Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) spidersoft


spidersoft
senior tag

HD Sentinel szerint a WD15EARS (Advanced Format WinXP miatt kikapcsolva):
- Power On Time Count: 89C (2204 óra? vagy milyen egységben mér a winyó? napi átlag 12 egység, ami ha óra, akkor kicsit sokallom...)
- Load/Unload Cycle Count: 5C3 (1475)

Kb. 6 hónap alatt ennyit produkált.

...a 300.000 még elég messze van :D

Ez alapján/ilyen használat mellett érdemes lehet kínlódnom ezzel az állítgatással, vagy minek?

Másik fontos kérdés: befolyásolja/nullázza az adatokat ez a beállítás?

Pont a napokban gondolkodtam rajta, hogy 15k-ért lehet megérné venni mégegyet, (magyar lemezárakat számolva) jóval olcsóbb, mint mindent kiírni... (47Ft/*teljes* DVD-nyi kapacitás).

(#302) Male válasza _Volkovy_ (#297) üzenetére


Male
nagyúr

Nem értek a WD-khez, hogy azok mit csinálnak, és mit nem, de pl hőkalibrálás is lehet... nem kell ahhoz túlmelegednie, csak emelkedik a hőfok, és kattan... hül, és kattan. Ez megmagyarázza azt is, hogy miért van indulás után nem sokkal már ilyen (ahogy a szobahőmérsékletről bemelegszik üzemi hőfokra).

(#303) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Asztali gépben 500-as Green van, azon akkor gondolom ajánlott megcsinálni.. Igaz? Vagyis, van itt akkor olyan, aki már megcsinálta?

Viszont, notiban Nekem van egy WD2500BEVT-22A23T0 (Scorpio-Blue) és idle-ben kicsit érdekes kattogó hangot hallat, használat közben semmi ilyesmi. Az akkor ettől lehet? És új a vinyó, nincs egy hetes.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#304) Bikkrom


Bikkrom
senior tag

Kép:

4 hónapos vinyó.. 98nap 21 óra működéssel.. 16330... Örülök... 500GB(WD5000AADS)... Rendszer vinyó...

Egyenlőre még optikai meghajtó sincs kéznél és pendrive sem, nem is lesz a közeljövőben. Mellesleg Win7 Ultimate volt rajta mindvégig. Ennyit az "inkább Linux" dologról. Kondíciója már csak 98%...

Megcsináltam amit Flartonw írt. Sokkal kevesebbet kattog, de sajna kattog így is néha. Szóval ez a HDSentineles cucc sem végleges megoldás. Esetleg más nem bootolós megoldás?

Fura mód a WD1600AAJS is mindig így kattogott és 3 év 7 nap amit bírt. Szerintetek nem főtt a fejem mikor megnéztem a garancia lapot és 7 napja lejárt? :W Ki nem találjátok mit írt a HDSentinel? :D "Olvasófej hiba..."

Egyik nap ha elég pipa leszek a WD-re bedugom a halott 160-ast. Rendszer része formázhatatlan(linux, win7, xp sem tudta). Az adat partíciója még a "menthető" státuszban volt. 100mega volt ami nem jött le róla mentéskor. 50% a kondíciója. Nah ha ráveszem magam akkor valahogy kiolvastatom HDSentinellel az adatait, hogy mi lehetett a bibi.

De újra WD-t vettem... Mert ilyen árban csak a Samu lett volna 1 év garival, így újra WD lett 3éves garival. Egyébként gyönyörűen kihallható, amint kattan "klatty..klatty", frissítem a HDSentinelt és máris eggyel nőtt az LCC. Nem elég, hogy a vinyó életét rövidíti, még a hangja is zavar. Swif2-kel lehalkítottam az egész gépem és a vinyóval így már nem vagyok kibékülve zaj terén.

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#305) KMT válasza hackeeeee (#303) üzenetére


KMT
addikt

Olvass vissza, kezdj hd sentinel-lel!

(#301) spidersoft:
Már le lett írva, hogy a konkrét értéket meg lehet nézni, nem kell találgatni.

Én hagynám.

Nem nullázza.

Továbbra is jók a WD-k. Ha ilyen gondokkal is a statisztikák élén áll, azt hiszem, nem kell kerülni őket egy ilyen "hiba" miatt.

(#306) vzoli


vzoli
csendes tag

2 db Green van NAS-ban (Linux, Raid 1, Ext3), 1 db pedig Mobil Rack-ben. Mindhármat érinti a probléma. Asztali gépet itthon nem használok, szóval tuti egyszerű lesz futtatni a javítást. :(( Erre nem gondoltak WD-nél? :W

(#307) Tal2 válasza vzoli (#306) üzenetére


Tal2
tag

Biztos hogy érinti a NAS-ban és a mobilrack-ben lévő vinyókat? Megnézted a számlálót?
Nekem egy WD20EADS van egy mybookban, és cca 3 hónap alatt cca 4500 parkolása volt, bár az sem kevés.

Számomra sajnos nem jött át, hogy csak az asztali vinyókat érinti ez a probléma, vagy a hálózati-/külső tárolókban lévőket is?

(#308) hackeeeee válasza KMT (#305) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Értem.

Jelenleg, az 500-as Green:

A 250-es Blue-nal is hasonló a helyzet, csinálok arról is képet.

250-es WD Blue (notebook vinyó) ~21 óra működéssel:

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#309) hackeeeee válasza FLATRONW (#287) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én ezt eleve kikapcsolom, windows telepítés után kapásból...

Viszont a Notebook vinyóm, az úgy kezdte, ahogy ráduktam USB-SATA adapterre, idle-ben már hallottam is, hogy kattog... Notiba betéve eddig nem hallottam, de tegnap, ahogy egész nap használtam a gépet, hallottam... Szóval, sanszos, hogy nem csak az említett széria érintett itt...

A kérdés az, előfordulhat, hogy a noti vinyó is ez miatt kattog? Viszont az asztaliban a WDC WD5000AADS-00S9B0 (465 GB) eddig nem kattog (kop-kop-kop). Smart képek a lenti/fenti hsz-ben. Felső az 500-as, az alsó a notivnyó.

Véleményem szubjektív...

(#310) Male válasza Bikkrom (#304) üzenetére


Male
nagyúr

Azért ott a Current Pending Sector sem néz ki túl jól... bár még lehet, hogy eltűnik, és nem lesz meg belőle az első áthelyezett szektor.

(#311) spidersoft válasza KMT (#305) üzenetére


spidersoft
senior tag

Visszaolvastam (mielőtt írtam volna is), de nem találtam pontos választ, ezért találgatok :D Amúgy HD Sentinellel kérdeztem le a SMART infókat, nekem is ez a legszimpatikusabb progi... ráadásnak magyar fejlesztés :C

A HD Sentinel szerint egy egység = egy óra, de én ezt sokallom, lévén ha nem vagyok itthon (meló), vagy ha alszok, meg sokszor még máskor is nem megy a gép... ezért volt gyanús a 12 óra/nap körüli üzem. Persze ezek szerint van annyi...

Rendben, hagyom így, ahogy van. Egyetlen winyó a gépben, és mivel mindig kell a windóznak, állandóan reszel még 4 giga rammal is, valszeg azért nem parkolgattatja állandóan a fejet...

Rá kéne jönnöm, hogy miket kell kikapcsolgatni a windózban ahhoz, hogy ne nyaggassa állandóan a winyót feleslegbe... a winyó ezen tulajdonságát remekül fel lehetne használni arra, hogy jelezze, mennyit dolgozik a windóz hótfeleslegbe. Ha megugrik a számláló, akkor jól van belőve a rendszer :D Aztán meg már meg lehet nyújtani a parkolásig eltelő időt...

[ Szerkesztve ]

(#312) FLATRONW válasza hackeeeee (#309) üzenetére


FLATRONW
őstag

Igazából a netbookomban levő Samsung merevlemez is így működik. Ezelőtt nem tudtam, hogy miért kattog, de most megnéztem a S.M.A.R.T.-ot és 4 hónap alatt 40000-es növekedést mutatott.KMT-nek meg igaza van, mert amit korábban írtam, az csak arra vonatkozik, hogy a merevlemez ne álljon le teljesen egy bizonyos tétlenségi idő után (ezt pedig a 4. Start/Stop Count értéknél lehet megnézni).

(#313) hackeeeee válasza spidersoft (#311) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Superfetch az, ami állandóan tekeri a vinyót. (asszem), na meg az index-elés, bár ezt ki lehet kapcsolni, így csak a superfetch marad.

Véleményem szubjektív...

(#314) FLATRONW válasza spidersoft (#311) üzenetére


FLATRONW
őstag

Az Áttekintés fülön, a grafikon felett megmutatja a működési időt órában is.

(#315) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Noh, meglestem pontosan az értéket: (86 nap üzemidő)

Most ugye visszább azt írták, hogy elvileg ~30k-t bír ki a vinyó. Na most akkor, hogy is van ez?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#316) KMT válasza hackeeeee (#315) üzenetére


KMT
addikt

Na csak sikerült megtalálni. :D

Ezt már érdemes átállítani.

Nem 30k, hanem 300k, bár mintha többet is írt volna valaki.

(#317) vzoli válasza Tal2 (#307) üzenetére


vzoli
csendes tag

NAS Első:
Spin_Up_Time 0x0027 126 124 021 Pre-fail Always - 6691
Power_On_Hours 0x0032 100 100 000 Old_age Always - 154
Power_Cycle_Count 0x0032 100 100 000 Old_age Always - 147
Load_Cycle_Count 0x0032 197 197 000 Old_age Always - 11369

NAS Második:
Spin_Up_Time 0x0027 179 175 021 Pre-fail Always - 6041
Power_On_Hours 0x0032 100 100 000 Old_age Always - 174
Power_Cycle_Count 0x0032 100 100 000 Old_age Always - 161
Load_Cycle_Count 0x0032 199 199 000 Old_age Always - 5880

A külső Mobil Rack-ben lévő nem érdekes, de a NAS-t adatmentésre használom, nem sokat megy, de ahhoz képest elég magas számok ezek. :((

[ Szerkesztve ]

(#318) sysrq válasza Bikkrom (#304) üzenetére


sysrq
őstag

Itt nézd meg sn szerint lehet még él a garancia. (Az országot állítsd át!)

[ Szerkesztve ]

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#319) hackeeeee válasza KMT (#316) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah, sry. :B Jólvanna.. De csak megtaláltam. ;]

Most néztem, volt akinek 600k-t írt a WD.

Akkor nemsoká megcsinálom inkább. Biztos, ami biztos. :K

Kérdés az, hogy akkor ez elvileg WD Blue vinyóknál is működik? Megnézem nemsoká ott is az értéket.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#320) hackeeeee válasza hackeeeee (#319) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

No, WD Blue ~21 óra üzemidővel: (ma telepítettem rá hd sentinel-t)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#321) kukinyo válasza KMT (#300) üzenetére


kukinyo
addikt

Mondjuk azt én sem értem :N

(#322) KMT válasza hackeeeee (#319) üzenetére


KMT
addikt

Blue-nál nincs ilyen hiba. Inkább húzd is le, amikor a másikat állítani akarod.

szerk:
Ez a 21 óra biztos? Nekem évek alatt ért el 1400 köré egy Blue.

[ Szerkesztve ]

(#323) Tal2 válasza vzoli (#317) üzenetére


Tal2
tag

Tényleg magas értéknek tűnik, fajlagosan a futott órához viszonyítva.

(#324) Bikkrom válasza sysrq (#318) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Kössz a linket. Erről nem is tudtam! :D Viszont sajna tényleg az 500GB-s WD vásárlása előtt 7 nappal járt le. :O
A bootolás nélküli megoldás kérdésem még mindig él. Esetleg tud valaki valami ilyet?

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#325) hackeeeee válasza KMT (#322) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az asztaliban samsung van, az le volt húzva most, meg is csináltam. :)

A blue az notiban van.

Nem tudom. mert a héten hoztam haza a vinyót, asszem tán hétfőn, vagy kedden.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#326) KMT válasza hackeeeee (#325) üzenetére


KMT
addikt

Ok, csak azért, mert ha jól sejtem, Blue-nál a kikapcsolások számával kellene megegyeznie a loud/unload értéknek.

(#327) hackeeeee válasza KMT (#326) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ezt viszont Én már nem tudom... :U:B

Csakhát onnan merült fel a kérdés, mert kicsit ha idle-ben van, akkor mintha pakolgatná a fejet, tehát hasonló tünetnek tűnik, mint az itt leírt.

Véleményem szubjektív...

(#328) kukinyo válasza KMT (#326) üzenetére


kukinyo
addikt

Nálam nem teljesen így van.Ez egy blue:

(#329) Pazolini válasza Solicidium (#65) üzenetére


Pazolini
senior tag

Bocs mindenkitől, hogy 04.20-i hozzászólásra válaszolok.

Vsz. nem a win7 belső particionálójával csináltad meg a partíciókat, hanem más szoftverrel, ezért úgymond nincs helyesen alignolva a 4K szektoros vinyó.

Amit tenned kell:
1. adatmentés
2. újrapartícionálás
3. visszapakolás
:K

Nekem ugyanez volt a problémám, win7 helyett partícionálószoftverrel (Acronis) varázsoltam rá a partíciót a lemezre. El lett tolódva, így hibajelenségek jöttek (pont az egyébként, amit írsz), főleg veszteségmentes formátumok lejátszásakor.

(#330) KMT válasza kukinyo (#328) üzenetére


KMT
addikt

Én feladtam, nem konzekvensek az értékek (vagy rosszul értelmezzük őket). Nálam pl SMART szerint többször kapcsolt ki, mint pörgött fel. :C Meg az értékek is kicsik.

(#331) kukinyo válasza KMT (#330) üzenetére


kukinyo
addikt

Semmi logikát nem találok benne. :F
Pedig biztos van.

(#332) gedikart


gedikart
aktív tag

Én a noti winyómnál (WD6400BEVT) már több mint egy éve ezt használom:

Quiet HDD

APM-et 255-re állítva letiltja a fej parkoló zónába állását.

[ Szerkesztve ]

(#333) kukinyo válasza gedikart (#332) üzenetére


kukinyo
addikt

De a kikapcsolás nem mindegyik vinyónál nyerő.Evvel az időt is tudod állítani?

(#334) gedikart válasza kukinyo (#333) üzenetére


gedikart
aktív tag

Sajna ha már 253-ra állítottam akkor ugyanaz a folyamatos kattyogás, mintha nem használnám a programot...

off: G-sense error mennyire probléma ha emelkedik? jelenleg 124-nél jár pedig a noti nincs hordozva

[ Szerkesztve ]

(#335) kukinyo válasza gedikart (#334) üzenetére


kukinyo
addikt

És 255 a max? Én nem ismerem a progit,azért kérdem.

(#336) gedikart válasza kukinyo (#335) üzenetére


gedikart
aktív tag

igen 255, de még 254-en sem kapcsolgatja a hdd-t. 253-nál már leparkoltatja a fejet. (Lehet még az utolsó előtti fülön - Misc settings - Disable-ra tenni az APM-et - ez ugyanazt szolgálja, mintha 255-re állítanád az értéket)
[Kép]

(#337) kukinyo válasza gedikart (#336) üzenetére


kukinyo
addikt

Akkor ez bizonyos vinyóknál megoldja a problémát.Sajnos nem mindegyiknél.De azért hasznos.

(#338) gedikart válasza kukinyo (#337) üzenetére


gedikart
aktív tag

Igazából 1 db exe file. Nem kell installálni, első indulás után felteszed 255-re az apm-et, és azután a "load/unload cycle count" a hdd bekapcsolt állapotában nem szabad hogy változzon.

(#339) El Kebir válasza KMT (#322) üzenetére


El Kebir
őstag

én is megnéztem ezt, a wd6400aacs (green) 2,5 év alatt 1267-en van...míg az 1-2 hónapos wd20ears-ok már 2530 és 3510-es értékűek... pedig a wdidle3 mindegyik lemezhez 8s-t írt...most kikapcsoltan mindnél, megnézem lesz-e valami trendváltozás.

szerk.: ...és mindegyik lemez max teljesítményű (FEh) akkusztikai szintre volt és van állítva.

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#340) PhoenixK válasza El Kebir (#339) üzenetére


PhoenixK
őstag

A kikapcsolás több esetben tovább rontott a helyzeten, inkább a 300 sec javasolt...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#341) Flashget


Flashget
félisten

huhh..nekem WD10EALS van az nem szerepel a listán.
szeptemberben vettem 17K-ért

Realme GT Master Edition

(#342) kukinyo válasza gedikart (#338) üzenetére


kukinyo
addikt

Megnéztem a progit.Egy blue merevlemezen alapból ki van kapcsolva vagyis 255-ön van.
Még is növekszik a szám.

(#343) El Kebir válasza PhoenixK (#340) üzenetére


El Kebir
őstag

Olvastam, megnézem milyen lesz így hosszabb távon, majd átállítom... (asapdrive-ra full dos mellé is fér mindenféle ilyen bűvészprogram :) )

de mint írtam, érdekes, hogy az előző 640-es green-nél nem okozott gondot a 8s se...lehet, van itt más is, ami a probléma forrása? (és ez a 300s-re átállítás csak egy áthidalása a valós problémának?)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#344) csabi346


csabi346
csendes tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy vettem nemrég egy WD20EARS-t, és be lett építve egy DUNE HD Smart D1 médialejátszóba. Itt is jelentkezik ez a probléma? Úgy tudom, hogy ezekben is valami linux rendszer van. Hogyan vagy hol tudom megnézni, hogy így is vacakol-e a vinyóm? Előre is köszi!

(#345) kukinyo válasza csabi346 (#344) üzenetére


kukinyo
addikt

Az USB Slave csatlakozón keresztül számítógépre tudod kötni a merevlemezt.
Onnan meg már figyelheted is.

(#346) shteer válasza csabi346 (#344) üzenetére


shteer
titán

kiveszed és megnézed pc-ben a smart-ot

..szerintem jónak tűnik

(#347) szponzor


szponzor
senior tag

Nekem a WD15EARS-em 12589 volt tegnap este Win 7 alatt nézve CrystalDisk-kel. Miután néztem, váltottam Linux-ra és egész este ment a gép, de csak néztem egy filmet és elfelejtettem beállítani a sleep-et. Ma reggel Win 7 alatt nézve már 12857 az érték. Munkaidő 383 óra és kb. 2 hónapja van meg a merevlemez.

(#348) kukinyo válasza szponzor (#347) üzenetére


kukinyo
addikt

Az óránkénti 33-at jelent.Nem túl jó érték.

(#349) tjb007


tjb007
nagyúr

USB -s házban van egy WD15EARS, csak adattárolásra van használva, akkor van csak bekapcsolva ha másolok rá/kell róla valami (havonta 1-2 alkalom).
Van értelme szórakozni vele vagy inkább hagyjam a fenébe ?

(#350) hackeeeee válasza gedikart (#332) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lehet, hogy meg kéne néznem nekem is, mármint a Blue-n, ami notiban van.

Ez az alapértelmezett értéket kiírja? Nameg, ennek futni kell mindig, vagy csak egyszer?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.