Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10851) Crafter32


Crafter32
őstag

Magyar vodafone. Megkaptam a 10.2.-t Q10 -re.

(#10852) Pastika válasza Polarstar (#10844) üzenetére


Pastika
tag

Kb 1 napot kellett várni a mailre:-) él a BBM szifonon, de sajnos egy db ismeros sincs akivel kipróbàltam volna:(

(#10853) Polarstar válasza KisDre (#10849) üzenetére


Polarstar
nagyúr

De ugye nem azt a kék színűt vetted meg, amit én néztem ki anno! :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#10854) BéHGT válasza Crafter32 (#10851) üzenetére


BéHGT
senior tag

A T függő Q10-ek is megkapták! :)
Volna egy olyan kérdés, hogy be tudom állítani a protectet, ami a T-nél elvileg a nagyobb csomagos Instans E-mailben van, nekem pedig csak a 690Ft-os van. Ez ugyan az a BlackBerry Protect? Vagy "csak" egy elveszett/ellopott telefonkereső?

(#10855) SsPL711 válasza BéHGT (#10854) üzenetére


SsPL711
őstag

A szoftverfrissítés menüben milyen OS számot mutat neked?
Igaz nekem nem Q10 van, de érdekelne, hogy Te mit látsz ebben e menüben.

Köszi.

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#10856) eventus válasza BéHGT (#10854) üzenetére


eventus
veterán

Ugyanaz :) Ha csak a kisBIS van, akkor valóban elérhető számodra. Beállítások menüben van külön

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#10857) KisDre válasza Polarstar (#10853) üzenetére


KisDre
senior tag

Fekete, szóval már nem hiszem :D

[ Szerkesztve ]

KisDre.artstation.com

(#10858) Mészike


Mészike
aktív tag

Sziasztok!

Lement a frissítés Sachup-al. Újraindult a telefon, 100%-nál jár, de ez már vagy fél órája így van.
Hagyjam, vagy aksi ki/be? :)

(#10859) sasa134 válasza Mészike (#10858) üzenetére


sasa134
addikt

Hagyd! Sógoromnak kb másfél óra volt az újraindulástól számítva. Majd elkezd villogni a led, aztán lassan (nagyon lassan) bejön a kép és kéri a PIN-t.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#10860) BéHGT válasza SsPL711 (#10855) üzenetére


BéHGT
senior tag

;)
eventus: Pedig a T-Mobile oldalán csak a nagyobb csomaghoz írja a protectet, múltkor valaki meg is lepődött, hogy Ő is a 690Ft-os csomaghoz be tudta állítani...

Elején én is beizéltem, mikor már vagy 8 perce a BlackBerry volt középen, de utána tovább lépett. :K

[ Szerkesztve ]

(#10861) SsPL711 válasza BéHGT (#10860) üzenetére


SsPL711
őstag

Köszi, nekem is ezt írja Q5-ön.
De az aláírásomban lévő Leaked-et használom.

Bocs, megnéznéd még egy helyen?
Beállítások -> Névjegy -> (Kategóriánál -> Op. rendsz. válaszd ki) és itt az Operációs rendszer verziószáma, mi?

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#10862) BéHGT válasza SsPL711 (#10861) üzenetére


BéHGT
senior tag

Mi a baj a hivatalossal? :)

(#10863) SsPL711 válasza BéHGT (#10862) üzenetére


SsPL711
őstag

Semmi, nem tudom, hogy mi a verziószáma amit kaptatok.
Én nem vártam meg a hivatalosat.
Másrészt a T azt ígérte, hogy 4G akkor lesz ha kijön hivatalosan a 10.2.
Akkor most van 4G vagy még mindig nem lehet használni BB OS10-el?
Mert én hiába állítom 4G-re, vissza dob, 2G-re vagy 3G-re.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#10864) BéHGT válasza SsPL711 (#10863) üzenetére


BéHGT
senior tag

Van 4G persze, eddig csak egyszer ment fel, pedig Pesten lakom... Szinte mindig H+-t mutat....

(#10865) SsPL711 válasza BéHGT (#10864) üzenetére


SsPL711
őstag

De nekem nem is engedi kiválasztani, a 2G&3G&4G opciót a hálózatoknál.
Illetve hiába választom ki, mindig vissza teszi vagy 2G-re, vagy 2G és 3G opcióra, attól függően, hogy mi volt előtte beállítva.
Na de, nem válaszoltál a korábbi kérdésemre, az Opciók -> "Névjegy" menüpont alól elérhető, Operációs rendszer verzióra.
Lécci, lécci áruld el, mit adott a T-mobile Q10-re. :))

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#10866) SsPL711


SsPL711
őstag

Na, most meg eltűnt a BB net.
Ez most miért van? (BIS előfizetésem van)
blackberry.net APN van beállítva, mégse megy fel csak a "sima" mobilnetre.
Már restartoltam is :O :((

Biztos a Leaked OS miatt. Most downgrade-elhetek vagy mi a szösz?

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#10867) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Eventus! Nekem is megy szépen a Protekt összes funkciója kiegészítő 690es dijcsomaggal. :D

Happy van! :C

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#10868) icezozo válasza SsPL711 (#10866) üzenetére


icezozo
addikt

t-nél megállt az élet ;]
se mobilnet se BIS :W

http://qwankido.hu/

(#10869) lugosi válasza SsPL711 (#10866) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Gondolom tmobilos vagy, mert a tmobil háló az ország bizonyos részein most nem működik úgy látszik.

(#10870) Polarstar válasza icezozo (#10868) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nálam megy! Mindjárt fel is hívlak! :D

A munkakörös mobilom Tés.. Azon már a héten is szokatlanul szar volt a rendszer.. Pl ma is akadozott..

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#10871) szilu55


szilu55
csendes tag

sziasztok. a nagy BBM lázban letöltöttem a 9780-as BB-re az appot, de nem sikerül elindítani. szép kis kék képernyőn megakad a folyamat ott, hogy "BBM beállítása".... innen nem jutok se előre, se hátra. ötlet? köszönöm! :)

(#10872) lezerpiramis válasza szilu55 (#10871) üzenetére


lezerpiramis
őstag

BIS-ed van?

(#10873) szilu55 válasza lezerpiramis (#10872) üzenetére


szilu55
csendes tag

na éppen ez az, hogy nincs. de milyen dolog az már, hogy iosen meg androidon nem kell BIS hozzá, BB-n meg kell.... :D reménykedtem, hogy akkor már a BIS-re sem lesz szükség....

(#10874) lezerpiramis válasza szilu55 (#10873) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Sőt! Az email-ezéshez, a BB navigációhoz, a BB Protecthez is kell BIS, ha pedig mobilhálózaton akarod használni a FB, a Twitter és a BB World appot, akkor szintén kell BIS - ahogy egy Androidon vagy iPhone-on pedig mobilnet kell mindehhez. Mit szólsz? :)

(#10875) szilu55


szilu55
csendes tag

azt, hogy logikátlan húzás, mert ha már a BB a saját appját lehozza másik oprendszerre, akkor igazán tehetné ingyenessé a BB felhasználók számára is :) legalább akkor már wifin...

(#10876) szilu55


szilu55
csendes tag

ill. ebből az egy szempontból mindenképp logikátlan.
a BIS nem is volna gond, ha a meglévő előfizetésemhez is hozzá lehetne passzintani, de ez sajnos nem így van... és ha előfizetést váltok, akkor már jóval többet kéne ráfizetnem, mint amennyi szeretnék.
erre mondják azt, hogy akkor így jártam :D

(#10877) lezerpiramis válasza szilu55 (#10875) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Kíváncsi vagyok, hogy hány olyan Android- és iPhone-használó van, aki letöltötte a BBM-et, de egyébként nincs mobilnete, csak akkor csetel az ismerősökkel, amikor fel tud menni nyílt Wi-Fi-re... Valahogy értelmét veszti az egész dolog, hiszen az egésznek a mobilitás lenne a lényege. A BBM mindig erről szólt, ráadásul a BIS is olyan szinten tömörít, hogy bőven bele lehet férni egy kisebb csomagba is akkor, ha egész nap f*ssa a szót az ember.

+ Ha van BIS-ed, akkor onnantól megy Wi-Fi-n is minden olyan dolog, ami addig BIS nélkül Wi-Fi-n sem ment.

[ Szerkesztve ]

(#10878) szilu55 válasza lezerpiramis (#10877) üzenetére


szilu55
csendes tag

nem azt mondtam, hogy ne legyen mobilnete. csak azt, hogy ha nekik elég a mobilnet előfizetés ugyanazt az appot használni, akkor nekem miért kell pluszban fizetni érte. értem én az egész BIS/BES logikát mindenféle szemszögből, nem akarok kötözködni, de reméltem, hogy ha már a saját appját elérhetővé teszi a másik két rendszeren, akkor itt sem köteleznek már arra a pár száz ft plusz költségre a használatért.

(#10879) lezerpiramis válasza szilu55 (#10878) üzenetére


lezerpiramis
őstag

A netmegosztást (tethering), a streaminget (pl. YouTube videók megnézése) és néhány külső appot leszámítva MINDEN működik a BB-ken akkor, ha csak BIS-ed van, tehát mobilnetet nem is rendelsz. Az már húzósabb lehet, ha ezt a néhány funkciót is használni akarod, mert a magyar szolgáltatók "zseniális" árai és konstrukciói miatt a mobilnet mellé rendelt BIS további költséget jelent, esetleg kötelező BIS mellé netet is rendelned, de külföldön ez egyáltalán nem jellemző. Sok helyen még feltöltősök is rendelhetnek BIS-t, ráadásul a tömörítés miatt ugyanannyi MB-nyi BIS sokkal több ideig elég akár csetelésre, akár levelezésre, mint a "normál" mobilnet. Elég csak a briteket megnézni, valószínűleg olyan konstrukcióik vannak BB-khez, hogy leesik az állunk.

Valamennyit persze fejlődött a dolog Magyarországon is (Vodánál bizonyos - netet is tartalmazó - csomagok mellé ingyenes a BIS kiegészítő, illetve a T-nél a BIS3 is bőven megéri az adatmennyiség miatt), de sajnos nem ez a jellemző...

Való igaz, hogy egy csomó dolog korszerűtlen a BIS-ben (nem kezel mappákat, lassabb a netezés, mivel megjárják az adatcsomagok a BB szervereket is - ezért megy többek között a YouTube, a TuneIn vagy a netmegosztás mobilneten), de vannak olyan tulajdonságai is, amelyekért néhányan még mindig imádják: durva tömörítés; ingyen BB-s smtp (Freemail, Indamail stb. esetében is megy a levélküldés, nem kell szórakozni az smtp-beállításokkal); ingyen push email BÁRMILYEN POP3/IMAP/OWA-fióknál úgy, hogy nem terheli az akksit stb. Aki meg nem akari BIS-t, de mégis kell neki BB, annak pedig ott vannak az új modellek.

A BES előnyeiről pedig még nem is beszéltünk, jelenleg gyakorlatilag nincs párja, persze lehet, hogy egyszer majd lesz.

(#10880) KisDre válasza icezozo (#10868) üzenetére


KisDre
senior tag

belegondolva ez más szempontból is igaz lehet, dominós vagyok, Domino Nap pontosabban, a barátnőm meg mondta hogy ő neki a telenor-nál milyen percdíjai vannak... ööö, gyakorlatilag csak az ingyen face miatt vagyok még telekomos úgy leképedtem az áraktól :DDD

[ Szerkesztve ]

KisDre.artstation.com

(#10881) SsPL711 válasza icezozo (#10868) üzenetére


SsPL711
őstag

Igen, közben rájöttem, köszi.
Nem ment se BIS, se sima mobilnet.

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#10882) KisDre


KisDre
senior tag

Tudnátok abban segíteni, hogy a nem régiben említett Curve 9320-nál hol lehet kikapcsolni a magántelefonszám jelzést? Nem találom

KisDre.artstation.com

(#10883) KisDre válasza KisDre (#10882) üzenetére


KisDre
senior tag

Közben rájöttem, bocsi.
(Csak furán elsiklott a szemem előtt, annó a SonyEricssonon másképp volt írva, nem Azonosíthatóság vagy mifene :DDD )

KisDre.artstation.com

(#10884) szilu55 válasza lezerpiramis (#10879) üzenetére


szilu55
csendes tag

igen, ez itthon elég bután van megcsinálva. ami nekem mindenképp fontos, azt megoldom BIS nélkül is mobilnettel és/vagy wifivel, de tény, hogy sokkal kihasználhatóbb volna a BB BIS/BES előfizetéssel. ideje megnéznem a szolgáltatóm ajánlatait, hátha faragtak a kínálaton az utóbbi időben....

(#10885) eventus válasza szilu55 (#10884) üzenetére


eventus
veterán

Mely cégnél raboskodsz?

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#10886) szilu55 válasza eventus (#10885) üzenetére


szilu55
csendes tag

Témobil.. és ahogy néztem, a remek kis díjcsomagomhoz nem kínálják fel a BIS-t és márha pipa vagyok rájuk :D

(#10887) SsPL711 válasza szilu55 (#10886) üzenetére


SsPL711
őstag

Mi az, hogy nem kínálják fel?
Nekem se kínálták, meg kellett rendelni.

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#10888) szilu55 válasza SsPL711 (#10887) üzenetére


szilu55
csendes tag

akkor másképp fogalmazok.
megnéztem, hogy milyen díjcsomagokhoz lehet megrendelni és az enyém nem szerepel köztük
itt úgy néz ki, csak háromféle tarifacsomag mellé rendelhető. na az enyém egy negyedik.

(#10889) SsPL711 válasza szilu55 (#10888) üzenetére


SsPL711
őstag

Értem.
Nekem a sima BIS a drágább van, nem a 3db email fiókos.
Tudom, nem éri meg, drága, sőt nekem nem is kéne OS10-hez, csak a BBM miatt van.
Kisebb csomagra meg csak úgy tudok váltani, ha lemondom a BIS-t és 3 hónapig nincs semmilyen BB szolgáltatás a SIM kártyámhoz rendelve.

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#10890) eventus válasza szilu55 (#10888) üzenetére


eventus
veterán

Bármilyen csomaghoz kérhető :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#10891) jagertibi válasza szilu55 (#10888) üzenetére


jagertibi
aktív tag

Én minap váltottam még csak át nagyról a kisebbik BIS -re, kérdeztem a csajt bármilyen csomag mellé oda lehet rakni.

(#10892) szilu55 válasza eventus (#10890) üzenetére


szilu55
csendes tag

na ez egy jó hír. még nem volt időm felhívni őket, az lett volna a következő lépés, de ha csak a honlapon bogarászok, ott nem szerepel az én díjcsomagom. micsoda tájékoztatás ez :D pokol :D

(#10893) SsPL711 válasza szilu55 (#10892) üzenetére


SsPL711
őstag

Nekem a BB support kapcsolta be, a support telefonszámán rendeltem meg. (A T-nél)

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#10894) KisDre


KisDre
senior tag

Az kicsit szíven ütött, hogy az 1500ft-ból ami volt a kártyámon, lett 174. Gondolja magát az egyik progi, és csinál egy kis adatforgalmat. :((( Már nem tudom hányadszóra indítottam újra a beállítások miatt a telót, de remélem most már jó lesz.
(Be lehet szólni, hogy hát BB, kell hozzá mobilnet előfizetés, BBS meg rákfene. Sajnos jelenleg nem vagyok épp olyan helyzetbe anyagilag, hogy dominósról váltsak)

[ Szerkesztve ]

KisDre.artstation.com

(#10895) szilu55 válasza KisDre (#10894) üzenetére


szilu55
csendes tag

milyen progi követte ezt el?

(#10896) KisDre válasza szilu55 (#10895) üzenetére


KisDre
senior tag

Nem tudom. De letöröltem egy rakatot, de valami még mindig eszi a pénzt. Már 100 környékén van. Ez mi a ***?
Kellet a ráknak nekem "okos"teló. Most kikapcsoltam az adatforgalmat. De bekapcsolt állapotában is, elvileg nem szabadna levonnia pénzt mivel nem használom, én legalább is, az meg hogy ez a aranyos kis ketyere, milyen ügyes bajos dolgomat akarja frissíteni, gőzöm sincs...

Naivan azt hittem hogy ezek miniszámítógépek képesek a felhasználót kérdésre vonni hogy mit is akar, de hiába állítók be olyat hogy figyelmeztessen vagy bármi, le se sz***a. Egyedüli megoldás ha magát az adatforgalmat tiltom, viszont ebben az esetben a 0.facebook-ról is lemondhatok.
:W
Áhhh... Bocsi a fogalmazásért de...
Most lehet engem hülye júzerezni meg minden, de mikor letiltom pl a Készülék-Alkalmazások kezelése-Alapértelmezett engedélyeknél, akkor ezen kívül talán nem véletlenül gondoltam úgy, hogy ami le van tiltva, az le van tiltva. Vagy máshol kell az ilyet beállítani?

KisDre.artstation.com

(#10897) eventus válasza KisDre (#10894) üzenetére


eventus
veterán

Nagyon egyszerű, ha ennyire számít a pénz: kikapcsolod az adatforgalmat :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#10898) KisDre válasza eventus (#10897) üzenetére


KisDre
senior tag

Jó jó, de egy "okos"telótól többet várnék ... Talán érthető

KisDre.artstation.com

(#10899) szilu55


szilu55
csendes tag

nekem még nem tűnt fel, hogy indokolatlanul kajálta volna a BB-m a pénzem. az előfizetésbe foglalt adatforgalom meg bőven elég, ha szétpötyögöm és böngészem magam, akkor is (BIS nélkül is, de ez már masik történet) ... hmmm, érdekes.

(#10900) KisDre válasza szilu55 (#10899) üzenetére


KisDre
senior tag

Jó a történethez hozzátartozik hogy használtan vettem, de resetelve lett legalább is látszatra.

[ Szerkesztve ]

KisDre.artstation.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.