Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) TeeJay válasza PhoenixK (#950) üzenetére


TeeJay
félisten

semmit sem ér
már tucatnyi megoldást próbáltam, 4másodperc után kicsapja a fejet és leáll a motor...
utána felpörög a motor berántja a fejet, 4másodperc múlva megint kicsapja és így folytatódik megállás nélkül...

csak a HDDScan progival tudom kilőni ezt úgy a következő gépindításig megjegyzi a letiltott APM-et és úgy tökéletesen megy nincs fejcsapkodás soha és nincs motorleállás sem

botrányos hogy egy ekkora gyártó ilyen eszement hibát csinál az pedig még durvább hogy lassan egy éve nincs rá javítás vagy FW frissítés vagy bármi ami megszüntetné ezt...

igazán csinálhatnának már olyan wdidle patch-et ami a notivinyókat is rendbeteszi...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#952) Wind-Storm válasza TeeJay (#951) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Szvsz.tömegesen kéne panaszkodni a WD felé...

(#953) TeeJay válasza Wind-Storm (#952) üzenetére


TeeJay
félisten

olvasd át a fórumot, elég tömegesen panaszkodtak már a felhasználók
mind belső mind notebook és persze külső merevlemezeknél...
ha ők erre semmit se reagálnak akkor az minősíti is a céget bőven

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#954) Core2duo6600 válasza PhoenixK (#950) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Direktre mondom mindezt.
Akkor is leáll, ha csak tápot kap.
Nagy ívben tesz arra, hogy mit állítok be, a mostani kereten keresztül nem látja a hdd sentinel, amíg látta abban meg tudtam akadályozni, hogy leálljon, az apm jét feltoltam max ra, de a gép kikapcsolása után ez beáll alapra.

Sajnos ezt a hdd ét úgytünik, hogy csak külső keretben lehet használni, bent a gépben nem, mert állandóan laggol.
Nem is értem, hogy a wd hogy gondolta ezt, és ez egy blue hdd, 2,5 colos.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#955) Wind-Storm válasza TeeJay (#953) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Bocs, nem olvasok át ennyi hsz-t, amikor még greenem volt, megoldottam wdidle3.exe-vel ha visszakeresgéled :K
Hát ennyi ez a gyártó, de a samsung sem különb, azt is leírtam pár hsz-szel ezelőtt.......
Seagate meg notivinyóban, gyárt (még) egyáltalán? abszolút nem ismert számomra.

(#956) Core2duo6600 válasza Wind-Storm (#955) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Amúgy ez is az ssd irányában tolja el a dolgokat, Samu esetében érthető, de a WD tudtommal nem gyárt SSD ét, így ő csak ügyfelet fog veszíteni.
Van egy 500 as 2m5 colos black em is 7200 as , parkolni az is parkolt, de nem ált le a motor, azt ki tudtam kapcsolni a wd idle vel.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#957) Wind-Storm válasza Core2duo6600 (#956) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Az jó, ha valamilyen módon ki lehet iktatni.
A gyakorlatban hány vinyó ment már tönkre emiatt az „energiatakarékos feature" miatt? mert erről nincs infóm.
Nekem is van már egy 64GB-os SSD-m, de tárnak hdd-t továbbra is kell használnom és nem tudom ki ne lenne ezzel így.

(#958) metaldog


metaldog
aktív tag

Hi az lenne a gondom hogy külső dokkolóról csatlakoztattam egy frissen vásárolt vinyót de nem látja a gép gondolom mert formázva sincs de régen xp alatt volt olyan hogy felhasználói felügyelet és ott meg lehetett találni és particionálni és formázni is lehetett, ez win 7-ben hol van vagy hogy lehet megoldani hogy lássa?

Na most már ott tart a dolog hogy a gépbe rakom be a vinyót akkor sem érzékeli és alig indul el a gép. Ja és elég fura hangot ad kattog párat aztán semmi. Az nem gond ha simán sata csatlakozás van a gépbe és a vinyó pedig sata3-as?
JA WD20EARX

(#959) Wind-Storm válasza metaldog (#958) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Sajátgépre jobbklikk/Kezelés/Tárolás/Lemezkezelés
Itt látod? itt tudnád formázni...

Tökmindegy, hogy sata hányas, mindegyik kompatibilis visszafele egymással.
A kattogás az meg nem jó jel...

(#960) metaldog válasza Wind-Storm (#959) üzenetére


metaldog
aktív tag

Szia
Nem látom ott már próbáltam de nem.

(#961) Wind-Storm válasza metaldog (#960) üzenetére


Wind-Storm
őstag

A kábeleket megnézted, minden okés?
Ha ezek után a BIOS-ban sem látod akkor hibás a merevlemez.

(#962) metaldog válasza Wind-Storm (#961) üzenetére


metaldog
aktív tag

Igen kábelek ok és a bios-ban sem láttam, vagyis akkor rossz.

(#963) TeeJay válasza Wind-Storm (#957) üzenetére


TeeJay
félisten

az kevésbé fontos hogy emiatt ment-e már tönkre vinyó
mert több százezer parkolást ki fog bírni
hanem bosszantó hogy ezt nagyon hamar megcsinálja...
4másodperc az valami brutál nagy ökörség volt

ja és az meg főleg hogy ezzel együtt leállítja a motort
szóval akik panaszkodnak azok azért teszik mert gondolom notebook-ban ez a rendszervinyó mivel ugye mást nem lehet beletenni és így folyton akad a rendszer emiatt a trágya fejparkolás meg motorleállás miatt...

olyan mintha lenne egy Ferrarid amivel szeretnél menni kényelmesen 200-al de 4másodpercenként megszűnik a gyújtás leáll a motort majd mikor leállt hirtelen újra életre kel és újra pillanatok alatt 200-ra gyorsít...
gondolod milyen komfortos lenne úgy kocsikázni...

ugyanez van a vinyónál is és szégyen hogy azóta sem adtak ki FW-t vagy valami kompatibilis programot

a wdidle3 sajnos nem működik minden típushoz :O

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#964) Wind-Storm válasza TeeJay (#963) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Jó hasonlat :C

Ez alapból egy nagy baromság, akármiben is legyen és akármire is használva.

Hát notivinyóknál addig marad az már APM maximálisra állítása ha támogatva van.
Pl. Samsungomnál ez bevált csak épp mindig újra be kell állítgatni... „bugos?" fw. hihetelen..

(#965) Core2duo6600 válasza TeeJay (#963) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Már kajtattam érte a neten, de eddig semmi értelmeset nem találtam ezzel kapcsolatban.
A fejparkolás lévén, hogy 2,5 colos, és noti hdd annyira nem is lenne zavaró, laptopban láttam már olyat, ami 1 000 000 felett volt, és semmi baja nem volt.

De ez a motorleállás, ez valami istencsapása.
És a vicc, hogy a WD hogy gondolta, hogy egy blue hdd nél csinálja ezt.
Mert ha még green lenne, ott még mondhatnák azt, hogy azért mert .....
De ott sem néhány másodperc, hanem mondjuk 5 - 10 perc, és akkor senki nem szólna semmit sem.
De egy sima mezei hdd nél ?
Hogy képzelik ezt, hogy gondolták ?

Ennek az APM-je 96 on áll, a wd passportjaimnak 128 on, azt is áttettem 96 ra, és az is leállt.
Az apm az, ami kikapcsolás után beáll a gyái értékre, ergo mindig kellene kiadni a parancsot, amit meg is csináltam, amíg olyan keretem volt, amin keresztül látta a hdd sentinel, de az eltört, leejtettem, és a mostanin nem látja, így marad a leállás.

Most ezekután ha ismét veszünk egy 2,5 colos scorpiot, hogy lehetünk biztosak benne, hogy az nem fogja ezt csinálni.
Én eleve külső házba vettem, de van aki erről bootolna egy laptopban.
Korábbi postok alapján tök egyforma winyonk van, ebben a baromságban is hasonlítanak egymásra, non szensz, komolyan.
A pipűtól nem láttam, mikor meghallottam, hogy leáll, elösször fel sem tünt, mert azt hittem, hogy a keret állítja le, mert olyan is van, de amikor fixen a gépbe benne volt, akkor néztem egy nagyott.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#966) Wind-Storm válasza Core2duo6600 (#965) üzenetére


Wind-Storm
őstag

A parkolórámpa műanyagból van, idővel jelentős mértékben kophat... a leszakadó részecskék lemezre kerülésének eredményét szerintem nem is kell részleteznem :U
Vagy rosszabb esetben rendellenesen parkolhat a fej és egyszer csak végigszántja az egész lemezt lejövetelkor.

Eredetileg az APM-nek is megmaradó beállításként kéne léteznie mint az AAM-nek....

Én már azon gondolkozom, hogy egyáltalán létezik e olyan notebook merevlemez amelyik képes megjegyezni az APM beállítását...?
Írjon már valaki egy típust! :U

(#967) dragonfire44


dragonfire44
tag

Hali
Van egy vadi új Western Digital (WD) Caviar BLUE WD10EALX-009BA0 1TB SATA 6GB/s 32MB Cache HDD-m,miért lehet az hogy az egyik partícióról a másikra egy 8 gigás iso-t 35mb/s-el másol csak?Win7 van fent... és a gép se kimondottan gyenge...
vélemény?
köszi

(#968) Core2duo6600 válasza dragonfire44 (#967) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha ezen a hdd -én van mind a 2 partició, akkor teljesen rendben van a sebesség, mivel a fejet ide óda cibálja folyamatosan.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#969) TeeJay válasza Wind-Storm (#966) üzenetére


TeeJay
félisten

AAM-et megjegyzik
viszont az APM-et a külső vinyómban lévő Toshiba HDD sem jegyzi meg
ez biztos csak valami bónusz funkció nem pedig alap téma...
sajnos

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#970) felora:) válasza DJGABI (#933) üzenetére


felora:)
tag

nem ide akartam :B

[ Szerkesztve ]

(#971) ExtorR


ExtorR
csendes tag

Sziasztok!

A minap rendeltem egy ilyen 3.5" WD SATA3 Caviar Green 1TB 5400rpm / 64MB HDD - WD10EARX (WD10EARX) tipusú HDD-t.
A felsorolt problémás tipusok közt nem találtam ezt a fajtát WD10EARX,ezek szerint akkor nem kell tartanom a cikkben írt hibától vagy most rögtön mondjam le a megrendelést??
(egyébként Win 7 64-bit rendszervinyónak menne)
Válaszokat előre is köszikee!
puszi Kinga :B

(#972) Wind-Storm válasza ExtorR (#971) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Az is green, valószínűleg érinti a menet közben parkolgatós feature azt is, de ez nem 100%

(#973) ExtorR válasza Wind-Storm (#972) üzenetére


ExtorR
csendes tag

Köszönöm válaszod igen valóban ez u.a a hibával küszködik angol fórum megerősítette a fennálló hibát.

(#974) JaniS


JaniS
senior tag

3 éves WD10EACS beadta a kulcsot (elkezdte gyártani a hibás szektorokat), mire kikapcsoltam, már 224000-nél járt a Load Cycle Count.

(#975) worxland válasza JaniS (#974) üzenetére


worxland
addikt

A load cycle countnál a 224000 nem sok, nekem 400000 felett van (most kapcsoltam ki a parkolgatástÍ), hibás szektor nincs.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#976) JaniS válasza worxland (#975) üzenetére


JaniS
senior tag

Tudod, hogy ez engem nem vigasztal? :(

(#977) Wind-Storm válasza JaniS (#974) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Szép...
Van esetleg képed a SMART-járól?

(#978) Mexildos


Mexildos
aktív tag

A WD black HDD-knél ez nem fordul elő?

Inkább fizetek érte kicsivel többet csak ne szopasson meg a WD green és még így is 5 év garancia van rá... Lehet nem véletlen... olcsó húsnak híg a leve?

Nesze neked zöld világ :D

(#979) Wind-Storm válasza Mexildos (#978) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Desktop WD Black-eknél elvileg már nem fordul elő, nem véletlenül a gyorsaság a fontos annál a szériánál.

(#980) Levi's


Levi's
tag

üdv
érdeklődnék, hogy akkor ez a hiba windows 7 64bit esetében is fent áll?
Illetve hogyha igen akkor háttértárolásra használt merevlemezek esetében is jelentkezik ez a hiba. Mert ugye ott elvileg csak akkor használja a hdd-t a gép ha filmet nézek róla. (csak film lenne rajta)

(#981) worxland válasza Levi's (#980) üzenetére


worxland
addikt

igen, igen, nem.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#982) Wind-Storm válasza Levi's (#980) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ez op. rendszer független probléma, a hdd firmware-ével van a gond.
Tökmindegy mire is használod...
Filmeknél a legfaszább, mert akadni fog rövid időre ha arról nézed.

(#983) schumi7


schumi7
csendes tag

üdv
47 nap után 6055 parkolás. Érdemes megcsinálni a wdidle3-as beállítást, vagy maradhat így?

(#984) Wind-Storm válasza schumi7 (#983) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ahány ki és ahány bekapcsolás van, annyi parkolásnak kéne lennie az intellipark feature nélkül...
Ha engem kérdezel, én megcsinálnám.

(#985) schumi7 válasza Wind-Storm (#984) üzenetére


schumi7
csendes tag

Akkor megcsinálom. 170 ki/bekapcsolás van. Köszi a helpet.

(#986) NPeete


NPeete
tag

Sziasztok!
Mint már korábban is írtam, WD Scorpio Blue 2.5"-os laptop vinyóval (WD5000BEVT) nekem is gondom volt ez a rendszerszintő megállás-fagyás. Egy ismerős javaslatára az elmúlt héten felraktam az Intel Matrix Storage drivert (valami régebbi verziót, egy kis keresgetés után találtam egy javasolt verziószámot; újonnan Intel Rapid Storage Technology-nak hívják, a legfrissebb driver azonban nem ment fel kompatibilitási problémák miatt). A HDD néha továbbra is belassul (főleg mikor a vírusirtó elindul, frissül, vagy valamit babrál...), viszont másfél hét alatt eddig még egyszer sem tapasztaltam a korábbiakra jellemző teljes rendszerfagyást.
Nem tudom, hogy tényleg megoldást jelent-e ez a módszer, viszont szerintem aki még ezzel a gonddal küzd, érdemes lenne kipróbálnia, hátha tényleg javít a helyzeten, és nem csak ilyen látszati megoldás. Ha pontosabb info kell, írjatok, utánanézek a pontos verziószámoknak is, meg majd szólok, hogy mennyit bírt fagyás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#987) brd válasza NPeete (#986) üzenetére


brd
nagyúr

WD5000BEVT ügyben magamat tudom ajánlani.

The only real valuable thing is intuition.

(#988) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

WD5000BEVT
Egyébként az APM engedélyezve van, tehát gyárilag nincs letiltva benne?
Illetve ha max.-ra húzzátok, akkor is parkolgat?
(Sajnos minden indításnál újra max.-ra kéne húzogatni ezt a beállítást..)

(#989) NPeete válasza Wind-Storm (#988) üzenetére


NPeete
tag

Wind-Storm: Fagyott max-ra húzott APM-mel is. Most az InteIes driverrel húzás nélkül is megy (egyelőre másfél hete nem volt gond).
brd: nálam az LCC ~180000 körül jár másfél év után (azért ez egy nagyságrenddel nagyobb a te adataidnál...), de most mondom, ezzel az Inteles driverrel egyelőre működik rendesen. Az értékállítással, meg a paraméterezéssel milyen programra gondolsz? Gondolom a korábbi kommentek valamelyikében volt, azt most nem találom... Ha wdidle, azzal nem próbálkoztam, nem igazán ajánlották a scorpio blue-hoz

(#990) brd válasza NPeete (#989) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, a wdidle. Leírtam az idézett hozzászólásomban, hogy az ajánlás nem nagyon érdekel, miután egyértelműen kiderült, hogy nem releváns, vagy legalábbis nem teljes.

The only real valuable thing is intuition.

(#991) Wind-Storm válasza NPeete (#989) üzenetére


Wind-Storm
őstag

A fagyás sok mindentől lehet...
Engem kizárólag a Load/Unload Cycle Count attribútum értéke érdekelne, hogy nőtt-e ha már próbáltad maxra állítani az APM-et.

(#992) NPeete válasza Wind-Storm (#991) üzenetére


NPeete
tag

Most nézem, utoljára ezelőtt november végén írtam kommentet ide, kb. akkor kezdtem el használni a QuietHDD-t (minden indításnál feltoltam max-ra az apm-et). Már akkor is 180e LCC felett volt, pontosan nem tudom mennyi, most is kb. annyi, szóval ha csinálta is, csak kisebb mértékben, mint régen. Viszont attól még fagyott ugyanúgy.

(#993) Wind-Storm válasza NPeete (#992) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Értem.
Viszont így a fagyást passz, nem ártana átnézni részletesen az egész gépet, hogy tuti a hdd-e a bűnös..

(#994) NPeete válasza Wind-Storm (#993) üzenetére


NPeete
tag

Szinte egészen biztos, hogy a HDD a probléma forrása, egyrészt csak azóta csinálja, amióta az aktuális lemezre cseréltem, másrészt azért nagyjából kidebuggoltam a dolgokat, és főként onnan jutottam egyáltalán erre az oldalra, hogy a hdd-nél keresgéljek, először fogalmam sem volt, azt hittem, valami más a gond. Viszont, hogy nem-e lenne köze a parkoláshoz a problémának, azt már nem teljesen értem, valamint azt sem, hogy egy raid-vezérlő drivertől miért lett jobb az egy szem lemezem... De most egyelőre örülök.

(#995) Wind-Storm válasza NPeete (#994) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Lehet, hogy „nem tetszik" a lemez-vezérlőnek, vagy driver gond.
Bár nem tudom mennyi időre és hogy fagy, én csak rövid fennakadásokat tudok elképzelni a parkolgatás miatt.
Ugye bizonyos tétlenségi idő után elviszi parkolni a fejeket, de amint szükség lenne rá, újra előveszi, de ez nem túl sok idő.

(#996) freemanone


freemanone
őstag

Hello mindenki!
Van egy WD15EARS és egy WD20EARS-om. Mindkettő egy D-LINK DNS320-ban van benne. A kérdésem az lenne, hogy számolgattam egy kicsit és érdekelne a véleményetek.

S.M.A.R.T. szerint a vinyóim:
WD15EARS:
Power_On_Hours: 2039
Load_Cycle_Count: 10318

WD20EARS:
Power_On_Hours: 1695
Load_Cycle_Count: 7375

Ha jól tudom 300.000 Load_Cycle_Count-ra szól a garancia. Namost ha nekem ~85 nap alatt ért el 10308-ra a Load_Cycle_Count, akkor kb ~6,5 év !futási idő! mire elérem a garancia vesztés szintjét a kissebb vinyó. A nagyobb vinyónál pedig ~7 év. Ezt én nem találom vészesnek.
Így számoltam (1,5tb):
300.000/10318=29,07
29,07*85=2471,5 nap = 6,77 év

Jól számolgattam, vagy totál hülyeség?.... erősítsen meg valaki pls!

-------------------------
ha mégis kéne állítanom wdidle3-al a parking-on, valakinek lenne ötlete a következő felállásra:
USB 2.0ás keret van 3,5-es vinyóhoz, 2 WD vinyó NAS-ban. Nekem meg csak laptopom van. Nincs a közelemben nagyon lehetőségem se asztali géphez férni, hogy elvégezzem a műveletet, pedig piszok egyszerű. De nem sikerült FreeDos alatt usb-s vinyót láttatni a wdidle3-al.... :(
szal örülnék, ha feleslegesen túrtam végig a netet és nincs miért aggódnom, de ha mégis akkor bármi nemű ötletet megköszönnék!

[ Szerkesztve ]

(#997) Wind-Storm válasza freemanone (#996) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nem is tudtam erről a garanciavesztős dologról... de ha ezt túlléped, garanciális ügyben ez „kiküszöbölhető" ez a legkisebb probléma, most nem is részletezném..

Ránézésre jól számoltál, ha teljesen lineárisan nő, de tudnod kell, hogy minél gyakrabban írsz/olvas (pl. torrent) annál jobban csökken a parkolgatási ciklusok száma.

A problémádra esetleg csak egy ismerőst tudnék javasolni desktop géppel.... vagy lehet, hogy van olyan usb keret is amit lát, de ezt nem állítom biztosra, csak olvastam már valakitől talán...

(#998) freemanone válasza Wind-Storm (#997) üzenetére


freemanone
őstag

köszi! :R Megvárom az alkalmat amikor lesz egy asztali masina a közelben, de így nem izgulok! Ez közel fél év alatt jött össze, mivel 90%-ban streem-re van használva file szinten, nincs dlna. Ilyenkor meg ugye egy 720/1080p-s mkv-nál nem igen van ideje parkolni. A webes torrent kliensek meg borzasztóak szerintem, úgyhogy az nem játszik nálam! Távoli és local network-ös file elérés az egyetlen feladata, amit nagyon szépen teljesít egy E4200-as társaságában 300mbps adapterekkel! :C

(#999) Wind-Storm válasza freemanone (#998) üzenetére


Wind-Storm
őstag

:)

(#1000) King Unique


King Unique
titán

Olvasgattam a topicot,ez a jelenség 2,5" notivinyóknál is fenáll ezek szerint...
Az lenne a kérdés,ha veszek egy újfajta WD10JPVT hdd-t,amit adattárnak usb3/v esata mobilrackben használnék,annál is meg kell babrálni ezt a felparkolás dolgot :F A sok leállás-úra felpörgés élettartamnak nem tesz jót nyilván itt se,de azért más persze külső,ill. rendszer hdd-ként használva.
gyári wd my passportoknál lehet állítani,v ki is lehet kapcsolni ezt,ahogy samsungoknál is. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.