Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) szaszlaci válasza Gabika1986 (#1300) üzenetére


szaszlaci
addikt

Megnyitsz egy Total Commandert, és elkezdesz másolni valami nagyobb fájlt, de egy partíción belül. Az kiírja a sebességet. Az érdekel, hogy ACHI módba kapcsolt-e.
Ezzel jó eséllyel kizárható a kábel gond.

Nem pontos feszültségek érdekes dolgokra képesek, és mivel a vinyó elektronikája az egyik legkényesebb dolog, ezért elképzelhető.
Lehet, hogy nagyobb terheléskor tűnik el a vinyó? -> kimeneti puffer ki van száradva például.
A rendszer vinyód pedig jobban bírja valamivel.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1302) Gabika1986 válasza szaszlaci (#1301) üzenetére


Gabika1986
csendes tag

Kb. 18 gigás packot el kezdtem másolni! Az elején az adatátvitel volt úgy 60.000 kbyte/mp, most pedig lelassult úgy 16.000 környékére, de van úgy, hogy felmegye 25.000-ig is!

21.000 és 22.000 között van jelenleg...

(#1303) Gabika1986 válasza szaszlaci (#1301) üzenetére


Gabika1986
csendes tag

Az első eltűnésekre Torrentezés közben lettem figyelmes...

(#1304) szaszlaci válasza Gabika1986 (#1302) üzenetére


szaszlaci
addikt

Akkor a kábel nagy eséllyel jó.
Marad a táp vagy vinyó hiba. Ha a problémás lemezt kicseréled, és úgy is csinálja a gondot, akkor a lemez valószínűleg jó.

Illetve az alaplap gondja sem zárható ki.

Ui.: légy szíves a hozzászólásaidat tedd OFF-ba, mert nem topik téma, valamint 5 percen belül módisíthatsz, ha eszedbe jut valami.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1305) Gabika1986 válasza szaszlaci (#1304) üzenetére


Gabika1986
csendes tag

Utólag, hogy lehet Off állapotba tenni a hozzászólásokat?! Sajnos nem jöttem rá...

(#1306) whitehand


whitehand
senior tag

Sziasztok! Van egy Wd ears 2 tbos vinyóm az lenne a kérdésem, hogy hogy tudom átállítani
a fejparkolás idejét valaki leírná nekem a lépéseket?

(#1307) #16939776 válasza Wind-Storm (#1294) üzenetére


#16939776
törölt tag

WDidle3.exe /R -> Idle timer is disabled

Sípolás: Raktam blue-tech szerű puha gyurmából sok kis gombócot a HDD fedele és az SSD kupakja közé, összenyomtam. Annyira, hogy be tudjam csavarozni a helyére, így valamivel jobb lett. már csak a HDD aljából "jön", és nincs interferencia(hallgatási pozíciótól függő erősítés/kioltás).
Szerintem a motor vezérlése miatt csinálja, mintha nagyobb fordulatszámon menne mint a 5400 RPM, De a gyártó szerint meg nem?! Lehet hogy több áramot enged a motornak? Ezt alátámasztaná az hogy eszméletlenül gyorsan felpörög, és egyből elérhetőek az adatok(~2-3sec).

(#1295) szaszlaci: Garanciában biztos jobb(+2 év), elvileg az dile időzítőt is engedi piszkálni a BLACK. De hangban: 5400 vs. 7200RPM... Nem tudom melyik ujjamba harapjak.

Egyenlőre nem tervezek másik HDD-t beszerezni, próbálgatni.
Mire ez tönkremegy, addigra az 512-es SSD már emberi áron lesz, megpróbálom addig elviselni ezt.
Mindenesetre legalább nem klattyog fölöslegesen, és ezt (is) akartam.

Most:
Start/stop count: 19
Power on timer: 16
LCC:15

Köszönöm Nektek a segítséget! :R

(#1308) Wind-Storm válasza #16939776 (#1307) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Na ez egy jó hír, tnx a próbát. :)

Kíváncsi lennék azért arra a sípolásra, mert bue-mnál semmi ilyen nincs...

Szerintem a motor vezérlése miatt csinálja, mintha nagyobb fordulatszámon menne mint a 5400 RPM, De a gyártó szerint meg nem?! Lehet hogy több áramot enged a motornak? Ezt alátámasztaná az hogy eszméletlenül gyorsan felpörög, és egyből elérhetőek az adatok(~2-3sec).

Szerintem biztos nem megy magasabb fordulaton 5400RPM-nél, ezt a vibráció hangjából is már meg lehet állapítani, mivel az mindegyiknél egyforma rezgésszámot eredményez.
Hogy a motor felé az elektronika áramkorlátozásra képes-e azt nem tudom. Ennek legfeljebb a motor védelme lehetne és a hirtelen nagyon nagy áramfelvételt elkerülendő. Mivel 500 GB-os, egészen biztosan legfeljebb két tányéros darabról beszélünk, amihez nem kell túl sok idő, hogy elérje a maximális fordulatszámát.

Most:
Start/stop count: 19
Power on timer: 16
LCC:15

Ez érdekes, hogy kevesebb az LCC mint a start/stop. :)

[ Szerkesztve ]

(#1309) szaszlaci válasza #16939776 (#1307) üzenetére


szaszlaci
addikt

Egészen tuti biztos, hogy nem a tányér sebességét változtatja. Feltételezésem szerint a fej pozíciójától függ a hang, mivel a külső felén nagyobb a légsebesség, tehát nagyobb lesz a zaj.
De az is lehet, hogy azt a kis fej stabilizáló műanyag kerül más állásba, ami csak akkor engedi a fejet a lemez fölé, mikor már forog a lemez.

Igen, a Black jóval hangosabb, ez nem kérdés. (Mondjuk én azt veszek, ami épp van eladó olcsón itt aprón :) )

Lemez tetejét viszont nagyon óvatosan nyomkodd, mert nem is hinnéd, milyen könnyű behorpasztani.. És ez most nem üres duma, tényleg nagyon vékony.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1310) Wind-Storm válasza szaszlaci (#1309) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Azt a kis fej stabilizáló műanyagot parkolórámpának hívjuk egyébként.

Lemez tetejét viszont nagyon óvatosan nyomkodd, mert nem is hinnéd, milyen könnyű behorpasztani.. És ez most nem üres duma, tényleg nagyon vékony.

Ja és igen, ezt én is csak megerősíteni tudom, a motor nincs odacsavarozva a lemez tetejéhez és ha behorpad, akkor érintkezni fog a motor tányértartójának végéhez.
Általában ezt még rá is szokták írni, hogy ne nyomkodd.

(#1311) szaszlaci válasza Wind-Storm (#1310) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nem arra gondolok, hanem ami nem engedi a fejet rácsúszni a lemezre, ha nem pörög. A forgás légárama mozdítja ki, és szabad az út.
De ha ilyen csak a parkolópályás példányokban volt, akkor nem szóltam.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1312) Wind-Storm válasza szaszlaci (#1311) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ilyen megoldást már nem alkalmaznak manapság, legalábbis a WD egészen biztosan nem használja. Mágnes tartja ott. :)

(#1313) #16939776 válasza Wind-Storm (#1308) üzenetére


#16939776
törölt tag

Amint vissza megyek szabadságról -hó közepén- munkahelyemre, felveszem és valahogy, és feltöltöm valahova :F

Így tudtok majd segíteni beazonosítani, addig ne találgassunk :)

Én meglepődtem hogy ilyen gyorsan magához tér, a legújabb blue(LPVT) sem volt ilyen gyors "érzetre", ami pedig csak EGY tányéros ;)

Ezt írja a S.M.A.R.T tábla :) elvileg ugyan annyi(vagy több) LCC-nek kellene lennie mint start/stop-nak ha jól sejtem. Még mindig 4 a különbség.

(#1309) szaszlaci:
Biztos vagyok benne hogy nem változik a fordulatszáma, mert akkor nem egyforma távolságban repülne a fej a tányértól és nem lenne megbízható az olvasás/írás.

Végig olvastattam a teljes felületet, és közben nem változott a zaj mértéke.

Tudom, a kupakra is rá van írva, és tényleg nagyon óvatosan csináltam.
Amit ráraktam az is puha, nagyon képlékeny kb.: mint a rágó az első használatba vételt követő 5-10 percben. :D
Direkt nem raktam sűrűn/nagy gombócokat, hogy ne érjenek össze az összenyomás közben. Szépen ki is terült, térközök is maradtak.
Összerakás után vártam fél órát, majd külső tápról csináltam egy próba indítást, mert ezt gyorsan le tudom lőni ha valami "baj" lenne.

De nem baj hogy leírtátok, másnak még jól jöhet az infó :R

(#1314) Wind-Storm válasza #16939776 (#1313) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ok, várjuk a felvételt. :)
Ha már blue, tudod írja a SMART még a felpörgési időt is, ha azonos egységben történik akkor össze tudnánk hasonlítani a blue felpörgési idejével. :)

..és igen, jól gondolod az utóbbit, érdekes, hogy nem egyezik.

(#1315) #16939776 válasza Wind-Storm (#1314) üzenetére


#16939776
törölt tag

Aida szerint(WD5000BUCT):

ID Attribútum leírása Küszöb Érték Legrosszabb Adat Állapot
03 Spinup Time 21 195 187 1225 Rendben: Az érték normális

WD5000LVPT(egylemezes): 1.233sec Forrás:[link]

WD5000BEVT(kétlemezes): 1.975sec Forrás:[link]

[ Szerkesztve ]

(#1316) szaszlaci válasza #16939776 (#1315) üzenetére


szaszlaci
addikt

LCC = Load/unloud cycle?
Az nem számolja a kikapcsoláskor történő parkolást, csak mikor üzem közben tér a villára "pihenni".

Biztos vagyok benne hogy nem változik a fordulatszáma, mert akkor nem egyforma távolságban repülne a fej a tányértól és nem lenne megbízható az olvasás/írás.
Pedig ha a lemez szélén van, akkor sokkal nagyobb a fej-lemez közti sebesség, mintha beljebb van. Szerintem ezt hallod. De a fejmotor fordulatszáma az biztos nem változik.

Végig olvastattam a teljes felületet, és közben nem változott a zaj mértéke.
Persze, mert akkor lassan változik, nem veszed észre az eltérést.
És ha random olvasás tesztet csinálsz, akkor sem változik a hang? :)

Ui: ez csak tipp a részemről, hogy emiatt változik a hang, mert jobb ötletem nincs.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1317) Wind-Storm válasza #16939776 (#1315) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Érdekes, ha tényleg egy lemezes, de látod ezek szerint jó gyorsan felpörög. :)

(#1316) szaszlaci

LCC = Load/unloud cycle?
Aha. :K

Az nem számolja a kikapcsoláskor történő parkolást, csak mikor üzem közben tér a villára "pihenni".

De bizony, azt is számolja!
Egy ciklusnak egy ki- és egy bekapcsolás számít.

[ Szerkesztve ]

(#1318) szaszlaci válasza Wind-Storm (#1317) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nálam eddig semelyik vinyó nem számolta bele. Meg ezek szerint a szóban forgó sem. Akkor itt is eltérés lenne?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1319) Wind-Storm válasza szaszlaci (#1318) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nekem eddig mindegyik HDD-m számolta.
Legyen szó samsungról, vagy bármelyik wd-mről.

WD7500BPVT

Az a némi többlet hosszú tétlenségből, vagy az átállítás előtti parkolgatásból adódik.

[ Szerkesztve ]

(#1320) TeeJay


TeeJay
félisten

találtam egy elég komoly smart adatot...
ez a WD64000BEVT notivinyó egy 2éves Acer Aspire notebook-ban volt használva
és tegnap mikor kézhez kaptam ez jött ki a smart-ból...

[KÉP]

start stop count : 17666
load/unload : 337730

sosem volt wdidle-vel átállítva, ez így működik a vinyó legyártása óta...
nekem ugyanilyen notim van ugyanilyen WD6400BEVT vinyóval
amit 3hónapig használtam anélkül hogy tudtam volna parkolgatja a fejet
azóta HDDScan progival minden induláskor kiiktatom az APM-et
és így nekem a
start stop count : 5138
load/unload : 40288

elmehet a WD a fenébe hogy nem volt képes 2év alatt valami fw frissítést kiadni ezekre a trágya vinyókra hogy ne csapkodják a fejet folyamatosan meg ne állítsák le a motort azonnal...
szégyen

most ilyen 337ezres értékkel el sem tudom adni használni meg csak óvatosan mert kitudja mikor lesz következménye a sok fejcsapkodásnak :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1321) Wind-Storm válasza TeeJay (#1320) üzenetére


Wind-Storm
őstag

A notebook HDD-kben ez pláne feature!
Ezt ilyen módon javítani? Hogyne! Új fw.-vel a HDD-k még többet zabálnának és az rosszat tenne a marketingnek...
Mellesleg még az APM is (fogadok direkt) úgy van megcsinálva, hogy elfelejtse áramtalanítás után az AAM-mel szemben!

(#1322) Core2duo6600 válasza Wind-Storm (#1179) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nálunk van olyan file server amiben green megy, a fönököm nek fogalma sem volt erről a parkolásos témáról, így meg sem próbálta kikapcsolni.
És van amelyikben 2 éve megy már, és semmi gond vele .

A többiben sima mezeli samsungok mennek szintén gond nélkül.
A server szoba klímatizált.

Bezzeg a Hp SAS HDD k közül az egyik betegeskedik. a maga 100 000 körüli árával és a 140 Gb os méretébel....no comment és ugyanolyan régen futnak mint a fent említett samuk.

TeeJay vel egyforma hdd énk van, csak nekem 500 as, már többször beszéltünk róla, eddig nincs végleges megoldás a történetre.

Jahh és persze a WD black scorppiiom is parkolgat, jelenleg
13331 -en áll. 276 nap 16 óra van benne, 1235 start-stop al

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1323) TeeJay válasza Core2duo6600 (#1322) üzenetére


TeeJay
félisten

nem érdekelne hogy parkolja a fejet ha nem 4másodperc után tenné hanem mondjuk 5perc után alapból...
4másodperc pont arra jó hogy kicsapja a fejet, le is állítja a motort
és ismét fel kell pörgetni meg visszatenni a fejet a tányérra mert a gép már adatra vár
amint megtörtént ez is ismét kicsapja a fejet és leállítja a motort
és így tovább....

ha 5percen lenne akkor 5perc alatt mindig történne valami adatmozgás ami megakadályozná hogy a vinyó így tegyen

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1324) Wind-Storm válasza Core2duo6600 (#1322) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Jahh és persze a WD black scorppiiom is parkolgat, jelenleg
13331 -en áll. 276 nap 16 óra van benne, 1235 start-stop al

Notebook-ba szánt black HDD az is, nemde...? :U

(#1323) TeeJay

HDSentinelben esetleg még állítsd be a lemezfigyelésnél, hogy ne hagyja leállni.

(#1325) szaszlaci válasza TeeJay (#1323) üzenetére


szaszlaci
addikt

Miért is nem wdidle-vel próbálod meg beállítani az 5 percet? Vagy elkerülte a figyelmem?
Az pedig megint érdekes, hogy tudomásod szerint nem volt állítva a segédprogrammal, mégis leállítja a lemezt..

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1326) TeeJay válasza szaszlaci (#1325) üzenetére


TeeJay
félisten

adott két Acer Aspire 5742ZG noti amit kb. 3hónap különbséggel vettünk egy ismerőssel.
ő vette hamarabb én tavaly februárban

mindkettőben 100%-ig minden egyforma így a merevlemez is
WD6400BEVT-22A0RT0

ő nem hozzáértő sosem olvas ilyen fórumot
én viszont tavaly 04.20.-án láttam és pár hétre rá talátlam a HDDScan nevű progival megoldást
előtte megpróbáltam wdidle3-at én is, és hiába lett 300másodpercre módosítva az érték
notivinyóknál nem működött és ugyanúgy 4másodperc után fejcsapás és ami a legrosszabb emellett azonnal motor leállítás is volt...
én mentesültem ettől mert a HDDScan progi minden rendszerindításkor magától indul és 2 kattintás elég hogy tiltsam vele az APM-et...

az ismerős tönkrevágta a notiját pár hete és most kért meg hogy ami jó benne értékesítsem
megnéztem a merevlemezt és akkor jöttek ki ezek az értékek

tehát nem egészen 2év használat alatt ment ennyi fejparkolás meg start/stop count...

szégyen

az enyémbe is elég sok ment mire kijött ez az hír de azóta nálam mindig ki volt tiltva az APM így csak egészséges mértékben növekedett a számláló

ráadásul a win7-ben be kell állítani hogy a merevlemezeket sosem állíthatja le
mert amint leállítja inaktivitás miatt elfelejti a tiltott APM-et és a következő felélesztéskor ismét be kell állítani

jelenleg már megvásároltam a Raidsonic ICYBOX ODD helyre rakható SSD keretet
így ha minden jól megy nemsokára egy 840Pro SSD-vel leszek gazdagabb
csak onnantól a WD vinyóm megszűnik rendszerlemezként működni és tároló vinyóként szintén ugyanúgy minden alkalommal APM-et kell majd tiltanom
meg kikapcsolni a merevlemez leállítást energiagazdálkodási központban

legjobb lenne eladni a francba
csak ki veszi meg így hogy 4másodpercenként akad az egész
illetve ha ezeket a trükköket nem csinálja folyton akkor hamar elkopik a cucc...

külső vinyórack-be se igen tudom tenni mert USB-re dugva szintén trükközni kellene mindig, szóval szopás ez az egész...
úgyhogy WD meg szégyen hogy nem foglalkozik ezzel, ha veszek a laptopba merevlemezt az vagy Seagate vagy Toshiba lesz...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1327) Wind-Storm válasza TeeJay (#1326) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Úgy érted a wdidle használata után módosult annyiban, hogy még a motort is leállította...?
Amit át tudott állítani, szerintem az vissza is csinálható vele.
Nem tudom vannak-e verziói a wdidle-nek, de a legújabbat kéne megpróbálni.
Ha még foglalkoznál vele esetleg, akkor próbáld meg a /d kapcsolót.

úgyhogy WD meg szégyen hogy nem foglalkozik ezzel, ha veszek a laptopba merevlemezt az vagy Seagate vagy Toshiba lesz...

Mindegyik notebook HDD parkolgat...

Én nem tudom mennyire kell szerencsésnek lenni ehhez, de továbbra is WD-t vennék mert adott a lehetőség arra, hogy beállítás után 62 másodperc múlva parkoljon, semelyik másik HDD-vel ezt nem tudnád eljátszani... az APM-et is mind képtelen megjegyezni, ez a legnagyobb hiba.

[ Szerkesztve ]

(#1328) TeeJay válasza Wind-Storm (#1327) üzenetére


TeeJay
félisten

wdidle hasztalan már minden parancsot próbáltam
ez a vinyó amit az elromlott notiból szedtem ki sosem volt ezzel állítva
mégis 4mp után fejparkolás és motor leállás van
ezt már így gyártották le alapból...
csak tudnám ki adott ki úgy terméket WD-nél hogy nem nézték meg előtte mi a fene van

láttam Seagate és Toshiba friss notivinyókat, igen azok is parkolnak de nem 4másodperc üresjárat után, szóval ott tényleg alig növekszik a számláló és a motort sem állítják le folyton.
árban még picit olcsóbb is mindkettő mint a WD
szóval nem sokat lehet veszíteni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1329) Wind-Storm válasza TeeJay (#1328) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Hát szép...
Azoknál szerintem 8 másodperc lesz mint a volt Samsungomnál.
Hitachit nem nézegettél? Valaki dicsérte nekem.

(#1330) szaszlaci válasza TeeJay (#1326) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ja hogy ezek szerint nem volt 16 ezer bekapcsolás/alvó állapotba küldés, hanem gyárilag állítgatja le a lemezt folyton. Az bizony szép..

Érdemes lenne más időket is beállítani, ha azt még nem próbáltad. Itt leírtam, mit tapasztaltam.

Toshibából mit láttál, és nagyságrendileg mennyi idő múlva parkolt?

Motor leállítás viszont gyári állapotban nem normális, szerintem garanciális.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1331) TeeJay válasza szaszlaci (#1330) üzenetére


TeeJay
félisten

gyárilag igen...
most hétvégén két laptopot javítottam, már meg sem lepődök hogy mindkettőben WD Blue vinyó volt
egyik WD3200BEVT a másik WD5000BEVT és mindkettő halálán van
most kapaszkodjatok alig volt 2éves mindkét noti és bőven 400ezer feletti "load/unload cycle" történt bennük...
mondjuk itt még az is rájátszott hogy nem kímélték a gépeket de lényeg a lényeg ultra nagy vacak vinyókat gyártott le ezzel a WD...
most két 500gigás cuccot kell vennem és vagy Seagate lesz vagy Toshiba
biztos hogy nem veszek WD-t ezek helyére mert folyton csapkodni fogja az is a fejet és emiatt szopás van vele...

lehet direkt gyártották így hogy 2-3évente vegyenek újat a notebook tulajok :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1332) szaszlaci válasza TeeJay (#1331) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hogy érted azt, hogy a halálán van, mi lett a bajuk?

Azon lepődnék meg, ha egy termékben semmi nem lenne szándékosan elszarva, a tervezett élettartam jegyében..

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1333) TeeJay válasza szaszlaci (#1332) üzenetére


TeeJay
félisten

a két laptop amit hétvégén csináltam mindkettőben haldoklott a vinyó
sok száz hibás szektor, kondíció HDSentinel szerint 20% alatt
csináltam olvasásos felület tesztet, ott is úgy ment le több száz hibás szektort talált
rövid és részletes önteszt sem tudott lefutni mindenféle hibát írt ki

a load/unload cycle 400ezer felett volt mindkettőben
a start/stop count meg 20ezer felett...

nagy nehezen meg tudtam úgy partíciózni hogy találjak egy 80GB-os részét a vinyónak ahol csak gyenge szektorok vannak, hibásak nem
úgyhogy így tudtam rá ideiglenesen oprendszert tenni, de valami mocsok lassú volt a vinyó...

már ki van nézve a helyükre egy 500gigás 1tányéros Toshiba
remélem azzal jóval kevesebb baj lesz mint a WDxx00BEVT vinyókkal...
szégyen hogy 4másodperc után kicsapja a fejet és MÉG LE IS ÁLLÍTJA A MOTORT!!!
ami pedig még nagyobb szégyen hogy sehogy sem lehet VÉGLEGESEN MÓDOSÍTANI
a wdidle3 sajnos nem segít :U

azt hiszem notiba kerülni fogom egyelőre a WD merevlemezeket

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1334) szaszlaci válasza TeeJay (#1333) üzenetére


szaszlaci
addikt

Lehet, meggyengült a fejet tartó rugó a sok villára húzástól, ezért pedig a légpárna jobban eltolja azt a lemeztől, aminek egyenes következménye a sok problémás szektor.
Bár volt, akinek 1 millió fölött volt a parkolás, és hibátlan.

Lehet, a motor leállás lesz itt a probléma. 20 ezer felpörgetés, 10 – 20 év notis használat, gondolom.
Lehet, így tesztel a WD? Azzal meg maga alatt vágja a fát.

Toshibára kíváncsi vagyok, csinálja-e a hülyeséget. Harmadik és kicsi cég lévén érdeke lenne odafigyelnie.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1335) brd válasza TeeJay (#1333) üzenetére


brd
nagyúr

Mielőtt nagyon ordibálni kezdesz, használd picit a fejed! Miről is szól a topicindító hiba? Feleslegesen kidobja a HDD a fejét üresjáratban. Ettől önmagában nem lesz hibás sector a HDD-n, max. a fejmozgató mechanika megy tönkre, de akkor gyorsan az egész HDD egy nagy hibás sector lesz. :) Persze lehet hulladék a HDD, csak nem ettől. Inkább attól, hogy nem kímélték, ahogy írod is.

The only real valuable thing is intuition.

(#1336) Wind-Storm válasza szaszlaci (#1334) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Lehet, meggyengült a fejet tartó rugó a sok villára húzástól, ezért pedig a légpárna jobban eltolja azt a lemeztől, aminek egyenes következménye a sok problémás szektor.

Ez elgondolkodtató..
Szedtél már szét ilyen HDD-t?
A parkoló villa azért nem emeli fel olyan magasra, na meg pengetni lehet ha nem lenne ott a tányér, arról meg már nem is beszélve, hogy kikapcsolt állapotban végig ott tartózkodik a fej, állásban meg csak nem romlanak ezek el... :U

(#1337) szaszlaci válasza Wind-Storm (#1336) üzenetére


szaszlaci
addikt

Tapogatózok csak, de gondold el, milyen baromi pici az a légrés, a fej milyen könnyű, a légáramlás pedig milyen erős. Ergo nagyon ki kell sakkozni.
Ha jól tudom, 10x közelebb kell lennie, mint amilyen széles az adatsáv. Ez egy sok száz gigás lemeznél mikrométeres nagyságrend.
Annak ellenére, hogy rugóüzemben dolgozok, csak tippelek, hogy a rugalmas anyag a használattól veszti el a rugalmasságát, kilágyul. Az öregedéstől kevésbé. És ugye az élettartam minden ciklusában jónak kell lennie, valami elképesztő technológiai teljesítmény lehet ezt tömegcikkben megvalósítani.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1338) Wind-Storm válasza szaszlaci (#1337) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ez egy sok száz gigás lemeznél mikrométeres nagyságrend.

Bár most nem olvastam utána, de ha jól rémlik akkor nano, nem mikro, szóval még közelebb van.

Egyébként tényleg igazad van!
[link]
Ilyen kismértékű mozgástól is képes kilazulni, bár az egy 80 gigás ócska maxtorság volt....

[ Szerkesztve ]

(#1339) TeeJay válasza brd (#1335) üzenetére


TeeJay
félisten

nézd szerintem az a vinyó ami folyton csapkodja a fejet és leállítja/felpörgeti a motort
jóval nagyobb meghibásodásnak van kitéve mint az amelyik normálisan üzemel...
szerintem

lényeg a lényeg egy WD3200BEVT és egy WD5000BEVT hulladék vinyót találtam két notiban
és egyik sem volt még 2 azaz 2 éves...
az én notim februárban lesz 2éves abban egy WD6400BEVT van és mivel viszonylag hamar rátaláltam erre a cikkre én trükközéssel minden indításkor kikapcsolom az APM-et így sosem csapkodja a fejet és nem áll le a motor.
nincs is semmi bajom a vinyóval ezt leszámítva
na de kérem olyannak ezt hogy intézzem el aki cseppet sem hozzáértő és életében nem jön rá mitől vannak ezek a kis kattogások a laptop belsejében elég sűrűn

azt hiszem jó lesz az az 1tányéros Toshiba, az ADATA külső vinyómban is az van
és elég korrekt cucc, nincs se hangja se gondja és bár azok is parkolják a fejet de értelmes üresjárati idő után!

2év garival adják úgy mint a WD-t és még olcsóbb is picit
szerintem az megfelelő lesz :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1340) Wind-Storm válasza TeeJay (#1339) üzenetére


Wind-Storm
őstag

így sosem csapkodja a fejet és nem áll le a motor

De kikapcsoláskor igen. :K

(#1341) TeeJay


TeeJay
félisten

jó lényeg, hogy akadozik a gép vele, szóval ilyen vinyót többet sosem

utána olvastam hogy az új 7mm vastag 1tányéros 500gigás WD is 4mp után csapja a fejet
kösz nem több ilyen nem kell

a Seagate-re sajnos 1év gari jár
úgyhogy kipróbálom az 1tányéros 500gigás Toshiba-t
hátha az jó lesz :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1342) Wind-Storm válasza TeeJay (#1341) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Egyébként nem tudom olvastad-e amit még írtam a fórumban, hogy desktop green hdd-nél wdidle állítás után is akadtak a róla futtatott videók tizedmásodpercekre! akár rajta volt a rendszer akár nem...
Innentől fogva elgondolkodtató, hogy a parkolgatás-e az egyedöli kiváltó oka az akadozásoknak...

utána olvastam hogy az új 7mm vastag 1tányéros 500gigás WD is 4mp után csapja a fejet

Ez pontosan melyik típus?

Végül Hitachin nem gondolkoztál?

(#1343) TeeJay válasza Wind-Storm (#1342) üzenetére


TeeJay
félisten

itt írta egy vásárló aki ilyet vett...
[link]

az akadás sokkal látványosabb mert amikor 4másodperc után kicsapja a fejet és le is állítja a motort kb. pont akkor van szüksége az oprendszernek I/O műveletre de mivel a vinyó még nem állt le nem is indítja addig újra szóval még idő mire újra felpörög
ezek súlyos másodpercek, szerintem 2-3-4 másodperc biztos van amíg megfagy a rendszer :U

tiszta szégyen de tényleg

Seagate notivinyóról lebeszél mindenki, a Samsung Seagate név alatt szintén érdekes lehet
Toshiba tetszik eddig főleg a 2év garancia miatt
Hitachi-t meg vennék szívesen ha lehetne kapni idehaza értelmes áron legalább :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1344) Wind-Storm válasza TeeJay (#1343) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ő csak fejparkolásról ír...

Nekem volt Samsungom (HM641JI) nem egy kedvenc drive volt, néha leállásnál olyan nyávogó hangot adott, hogy azt hittem az volt az utolsó leállítás ami előtt még működött... néha menet közben meg magas frekvencián sipákolt mint valami piezo lapka.. bár ez még semmi, ehhez képest pl. [link]
Egy dolog miatt mégis szerettem; még hőmérséklet kalibrálva is (mivel alult mér 1 fokot) hűvösebb volt a mostani Blue-hoz képest. Az SSD hőmérsékletével vetekedett és kézre is érezni lehetett közöttük a különbséget.

(#1345) szaszlaci válasza Wind-Storm (#1344) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nem egy helyen olvastam (konkrét tesztben), hogy 5 fokkal (!) mért kevesebbet a valósnál a Samu vinyó. Meg 20 fokos szobában bekapcsoláskor 15 fokot mutat. De csak ha ennyi baja lenne..

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1346) TeeJay


TeeJay
félisten

én a WD notivinyókban nagyot csalódtam ezzel a fejcsapkodós motorleállítós mizériával...
Seagate merevlemezem nem volt még bár láttam 1-2 laptopot amiben az volt és nem volt vele baj
Toshiba az ADATA külső merevlemezemben van, és azzal sincs gondom, teszi a dolgát rendesen
bár hozzá kell tenni az csak akkor van használva ha mentek rá adatot így 1éve mióta megvan még nem került bele 200üzemóra.

Hitachi vinyót nagyon dicsérik csak alig találok idehaza illetve drágább is mint a többi
a Samsung Seagate-re matricázott cuccai meg szintén érdekesek lehetnek.

jelen pillanatban Toshiba a nyerő ami ki van nézve de lehet még utána olvasok a Seagate-nek is hátha
bár mivel a Toshiba 2év garival jár így ott jobb a helyzet, ha netán meghal mégiscsak 2év az 2év

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1347) szaszlaci válasza TeeJay (#1346) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ugye olvasol olyan topikokat, ahol olyanok írnak, akik nem 5 – 10 lemez alapján mondanak véleményt?
Ott valami ilyesmit vettem ki: Hita > Toshiba >> WD >> Seagate >>> Samu. De mindből van jó és rossz széria és darab.

Mellesleg a WD ugye felvásárolta a Hitachit, szóval az átmatricázást sem lehet kizárni.
Seagate meg a Samut, korábban pedig a Maxtort, szóval én biztos kerülöm ezt a triót.

Meg olyat is érdemes megnézni, milyen márkákból árulnak még működő, sok éves, 20 GB körüli darabokat. Persze, az sem garancia, de azért mégis.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1348) Wind-Storm válasza szaszlaci (#1345) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nekem 20 fokos szobában mutatott 19 fokot. ;)
plusz egyet adtam neki, de mondom a samsung kézre érezhetően hűvösebb volt amikor még nem szereltem be és mellette volt a samsung is....

[ Szerkesztve ]

(#1349) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Kikapcsoltam a wdidle3 al a folyamatost leállás/indulásokat, viszont azt vettem észre hogy gyakrabban áll be az olvasó fej a parkolózónába. Ez mennyire befolyásolja a lemez élettartamát? Most tart 18,000 nél és majdnem folyamatosan lehet hallani az apró kattogásokat.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#1350) szaszlaci válasza Moonwolf (#1349) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szia!

Milyen típusú a lemez?
A wdidle elméletileg pont a parkolást állítaná, nem pedig a leállást.
Az apró kattogás az inkább parkolóvilla lesz, a parkolósávra való ráállást nem igen lehet hallani.
Szerintünk nem tesz neki túl jót az állandó parkolgatás, a gyártó is 300 ezret szokott megadni maximumnak. (Meg 50 ezer óra működést..)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.