Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) shteer válasza bajnokpityu (#750) üzenetére


shteer
titán

újabb, de esata-val egyszer próbálkoztam

..szerintem jónak tűnik

(#752) kukinyo válasza bajnokpityu (#750) üzenetére


kukinyo
addikt

Szerintem ne erőlködj a chip hibáztatásával.A programnak teljesen mindegy a chip milyensége.A csatoló a lényeg.Szereld be a gépbe a vinyót és próbáld ki úgy.Meglátod menni fog. :K

(#753) bajnokpityu válasza kukinyo (#752) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ok.
nem tudom miért nem megy igy.a chipet azért hibáztattam, mert ugye xp telepitésnél is van csomo chip,ahol nem látszik a winyo,mert nicns hozzá illesztő.
szerencsére rohadt ritkán használtam,akkor is nonstop,mentettem rá.

ezzel együtt büdös életbe nem lesz green WDm.2 nap alatt badsector,tetű,majd még ez a bénázás is.nem érdekel,h meg lehet oldani,nem érdekel miért alakult igy.
nem a felhasználó dolga pachelgetni a winyoját.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#754) shteer válasza bajnokpityu (#753) üzenetére


shteer
titán

nekem viszont csak az lesz :) ez már a 3. és csak a nagyobb méret miatt léptem tovább

..szerintem jónak tűnik

(#755) Zlin50


Zlin50
senior tag

Sziasztok!

Sikerült jól bevásárolnom nekem is: WD20EARS. A jelek szerint érintett. Belekezdtem a kommentekbe de pár száz után már nem tudok zöld ágra vergődni. Mi a lehetőségem arra nézve, hogy a fenti típusnál megszüntessem a ki-be kapcsolást. Nekem nem kell, mert csak addig működik a gép amíg használom, és akkor használni akarom nem pihentetni, és rettenetesen idegesít.
A wd-s iso hókusz-pókusz megoldja vagy mehetek kukutyinba?

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#756) shteer válasza Zlin50 (#755) üzenetére


shteer
titán

megoldja persze, én az új hdd-mnél az első indítás alkalmával megcsináltam
és a lecserélt 10EARS is úgy került eladásra

..szerintem jónak tűnik

(#757) Zlin50 válasza shteer (#756) üzenetére


Zlin50
senior tag

Jól értettem én azt még korábbi hozzászólásból, hogy egyetlen más HDD sem lehet bekötve még akár más típus (pl Samu) sem a művelet alatt és kikapcsolni is kell vagy teljesen áramtalanítani a gépet, és ha több van belőle akkor egyenként kell végrehajtani, és a /d opció hatástalanítja (még utólag néhány hsz-ből kibogozva) végleg ezt az esztelen 8mp-et?
Azt még nem láttam hogy írta volna valaki de talán csak nem érinti, hogy uegy ez nem olyan mint egy FW frissítés ami tudomásom szerint tisztázza a HDD tartalmát?

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#758) shteer válasza Zlin50 (#757) üzenetére


shteer
titán

több érintett wd hdd lehet bent, én is egyszerre csináltam mind2-n

másik típust én lehúznék elővigyázatosságból (kivéve ssd)

nem olyan, minden marad ami rajta van

..szerintem jónak tűnik

(#759) Zlin50 válasza shteer (#758) üzenetére


Zlin50
senior tag

Ha több wd van bent hogy megy a dolog? Kilistázza őket és megkérdezi melyiken akarod módosítani, vagy végrehajtja mindegyiken amit talál?

[ Szerkesztve ]

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#760) shteer válasza Zlin50 (#759) üzenetére


shteer
titán

mindegyiken

..szerintem jónak tűnik

(#761) Zlin50 válasza shteer (#760) üzenetére


Zlin50
senior tag

Még egy kérdésem lenne. Egy USB-SATA adapteren (wiretek we600) keresztül bekötött vinyón el lehet ezt az ISO műveletet elvégezni vajon? (ASUS P5Q SE Plus lapon keresztül )

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#762) shteer válasza Zlin50 (#761) üzenetére


shteer
titán

nem

..szerintem jónak tűnik

(#763) Jani09


Jani09
tag

Sziasztok !

A megfigyelésem a következő: hatalmasat esnek a green árai: 2TB WD20EARS 16890-ért? :Y

Kérdem én minek okán?

1. Új green széria megjelenése miatt ?
2. A felfedezett hiba okán?

megéri-e venni ilyen green-t az apró hibájával, vagy érdemesebb 10ezer HUF-al drágább greenre kiadni? Habár az újabbak 2,5 Terrásak.

(#764) kukinyo válasza Jani09 (#763) üzenetére


kukinyo
addikt

Egyénre szabott.
Ha van pénzed rá,természetesen a drágább változat előnyösebb.Nem gyári beteg,a mérete,stb,stb.
Ha sovány a buksza,meg lehet venni a beteges vinyót is.Sok embernek sikerült már szépen belőnie a Wdidle-vel.
Az elképzelhető hogy az ára erre a hibára vezethető vissza.Lehet hogy nagy mértékben csökkent a kereslet ezek a merevlemezek iránt.A gyártó pedig úgy van vele hogy nem hagyunk veszni semmit,kiáruljuk olcsóbban,csak vigyék el.

[ Szerkesztve ]

(#765) bajnokpityu válasza Jani09 (#763) üzenetére


bajnokpityu
félisten

többi 2terás is esett.
16bruttóért majdnem minden gyártónak van 2terása.
hogy ki vesz ezek után ears-t nem tudom.
aurs már nem érintett,ugye? 4rugóval drágább.(7200es)
vagy earx 1el...(5400es)

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#766) veze válasza kukinyo (#764) üzenetére


veze
őstag

én nem értem mi ez a para..emiatt a "hiba" miatt
a WD green vinyók jók.. a samsungtól már jobban tartok..
kb 3 perc alatt átállítottam és kész.. és nem mindegy azé hogy 5ezerrel több vagy kevesebb valami..

(#767) bajnokpityu válasza veze (#766) üzenetére


bajnokpityu
félisten

1 e FTal drágább a későbbi széria.simán megéri,mert ha eladod,ears-t nem 1 e FTal olcsóbban tudod eladni.
nekem eddig több WDm halt meg mint samum. százalékosan is.és szinte mind 3.4. éves korában.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#768) veze válasza bajnokpityu (#767) üzenetére


veze
őstag

nekem egy samu halt meg eddig , azt is használtan vettem egyszer régen, soha többet használtat nem veszek..sentinel szerint hibátlan volt mikor megvettem, de gyorsan beadta a kulcsot sajna..:(
az öszes többi vinyóm mind jo, (kop-kop) még a 80 GB-osak is, pedig nem mai darabok. sőt még 30GB-os és 3,2Gb-os is van és jo. kérdés hogy mire..:D de működik
Nagyom mákom volt akkor a vinyókkal az elmult tiz év alatt.. igaz mindre nagyon vigyáztam
próféta szóljon belőled a samuval kapcsolatban, mert abból is van másfélterrás:)

[ Szerkesztve ]

(#769) bajnokpityu válasza veze (#768) üzenetére


bajnokpityu
félisten

samuk nálam általában 2 nap alatt haltak meg,tehát volt idő valamennyire vészmentésre.
WDk meg takk,ennyi.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#770) kukinyo válasza veze (#766) üzenetére


kukinyo
addikt

Te valamit nagyon félre értettél.Én egyáltalán nem parázom,sőt ezt használom én is.

(#771) veze válasza kukinyo (#770) üzenetére


veze
őstag

nem személyeskedésnek szántam, ezért nem is egyes szám második személyben ragoztam !
nyilván te is átállítottad pik-pak és kész. :R
hanem általánosságban, azoknak akik tartanak ettől, pedig nem nagy dolog átállítani, ha csak ezen mulik a döntése valakinek..

[ Szerkesztve ]

(#772) kukinyo válasza veze (#771) üzenetére


kukinyo
addikt

Van egy pár ember akinek még rosszabb lett mint gyári beállításon.
Nem akarok senkit megbántani de a többsége vagy figyelmetlen,esetleg valami külső usb,esatás cuccban van a vinyó,vagy egyszerűen nem ért hozzá és azt hiszi micsoda ördöngös dolog ez és fél tőle.
Szerintem ez okozza a parát. :)

(#773) bajnokpityu válasza kukinyo (#772) üzenetére


bajnokpityu
félisten

sztem meg ha egy ezres,h ujabb firmware,akkor simán kifizetem,mert úgyis mindig eladom a winyót gariidő végén,és akkor jól jön.ears-t pl tuti nem fogom tudni eladni...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#774) Pazolini válasza kukinyo (#772) üzenetére


Pazolini
senior tag

Sziasztok!

I.
Ezek szerint van megoldás az usb-vel (v.3.0) kapcsolt kompakt külső WD-k átállítására anélkül, h az ember kiszerelné (elvesztve ezzel a gyári garanciát)?

(Utolsó hetek hozzászólásait nem néztem még - lehet, h van azóta megoldás -, azért kérdezem.)

Vagy úgy értetted, hogy azok a fórumozók (is) szerencsétlenkednek, akik ilyennel próbálkoznak?

Egyébként:
USB-ket BIOS látja, de 3.0-ra szerelt HDD-ket nem. Elég lehet, ha 2.0-ás kapuba rakom? (Csak kérdezem, nem vagyok gépközelben, hogy gyorsan kipróbáljam...)

II.
3 érintett hdd-m van:
belső 10EARS
külső, gyárilag szerelt 20EARS
is szintén külső, gyárilag szerelt 5000AADS

Van már esetleg lista arról, hogy mi lehet a legjobb beállítás ezekre?

Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#775) kukinyo válasza Pazolini (#774) üzenetére


kukinyo
addikt

Sajnos erre nincs megoldás,legalábbis én nem tudok róla.
Azt csak úgy tudod megoldani ha átszereled a gépbe.
De kérdezz rá a WD-nél,hátha kapsz rá megoldást.

(#776) Pharaoh


Pharaoh
aktív tag

Akkor a cikkben említett iso megoldja pikk-pakk a gondot?

Az EARX már nem érintet? Egy kb ugyan ennek a HDD-nek a SATA3-as verziója?

(#777) TeeJay válasza kukinyo (#772) üzenetére


TeeJay
félisten

fülemet a laptopra tettem...
8másodperc üresjárat után kirántja a fejet és a motor is leáll egyből bár rá 1másodpercre már újra is indítja a motort és rántja vissza a fejet... ilyenkor van kb. 2másodperc kimaradás amíg áll minden...

vajon ezt garanciában bejelenthetem hogy a vinyó mindig leáll?
hiába teszem 5percre 30másodpercre vagy most sima alap 8másodpercre nem csak a fejet rántja ki hanem leállítja a motort is de hogy miért azt nem értem...
ez így piszok szar WD vinyó, alap gyári beállításon meg 4másodperc volt akkor meg még sűrűbben szedte ki a fejet bár akkor legalább a motort nem állt le :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#778) Pazolini


Pazolini
senior tag

"...drive has been validated to 1 million load/unload cycles without issue..." - olvasható a .
[WD hivatalos nyilatkozatában]

Vagyis úgy van kalibrálva a WD-lemez, hogy egymilliószor minden hiba nélkül kell működnie az Intelliparking technikának (s ez még nem jelent meghibásodást, adtavesztést stb.)
Nálam:
Gyári beállítással 7 hónap alatt teljes üzem mellett (volt, h napokig egyfolytában ment)
WD10EARS disk 24 ezerszer kapcsolta be a technikát. Számoljunk durván félévet és 25.000-et; ez 10 év alatt is csak a felét fogja produkálni a gyárilag garantáltnak.
Akkor miről beszélünk? Arról, hogy a specifikációban 300.000 minimumról beszélnek?
Igen, annyit biztosan menni fog a kalkulációjuk szerint egy usernél.

Ez a technika, a probléma meg megint más dolog, s az főleg az UNIX rendszer alatt jön ki.
:))

(#779) Pazolini válasza TeeJay (#777) üzenetére


Pazolini
senior tag

Én mindenképpen megpróbálkoznék a garancia érvényesítésével. De tedd fel a kérdést Liksoftnak a HDD probléma (nem adatmentés) topikban is!!! Üdv

(#780) marlboromen válasza Pazolini (#778) üzenetére


marlboromen
aktív tag

(I)Ez a technika, a probléma meg megint más dolog, s az főleg az UNIX rendszer alatt jön ki.(/I)

Hát nekem win7 64 bit alatt 273 napi működés után 1.300.000 felett járok a sentinel szerint. Mondjuk baja így sincs.

(#781) kukinyo válasza marlboromen (#780) üzenetére


kukinyo
addikt

:Y :Y

(#782) TeeJay


TeeJay
félisten

nekem meg naponta kb. 25-30 start/stop count növekedés úgy hogy hazajövök melóból benyomom a laptopot és fekvésig megy folyamatosan...
szóval elég sűrűn leállítja még a motort most is és a fejet is kiszedi csak ritkábban mint alapértéken... napi 100 load/unload cycle növekedés így is van

szerintem Acer szervizt felhívom hogy lehet-e erre vinyócserét kérni ha mindig leáll a motor...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#783) Zlin50


Zlin50
senior tag

Nekem az a véleményem hogy a wd sumákol ez ügyben. Leírta az érintett modellszámokat, csak azt felejtette el hogy a caviar greenen kivül még hány másik sorozatban van energiatakarékos üzemmód. Amelyiknél a jellemzőkhöz fel van sorolva, hogy mekkora a fogyasztása sleep módban az mind ezt fogja csinálni. A késleltetés időtartama talán más. Ha meg nem, akkor a sentinel szép számokat fog mutatni. Csak ne legyen hallható ha esetleg a számérték olyan meghatározó is, de pl a WD20EARS-nál méterről hallatszik.
A greenesek közül egyelőre úgy tűnik nincs kivétel. A WD20EURS momentán szemre hasonlóan viselkedik csak a különbség annyi hogy fülre nem. A vele járó hang sokkal halkabb. Majd még meglátjuk a countot.
Egyelőre egy SATA-USB adapteren bekötve próbálva mutatkozik ez. Ha a greenes sorozathoz jó az iso trükk akkor a WD20EARS mellett talán ehhez is.

Az AV sorozatnál nem láttam sleep módot a jellemzők között. Igaz a sorozatra eleve azt írják hogy folyamatos üzemre szánták. Ennél nem lesz feltehetően kattogás, ha egyszer nincs szándékos leállás.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#784) Zlin50 válasza Zlin50 (#783) üzenetére


Zlin50
senior tag

Párdóóón, nem WD20EURS (mert az AV sorozatú) hanem WD20EARX. (ez a green, így rátekintve fél szemmel a delikvensre. A SATA-USB led bevillanásai meg elárulják mikor kap ébresztést)

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#785) Zlin50


Zlin50
senior tag

Úgy látszik leszerepel itt az egész wd géppark. WD20EARX és WD20EURS is szépen pörgeti a számlálót. Micsoda csalódás ez a wd ezzel az erőltetett energiatakékossággal.
Ha a sentinelben kiveszem az ébren tartandó vinyók közül akkor nem emelkedik jelentősen. De akármennyire is csökken az a kevés is hallatszik. Ha nem lenne hallható nem is érdekelne.

[ Szerkesztve ]

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#786) Pharaoh válasza Zlin50 (#785) üzenetére


Pharaoh
aktív tag

És ez a javító iso megoldja a problémát?

Vagy a sentinel is jó rá, hogy ne álljon le?

(#787) Zlin50 válasza Pharaoh (#786) üzenetére


Zlin50
senior tag

Összetett a probléma. A kályhától kezdem. Tavaly vettem egy W20EARS vinyót, mert a samsung hangos még alapjáraton is és én halk gépet akarok. A wd leszámítva ezt a "gone in 8 second" problémát megdöbbentően halk még 7200-es fordulattal is. Akkor még nem volt külső csatlakozási lehetőségem ezért kanócot húztam kívülre partícióhoz meg formázni meg átvenni. Szóval majdnem beépítve volt, de utána be is raktam. Már a kanócon is és beépítve is jelentkezett ez a 8mp dolog de akkor még nem volt infóm, hogy mint az a fórumon is látszik már rég óta téma. Nem is gondoltam volna rá, aztán egy kollégám szólt és most én is lesek magamon körül hogy tulajdonképpen mi is van. Rövid idő után kivettem -még nem ismerve a probléma hátterét- és samsung ment a helyére mert kib..ul idegesített az ismétlődő kattogás és az észheztérés miatti megtorpanás.
A WD20EARS és még a WD szerint kb egy tucat érintett. Mondja a wd.
Gyanútlanul beruházva -mert a többi nem érintett alapon - WD20EARX és WD20EURS kipróbálását céloztam meg. Egyelőre befürdésnek mutatkozik. Szóval én meg azt mondom ezek után hogy a wd-nek nincs olyan meghajtója green vonalon amelyik nem érintett. A WD20EARX SATA III greenes, a WD20EURS meg AV sorozatú de GP azaz green poweres és hozzák is szépen a formájukat. Ezeknél a vinyóknál alaphelyzetben hiábavaló a sentinel ébresztője mert az eredménye ugyanaz mintha nem lenne ébresztve. 8mp és utána szundi-mundi. Ebből ébresztve persze hogy kattog és emelkedik a count mindenhol.
A wiretek we600-as SATA-USB adapteren keresztül kipróbálva mind ugyanúgy viselkedik. Az adapter ledje és persze a hangjuk elárulja hogy a sentinel hiába ad jelet mert későn adja. Hogy ennek a gyakoriságát lehet-e változtatni azaz sűríteni azt nem tudom. Alaphelyzetben 8mp alá kéne menni.

Szóval a kicsit hosszú előzetes után a lényeg számodra hogy a sentinel egy kalap harmatos rigófüttyöt nem ér alaphelyzetben a WD esetén.
Na ne múgy a samsungnál. Annál szerintem hosszabb a kivárás és a sentinel kifogástalanul el tudja látni az ébrentartást és nem ad hangot mert nem alszik el, de ha nincs ébresztve az is elalszik és valami hasonló hangot ad. Azért nem írom offba ezt mert összefüggésbe hozhatónak látom a wd várható viselkedésével. Szóval a samu esete ad némi reményt arra (és ezt nagyon remélem), hogy az iso hókusz-pókusz után ha beállítom az öt percet akkor kilőhető lesz az alvás. Ha meg azt akarom hogy aludjon, akkor a sentinelben ki kell hagyni az ébren tartandók felsorolosásból. Ha az öt perces kivárás közbeni ébresztő jel hatástalan akkor elmehetek kukutyinba zabot hegyezni.
A WD20EARS hivatalosan érintett, hozzá jó az ISO, de mi lesz vajon a WD20EARX és WD20EURS esetén ami láthatóan de nemhivatalosan érintett. Megpróbálom majd ezeknél is legfeljebb bekrepálnak és visszaviszem őket. Azt mindenképpen megnézetem az idle3-as cuccal hogy mire vannak jelenleg beállítva.

(És akkor jön még a HD204UI firmware "issue" hogy végképp ne bízzam el magam. Van rá szintén fórim itt:[link]
Igen József, ön jól választott!)

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#788) Zlin50 válasza Zlin50 (#787) üzenetére


Zlin50
senior tag

Ja igen, ami még reményre ad okot, hogy a WD sem mutat count emelkedést és így hangot sem folyamatos átvitel mellett. Tehát a ha sentinel idejében tud ébreszteni, akkor várhatóan nincs elalvás.
Mivel a wd-k most még a gépen kivül vannak macerás a próba, de meg fogom oldani, és ha megvan "elmondom" az eredményt.(csak fél tucat hdd-t kell miattuk kötögetnem, viszont a gépet egyéb okból üzemképesen tartom és így kimért a babrálás ideje)

Ha az ISO a WD20EARX meg WD20EURS-nál nem megy, akkor megfontolandó azok számára a megvétel akik el akarják kerülni a kattogást. Vagy lehet majd várni a csodát (nekem is) a WD-től, mint a WD20EARS-nál meg a többieknél.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#789) gedikart válasza TeeJay (#782) üzenetére


gedikart
aktív tag

Továbbra is javaslom, hogy használj "quiet hdd" nevű programot. Nincs többé "fej"fájás. Nekem is Acer notim van 640-es BEVT WD-vel. (Acer 5740G széria)

(#790) Zlin50 válasza gedikart (#789) üzenetére


Zlin50
senior tag

Csak azt használod, vagy együtt mondjuk a sentinellel? Nem zavarják ezek egymást? Nekem a quiethdd nem ért semmit, igaz nem laptopról van szó.
Milyen beállítás kell a quiethez hogy ne legyen semmilyen leállás?

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#791) Pharaoh válasza Zlin50 (#787) üzenetére


Pharaoh
aktív tag

Az WD20EARX már nem alapból növelt idővel jön?
Nagyon megköszönném, ha letesztelnéd ennél is az az időt, és hogy jó-e az ISO hozzá. Mert ettől függ, hogy EARS-t vagy EARX-t veszek.

(#792) Zlin50 válasza Pharaoh (#791) üzenetére


Zlin50
senior tag

Mint láthattad korábban írtam, hogy nem tudom csak úgy szétberhelni a gépet, ezért a türelmedet kérem, mert lehet hogy csak jövő héten fogok eljutni oda, hogy megtudjam mi a helyzet.(én is várom már zabszemmel a s...ben, főleg a két másik miatt)

A WD20EARS elsőre a házon kivülre húzott SATA kábelen volt bekötve de lényegében belső kábellel és táppal. Ez hasonlóan viselkedett mint most a wiretek we600-as SATA2-USB3 adapteren bekötve. (ezért vettem ki és raktam be samut helyette) Az adapter led villanásai és a most már jellemzőnek nevezhető kattogó/csörgő hang elárulják. Bizonyára a sentinel ébresztését kapja. Kb egy-két percen belül.
Az adapteren a WD20EARX és a WD20EURS hasonlóan viselkedik. Mindkettőt az adapteren keresztül formáztam de a formázás ideje alatt nem növekedett a count és nem kattogott egyik sem. Na de aztán uccu neki fuss. A sentinelben az ébrentartandók közül kivéve lényegesen már nem növekedett a load/unload egyiknél sem tehát ebből is az következik, hogy a sentinel ébresztette őket és nem voltak ébren mint formázás közbeni folyamatos kapcsolattartás mellett.
A quiethddvel meg mintha nem is lett volna elindítva úgy viselkedtek.
Nagyon lényeges az összehasonlításhoz még, hogy a samuk egyike sem áll le a sentinel segítségével.

Ha odajutok le fogom ellenőrizni újra a WD20EARS belső bekötés alatti viselkedését még mielőtt módosítanám.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#793) Pharaoh


Pharaoh
aktív tag

Lehet veszek inkább HD204UI-t, úgy olvastam az idei gyártásúak már a javított fw-el jönnek. Úgy is az összes vinyóm samsung.

(#794) Zlin50 válasza Pharaoh (#793) üzenetére


Zlin50
senior tag

(Azok meg AHCI nélkül rendkivül lassúak voltak. A POST alatt egy BIOS-ba lépés előtt korábban lepörögtek a HDD-k, ezeknél csak lassabban lépett tovább a másikra. Igaz még hogy nagyobb legyen az élvezet ezek nálam még tavalyi HDD-k (fw !). Ja és hangosak. A WD-hez képest sokkal. A wd-t csak közvetlen közelről lehet hallani hogy jár, ezeket meg a szoba végéből is)

A wd nagyon elhibázta ezt a dolgot. Ha kiderül hogy az én tapasztalatom nem egyedi a WD20EARX és WD20EURS-ra vonatkozóan, akkor majd magyarázkodhatnak hogy csak az a tucat amit felsoroltak érintett-e. Ha ezek is majdan bekötve hasonlóan viselkednek és az idle3 nem jó ezekhez, akkor megy a wd felé a jelzés.

[ Szerkesztve ]

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#795) Zlin50 válasza Pharaoh (#793) üzenetére


Zlin50
senior tag

(A szabadon lévő HD203WI-t is bekötöm majd a we600-on keresztül és megnézem az értékeket. Ha ezen sem változik mint ahogy a többi már bent lévő samun sem, akkor a két wd is a hunyók közé kerül. Onnantól már nincs mellébeszélés.
Utánanéztem és a HD203WI is eco greenes tehát mivel ez korábban volt nálam beépítve ugyanúgy leállt volna, de a sentinel nem hagyta miután elkezdtem használni. Előtte ugyanolyan idegesítő volt mint a wd ahogy visszaemlékszem. Ezen viszont most sem lehet olyan nagy az érték és nem is növekedhet.)

[ Szerkesztve ]

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#796) gedikart válasza Zlin50 (#790) üzenetére


gedikart
aktív tag

WD6400BEVT alapban 4 másodpercen volt, rendszeres fejparkolás, de a motort nem állította le. quiethdd-t használtam a parkolás letiltására valamint HD sentinelt (de ott nem nézegettem a fejlett energiagazdálkodás opciót)

Próbaképp átállítottam a wdidle-vel 5 perc illetve disabled-re az értéket (hátha nem kell használnom quiethdd-t - holott semmi bajom nincs vele), ekkor a HD Sentinelben fejlett energiagazdálkodás 96-on volt és nem lehetett átállítani (okézás után mindig visszaugrott 96-ra). A fejparkolások továbbra is jelen voltak, sőt még motor leállítás is (akkuról használva szinte mindig kikapcsolta a hdd-t - pedig windowsban nincs engedélyezve a hdd leállíts AC/DC esetben sem)

A gyári 4 másodperces értékre már nem tudtam visszatenni a wdidle-vel, viszont /s -el rállt 8 másodpercre, és most a HD sentinel ezt írja: fejlett energigazdálkodás, státusz: letiltva, jelenlegi energ.szint 254 (Továbbra is használom a quiet hdd-t, nincs fejparkolás, és motor leállás sem)

Tehát valószínűleg csak a wdidle szabja meg az APM-et, és azért nem tudtam állítani 96-os értékről 5 perc ill disabled esetén sem, HD sentinel csak monitorozza az értéket (hiába a csúszka), a quiet hdd ezért nem akad össze a sentinellel. Nálam ez a szitu.

QUIETHDD APM és AAM maximumon van (255 ill 254). Van még egy opció, ha nem ezeket használod: Kivenni a pipát az Enable APM/AAM control elől.

[ Szerkesztve ]

(#797) Zlin50


Zlin50
senior tag

Érdekes lehet még ez az oldal: [link]
Főleg a legalsó bejegyzés. Nem tudom komolyan gondolta-e az írója.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#798) TeeJay


TeeJay
félisten

én inkább felhívom Acer szervizt és mondom hogy kattog a fej meg leáll a motor a vinyóban szeretném ha cserélnék.
biztos tudnak róla hogy ilyen széria hátha újabbat kapok helyette :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#799) Zlin50


Zlin50
senior tag

Másik érdekesség: [link]
Alul átfogóan írnak a caviar greenekre vonatkozóan.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#800) Zlin50 válasza Zlin50 (#799) üzenetére


Zlin50
senior tag

És ez sem kevésbé érdekes: [link]. Főleg a második hsz.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.