Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) BBéci válasza worxland (#2000) üzenetére


BBéci
titán

Az elmúlt hónapokban is folyamatosan ment mindkettőről a seedelés. Azért tartom őket.
Előbb megnéztem a szobám hőmérsékletét, 24 fokot mutat a hőmérő. A fűtési rendszer termosztátja 20,5-re van állítva, tehát télen 20 és 21 között ingadozik. Ehhez képest 3-4 fokkal van melegebb, ugyanezt mutatja a Sentinel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2002) liksoft válasza BBéci (#1999) üzenetére


liksoft
nagyúr

Jobban jársz, ha a Sentinelben a lemezek leállásának tiltását választod. Máshogyan működik, talán tovább bírja így a HDD.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2003) BBéci válasza liksoft (#2002) üzenetére


BBéci
titán

Este azzal kezdtem, de semmi nem változott, ugyanolyan sűrűséggel történtek a fejparkolások.
Ha a szomszédom lehozza a padlásról régi PC-jét, akkor abba betesszük mindegyik WD-t és átállítjuk az időt wdidle3-ban 300-ra.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2004) liksoft válasza BBéci (#2003) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor ezt a Sentinel témában jelezd, mert ott a fejlesztővel tudsz konzultálni. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2005) Ghoost


Ghoost
tag

Sziasztok! Pár napja kaptam meg garanciális csere után az új WD 2TB-os HDD-t (WD20EARX). 56 órát ment eddig és a következő fogadott mikor megnéztem hdsentinellel:

Szerintetek várjak még pár napot vagy csináljam meg a wdidle módosítást?
Köszi,

Battle.net: Mcghoost#1381

(#2006) szaszapi


szaszapi
őstag

Sziasztok!

Pár hónapja vettem egy WD20EZRX vinyót mert azt olvastam ennél már nem jellemző a parkolgatás.

jelenleg 31 napja és 17 órája működik a gépbe.Szerintetek ez jó értéknek számít vagy hozzá kéne nyúlnom a progival?

(#2007) szaszlaci válasza Ghoost (#2005) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ha az enyém lenne, biztosan megcsinálnám.

szaszapi: ezen szintén.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2008) szaszapi válasza szaszlaci (#2007) üzenetére


szaszapi
őstag

Milyen beállítást javasolsz?Látom hogy elég sok hasznos információval rendelkezel a témában és nagy tapasztalatod van,szóval érdekelne hogy pontosan milyen értéket adjak meg.

(#2009) Ghoost válasza szaszlaci (#2007) üzenetére


Ghoost
tag

Köszi. Nem is vacakoltam vele, azonnal "/D" (disable-re tettem) nyomtam :)

Battle.net: Mcghoost#1381

(#2010) szaszlaci válasza szaszapi (#2008) üzenetére


szaszlaci
addikt

Próbálkozni kell, amelyik a gyakorlatban is működik. 300 mp, 60 mp mondjuk.
(Nagy tapasztalatom az nincs :) )

Ghoost: az nem biztos, hogy jó ötlet, mert egyrészt lehet, mégse kapcsolta ki (hiába írta azt). Másrészt ha igen, akkor sem feltétlen jó, ha mondjuk órákig ugyan az a sáv fölött van a fej, és nem parkolja.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2011) szaszapi válasza szaszlaci (#2010) üzenetére


szaszapi
őstag

Rendben,köszönöm!Azt hiszem első körben a 300-zal próválom.

(#2012) Ghoost válasza szaszlaci (#2010) üzenetére


Ghoost
tag

Szia! Igen, miután kikapcsoltam elindítottam egy filmet rajta és halkan kattogott, kb 4 secenként nőt a hdsentinel load/unload cycle count számlálója. Gyorsan vissza is léptem és most /S300-at ütöttem neki. Úgy tűnik okés lesz. Köszi

[ Szerkesztve ]

Battle.net: Mcghoost#1381

(#2013) patex1983 válasza Ghoost (#2012) üzenetére


patex1983
őstag

Ugyanez a hdd nálam disabled-del tökéletesen működik, nem nő az érték folyamatosan, semmi rendellenességet nem észleltem még kb 1-1,5 hónap alatt. Ha otthon leszek majd lövök egy Sentinel képet én is.

X

(#2014) patex1983 válasza patex1983 (#2013) üzenetére


patex1983
őstag

14nap 9óra működési idő mellett 95 fejparkolás wdidle disabled opciója mellett
WDC WD20EARX-008FB0

X

(#2015) Ghoost válasza patex1983 (#2014) üzenetére


Ghoost
tag

Meló után otthon megnézem még egyszer, hogy mit produkál /D-vel mert 24/7-ben menne és így hogy /S300-on van szépen nő az érték :(

Battle.net: Mcghoost#1381

(#2016) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Írom újra: nem jó, ha teljesen ki van kapcsolva, mert túlmelegszik a sáv!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2017) M107


M107
addikt

:R

13 órát futott az új külső WD MYbook-om és 63X fejparolás csinált.

Mivel külső szétszedni nehezen lehet nincs, olyan program ami a külső USB-s MYbook-ot is lelehet állítani a fejparkolást ?

UI: A legfrissebb firmware van fent.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2018) szaszlaci válasza M107 (#2017) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nincs, közvetlen SATA kapcsolat kell.
Külső háznál – gondolom nem megy folyamatosan – nem tragédia az ilyen sűrű parkolás.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2019) liszi70


liszi70
nagyúr

Sziasztok!

Van egy 181 napos működésű, 2TB-os WD Green-em, ami 57087 fejparkolást produkált eddig. A HD Sentinel-ben nem lehet a Fejlett energiagazdálkodás opcióval befolyásolni a fejparkolásai számát, tehát marad a firmware-mókolás a wdidle3-al, amitől félek, mint a tűztől.

1. A firmware átírása okozhat-e adatvesztést? (Tele van filmekkel, sajnos lementeni nem tudom hová egyelőre, bár tervezek venni egy új 2-3 terás vinyót, mondjuk biztos nem greent. Amikor tavaly év elején megvettem ezt, fogalmam nem volt erről a fejparkolás mizériáról.)

2. Olvasgattam a fórumot, de már elvesztem a számokban, meg az állítási lehetőségekben, szóval összegezve mire is érdemes állítani? Több helyen olvastam, hogy 300-ra, de itt például ez meg sincs említve, eszerint a /s8 – /s60 állítás az ideális. Most akkor mi legyen?

3. Vagy hagyjam az egészet a fenébe mint a green-t vásárolók döntő többsége, akinek fogalma sincs a fejparkolásról? :) (Ráadásul van 2 db. 1TB-os külső Elements-em is, amit szét kéne szedni ugye, hogy meg lehessen csinálni, na attól már tényleg irtóznék!)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#2020) patex1983 válasza szaszlaci (#2016) üzenetére


patex1983
őstag

Mondjuk ezt nem igazán értem. Egy mezei HDD-nél, ami alapból nem parkolgatja a fejet 8s-enként, akkor miért nem melegszik túl semmi?

X

(#2021) szaszlaci válasza liszi70 (#2019) üzenetére


szaszlaci
addikt

1. nem hiszem, hogy adatvesztést okoz, de mégiscsak a vezérlőprogramját piszkálod (vagy inkább tákolod), így számolni kell ezzel is és meghibásodással is.

2. minél magasabb érték a jó, de kikapcsolni nem szabad ilyen adatsűrűségű lemezeknél. A linkelt hozzászólás arról akar szólni, hogy az annál a konkrét lemeznél mi működött. (Bár még most is csattogtatja időnként a fejet..)

3. elég magas a parkolásaid száma, ajánlatos módosítani.

patex1983: azért azok a "mezei HDD-k" nem jóval kisebb kapacitású darabok?

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2022) patex1983 válasza szaszlaci (#2021) üzenetére


patex1983
őstag

Annak mi köze a fej parkoláshoz, hogy mekkora egy HDD tárolókapacitása?
Ne érts félre, nem kötözködni akarok, csak meg akarom érteni, mivel én is érintett vagyok a témában és ahogy fentebb is látod nálam eddig bevált a disabled.

X

(#2023) szaszlaci válasza patex1983 (#2022) üzenetére


szaszlaci
addikt

Minél nagyobb a kapacitás, annál sűrűbben vannak adatsávok. Tehát érzékenyebb is lesz mindenre.
Minél sűrűbbek a sávok, annál közelebb kell vinni a fejet. Minél közelebb van a fej, annál nagyobb lesz a hőtermelés a súrlódó levegő miatt, és annál jobban sugározza át a hőt a fej a lemez sávjára.
Ha pedig nem mozdul el egyetlen sáv fölül órákig, gondot okozhat.

Hogy nálad nem parkol, még nem jelenti azt, hogy be is vált.
Persze semmi sem biztos, a lemezgyártók is valószínűleg kísérleteznek a mi kárunkra ezekkel.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2024) BBéci válasza liszi70 (#2019) üzenetére


BBéci
titán

Pár hete, szomszédommal 6 db Green merevlemez (ebből kettő Elements) parkolását állítottuk 300-ra, mindegyik tele volt és van filmekkel, semmilyen kárt nem okozott a művelet.
Emiatt ne fordulj el a WD Caviar Green merevlemezektől!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2025) liszi70 válasza BBéci (#2024) üzenetére


liszi70
nagyúr

Az elements-et szétszedtétek?

(#2026) patex1983 válasza szaszlaci (#2023) üzenetére


patex1983
őstag

Értem, köszönöm.
Most nézem, hogy a tegnapi 95höz képest most 99 a parkolások száma. Elméletileg ha teljesen kikapcsolná a funkciót, csak a ki-be kapcsolások számával kellene növekednie a parkolások számának, ha jól gondolom. Nálam a gép egyszer lett kikapcsolva, tegnap este, most meg be, ebből úgy gondolom, hogy valamikor mégis csak kiteszi a fejet, ha tétlen állapotban van a HDD. Mondjuk ez ritkán fordul elő, mivel a torrent kliens állandóan fut, nagyrészt van is adatforgalom. Ilyen esetben is káros lehet a disabled opció használata szerinted?

X

(#2027) BBéci válasza liszi70 (#2025) üzenetére


BBéci
titán

Igen, szétszedtük.
Pár hete linkelt Mézga Aladár fórumtársunk videót a szétszedésről.

(#2026) patex1983
Miért nem vagy hajlandó elfogadni, hogy a Disabled nem ajánlott? 300000 parkolást simán elvisel a mechanika. Ha torrentezel a merevlemezről, 8 mp-es default állásban sem parkol sokat. Legrégebbi Caviarom 337 nap alatt 64153 parkolást abszolvált, még az sem nevezhető soknak. Amióta átállítottam 300-ra, 16 nap alatt 140-et parkolt.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2028) liszi70 válasza szaszlaci (#2021) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszönöm!

Akkor maradok annál a 300-as értéknél, ha lesz bátorságom belefogni a firmware-mókolásba! Még gyűjtöm az erőt!

(#2029) BBéci válasza liszi70 (#2028) üzenetére


BBéci
titán

5-6 kattintás és nem mókolás, a gyártó ajánlatával és támogatásával történik.
Azon gondolkozom, 200 s is elég, mert 300-on nagyon ritkán parkol, olyankor sem, amikor hasznos lenne.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2030) liszi70


liszi70
nagyúr

Az ebben a cikkben letölthető ISO-képfájl is használható a boot-cd elkészítéséhez?

BBéci:

Köszi!

(#2031) BBéci válasza liszi70 (#2030) üzenetére


BBéci
titán

A WD honlapjáról töltsd le.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2032) M107


M107
addikt

:R

Letöltöttem egy progit, neve : QuietHDD (build 250)

APM és az AAM beállítom 255,254 re és nem dobálja ki olyan sokszor parkolózónába a fejet. (MY BOOK Essential 1TB) /WDC WD10EARX-32N0YB0/

USB 2.0 3.0 transfer, nem lett szétszedve.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2033) liszi70 válasza M107 (#2032) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ez azt jelenti, hogy firmware-módosítás nélkül is lehet vele szabályozni a fejparkolást a WD Green-eken is, ráadásul USB-n keresztül? Ez új távlatokat nyitna a témában! :) Mennyire szabályoztad le a parkolások számát?

[ Szerkesztve ]

(#2034) M107


M107
addikt

:R

Most néztem, a 1TB MYBOOK WDC WD10EARX-32N0YB0 HDD-m.
Tegnap este még 0-66 ra emelkedett 14 óra alatt most meg amióta feltettem 5 egységet emelkedett csak.

5*5=25 24 óra folyamatos bekapcsolás mellett 22-24 egység 12500 1 év alatt és 300000 a kritikus érték az olyan 34 év...... de ha +-- számolunk több mint 10 év és akkor már hol lesz a 1TB Külső HDD kapacitásilag s egyébként is.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2035) M107 válasza liszi70 (#2033) üzenetére


M107
addikt

:R

Egyenlőre ennyit tudok mondani, de fél év múlva már többet, :R sőt negyed év múlva is.... :C

UI:

Tesztfázis alatt van, de még mindig jobb mint 14 óra alatt 66 X kivágta parkoló pályára, a program nélkül USB 2.0

De azért tedd fel a legfrissebb firmwarét !

[link]

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2036) M107


M107
addikt

:)

Tegnapi emelkedés és a mai 0-14:47 (folyamatos üzemben) 66-86 :) 5 órával ezelőtt lett telepítve a program

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2037) BBéci válasza liszi70 (#2033) üzenetére


BBéci
titán

Ne tekints úgy a wdidle módosításra, mintha panelt cserélnének a tévédben. Sokkal kisebb jelentőségű beavatkozás, mint egy firmware frissítés, ráadásul a gyártó által kitalált és ajánlott művelet.
Azt se gondold, hogy a Quiet program más módon csökkenti a parkolások számát. Valamint azt is nyilvánvalónak tartom, hogy a parkolások radikális csökkentése nem válik a merevlemez hasznára.
Átállítás óta a laptopom merevlemezének fejei sokkal többet parkolnak, mint a hozzá csatlakoztatott Greenekéi. Pedig a benne lévő Toshiba folyamatosan dolgozik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2038) liszi70 válasza BBéci (#2037) üzenetére


liszi70
nagyúr

Oké, megértettem már a lényegét ennek a wdidle beavatkozásnak, felszállt róla a misztikus és félelmetes köd, sőt, már nagyjából tisztában is vagyok a kivitelezésével. Viszont ha ez a másik progi USB-n keresztül, az összes többi hardver lecsatlakoztatása nélkül, és az elements szétszedése nélkül is megoldja ugyanazt a problémát, akkor ez lényegesen kisebb procedúra, tehát megéri foglalkozni vele. (Bár már az egyik elements szétszedésén túl vagyok, gyerekes kíváncsiság hajtott, hogy megnézzem, mi van belül!)

(#2039) BBéci válasza liszi70 (#2038) üzenetére


BBéci
titán

Az valóban hatalmas előny, ha nem kell házukból kiszerelni a merevlemezeket, bár sokkal egyszerűbb, mint gondoltam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2040) szaszlaci válasza liszi70 (#2038) üzenetére


szaszlaci
addikt

Félmegoldás, mert csak addig van érvényben, míg fut a program. A wdidle viszont a fizikailag kiszerelhető háttértár egységet módosítja, onnantól pedig minden környezetben úgy is marad.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2041) M107


M107
addikt

:R

Ez így van ,de mégsem 1nap alatt 20-48 parkolás, csak max 10-15.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2042) M107 válasza szaszlaci (#2040) üzenetére


M107
addikt

:R

Nagy kézügyesség kell a szét szedéshez + az összerakáshoz úgy hogy a gari is megmaradjon.
Most tatok 87 parkolásnál úgy hogy két napja állandóan megy a kis Mybook.
S 66 fejparkolást a program nélkül sikerült össze szednie.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2043) liszi70 válasza BBéci (#2039) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nem is a szétszedés bonyolultságával van baj, hanem a garanciavesztéssel. Nekem még 1 év lett volna rá, de hát a kíváncsiság nagy úr!

(#2044) M107 válasza liszi70 (#2043) üzenetére


M107
addikt

:R

+ ha az ember azért veszi mert belül már nincs 3.5" hely + szabad sata csati......

UI.

Nem éri meg szét szedni mert annyival nem emelkedik a fejparkolás, hál isten e program segítségével.
Nekem 89 fejparkolás ,de ha nem lenne e progi amit fentebb említettem, akkor már 100 felett járnák bőven.....

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2045) liszi70 válasza szaszlaci (#2040) üzenetére


liszi70
nagyúr

Igen, ez igaz.
De végül is a HD Sentinel-nek is folyamatosan kell mennie, hogy kordában tartsa a Seagate fejparkolását. Az lenne jó, ha a WD-t is kezelni tudná. Tényleg, mi az oka, hogy a WD-t nem lehet a HD Sentinel-lel szabályozni?

(#2046) BBéci válasza liszi70 (#2045) üzenetére


BBéci
titán

Állítsd az ellenőrzési periódust 5 mp-re és nem engedi parkolni a fejeket. Egy hétig úgy üzemeltettem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2047) szaszlaci válasza liszi70 (#2045) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ha jól tudom, ezek a programok úgy működnek, hogy folyamatosan lekérdeznek valamit. Tehát a fej mozdulatlan és felmelegíti a sávot, azaz több órás üresjáratban ugyan olyan rossz, mintha kikapcsolnád a parkolást.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2048) BBéci válasza szaszlaci (#2047) üzenetére


BBéci
titán

Illetve másképp rossz. Csöbörből vödörbe.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2049) Angelotti


Angelotti
tag

Sziasztok!
gondoltam itt teszem fel kérdésemet látva, hogy nem egyszerű manapság jó vinyót venni.
Új, 1 terrást szeretnék, csendest, megbízhatót, és nem szeretnék találkozni ezzel a "fejparkolási" mizériával.
Mit tudtok ajánlani? :)
Köszi, Zoli.

(*)(*)

(#2050) Pazolini válasza szaszlaci (#2047) üzenetére


Pazolini
senior tag

Amíg nem linkeltek valami komoly cikket, addig ez a DISABLED=KÁROS már sokadszor itt elhangzott kijelentés kicsit teoretikusnak hangzik. S amíg nincs (mert hogy nincs is!) egyetlen ebből fakadó meghibásodási tapasztalat, addig lébőlkapott okoskodásnak is tűnik a dolog. Nota bene a /D is 3000 körülre állítja be magát, állítólag (biz. esetekben /D-ra átállás után ki is írja wdidle).
Nekem több mint egy éve van beállítva D-re egy 10EARS, több mint fél éve 2 db 30EZRX és 4 db külső 20EARS. Gyakorlatilag 0-24h ON mellett tökéletesen működnek, semmilyen jel nem utal arra, hogy rossz ez a beállítás. Nehéz is elképzelni, hogy a gyártó olyan szoftvert bocsásson ki, amely egy "direkt" káros opciót tartalmaz.
Úgyhogy BBéci és szaszlaci! Toldjátok meg léci tapasztalattal és szakcikkel ezt a rabiátus és oktrojált kardoskodást. (Nem sértés! Csak feltétels mód... :)) )
Előre is hála és köszönet! :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.