Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) Wind-Storm válasza 69Raizen69 (#1100) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Azt értem,hogy miért rossz ha 8másodpercenként leparkolja a fejet,ha rendszer HDD.

Elviekben lassulást okozhat, de én nem tapasztaltam anno ilyet amikor rendszernek használtam. Ellenben a wdidle3.exe-s beavatkozás után simán tárnak használva is akadtak videók a lejátszásnál, pedig nem parkolt többé 8 sec idle után menet közben...

De ha adattárórásra szolgál,megy a gép de azokkal a HDD-kel nem csinálok semmi,akkor 1x leprakor és órákig úgy marad,amíg meg nem nyitok róluk valamit,ugye?

Elviekben így kéne lennie a dolognak, de a gyakorlatban sokszor közel sincs így.
Eleve a legjobba lenne ha le sem parkolna. Nem kopna a parkolórámpa, na meg a csekély energiamegtakarításról és melegedésről nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

(#1102) 69Raizen69 válasza Wind-Storm (#1101) üzenetére


69Raizen69
tag

Rendben,értem.
Akkor kérlek letudnád,írni nekem,hogy hogyan és mit állítsak át,hogy ne parkoljon le.
De remélem,ez az állítgatás nem jár semmilyen adat vesztéssel,mert full teli vannak.

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#1103) Wind-Storm válasza 69Raizen69 (#1102) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Csak pár #hsz-t tekerj vissza, nem is kéne túl sokat...

(#1104) 69Raizen69 válasza Wind-Storm (#1103) üzenetére


69Raizen69
tag

Amúgy nemlétezik valami tartós megoldásra,pl:szoftver frissítés?
Mert van egy 500GB-s SEAGATE-m,ami egyszer csak elszállt kis híján a hajamat téptem idegességemben,aztán tudtam meg hogy valami gyári hibás softver miatt nem megy,visszaküldtem raktak rá másik szoftvert,és amikor visszakaptam rajta volt sz összes adatom.
Valami ilyesmi megoldása nincs a WD-nek?

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#1105) Wind-Storm válasza 69Raizen69 (#1104) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Tudtommal nem adtak még ki erre firmware frissítést, de pont ilyen hibája nem lesz a WD-nek mint a Seagate-dnek is volt.

(#1106) 69Raizen69 válasza Wind-Storm (#1105) üzenetére


69Raizen69
tag

Nem is azt írtam,hogy ugyan olyan hibája lenne/legyen,hanem hogy erre a parkolgatásra,nincsen-e valami hasonló megoldásuk?

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#1107) Wind-Storm válasza 69Raizen69 (#1106) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Mint írtam, a WDIDLE3.EXE az egyetlen firmware belenyúlós DOS alól futtatható program amivel át lehet állítani, de elvileg nem mindegyik green-t támogatja.

(#1108) Chiller


Chiller
őstag

F@sza, 53270 load/unload cycle 110 nap alatt... :((

(#1109) Wind-Storm válasza Chiller (#1108) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Megesik... :U

(#1110) supervisors


supervisors
csendes tag

sziasztok.
Nekem is lenne egy : WDC WD5000BPVT-22HXZT1 merevlemezem szintén leállási problémával.
Született már erre valami megoldás?

Aki harcol veszíthet,aki nem harcol már vesztett is!!!

(#1111) spiritex válasza supervisors (#1110) üzenetére


spiritex
veterán

A Hard Disk Sentineles Lemez Figyelés nekem tökéletesen megoldotta ezt a problémát!
Nem hiszem, hogy szükséges másik vagy jobb megoldás után kutatni...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1112) Wind-Storm válasza spiritex (#1111) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Igen, vagy az APM-et minden indulásnál max.-ra állítod :K

(#1113) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Tudatfrissítésképp: [link]

Elviekben 300 ezer parkolgatást ki kell bírniuk, de vannak felhasználók akiknél több milliónál jár ez a dolog, de az élettartamra megadott szám miatt semmiképp sem egészséges ha rohamosan növekszik ez az érték. (Én egy menet közbeni parkolásra sem adnék esélyt..)

Egyik hozzászóló féléves WD10EARS-00Y5B1 HDD-je adta meg magát pont adatmentés előtt, ahogy írja...

A másik pedig okos volt, hogy a wdidle3.exe-t notebook hdd-n merte használni, kattogás lett a vége... (bár nem írta, hogy tönkrement-e, rack-be téve művelte ezt.. bár ez lehet áramfelvételi gond is) Azokra ott az APM amit minden indításnál újra és újra be kell állítani, egyelőre sajnos ez az egy megoldás van.

(#1114) spiritex válasza Wind-Storm (#1113) üzenetére


spiritex
veterán

"...egyelőre sajnos ez az egy megoldás van."

Hát meg a HDS, nem?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1115) Wind-Storm válasza spiritex (#1114) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Persze, HDSentinelben beállíthatod a figyelést is, vagy az APM-et, de legjobb megoldásnak az APM tűnik, pláne, hogy beállíthatod a programban, hogy minden indulás után automatikusan állítsa be az adott értékre.

(#1116) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Valaki bátor aki már merte használni a WDIDLE3.EXE-t notebook HDD-n és sikerrel is járt az írjon, de ha totál elcseszte vele akkor is, köszi!

Az alany egy WD7500BPVT
Lekérdeztem /R-rel és azt írta, hogy 8 másodpercre van belőve, viszont kellő ismeret hiányában átállítani nem fogom.

(#1117) brd válasza Wind-Storm (#1116) üzenetére


brd
nagyúr

Azóta is jól működik.

Mi a veszélye amúgy? Legfeljebb nem működik...

The only real valuable thing is intuition.

(#1118) Wind-Storm válasza brd (#1117) üzenetére


Wind-Storm
őstag

A firmware-be nyúl bele, és ha valami rosszul sül el, nem is akarom részletezni.

A WD konkrétan kiírta a kompatibilitási listát hogy mely típusokkal működik, de még azokon is saját felelősségedre használd a programot, meg ugrik a gari, stb...
bár ezt a garis dolgot nem tudom mennyire lehet komolyan venni másnak, engem ez nem befolyásol, lehet csak rémhír...

Egyébként sikerült a WD7500BPVT-n végrehajtanom, kellett neki a gép leállítás majd újra bekapcsolása, és azóta jó az alap 128-as APM értékén is.
(Nem is tudnám a mostani AHCI driver miatt átállítani...)

A linkelt hsz-edre reagálva:

Ha az alapértéken kívül bármire állítom, akkor nagyobb adatátvitel után hallhatóan röccen egyet, mintha áramingadozás lett volna (és a SSC is növekszik 1-gyel)

Rögtön nagyobb adatátvitel után, 8 sec idle time nélkül csinálta ezt?

Valamint SSC alatt melyik attribútumot értetted? az LLC-t?

[ Szerkesztve ]

(#1119) brd válasza Wind-Storm (#1118) üzenetére


brd
nagyúr

A WD a saját cuccaihoz kiad egy programot, és a program által elkövetett beállítás után nem vállalja a garanciát? 'hát ezt azért nehezen fogadnám el...

Rögtön röccent.

SSC: most nincs itt ez a HDD, de nem írtam el, tehát azt, amelyiknek ezek a kezdőbetűi.

The only real valuable thing is intuition.

(#1120) Wind-Storm válasza brd (#1119) üzenetére


Wind-Storm
őstag

A WD a saját cuccaihoz kiad egy programot, és a program által elkövetett beállítás után nem vállalja a garanciát? 'hát ezt azért nehezen fogadnám el...

Az overcklockingot is végrehajthatod, még kapsz esetleg hozzá külső eszközt is, mégis ugrik a gari pl. a mostani intel procik esetén is.

WD7500BPVT download support oldalán meg ott sincs ez a progi, mégis jó hozzá...
Nem híresztelik a dolgot.

(#1121) brd válasza Wind-Storm (#1120) üzenetére


brd
nagyúr

De ez egy hibát javít, és ahol a hiba előfordulhat, ott ez az egyetlen gyári megoldás létezik.

The only real valuable thing is intuition.

(#1122) Wind-Storm válasza brd (#1121) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Mondjuk úgy, hogy „hiba"...
Nem is nevezném konkrét javításnak sem, mert tetszőlegesen te írod be az új idle time-ot.
Volt egy hibás széria is, másfél terásoknál fordult elő azt hiszem, ahhoz konkrétan külön firmware-t adtak ki olvastam...

(#1123) brd válasza Wind-Storm (#1122) üzenetére


brd
nagyúr

Miért csak mondjuk? Hibásan működik(*)? Igen. Akkor...?

*: A funkció jól működik, csak hibát okoz.

Persze, hogy te írhatod be, mert mint mondtam, a funkció úgy működik, ahogyan kitalálták. Azt viszont nem tudják/akarják eldönteni, hogy minden gépnél mi a jó megoldás, ezért beállíthatóvá tették.

The only real valuable thing is intuition.

(#1124) Wind-Storm válasza brd (#1123) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Igen, ez egy olyan feature ami hibához vezethet.

Azt viszont nem tudják/akarják eldönteni, hogy minden gépnél mi a jó megoldás, ezért beállíthatóvá tették.

Ha átgondolod, a legjobb megoldás a disabled lenne, a menet közbeni parkolás teljesen hasztalan, nem fog annyi energiát megtakarítani, élettartamot rövidíteni viszont annál inkább.
Legalább arra törekedtek volna, hogy garancia időn belül ne érje el a 300 ezret ez a számláló, mert ez csak nekik lehet rossz ha sorozatban kerülnek vissza hozzájuk ezen feature miatt meghibásodott drive-ok.

De én nem is akarok erről vitatkozni veled...

(#1125) brd válasza Wind-Storm (#1124) üzenetére


brd
nagyúr

Szerintem is a legjobb megoldás, de nem mi döntöttük el sajna'. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#1126) spiritex válasza Wind-Storm (#1115) üzenetére


spiritex
veterán

De mi az előnye az APM-nek a Figyeléssel szemben?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1127) Wind-Storm válasza spiritex (#1126) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Op. rendszer független, a HDD minden újra áram alá helyezése után egyszer elégséges beállítani (de ez a nagy hátránya az AAM-mel szemben, mert ez utóbbi beállítását szinte mindegyik megjegyzi már amelyikben még van..). Maximimális értékre húzod a csúszkát, és onnantól fogva teljesen kiiktatod az energiatakarékossági jellemzőit a drive-nak.

(#1128) TeeJay válasza Wind-Storm (#1116) üzenetére


TeeJay
félisten

640-es WD Scorpionál alapjáraton 4másodperc volt a fejparkolás így folyton csapkodta a fejet... wdidle-vel sikerült 300másodpercre tenni csak éppen ezután már 4sec múlva a motor is leállt ami még idegesítőbb mint a fejdobálás

azóta HDDScan progi indul win startkor és azonnal ki tudom vele lőni az APM-et így a következő indításig se motor leállás se fejcsapkodás nincs

nem lenne szar már a notivinyókra valami javítás mert 4másodperc alapjáraton elég ciki a WD-re nézve

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1129) Wind-Storm válasza TeeJay (#1128) üzenetére


Wind-Storm
őstag

4?! :Y
Na ilyennel sem találkoztam még...

wdidle-vel sikerült 300másodpercre tenni csak éppen ezután már 4sec múlva a motor is leállt ami még idegesítőbb mint a fejdobálás

paródia.. :DDD:(

Ez egy scorpio blue vagy black..? Tudnál egy pontos típust írni?

Nem ártana valóban tenni valamit, az idle timert magasabbra húzni (mondjuk 10 perc), és az APM beállíthatóságát rögzülősre megcsinálni... ha ez megtörténne, fw. frissítések tömkelege jönne ki.

[ Szerkesztve ]

(#1130) TeeJay válasza Wind-Storm (#1129) üzenetére


TeeJay
félisten

WD6400BEVT-22A0RT0

mikor megvettem a notit az tűnt fel hogy kis kattanás hallatszik elég sűrűn és laggol a gép
rájöttem 4másodperc üresjárat után kicsapja a fejet majd mivel a gép kb. egyidőben ezzel már adatot töltene csapta is vissza és így tovább

kijött ez a wdidle
megcsináltam 300másodpercre állítottam de utána meg a motort állította le 4mp üresjárat után
és kvázi mire leállt a motor újra felpörgött és visszarakta a fejet elment vagy 5-6másodperc addig meg állt a rendszer

sajnos semmi féle javítás nincs azóta se úgyhogy maradt az általam leírt dolog
indítópultba be van téve a HDDScan progi és abban minden induláskor tiltom az APM-et
úgy szépen megy azóta is

nagyon örülnék ha dobja a WD egy FW frissítést ami örökre kikapcsolja az APM-et de szarnak rá meg hiába írnék levelet, pár ember miatt nem fognak vele foglalkozni
átlag user meg sose jött volna rá mi az a kattogás meg rendszer laggolás a vinyó miatt

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1131) Wind-Storm válasza TeeJay (#1130) üzenetére


Wind-Storm
őstag

kijött ez a wdidle
megcsináltam 300másodpercre állítottam de utána meg a motort állította le 4mp üresjárat után
és kvázi mire leállt a motor újra felpörgött és visszarakta a fejet elment vagy 5-6másodperc addig meg állt a rendszer

Én eredetileg még a WD10EADS-emnél alkalmaztam.
Viszont próbáltad-e már, hogy tiltod? "wdidle3.exe /d"

sajnos semmi féle javítás nincs azóta se úgyhogy maradt az általam leírt dolog
indítópultba be van téve a HDDScan progi és abban minden induláskor tiltom az APM-et
úgy szépen megy azóta is

Vagy használhatod még a HDSentinel pipáját és így magától megcsinálja (de ehhez már meg kell venni a szoftot).

nagyon örülnék ha dobja a WD egy FW frissítést ami örökre kikapcsolja az APM-et de szarnak rá meg hiába írnék levelet, pár ember miatt nem fognak vele foglalkozni
átlag user meg sose jött volna rá mi az a kattogás meg rendszer laggolás a vinyó miatt

Én nem is reménykedem már benne, de nálam már az APM se lenne megoldás, mert a legújabb AHCI driver olyan hiányos vagy bugos, hogy lehetetlenné teszi, hogy beállítsam.
Na jah...

(#1132) gaborcsu


gaborcsu
csendes tag

Tud nekem vki segíteni.
Az utóbbi időben felfigyeltem, hogy időnként nagyon lassan olvassa a gép a 2TB-s wd20ears-00mvwb0 vinyómat. Hdsentinel ezt dobta ki, kb 8-9 hónapos a vinyó nem volt agyonhasználva. Normális ez? Ezzel lehet gariztatni?
Ha nem jó helyre írok bocs, szóljatok.

Ha OAKLEY szemüveg érdekel, nézz be ide: http://o-planet.hu

(#1133) Wind-Storm válasza gaborcsu (#1132) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nem normális, irány vele a gariba.

Viszont kérnék egy SMART képet, a SMART mezőn állítsd át jobbklikkel decimálisra az adatmezőket!

Kíváncsi vagyok a #193-as Load/Unload értékére.

(#1134) gaborcsu válasza Wind-Storm (#1133) üzenetére


gaborcsu
csendes tag

íme
és ha kinyomtatom azt a 12%os oldalt és visszaviszem az aqua-ba akkor cserélni fogják?
vagy megmondják hogy jöjjek vissza ha már teljesen elromlott?
mégegyszer köszi

Ha OAKLEY szemüveg érdekel, nézz be ide: http://o-planet.hu

(#1135) Wind-Storm válasza gaborcsu (#1134) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nem érdemes nyomtatgatni, úgyis tesztelniük kell.
Ha rendesek, akkor mindenképp cserélik.

Egyébként ahhoz képest még nem is parkolgatott még olyan sokat...

(#1136) PhoenixK válasza Wind-Storm (#1135) üzenetére


PhoenixK
őstag

Nekem egy WD10EARS van hasonló állapootban. Utánajártam: A vinyó akkor cserélhető, ha a gyári tesztprogram hibásnak találja: Data Lifeguard Diagnostic for Windows
Ez sajnos nem a bolton múlik, tőlük sem veszik tovább a hibás vinyót, ha küszöb alatt van.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1137) dontibee válasza gaborcsu (#1134) üzenetére


dontibee
tag

WD15EARS winyóval nekem is volt már 16%-os kondícióban. Aztán megcsináltam a tesztek között a Lemez felületének újrainicializálása opciót (előtte mindent lementettem). Utána egy kicsivel jobb lett 25%-ra javult, de időnként magától változik a kondíció lemegy 2-3%-ot pár nap múlva vissza 1-2-3%-ot.

Még ez is garis, de úgy gondoltam, hogy erre még valószínűleg nem cserélik.

Most ilyen:

De volt már ilyen is:

Bocs, ha túl sok a kép!

(#1136) PhoenixK, a Acronis True Image WD Edition programot kell letölteni?

[ Szerkesztve ]

(#1138) PhoenixK válasza dontibee (#1137) üzenetére


PhoenixK
őstag

Az én WD10EARS-om állapota is ingadozik - bár a topic fő témájához nincs köze. Jelenleg nyúzom ahogy a csövön kifér, minél hamarabb érje el a gari-határt!

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1139) dontibee válasza PhoenixK (#1138) üzenetére


dontibee
tag

Én szintén!
Ha jól tudom októberig garis.
Addig ki szeretném végezni! :B

(#1140) Wind-Storm válasza PhoenixK (#1136) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Na de mikor találja hibásnak, melyik attribútum alapján...? :U

Ennyi szar greent.. :Y elképesztő..

Kérdés mennyi köze van a parkolgatásokhoz.. :U

(#1141) PhoenixK válasza Wind-Storm (#1140) üzenetére


PhoenixK
őstag

A parkoláshoz szerintem semmi köze, mert az enyémen még az elején feltoltam a parkolási időt.
Viszont az EARS szériának ezek alapján valami közös baja lehet.... A másik két green-em - EADS mindkettő - tökéletes álapotban van! (kopp-kopp-kopp)

szerk.: @dontibee: Most kapcsoltam, hogy neked EADS van... akkor storno!
Ezt kell letölteni: Data Lifeguard Diagnostic for Windows (WinDlg)

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1142) Wind-Storm válasza PhoenixK (#1141) üzenetére


Wind-Storm
őstag

WDidle3-mal?

Nekem is volt anno EADS-em, de elég is volt belőle, de konkrétan nem volt hibás, de azon kívül minden más...

Amúgy az előző kérdésem még mindig áll.

[ Szerkesztve ]

(#1143) PhoenixK válasza Wind-Storm (#1142) üzenetére


PhoenixK
őstag

Igen, a WDIdle3-al állítottam anno. Az EADS-t utólag vettem észre dontibee-nél, mint írtam az enyéim vígan pörögnek (kopp-kopp-kopp), csak az EARS problémás. Viszont lehet, hogy a 4k szektormérettel igazad lesz!
Az a szomorú, hogy most már végképp nem tudom, milyen vinyót érdemes venni ezek után. Talán ha gari lesz belőle, az EARX kap még egy esélyt... :B

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1144) Wind-Storm válasza PhoenixK (#1143) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Az a szomorú, hogy most már végképp nem tudom, milyen vinyót érdemes venni ezek után. Talán ha gari lesz belőle, az EARX kap még egy esélyt... :B

Én már csak notebook HDD-ket használok, hűvösebbek, halkabbak, elég volt az összes desktop hdd-ből. Most egy WD7500BPVT-m van és örülök, hogy wdidle3.exe-vel sikerült 62 percre állítanom a default 8 sec-es parkolási timer-ét, így az APM-mel sem kell törődnöm többet, hogy most beállíthatatlan bizonyos AHCI driver miatt meg ilyenek...

Amúgy gondolom ez a wd lifeguard csoda akkor már tuti mond valamit ha már fel se pörög a HDD... :DDD

(#1145) dontibee válasza PhoenixK (#1141) üzenetére


dontibee
tag

Köszönöm PhoenixK!
Letöltöttem a programot.
Itt akkor jobb klikk a winyóra / Run Diagnostics és ott gondolom a WRITE ZEROS-ra kell menni és az legyalulja az egészet???
Vagy rosszul értelmezem?

(#1146) PhoenixK válasza dontibee (#1145) üzenetére


PhoenixK
őstag

Igen, az minden adatot felülír a lemezen, minden törölve lesz! Írás/olvasás tesztek során a logikai hibákat rendberakja a lemez, látszólagos javulás is lehet. A garancia feltétele (elvileg) hogy a gyári tesztprogram hibásnak mutassa a lemezt. Amíg nem éri el a határt, addig a vinyó "működőképes".

Mondjuk ez még mindig jobb, mint a samsung-ok és a maxtor-ok, amik kinyúvadtak nálam, Ott már menteni sem tudtam az adatot!

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1147) dontibee válasza PhoenixK (#1146) üzenetére


dontibee
tag

Köszi a választ! :R

Nekem a Maxtor winyó amúgy bejött! A Hard Disk Sentinel 901 napi használat után is 69%-osnak mutatja. Ami már évek óta nem változott (nem mozog le és fel).

A harmadik merevlemezem egy szintén WD, 25EZRX.
Eredetileg egy WD20EARS volt, ami el sem indult (folyamatosan kattogot), a bios is 0 GB-osnak látta. Vissza küldtem, csere. Kaptam egy újat, még a gyári bontatlan fóliában. Minden ugyanúgy volt bios 0 GB-osnak látta. Megpróbáltam az összes porton ASUS P8Z68-V PRO/GEN3 alaplappal és semmi. Újra vissza küldtem és mondtam, hogy mielőtt küldenek egy újabbat, próbálják már ki.
És így kaptam a WD25EZRX, ami azóta (2-3 hónap) jól működik.

(#1148) Wind-Storm válasza dontibee (#1147) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Újra vissza küldtem és mondtam, hogy mielőtt küldenek egy újabbat, próbálják már ki.
És így kaptam a WD25EZRX, ami azóta (2-3 hónap) jól működik.

Egyik sem talált... :C

(#1149) gaborcsu válasza Wind-Storm (#1135) üzenetére


gaborcsu
csendes tag

Ma vittem vissza a 12%-os vinyót az aquaba, és azt mondták ha már 99%-os akkor is cserélik. Majd egy hét múlva kiderül mi az igaz ebből.

Ha OAKLEY szemüveg érdekel, nézz be ide: http://o-planet.hu

(#1150) Wind-Storm válasza gaborcsu (#1149) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Na, ez biztatóan hangzik :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.