Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10301) MIFtIli válasza lezerpiramis (#10298) üzenetére


MIFtIli
aktív tag

és nem BB10nél a BBM miért nem az internetes apn-en keresztül működik? (és az fb, twitter stb. app?) :)

(#10302) lezerpiramis válasza MIFtIli (#10301) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Mert azoknál van/kell BIS, teljesen másképp működnek, mint a 10-es BB-k.

(#10303) MIFtIli válasza lezerpiramis (#10302) üzenetére


MIFtIli
aktív tag

Kizártnak tartom, hogy nem lehet úgy megírni az alkalmazásokat, hogy internet apn-t használjon ne bis-t.

(#10304) lezerpiramis válasza MIFtIli (#10303) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Meg lehet írni az alkalmazásokat úgy is, hiszen kb. az összes 3rd party alkalmazás (Google Maps, Opera Mini, TuneIn, LogicMail stb.) tudja használni az internetes APN-t, sőt némelyik csak azzal működik. A gyári alkalmazásoknak - és az összes régi BB-nek - pont az a lényege, hogy a BB APN-en működjenek, hiszen így van tömörítés és titkosítás. Azoknál a telóknál minden olyan forgalom átmegy a BB szervereken, amely a BB APN-en működik, tehát még a böngészés is, a BB Maps használata stb. A 10-es BB-k másképp működnek.

[ Szerkesztve ]

(#10305) hardi50


hardi50
csendes tag

BB10es telefonhoz szgpre Bleckberry Link kell ha jól tudom.Letöltöttem telepítettem.De már az elején nem enged tovább.Ötlet?Ott ahol a számítógép nevet kell beállítani meg a médialejátszót.Win xp SP3as rendszer.A telót felismeri a gép matatni is lehet benne de pl frissíteni így nem fogom tudni....:-(

BlackberryQ10

(#10306) icezozo válasza hardi50 (#10305) üzenetére


icezozo
addikt

Mivel a Link csak Win7-től működik!

http://qwankido.hu/

(#10307) hardi50 válasza icezozo (#10306) üzenetére


hardi50
csendes tag

És mivel tudom használni?Vagy csak Win7es rendszer mellett tudom frissíteni?

BlackberryQ10

(#10308) lezerpiramis válasza icezozo (#10306) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Nalam megy XP alatt is egyebkent :) (Bar nem nagyon hasznalom.)

(#10309) hardi50 válasza lezerpiramis (#10308) üzenetére


hardi50
csendes tag

Nagyon jó.Akkor ötlet?

BlackberryQ10

(#10310) lezerpiramis válasza hardi50 (#10309) üzenetére


lezerpiramis
őstag

A "nem enged tovabb" mit takar pontosan? Ranyomsz a tovabbra, utana mi tortenik?

(#10311) icezozo válasza lezerpiramis (#10308) üzenetére


icezozo
addikt

elvileg nem kellene :D
nekem a gyerek gépén xp sp2 van azon el sem indult :U

most nézem már nincs is rendszerigény e Linknek :D

[ Szerkesztve ]

http://qwankido.hu/

(#10312) lezerpiramis válasza icezozo (#10311) üzenetére


lezerpiramis
őstag

SP2 szerintem nem eleg.

(#10313) eventus válasza lezerpiramis (#10312) üzenetére


eventus
veterán

Crafter után néztem pár napja, sp3 kell.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#10314) hardi50 válasza lezerpiramis (#10310) üzenetére


hardi50
csendes tag

Semmi mert nem enged a továbbra nyomni.....

BlackberryQ10

(#10315) kenguru99


kenguru99
aktív tag

Sziasztok!

Nokia E6-ról (symbian belle) szeretném átrakni a névjegyeket BB9900-ra. Hogyan tudom ezt megtenni?

(#10316) Polarstar válasza kenguru99 (#10315) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Csoportos kijelölés -› küldés VCard formátumban -› kékfog bekapcs mindkét gépen –› fogadás -› örülsz. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#10317) lezerpiramis válasza hardi50 (#10314) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Nalam ilyen nem volt. Nem is homokorazik, egyszeruen csak szurke a Tovabb gomb?

(#10318) ludus válasza general (#10300) üzenetére


ludus
aktív tag

Miért ne lehetne? Leszinkronizálod Outlookkal és ennyi...

(#10319) Cheesy


Cheesy
őstag

hagel: miért adod el a 9900-t? Ha jól emlékszem év elején még Te is bíztattál, hogy vegyem meg :) Mit veszel helyette?

www.vakbelmutet.hu

(#10320) lugosi válasza eduba (#10259) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

No ma már 23-a van és még mindig nem jelent meg. Lesz ebből egyáltalán valami, vagy áldozatául esett a "bedobjuk a lovak közé a gyeplőt" vállalati stratégiának? :/

Érdekes, van 3 "Blackberry Messenger" app a play store-ban, mindháromnak a fejlesztője egy "Blackberry Messenger" nevű fejlesztő, egy gmail-es email címmel. Azt se értem, hogy hogy engedheti a Blackberry, hogy egy ilyen nyilvánvalóan fake programmal használják a nevét.
Hivatalos Blackberry Limited app is van, BES10 Client néven.

Akkor most szerintetek lesz egyáltalán BBM androidra vagy ios-re, vagy ez a projekt "rosszkor volt rossz helyen"? :U

(#10321) sasa134 válasza lugosi (#10320) üzenetére


sasa134
addikt

Gondolom nem a BB töltögeti fel a fake appokat a Google PLay-be (vagy hogy hívják azt a szemétdombot). Tehát ezért a BB-t blame-elni felesleges, ezt inkább a Google-től kéne megkérdezni, hogyan lehet, hogy szmbaton 40 különböző fake app volt az app áruházában? (hogy mehetnek ott a validációk, hmm....)

A második kérdésedre a válasz: lesz (van), a roll out-ot a hirtelen megnövekedő letöltéseknek ( 8 óra alatt 1,1 millióan szedték le ami megterhelte a szervereket) köszönhetően leállították. Valószínűleg országonkénti (vagy régió) ütemezés lesz klikk

"Prior to launching BBM for Android, an unreleased version of the BBM for Android app was posted online. The interest and enthusiasm we have seen already – more than 1.1 million active users in the first 8 hours without even launching the official Android app – is incredible. Consequently, this unreleased version caused issues, which we have attempted to address throughout the day.

Our teams continue to work around the clock to bring BBM to Android and iPhone, but only when it’s ready and we know it will live up to your expectations of BBM. We are pausing the global roll-out of BBM for Android and iPhone. Customers who have already downloaded BBM for iPhone will be able to continue to use BBM. The unreleased Android app will be disabled, and customers who downloaded it should visit www.BBM.com to register for updates on official BBM for Android availability.

As soon as we are able, we will begin a staggered country roll-out of BBM for Android and continue the roll-out of BBM for iPhone. Please follow @BBM on Twitter for the latest updates and go to www.BBM.com to sign-up for updates about BBM for Android and iPhone. These issues have not impacted BBM service for BlackBerry."

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#10322) lugosi válasza sasa134 (#10321) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Persze az nem a BB hibája, hogy olyan appokat raknak fel, aminek a neve az hogy Blackberry Messenger, de az igenis az övék, hogy nem lépnek fel ezzel szemben. Azt hiszem, ha valaki feltenne a store-ba egy olyat, hogy iMessage, rövidesen megjelenne a fejlesztőnél az apple jogi osztálya. Szóval a BB ebben úgy látszik mulya.

Egyébként kérdéses számomra ez a megjelenés / nem megjelenés, mert fel vagyok iratkozva a hírlevélre, hogy szóljanak, ha kint van a kliens, és természetesen semmilyen értesítést nem kaptam.
Amúgy meg az, hogy androidra "unreleased" az app, nem igazán jelenti az én olvasatomban, hogy "van". Inkább azt, hogy lehet, hogy lesz, de még nincs kiadva (=unreleased, ki nem adott). Érdekelne, hogy egy ki nem adott app hogy terhelhette meg a szervereiket. Szerintem ez egy nagyon jó marketing-félremagyarázás. A nem létező appjuk azért nem létezik, mert sokan letöltötték. Hát, gratulálok a kommunikációs osztálynak.

(#10323) zedii válasza MIFtIli (#10293) üzenetére


zedii
aktív tag

régi blackberry telefon felhasználok meg fizessenek elő bis-re amire igazából semmi szükség nincs?
:F :W az ilyenek miatt tart itt a cég de tényleg.
ez a topik is nem tudom hányszor rágta már szájba ,h mire van a bis de rendre visszaköszön, h jajj milyen drága és béna rim ,h pénzért adja..

androidot használsz úgy ,h nincs mobil neted? iost? ha használod jól működik? ott is ahol nincs wifi? ha bisre fizetsz olyan mintha mobil internetre fizetnél, csak épp 1gb helyett elég a fele is mert máképp tömörít a rendszer ja és persze kapsz mellé egy valag szolgáltatást, mint bbm stb.

Baromi jó lenne ,ha a cég felismerné ,h az emberek zömébe nincs kép arról ,h mit is nyújt, csak az ,h pénzbe kerül.. botrányos

(#10324) sasa134 válasza lugosi (#10322) üzenetére


sasa134
addikt

BBM androidra videó: klikk

itt meg iOS-re: klikk

Most akkor van, vagy nincs?

A többire nem tudok reagálni mert szerinted az egész tokkal vonóval kamu.
Hát akkor hidd azt, nekem aztán édes mindegy, mert nekem ugye BB-re van BBM, a többit meg lesz!%om :)

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#10325) lugosi válasza sasa134 (#10324) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az első videót néztem meg, 2013.09.02-án töltötték fel. Talán a második mondatában mondja a srác, hogy "still beta".
Tehát akkor nincs.

iOS-re lehet, hogy megjelent, de az app store-ban nincs fent. Talán ott lesz később, az alapján, hogy eltérő régiókban eltérő időpontban adják ki. Most per pillanat (2 perce néztem meg az app store-t) ott sincs.
Tehát akkor nincs.

[ Szerkesztve ]

(#10326) lugosi válasza lugosi (#10325) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Kicsúsztam a szerkesztésből, még annyit akartam hozzátenni, hogy lehet hogy én is teszek rá, mint te, mert a közeljövőben úgyis gariztatni kell az egyik telefonomat és a kieső időre úgyis vennem kéne valamit (a szolgáltató valami olyasmit ad, amivel - nem akarok sznobnak tűnni, de - nem égetem magam), a múltkor láttam a media marktban valami nagyon leértékelve curve-t ha jól emlékszem, addig a pár hétig elleszek vele, aztán meg jó lesz tartalék kártyafüggetlen telefonnak. Külföldön úgyis szívok a roaminggal.

9320 az látom 7.1-es, 50e-t kártyafüggetlenül újonnan megér, nem?

[ Szerkesztve ]

(#10327) sasa134 válasza lugosi (#10326) üzenetére


sasa134
addikt

Hááát, a 9320-al én várnék pár hetet, könnyen lehet, hogy a Q5 hamarosan belecsúszik a 200 Eurós sávba (külföldön) és akkor nem kérdés, melyiket kell venni (ahhoz BIS sem kell, ergo kevesebb a kötöttség ha T-s vagy)

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#10328) readyz válasza lugosi (#10326) üzenetére


readyz
tag

Felesleges 50k-t költened egy 9320-ra, mert aki ezt a modellt veszi az általában pár hónap mulva lecseréli egy komolyabb blekire... :)

Ha meg el akarnád adni a 9320-ast akkor nagyon keveset kapnál érte.

[ Szerkesztve ]

(#10329) gg72 válasza readyz (#10328) üzenetére


gg72
veterán

Hát igen, én is így vagyok vele. :) Csak 10 napja van meg a 9320-as, de annyira megtetszett az egész rendszer, hogy most már most gondolkozom, hogy lecserélem egy nagyobbra, mert a 9320-asban egyedül csak a kijelző mérete nem tetszik. Még az a jó, hogy kéz alatt vettem olcsón (és gyönyörű állapotban).

(#10330) readyz válasza gg72 (#10329) üzenetére


readyz
tag

És ilyenkor szoktak továbblépni egy 9900-asra :DD

(#10331) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Bemutatkozott BlackBerry Z30

https://ingatlan.com/33821564

(#10332) gg72 válasza readyz (#10330) üzenetére


gg72
veterán

Mondjuk nekem a 9720-as is tetszik.

(#10333) kenguru99 válasza Polarstar (#10316) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Köszi az infót, este kipróbálom. A blackberry app world-öt hogyan tudom használni ha nincs bis/bes előfizetésem?

(#10334) Dani_kp válasza kenguru99 (#10333) üzenetére


Dani_kp
őstag

Wi-Fi-vel.

https://ingatlan.com/33821564

(#10335) eduba válasza kenguru99 (#10333) üzenetére


eduba
aktív tag

Blackberry ID-vel és wifivel simán megy a BBWorld, nem kell hozzá BIS.

(#10336) sasa134 válasza Dani_kp (#10331) üzenetére


sasa134
addikt

holnap rajtol Dubai-ban, 680 USD, haaat, sok jót nem várok ... :/ ( Dubaiban venni fogják, ott minden 2. telo bb,de globalisan biztos nem fogy majd jól)

Avanti Roma

(#10337) lugosi válasza sasa134 (#10327) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Megfontolom, igazából a BIS nekem ingyen lenne. :/ Szóval ez tök mindegy.

readyz: boldom volt, igen, az sokkal jobb, anyagra, akkuja nagyon jó volt stb., de most valami kifejezetten low budget dologra vadászok, tartalék jelleggel.

Múltkor láttam valami 20+ ezerért 8520-as curve-öt, ha az még van (újban) akkor annyit megér. Q5, majd meglátjuk most azt 110-ért látom és annyira most nem érdekel.

Esetleg ebben segítenétek? Ezek közül mi van a bb app worldben?
- runstatic
- foursquare
- mSecure

(#10338) sasa134 válasza lugosi (#10337) üzenetére


sasa134
addikt

én csak bb10-es BlackBerry World-ben tudom megnézni :
Foursquare van, használom, fasza.

Msecure nincs, de van csomó jelszavas, bank accountos app, ha ez az amit keresel. pl az Enpass.

Runstatic - ilyet nem találtam. de sok hasonló van,gondolom ez ilyen futás diagnosztikai cucc,nem? CascaRun, Running Consumption, Run GPS Trainer stb.

Avanti Roma

(#10339) Dani_kp válasza lugosi (#10337) üzenetére


Dani_kp
őstag

OS5-ös BB appword-be néztem meg.

runstatic - nincs
foursquare - free
mSecure-VU van ami 17,39 euró.

https://ingatlan.com/33821564

(#10340) eventus válasza sasa134 (#10338) üzenetére


eventus
veterán

Ha gépen nézed a world oldalát, akkor minden alkalmazashoz írja mi a minimum OS. Régi új

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#10341) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Köszi srácok, az mSecure azért kéne mert a másik két platformon is azt használom és dropboxon keresztül szinkronizálja őket, és mint ahogy itt is látható nem olcsó app, így ha már a másik kettőre megvettem jó lenne itt is.
A runstatic szintén, a pro van meg mind a kettőre, jól jönne ha a statisztikák közös helyen lennének.
Lehet hogy rávárok erre a Q5-re tényleg? Mert azon ugye android appok valahogy elmennek.

[ Szerkesztve ]

(#10342) MIFtIli válasza zedii (#10323) üzenetére


MIFtIli
aktív tag

BB 8520-at használok 2 hónapig volt bis-em is. Tisztában vagyok vele, hogy mennyire jó dolog. Sima mobil netem van azóta, 100MB, ami a tömörítésnek hála, elég szokott lenni, bár gyakorlatilag csak csetelek vele.

Nekem csak BBM-re kellene a bis, a többi igazából nem fontos. Ezt nehezményeztem, hogy az új rendszeren (valamint az ios, andorid rendszereken hamarosan) megy a bbm mobilneten, már csak a régi BB-hez kell bist fizetni ahhoz, hogy elérd azt a szolgáltatást. Ezért vagyok szomorú!

[ Szerkesztve ]

(#10343) Polarstar válasza Cheesy (#10319) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nincs a 9900el semmi baj. Klassz, menő, és ráadásul tényleg gyors is!

Ellenben van pár apróság ami miatt jobb választás lenne a Zééé...

Vannak még kérdéseim a gépváltás miatt, de ha ez rendeződik, akkor lépek és veszek egy "belépő szintű" "lapátra tett" "veszteséget termelő" új csivavacsilivili Zééét! :DDD

Jelentős kérdéseim vannak.... Majd megoldom a BBM csoporttal közösen.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#10344) lezerpiramis válasza MIFtIli (#10342) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Az ilyesmi azért nagyrészt a szolgáltató sara, mármint az, hogy mindenképpen kell mobilnet is a BIS mellé (már ha kell az adott szolgáltatónál). Ha valakinek régi BB-je van, de nem akar youtube-ozni, netet megosztani, szolgáltatói wapot/netet használni, akkor ugyan tudjon már csak BIS-t rendelni! Azzal megkap az imént leírtakon kívül mindent (youtube-ozni és netet osztani pedig senki nem fog egy 8520-assal...), és ugyanott tart, mintha egy Androidra vagy iPhone-ra rendelne mobilnetet, hiszen azért is fizetni kell ugyebár...

(#10345) hermanyi válasza lezerpiramis (#10344) üzenetére


hermanyi
őstag

+1

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#10346) MIFtIli válasza lezerpiramis (#10344) üzenetére


MIFtIli
aktív tag

ígyvan!

(#10347) Kingfisher79


Kingfisher79
tag

A BlackBerry legnagyobb részvényese, a kanadai Prem Watsa által vezetett konzorcium 9 USD/részvény-es ajánlatot tett a cégre, melyet a BlackBerry elfogadott.

BlackBerry has signed a letter of intent with Fairfax Financial that means the company could soon be sold in a $4.7 billion deal. While a letter of intent isn't a binding contact, it does bode well for BlackBerry and, if everything pans out, could mean BlackBerry will go private in the very near future.

Press Release

BlackBerry shareholders would receive U.S. $9 per share in cash
Transaction valued at approximately U.S. $4.7 billion
Consortium permitted 6 weeks to conduct due diligence
BlackBerry entitled to go-shop during due diligence period, subject to payment of a termination fee in the event alternative offer accepted.

The RIMpire fights back!

(#10348) Coq válasza Kingfisher79 (#10347) üzenetére


Coq
aktív tag

Igen, olvastam en is ma a neten. Hamarosan eldol, hogy tenylegesen merre tart majd a BB.

(#10349) lugosi válasza MIFtIli (#10342) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Sima mobil netem van azóta, 100MB, ami a tömörítésnek hála, elég szokott lenni, bár gyakorlatilag csak csetelek vele."

De mivel nincs bis-ed csak sima mobilneted, nincs is tömörítésed :F

(#10350) MIFtIli válasza lugosi (#10349) üzenetére


MIFtIli
aktív tag

operára gondoltam

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.