Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) Patice válasza Wind-Storm (#1650) üzenetére


Patice
nagyúr

66.89 pontosabban. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1652) Wind-Storm válasza Patice (#1651) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Majdnem. :D

(#1653) Patice válasza Wind-Storm (#1652) üzenetére


Patice
nagyúr

NAS-ba jó lesz. :))

Még gondolkodom, hogy a két vinyót egybe formázzam RAID0-val, vagy két külön kötet legyen. Raid0 szimpibb, mert így egyszerre használódik a két vinyó és mindegy, hogy mit hova pakolok. Fontos adatoknak külső merevlemezt vetek majd be, időzített mappaszinkronizálással, stb.

+ A meglévő vinyókat is befogom majd adattárolásra, biztonsági másolatok készítésére.

Asztali gépemből lehet egy 750-est is majd idővel kiveszek és megy egy külső házba, vagy csak szimplán egy fiókba vagy dobozba. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1654) Boki1982


Boki1982
csendes tag

Sziasztok
WD10EZRX-em van.
Ha filmet nézek, 5-10 percenként megakad 2-3-4 másodpercre, van hogy játék közben is megakad egy picit, aztán megy tovább.
Előfordulhat hogy ez a winchester hibája?
Ilyenkor néha halk kattanást is szoktam hallani, gondolom a vinyótól.

(#1655) Patice válasza Boki1982 (#1654) üzenetére


Patice
nagyúr

Gyanús, hogy parkolgatja a fejet az is, vagy szimplán a memóriát telerakja a géped aztán az OP rendszer elaltatja a vinyót.

Asztali PC-ről van szó? Ha igen, akkor érdemes körülnézni az energiagazdálkodási beállításoknál.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1656) Boki1982 válasza Patice (#1655) üzenetére


Boki1982
csendes tag

Igen asztali PC
8GB memóriám van. Film közben lassan megy fel, de 2GB használatnál nem nagyon megy feljebb a win7 szerint
mit lehetne átállítani?

[ Szerkesztve ]

(#1657) Boki1982 válasza Boki1982 (#1656) üzenetére


Boki1982
csendes tag

megnéztem az energiagazdálkodási lehetőségeket.
vinyó kikapcsolás 20 perc volt. áttettem 120percre.
Remélem ennyi is megoldja a problémát:)

(#1658) Boki1982 válasza Boki1982 (#1657) üzenetére


Boki1982
csendes tag

nem oldotta meg:(

(#1659) Ice_Man22 válasza szaszlaci (#1633) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Hali!Bocs, hogy ilyen keson irok..Masoltam vagy 20 gigat(HD filmeket,persze egy meghajton kulon konyvtarba).a masolas 32 569 kb/s el indult, es ugy 23 570 kb/s esett le, mellette abszolut semmit nem tudtam csinalni,lemezkihasznaltsag 100% on, se net semmi.Ez igy egeszseges??

(#1660) Ice_Man22 válasza Ice_Man22 (#1659) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Nah ujra probaltam a tesztet, most le esik 160850kb/s re is a masolas.

(#1661) szaszlaci válasza Ice_Man22 (#1659) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ez a rész így jó, (az 1 – 4 Mega/mp lenne gond, mert akkor visszaváltott volna PIO módba).

Az viszont nem jó, ha ennyire lefogja a másolás. (Nálam egy miniPC van, notivinyó + külső USB-s + LAN, egy csomó másolás egyszerre, de meg nem akasztja a gépet.)
Két tippem van:
Kevés a RAM-od, és a lapozófájlból dolgozik. Lődd ki, nézd meg, mi a helyzet úgy.
Víruskereső valamiért nem dolgozik túl hatékonyan, ideiglenesen kapcsold ki!

Boki1982: tessék venni a fáradságot, és visszaolvasni egy kicsit! Az utolsó kb. 100 hozzászólásban kettő vagy három embernek pont ezzel volt ilyen problémája.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1662) Ice_Man22 válasza szaszlaci (#1661) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

4 giga ddr3 ramom van, Avg free edition virus irtom van.ki lovom a lapozo filet,DE van ott valami Processor sheduling, a programs ra van allitva, az ugy jo?Vagy az csinal valamit?

(#1663) szaszlaci válasza Ice_Man22 (#1662) üzenetére


szaszlaci
addikt

CPU Scheduling? Hát ha nem mondok hülyeséget, az valami CPU szintű fordító-féleség, hogy jobban használja ki. Hogy érted, hogy külön program?

De mindezektől függetlenül 4 Gigával nyugodtan lődd ki a lapozófájlt, ha nem játszol, vágsz videót, használsz komolyabban Photoshopot, stb., és szárnyra kap a gép.
Itt az egyik gépen AVG van, nem tűnt fel, hogy olyan nagyon pazarolná az erőforrásokat.

Windows Media Center update nem fut véletlenül? Az is tud még érdekes dolgokat..
Esetleg ütemezett töredezettségmentesítő?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1664) Patice válasza Ice_Man22 (#1662) üzenetére


Patice
nagyúr

Még egy nagyon egyszerű lehetőség eszembe jutott. Milyen kábellel van bekötve a HDD?
IDE vagy SATA? Cserélni próbáltad már? Ha SATA, akkor van rajta rögzítő fül? Nem túl laza a csatlakozó?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1665) Ice_Man22 válasza szaszlaci (#1663) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Defragmentet hetente szoktam csinalni(biztonsag kedveert), most ugyanazt a filet masolom hd film nezes, kozbe potyogok a neten, es lassu a gep, de nem akad le percekig.azt hiszem veszek meg 1 giga ramot a gepbe, olcsobb mint egy HDD az biztos.

Media Center???? hmmmm nincs elidnitva, vlahogy le lehet tiltani???

[ Szerkesztve ]

(#1666) szaszlaci válasza Ice_Man22 (#1665) üzenetére


szaszlaci
addikt

Pedig a 4 Giga az nem rossz, valami más baj van nálad.

Ctrl+Ald+Del, és ha minden nélkül mondjuk 20 % CPU használat fölött van, akkor valami egyéb fogja. Pl. MeCe update, ha Win 7-et használsz.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1667) Ice_Man22 válasza Patice (#1664) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Sata kabel.Va nrajta rogzito ful, es jol be van kotve.2 kabelt is csreltem az utobbi honapba, 2 kulon lapon.Es le kapcsoltam media player medica centert, a lapozo filet, es csak csinalja le akad 10 15 masodpercig, aztan helyre jon.Nem ertem mi lehet vele, lehetseges, hogy valami onteszt et csinal?

(#1668) Ice_Man22 válasza szaszlaci (#1666) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

A problema az, hogy a Cpu m 19% ha felmegy olyankor(Max annyi).Le csereltem a napokba egy Toshiba laptop hard al, annal nem csinalta es ez a fura.

Nemtudom mit csinaljak vele, tanacstalan vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#1669) Pool_ válasza Ice_Man22 (#1668) üzenetére


Pool_
tag

Ez a rendszer winyód is? Amikor beraktad a toshibát azon másik rendszer futott? Mert szerintem ez szoftveres gond. Én a vírusirtót lőném ki előszőr.

(#1670) szaszlaci válasza Ice_Man22 (#1668) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ha másik vinyóval rendbe jött azonos körülmények között, akkor elég valószínű, hogy a lemezzel van a gond.
HD Sentinellel nézted már, mit mond?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1671) Ice_Man22 válasza szaszlaci (#1670) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Jah ez az 500 gigas a rendszer vinyo, es a toshiban is van win7 x64 ultimate.Megprobalom feltenni az avast free editiont, mas virus irtot nem teszek fel nincs penzem ra, crackeltet meg nem akarok feltenni

(#1672) Ice_Man22 válasza szaszlaci (#1670) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

A Hd Sentinel azt mondja, hogy minden ok nincs szukseg beavatkozasra.Le csereltem az avg t feltettem az avastot es most varok.lassuk mi lesz.

(#1673) Wind-Storm válasza Patice (#1655) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Gyanús, hogy parkolgatja a fejet az is, vagy szimplán a memóriát telerakja a géped aztán az OP rendszer elaltatja a vinyót.

Telerakott memória hatására leállítja a merevlemezt? :U Mikor tapasztaltál te már ilyet?
Főleg ilyen merevlemeznél egyértelmű 8 másodperc múltán a parkolgatás ha nincs lemezművelet.

(#1674) Ice_Man22 válasza szaszlaci (#1670) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Azt hiszem megoldottam a problemam, az Ac filter volt a ludas, vagyis miota ki pakoltam azota nem akad le a gep.+volt a gepbe egy bluetooth kartya, azt is kivettem azota nincs gond.Kosz mindenkinek a segitseget

(#1675) Boki1982 válasza szaszlaci (#1661) üzenetére


Boki1982
csendes tag

Szisztok

a wdidle3-al átállítottam az időt 12,8-ról 300-ra. Most minden tökéletesen megy.
A kérdés, hogy a WD oldalán 3 típus van felsorolva amihez használható, az enyém nincs köztük, ebből nem lesz baj?

(#1676) brd válasza Boki1982 (#1675) üzenetére


brd
nagyúr

Ha baj lenne, akkor már :O :W :F :((( jelekkel lenne tele a hozzászólásod. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#1677) Wind-Storm válasza brd (#1676) üzenetére


Wind-Storm
őstag

:DDD

(#1678) Cadal válasza Cadal (#1567) üzenetére


Cadal
őstag

Folytatom a szappanoperát, ismét egy mérés egy hónappal a vásárlás után kevés használattal: 1236 fejparkolás. A WDIDLE 1.05 progival megnöveltem a paroklási parancs kiadásának idejét 300 másodpercre. Később jövök majd még méréssel (illetve ezt megfigyelem nálam hogy alakul a "/S300" kapcsoló miatt).
Amúgy nincs bajom a meghajtóval szépen teszi a dolgát, szóval a látszat ellenére teljesen elégedett vagyok. :K

[ Szerkesztve ]

(#1679) bozig


bozig
tag

Ez alapján nem szabad használni a disable-t a wdidle3-ban? Tegnap tettem d-be a WD20EZRX-emet és azóta volt 4 fejparkolás, ez hogy lehet?

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#1680) Wind-Storm válasza bozig (#1679) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Tegnap tettem d-be a WD20EZRX-emet és azóta volt 4 fejparkolás, ez hogy lehet?

Hát mert mondjuk ki-be kapcsoltad a géped? :)

(#1681) bozig válasza Wind-Storm (#1680) üzenetére


bozig
tag

Igen, közben rájöttem. Bocsi a hülye kérdésért. Nem szoktam kikapcsolni a gépemet, csak most szereltem benne valamit és elfelejtettem. Ha megy a gép folyamatosan, akkor nem növekedhet a LUCC, igaz?

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#1682) Calogero


Calogero
addikt

WD30EFRX- HDD-nél is fenn állnak ezek a fejparkolások?

(#1683) Patice válasza Calogero (#1682) üzenetére


Patice
nagyúr

WD20EFRX-ből van két példányom is. Ellenőriztem WDIDLE3-mal, hogy van-e ilyen parkolgatásos funkciójuk.

A progi azt írta rájuk, hogy disabled.

(Jelenleg egy Synology NAS-ban teszik már a dolgukat, 30 fok körüli hőmérséklettel, és nem parkolgat, nem kattog.)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1684) Wind-Storm válasza bozig (#1681) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ha megy a gép folyamatosan, akkor nem növekedhet a LUCC, igaz?

Disabled esetén nem, egyéb esetben 62 perc tétlenség vagy /s300 esetén előfordulhat ha nincs használva.

[ Szerkesztve ]

(#1685) bozig válasza Wind-Storm (#1684) üzenetére


bozig
tag

Más vinyóknál kell figyelni a LUCC-ra, vagy azoknál ez nem jelent problémát? (Samsung HD502HJ, Müködési idő 282 nap, összes indítás 753, LUCC 12.11: 787, 12.13:811)

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#1686) Wind-Storm válasza bozig (#1685) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Főleg notebook és 5400RPM-es parkolóvillás desktop HDD-knél lehet esélyes a menet közbeni parkolgatás.

Az amit írtál, egy desktop 3,5"-os 7200 RPM-es HDD, teljesen valószínűtlen a menet közbeni parkolgatása, annál is inkább, mert még parkolóvilla sincs benne tudtommal, hanem csak parkolópályás.
Viszont ezt nem értem "LUCC 12.11: 787, 12.13:811".

(#1687) bozig válasza Wind-Storm (#1686) üzenetére


bozig
tag

Ó bocsi a kódolásért, szóval 11-én még csak 787 volt, 13-án meg már 811.

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#1688) CoolBoy323 válasza Wind-Storm (#1686) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

akkor pillants rá a blogomban a HDS képekre a vinyómról :)

(#1689) Wind-Storm válasza CoolBoy323 (#1688) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Látom, de tudtommal a tiedben sincs parkolóvilla.
Ha leállogat menet közben akkor egyértelmű miért növekszik, egyéb esetben lényegtelen ha valóban nincs parkolóvillája, csak pályája, mert a fej nem tud forgás közben leszállni rá.

(#1690) CoolBoy323 válasza Wind-Storm (#1689) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

akkor ha jól értem, a LUCC csak úgy növekszik, de fizikailag nem parkol?

(#1691) Wind-Storm válasza CoolBoy323 (#1690) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Egy parkolópályás drive, aminek fizikailag vannak erre a célra kialakított sávjai a tányérjain, forgás közben a fizikai törvényeiből adódóan nem tud parkolni. Ellenben ha leáll a tányérok forgása, akkor igen. Ha menet közben leállogat, ezt nem hagyni neki. Előbbi esetben figyelmen kívül hagyható a LUCC.

ui.: A legegyszerűbben úgy tudod megállapítani, hogy parkolópályás-e vagy sem, hogy a tányérok leállásának végén hallhatsz halkan ilyen falkaparó karistoló hangot.

(#1692) szaszlaci válasza Wind-Storm (#1691) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ha egyről beszélünk, akkor az a halk, karistoló hang a csapágyból jön. Képzeld, mi lenne, ha hallhatóan kaparná a tányért..

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1693) Wind-Storm válasza szaszlaci (#1692) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nem képzelem, te nem vagy tisztában a dolgokkal. Mindigről szó sincs.
Én még sosem hallottam csapágyat karistolni. Melyik típusnál tapasztaltad ezt? :)
Leállítás után azok a drive-ok, melyeknek nincsen parkolóvillájuk, a lemezre parkolják a fejüket. Erre a célra a lemez közepén ki van alakítva egy érdesebb felület ami fölé a fejszerelvény berántódik és erre a sávra leparkolhat a fej. Amikor a lemez forgása jelentősen lelassul, elfogy a felhajtóerő és ahogy a fej leszáll, kaparja a felületet és evvel végleg lefékezi a tányérok forgását és ez hallható is némi vékony cincogás kíséretében.

[ Szerkesztve ]

(#1694) szaszlaci válasza Wind-Storm (#1693) üzenetére


szaszlaci
addikt

"ahogy a fej leszáll, kaparja a felületet és evvel végleg lefékezi a tányérok forgását"
Na ez mehet az aranyköpések közé :))

De ha nekem nem hiszel, kérdezd meg mondjuk Liksoft kollégát. Legalább feldobod a napját :)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1695) Wind-Storm válasza szaszlaci (#1694) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nem túl sok merevlemezt szedhettél még szét életedben...
Előző hsz-emben kérdeztem tőled valamit.
Liksoftnak meg elég a dolga, én nem akarom zavarni emiatt, hogy kiigazítson téged. Ha nem hiszel nekem szedj szét egy rossz merevlemezt, vagy kérdezz meg valakit.

[ Szerkesztve ]

(#1696) szaszlaci válasza Wind-Storm (#1695) üzenetére


szaszlaci
addikt

Irigylésre méltó a magabiztosságod! A tudásod már kevésbé..

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1697) fero02 válasza Wind-Storm (#1693) üzenetére


fero02
veterán

Ne haragudj, de Nálad komoly problémák vannak szerintem.

"Erre a célra a lemez közepén ki van alakítva egy érdesebb felület"

Mutasd már meg, hogy egy ilyen felületű lemezen Te hol látsz középen érdesebb felületet:

Tisztázzuk még le, hogy Nálad mi a parkoló villa és rámpa, ill. azok közti különbség.

(#1698) TeeJay válasza fero02 (#1697) üzenetére


TeeJay
félisten

szerintem ő a tányér közepén címszó alatt a tengely melletti közvetlen belső részt értette
kb. itt ahol a képen is tanyázik a fej

bár szerintem ezt már a PMR bevezetés óta elhagyták és mindenhol parkolóvillás módszer lett mert olyan közel kell engedni a fejet a tányérhoz hogy a belső parkoló zónában simán le tudott tapadni és így szakadni egy indítás esetén...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1699) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Na jó! Most hagyjuk ezt abba, sötétek vagytok mint a korom. :DDD
Tanuljatok mástól, vagy a saját tapasztalataitokon.

(#1698) TeeJay

Igen, erre gondoltam. A lemez közepéhez legközelebb eső részre a tányéron.
A desktop seagate-k a mai napig parkolósávos megoldást alkalmaznak.

(#1700) fero02 válasza Wind-Storm (#1699) üzenetére


fero02
veterán

Azért, mert nem tudsz normálisan és érthetően megfogalmazni pár mondatot (nem csak a mostanira gondolok), azért ne másokat "sötétezzél" le, mert Te vagy a legsötétebb. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.