Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) Pazolini válasza szaszlaci (#2991) üzenetére


Pazolini
senior tag

Az okfejtésed konzekvens, logikus. :)
A C, pont nekem hibádzik...
Nem adta volna ki a WD az idle programot az általad leírt paraméterekkel gyártott lemezek átállításához.
Egyszerűen arra hivatkozott volna, hogy ez így van jól, és nem lesz nyulkapiszka. :(((

Amúgy ha egy-egy zene- vagy filmfájlt akarnánk egy 8sec-re beállított vinyóval elindítani, nagyobb memóriapuffernél rendes akadást produkálna. :Y Én erre lettem figyelmes legelőször, s ekkor kezdtem kutatni a baj forrása után, hiszen nem parkolós lemeznél ugyanazt a fájlt simán olvasta a win.
Nekem éppen ezért tetszett a "hiba" megjelölés. ;]

[ Szerkesztve ]

(#3002) klaca1978 válasza StSanya (#2999) üzenetére


klaca1978
tag

Asszem kicsit felkaptam a vizet, hogy nem sikerül + ellszált a pen, de pihenek egyet és megpróbálom ;)

(#3003) Pazolini válasza klaca1978 (#3002) üzenetére


Pazolini
senior tag

Nem lehet, hogy csak a hub nem kap áramot?
Áramtalanítsd vagy indítsd újra a PC-t, ha még nem próbáltad!
(Bár, gonodlom, más gépben is próbálgattad, mióta gallyra ment.)

(#3004) klaca1978 válasza Pazolini (#3003) üzenetére


klaca1978
tag

szagos is volt :) elhalálozott, nem tudom miért pontosan, formázás közben behalt

(#3005) Pazolini válasza klaca1978 (#3004) üzenetére


Pazolini
senior tag

:O

(#3006) klaca1978


klaca1978
tag

Egy kis pihi meghozta gyümölcsét: Sikerült :P
Tesztalanyként egy WD caviar blue-t használtam. \R parancsra: a default 8sec .....Ez csak azért érdekes mert HD senti szerint 192 parking van rajt mindössze, kb 4 éves vinyó, ez érdekes..... Attól hogy blue még 8sec volt alapból, mégsincsenek parkolás hegyek

(#3007) szaszlaci válasza klaca1978 (#2994) üzenetére


szaszlaci
addikt

Mindig mondom, csak a baj van ezekkel a csodaprogramokkal. Windóz, partíció aktívvá tesz és rámásol a három fájl + a wdidle3.exe.
Viszont azt én is nehezen hiszem, hogy tönkretenné. Nézd meg a nagyszerű és felülmúlhatatlan EASEUS Partition Master programmal! Ingyenes, és ha menthető, az újra tud particionálni olyan dolgokat is, amivel nem csak a Windows nem csinált semmit.

Látom, már sikerült. Ha meg szagos volt, akkor vége, de olyat program, egy oprendszer és sok egyéb felügyelete mellett nem tud csinálni, olyan szinten kellene hozzányúlni.

Samsung vinyót nehezen veszel, mivel már rég megvásárolta a Seagate, így már nem kell két márkát kerülni, elég egyet. Szóval vagy abból a gyárból jön, vagy nem, kérdéses minőség ellenőrzési protokollal.

A 192 az nem a parkolás.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3008) szaszlaci válasza Pazolini (#3001) üzenetére


szaszlaci
addikt

"Nem adta volna ki a WD az idle programot"
Nem is működik valami frankón az a tákolmány. Finoman szólva..
Így meg lehet mondani, hogy hát akinek nem jó a park, piszkálhatja saját felelősségére, mi mindent megteszünk a vásárlókért.

Megmondom őszintén, nekem egyáltalán nem világos, miért akad bármi is, főleg, ha van elég puffer. Ettől még akad. Épp ez lenne a puffer lényege, hogy akkor is legyen elég tartalék, ha a vinyó le van foglalva. Ráadásul egy fej pozícióba állása olyan gyors, hogy nem igazán kellene észrevenni sem hangban, filmen meg főleg nem.
Például a Foobarnál 10 MB puffer beállítva, nagyon-nagyon durva dolog kell, hogy megakadjon, és ott is a processzor az oka. Úgyhogy a parkolás okozta akadást valóban hibás működés okozhatja.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3009) klaca1978 válasza szaszlaci (#3007) üzenetére


klaca1978
tag

kipróbáltam egy másik verzót (ultimate boot with wdidle3 1.05), most azt írja rá hogy disabled!! tehát be sincs kapcsolva! ezért van csak 192 parkolás.
Ezek után az én greenem-el még nem tudom mit tegyek. Rakjam /S300 v. /D -re, vagy maradjon ahogy van.
Még olvasgatok itt kicsit aztán eldöntöm ;)

(#3010) StSanya válasza klaca1978 (#3009) üzenetére


StSanya
őstag

A WD Blue 3,5"-os? Azon disabled lesz a gyári beállítás. A 2,5"-ös Blue viszont 8 mp-ként parkol...

A Green mennyit menne, s gépben lenne? Tedd 1 - 2 percre...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#3011) Tin válasza klaca1978 (#3009) üzenetére


Tin
veterán

/S300 keresd vissza feljebb a vinyóimat, mindegyiket 300-ra tettem, párezer parkolás évente.
jobb mintha sose parkolná, mert ha otthagyod a gépet és nem használja a vinyót akkor inkább parkolja le.

(#3012) klaca1978 válasza Tin (#3011) üzenetére


klaca1978
tag

/S300 valahogy ez nekem is jobban tetszik :D ...csak ne kattogjon tőle :P
a WD20EARX vinyód, nem rossz egy év munkaidő 10000 parking ez jónak tűnik

[ Szerkesztve ]

(#3013) Tin válasza klaca1978 (#3012) üzenetére


Tin
veterán

az a 2GB-os green vinyó 2.5 éves amúgy, és gyakorlatilag fullosan használva van, azon megy a torrent, arra van minden adat mentve első körön. ja, és azon csak kb fél év használat után állítottam be a wdidle-t, akkor találtam a cikket.

az 1.5GB-os green és a 3GB-os red csak tárolók, sokkal kevesebbet vannak használva, persze mennek a gépben, de az idő nagy részében alszanak.

nézd, garancia nincs semmire. amit én nagyon régóta tudok a vinyókról, hogy a hűtés meg a jó táp a fontos nekik.

(#3014) brd válasza szaszlaci (#3008) üzenetére


brd
nagyúr

Nekem sem egészen világos, mi tart eddig, ettől még sajnos tény, hogy a "villára helyezett fej" állapotból néha akár 2 másodpercig is eltart, mire válaszol a HDD, de legalább fél-1 mindegyiknél, ahol néztem (ez kb. 8-10 db, mindenféle típust jelent).

The only real valuable thing is intuition.

(#3015) Tommedli válasza szaszlaci (#2991) üzenetére


Tommedli
csendes tag

Teljes mértékben egyetértek veled...
Mióta átállítottam a 4TB-os Red-et 300-as értékre, a parkoltatás minimálisra csökkent.
Január elseje óta 34-et parkolt. (Torrent lemez)
Nem kattog, nem zörög, teljesen hangtalan. Kifogástalanul működik.
Hamarosan benevezek még egyre, de lehet, hogy az már 5 vagy a 6TB-os lesz.
Más márkát nem veszek.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#3016) StSanya


StSanya
őstag

Itt van nálam egy WD5000BPKX, azaz egy 500GB-os 2.5" Black, ennek is gyárilag 8 másodpercre van állítva a parkolása... :U Na, de majd mindjárt 30 lesz az... :K

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#3017) szaszlaci válasza StSanya (#3016) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ezt azért érdemes lehet elolvasni, nehogy te is így járj.
Egyébként azóta megint változott: bekapcsolásonként egy parkolás és számolja is. Nem, nem nyúltam hozzá wdidle-el.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3018) Pazolini válasza Tin (#3011) üzenetére


Pazolini
senior tag

A /D beállítás is parkoltat:
- idézet az 1ső hsz-ból:
"wdidle /D
Elméletileg kikapcsolja a funkciót, valójában 3720 másodpercet állít be. A korábbi verziójú segédprogramok még így írták ki, az újabbak már Disabled üzenetet adnak.
A gyakorlatban mindkét esetben 3720 másodperc íródik a firmwareba."

Vagyis óránként kiparkol. Ha meg használod, akkor nem teszi ilyen sűrűn, értelemszerűen. :(((

(#3019) Pazolini válasza szaszlaci (#3008) üzenetére


Pazolini
senior tag

Szerintem egész egyszerűen arról van szó, hogyha elég nagy a puffer és elég kicsire van állítva (4-8 mp) a parking, akkor a pufferbe írt adat kiolvasása több időt vesz igénybe, mint a parkolgatás "türelmi ideje". Ha az lejárt,az inaktívvá vált HDD elektronikája, mintegy megtévesztve, merthiszen nem kellene tétlenséget színlelnie, parkolni küldi a fejet. A puffer után a sw (mindegy, hogy melyik) keresi a HDD forrást, hogy újra feltöltse a puffert, aktív hdd-nél azonnal be is olvas róla (a puffer miatt többet is, mint ami szinkron kell), de mivel itt századmásodpercekről van szó, a leggyorsabb gép is hibával fog olvasni a fejpozícionálás - akármilyen rövid - ideje miatt :))

(#3020) Tin válasza Pazolini (#3018) üzenetére


Tin
veterán

ja, tudom. de mivel ha 5 percig nem aktív egy vinyó akkor jó neki ha parkol, ezért állítottam ekkorára.

a rendszerem SSD-n van, innentől fogva pont azért jó az 5 perces limit, mert ha az egyik vinyón dolgozok, vagy pl. a letöltés percenként beleolvas, akkor addig nem parkol le, csak ha hosszabb ideig nem aktív.

meg mellesleg a topikban korábban nem egyszer írták, hogy a /D bizonyos vinyóknál csinál érdekes dolgokat.

(#3021) Darkness1


Darkness1
aktív tag

Jó régi már ez a sztori de én csak most figyeltem fel rá, Nekem is WD Caviar Green-em van, gyorsan meg is néztem a SMART adatokat. Gondoltam biztos jó magas az a bizonyos L/UCC érték már. Nem is tévedtem. :DD WD20EARS, 2011. április környéki vásárlás.

Ha jól látom, akkor a gyári limit háromszorosát is meghaladja. Nem mintha releváns lenne ennek az egy db eszköznek a státusza, mert statisztikailag az égvilágon semmit nem jelent. Érdekességképp akartam megmutatni.

Az első másfél évben NAS-ban volt, azóta az asztali gépemben van. SSD mellett használom kizárólag adattárolásra. Tervben van, hogy egy 3 TB Purple vagy Red váltja majd hamarosan és másodlagos adattár lesz belőle, olyasmit akarok rajta tartani, amit nem nehéz pótolni. Így aztán nem is nyúlok már hozzá, hátha elérem vele az 1M értéket... ;] :D Egyébként van backup a tényleg fontos adataimról, így túlélem, ha megáll.

[ Szerkesztve ]

No stress, no work Today!

(#3022) Pazolini válasza Darkness1 (#3021) üzenetére


Pazolini
senior tag

Ez tényleg komoly... :o
S igaz lesz, amit írtak a WD szakértők (ill. egy ilyenről tudok), hogy a tesztelés 1 millás értéket határoz meg, de garanciát csak 300E , ill. 600E-re vállalnak. Akár a kaják lejáratának meghatározása, ami jóval korábbra van kalibrálva, mint a tényleges fogyaszthatóság utolsó napja.
:P

(#3023) Darkness1 válasza Pazolini (#3022) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Ez van, benne van a pakliban, hogy belefut az ember valamibe. Amúgy tényleg tegnap olvastam erről a dologról először. Most már feleslegesnek érzem, hogy izgassam magam miatta.

Mindenesetre a lemez jól megy, annyit vettem észre, hogy az általános működése lassabb lett, de ez minden típusra igaz. Megtartom, megy ameddig megy. Nem is emiatt akartam másikat, hanem mert kinőttem.

No stress, no work Today!

(#3024) Tommedli válasza Darkness1 (#3023) üzenetére


Tommedli
csendes tag

Ajánlom figyelmedbe Dj_CuCu 2855. hozzászólását...
Kettő darab WD10EURS: az egyik bőven túl van a 2.5 millán, de a másik is alulról súrolja az 1.7-et.
Gratulálok, a sok szemét közül sikeresen kifogtál egy igen jó darabot.

(#3025) Adam8199


Adam8199
tag

Majdnem egy éves WD Green vinyó. Normális érték ez?

[ Szerkesztve ]

Audi A4 B5

(#3026) szaszlaci válasza Adam8199 (#3025) üzenetére


szaszlaci
addikt

Normális az, hogy köszönés és minden nélkül beköhögsz egy a kérdést?

2014 februári? Az érték magas, ha annyit tervezed használni a jövőben, mint eddig, érdemes lenne módosítani.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3027) Adam8199 válasza szaszlaci (#3026) üzenetére


Adam8199
tag

Köszi a válaszod.Hogyan tudnám módosítani?

Audi A4 B5

(#3028) worxland válasza Adam8199 (#3027) üzenetére


worxland
addikt

Első hozzászólásban minden le van írva, azt olvasd át.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#3029) Adam8199 válasza worxland (#3028) üzenetére


Adam8199
tag

Köszi. :DD

Audi A4 B5

(#3030) Wind-Storm válasza Adam8199 (#3025) üzenetére


Wind-Storm
őstag

2014.02.10-én az érték visszaesett 15 246-ra... ezt csak én vettem észre? :U:D

(#3031) Darkness1 válasza Tommedli (#3024) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Megnéztem, tetszik. Valami azt súgja, hogy nagyon nem mindegy az élettartam szempontjából, milyen körülmények között működik az eszköz. Pfff, ez most nagyon politikus lett.... :U A baj az, hogy kevés publikus infó van az ilyesmiről, nem véletlenül, gondolom.

Egyébként a környezetemben sokan vettünk ilyet akkoriban majdnem egyszerre és mindenkié kiváló egészségnek örvend. Mindenki NAS-ban használja, non-stop bekapcsolva, folyamatosan seed-elve a torrenteket. Ezen tapasztalatok miatt én mindig is jónak gondoltam a WD Green szériát és meglepve olvastam, mennyire szidják a fórumokban. Anno engem a csendes működés fogott meg benne, a legtöbb 7200-es hdd elég hangos szerintem. Most meg már nem tudom, mit gondoljak. Na, mindegy.

No stress, no work Today!

(#3032) Adam8199 válasza Wind-Storm (#3030) üzenetére


Adam8199
tag

Azt én is néztem nem tudom mitől lehet. :D

Audi A4 B5

(#3033) szaszlaci válasza Darkness1 (#3031) üzenetére


szaszlaci
addikt

Van olyan eszköz, aminek mindegy, milyen környezetben, milyen körülmények között használod?
Információ rendelkezésre áll: (25) 30 – 35 (40) fokC között, minél alacsonyabb hőingás és minél kevesebb felpörgetés. Persze ésszerű határok között. Pontos, stabil, szűrt táp.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3034) szaszlaci válasza Wind-Storm (#3030) üzenetére


szaszlaci
addikt

Azt írta, nincs egy éves. Gondolom Februártól az már egy egy új, a kérdéses vinyó, csak a Sentinel valamiért egybe mutatja az előzővel.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3035) patow


patow
senior tag

Heló ,szeretnék vásárolni 2.5" ben vagy egy 750 gb-t vagy egy 1tb ,asztali gépbe szánom és kevés a hely ,a csendesség a fő szempont csak adat tárolásra használnám. Melyik tipust ,szint vegyem . A választ elöre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#3036) Pazolini válasza patow (#3035) üzenetére


Pazolini
senior tag

Itt szokták az ilyen jellegű (eléggé OFF-os) hozzászólások az
"Olvass már vissza légyszíves" választ kapni, és nem az OFF miatt... :( :((( :o
Szóval itt azért folyik egy kis vita erről, mármint hogy melyik milyen, pontosabban: valóban annyira fikák a zöldek, mint amennyire zöldek?
szaszlaci kolléga egyértelműen fikázza :DD, sokan mellé is állnak ebben. Mások kicsit visszafogottabban. :D S vannak olyanok, akik - mint pl. én - több pozitívumot látunk bennük. Valószínűleg a pozitívabb tapasztalatok okán. De ezek szubjektív dolgok.
Nem tudom mennyire bizonyított (vagy közelebb van az összeesküvéselméletekhez), hogy a greenekbe gyárilag selejtes alkatrészek kerülnek... :DDD :U
2,5-ös "környezetbarát" WD-k talán jobbak a zöld mezőben, 3,5-ösök legtöbbje parkolgat, s itt már nagyon nem mindegy, milyen környezetben, milyen célokra stb. alkalmazzák őket.

Adattárolásra szerintem zöldet vehetsz nyugodtan, csendesek is.
Ha parázol, blue, különösen red ajánlottak. De ezek drágábbak, s egy fokkal hangosabbak.
Te döntesz. ;)

(#3037) Janoo_07


Janoo_07
aktív tag

Sziasztok. 2 db WD Caviar Greenem van. Az egyik 1 míg a másik 1,5 Terás. Az egyeset széthajtom mégsincs vele semmi baj, játék, torrent, stb... Viszont a 1,5 Terást csak adat tárolásra használtam, film, játék telepítők.. . A mai napon viszont az alaplap továbbra is látja a vinyót viszont a wincom csak pl annyit lát hogy D meghajtó, de nem tudja megnyitni. A HD Sentinel is szenvedve hoz be róla pár infót. Mi lehet a problémája szerintetek? Elektronika elszált? A kábelhiba kizárt, már összevissza cserélgettem.

(#3038) szaszlaci válasza Janoo_07 (#3037) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ha tippelnem kell, lemezolvasási hiba: fejpozicionálás, "fejrugó", ... Gondolom ahhoz is kell várni vagy fél percet, hogy kiírja, hány partíció van rajta. Ha az adatot kell menteni, az nem kivitelezhető házilagos módszerekkel.

Pazolini: azt tegyük hozzá, hogy Szászlaci véleményét osztja még egynéhány szervizes. Azért az mégiscsak többet nyom a latba, mint néhány ember azon tapasztalata, hogy az ő egypár grínje még nem hullott szét.. (Ja, hogy az előző kérdezőnek épp most halt meg az egyik, az biztos csak véletlen! :D )

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3039) Janoo_07 válasza szaszlaci (#3038) üzenetére


Janoo_07
aktív tag

Köszi a tippet! :R Akkor ugyebár ennyit a 1,5 terás vinyómról. Javítás gondolom esélytelen, vagy ha lehetséges is horibilis áron.

[ Szerkesztve ]

(#3040) Pazolini válasza Janoo_07 (#3039) üzenetére


Pazolini
senior tag

Indexelési hiba is lehet. Nem akarta a konzisztenciát, a fájlrendszert stb. ellenőrizni a win?
Mentsél adatot és ereszd rá a chkdsk-t!
Néhány fájlnak ugyan elcseszheti az indexelését, de a win legalább nem keresgél, és a hozzáférési idő helyreáll.
Aztán a lementett adatokat visszapakolod. (Vagy eleve újraformázás.)

Nem biztos még, hogy szétesett! :P
szaszlaci: persze ettől még nem lesz jobb a greenek statisztikája! :DDD

(#3041) Janoo_07 válasza Pazolini (#3040) üzenetére


Janoo_07
aktív tag

Nem akart semmit ellenőrizni a win. A reggeli indításnál már nem tudta megnyitni a partíciót a win sehogy.
Viszont akkor lehet van remény. Egyellőre még ma elugrom az egyik haveromhoz, megnézzük nála mit csinál. Aztán megpróbálom amit ajánlottál. Hátha helyrejön :K.

(#3042) Janoo_07 válasza Pazolini (#3040) üzenetére


Janoo_07
aktív tag

Érdekesedik a dolog. A HD Sentinel így látja a vinyót. (D meghajtó) Foggalma sincs hágy Gb, de minden egyéb adat ott van róla. Egyébként egyszer megtört az egyik SATA kábel azért történt ez vele ami éppen látszik.

A windows nem képes ellenőrizni a vinyót. Tehát nem tudok hiba javítást elindítani itt.

Viszont a legnagyobb érdekesség hogy a kedvenc GetDataBack nemű progimmal csodásan látom a vinyót és elis tudok róla indítani filmet és lényegében bármit.

Szóval most vagy ismerősömtől szerzek egy másik másfeles vinyót és lemetem róla ezzel szépen az adatokat és aztán egy formázást megkísérlek, vagy igazából mást nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#3043) Pazolini válasza Janoo_07 (#3042) üzenetére


Pazolini
senior tag

Ide kéne írni erről, mert itt már eléggé OFF-os, de szerintem jó úton jársz.
Ne nézegesd a fájlokat, hanem szépen mentsd le, ami kell, aztán majd ráérsz bütykölni vele akár win alatt az oprendszer lemezkezelőjében (kérdés, mit fog látni belőle), akár más prémium programokkal DOS környezetben (mondjuk). ;)

(#3044) Janoo_07 válasza Pazolini (#3043) üzenetére


Janoo_07
aktív tag

Köszi! Akkor mihelyst rendelkezésemre állt a tárhely nekiesek a másolásnak, aztán meglátjuk mire jutok. Ha vmi gáz lenne, akkor a HDD-s topicban folytatom. :R

[ Szerkesztve ]

(#3045) szaszlaci válasza Janoo_07 (#3039) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ha olvasható az adat, akkor tényleg lehet, hogy a partíciós tábla sérült (amiről van egyébként egy biztonsági másolat, bizonyára azt használja a programod).
Ha mentettél, érdemes ráereszteni egy EASEUS Partitional Master nevű programot és újrapartíconálni, mit csinál.
Nekem régen WinXP SP0 követett el olyat, hogy 160 Gigás vinyónál beleszemetelt a táblába, mert csak 128 Gigáig kezelte. De még a gépben lévő MÁSIK, 80 Gigás vinyóval is ezt csinálta, annyira nem tudott mit kezdeni a nagyobb tárhely címzésével.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3046) Janoo_07 válasza szaszlaci (#3045) üzenetére


Janoo_07
aktív tag

Na bevált a EASEUS Partitional Master. Windows alapból nem is tudta formázni szóval kellett a progi végül. Egyébként most visszamásoltam mindent és működik. Azért még 1 hétig meghagyom a biztonsági másolatot hátha valami egyéb gond is előjönne, bár kétlem. :DDD

(#3047) szaszlaci válasza Janoo_07 (#3046) üzenetére


szaszlaci
addikt

Biztonsági mentésnek mindig kell lennie, különben csak idő kérdése, hogy eljöjjön az adataid elvesztésének kellemetlen élménye.
Gond idővel mindegyiknél elő fog jönni, ennél a szériánál különösképp. A hibája se túl biztató, ilyet nem nagyon szokott egy lemez komolyabb ok nélkül művelni. Azt pedig nem írtad, hogy épp áramszüneted lett volna.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3048) antalán


antalán
újonc

Western D.-al nincs tapasztalatom - vagy mégis?
Szóval 2 hete vettem egy Hitachi-t, azaz HGST-t, ami tudva lévő, hogy ma már WD. tulajdon.
Nos, 109 ki/be kapcsolás után a parkolások száma 4453.
Hát így keveredtem én ide!

(#3049) -szabi-


-szabi-
őstag

K@rva jól működik:

(#3050) balinlin válasza -szabi- (#3049) üzenetére


balinlin
senior tag

A hiba az ön készülékében van. /szerintem/
Mostanság többször is csináltam ilyen pendrive-ot, mindig működött tökéletesen. Én a HP USB Disk Storage Format Tool-t használtam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.