Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Arjuna válasza PhoenixK (#900) üzenetére


Arjuna
csendes tag

Valóban! Köszönöm a kiegészítést!

[ Szerkesztve ]

Always Hardcore!

(#902) rolandi350


rolandi350
csendes tag

Hali.
Nekem egy Acer Aspire One 722-be csinálta azt, hogy 3 másodpercenként parkoló állásba ment.
Megcsináltam ezt a WDidler3-at így már 5 percenként csinálja :)

Kérdésem a következő:

300 helyett nem lehet még nagyobbra?
Mennyire lehet max állítani?
Kikapcsolni teljesen nem szeretném, de ha pl óránként csinálná azzal jobban megelégednék.

„Ha megváltoztatod a szemléletedet, megváltozik az, amit szemlélsz." (Dr.Wayne W. Dyer)

(#903) veze válasza rolandi350 (#902) üzenetére


veze
őstag

én ugy tudom nem lehet nagyobbra
ez a max amit elfogad

(#904) TeeJay válasza rolandi350 (#902) üzenetére


TeeJay
félisten

biztos hogy neked megcsinálta?
mert itt sok notiuser azt tapasztalta hogy a gyári 4másodpercről bármire állította a wdidle3-al utána ugyanúgy csapkodta a fejet és ráadásul még a motort is leállította azonnal ahogy kidobta parkolni a fejet... úgy laggolt a rendszer így hogy ihaj
mai napig minden induláskor azonnal futtatom a HDDScan nevű progit aminek a menüjében 2kattintással kikapcsolható az "advanced power management"

utána már nem megy ki a fej és a motor sem áll le
2hónapja így nyomatom és nem akadozik a rendszer
sajnos ezt minden indításkor kell de hát ez van, nem tudok jobb módszert ami véglegesen kikapcsolná ezt :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#905) rolandi350 válasza TeeJay (#904) üzenetére


rolandi350
csendes tag

Nekem működött és át állt 5 percre, ez holtbiztos.
Viszont nekem nem Green féle van hanem valamilyen Blue.
Pontosan ez: WDC WD5000BPVT-22HXZT3 ATA Device (500 GB, 5400 RPM, SATA-II).

Szerintem kifogom én ezt teljesen kapcsolni, mert így is 2 év alatt kb 100 000x fogja használni, hogy 5 percenként..
Nem kockáztatom meg eggyel több lehetőséget adva neki, hogy elromoljon..

„Ha megváltoztatod a szemléletedet, megváltozik az, amit szemlélsz." (Dr.Wayne W. Dyer)

(#906) rolandi350 válasza rolandi350 (#905) üzenetére


rolandi350
csendes tag

Megpróbáltam most kikapcsolni, bárcsak ne tettem volna...
Azzal, hogy kikapcsolom hát igen.. kikacsolom a számlálót, de a funkciót azt nem!!
Tehát onnantól kezdve azonnal parkoló állásba mnet amikor nem olvas vagy ír adatot.
Másodpercenként kattogott..

Ja és még valami, ami fontos lehet!!
Ha a 300-ra növelés után nem állítom vissza ACHI módra, akkor katasztrofális a helyzet, szóval még roszabb mint volt.

Tehát IDE-re át, 300-ra beállít ACHI-ra vissza, és mennie kell.

„Ha megváltoztatod a szemléletedet, megváltozik az, amit szemlélsz." (Dr.Wayne W. Dyer)

(#907) kisza25 válasza TeeJay (#904) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog (1)

leírnád kicsit pontosabban, hogy ezt hol is kell kikapcsolni a programmal :R

Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.

(#908) TeeJay válasza rolandi350 (#906) üzenetére


TeeJay
félisten

nekem nem megy, átnyomtam 300másodpercre volt restart is utána de ugyanúgy csapkodta meg leállt a motor azonnal és újra felpörgött mert már adatot kért a gép a vinyóról...
meguntam és a HDDScan progival minden induláskor kikapcsolom az APM funkciót

HDDScan progi indít,
"feature" menü
azon belül "IDE features"

ott pedig a bal alsó részen az Advanced power management résznél nyomsz egy "disable" gombot és átvált zöldről pirosra és amíg ki nem kapcsolod a gépet addig meg is jegyzi.
köv induláskor újra kell nyomni

én beraktam indítópultba a programot így mindig bejön azonnal és megcsinálom ezt a pár kattintást aztán be is lehet zárni :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#909) kisza25 válasza TeeJay (#908) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog (1)

nem ismerte fel a program a laposban lévő vinyót, így átállítottam 300s-ra, remélem így is jó lesz, azért köszi a leírást :R

Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.

(#910) TeeJay válasza kisza25 (#909) üzenetére


TeeJay
félisten

WD vinyód van?
a többinél nem biztos hogy megy én a WD-t állítottam így

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#911) kisza25 válasza TeeJay (#910) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog (1)

igen 4db wd vinyóm van, van amelyiket felismerte, de nem jegyezte meg a beállítást, aztán meguntam és inkább mindnél átállítottam 300s-re és most mindegyik tökéletes

Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.

(#912) bandon


bandon
tag

Sziasztok!

Adott 1 WD20EARS-00MVWB0 lemez.
Amennyiben beállítom wdidle3 /s300 parancsot, elvesznek a merevlemezről adatok?
Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv: bandon

(#913) KurtCobain válasza bandon (#912) üzenetére


KurtCobain
őstag

Szia.
Nem, nem vesznek el.

Mmm'kay?

(#914) bandon válasza KurtCobain (#913) üzenetére


bandon
tag

Köszönöm a gyors választ.
Szerinted érdemes megcsinálni?

Üdv: bandon

(#915) KurtCobain válasza bandon (#914) üzenetére


KurtCobain
őstag

Nincs mit.
Szerintem igen. Én megcsináltam az enyémmel. Nekem ~300 nap után lett 65k parkolás, elvileg ez nem olyan vészes, mert 300000-re tervezték. Ha gépben van, és folyamatosan megy és elég gyakran férsz hozzá, akkor érdemes megcsinálni, ha pl arról megy pl torrent, akkor folyamatosan használatban van és nincs ideje parkolni.
Nézd meg, hogy mennyi időt ment el eddig és mennyit parkolt ezalatt. Ha magas a szám, akkor mindenképpen csináld meg.

Mmm'kay?

(#916) béla.hu


béla.hu
csendes tag

Hát szerintem még időben vettem észre ezt a topikot ! 111 napnál járok egyébként

Ez a mostani állapot majd nézem holnap mennyire változik.

[ Szerkesztve ]

(#917) kisza25 válasza béla.hu (#916) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog (1)

ez még nem vészes nekem az egyik vinyóm 65000 felett jár, mert én is csak most tudtam meg :)

Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.

(#918) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Kérdésem: Az APM beállítását a hdd-knek végérvényesen meg kell jegyezniük mint az AAM beállítását, vagy ez csak egy ideiglenes beállítható és pl. rebootnál visszaáll default értékre?
A problémám akit érdekel: [link]

[ Szerkesztve ]

(#919) TeeJay válasza Wind-Storm (#918) üzenetére


TeeJay
félisten

sajnos visszaáll :(
csak FW alapú javítással lehetne megoldani de azt meg nem készített eddig a gyártó sajnos :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#920) Wind-Storm válasza TeeJay (#919) üzenetére


Wind-Storm
őstag

:(((
Tehát ez ennél a merevlemeznél fw. hiba, vagy úgy általánosságban márkától és típustól függetlenül mindegyik így viselkedik amelyik támogatja az APM-et?

[ Szerkesztve ]

(#921) TeeJay válasza Wind-Storm (#920) üzenetére


TeeJay
félisten

én csak a WD-vel szívtam így
nekem az Acer notiban egy WD 6400BEVT notivinyó van és azzal szopok azóta mióta megvettem a notit :(

a külső vinyóimban Samsung és Toshiba drive volt azok sosem csináltak ilyet
vagyis csináltak de értelmes idő után nem 3-4másodperc hanem több perc után csak
ott sosem volt ilyen akadás a fejcsapkodás miatt

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#922) KurtCobain


KurtCobain
őstag

Sziasztok.
Segítséget kérnék.. Adott egy Toshiba notebook, és abban egy Toshiba MK6475GSX 640GB-os vinyó. HDSentinel szerint 15 óra működési idővel, és 273 parkolással. Tegnap még csak 130 körül volt, tehát erőteljesen emelkedik. Toshiba vinyóknál van valami lehetőség a parkoltatás idejéének növelésére? Előre is köszi.

Mmm'kay?

(#923) Wind-Storm válasza KurtCobain (#922) üzenetére


Wind-Storm
őstag

HDSentinelben nézd meg a speciális lemezfunkciók vezérlése gombon belül az APM-et, engedélyezd és húzd max.-ra a csúszkát ha támogatja.
Ezután kapcsold ki majd be a gépet és nézd meg, hogy még mindig maxon van e a csúszka, mert lehet, hogy ugyanavval a hibával fogsz szembesülni mint én is 1-2hsz-emmel korábban.

(#924) KurtCobain válasza Wind-Storm (#923) üzenetére


KurtCobain
őstag

Köszi a választ!
Sajnos nem jött be, ezt írja: [link]
Esetleg erre valami tipp? Win7 Ultimate x64, a notihoz minden driver fel van rakva.

Mmm'kay?

(#925) Wind-Storm válasza KurtCobain (#924) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ez jelen esetben nem feltétlen driver gond.
Töltsd le a HDSentinel legújabb béta verzióját [link]
Ha ez sem válik be, akkor próbáld meg a CrystalDiskInfo nevezetű programmal.

[ Szerkesztve ]

(#926) KurtCobain válasza Wind-Storm (#925) üzenetére


KurtCobain
őstag

HDSentinellel nem tudom beállítani, mindig ezt a hibát dobja.
A CrystalDiskInfo látszólag működik, de azt nem lehet automatizálni? Hogy ne kelljen kézzel beállítani minden indításnál?

Mmm'kay?

(#927) Wind-Storm válasza KurtCobain (#926) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Oké, hogy HDSentinellel nem tudod beállítani, de már a legújabb bétájával próbáltad amit linkeltem...? :U
Mert nálad is elállítódik az APM? kipróbáltad egy gép ki és bekapcsolás erejéig?

Erre írni kéne valamiféle scriptet, engem evvel kapcsolatban ne kérdezz.
Viszont a legújabb HDSentinelben (csak a fizetős verzióban lesz majd elérhető) már lesz egy olyan opció, hogy minden programindításnál újra beállítsa többek között az APM értékét is.

[ Szerkesztve ]

(#928) KurtCobain válasza Wind-Storm (#927) üzenetére


KurtCobain
őstag

Igen, azzal próbáltam, amit linkeltél.

A CrystalDiskInfo-ban beállítottam max-ra, HDSentinel-ben közben megnéztem, ott is a max-ot mutatta. Nyomtam egy leállítást, indítást, HDSentinel: a min és max között, CrystalDiskInfo: szintén középen.
Akkor marad az a megoldás, hogy valami folyamatosan menni fog, pl uTorrent.
Köszi a segítséget!

Mmm'kay?

(#929) Wind-Storm válasza KurtCobain (#928) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Hát nálad is ugyanez a helyzet, magától letiltódik leállítás után.. :(
Na, az is egy fél megoldás! :D
Nincsen mit!

(#930) TeeJay


TeeJay
félisten

HDDScan nevű progit felrakod a gépre
ingyenes

beteszed a parancsikonját az indítópultba így minden bekapcsoláskor indulni fog magától
kb. kettő kattintás kell a menüben és az APM funkciót "DISABLED"-re tenni aztán már ki is lehet kapcsolni a progit a következő áramtalanításig.

próbáld meg ezzel mert a HDSentinel nekem is hibát írt ki ez meg eddig minden vinyót átállított :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#931) Wind-Storm válasza TeeJay (#930) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Na ez is egy megoldás, de parancsikonilag az általam ajánlott progival is működne :K

Amúgy nem disabled-elni kéne, mert default tevődik mindig be disabled-re.. pont ez az, hogy maximumra kell tekerni az APM-et!

A legújabb HDSentinelben talán már teljesen jó lesz ez a beállítós dolog.
Reportoljatok a fejlesztőnek (a tag neve hdsentinel) és javítja a hibát!

(#932) DJGABI


DJGABI
addikt

Vettem a Samsung NP300E5Z-S02HU-t persze pont érintve van, ez a WD hiba nálam is előjött. W7 + alap programok telepítése után ránéztem SMART-ra, ~500-nál tart a load/unload cycle... :((( Ami annyira nem is zavarna, ha nem hallanám állandóan a kattogást. Megcsinálom ezt a WDIDLE dolgot, de ahogy olvasom ez se oldja meg mindenkinél 100%-ban a problémát. Gáz.

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#933) DJGABI


DJGABI
addikt

Talán még időben sikerült elkapnom, bár ahogy észrevettem W7 energiagazdálkodásnál vinyó kikapcsolását "soha"-ra rakva ugyanúgy megoldódott:

Alapból 4 másodpercen volt!

Egyébként vicces. Oké, hogy mi szakmabeliek megoldjuk, de egy átlag júzer kíváncsi vagyok mikor olvassa el a cikket, csinál boot-olható cd/dvd/pendrive-ot, állít AHCHI/IDE módot, pötyögtet parancsokat... Vagy csak beletörődik, aztán fél év után új vinyót vehet.

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#934) TeeJay válasza DJGABI (#933) üzenetére


TeeJay
félisten

ahogy olvastam a WD weblapon a fórumot rengetegen szidják őket mint a bokrot...
ne úgy akarjanak már energiatakarékosak lenni hogy a vinyó 4másodperc után kicsapja a fejet meg leállítja a motort... eszement ötlet volt aki ezt kitalálta én tuti azonnal kirúgtam volna... és az még talán nem is akkora gond hogy ilyen hülyeséget csináltak hanem az hogy 1éve nincs hozzá javítás vagy nincs olyan program amivel végleg meg lehetne oldani.

a wdidle3 sajnos csak bizonyos vinyóknál működik a noticuccoknál nem
elég idegesítő egy WD6400BEVT vinyónál hogy a rendszer laggol miatta mert 4másodperc üresjárat után kicsapja a fejet és le is áll a motor majd mire újra felpörög a motor és újra berántja a fejet eltelik vagy 3-4másodperc...

szerencsére a HDDScan progival sikerült megoldani hogy ezt a sz@r APM funkciót kikapcsoljam de ezt sajnos minden indításkor el kell végezni...

ahogy olvastam a fórumot a külső vinyóknál is nagyon szidják ezért a WD-t hogy egy Elements Portable vinyó miért akar szintén 4másodperc után leállni...
ahhoz már van javítás legalább de bő fél év után jött csak ki az is...

nagyon elkúrt valamit a WD mostanság, eszement hülyeségeket csináltak a vinyókkal
nem csodálnám ha nagyon sokan elpártoltak volna tőlük ezért

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#935) NPeete


NPeete
tag

Sziasztok!
Nekem 1 éve van egy WD5000BEVT -em, ami ugyanezt a leállítósdi dolgot csinálja. Load/unload C.C. már 180000-nél (!) tart... Felvettem a kapcsolatot a WD supporttal is, egyszer kaptam egy firmware frissítést, nem segített, azóta írogattam nekik, le se ...tak. QuietHDD-vel próbálkoztam, az sem igazán segít.
Na szóval valakinek sikerült már valamit elérnie a Scorpio Blue-kkal kapcsolatban a helyzet javítására? Igazából egyáltalán ötleteteket kérnék, hogy mire keressek itt a fórumon belül, egyesével nem fogom tudni végigolvasni az 1000 hozzászólást.

(#936) Wind-Storm válasza TeeJay (#934) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Samsung notivinyónál dettó ez van... ha kicsit visszaolvasgattál és láttad az írásom.

Kíváncsi lennék, hogy melyik az a notivinyó ami tökéletes ilyen szempontból: megjegyzi az APM-et, alapból még csak nem is parkolgat vagy nagyon hosszú időre.

WDIDLE3.exe nekem sem oldotta meg teljesen a gondot, ugyan a parkolás idejét kitolta vagy 62 percre, ez oké... de a filmek ugyanúgy lagoltak pedig az átviteli és a lemezkihasználtság a 0% felé tendált :F

(#937) DJGABI válasza TeeJay (#934) üzenetére


DJGABI
addikt

Hááát, nem akarom elkiabálni, de úgy néz ki nálam márpedig működik. A kattogást nem hallom, a számláló is eggyel nőtt csak, amióta írtam az előző kommentet (11:08), pedig közbe telepítgettem rendesen.


/Western Digital Scorpio Blue 500GB (WD5000BPVT)/

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#938) Wind-Storm válasza DJGABI (#937) üzenetére


Wind-Storm
őstag

„pedig közbe telepítgettem rendesen." <--- ez pont, hogy kizárja a parkolás lehetőségét.
Ha nyugton van csak akkor marad ideje parkolgatásra...

(#939) TeeJay válasza NPeete (#935) üzenetére


TeeJay
félisten

továbbra is azt mondom
töltsd le ezt majd telepítsd és ezen a részen tudod az APM-et "Disabled"-re tenni
akkor tényleg nincs fejcsapkodás meg motorleállás
viszont ezt minden indításkor meg kell csinálni bár csak 2 kattintás szóval nem vészes és utána a programot ki is lehet lőni

[link]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#940) TeeJay válasza DJGABI (#937) üzenetére


TeeJay
félisten

akkor neked nagy mázlid van...
nálam a wdidle3 semmit sem csinált bármire állítottam
4mp után ugyanúgy csapkodás volt meg motorleállás...

elég nagy szopás

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#941) NPeete válasza TeeJay (#939) üzenetére


NPeete
tag

Na hát én gyakorlatilag ugyanezt megcsináltam quietHDD-vel, nem jó semmire...

(#942) TeeJay válasza NPeete (#941) üzenetére


TeeJay
félisten

mert az nem tudja kezelni
én is próbáltam már sokmindent csak a HDDScan progival lett jó
1 próbát azért megér nem?
az APM értékét felesleges nagyobbra venni ugyanúgy gáz lesz
csak akkor jó ha "DISABLED"-en van

nézd meg ezzel és szerintem neked is jó lesz :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#943) NPeete válasza TeeJay (#942) üzenetére


NPeete
tag

Ok, meglestem, az alábbit tapasztaltam:
Alapból nem indítottam most quietHDD-t, így valamennyi értékű APM-ről HDD Scannel letiltottam azt. Aztán, hogy kipróbáljam, visszaállítottam valamennyire, set - majd indítottam egy quietHDD-t, nyomtam neki 255-öt (ami elvileg a disable), erre a HDDScan is disablere állítódott. Igaz azóta nem is volt rossz, szóval, lehet, hogy mégiscsak jó megoldás lesz akár ez, akár quietHDD, csak azt is megfelelően be kell állítanom indításkor - talán a először a quietHDD-t fogom próbálni, kevesebb kattintásból megvan a beállítás, mint HDD Scanben.

(#944) TeeJay válasza NPeete (#943) üzenetére


TeeJay
félisten

én beraktam indítópultba így kapásból indul amikor a win7 kész
ott meg már csak 3-at kell kattintani és DISABLED :)
utána már príma a vinyó csak hát gáz hogy kb. fél éve minden nap meg kell ezt csinálnom
a WD meg szégyellje magát hogy így elkúrta ezeket az új vinyókat, azért meg még jobban szégyellje magát hogy rengetegen panaszkodtak erre és azóta sem csináltak semmi javítást...

képzelem hány ezer laptop lett ezért visszaküldve a szervizbe hogy akad a gép...
én is visszaküldtem 1x és visszakaptam hogy nincs semmi baja
ja mondom fasza ha ez normális működés akkor egyetek makkot
gondolom nem akarták kicserélni mert a WD is azt mondja erre hogy a vinyó jó...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#945) NPeete válasza TeeJay (#944) üzenetére


NPeete
tag

Na, eddig tartott a csoda, ugyanúgy megállt egy fél percre a letiltott APM-el is... Ahogy a többiek hozzászólásait meg olvasgattam, a wdidle3 se sokat segít azzal, hogy leállítja a vinyót is... Ebből az lesz, hogy visszarakom a régi lemezt. Ha külsőként használnám a rosszat usb-rackkel, akkor is ugyanúgy képes megakasztani a rendszert?

(#946) Wind-Storm válasza NPeete (#945) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Az APM letiltás az én Samsung notivinyómnál azt eredményezi, hogy 6-7 sec múltán parkol.
Minimumra vett APM-nél ki is kapcsol 6-7 sec múltán
Maxra vett APM esetén meg nem parkol.
Gondolom WD-nél is így van, csak még pluszban kell használni a wdidle3.exe-t.

(#947) shteer


shteer
titán

szombaton pattintottam be a WD20EARX hdd-t, másfél nap alatt 457-ig jutott - mire eszembe jutott, hogy anno a WD15EARS beüzemelését ezzel a kezeléssel kezdtem

most ez is megvolt - jó, hogy a pendrive-omon még mindig ott van a wdidle3 :)

..szerintem jónak tűnik

(#948) Wind-Storm válasza shteer (#947) üzenetére


Wind-Storm
őstag

:C

(#949) Core2duo6600 válasza TeeJay (#942) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Egyforma hdd énk van.
Én mondjuk usb keretben használom, így ott nem annyira idegesítő, hogy leáll, de várni kell amíg magára talál, ráadásul a mostani keretet, nem is látja a sentinel. ,így marad a leállás.
És nem is green ez a not hdd, ez a felháborító.
Rendszer hdd nek használhatatlan.

Bármiféle wdidle teljesen hatástalan rá, akármire is állítom.
Úgyanúgy leáll a motor is, az még hogy parkol nem is zavarna lévén, hogy hordozható hdd, de a motor leállással várhatna 10 percet, mint ahogyan a wd passpoertok is várnak kb ennyit.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#950) PhoenixK válasza Core2duo6600 (#949) üzenetére


PhoenixK
őstag

Nem lehet, hogy ott e keret elektronikája is bekavar? Én a bepakolnám egy gépbe kipróbálni direktbe...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.