Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Wind-Storm válasza King Unique (#1000) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ezt csak az APM maximumra állításával fogod tudni elérni.
Gyárilag azt hiszem tiltva van, vagy a minimumon (ekkor le is áll) vagy középen (ekkor meg csak parkolgat)..
Energiatakarékossági okokból van ez az egész mizéria... semmi több.

(#1002) King Unique válasza Wind-Storm (#1001) üzenetére


King Unique
titán

Az gondolom más,nem az akusztikai dolog,amit Sentinelben is lehet,APM-et mivel lehet állítani?
Illetve máshol is tanácsoltak ezt-azt,ilyen kérdésem lenne még :F

(#1003) Wind-Storm válasza King Unique (#1002) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Lehet ezt is a Sentinelben ezt is állítani.. míg az akusztik managmenet neve AAM, addig ennek APM.
Viszont minden bekapcsolás után újra be kell állítani az értékét, mert kikapcsolás után visszaáll...
Ha megveszed és aktiválod az új HDSentinelt, akkor az már minden rendszerindítás után beállítja az APM-et az általad is megadott értékre.
Ez a parkolgatás nem egészséges, élettartammal kapcsolatban viszont nincs infóm.
Továbbá lassulást is okozhat, én ha lehet, mindig kiiktatom...

(#1004) King Unique válasza Wind-Storm (#1003) üzenetére


King Unique
titán

Thx! :R

Ezek szerint nem kell azt a képfileos BIOS-so bizbazt eljátszani,hanem Sentinelben full állítható,kikapcsolható,az frankó. :C (amúgy hol van benne ez,mert nézegetem,de nem találom?)

(#1005) Wind-Storm válasza King Unique (#1004) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Hát nem full, mert ha figyelmesen elolvastad amit írok, minden reset után újra kell alkalmazni, tehát ha megveszed a progit, abban már benne van újításként az újrabeállításos cucc.
Menüben a hangszóró van egy merevlemez előtt (4.) ikon./Fejlett energiagazdálkodás ha aktív.

(#1006) King Unique válasza Wind-Storm (#1005) üzenetére


King Unique
titán

Igen azt - h megveszem - belekalkulálva értettem,így 1x kell állítani és utána nem parkol,ha jól értem,ill. "kiváltja" a képfileos módszert?(gondolom csak azon az 1 gépen műxik,amin be lett állítva)

:R

[ Szerkesztve ]

(#1007) Wind-Storm válasza King Unique (#1006) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nem tudom, hogy az említett merevlemezeddel egyáltalán működne-e a wdidle3.exe...

Azt hiszem a liszensz egy gépre szól csak és a programnak a winnel együtt kell indulnia, hogy mindig újra beállítsa.

Amúgy sikerült átállítani próbaképp..?

[ Szerkesztve ]

(#1008) King Unique válasza Wind-Storm (#1007) üzenetére


King Unique
titán

Még csak "elméletileg" kérdem,nincs még meg a 2,5" WD Blue+mobilrack (gondolkozom még...),gépben meg samu van.

(#1009) Wind-Storm válasza King Unique (#1008) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Jah.... de az én 2,5" samum is támogatja az APM-et, muszáj is max.-ra vennem mert különben az is........

(#1010) King Unique válasza Wind-Storm (#1009) üzenetére


King Unique
titán

Amit adnak azokhoz (drive manager),v gyári wd passportokhoz progit,az üresjárati kikapcs idő állításra jó,ami forgás leállítására vonatkozik,de ez amiről beszélünk az csak olvasófej parkolásra,ami sokx nyilvánnem jó,illetve előbbi se (sok lújra felpörgés),de ezek szerint végülis szoftveresen állítható mind2,az a lényeg. :K

milyen samu s2,m2 usb2/3?

kösz még1x :R

(#1011) Wind-Storm válasza King Unique (#1010) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ehhez volt egy DOS-os progi, de abban pont nem lehetett átállítani az APM-et, csak az AAM-et...
Egyébként ha az APM-et minre teszem, akkor le is áll, ha középen van akkor csak parkolgat, maxon meg nem parkolgat ami ugye a lényeg.
Egy H641JI egyébként.

(#1012) tpeter77 válasza Wind-Storm (#979) üzenetére


tpeter77
addikt

szia, ezt megerősítették a külföldi fórumokon is? Mert ha igen, akkor veszek én is Black-et és nem sz@patom meg magam ezzel a fejparkolással.
vagy veszek egy Hitachit (hátha ők nem alkalmazzák ezt a technológiát).

(#1013) Wind-Storm válasza tpeter77 (#1012) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nem, ez az eddigi tapasztalatom.
Desktop black és blue és verzióknál a teljesítmény már fontos, azoknál eddig csak kikapcsolásnál találkoztam parkolgatással :D
A Green-t azt kerüld..
Notebook viszonylatban meg szerintem alapból mindegyik parkolgat az energiatakarékosság miatt.

[ Szerkesztve ]

(#1014) tpeter77 válasza Wind-Storm (#1013) üzenetére


tpeter77
addikt

szia
Médialejátszóhoz vennék 2,5" vinyót, és esatap csatlakozóval használnám külső vinyóreteről, nem pediglen usb-vel.

Ezzel a vinyókerettel működne

Eddig a WD blue WD10JPVT és WD7500BPVT példányokat szemeltem ki, tehát ezek külső vinyókeretből használva SEM fognak parkolni?
Ha netán ezek is parkolgatnának külső tápkeretről, akkor viszont a Hitachi Travelstar 5K750 sorozatból vásárolnék.
Jó, tudom ez WD fórum, de a travelstarról hallottál hasonló jelenséget? :)
Még nem tudom melyiket vegyem, gari idő sem mellékes számomra és olyat keresek, ami nem parkolja a fejet külső vinyókeretről használva sem.
üdv, Péter

[ Szerkesztve ]

(#1015) Wind-Storm válasza tpeter77 (#1014) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Én jelenleg nem hallottam olyan 2,5" HDD-ről, mely ne parkolna, a Hitachi-t meg nem ismerem, nem volt még hozzá szerencsém.

(#1016) Szent Petya


Szent Petya
csendes tag

Sziasztok!
A problémám a következő. A winchesterem szinte állandóan dolgozik. Erre szeretnék valamilyen kezelő progit, amivel managelhetem.
köszi

(#1017) Wind-Storm válasza Szent Petya (#1016) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ezt hogy érted? :U

(#1018) kapi12


kapi12
tag

Sziasztok!

Nem tudom hogy jó topikba irom-e de nekem olyan gondom van hogy bedugom a külsö winyomat a gépbe ami felismeri azt,de kiirja h formázni kell a meghajtót,már ez is rossz hír,de akkor formázzuk le..a formázást elkezdem de nem történik semmi aztán hiba üzenet,a winchester nem formázható!
Ilyenkor mi van?Esetleg vlki a garanciális ügyintézésben otthon van?
Köszi elöre is!

(#1019) freemanone válasza kapi12 (#1018) üzenetére


freemanone
őstag

A kérdés nem épp ide tartozik, de a válasz egyszerű. Csinálj teljes formázást, ne gyorsformázást.
Azon a panelen ahol a formázást csinálod van egy kis pipa. Vedd ki és mennie kell.

(#1020) kapi12 válasza freemanone (#1019) üzenetére


kapi12
tag

Megprobáltam már azt is sajnos ugyanaz történik.. :/ vlkinek vlmi ötlet? garanciális ügyintézés h folyik?vlkinek vlmi tapasztalat?
köszi

(#1021) Wind-Storm válasza kapi12 (#1020) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Hova szól a gari?

(#1022) freemanone válasza kapi12 (#1020) üzenetére


freemanone
őstag

Én még esetleg megnéznék egy HDD Sentinel-t, hogy mit mond a vinyó állapotáról. Windowsnál előfordulhat, hogy futtatni kell manuálisan egy scan disk-et és utánna formázhatóvá válik a vinyó. Nekem ez kétszer segített már.
Ha ez sem jön be, vagy a Sentinel nagyon rosszakat ír, akkor mindenképp garancia.
Milyen vinyó és hol vetted?

(#1023) Wind-Storm válasza freemanone (#1022) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ja igen, a HDS kihagyhatatlan, esetleg még lemezkezelésben lehet, hogy inicializálni kell a lemezt.. :K

(#1024) kapi12


kapi12
tag

köszi srácok!Pixmanianal vettem [link]

ilyen típusú..otthon megnézem majd milyen programmal nézzem amit mondtatok?
köszi mégegyszer :)

(#1025) freemanone válasza kapi12 (#1024) üzenetére


freemanone
őstag

Hali, a (#1022)-es irományomban ott van linkelve. HDD Sentinel-ként. :)
Ebben az a jó, hogy átlagember számára is érthetően leírja a merevlemez állapotát szavakban. Meg persze számosítja is ezt.
Pixmania-ról nem hallottam, hogy gond lenne a gariztatással. Szóval én a helyedben, megnézném mit mond a sentinel, majd ha az rendben találta, akkor scan disk manuálisan lefuttat és utánna lehet megpróbálni ismét a formázást.
Esetleg megnézném még egy másik gépen, bár ennyire nem szokott szívózni a windows.
Ha ez nem jött be akkor gari és csere.

(#1026) freemanone válasza kapi12 (#1024) üzenetére


freemanone
őstag

Hello ismét! Feltúrtam a netet és megtaláltam a problémádat. Ritkán fordult csak elő ezért nem is igen elterjedt ez a probléma. Viszont szerencsére könnyen orvosolható a dolog!
Itt van egy kis leírás arról mit is kéne tenned: [link] (egy kicsit görgess le és a listából válaszd ki az oprendszered, angol a doksi, de képekkel nagyon jól szemléltetve minden lépése!)

Röviden: lemezkezelő (disk management)-ből törölni kell a külső vinyó logikai meghajtóját, majd az egészet újra létrehozni, (esetlegesen) particionálni és formázni kell. Ez segített mindenkinek akinél szintén a windows hibát érzékelt, majd leállt formázásnál.

Sok szerencsét hozzá! Aztán majd írj, hogy mi történt! :K ;)

u.i.: mindettől függetlenül a HDD Sentinelt megnézném, hogy mit ír!

[ Szerkesztve ]

(#1027) Wind-Storm válasza freemanone (#1026) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Mondtam én, hogy lemezkezelés! :DDD
Asszem ez a lemez is már advanced format-os, tehát 4KB-os szektormérettel rendelkezik.

(#1028) freemanone válasza Wind-Storm (#1027) üzenetére


freemanone
őstag

Igen és most látom, hogy írtam egy baromságot is! :DDD
Particionálni mindenképp kell, csak arra gondoltam, hogy nem muszály több mint egy particiót létrehozni! :))

Azért az röhely, hogy a gyári format néha "félresikerül".... kezd esni a fénye a WD-nek a szememben.

[ Szerkesztve ]

(#1029) Wind-Storm válasza freemanone (#1028) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nálam már vagy 2 éve nagyot zuhant.. :U:W

muszáj és röhej :P

(#1030) King Unique válasza Wind-Storm (#1011) üzenetére


King Unique
titán

Korábbi témához kapcsolódva,van Sentinelem és aktív/tudom benne állítani az APM-et egy új (+ 1 régi) gyári WD My Passportnál (wd scorpio blue),középen van a csúszka (128).Alapban is van benne energiatak. leállítás,10 mins után,igaz az progijában állítható,v ki is kapcsolható.
Kérdésem - már ugyan megerősítetted 1x - ,h merjen nyugodtan max-ra húzni és úgy használni,akkor nem parkolgat,de nem b@szok el vele semmit :F Ha maxon van,az elvileg független auto gyári forgás leállástól,nem?

:R

(#1031) Wind-Storm válasza King Unique (#1030) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nem rontasz el vele semmit sem, viszont minden áramtalanítás után visszaáll gyári értékre, tehát max. veled tolhatna ki :P

A gyári autó leállástól nem független, hisz ez nem green, amiben van APM az pont ezt a célt szolgálja, hogy ha maxra húzod, egyáltalán ne használjon semmilyen energiatakarékossági featuret se.

(#1032) kapi12


kapi12
tag

Köszi srácok otthon kiprobálom a dolgokat :) Nagyon köszi a segítségeteket!Majd írok h mire is jutottam

(#1033) kapi12


kapi12
tag

Hát besült a particionálos dolog mert megcsinálok mindent és formázná kidobja hogy nem formázható :S
hds meg ezt irja : http://kepfeltoltes.hu/view/120318/930288495N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.gif
erre mi a megoldás? :O :S

[ Szerkesztve ]

(#1034) Wind-Storm válasza kapi12 (#1033) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ez kuka.. lehet megsérült szállítás közben.
Viheted is gariztatni.

(#1035) kapi12


kapi12
tag

Köszi a választ!
Szóval akkor most jön be az hogy Magyarországon hol is van márkaszervíz,vagy hogy müködik a garanciáztatás..eddig találtam egy ilyet hogy a termékkód alapján kiírja h mennyi gari van stb..és vlhova el kell postázni de sajnos nem vlmi fényes az angolom :S

(#1036) Wind-Storm válasza kapi12 (#1035) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Hát elsősorban oda kell fordulnod garanciális ügyintézésben ahol vetted. Jelen esetben pixmania. Nekik leadod, ők meg majd elintézik.
Bár én nem ismerem és soha nem is vettem tőlük, de feltételezem náluk is így működik a garanciális ügyintézés.

(#1037) freemanone válasza kapi12 (#1033) üzenetére


freemanone
őstag

Tyű, nem túl szép amit a vinyóról ír. Keresd fel a pixmania-t ők majd segítenek gariztatni.

(#1038) King Unique válasza Wind-Storm (#1031) üzenetére


King Unique
titán

Értem,visszaáll az nem gond,mert beállítom Sentinelben,azt kész.Tehát,ha maxra húzom,akkor a gyári leállítást kilövi teljesen,majd még meglátom...

:R

(#1039) kapi12


kapi12
tag

Nem hittem volna h ennyire egyszerü a gariztatás láccik nem magyar cég..beirtam az oldalukon h elromlott irtak h oké kb..aztán küldtek egy emailt h hova kell küldeni ami franciaország..de küldtek egy megcimzett vignettát emailben hogy csomagoljam be a winyot tegyem rá ezt és beszéljek UPS futárszolgálattal h mikor is jönnek a csomagért és mindezt a Pixmania benyeli,tehát semmi költség :) Eddig ez elég korrektnek tünik :)

(#1040) Wind-Storm válasza King Unique (#1038) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Igen, maxon az energiatakarékossági featureknak nem szabadna működniük.

(#1039) kapi12

Eddig egész korrekt valóban, reméljük a továbbiakban is ilyen jól fognak zajlani a dolgok :K

(#1041) Szent Petya válasza Wind-Storm (#1017) üzenetére


Szent Petya
csendes tag

Szia!
Az a gondom, hogy az új laptopom néha begondolkozik. Az erőforrás figyelő szerint(mozilla van nyitva, skype fut,meg pár apróság) van 4GB RAM, ebből 90MB hardverek számára fenntartva, használatban kb 2GB,gondolom ebből használ az alaplapi videókártya is,módosított 13MB,készenléti 2GB, és csak 20MB szabad.
Például nyitok egy új ablakot böngészőben, picit begondolkozik(1-2sec), vagy megnyitok pl total commandert, nem mindig, de van hogy 5-10sec között kell várni. Ez akkor van, amikor a szabad memória elfogy. Ez átkerül a készenléti memóriába, és ilyenkor akad a gép, gondolkozik. De van, hogy marad fég giga szabad. ASUS K53S típus, optimus rendszerű grafikus kártya. Én azt szeretném, ha csak a saját memóriával rendelkező Nvidia kártya menne, mert az alaplapi kártya a RAM-ot használja.1gigát elvisz. Vagyis gondolom hogy sokat használ.Gondoltam én. Aztán ide irányítottak, hogy biztosan a háttér progik miatt nem áll le a winyó, stb. Több mindent írtak már.
Ez volt az utolsó válasz:
Az nvidia vezérlőben be lehet állítani fixre, hogy melyik videót használja egy adott alkalmazás. Ezek a megakadások, egyik barátom asusa csinálja, nincs rá gyógymód. Olvastam már hasonló hibát vinyó miatt, wd blue és wd greennél főleg a 320-asnál. Szintén nincs megoldás. Talán az, hogy külső progival meg kell próbálni letiltani a merevlemez, belső energiagazdálkodási app-ját.
Ha ez így van, erre keresek programot. Ha más a gond, akkor arra lennék kíváncsi. Az elképzelhető, hogy az alaplapi videókártya mindig működik, és vagy az használ 1GB-ot, vagy bekapcsol az Nvidia is, és ekkor az alaplapi nem használ szinte semmit, mert a másik átveszi a szerepét? Rakok fel két képet is.
üdv

(#1042) Szent Petya válasza Szent Petya (#1041) üzenetére


Szent Petya
csendes tag

Ez lemaradt, úgy látom.

[ Szerkesztve ]

(#1043) freemanone válasza Szent Petya (#1041) üzenetére


freemanone
őstag

Hi,
a jelenséget az úgynevezett "pagefile" okozza. Amikor te azt látod, hogy elfogyott a szabad memória, akkor darálja a vinyót, ami ugye random írás/olvasás-nál elég lassúcska. Namost, erre van 3 lehetőséged amit megpróbálhatsz.
- BIOS-ban átkapcsolod a video módot 'discrete mode'-ba, ha van rá lehetőséged. Ez az opció sajna nem mindig van jelen. Az optimusos bohóckodás meg nem fog memóriát felszabadítani. Mondjuk azt hozzátenném, hogy az intel VGA-nak a ram-ját is dinamikusan kezeli a win7 és én nemigen várnék túlzott javulást ettől.
- Cseréled az egyik 2GB-os ramot 4GB-os modulra és page file-t kis is kapcsolhatod azzal a lendülettel. Ez tuti megoldja az ilyen gondjaidat.
- SSD-re váltás HDD helyett. Ha nem bírod a user input lag-ot (1-X sec várás), akkor mindenképp ezt ajánlom. Viszont én itt sem használok pagefile-t, de játékoknál a 4GB ram nem mindig lesz kielégítő ha ki van kapcsolva!

Ha esetleg szeretnél erről magad meggyőződni mielőtt pénzt ölsz bele, nézd meg a lemez I/O értékeket amikor elfogy a fizikai ram-od! Azt fogod látni, hogy abban a pár másodpercben megnövekedett lemez aktivitás történik.
Én biztos ramot bővítenék és a vinyón lévő lapozó file-tól megszabadulnék. már az is sokat dob a teljesítményen, de egy SSD hozza a legnagyobb áttörést!

Aztán még az is lehet, hogy valakinek van okosabb ötlete :U

(#1044) Wind-Storm válasza freemanone (#1043) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Beelőztél... :D
Egy csomó hülyeséget ajánlottak neki, de te megírtad a korrektet :R:K

[ Szerkesztve ]

(#1045) NPeete válasza freemanone (#1043) üzenetére


NPeete
tag

Azért a lapozófájl teljes kikapcsolását én nem ajánlanám. Sok program - jellemzően inkább játékok - nem hajlandó elindulni pagefile nélkül. Viszont a lapozófájl méretét tényleg érdemes lecsökkenteni.
Ram bővítés se mindig jó ötlet, néha akkor is swappel a rendszer, ha még van bőven szabad memória. Amúgy az alapból nem gond, ha resmon szerint csak mondjuk 50 mega szabad memóriád van - a készenléti memória gyakorlatilag szabad, csak az op.rendszer számára fenntartott, oda bármikor betölthet bármit.
SSD valóban jó ötlet, kérdés, a befektetésre való hajlandóság. Hosszú távon mindenképp ez a legjobb megoldás.

(#1046) freemanone válasza NPeete (#1045) üzenetére


freemanone
őstag

A sok programot játékot kérlek sorold fel. Ha csak párat is! :U
Ugyanis Win7 64bit esetén nem találkoztam ezzel a problémával, 6gb illetve a másik gépben 8gb memória esetén. A gépekben SSD is található. Valamint kikapcsolt Pagefile esetén a vinyó I/O értékei memóriaigényes folyamatoknál többnyire olvasásból áll, nagyon keveset ír a vinyóra. Való igaz, hogy a múltban találkoztam eggyel biztosan, de talán kettővel is még Valamikor az XP - XP SP1kiadása környékén. Hozzáteszem, hogy elég sokat játszok is!
De természetesen ésszerű példákkal megtámogatott magyarázatot elfogadok. :R

Amúgy az alapból nem gond, ha resmon szerint csak mondjuk 50 mega szabad memóriád van - a készenléti memória gyakorlatilag szabad, csak az op.rendszer számára fenntartott, oda bármikor betölthet bármit.
Ez így van, említettem is, hogy dinamikusan kezeli a memóriát!
Viszont ahogy írtam, amikor betelik a fizikai ram először a swap után nyúl, valamint persze a memóriához is, de "teli" (0mb fizikai ram szabad, illetve egy csomó be van cachelve) memóriánál többet időz a swap-en mint kéne neki, ami pár másodperces UI lagokat idéz. Apróbb feladatoknál nem kezd el üríteni a memórián. Böngésző, total commander, utorrent, levelező, akármi kissebb alkalmazás pár 10mb memória használattal.

[ Szerkesztve ]

(#1047) Szent Petya


Szent Petya
csendes tag

Na ki is kapcsoltam a pagefile-t. Sokkal jobb, bár néha így is teker a kis karika. Bár még RAM-ot nem cseréltem nagyobbra, majd otthon, mert külföldön vagyok. De úgy látom ezek a megoldások tényleg segítenek.Köszönöm a segítséget.üdv

(#1048) Bikkrom


Bikkrom
senior tag

Bő fél éve nem néztem be ide. Egy WD5000BPVT noti vinyóm van. mikor megvettam akkor írtam ide, hogy pár nap alatt 2000-et kattogott bőven.
Azóta quietHDD-t használok. ment egy ezrest bő fél év alatt. Az egyetlen idegesítő dolog, hogy minden bekapcsoláskor be kell állítani az APM-et 255-re. Indítópultba tettem, de akkor is idegesítő mindig megcsinálni. CD írásra meg most nincs lehetőség.

Szóval azóta készült valami winből egyszer beállítós cucc? Jó lenne ha nem kellene CDt írni és próbálgatni, hogy melyikkel hajlandó nem parkolni, vagy nem kellene minden win indításkor 255-re rakni az APM-et. Szóval valami új van azóta?

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#1049) Wind-Storm válasza Bikkrom (#1048) üzenetére


Wind-Storm
őstag

APM-re ilyen nem létezik, ha csak ki nem adnak olyan „javított" firmware-eket.
Ellenben ha megveszed a HDSentinelt, abban találsz egy ilyen jelölőnégyzetet amit ha bepipálsz, minden indulás után újra beállítja a megadott szintet.

(#1050) Bikkrom válasza Wind-Storm (#1049) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Vagy visszaáll 96-ra. Vagy végre beáll 254-re, de az Engedélyezve helyett letiltva szerepel...

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.