Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) kukinyo válasza hackeeeee (#350) üzenetére


kukinyo
addikt

Igen kiírja.Nézd meg nyugodtan,nem muszáj állítgatni.Nem valószínű hogy állandóan futnia kellene.Egyszer átállítja és úgy marad.A HDS-nek sem kell állandóan futnia,akármit állítasz rajta az úgy is marad.

(#352) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Na, mindkét vinyómon (WD10EADS + WD20EARS) megcsináltam a wdidle3 /S300-as parancsot, de mivel CD-ről bootoltam, így a /R nem működött.
Idle Timer is Enabled and set to 300 seconds (5.0 minutes) Úgy látom, mindkettő rendben van.
Amúgy ezek a Smart értékeim.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#353) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Nálam jelenleg így néz ki a 2TB-os Samsung HD204UI: KÉP

Szóval arra gondoltam, hogy kicseréltetem inkább egy szintén 2TB-os WD20EARS-ra.

Mi a véleményetek? Érdemes szerintetek a WD-re cserélni, vagy inkább kérjek egy másik Samsungot?

(#354) attyska83


attyska83
csendes tag

Nekem 3 darab WD20ERAS van RAID5-be. 203 órásak.. Azóta be van kapcsolva. Ez a számláló nekme 400 küröli érteket mutat. Viszont 1 nap után már csak 98 százalákosak voltak.. Egy hibás szektor van rajta(rajtuk)...
Mikor megvettem másnap megjelent ez a cikk :S

(#355) Anubis_9 válasza attyska83 (#354) üzenetére


Anubis_9
őstag

Nekem egy áramszünet után lett a rendszervinyóm 98%-os. (A lemez felületén található 3 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
- mondja a HDD Sentinel). Pont ment a gép, amikor ez történt. :((( Az előző hozzászólásomban ott a kép róla.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#356) kukinyo válasza attyska83 (#354) üzenetére


kukinyo
addikt

Ez a hiba jelenség már több mint egy éve fennáll.Normálisabb helyeken visszarendelik a terméket és nem különböző álca megoldásokkal akarják leplezni a hibájukat.Ha nem lenne ez a Samsung vs. Seagate dolog,lehet hogy soha nem kerül nyilvánosságra.

(#357) El Kebir válasza PhoenixK (#340) üzenetére


El Kebir
őstag

két nap alatt semmit nem változott a smart érték, nálam úgy látszik működik a disabled parancs... (remélem, azért kikapcsoláskor nem marad a felületen... :DDD )

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#358) kukinyo válasza El Kebir (#357) üzenetére


kukinyo
addikt

A smart értéken belül mi nem változott?

(#359) kircipeti válasza Anubis_9 (#352) üzenetére


kircipeti
senior tag

Hulye kerdes, de gondolom adatvesztest nem okoz az atallitas, ugye?

(#360) kukinyo válasza kircipeti (#359) üzenetére


kukinyo
addikt

Nem hüle kérdés. :) Nem okoz semmi ilyesmit.

(#361) Anubis_9 válasza kircipeti (#359) üzenetére


Anubis_9
őstag

Egyenlőre mindenem megvan, nem vettem észre, hogy bármi is hiányozna. :DDD Amúgy nekem sosem hallatottak a vinyók kattogó hangot, amikor újraéledtek... Néhányan erről számoltak be. Bár Seven alatt a merevlemez kikapcsolásánál SOHA volt beállítva az energiaellátások közt.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#362) Szipi


Szipi
aktív tag

Üdv. mindenkinek!

Nekem is van 3 HDD-m ami érintett ezzel a problémával: 2db WD15EARS(csak adattárolók ritkán vannak használva) és egy WD5000AADS(226 nap üzemidő és Load/Unload:18207).
Zavart a hang amikor kinnt van a fej parkolón(zúg kicsit) de nem gondoltam hogy ez ennyire gáz lehet.

Lenne egy olyan kérdésem hogy ha mindhármat rákötöm a gépre akkor egyszerre áttudom állítani őket(a parancsra mindegyik átáll vagy eggyesével kell bohóckodni velük)?
Meg még az is érdekelne, hogy az SSD-t ugye nem bolygatja meg, vagy inkább húzzam le addig?

üdv.
Szipi

(#363) Anubis_9 válasza Szipi (#362) üzenetére


Anubis_9
őstag

Csináld úgy, hogy mindent lehúzol, SSD-t is! Jobb a békesség! :DD Egyenként dugd rá a WD vinyókat, ha kész az egyik, húzd le és dugd rá a következőt. Majd kiírja a vinyó típusát és serial számát, tudni fogod, melyiket javította.

UI: most látom, más szerint egyszerre be lehet kötni az összes érintett WD-t...

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#364) pH03N1xM


pH03N1xM
tag

Start/stop countom 35000 felett (9 honap alatt, masodik vinyo a laptopomban SSD mellett, csak adatok vannak rajta). Ez egy WD6400BEVT, szoval nem green szeria, megis csinalja. A legidegesitobb, hogy win7 alatt filmnezes kozben (!) is eszebe jutott megallni. Mindjart likvidalom ezt csodalatos featuret belole. (hja, ez badsectoros lett nemreg az SSDm is (intel ssdsa2m160g2gc), pedig az sincs meg 1 eves sem... csodalatos a technika :)

SETVLC MACRO bfins \2,(a0){d0:\1} add.w \1,d0 move.l d0,\3 lsr.l #3,\3 add.l \3,a0 and.b #7,d0 ENDM

(#365) PhoenixK válasza Szipi (#362) üzenetére


PhoenixK
őstag

Egyszerre átállítja az összes WD vinyót, ami a gépen van. Személy szerint inkább lehúznám a nem érintett eszközöket a gépről!

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#366) palbence


palbence
tag

sziasztok, nálam egy wd15eads üzemel egy mybook essentialban és az a furcsa, hogy amikor használatban van, tehát másolok rá, vagy filmet nézek róla, akkor teljesen csendes. viszont ha olyan 10-15 másodpercig nem használom, akkor ilyen zavaró hangokat ad ki. amint azonban használatba veszem, abbahagyja. 10.6.7 os x alatt használom. mit tegyek?
előre is köszönöm a válaszotokat, üdv

(#367) EkSYS válasza pH03N1xM (#364) üzenetére


EkSYS
senior tag

intel ssd-n bad sector? :F
mennyi az iras/olvasas -od?

Eki - az eredeti

(#368) dabadab válasza pH03N1xM (#364) üzenetére


dabadab
titán

Ha leáll, akkor az nem ez, ott valami energiagazdálkodási félrekonfigurálás lesz. (Főleg, hogy nem is Green.)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#369) kukinyo válasza pH03N1xM (#364) üzenetére


kukinyo
addikt

SSD bad szektoros? Ilyenről még nem hallottam.Létezik ez? :F

(#370) pH03N1xM válasza dabadab (#368) üzenetére


pH03N1xM
tag

Pedig az volt, 4000 millisecre volt allitva. Most mar disabled. Ennyit arrol, hogy csak a green szeriat erinti a dolog.

SETVLC MACRO bfins \2,(a0){d0:\1} add.w \1,d0 move.l d0,\3 lsr.l #3,\3 add.l \3,a0 and.b #7,d0 ENDM

(#371) pH03N1xM válasza EkSYS (#367) üzenetére


pH03N1xM
tag

1,23TB az iras a HDD-n az intel ssd toolbox szerint. Olvasast nem meri, de ketlem hogy szamitana.

SETVLC MACRO bfins \2,(a0){d0:\1} add.w \1,d0 move.l d0,\3 lsr.l #3,\3 add.l \3,a0 and.b #7,d0 ENDM

(#372) pH03N1xM


pH03N1xM
tag

Hja, load/unload cycle countom 177379. Ez is csodaszep :P (meg mindig blue wd6400bevt)

SETVLC MACRO bfins \2,(a0){d0:\1} add.w \1,d0 move.l d0,\3 lsr.l #3,\3 add.l \3,a0 and.b #7,d0 ENDM

(#373) scope2007


scope2007
addikt

sikerült a következőkkel:
WD20EARS, WD15EADS

mindkettő /s300-ra lett állítva.. és gyárilag mindkettő valóban 8secen volt

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#374) Anubis_9 válasza scope2007 (#373) üzenetére


Anubis_9
őstag

A /R-es kapcsolón kívül más mód van arra, hogy megnézzük hány mp-en van aktuálisan? Pl. egy másik programmal? Én CD-re írtam ki és nem ment a /R... :((

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#375) pH03N1xM válasza Anubis_9 (#374) üzenetére


pH03N1xM
tag

Nekem CDn volt, es siman elinditva is kiirta, hogy mennyire van allitva (barmifele parameter nelkul - detto, mint /R-rel).

SETVLC MACRO bfins \2,(a0){d0:\1} add.w \1,d0 move.l d0,\3 lsr.l #3,\3 add.l \3,a0 and.b #7,d0 ENDM

(#376) Szipi válasza Anubis_9 (#363) üzenetére


Szipi
aktív tag

Köszönöm a válaszokat! :)

Rakötöttem mind a 3 HDD-t és lehúztam az SSD-t.
Mindegyiket átállította 8s-ről 5 percre.

(#377) TeeJay


TeeJay
félisten

2hónapos Acer notimba 640gigás WD6400BEVT vinyó van
most néztem HD Sentinelbe az értékeket... hát nem túl fényes
458óra üzemidő 26904 load/unload...
akárhogy nézem ez 58,7 óránként ami szerintem túl sok főleg úgy hogy amikor megy a gép mindig van valami uTorrent forgalom tehát ez a 26904 parkolás abban a kevés üresjáratban jött össze amikor a gép áll... furcsállottam is mindig hogy miért kattog a vinyó ilyen sűrűn.

na akkor nekem is át kell állítani az értéket úgy gondolom...
megjegyzésképpen a külső Samsung vinyóm ami szintén 640gigás ott csak 5ezer körüli parkolás van pedig az szeptember óta van meg, igaz ott nem is kell visszarángatnia a fejet mert az csak adatmentéskor van használva.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#378) hackeeeee válasza kukinyo (#351) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Holnap notizok, holnap megnézem az értéket. Egy kérdés hozzá, mennyinek kéne lennie, és mennyinél ajánlott állítani akkor 255-re?

Véleményem szubjektív...

(#379) TeeJay válasza TeeJay (#377) üzenetére


TeeJay
félisten

no sikerült 5percre állítani így már nem kattog folyton és a SMART-ban sem növekedik a szám ennyire. szerencsére nekem még "csak" 27ezret pakolt bele 2hónap alatt az még nem fog gondot jelenteni érzésem szerint. így most már sokkal jobb mert néha böngészés közben szinte megállt az élet a fej parkolgatások meg visszarántások miatt...
WD azért gondolhatott volna erre hogy nem 8másodpercre hanem mondjuk 30-ra teszi alapból...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#380) pH03N1xM válasza TeeJay (#379) üzenetére


pH03N1xM
tag

Nalam 4s volt a default...

SETVLC MACRO bfins \2,(a0){d0:\1} add.w \1,d0 move.l d0,\3 lsr.l #3,\3 add.l \3,a0 and.b #7,d0 ENDM

(#381) ixtom


ixtom
tag

WD3200BEVE laptop HDD, IDE csatolós (Scorpio Blue)
Alapból 8sec volt beállítva, inkább kikapcsoltam... 59 üzemóra és kb 100 felpörgés után ezer feletti a parkolás. :(
Most már nem növekszik tovább ilyen ütemben.

Kipróbáltam a fall sensort, továbbra is működik. -> Kirakja a fejet, ha rázkódást vagy esést érzékel (hallani is a kattanásokat, a Thinkpad APS szoftvere ki is jelzi). :)

(#382) TeeJay válasza pH03N1xM (#380) üzenetére


TeeJay
félisten

lehet nálam is mert elég hamar kattant a vinyó amint mindent kikapcsoltam...
most így már szuper :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#383) palbence válasza palbence (#366) üzenetére


palbence
tag

366-ra valaki? fontos lenne.

(#384) Wind-Storm válasza palbence (#383) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Zizegés?.. valószínűleg önteszt, nincs rá megoldás :)
Esetleg folyamatosan legyen használva némi adatfolyammal...

(#385) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Amúgy jó régi már ez a wd-s dolog, csodálom hogy most került a téma középpontjába..
Amint megvettem a green hdd-m (WD10EADS) máris feltűnt hogy bizonyos időközönként kattog és növekszik a SMART-ban az a bizonyos #225-ös adatmező, ezen kívül filmnézésnél tizedmásodpercre akadozott a kép és vele együtt a hang... WinXP rendszeren jelenleg is! hiába van 62 percre állítva ez a fejparkolgatós szórakozás.
Én még tavaly február környékén szereztem be ezt a terrás csodát, és rövid időn belül be is vetettem a wdidle3.exe /d kapcsolóját, és lám máris 3720 másodpercre módosította a parkolásig hátralevő tétlenségi időt. Tehát nálam nem kattogott /koptatta magát tétlenségében túl sokáig.. :)

Ennyiből állt.

(#386) Wind-Storm válasza gedikart (#334) üzenetére


Wind-Storm
őstag

A G-sense Error Rate adatmező csak statisztikai célokat szolgál.
Nem kell hurcolni sem, a legeslegkisebb mozgást is képes regisztrálni.. aztán csak úgy nő az értéke.
Amúgy semmit sem jelent..

(#387) kukinyo válasza hackeeeee (#378) üzenetére


kukinyo
addikt

Igen a 255 kikapcsolja

(#388) kukinyo válasza Anubis_9 (#374) üzenetére


kukinyo
addikt

Nézd meg ez mit mutat.

(#389) Anubis_9 válasza kukinyo (#388) üzenetére


Anubis_9
őstag

Időközben kaptam a tippet, ha kapcsoló nélkül írom be a wdidle3.exe parancsot, akkor kilistázza az infót. :R

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#390) hackeeeee válasza kukinyo (#387) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Megnézem, de tuti, hogy van valami a blue-val, 24-én 701 volt az érték, ma pedig 758.... 23-án pedig 637 volt.

Véleményem szubjektív...

(#391) kukinyo válasza hackeeeee (#390) üzenetére


kukinyo
addikt

Ott valami gáz van.Nálam is hasonló a helyzet és ugyancsak blue.
Lehet hogy ezekből is érint egy pár típust? :F

(#392) hackeeeee válasza hackeeeee (#390) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Elindítottam a progit, alapból így volt:

Jaaa megvan, manualy settings for testing, itt 128-on van.

Hát nem tudom, de előfordulhat... :\

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#393) kukinyo válasza hackeeeee (#392) üzenetére


kukinyo
addikt

A manual settings-be nekem is 128-on van.Az APM settings-be 255 vagyis kikapcsolva és a wdidle3 is kikapcsoltat mutat.

(#394) hackeeeee válasza kukinyo (#393) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát ez így akkor nem nagyon oké... :\

WDidle3-ban, hogy tudom megnézni?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#395) kukinyo válasza hackeeeee (#394) üzenetére


kukinyo
addikt

Beírod ezt:wdidle3.exe/R

(#396) hackeeeee válasza kukinyo (#395) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

"Idle3 Timer is enabled and set to 4.000 seconds."

Véleményem szubjektív...

(#397) kukinyo válasza hackeeeee (#396) üzenetére


kukinyo
addikt

4 másodperc.
Ha 5 percre akarod állítani: wdidle3.exe /s300
Ha ki akarod kapcsolni: wdidle3.exe /D
Ezzel leellenőrzöd: wdidle3.exe /R

(#398) rudeee


rudeee
őstag

Sziasztok!

Nálam három merevlemez is érintett a problémában (2xWD20EARS és WD15EARS). Azt szeretném kérdezni, hogy a lemezeken tárolt adatokat nézve történik-e valami, szükséges-e mentést készíteni, stb?
Mivel rengeteg adatom van a vinyókon, ezért remélem nem okozhat adatvesztést a firmware-ben való módósítás.
Tudna valaki konkrétumot mondani ezzel kapcsolatban?
A WD írásában és az itteni cikkben sem olvastam olyat hogy adatvesztés nem várható, illetve biztonsági mentés nem szükséges.
A firmware-ben való módosítás elméletileg nem okoz problémát, de jó lenne biztosra menni.

Üdv

(#399) hackeeeee válasza kukinyo (#397) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Átrakom 5 percre sztem, az már úgy sokat dob.. Asztali gépen is már sokat javult a dolog...

Véleményem szubjektív...

(#400) hackeeeee válasza kukinyo (#397) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hopp, nem raktam át IDE módba a vinyót, remélem az nem gáz. :) Ettől függetlenül megcsinálta...

"Idle3 Timer is enabled and set to 300 seconds. (5.0 minutes)."

Innentől majd figyelem... De ezek szerint, akkor érintheti a Blue szériát is a hiba... :U Sőt... Most megnéztem az értéket, 772... Most figyelni fogom majd, ha tovább nő drasztikusan, akkor letiltom.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.