10557) Coq válasza agy73p (#10556) üzenetére


Coq
aktív tag

BIS elofizetes nelkul nem fog menni...

(#10558) agy73p válasza Coq (#10557) üzenetére


agy73p
senior tag

Köszi. Ahhoz mit kell tennem?
Android után állnék át, de nem mindenáron :-/

(#10559) XSiGma válasza agy73p (#10558) üzenetére


XSiGma
aktív tag

Szolgáltatónál kell megrendelni.

(#10560) BéHGT válasza agy73p (#10558) üzenetére


BéHGT
senior tag

T-nél vagy? Ha Mozaik M, vagy nagyobb díjcsomagod van, akkor nem kell a 690 Ft-ot díjat fizetni, csak megrendeled a szolgáltatást. Kapsz + 1 GB-ot, és 3 mail címet integrálhatsz... :)

(#10561) agy73p válasza XSiGma (#10559) üzenetére


agy73p
senior tag

Köszi

(#10562) agy73p válasza BéHGT (#10560) üzenetére


agy73p
senior tag

Valami céges flottában vagyok, 4300 Ft és ingyen beszélek mindenkivel + 1000 ft a 100 MB adatforgalom. Szóval meg kell kérdeznem a "flottaparancsnokot".

(#10563) kenguru99


kenguru99
aktív tag

Sziasztok!

Újabb kérdések.
Felraktam az opera minit de csak mobilnettel megy. Nem találtam, hol lehet átállítani, hogy wifin is menjen.
Szeretném a google mapset a gps-el használni. Lehetséges? Ha igen mit kell letöltenem? Mert az appworld 100 találatot erre a keresésre.
Ha nem fogadott hívásom van miért kapok egy boriték ikont is? Mintha új üzenetem is lenne.
Kellene nekem egy zseblámpa app. Az Advance Os and Led-nek elvileg van ilyen funkciója de nem tudom hogyan kell működésre bírni.
A kamera exponálás hangot ki lehet kapcsolni?

(#10564) littledon válasza agy73p (#10556) üzenetére


littledon
tag

Logicmail-el megy bis/bes nelkul... Nem egy nagy szepseg es nem is tud annyit mint a gyari de egy probat meger, nekem boven eleg de ez nyilvan felhasznalas fuggo... Sok sikert :)

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#10565) littledon válasza kenguru99 (#10563) üzenetére


littledon
tag

Telefon bongeszojebe ird be h google maps download es ugy megtalalod...
Zseblampa: One Touch Flashlight
Hangnelkuli fotozas: Silent Photo
Akku: Battery Booster :))

[ Szerkesztve ]

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#10566) lezerpiramis válasza littledon (#10565) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Zseblampa: belepsz a kameraba (videorogzites), majd nyomsz egy space-t :)

(#10567) agy73p válasza littledon (#10564) üzenetére


agy73p
senior tag

Hej, wifin már működik is! :)) KÖszi! :R
Több fiókot is be lehet vele állítani?

(#10568) XSiGma válasza lezerpiramis (#10566) üzenetére


XSiGma
aktív tag

Hihetetlen hogy a mai napig mindig tanulok valami újat a telefonomról :Y ;]

(#10569) lezerpiramis válasza XSiGma (#10568) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Anno nyomkodtam eroteljesen a 8520-asomon is a space-t, aztan rajottem, hogy segedfeny nelkul nem lesz zseblampa... :D

(#10570) lezerpiramis válasza agy73p (#10567) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Be.

(#10571) icezozo válasza lezerpiramis (#10569) üzenetére


icezozo
addikt

:D :D :D :D hát nem , max rákötsz egy vakut :)) :))

http://qwankido.hu/

(#10572) agy73p válasza lezerpiramis (#10570) üzenetére


agy73p
senior tag

Nem bírom kitalálni, h hogyan. Nem jövök rá. :(
Help, plz.

(#10573) agy73p


agy73p
senior tag

Honnan tudok letölteni appokat (itt így mondják?), ha még nincs BB ID-m?

(#10574) lezerpiramis válasza agy73p (#10573) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Itt van egy-két app.

(#10575) lezerpiramis válasza agy73p (#10572) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Összesen egyszer próbáltam a LogicMail-t, mivel mindig is volt BIS-em, úgyhogy passzolom, de arra emlékszem, hogy be lehet lőni többet is. Itt lejjebb van setup guide, nézd meg esetleg azt.

(#10576) Tamy


Tamy
senior tag

Sziasztok!

Úgy néz ki hamarosan egy használt BB tulajdonosa leszek, amin még aktív a BIS. Bár én továbbra sem tervezem megrendelni, azért a lehetőségét sem szeretném kizárni. A tulajdonos ígéretet tett rá, hogy a szolgáltatójánál lemondja, gondolom ez érdekében is áll, hiszen ellenkező esetben olyasmiért fizetne havidíjat, amit igénybe sem vesz. Mivel azonban nemrégóta használja, így sokkal többet Ő sem tud a lemondás mikéntjéről. Elegendő, ha a szolgáltatójánál lemondja, vagy külön a BB felé is le kell mondania? Arra gondolok, hogy ha jól tudom, ahhoz hogy én a hivatalos forrásból programokat tölthessek le (akár BIS nélkül wifin keresztül) szükséges beregisztrálnom a honlapjukon a telefon BB pin kódját. Gondolom ehhez neki előbb törölnie kell a regisztrációját innen is. Autómatikusan elvégzi ezt a szolgáltató, vagy ez egy teljesen külön dolog?

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#10577) BéHGT válasza Tamy (#10576) üzenetére


BéHGT
senior tag

Én BB 10-et használok, ehhez a szolgáltatónál rendeli meg a szolgáltatást, és ott is mondja le. Ha nem mondja vissza, akkor sem tudod használni, mert szerintem azt a számhoz rendeli, nem maga a telefonhoz... Úgyhogy szerintem a szolgáltatónál lemondja, és kész... De nem tudom, 10 alatti BB-m nem volt még sajnos. :F

(#10578) SsPL711 válasza BéHGT (#10577) üzenetére


SsPL711
őstag

A BIS a simkártyához van rendelve, az Instant Email van a telefonhoz.
A BIS-t a szolgáltatónál kell lemondani az előző tulajnak, ha nem akarja fizetni tovább.
Az Instant Email regisztrációt a tulajnak kell "unregisztrálni", ahol regisztrálta.

Bár én ezt az utóbbi dolgot nem teljesen értem.
A régi telefonhoz(9320) rendeltem BIS-t, Instant Email-t nem regisztráltam, vagyis PC-n keresztül nem tettem ilyet, mert mikor ezt akartam akkor azt írta a webes felület, hogy telefonon keresztül kell beállítanom.(vagy valami ilyesmi)

Majd lecseréltem a telefont, a sim kártya ment az új telóba(BB10-es), a BIS az megmaradt, ha akarom használom, ha nem akkor nem, viszont semmi féle Instant Emailt nem regisztráltam, vagy unregisztráltam se az új, se a régi telefonnal, mégis minden működik ahogy kell.
BB10-esen meg csak a BBM-hez kell a BIS, de wifin a BBM-hez se kell.

Szóval ezt a részt nem nagyon értem.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#10579) littledon válasza agy73p (#10567) üzenetére


littledon
tag

Természetesen. Egy kis segítség... :)

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#10580) littledon válasza lezerpiramis (#10566) üzenetére


littledon
tag

Fúú nagyon szépen köszönöm. :Y Egyszer kellett volna a vaku, videózás közben, de hiába nyomkodtam a kijelzőt... :D Egy appal kevesebb kell mostmár... :R

[ Szerkesztve ]

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#10581) lezerpiramis válasza SsPL711 (#10578) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Volt már párszor, de leírom még egyszer :)

A régi BB-knél először a hálózaton regisztrált a telefon, és ezt is regisztrációnak nevezzük. Ekkor jöttek meg a service bookok, ekkor került oda a négy pötty a 3G mellé, ekkor jött meg a regisztrációs üzenet stb. Innentől megy a BB World, a BBM, a böngésző, a BB Maps stb.

Az instantemail-es regisztráció már a második lépés, és ez csak és kizárólag az email-ezéshez kell, semmi máshoz. Itt kell megadni a PIN-t és az IMEI-t, és ez az a regisztráció, amelyet töröltetni kell a szolgáltatónál. A hálózaton történő regisztráció akkor is megtörténhet másik SIM-mel (akár más, akár ugyanazon szolgáltatónál), ha egyébként a telefonhoz már tartozik instantemail-es fiók. Ez az a regisztráció, amelyet telefonból is el lehet végezni, de akkor a weboldalhoz nem lesz felh.neved + jelszavad.

A BB10 megint más, ott az email-ezéshez sem kell instantemail-es regisztráció, egyedül a BBM-hez kell maga a BIS, de az is csak a T-nél.

(#10582) Tamy válasza SsPL711 (#10578) üzenetére


Tamy
senior tag

Akkor rosszul tettem fel a kérdést. Fentiek alapján az, hogy lemondja-e a BIS-t, az az ő magánügye, részemről mindegy, ha akarom így is megrendelhetem. De a BB World használatához is kell a BB ID, ha jól tudom. Na most ez viszont a telefon sajátja. Ha ő nem törli a regisztrációját (feltéve ha van neki), akkor én azt nem fogom tudni használni? Gondolom regisztrációnál nem csak az ID-t kell megadni, ezért azt hiába tudom, addig nem tudom használni, amíg nem regisztrálok én is. Ehhez viszont neki előbb törölnie kell. Jól gondolom?

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#10583) lezerpiramis válasza Tamy (#10582) üzenetére


lezerpiramis
őstag

A BB ID megint más kérdés. Ez összekapcsolódhat a BIS-fiókkal (tehát az instantemail-es fiókkal), de csak akkor, ha nem az instantemail-es oldalon regisztrálod a fiókodat, hanem telefonból.

Maga a BB ID törölhető a telefon wipe-olásával is akár, és utána hozzá tudsz rendelni a telefonhoz másik BB ID-t, hiszen a BB ID nem BIS-függő, a BB World Wi-Fi-n keresztül is használható BIS nélkül.

A megfelelő lépések vásárlás előtt és vásárláskor:
1. Megkéred az eladót, hogy szabadítsa fel a készülék PIN-jét és IMEI-jét, szükség esetén egy mentés után wipe-olja a telefont (ha egyébként az eladás biztosnak tűnik).
2. Rendelj BIS-t a kártyádra, majd a vásárláskor próbáld ki a SIM-et a telefonban: megjönnek-e a BIS-es service bookok (BlackBerry Internet Browsing Service, 5Click stb.), megjön-e a regisztrációs üzenet, látni-e bejegyzéseket a HRT szerkesztőben, be tudod-e állítani az email-fiókodat akár weben, akár a telefonon keresztül.
3. Ha a 2. pont okés, és nincs más baj a telóval, akkor megveszed.

[ Szerkesztve ]

(#10584) Tamy válasza lezerpiramis (#10583) üzenetére


Tamy
senior tag

Az első pont nem teljesen világos, hogyan/hol teheti ezt meg? Bár ha jól értem, akkor igazából ezt nem is feltétlen fontos megtennie, hiszen az ID-t úgyis lecserélhetem.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#10585) SsPL711 válasza lezerpiramis (#10581) üzenetére


SsPL711
őstag

Akkor ezt nem értem.

- Én megvettem a készüléket (9320, OS 7.0)
- Felhívtam a T-t, kértem BIS-t, aktiválás után "Battery Pull"-t kellett végrehajtani, hogy a szolgáltatás könyvek megérkezzenek, regisztrálva legyek a hálózaton, "szeder pöttyök" megjelenjenek a térerő jel mellett.
- Ezután tudtam beállítani BB ID-t, E-mail fiókokat, de nem regisztráltam Instant E-mail szolgáltatást, mégis minden e-mailfiók, BBM, BB World, Böngésző működött.

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#10586) lezerpiramis válasza SsPL711 (#10585) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Mert telefonból regisztráltad az email-címeidet, a 10581-es hsz-ban leírtam: "Ez az a regisztráció, amelyet telefonból is el lehet végezni, de akkor a weboldalhoz nem lesz felh.neved + jelszavad."

(#10587) SsPL711 válasza lezerpiramis (#10586) üzenetére


SsPL711
őstag

Oké, oké :R
Nem kötözködés miatt írtam amit írtam, csak megszeretném érteni.

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#10588) lezerpiramis válasza SsPL711 (#10587) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Én se :R

Egyébként néhány dolog nehezen érthető, ez alapvetően az OS 7 (és 7.1) miatt van, mert annál a BB ID-val is költöztethető a BIS fiók az alábbi esetben. Én anno úgy csináltam a 9900-asnál (hogy áttekinthetőbb legyen, és úgy menjen, mint a régi BB-knél), hogy bekapcsoltam a telót, felregisztrált a hálózatra (4 pötty stb.), és még a BB ID beállítása előtt a weben regisztráltam a BIS-fiókot (felh.nevet és jelszót választottam, megadtam a PIN-t és IMEI-t), majd ott belőttem a fiókokat, ezt követően pedig beállítottam a BB ID-t. Nekem valamiért így volt kényelmesebb, bár tény, hogy ebben az esetben csak a szolgáltató tudja törölni a BIS-fiókot a teló "felszabadítása" végett.

(#10589) DonCosta


DonCosta
tag

Sziasztok!

Teljesen új vagyok a BlackBerrysek táborában. Kb egy hete kaptam egy 9780 Bold-ot. Azóta olvasgattam ezt-azt, ismerkedek vele, használom. Mostanra már talán tudok értelmeset kérdezni :)
A telefon egy ismerősöm céges telefonja volt, de mivel kapott újat nekem adta használatra. Úgy tudom BES aktiválva volt rajta a cégnél ahol dolgozik(nem pontosan tudom ez miket von maga után, csak nagyjából tudom mit jelent)
Az egyik fő problémám az, hogy fixen be van állítva a jelszavas védelem ami max 10 perc után aktiválódik. Ezzel alapvetően is van gondom, de amiért írok az az, hogy így nem használható pl az autós navigálás, mert lezárul a képernyő és onnantól nem látok semmit. Próbáltam rátenni a Leave It On appot ami a háttérvilágítást kapcsolja be fixen adott aplikációkhoz. Sajnos ez sem oldotta meg, mert világít ugyan a képernyő, de kilép a főmenübe.
Szóval a kérdésem az, hogy mit lehet tenni, ha ezt a jelszavas védelmet ki szeretném szedni? Mivel járna "töröltetni" a BES-t? (lehet egyáltalán?) Jelenleg a BES-t mint funkciót nem tudom használni, és egyelőre nem is érzem szükségét a BIS-nek sem. Az App World-öt elérem jelenleg. Ha ezt a BES-t "törlik" akkor ez is megszűnik?

Bocs a sok értetlenkedésért, csak nem teljesen világos ez a működés.

(#10590) lezerpiramis válasza DonCosta (#10589) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Ilyenkor a sima wipe nem használ, factory resetet csinálj így.

Wi-Fi-n működni fog a BB World BIS nélkül is, mobilhálózaton csak BIS-sel.

[ Szerkesztve ]

(#10591) SsPL711 válasza DonCosta (#10589) üzenetére


SsPL711
őstag

BES-t a céges fiók adminisztrátornak kellene törölni, minden központi szabállyal együtt, hogy "tiszta" legyen a teló. (azt hiszem, de én is kezdőnek számítok, főleg BES területen)

Ez az, IT policy-kat kell törölni, de akkor a FR megoldja ezt is.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#10592) lezerpiramis válasza SsPL711 (#10591) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Ha nem elég új a BB, akkor ezzel valóban lehet szívni, mert egyrészt egy rakás rendszergazda nem foglalkozik ilyen factory reset parancsokkal, másrészt a parancssorból megoldható factory reset csak OS 4.5-től működik. Szerencsére ennél régebbi BB-ket már csak a megszállottak használnak :D

(#10593) SsPL711 válasza lezerpiramis (#10592) üzenetére


SsPL711
őstag

A BES-el rendelkező telefonok, távolról wipe-olhatók, adminisztrátor által, vagy ezt is rosszul tudom? :)

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#10594) DonCosta válasza lezerpiramis (#10590) üzenetére


DonCosta
tag

Köszönöm a gyors választ neked is és SsPL711 fórumtársnak is! Ha jól gondolom ilyenkor (Factory Reset) minden törlődik a telefonról, de van esélyem saját magamnak menedzselni a továbbiakban a telót.
A telefonon úgy látom, hogy az OS 6 fut. (Mit jelent a Wipe-olás? nagyjából sejtem, de miben különbözik a reset-től?)
Másik kérdés: ha az előző, nem okos telefonomból, kimentettem a telefonkönyv tartalmát, ha minden igaz XML(?) formátumba, hogy tudom belevarázsolni majd a factori reset után a BlackBerry-be? (jelenleg a sim-kártyára másolással oldottam meg, de az elég béna, mert levágja a nevek végét és egy csomó információt nem hoz át)
Köszi! :R

(#10595) lezerpiramis válasza SsPL711 (#10593) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Wipe-olhatok, csak utolag nehezen tudod ravenni az illetot sztem :)

(#10596) lezerpiramis válasza DonCosta (#10594) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Wipe a BB-nel: a keszulek tartalmanak torlese.

Ha az xml-t beveszi egy Outlook, akkor onnan ra tudod rakni a BB-re Desktop Software-rel.

(#10597) SsPL711 válasza DonCosta (#10594) üzenetére


SsPL711
őstag

vcf-be, vagy mi a csudába, amibe Androidról lehet exportálni a névjegyeket az nem játszik?
Mert ha igen akkor utána, PC-ről betöltöd a fájlt gmail-be és BB-vel meg leszinkronizálod.

Wipe nem csak BB-nél van, én a droidomat párszor véletlenül exchange-el wipeoltam :)

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#10598) lezerpiramis válasza SsPL711 (#10597) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Na ja, de BES eseten vannak mas finomsagok is, keress ra pl. a duress passwordre :)

(#10599) kekkola


kekkola
senior tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy bb10 esetén át lehet-e írni az alkalmazások apn-jét? Van BIS elöfizetésem (T-mob) és nem szeretném lemondani, mert jól jönne az az 1gb 690ért :-) valszeg csak a bbm-mel nem tudom elforgalmazni viszont ha a böngészö azon keresztül pötyögne akkor érdemes lenne megtartani. Köszi a tanácsot elöre is!

O+8T

(#10600) SsPL711 válasza kekkola (#10599) üzenetére


SsPL711
őstag

Ha beállítod a BIS apn-t(ami az alapértelmezett) akkor az alkalmazások szerintem azt használják.
Legalább is nálam ez a helyzet.

BB10-ben nem alkalmazásonként írod át az APN-t.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.