Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10751) katonpe


katonpe
újonc

Igen már sikerült.Új verziós BB W-t kellet letölteni mert ami gyárilag rajta volt azzal nem ment.
Viszont most más a problémám.
Az időjárás alkalmazás(többet próbáltam) Wi-Fi csatlakozással nem megy csak ha a szolgáltató adatforgalmát használom.
Lövésem nincs mit hova állítsak még.

(#10752) lezerpiramis válasza Tamy (#10750) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Arra kell figyelni, hogy amennyiben a beallitott hatteret akarod torolni, akkor hajlamos java errort irni a telo bekapcs utan, ugyhogy szerintem allitsd at elobb a hatteret arra, amire szeretned, aztan torold ezt az allomanyt.

(#10753) Tamy válasza lezerpiramis (#10752) üzenetére


Tamy
senior tag

Igen, ezt gondoltam, más telefonon már tapasztaltam hasonlót. Ami viszont nem világos, hogy ha jól értem, itt újratelepítésről van szó, tehát amit felrakok már nem lesznek benne a hátterek. Így viszont hogyan tudom átállítani? Még a PC-n lehetséges ez? A másik, hogy itt csak a háttérképekről van szó, van esetleg valami hasonló eljárás a csengőhangok, és a videók (ha jól emlékszem az is van rajta valami) törlésére is?

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#10754) lezerpiramis válasza Tamy (#10753) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Szerintem csinalj egy full mentest elotte, aztan ugy probalkozz. En ilyesmit csak vodas BB-ken csinaltam, es azoknal a temakhoz kapcsolodott egy gyari hatter, amely a media mappaban benne se volt. Az lehet megoldas, hogy az app loaderben is bejelolod a mentest, es akkor a korabban beallitott hatterkepet rakja vissza a procedura vegen elvileg, es a hatter akar a microSD-n is lehet.

Ugyanabbol a mappabol kell a megfelelo fajlokat torolni. Ha rakeresel a gugliban, tuti, hogy dob talalatot arra is, nem nagyon tudom a fajlneveket fejbol, raadasul modellenkent/OS-enkent valtozhatnak.

Egyebkent miert fontos ezeket torolni? A 9780-asban aztan van szabad alkalmazasmemoria boven...

[ Szerkesztve ]

(#10755) Tamy válasza lezerpiramis (#10754) üzenetére


Tamy
senior tag

De ha full mentést csinálok, akkor abban megint csak benne lesz az összes gyári kacat is, akkor hiába törlöm ki a pc-n, ha utána meg azt a mentést töltetem vissza, amiben benne van. Vagy rosszul gondolom? Esetleg csak a használatban lévő dolgokat rakja vissza a mentésből?

Nem is annyira a hely miatt akarom törölni, bár az sem utolsó szempont, ez inkább csak amolyan beidegződés nálam :) Nem szeretem a felesleges dolgokat, úgysem a gyári kacatokból fogok választani, akkor minek legyen rajta? Illetve rámásolom mondjuk azt a kb. 10 mp3-at pl. ami lefedi az összes csengőhang, sms, ébresztő, emlékeztető... stb. beállításom, és ha valamit be akarok állítani, akkor ahelyett, hogy ezt a tízes listát végignézném, át kell nyálaznom még mellette a gyári harminc akárhányat is. Ezért írtam, hogy végső esetben az is jó, ha csak elrejtem őket, de persze a törlésnek örülnék igazán.

Elhiszem, hogy másoknak ez nem probléma, de én én vagyok :)

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#10756) eventus válasza eventus (#10748) üzenetére


eventus
veterán

Ez mókás: 1791 mindenben magasabb számú, mint a kiadott hivatalos. A mostani hivatalos az 1761. Ebbe engedélyezték már pl panoráma fotózást stb?

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#10757) icezozo válasza eventus (#10756) üzenetére


icezozo
addikt

saját magadtól kérdezed ? :D

http://qwankido.hu/

(#10758) eventus válasza icezozo (#10757) üzenetére


eventus
veterán

Hát úgy elmélkedem :) Azért lett válasz, hogy látszódjon a kapcsolat :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#10759) SsPL711 válasza eventus (#10756) üzenetére


SsPL711
őstag

Nekem a 1791-ben sincs panoráma fotózás.

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#10760) eventus válasza SsPL711 (#10759) üzenetére


eventus
veterán

Az leak és csak elokeszitve van benne.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#10761) Tamy válasza Tamy (#10755) üzenetére


Tamy
senior tag

Úgy tűnik sikeresen letöröltem minden feleslegeset, vagy amit nem tudtam törölni, azt elrejtettem. A leírás valószínűleg régebbi OS-hez készült (a dátumból is ez következik), nálam nem voltak meg a szükséges fájlok, de azért sikerült rájönnöm, hogy mit is kéne töröljek. Emlegettek még egy CrackMem nevű programot is, ami direkt erre lett kitalálva, de nálam az nem akart működni, hiába kattintottam a Desktop Manager gombra, nem történt semmi, ha pedig a BlackBerry Desktop Software-al telepítettemaz OS-t, abba megint csak benne volt minden, tehát a Desktop Manager nem is törölte a fájlokat. Végül kézzel töröltem amit gondoltam, és ezt kombináltam ezzel a leírással, így még telepítés közben is sikerült kigyomlálnom pár dolgot, amit nem tudtam hol kell törölni. Így is maradt 1-2 alkalmazás, amit csak elrejteni tudtam, de ez így már jó, a legfontosabb az volt, hogy ne lássam :)

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#10762) Tamy


Tamy
senior tag

Sajnos máris adódott egy problémám: Pc-ről regisztráltam a BlackBerry World-re, elindult az a háromlépéses ellenőrzési (?) folyamat, aminek során letöltötte, majd telepítette az AppWorldInstaller-en.msi nevű fájlt, de az ellenőrzés a 2. lépésnél megakad ezzel a hibaüzenettel: "BlackBerry World Web Plug-in Error
An error has occurred communicating with the BlackBerry World client. If you have content protection enabled on your device, please disable and try again." Rákerestem, és az itt leírtakat megpróbáltam, de ugyanaz a hibaüzenet, akár kikapcsolom, akár be. Telefonról indítva pedig ezt a hibaüzenetet adja a BB App World: " you do not have sufficient wireless coverage or your connection to the wireless network is turned off". Természetesen a wifi be van kapcsolva, a saját böngészőjével van is net, sim kártya még nincs benne, de gondolom az most még mindegy. Ötletek?

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#10763) Tamy válasza Tamy (#10762) üzenetére


Tamy
senior tag

Részben megoldódott, a telefon böngészőjéből letöltöttem a legfrissebb BB App World-öt, ezzel már telefonról tudok letölteni/telepíteni, de pc-ról nem. Még arra gondoltam, okozhatja esetleg az a problémát, hogy elvileg az előző tulaj is regelve volt, de ő is telefonról regelt. Bár a hibaüzenet nem erre utal.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#10764) lezerpiramis válasza Tamy (#10763) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Biztos, hogy nincs IT policy a telefonon?

(#10765) Tamy válasza lezerpiramis (#10764) üzenetére


Tamy
senior tag

El kellett mennem hazulról, csak most tudtam nekiesni újra.
Ahogy hazaértem ránéztem újra mit is töröltem le, mert volt egy olyan érzésem, hogy ott kell körülnéznem. És valószínűleg bejött, mert a BlackBerry Application Center valamiért kifelejtettem a telepítésből, felraktam azt is, így már gépről nézve is jó minden.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#10766) littledon


littledon
tag

Letudnátok írni légyszives, hogy melyik jelenleg a legstabilabb (tehát ha a legelső amivel kiadták vagy ha kínai, nem érdekel) offical os Blackberry 9900-ra? Szeretnék rá egy olyan stabil os-t amivel szinte sosincs baj, nem indul újra magától a telefon, nem hülyül meg az óra és egyéb badarságok sem történnek.

Vodafone Version 7.1.0.1033

Docomo Japan Version 7.1.0.923

Ezen a kettőn gondolkozom mivel egy fórumtárs az utóbbit ajánlotta, az elsőn pedig ez a blogbejegyzés miatt...

Valamint egy telepítési módszert is elfogadok mivel tegnap próbálkoztam vele és a Docomo Japan-os OS nem települt (hibát írt ki) ezzel a módszerrel, ha viszont telepítettem a gépemre és a Blackberry Desktop Software/Frissítés/Más verziók megtekintése, majd kiválasztottam a Docomo Japan OS-t, simán feltelepítette.

Köszönöm szépen! :R

[ Szerkesztve ]

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#10767) lezerpiramis válasza littledon (#10766) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Nekem a 20:20-as 7.1.0.714 volt fenn, semmi bajom nem volt vele.

(#10768) BéHGT válasza kekkola (#10670) üzenetére


BéHGT
senior tag

Hol állítottad be a protectet? :)

(#10769) bigsee válasza lezerpiramis (#10767) üzenetére


bigsee
addikt

Dettó. Sőt a 912-es is szó nélkül települt, igaz ezek T-MOB-osak.

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#10770) kekkola válasza BéHGT (#10768) üzenetére


kekkola
senior tag

protect.blackberry.com

O+8T

(#10771) Polarstar


Polarstar
nagyúr

DoCoMo japan version??? :F

Ott nincs is Blackberry! :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#10772) Balagesk


Balagesk
csendes tag

Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni az alábbi ügyben:

A feleségem bistelen 8520-a a következőt teszi: ha ki van kapcsolva az adatszolgáltatás akkor a wi-fi-n nem tud netezni ha meg be van kapcsolva akkor nem a wi-fin keresztül megy fel a netre hanem a mobilneten keresztül ami a telenor szipolynet.
Ha wi-fin keresztül akar netezni akkor le kell jelentkeznie a GSM hálózatról és akkor hajlandó a wi-fin csinálni mindent (csak ugye így nem használható telefonként.

Mi lenne a megoldás arra, hogy különösebb állítgatás nélkül mindig a wi-fit használja és ne a mobilnetet. (az se lenne baj ha mobilnetet egyáltalán nem használna mert a készülék átlagos esetben a nap 98 százalékában wifi lefedettség alatt van).

A megfejtést (ha van) előre is köszönöm.

üdv:
Balagesk

(#10773) lezerpiramis válasza Balagesk (#10772) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Mobilnet lemondása? :)

Egyébként milyen profil van kiválasztva a böngészőben? Mert ha a hotszpot böngésző, akkor nem szabadna mobilnetet használnia... Vagy alkalmazások használatánál van gond?

(#10774) Balagesk válasza lezerpiramis (#10773) üzenetére


Balagesk
csendes tag

Ment rajta a twitter meg a facebook (nem http hanem a nativ alkalmazások) és így csinált a telefon egy hét alatt 7k Huf internet forgalmat. Pedig elvileg bis nélkül a natív alkalmazások nem tudnák használni a mobilnetet. Igazából a barátnőivel chatelne a jóasszony. Ja igen és 1x appworld-ről letöltöttem neki egy sodoku-t úgyhogy az öreg isten se érti le7 hogy meg van gépészkedve rajta valami? Használtan vettük a vaterán. Ha nincs más megoldás duzzogva veszek magamnak egy 9790-t a 9320-at meg megkapja az asszony mert azon minden úgy működik ahogy a nagykönyvben írva vagyon. Mindenesetre köszi a segítséget. :)

(#10775) lezerpiramis válasza Balagesk (#10774) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Hát ez elég érdekes... A FB-Twitter-LinkedIn-BB World négyes csak akkor működik mobilhálózaton, ha van BIS, és sz szerintem szolgáltatótól független, szóval ez így elég fura... "Natúr" mobilnettel tudtommal ezek működnek: streaming (pl. YouTube), netmegosztás, a gyári böngésző valamilyen wapos/netes profillal (ez szolgáltatófüggő), külső alkalmazások, amelyek TCP/IP-beállítást igényelnek (vagy a teló, vagy az alkalmazás megfelelő menüjében).

Telenor mit mond erre?

(#10776) Balagesk válasza lezerpiramis (#10775) üzenetére


Balagesk
csendes tag

Ez egy flottás telefon, végül is a üzletkötő elintézte mivel még sosem volt adatforgalom azon a telefonszámon. Elképzelhető, hogy egy Op-rendszer csere megfejti a gondot? Vagy nem le7 valahogy mesterségesen eltolni a szolgáltatáskönyveket, hogy tevőlegesen se lehessen használni a mobilnetet? Ezek vannak:

Wi-Fi TCP/IP Browser
Wi-Fi TCP/IP Transport
MMS Client
MMS Transport
Facebook
BlackBerry Identity

APN nincs engedélyezve

Szóval nagyon nem értettem én sem hogy a fenébe bírt felmenni a mobilnetre? Vagy Telenor-ék próbálkoznak az extraprofittal?

[ Szerkesztve ]

(#10777) readyz válasza Balagesk (#10776) üzenetére


readyz
tag

Egyszer nekünk is volt egy ilyen esetünk egy 8520-al, szintén telenornál, a feltöltőkártyás feltöltésből levett 1-2 nap alatt 1000ft-t kb mobilneten.
Utána kikapcsoltam az adatforgalmat és abbahagyta a pénzleszedegetést, nem tudtuk meg mi okozta...rejtély...

(#10778) lezerpiramis válasza Balagesk (#10776) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Na, ez viszont akkor így tényleg fura, mivel lennie kell wapos/netes SB-nak is ahhoz, hogy te a gyári böngészővel (esetleg szolgáltatói browserikonnal, tehát WAP-pal, VF Live-val, w'n'w-kal stb.) BIS/BES vagy Wi-Fi nélkül böngészhess - akár wapon is...

TCP/IP-nél sem volt akkor ezek szerint semmi beállítva? A böngészőn belül csak hotspot profil van, nincs esetleg olyan, hogy WAP vagy Services? Illetve nem használtatok valamilyen külső appot, amely TCP/IP-beállítás nélkül is működött?

A SB-okat le lehet törölgetni, de lehet, hogy egy akksi ki-be után visszajönnek. Viszont az általad felsoroltak egyike sem olyan, amely köthető lenne a telenoros waphoz/nethez. OS-upgrade/downgrade nem játszik, mivel a 4.6 és az 5 ebből a szempontból teljesen ugyanolyan.

[ Szerkesztve ]

(#10779) Phülöp válasza Balagesk (#10776) üzenetére


Phülöp
addikt

Csak halkan jegyzem meg: nincs olyan szó, hogy "le7".

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#10780) bigsee válasza Phülöp (#10779) üzenetére


bigsee
addikt

De 1!!! :DDD

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#10781) SsPL711 válasza Phülöp (#10779) üzenetére


SsPL711
őstag

Ezt nem értettem én se, hogy mi ez a "le7" :)
Na, jó8! :DDD

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#10782) Balagesk válasza Phülöp (#10779) üzenetére


Balagesk
csendes tag

Elnézést lehet, hogy rossz szokásaim visszaköszönnek a 90-es évekből.
Tehát le7 mind1 lax 1xü 6alom stb stb :D

(#10783) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Birim-burum!

Megmozdult a BBM! Itt az új szoftver a droidra és ájfonra.
Egyfolytában brimmel a mobilom! :D :C

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#10784) lugosi válasza Polarstar (#10783) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én nem látom még egyik store-ban se (szifonon és androidon is megnéztem).
Biztos megjelent?
Kértem email értesítést a bb weblapján ha kiadják, én azt se kaptam.

Nem valami 3rd party appra gondolsz? Mert az volt eddig is.

(#10785) csacsi67 válasza lugosi (#10784) üzenetére


csacsi67
addikt

Pedig kint van.

De ne legyél elájulva töle mert folyamtosan megy még kilépni sem tudtam belöle nem jövök rá hogyan kell.

[ Szerkesztve ]

(#10786) Polarstar válasza lugosi (#10784) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Be is léptek hozzánk a droidról és ájfonról már... Itt írogatnak nekünk a haverok! :D

Nem tudok én linket, mert én gyári BB-s vagyok! :P "eredeti!" :D

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#10787) sasa134 válasza lugosi (#10784) üzenetére


sasa134
addikt

telod böngészőjéből bbm.com és oda visz

Avanti Roma

(#10788) KisDre


KisDre
senior tag

Üdv!
Látom ez a BB-s téma azért pörög szóval ideírnám a kérdésemet ha nem baj :)
Szóval úgy adódott hogy régi telefonom bekrepált, és most tudnék használtan venni egy Blackberry 9320-at, 30-as telekomos és még van rá másfél év garancia, minden tartozékával, mindez 15ezer forintért.
Megéri vajon?

(Bocsi az amatőr kérdésért, de előző telefonom még egy SonyE. W610i volt, 5 éves, szóval én így kihagytam az okostelefon hullámot és nem is nagyon figyeltem hogy mi merre hány méter mit tud, túl gyors ez nekem :D )

Valamint van ez a BIS ahogy olvastam, ömm lépte nyomon olvasom a neten, hogy anélkül a prograkomról kb lemondhatok a Blackberry-n, ez igaz?

[ Szerkesztve ]

KisDre.artstation.com

(#10789) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Pedig tényleg kint van a store-ban, most már az értesítő email is megjött róla. De ha kiválasztanám az appot (mondom ott a play store-ban) akkor "az elem nem található". :/

Talán majd később.

Szerintetek visszakapom a régi bb pinem, ha ugyanazzal az email címmel regelek, ami volt annak idején, vagy új lesz?

(#10790) littledon válasza Polarstar (#10771) üzenetére


littledon
tag

Ezt honnan szedted, hogy ott nincs... és ezt most komolyan kérdezem?

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#10791) littledon válasza lezerpiramis (#10767) üzenetére


littledon
tag

Rendben, köszi. Most teljesen újratettem az eddigit... ha továbbra is csinálja akkor megpróbálom a 20:20-ast... :)

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#10792) eventus válasza KisDre (#10788) üzenetére


eventus
veterán

Igen, kell BIS! Ha telekomos vagy, akkor ott van 690/ho is

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#10793) lugosi válasza sasa134 (#10787) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Most már megy a store-ból! És a régi bb id-met sikerült beállítani.
Viszont akik akkor benne voltak az üsmeretségi listában azok most nem látszanak (pl. Icezozo). Konkrétan senki nincs benne, előtte olyan 3-4 ember volt. :((

(#10794) lugosi válasza Polarstar (#10786) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Küldj már egy bb pin-t, legalább egy ismerősöm legyen már. :/ a többi nem tudom hova lett, egy szintén bb-s ismerősöm is benne volt, de neki sincs bbje már.

Illetve többiek a fórumból nem küldenek nekem egy pint? ;)

[ Szerkesztve ]

(#10795) eventus válasza lugosi (#10794) üzenetére


eventus
veterán

Majd, ha fagy... Akarom mondani: majd, ha blackberryd lesz :P :)) Megy privátban

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#10796) lugosi válasza eventus (#10795) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi felvettelek :)
Remélem megy minden rendben.

(#10797) csacsi67


csacsi67
addikt

bocsi privi akart lenni.

[ Szerkesztve ]

(#10798) Polarstar válasza littledon (#10790) üzenetére


Polarstar
nagyúr

A Blackberry kivonult már japánból.... Egyszerűen nem kellett ez a komoly gép nekik. Nem volt rá tamagochi biztos.. :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#10799) Pastika


Pastika
tag

Sziasztok. Van aki esetleg iOS vagy Droidon használja BBM-et? Tegnap feliratkoztam a várólistára, de még most sem kaptam visszaigazoló emailt.. :(

(#10800) Cheesy


Cheesy
őstag

Ma húzom elő a gyári aktív tokjából és egy "loading" jel van megmeredve a képernyő közepén. Semmire nem reagált percekig, csak az akku ki-be segített. Magyarán lefagyott.
Egyre jobban megrendül a bizalmam ebben a telefonban. :((
Kihangsúlyozom: keveset használom, nem telepítgetek appokat, CSAK használnám.

www.vakbelmutet.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.