Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) CoolBoy323 válasza Cadal (#1521) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Na hogy alakul a LUCC-od??

(#1552) szaszlaci válasza Wind-Storm (#1548) üzenetére


szaszlaci
addikt

"Ilyet nem írtam, hogy 60 fokig mehet, az már valóban sok."
Már az 50 is baromi sok.
A 105 fokra hitelesített kondenzátort sem 100 fokon használod, mert azt írja a datasheet.. Pedig az némileg egyszerűbb alkatrész.
45 fok fölé tilos mennie a lemeznek, mert drasztikusan csökken az élettartam.

A 30 fok nem gond, de nem ideális. Kb. 25 fok alatt tartósan már veszélyes. (Hiába ír az okos adatlap nulla fokC-t alsó határnak..)

(A 'WR30 meter' órában sem mehetsz el úszni, bár erre a használati is felhívja a figyelmet.)

Jah, 50 ezer üzemórát is ír az adatlap (némelyik 100 ezret), biztosan elmegy 50 - vagy 10 fokon addig. (4 másodperces parkolással.)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1553) Wind-Storm válasza szaszlaci (#1552) üzenetére


Wind-Storm
őstag

(A 'WR30 meter' órában sem mehetsz el úszni, bár erre a használati is felhívja a figyelmet.)

Akkor az mi álló óra? :D

Jah, 50 ezer üzemórát is ír az adatlap (némelyik 100 ezret), biztosan elmegy 50 - vagy 10 fokon addig. (4 másodperces parkolással.)

A motorleállást kihagytad! :DDD

(#1554) szaszlaci válasza Wind-Storm (#1553) üzenetére


szaszlaci
addikt

WR30: hát az olyan esőálló :) Esetleg a csap alá be lehet tenni óvatosan.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1555) Oligovit válasza Coolmat (#1381) üzenetére


Oligovit
csendes tag

Sziasztok!
Igazság szerint csak azért regeltem, hogy ezt megoszthassam veletek :)
Október vége óta üzemel nálam egy vadi új WD10EZRX (boltból, 2 év garancia). Két részre osztottam, rendszervinyónak is ezt használom. Szerintem elég gyors. Beraktam a gépbe, aztán nem is nagyon foglalkoztam vele, teszi a dolgát. Viszont a múlt héten kinyiffant a GPU-m ventije ezért pár napig le volt véve a gépház oldala és érdekes brekegő hangra lettem figyelmes. Gyanakvásom odáig fajult, hogy perceket töltöttem a szőnyegen, fejemet a gépházba dugva és füleltem ezt a fura, random időpontokban előforduló fura hangot. :D
Azt tudtam, hogy a régebbi WD greeneknek baja volt a fejparkolgatással, de én abban a hitben voltam, hogy engem ez már nem érint. A biztonság kedvéért mégis utánanéztem, hogyan kell a Load/unload cycle count értéket kiolvasni HDD Sentinelből. Hát a szívem megállt egy pillanatra, mikor megláttam, hogy a 20 napi üzemidő alatt máris 10765-nél jár a számláló :))
Na mondom fasza, rögtön csináltam egy HDDSent. online ellenőrzést, és mint kiderült az én értékem jóval rosszabb az átlagnál, ami 2569.
Történt ez tegnap este. Gyorsan szétnéztem a Win7 energiagazdálkodási beállításainál és kikapcsoltam a hibrid alvást biztos ami biztos alapon, aznapra pedig jegeltem a dolgot. Mára csak 10791 növekedett a szám (24/7-ben megy a gép legtöbbször), persze közben kutattam egyszerű megoldások után és találtam is:
HDD Sentinelben be kell állítani, hogy figyelje az adott meghajtót (Lemezek leállásának megakadályozása) és azóta -lekopogom**- nem nőtt tovább a szám. Meg a hangot se hallottam, de azért fülelek rendesen.

Szerintetek gáz ez a 10000+ érték? Ha jól tudom 300000-re tervezték kb. annyit meg sokára fog elérni csak. Most nagyon ráparáztam, és nonstop sasolom a HDD-t, lehet túlparázom, de van is egy kis hangja is munka közben. Az a ropogó HDD hang, de tényleg nagyon-nagyon halk. Valamint ha ráteszem a tenyerem, picit vibrál is, enyhén bizsergeti a tenyerem. Ez normális lehet? Mikor vatta-új volt akkor nem néztem, hogy vibrál-e, szóval lehet alapból ilyen. Csak azért kérdem mert pár évig nem szeretnék HDD-t cserélni.

Csatolok egy képet a smart-ból.

[ Szerkesztve ]

(#1556) #01682176 válasza Oligovit (#1555) üzenetére


#01682176
törölt tag

Számítógép kezelés > eszközkezelő > IDE ATAPI vezérlők
Na itt illesztőprogram frissítés > illesztő prg számítógépen keresése > választás listából > kompatibilis herdvereszközök megjelenítése bepipa... > Szabványos AHCI kiválaszt tovább...

(#1557) szaszlaci válasza Oligovit (#1555) üzenetére


szaszlaci
addikt

"Szerintetek gáz ez a 10000+ érték?"
Ennyi nem gáz, a tendenciával van a baj. Az jó, hogy Sentinellel megoldottad, bár ez félmegoldás (se). De gyakran nincs jobb.

Vibráció mentes HD nem létezik, ez evidens. Az viszont kizárt, hogy menet közben lett ilyen. (Tengelyferdülésnél nem tudnád már használni.)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1558) gabbó


gabbó
csendes tag

Üdv!

Adattárolásra használt WD10EZRX esetében miért nem érhető el a "speciális lemez funkciók vezérlése" a Sentinelben? :F
Érdekes, mert a rendszervinyónál meg elérhető, ami valami nagyon régi 80-as WD, de ennél meg nem, pedig így akarnám orvosolni a parkolgatás problémáját.

Előre is köszi! :)

(#1559) Wind-Storm válasza gabbó (#1558) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Üdv!

Mert nem támogatja az APM-et, de talán még az AAM-et sem emlékeim szerint.
Ezt a menüt felejtsd el ezen merevlemez esetében.

(#1560) gabbó válasza Wind-Storm (#1559) üzenetére


gabbó
csendes tag

Köszi a gyors választ! :)
Akkor még annyit kérdeznék, hogy a parkolgatás problémáját hogyan tudnám másképp orvosolni? Esetleg a "bootolgatós" megoldáson kívül van még valami? Vagy élettartamba ez mennyire zavar be, érdemes egyáltalán törődni vele? Mert amúgy akusztikailag egyáltalán nem észrevehető vagy zavaró.

(#1561) Wind-Storm válasza gabbó (#1560) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Beboot-olt DOS alól WDIDLE3.EXE a legjobb megoldás, de olvasgass vissza is, mert lassulásról is volt már szó...

Vagy hdsentinelben a lemez figyelésnél a beállításokban megadod a lemez sorszámát és aztán figyeled a LUCC értékét, hogy növekszik-e ezután. Ez afféle fél-megoldás, de ennél több metódus már nincs.

Vagy élettartamba ez mennyire zavar be, érdemes egyáltalán törődni vele?

Érdemes, mert lassuláson/filmek akadozásán kívül erősen csökkenti a drive élettartamát is.

Mert amúgy akusztikailag egyáltalán nem észrevehető vagy zavaró.

Egyáltalán ismered azt a hangot/parkolgat a tiéd a SMART alapján?

(#1562) Ironhand válasza Oligovit (#1555) üzenetére


Ironhand
tag

Sajnos a WD tartogat ilyen meglepiket :W

PM! az gyorsabb!

(#1563) gabbó válasza Wind-Storm (#1561) üzenetére


gabbó
csendes tag

Az a gond, hogy a régi 80-as hangja elnyomná, bármit is csinálna. :D (de az legalább nem parkol, és 7 éve 100%osan működik..) Erre a témára is csak véletlen akadtam rá, és megnéztem az adatokat sentinelben: 66 indulás/leállás, 4nap 6 óra működési idő, és ehhez 1708 az értéke a 193-as menüpontnak, ebből gondoltam hogy valami nem stimmel. Akkor marad a boot megoldás, ha érdemes ilyen számok mellett. :)

(#1564) King Unique


King Unique
titán

Egy gyors kérdés,ha akár Seninelben tiltom fejparkolást,v WD-nél több mint 1 órára állítanám wdidle3 progival,akkor abszolút nem is parkol semmit,mármint amikor pl. külsőt vinyót leállítom/leválasztom,akkor sem rakja félre fejet,ahogy akkor azért illene :F
+milyen lassulás,parkolás lassít vinyón :F

(#1565) Wind-Storm válasza King Unique (#1564) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nem. Ha nem rakná félre a fejet a drive áramtalanítása után, végigszántaná a felületét és tönkremenne a lemez.

+milyen lassulás,parkolás lassít vinyón :F

Ezt hogy érted?

(#1566) Oligovit


Oligovit
csendes tag

Köszönöm a gyors reagálást! Ezek szerint az a pici hang+vibri már veleszületett..
A jó hír, hogy tegnap óta csak eggyel növekedett LUCC értéke, az is egy alvó állapot miatt. Szóval szerintem ez így ok. Illetve többen írtátok, hogy ez a Sentineles megoldás csak félmegoldás. Miért? Én csak Win7-et használok és rendszerinduláskor fut a Sentinel is. Mivel ér többet egy biosos belenyúlás? Vagy a "hdparm"-os megoldás? [link]

@gegszee: ne haragudj biztos én vagyok a gyenge, de ez mire is jó pontosan? És melyiken csináljam meg, mert van 2darab ATA Channel 0, 2db ATA Channel 1, és 2db Szabványos kétcsatornás PCI IDE-vezérlő ?

@gabbó: nálam a rendszer is ezen van és nem elérhető a Speciális Lemez Funkciók Vezérlése, sajna.

(#1567) Cadal válasza CoolBoy323 (#1551) üzenetére


Cadal
őstag

Nos, ma ismét ránéztem. Nem igazán kaptam magas értéket. Vagyis nem tudom ez jó-e vagy nem, de nem megy sokat a gép és ha megy is a gondolom leáll a vinnyó ha nincs használva. Kép.

(#1568) OddMan


OddMan
őstag

Szeretnék venni egy 2,5"-os WD20NPVT vagy egy 3,5"-os WD20EZRX merevlemezt. Csöndes HTPC gépbe kellene az SSD mellé.
A kérdésem, hogy ezekhez az újabb merevlemezekhez használható a WDIDLE3 progi? :U
Nem akarok pórul járni, olyan GREEN hdd-t szeretnék venni, amelyiknél a fej parkolás várakozási idejét 4,8 másodpercről fel tudom húzni min. 5 percre vagy többre. :)

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#1569) CoolBoy323 válasza Cadal (#1567) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

valóban nem sok a LUCC... de kevés használatnál nem is nagyon lehet releváns infót kapni...

én már több parkolást csináltam pár óra alatt a vinyómmal, mint te jó pár nap alatt :DDD

(#1570) King Unique válasza Wind-Storm (#1565) üzenetére


King Unique
titán

Köszönöm,értem :K ,mert maxra húztam 13127-es értéknél és most 13128,akkor gondolom azért... :R (máskor napi 200-at parkolt lazán)
Ebben a hsz-odban írtra gondoltam.

(#1571) szaszlaci válasza OddMan (#1568) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szerintem meg jobb elkerülni a Green-t. De ez csak az én véleményem.

Ha csöndes kell, akkor 2.5".

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1572) CoolBoy323 válasza szaszlaci (#1571) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

annyival nem halkabb, mint amennyivel drágább...

a 7200-es HDDm is rohadt halk!!!

(#1573) Wind-Storm válasza King Unique (#1570) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Na remek, csak ne felejtsd el ezt a procedúrát automatizálni minden bekapcsolás után. :)

(#1572) CoolBoy323

annyival nem halkabb, mint amennyivel drágább...

Valamennyivel halkabb, de több halkíthatósági potenciál a 2,5"-os méretűben van, meg egyéb okból is előnyösebb mint egy 3,5"-os.

a 7200-es HDDm is rohadt halk!!!

Relatíve neked.

[ Szerkesztve ]

(#1574) King Unique válasza Wind-Storm (#1573) üzenetére


King Unique
titán

Ok,bár én annyira eddig se aggódtam emiatt,de ha így a frankó,akkor használom így. :K

(#1575) CoolBoy323 válasza Wind-Storm (#1573) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

a semmi hang nem halk? :Y

szerintem meg ökörség 3,5 helyett 2,5-öt venni!! felesleges pénzkidobás!!

(#1576) Wind-Storm válasza CoolBoy323 (#1575) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nekem aztán magyarázhatod egy 7,2k RPM-es merevlemez "semmi hangját" :)
Te sem lehetsz nagy silent gépes...

A másikra pedig: Pénzkidobás neked. Sokkal sérülékenyebb és jobban használódik egy 3,5 HDD, a seek a fej tömegénél fogva sokkal jobban üt, a drive jobban melegszik... had ne soroljam tovább.

[ Szerkesztve ]

(#1577) CoolBoy323 válasza Wind-Storm (#1576) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

eljössz hozzám meghallgatni okostojáska? :D

(#1578) szaszlaci válasza CoolBoy323 (#1577) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szerintem ezt a stílust senki nem díjazza, ha igazad van, ha nem. De hogy érdemben is reagáljak:

Miért pénzkidobás? 1 TB kapacitást nézd meg menyibe kerül! Br. 22 ezertől indul noti méretben. 3.5"-ban 18 ezertől.

Ami a hangot illeti, csak megszoktad, de nem mérhető egyik notilemezhez sem. Főleg nem a 7200asok.
Volt idő, mikor a vízhűtéses PC-t is alig hallhatónak találtam, (bársonyra tett) 160as Maxtorral..

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1579) TeeJay válasza CoolBoy323 (#1577) üzenetére


TeeJay
félisten

használj pár napig csak és kizárólag SSD-vel üzemelő laptopot...
nefélj utána még az 5400-as 2,5"-os vinyó is hangos lesz!

asztali vinyót már tuti nem vennék hanem helyette pár darab 1TB-os notivinyó meg pár szintén 1TB-os külső USB3-as 2,5"-os merevlemezt :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1580) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

SSD van a gépemben, tudom mit beszéltem, de nem fogok senkinek magyarázkodni, mindenki azt hisz el amit akar, azt vesz amit akar!

(#1581) Wind-Storm válasza CoolBoy323 (#1577) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ezeket nem én találtam ki. Te teljesen el vagy szállva ember, vagy rosszul hallasz... :U Vedd fel szépen azt a „semmi˝ hangot nekem. ;]

A semmi az ugye tudod, hogy 0 decibelt jelent? Merevlemeznél ez egy nem létező fogalom.

Ha az adatlapodon szereplő konfigurációról van szó, vaporx-es vga, meg superb táp, meg hasonló hangkeltő nyalánkságok, még a helyiségbe se tenném be a lábam! :)

Na most figyuzz jól ;)

Bár a kép készülése óta jó pár dolog kicserélődött, kivéve az FSP ZEN400 passzív tápot meg a házat ami változatlan maradt.

Ventilátor rácsok a turbulencia megszüntetése és optimális légszállítás megteremtése mindenhol kivágva, 3 darab Be Quiet USC (Ultra Silent Concept elektronikás) ténylegesen motorzajmentes ventilátor van a házban, egy méterről hallhatatlan szintre leszabályozva.

A tápot már említettem, procin ninja3 hűtő van, WD7500BPVT merevlemez van egy 2,5"-os HDD-hez szánt Scythe Quiet Drive-ban és egy SSD.

Ha ezt meghallanád (vagyis hát pont nem) akkor nem tudom mit mondanál rá, ha neked az a 7,2k RPM 3,5"-es drive "semmi".

A notebook merevlemez így is kihallatszik némileg a QD-ből, már csak a forgási-rezgésátadás révén is, de egy méterről hallhatatlan.

A ventilátorokat és a notebook merevlemezt ha leállítom, akkor is üzembiztosan működik a gép, de "semmi" hangja sose lesz semminek sem, már csak az ún. elektronikai zajok miatt sem. ;)

(#1580) CoolBoy323

Ez a gondolatmenet tetszik :C
Ha már SSD van a gépedben, akkor gyakorlatilag az egész gép "semmi" hangot nem fog már kiadni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1582) CoolBoy323 válasza Wind-Storm (#1581) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

te nem vagy százas, az biztos :DD

légyszíves ne írj nekem többet :B :U köszii

[ Szerkesztve ]

(#1583) Wind-Storm válasza CoolBoy323 (#1582) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Hogy ki nem „százas˝ azt inkább hagyjuk.
Én tudnék neked olyan embert mutatni, de arra nem tudom mit mondanál. :)

(#1584) TeeJay válasza CoolBoy323 (#1582) üzenetére


TeeJay
félisten

nem kell ehhez ilyen komoly rendszer
az én notimba egy alacsony fogyasztású proci van
így kvázi alig pörög a ventilátor vagy ha igen akkor is szinte alig hallani
egész este megy a utorrent és így is néha alvás közben 3méterről zavar a notivinyó hangja...
vágod 5400-as 2,5"-os notivinyó :D

az lesz majd az álom ha lesznek megfizethető 512gigás SSD-k és lehet full vinyómentes gépet kreálni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1585) szaszlaci válasza TeeJay (#1584) üzenetére


szaszlaci
addikt

Lehet, rezonál a teteje, azért. Ha az meg van oldva, kb. harmadolódik a hang.

("Hangtalan" géphez meg annyit, nálam ott kezdődik, ha kartávolságban hallható a WiFi egér cincogása.)

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1586) Wind-Storm válasza szaszlaci (#1585) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Én ott vágnám ki (mint a macskát, khm. most már egeret) azt a cincogóst! :DDD

(#1587) Misi_D


Misi_D
tag

Sziasztok,

WD Red sorozatról mit lehet tudni parkoltatás szempontból?
Igazából nem bízom a WD-ben. Azt olvastam, h 600.000-ig garantált a működés (a Green 300k-ig, ugye), ez alapján kinézem belőlük, hogy direkt szívatnak: egyrészt, mivel 7/24-re van "tervezve", hadd "pihenjen" szegény jómunkásember vinyó, amikor csak tud, másrészt, érd már el minél hamarabb azt a 600 kilót...

Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!

(#1588) szaszlaci válasza Misi_D (#1587) üzenetére


szaszlaci
addikt

A parkolási metódus nem az élettartam hosszának céljából került bevezetésre, hanem az energiahatékonyság jegyében! Legalábbis ez a hivatalos szöveg.. – amit mindig fenntartásokkal kell kezelni.

Wind, ha azért kidobsz egy egeret, mert van kb. tized annyi hangja, mint pl. a passzív tápodnak, akkor hülye vagy :)

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1589) Wind-Storm válasza szaszlaci (#1588) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ha olcsó szar, menne be a fiókba.. ha meg nem, biztos találnék rajta más hibát is egyből, menne eladásra vagy hasonló.
Milyen egér amúgy és mikor cincog? Még véletlenül se szeretnék találkozni avval a típussal. ;)

(#1590) szaszlaci válasza Wind-Storm (#1589) üzenetére


szaszlaci
addikt

Microsoft Wireless Optical Mouse 2.0A van az aljára írva. Nem volt épp olcsó szar, azt hiszem, 14 vagy 18 volt az ára úgy 10 éve. Ha olyat akarsz, ami egy évet kibír egy elemmel folyamatos üzemben, annak jó eséllyel fog cincogni a DC-DC konvertere.

De akár a RAM-odat is kidobhatod, mert azok is hajlamosak ám zizegni! Alaplap szintén. De a pálmát akkor is a tápok viszik, egyik sem teljesen hangtalan. Monitorról meg már kár szót ejteni. Füleld meg, ha nem hiszed! ;)

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1591) Tangerine válasza Misi_D (#1587) üzenetére


Tangerine
senior tag

Elvileg abban nincs "Intellipark".
Legalábbis nagyon remélem, mert most rendeltem kettőt is (EFRX). A zöldön gondolkodtam (EZRX), de szinte csak rosszat olvastam róla a neten mindenhol.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#1592) Wind-Storm válasza szaszlaci (#1590) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Szerencsére nem használok wireless egeret.
Cincogó RAM-ról még nem hallottam. A gépben cincog valami az alaplapon nagy ritkán, az ok.
A monitort meg tudom, de szerencsére nem pont fölötte helyezkedek el. :)

(#1591) Tangerine

Majd számolj be róla!

[ Szerkesztve ]

(#1593) Tangerine válasza Wind-Storm (#1592) üzenetére


Tangerine
senior tag

Ok, majd igyexem.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#1594) Oligovit válasza Oligovit (#1566) üzenetére


Oligovit
csendes tag

Bocsi, hogy ismétlem magam, de valaki mondja már meg legyen szíves, hogy sokkal rosszabbul járok-e ha a Sentineles megoldás mellett maradok? Szemben az előző hsz-emben említett egyéb lehetőségekkel (hdparm, biosos matatás).
Addig világos, hogy csak azon az oprendszeren működik amelyiken a sentinel is van. Mondjuk másikat nem is használok.
Olyasmire gondolok pl., hogy károsabb-e az, hogy a sentinel non-stop ébresztgeti? Vagy hasonló.

Tenksz

(#1595) TeeJay válasza Oligovit (#1594) üzenetére


TeeJay
félisten

nem ébresztgeti hanem induláskor az APM-et kikapcsolja és így a vinyó nem fog parkoltatni következő indulásig. teljesen nyugodt művelet ez, ugyanezt csinálom HDDScan nevű progival minden induláskor
:K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1596) Tangerine válasza TeeJay (#1595) üzenetére


Tangerine
senior tag

Az EZRX-ben nincs APM támogatás. Szóval nincs mit kikapcsolni. Szerintem folyamatosan buzerálja a vincsit (mondjuk 7 mp-enként, ha 8 után állna le), hogy ne tudjon leállni.
Szvsz.
Azaz nem ébreszgeti, hanem nem hagyja elaludni. :D

[ Szerkesztve ]

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#1597) Patice válasza Misi_D (#1587) üzenetére


Patice
nagyúr

Ma vettem két 2 TB-os RED-et. Majd beszámolok. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1598) Wind-Storm válasza Patice (#1597) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Hajrá! :R

(#1599) Patice válasza Wind-Storm (#1598) üzenetére


Patice
nagyúr

Tegnap este még csak az egyiket bontottam ki a csomagolásból és kíváncsiságból beraktam a dokkolómba.

Nálam volt a második felpörgése. :B 0 óra, 0 nap működés még, minden érték okés volt. Amint lesz rá egy kis időm a múltkor megformázott pendrive-val megnézem majd, hogy mit ír ki rá a WDIDLE3

Ez működhet úgy is, hogy a lemez a külső, eSATÁ-s dokkolóban van közben? Lusta vagyok megbontani csak ezért a gépet. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1600) Wind-Storm válasza Patice (#1599) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ez működhet úgy is, hogy a lemez a külső, eSATÁ-s dokkolóban van közben? Lusta vagyok megbontani csak ezért a gépet. :))

Működnie kell.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.