Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) Pazolini válasza Wind-Storm (#1400) üzenetére


Pazolini
senior tag

Srác teljesen oké: külső vinyóként rackben figyelt, s két noti használta, az egyik egy win7, a másik egy XP, barátője gépe, ami persze nem ismerte fel a GPT-t és újrainicializálást kért a RAW tárolóra, a bnő meg :P (bmeg) rányomta a yest, azóta rackben bizonytalankodott, én meg belső vinyóként alkalmazom és okosítottam fel vele a rendszert. Ja: srácnak nincs már desktopja.
Illetve eladó

Azt hiszem, pár hét munka (torrent) után megnézem, mit produkált, s akkor döntök véglegesen. :))
Köszönöm, srácok! :R

[ Szerkesztve ]

(#1402) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Ezek szerint az EZRX nem is olyan jó?
én 2TBoson gondolkozom, de most elbizonytalanodtam... :F

(#1403) Pazolini válasza Wind-Storm (#1400) üzenetére


Pazolini
senior tag

Nem indítottam még kis ideig a torrent klienst a mai bekapcs után, kvázi a lemez idle-ben volt és óránként kb 15-16-szor parkolt :Y , míg a torrenttel 2/óra jön ki. :K
Mivel ez lesz a feladata, nem hiszem, hogy muszáj lenne átállítanom. :(((

Talán ez a hülye WD kiad valami "tudásbázis" cikket az EZRX lemezekhez, ha már ennél az új szériánál sem vették a fáradságot gyárilag beállítani egy normális várakozási időt. :W
Mivel még nagy a bizonytalanság a fórumokon a helyes beállítást illetően, várok addig, míg tesztek alapján lesz egy ajánlott beálltás hozzájuk.
Addig SEED... :DDD

(#1404) Wind-Storm válasza CoolBoy323 (#1402) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Az összes desktop green kuka ilyen szempontból.

(#1403) Pazolini

idle-ben volt és óránként kb 15-16-szor parkolt :Y , míg a torrenttel 2/óra jön ki. :K
Mivel ez lesz a feladata, nem hiszem, hogy muszáj lenne átállítanom. :(((

Ha rajtam múlna, egyet se engednék neki.
WD7500BPVT-m van átállítva, ami ugye notebook hdd, és gyakorlatilag így esélytelen, hogy parkoljon.
WD10EADS-em volt utoljára desktop hdd-ként. Elgondolkoztató, de lehet, hogy az átállítás után meg a teljesítménycsökkenése miatt lett szar, ugyanis videók - főleg hangilag akadtak úgy, hogy még csak rendszerlemeznek se volt befogva.

Talán ez a hülye WD kiad valami "tudásbázis" cikket az EZRX lemezekhez, ha már ennél az új szériánál sem vették a fáradságot gyárilag beállítani egy normális várakozási időt. :W

Ugyan, én nem is reménykednék, nekik az a jó, ha minél hamarabb szarrá megy és aztán vehetsz újat.
Inkább a fórumokban reménykedj.

(#1405) Pazolini válasza Wind-Storm (#1404) üzenetére


Pazolini
senior tag

WD10EADS-em volt utoljára desktop hdd-ként. Elgondolkoztató, de lehet, hogy az átállítás után meg a teljesítménycsökkenése miatt lett szar...
Gyári értékre visszaállítva is sz@rakodott? Vagy azt már nem próbáltad meg?

Ha rajtam múlna, egyet se engednék neki.
Korrigálom magam: torrentkliens úgy lefoglalja (remélem, nem csak a tényleges adatforgalom miatt), hogy "0" az érték, vagyis az a kettő még közvetlenül előtte kúszott fel a Sentinelbe...

Mivel jelenleg ez nem olyan HDD-m, amit ki-bekapcsolgathatok (8-ból négyet, a legtöbbet fogyasztókat, billenőkapcsolóval hotswapolok), ezért automatikus boottal indításra ítélem a torrentet, oszt jónapot. :P

Amit a piac érdekei szerinti aljas hozzáállásról írsz, mélyen igaz. :R

(#1406) Wind-Storm válasza Pazolini (#1405) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Gyári értékre visszaállítva is sz@rakodott? Vagy azt már nem próbáltad meg?

Filmek akadása esetén épp parkolásból tért vissza a fej, ami ugye alapbeállítás, szóval igen.

(#1407) Pazolini válasza Wind-Storm (#1406) üzenetére


Pazolini
senior tag

Tudom, miről beszélsz. 10EARS-om csinálta ezt HQ zenei tartalmak lejátszása közben, mert ugye nagy a kuffer (puffer :DDD ), és míg onnan olvasott, szépen visszaparkolt a fejecske, s idő kellett neki visszakullogni a melóba... :o

Szóval esetedet nem értem: :F
Eredetileg akadt, aztán átállítás után teljesítményromlás... :W
Nyilván teljesítményromlás után jött a gyári értékre visszaállítás, s akkor megint akadozott a hang. Jól értem?
Vagy eleve nem sikerült jól az átállítás?

:(((

[ Szerkesztve ]

(#1408) Wind-Storm válasza Pazolini (#1407) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Én sem értettem igazából...
Ha visszaállítottam volna, akkor az lett volna a baj; önnyírás + akadozás, így meg csak a rejtélyes akadozás maradt. De viszont érdekes volt, mert ha jól rémlik az általam végzett teszteken ez nem mutatkozott!
A lemezkihasználtság akadozás közben is a nullához konvergált.

(#1409) szaszlaci válasza Pazolini (#1407) üzenetére


szaszlaci
addikt

Az lehet az oka, hogy a wdidle segítségével nem olyan egyértelműen változik az a paraméter. Magyarán belegányol, aztán valami lesz. És közel sem biztos, hogy a gyárilag megadott értékre ha visszaírjuk, valóban a gyári állapot lesz.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1410) Patice válasza Wind-Storm (#1408) üzenetére


Patice
nagyúr

Az új gépem összerakásakor két WD7500BPVT notivinyó került a gépembe és azon van most minden adatom. Kattog, halkabban, de úgy, mint amikor leáll a vinyó. Most olvastam el a hsz.-eket + a témaindító cikket. S.M.A.R.T. érték nem növekszik, de hallom, hogy kattognak, viszont teljesítménnyel nincs problémám. Átlagos használatra + torrentezésre szántam őket. Csak az egyik a seed-elős vinyó. Win=-et használok, energia-sémát sajátot hoztam létre, amiben a kikapcsolást "Soha" értékre állítottam. BIOS-ban AHCI módra állítva, a driver az AMD-s féle, ha ez esetleg számít.

Úgy látszik jól bevásároltam én is. :F

Olvastam, hogy neked is ilyen vinyód van. WD3IDLE progit ki fogom próbálni rajtuk. Remélem nem cseszem el őket. :(

Vagy megvárom, hogy meglegyen a NAS-om és előtte csinálok az egész gépről biztonsági mentést. :)

Viszont a NAS-omba is WD vinyókat tervezek/terveztem venni. WD RED szériából. Ez is felejtős? Vagy egy Synology NAS-ban nem nagyon lehet probléma?

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1411) szaszlaci válasza Patice (#1410) üzenetére


szaszlaci
addikt

El sem tudom képzelni, hogy lehet az, hogy nincs biztonsági mentés minden (fontos) adatról. Pláne a vinyó firmjének piszkálásakor.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1412) Patice válasza szaszlaci (#1411) üzenetére


Patice
nagyúr

Épp rendszer átalakítás közben vagyok... :))

Most váltottam új gépre és a régi vinyóimat meg épp eladom. Azokat kiürítettem. A többi vinyóm most épp tele az adataimmal. Gyűjtögetek egy kis zsét vinyókra. Fentebb írtam. NASsolni fogok.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1413) CoolBoy323 válasza Wind-Storm (#1404) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

akkor már tényleg nem tudom, mit fogok venni az SSD mellé

(#1414) King Unique


King Unique
titán

#1397-re vki,v tekintsem igen-nek ekgondolásomat :F

(#1415) Wind-Storm válasza Patice (#1410) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Valószínűleg minden gond nélkül át fogod tudni állítani, de ezt az érték nemnövekedést nem értem a SMART-ban. Képet tudnál mellékelni róla decimális értékekkel?
A pirosakat meg passzolom.

(#1414) King Unique

Nem volt egyértelmű a kérdés (meg hogy egyáltalán van), de valóban, nem tesz jót a merevlemeznek a sok ki-be kapcsolgatás. A motort is megterheli minden egyes felpörgés.

(#1416) Pazolini válasza Wind-Storm (#1404) üzenetére


Pazolini
senior tag

Ha rajtam múlna, egyet se engednék neki.

1 teljes napja dolgozik a WD lemez (seed), és egy darab parkolás nem volt ez alatt, LUCC-érték változatlan maradt. :C
Úgy látszik - egyelőre - a funkció megoldja nekem a problémát. Ilyen értékű lemezzel meg nem is szívesen kísérletezgetek... :(((

(#1417) TeeJay válasza King Unique (#1397) üzenetére


TeeJay
félisten

ha a fejpakolás értelmes intervallum után történik akkor nincs gond
ha 10perc lenne minden gyártónál nem lenne baj mert 10perc alatt úgyis hozzányúl az oprendszer legalább 1x.
csak ha tényleg teszem azt tároló merevlemez és egész nap nincs szükséged rá akkor jó ha kíméli magát.

a WD a barom 4másodperces értéket mikor megfejelte motorleállással is hát az maga volt az elmebetegség...
azzal nemhogy kímélték hanem szándékosan mihamarabbi halálra ítélték a terméket mert a naponta több száz sőt ezer felpörgés leállás és a vagon fej ki be csapkodás meghozta az eredményét...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1418) szaszlaci válasza TeeJay (#1417) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nem hiszem, hogy nagy baj lenne a 4 mp-el, a gond, hogy egyből visszarakja a lemez fölé, tehát üresjáratban 4 mp-ként csapkodja. Ez egy ugyan olyan (szándékos?) bug lehet, mint hogy leállítja a motort.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1419) TeeJay válasza CoolBoy323 (#1413) üzenetére


TeeJay
félisten

Toshiba vinyót
notiban eléggé ajánlott lett, főleg az új 500GB/tányér széria
erősen gondolkozom hogy be kellene szereznem egy 1TB-os példányt a WD-t meg kivágni a fenébe innen
vagy eladni annak akinek nem számít a fejparkolás :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1420) TeeJay válasza szaszlaci (#1418) üzenetére


TeeJay
félisten

nem szándékosan csapja vissza
ha nem rendszevinyónak használod kicsapja leáll a motor és van a vinyó magában

az a baj hogy az érték 4 másodperc, annyit kb. ki is bír az oprendszer I/O művelet nélkül mert sok a ram meg a cache meg minden, csak mikor megtörtént a fejparkolás és leáll a motor éppen I/O művelet jön és máris pörgetheti fel a tányérokat és csapja vissza a fejet hogy az írási vagy olvasási művelet meglegyen
és mivel a gép megint elvan 4másodpercig így ismét jön előről az egész...

ha berakom a notiba tárolóvinyónak tehát nem fut róla oprendszer, 1x kicsapja a fejet és leáll elvan mint a befőtt

pont a 4másodperc a gáz...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1421) Wind-Storm válasza TeeJay (#1420) üzenetére


Wind-Storm
őstag

A 8 másodperc is eléggé gáz szerintem...
Esetleg prefech, superfetch meg kötet árnyékmásolata és minden ilyen lemezterhelő hülyeség kikapcsolása esetleg nem segíthet az ilyen üresjárati dolgokban, hogy minél ritkábban nyúljon hozzá..?

(#1422) Patice válasza Wind-Storm (#1415) üzenetére


Patice
nagyúr

Bocsi, benéztem. Szépen növekednek az értékek. :(((

A nem torrentezős:

A torrentezős:

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1423) Wind-Storm válasza Patice (#1422) üzenetére


Wind-Storm
őstag

4 nap alatt 2500-zal nőtt... ez azért elég „szép˝ ütem!
A torrentezős is szépen gyűjtöget, ugyanennyi idő alatt 266-ot csinált.
Utóbbi nálam körülbelül egy fél évre való ki- bekapcsolgatás adag.

Nekem amúgy 00HXZT1 van a típus után, a tied újabb lehet.
Az SSD-den amúgy mikori firmware van, frissítetted? Mert nekem a gyárival szórakozott annó.

[ Szerkesztve ]

(#1424) Patice válasza Wind-Storm (#1423) üzenetére


Patice
nagyúr

Hát igen, elszomorítottak az adatok. Aggódom. Lehet a kiürített vinyókra csinálok ma éjszaka biztonsági mentést és mihamarabb megbuherálom a WDIDLE3-mal. Nem jó ez így.

Kíváncsiság képen megnéztem, hogy a harmadik ilyen vinyóm, amit a médialejátszómba vettem mit mutat:

Ez még talán okés, de érdekes, hogy ugyan ez a vinyó, ugyan abból a szériából nem kattog a médialejátszómban. Bár igaz, hogy filmezés közben vagy folyamatosan arról megy az adat, így esélytelen, hogy parkoljon a fej, vagy ha éppen nem arról megy, akkor a lejátszó le is állítja.

Az SSD-m a legfrissebb firmware-rel jött, azóta sem jött ki rá újabb. Most ellenőriztem a saját programjával.
HD Sentinel amúgy érdekes jelentést ír:

"A mozgó alkatrész nélküli meghajtó (SSD) állapota hibátlan. Problémás vagy gyenge szektorok nem találhatóak. Az SSD TRIM funkciója támogatott de inaktív. Javasolt az operációs rendszer, lemezvezérlő vagy annak illesztőprogramjának frissítése az optimális teljesítmény eléréséhez. A kondíciót a következő SSD-specifikus S.M.A.R.T. attribútum(ok) értéke határozza meg: #177 Wear Leveling Count"

Az említett paraméter az elmúlt öt napban nem változott (32) előtte (2012.11.01-én) 24 volt.

Ellenőriztem a TRIM funkciót a gépemben. A Win7 küldi az SSD-nek az infót, nem tudom hol akadhat el a dolog, vagy tényleg el is akad és nem a HD Sentinel írja ki rosszul.

AS-SSD-vle mértem Samsung SSD Magician optimalizálása előtt:

Optimalizálás után:

Én elégedett vagyok ezekkel az értékekkel, mert ez az SSD Samsung szerint 520/160-as értékeket tud.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1425) Wind-Storm válasza Patice (#1424) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Azért az az 5267 se kevés. Ez is bizonyítja, hogy parkolgat, legfeljebb nem hallod.

Az SSD-re: Lehet, hogy az AHCI driver verziója kavar be a HDSentinelnek, vagy nem tudom.
Szerk.: Esetleg írj hdsentinelnek ez ügyben ha gondolod.

Én nem használom a samsungnak azt a csodaporgramját...
Manuálisan kézzel állítok át mindent.

Nekem ennyi volt:

Egyébként most optimalizáltad vagy már win telepítés után rögtön?

[ Szerkesztve ]

(#1426) Patice válasza Wind-Storm (#1425) üzenetére


Patice
nagyúr

SSD-hez való beállításokat én is kézzel végzem, csak gondoltam kipróbálom, tud-e valamit hozni tényleg az optimalizáló funkciója.

A Win7 már rajta volt az SSD-n, amikor összeraktam a gépem, a drivereket raktam újra az új alaplap + proci miatt, a többi dolog adott volt. Az optimalizálást kb. 1 hétre az összerakás után csináltam a Samsung progijával. AHCI driver az AMD-s van fent, nem a Microsoft-os "alapértelmezett". Lehet ez kavar be tényleg.

Majd megmérem CrystalDisk MArk-kal is, csak majd később. Most megyek aludni. :))

Reggelig mehet a biztonsági mentés....

Köszi az eddigi segítséget és tanácsokat! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1427) Wind-Storm válasza Patice (#1426) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ja, te AMD-s vagy... :)

Nincs mit!

(#1428) Patice válasza Wind-Storm (#1427) üzenetére


Patice
nagyúr

Igen. AMD Trinity APU az új procim. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1429) Patice válasza Wind-Storm (#1427) üzenetére


Patice
nagyúr

Te milyen paranccsal állítottad max. értékre az idle time-ot?

wdidle3.exe /d ?

Vagy

wdidle3.exe /S[X] X=kézi számérték?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1430) Wind-Storm válasza Patice (#1428) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nekem meg Intel 2500K ANYU :DDD

(#1429)

Én egyszerű /d kapcsolóval intéztem el, aztán beállt 3720 s-re, (62 perc).

(#1431) Patice válasza Wind-Storm (#1430) üzenetére


Patice
nagyúr

OK. Köszi.

Szerintem ma este teszek egy próbát az egyik vinyóval, amiről lemásoltam minden fontos adatot. Aztán ha működik, a többiről már nem mentem le a dolgokat, ill. azok pótolhatóak.

De bízom benne, hogy nálam is simán menni fog.

CD-ről vagy PEN-ről csináltad? (Nekem PEN szimpibb.)

WD RED esetén nem láttam a specifikációik között, hogy használnák ezt a technológiát (InteliPark) már. A biztonság kedvéért lehet majd ránézek a programmal, mielőtt bármit is rátennék.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1432) Wind-Storm válasza Patice (#1431) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Szerintem fog működni.

Én újabban pendrive-ról, de CD-ről is csinálhatod.

RED-nek majd a SMART-ját nézd meg.

(#1433) King Unique válasza TeeJay (#1417) üzenetére


King Unique
titán

Szal akkor fejparkolásnál,pl. 2,5" Scorpio Blue nemcsak fejet rakja félre,henem forgás is leáll,majd újraindul :F ,az komoly...
De én nem reagálom túl se a dolgot,ugyanúgy parkolják Toshibák is,legalábbis az enyémben lévő 3 tányéros MK1059GSM több mint százat naponta, 12161 ről ma 12281-re (ennél is x másodperc lehet),kb. fél éve vettem,a 1,5-2 éves My Passportban meg van 22416 Sentinel szerint. Amit mondtál, új 2 tányéros naponta,csak 50-et,vsz állítottak rajta.

Wind-Storm : Egyébként mi az a mennyiség számszerint,ami már kritikus, több 100k,milliós értékek :F , vinyó topic fő szakija mondta,h WD-k sokat bírnak,látott már simán 100/100 800.0000-et parkoló Greent is.
Ha Sentinelben APM-et állítom,maxra húzás nélkül, melyik állásban,számértéknél tiltja parkolást?

[ Szerkesztve ]

(#1434) Wind-Storm válasza King Unique (#1433) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nekem úgy rémlik, hogy 300.000 parkolásig garantálja a WD a hibamentes működést.
Ettől persze jóval több is lehet, de az elméleti értékhatár az egy határ és érdemes odafigyelni rá.

Ha Sentinelben APM-et állítom,maxra húzás nélkül, melyik állásban,számértéknél tiltja parkolást?

Pont maximum értékre kell húzni, akkor tiltja.
Ha kifejezetten tiltod az APM-et, akkor szerintem különböző előre beállított értékekre állhat be.
Bár két különböző gyártó, de a volt Samsungomnál tiltás esetén azt hiszem 8 másodperc maradt, WD-nél meg tiltotta a parkolást. Szóval a legbiztosabb a maximum érték.

[ Szerkesztve ]

(#1435) TeeJay válasza King Unique (#1433) üzenetére


TeeJay
félisten

nézd amit most vettem 2 darab 500gigás Toshibát (MQ01ABD50) az teljesen korrekt idő után parkolja a fejet
ha most vennék tuti azt venném 1TB-os méretben.

a WD hallatlan volt amit leművelt, a két lerobbant vinyó közül egyik sem volt még 2éves és már közel 400ezer LUCC-ot produkált :U kösz nem többet tuti nem veszek és mivel a külső vinyóik is ezt művelik inkább kihagyom... most a Toshiba eléggé bejött, kiderül mik lesznek a tapasztalatok :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1436) King Unique válasza Wind-Storm (#1434) üzenetére


King Unique
titán

Kösz az infót :R
Azért,amit fentebb írtam,több mint duplája után is vígan elvolt a Green,hát...na mindegy.
Más értékekre is vannak ilyen MTTF/MTBF értékek,pl. leállás-felpörgés,indulások száma,bekapcsolva töltött órák száma stb,v azok kevésbé fontosak,kritikusak :F

(#1435) TeeJay : Majd meglátom,de ahogy mondtam Passportom 22k parkolása se sok, de egyre szimbibb Toshiba is. Korrekt idő mit jelent,percek? Sebességre nálad mit tudnak (1 tányéros még picivel gyorsabb is,mint 2 tányéros) ?
Új Toshiba vinyó oldalán MTTF-re 600,000 van megadva,ami elég soknak tűnik elsőre,kiszámoltam ha 24/7-ben hajtanám 9,7 évet bírna ki,de mivel ennek felét se nyúznám,jóval tovább bírna elvileg... :) ,gyakorlatilag meg ... :F

[ Szerkesztve ]

(#1437) Wind-Storm válasza TeeJay (#1435) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Az is 8 másodpercen belül csapkod nem..?

Én nem szidnám azért ennyi a WD-t, mások vinyói alapján azért én nem alkotnék véleményt, nem a tied volt, nem te csapkodtad laptoppal együtt az asztalhoz...
A gép legkényesebb alkatrészéről van szó, amit ha csak nem te használsz desktop körülmények között, akkor avval bármi megtörténhet.

(#1436) King Unique

Vígan működhet még a határszám átlépése után is.... ez csak egy hivatalos érték mint írtam.
A többire is vannak szerintem, még ha nem is láttak napfényt, de az on time count MTBF-je közismert tudtommal.

(#1438) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Akkor ez a huleseg EARXon kikapcsolhato? 3ev garis 26k.
Vagy mit vegyek?

7200eset? Felek a hangjatol :/

(#1439) King Unique válasza Wind-Storm (#1437) üzenetére


King Unique
titán

Ok,keresgélek majd :R

(#1440) Patice válasza Wind-Storm (#1432) üzenetére


Patice
nagyúr

Jelentem sikeresen végrehajtottam WD7500BPVT vinyóimon a WDIDLE3 progival az IDLE Timer kikapcsolását. Nem egy nagy értéket ír ki, hanem azt, hogy "disabled". A vinyókon minden adat megmaradt. Az első kettőt sikerült véletlenül AHCI alatt megcsinálnom, de nem lett belőle probléma szerencsére. :))

Most már csak induláskor kattognak a vinyók, működés közben most már semmi "csapkodás".

Boot-olható CD-ről sikerült végül. Itt találtam egy lebutított Ultimate Boot CD-t, amiben szinte csak a WDIDLE3 v1.05 van benne.

A SMART értékeket majd figyelem, mennyire növekednek.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1441) Wind-Storm válasza Patice (#1440) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Na gratula! :D
A /d-vel sikerült teljesen disabled-re tenni? hm.
Irigyellek. :)

(#1442) Patice válasza Wind-Storm (#1441) üzenetére


Patice
nagyúr

Yes. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1443) Patice válasza Patice (#1440) üzenetére


Patice
nagyúr

Ja, igen, a gyári értéket elfelejtettem leírni. 4 másodpercre volt állítva mind. :(((

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1444) Wind-Storm válasza Patice (#1443) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Az szép.
Egyékémt mikor is vetted őket?

[ Szerkesztve ]

(#1445) Patice válasza Wind-Storm (#1444) üzenetére


Patice
nagyúr

Az elsőt május június környékén a médialejátszóba.

A másik kettőt egyszerre októberben.

2011.03.07 az első gyártási dátuma. Valószínúleg valami hasonló dátum lehet a másik kettőn is. Azokat most csak ezért nem szedem ki a gépből. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1446) TeeJay válasza Wind-Storm (#1437) üzenetére


TeeJay
félisten

én Acer laptopomban is WD vinyó van
WD6400BEVT --> HDSentinel kép

illetve egy ismerősnek szintén ilyen laptopot vettünk de neki meghalt az alaplap és most az alkatrészei nálam vannak eladásra, addig pedig tesztelem a vinyóját
az övé ilyen
WD6400BEVT de trükközés nélkül --> HDSentinel kép
mindkét vinyó kb. 2éves de az enyémmel amióta tudom a hiba okát trükközök és ki van nyomva az APM indulás után

ismerősébe nem volt

amit ajánlok megnézni a Start/Stop count ami a leállás felpörgés számláló
és a LUCC ami az övében nagyon sok az enyémben oké de csakis mert trükközök

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1447) TeeJay válasza Patice (#1440) üzenetére


TeeJay
félisten

mázlista...
én mindenre próbáltam állítani és maradt olyan trágya mint előtte
4mp + motorleállás... :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1448) Wind-Storm válasza TeeJay (#1446) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nem valami biztató egyiknek se a képe, de látom ezekben még G-szenzor is van.

amit ajánlok megnézni a Start/Stop count ami a leállás felpörgés számláló
és a LUCC ami az övében nagyon sok az enyémben oké de csakis mert trükközök

Ezt biztos, hogy nekem akartad írni :F

(#1449) TeeJay válasza Wind-Storm (#1448) üzenetére


TeeJay
félisten

tavaly február közepén vettem a laptopot, ez a cikk pedig április körül jött ki ha jól emlékszem
tehát 2hónapig nem tudtam a hibáról és azalatt szedett össze ennyi start/stop count-ot meg LUCC-ot

amióta minden indításkor megy a trükközés, emberi mértékben növekednek csak ezek az értékek

ismerős vinyójában nagyon durván sok a LUCC pedig mondom nincs 2éves a cucc még :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1450) Pazolini


Pazolini
senior tag

No, Okosok :DDD ,
itt egy kis fejtörő...
Folyamatos le- és feltöltés mellett 20-30 (!) parkolást végzett a 30EZRX-em óránként az éjjel. :Y
Mondom, anyád... :o

Van ötletem: 64MB cache! Kofferba teszi az adatokat, ha elfér (nyilván csak kis adatforgalom estén), ráér később kiírni, de addig, hopp, lepergett az a fene 8mp...
:W :W :W
Muszáj lesz IDE-znem vele... :O

Nektek van ötletetek, hogy úszhatnám meg a dolgot? :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.