Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3351) szaszlaci válasza King Unique (#3349) üzenetére


szaszlaci
addikt

Meglátásod szerint mi az oka, hogy egy mezei lemezleállítást nem mindig lehet oprendszerből szabályozni? SATA-n.

Loha: viszont annál sokkal-sokkal-sokkal-sokkal-sokkal halkabb is, mint azt te is nyilván tudod.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3352) Loha válasza szaszlaci (#3351) üzenetére


Loha
veterán

Vmennyivel halkabb, de az egytányéros 1TB-os WD Blue is gyakorlatilag hangtalan, de ha a hang a legfontosabb szempont, akkor az SSD-k verhetetlenek, és durván érződne a sebesség különbség, főleg Win10-en.

[ Szerkesztve ]

(#3353) szaszlaci válasza Loha (#3352) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nem valamennyivel, hanem százszor halkabb, össze sem lehet hasonlítani, főleg, ha van a tetején egy ólomlap pl. Hangtalannak meg baromira nem nevezném egyik vinyót sem, főleg nem a 3.5-öseket... Max ha ki van kapcsolva. :D

Az SSD meg drága, ha valamennyi hely is kell a fő adattáron. (A megbízhatóságuk meg még mindig bajos, gondolok itt a proci vagy a BGA-ja elszállására.)

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3354) Loha válasza szaszlaci (#3353) üzenetére


Loha
veterán

SZVSZ mazochizmus rendszernek 8 MB caches laptop HDD-t használni asztali gépben, ha nem kényszerből történik.

(#3355) marlowe66 válasza Loha (#3350) üzenetére


marlowe66
csendes tag

Persze tudom, hogy jóval lassabb de most eddig tudtam nyújtózkodni. Laptopom volt eddig és a 2 db WD HDD külső hdd-ént üzemeltek. Talán decemberben ha esnek az ssd árai akkor beruházok egyre de most addig ezek is tökéletesek. :)

(#3356) marlowe66 válasza szaszlaci (#3345) üzenetére


marlowe66
csendes tag

Ám lemértem, hogy ha megnyitom az egyik kötetet és nem nyitok meg rajta semmi fájlt akkor a felpörgés és a lemez leállása között kb 25 másodperc telik el. :)

(#3357) King Unique válasza szaszlaci (#3351) üzenetére


King Unique
titán

Az említett kék sorozat újabb modelljeinél alapból megvan ez a gyakori motorleállítás. Sőt, már korábban, más Windowsok alatt is téma volt ez. A megoldást pedig rendszerint a külső programok jelentették.

[ Szerkesztve ]

(#3358) szaszlaci válasza King Unique (#3357) üzenetére


szaszlaci
addikt

Jaa, hogy az APM-et állította, nem figyeltem. Az volt bennem, hogy a mezei menedzsmentet, amihez ugye minek külön program.

Loha: pedig a cache 8 MB fölött pont nem sokat számít. Szvsz egyáltalán nem lassú a notilemez rendszernek, cserébe nagyon halk, hűvös, kicsi és megfizethető. Ilyen noti Bluet évekig használtam asztaliban, amíg tönkre nem ment. Most egy Black van, érezhetően fürgébb, de semmi eget rengető.
Nyilván kinek mi a fontos, de ez a hatalmas sebességeltérés csak a fórumokon létezik. Pedig az a Blue egy gyorsnak mondott nagyvinyót váltott.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3359) Melorin


Melorin
addikt

Le lehet valahogy lassítani vagy halkítani ezeket a greeneket?

(#3360) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Viszonylag új dolog a parkolóvilla. Tényleg? :) videó

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3361) M3kk


M3kk
őstag

Valaki probalta a EZRZ szeriat (WD60EZRZ).

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#3362) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Hitachi HGST 5K1000 HTS541010A9E680 1 Terás notivinyó, első tapasztalatok.

USB házba raktam, SATA-n közvetlenül nem próbáltam. Csendes, hűvös. Ha a ház leállítja, ennél a Hitachinál is jó ideig forog még a lemez a lendületéből. Amelyik ház nem állítja le, és lehúzom az USB tápról, hamar leáll, bizonyára a generátor üzem miatt.

Ha végzett a fájlműveletekkel, úgy húsz másodpercig a parkoláshoz hasonló kattogásokat csinál, és az adatforgalmat jelző LED is villog. Ha ezt befejezte, vagy pl. Sentinellel csak frissítek, akkor kb. 5 mp várakozás után megy el parkolni. Más a hangja, ezt számolja, és ott is marad, amíg nincs hozzányúlva.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3363) Frischun


Frischun
csendes tag

Sziasztok!

Kaphatnék segítséget, hogy milyen programmal csináljak bootolható pendrive-ot, esetleg cd-t?
Illetve honnan tudom letölteni a wdidle3-at?
A régebbi linkek javarészt nem működnek és/vagy nem sikerült velük előbbre jutnom.
WD20EZRX-ről van szó.

(#3364) szaszlaci válasza Frischun (#3363) üzenetére


szaszlaci
addikt

Bootolható pendrive készítése

működne kéne

1. Rufus letölt,
2. FreeDOS floppy letölt,
3. előző pontban letöltött rar file kicsomagol, egy iso van benne,
4. Rufus elindít:

5. pendrive kiválaszt, azt fogja formázni
(Előlapra csatlakoztatva lehet, hogy nem megy.)

6. Pirossal karikázott rész, iso file betallóz,
7. INDÍTÁS

Régi wdidle 1.00 és 1.05 letöltés, melyikkel hogy működik.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3365) King Unique válasza Frischun (#3363) üzenetére


King Unique
titán

Vannak a bootolható pendrive elkészítéséhez korábbi leírások a topikban, csak rájuk kell keresni.

Egyébként szerintem a legegyszerűbb, ha letöltesz valami komplett ISO-t, amelyben benne van a wdidle3. Ilyen pl. a HBCD, UBCD, illetve utóbbi egyszerűsített változata. Én legutóbb ezt az utóbbit írtam ki pendrive-ra Windows alatt a Rufus segítségével.

Viszont a legtöbb ilyen megoldás rendszerint csak Legacy (BIOS-MBR) boot módban működik, ellenben UEFI-ben már nem! Tehát, ha pendrive-ról akarod indítani a fentebb említetteket, akkor Legacy módot állíts be!

(#3364) szaszlaci:
A 2. pontban említett zip fájlban egy .img fájl van, amit DD képfájl módban ír ki a Rufus (is). Annál pedig ilyesmi elrendezés lesz és pl. a wdidle3.exe fájt nem lehet bemásolni a gyökérbe, mert ehhez a kis partíción nincs elegendő tárhely.

[ Szerkesztve ]

(#3366) Frischun válasza King Unique (#3365) üzenetére


Frischun
csendes tag

Köszi a segítséget. De még mindig nem jó sajnos.
A UEFI biztos nem gátolhat, mert az én alaplapom még sima BIOS-os. (P35 chipset)
Az általad vázolt verziónál egyszerűen nem bootol be.
Bármit is állítok be bootolási opciókként/sorrendként, csak kiírja, hogy boot from CD/DVD és nem történik semmi.
Ha FreeDOS-t hozok létre majd rámásolom a wdidle3-at, akkor meg azt írja ki, hogy "invalid partition table".
Mindig csak az aktuálisan módosítani kívánt hdd van bedugva és IDE módban van.

(#3367) King Unique válasza Frischun (#3366) üzenetére


King Unique
titán

Hát pedig, ha pl. ezt kiírod a legelső opció szerint pendrive-ra, akkor annak normál esetben BIOS-os gépen simán bootolnia kellene. Legalábbis nálam működött és csak a boot sorrendet állítottam be.

[ Szerkesztve ]

(#3368) Frischun válasza King Unique (#3367) üzenetére


Frischun
csendes tag

Sajnos sehogy sem óhajt bootolni.
80 nap alatt 16ezer parkolásnál tart a merevlemez.

(#3369) szaszlaci válasza Frischun (#3368) üzenetére


szaszlaci
addikt

Másik PC-n se? Másik pendrájvval is érdemes próbálni, mert nem minddel megy. (Okot ne kérdezz.)

Egyébként nem értem ezt a "tömeges" "nem megy a boot pendrive" készítést.
Amikor nekem kellett, sose vacakoltam ilyesmikkel:
- formáz
- partíció aktívvá tesz, ha valami oknál fogva nem volt már azzá téve
- rámásoltam a command.com-ot, és a biztonság kedvéért az io.sys-t, és msdos.sys-t is.

Ez egyszer nem működött, mikor valamelyik Linux CD-kép "összegányolta" gondolom a partíciós táblát, na akkor használtam a Rufust, hogy helyrerakja. (De lehet, egy jó particionáló is elég lett volna, Easeus pl.)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3370) King Unique válasza Frischun (#3368) üzenetére


King Unique
titán

Hát pedig normál esetben ennek simán működnie kellene, mint említve volt. Ha nálad nem, akkor ilyenkor felmerül a pendrive, illetve az azon lévő partíció / fájlrendszer hibája is. Éppen ezért célszerű teljesen újraparticionálni a pendrive-ot pl. a diskpart segítségével (példa). Majd utána kiírni rá az ISO-t és megpróbálni bebootolni róla. Ha nem megy, akkor érdemes másik pendrive-val is kipróbálni. Valamint egyes PC-ken az előlapi USB-portok szoktak még fura dolgokat művelni, éppen ezért általában a hátlapi (alaplapi) portok használata javasolt!

Aztán, ha ennyire nem megy nálad USB-ről a bootolás, akkor opció az optikai lemez is. Ott az ISO-fájl kiírásánál sok mindent nem lehet elrontani. Megoldható külső programmal, de akár a Windows beépített eszközével is. A megfelelő boot sorrendet pedig nyilván ez esetben is be kell majd állítani!

[ Szerkesztve ]

(#3371) Frischun válasza King Unique (#3370) üzenetére


Frischun
csendes tag

Két pendrive-al próbáltam, egy régebbivel és egy meglehetősen újabbal is.
Mindig a hátsó portokon próbálgattam.
Kipróbálom a cd-s opciót is.

(#3372) King Unique válasza Frischun (#3371) üzenetére


King Unique
titán

Ha még egy ilyen házilag kreált MS-DOS boot pendrive esetében nem jön össze, az egy dolog. Bár megfelelően kivitelezve annak is működnie kellene. Viszont a fentebb említett ISO-k eleve bootolásra alkalmasak és csak ki kell írni őket USB-s tárolóra / optikai lemezre. Egyébként még az USB 2.0 vs. USB 3.0 port és boot eszköz is okozhat problémát, illetve általánosan 2.0-s verziókkal érdemes kipróbálni.

Ha egy CD / DVD lemezről sem tudod bebootolni, akkor ott valami nagyon nem stimmel... Egyébként pl. egy Windows telepítő elindul azon a gépen pendrive-ról / optikai lemezről?

[ Szerkesztve ]

(#3373) Frischun válasza Frischun (#3371) üzenetére


Frischun
csendes tag

CD-re való kiírással minden jól működött, Disabled lett mind a 4 merevlemeznél és azóta se hang, se parkolás. Köszönöm a segítséget. a Bootolhatatlan pendrivejaim meg örök rejtélyt hordoznak.

(#3374) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Sziasztok!

Az összefoglalóban (ami most eltűnt) az alábbi parancsok kerültek említésre:
wdidle3 /R - rendben
wdidle /S300 - szerintem hibás
wdidle /D - szerintem hibás

Szóval az első esetben "wdidle3", a másik kettőben "wdidle" szerepel. Szerintem az utóbbi kettőből hiányzik egy-egy 3-as szám.

Talán már másnak is feltűnt. Remélhetőleg megtörténik a javítás.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#3375) Z10N


Z10N
veterán

Nemreg kerult hozzam egy wd5000aads ezzel a hibaval, illetve allandoan fagyasztotta a rendszert es belassult minden. Emellett a hdd ilyenkor 100% terheltseget mutatott. A deaktivalas utan megszunt a fagyas es a rendszer belassulas, de meg mindig 100%-ra terheli a hdd-t neha es ilyenkor belassul a hdd peldaul masolasnal, illetve kozben megy egy 1080p video stresszelesnek es neha dobja a frame-t. Szoval nem tokeletes, de mukodik. Tipp, hogy miert lassul be neha par szaz KB/sec-re, illetve miert terheli meg mindig?

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#3376) Loha válasza Z10N (#3375) üzenetére


Loha
veterán

Valszeg gyenge és/vagy rossz szektorok vannak a HDD-n, ellenőrizd a S.M.A.R.T. értékeit vmi erre alkalmas szoftverrel (pl.: Hard Disk Sentinel).

[ Szerkesztve ]

(#3377) Z10N válasza Loha (#3376) üzenetére


Z10N
veterán

Azt nyilvan irtam volna, szoval a hds 100/100 es nincs hiba. A load/unload cycle megallt a novekedesben. A Raw Read Error Rate novekszik folyamatosan, gondolom ezert is dobja a frame-t es lassul be masolasnal. Tobb sata porton es tobb kabellel, sot masik gepen is teszteltem, szoval magaban a hdd-ben van meg valami hiba.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#3378) Loha válasza Z10N (#3377) üzenetére


Loha
veterán

Futtass le egy részletes öntesztet (több óra is lehet mire lefut), ha hiba nélkül végigmegy, utána jöhet egy felület teszt (olvasás teszt), ott látszódni fog hogy hol vannak a lassan olvasható szektorok.

[ Szerkesztve ]

(#3379) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Hitachi HGST 5K1000 HTS541010A9E680 1 Terás notivinyó bekerült rendszernek. WD Black 2.5 750 GB után durván hangtalan. Sebesség is teljesen jó, normális oprendszernél teljesen elég, eszembe sincs SSD-t venni.

Ez 5 mp múlva megy parkolni, reggeltől estig össze is szed kb. 500-at.
A quietHDD apró program mindenfajta állítgatás nélkül megldotta. Valaki írta, hogy nem tudta rávenni, hogy magától elinduljon. Nekem minden gond nélkül sikerült, beraktam a parancsikonját az Indítópultba, és ennyi, háttérben indul, fut.

A HD Sentinel természetesen ne fusson, mert esetleg az is képes lehet blokkolni a parkolást.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3380) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

3.5 év alatt 186 ezer parkolás az mennyire durva? WD green 3TB.

(#3381) worxland válasza BaLee (#3380) üzenetére


worxland
addikt

.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#3382) worxland válasza BaLee (#3380) üzenetére


worxland
addikt

Nem rossz, nekem notivinyó pár (2-3) év alatt összeszedett kábé 600 ezret (24/7-ben ment), mondjuk bele is halt. :D
Ki is kerestem:
[link]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#3383) BaLee válasza worxland (#3382) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Azért kérdeztem, hogy érdemes-e vele bíbelődni. Azt látom, hogy 300 000 van megadva a data sheeten.
Ez mit jelent? Hogy ennyit garantálnak?

(#3384) worxland válasza BaLee (#3383) üzenetére


worxland
addikt

Bíbelődés: ha nem akarod sokáig használni, akkor nem kell foglalkozni vele, ha igen, akkor jó lenne.
Gari: nem hiszem, hogy erre adnának garanciát, inkább csak tájékoztató jellegű.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#3385) excalibur36


excalibur36
senior tag

Sziasztok!

Van egy Sinology NAS-om amibe WD red (2.5") winyót tettem.
Ebben az esetben kell foglalkoznom a parkolás mumussal, vagy nem?
Illetve érdemes lehet beállítani ia NAS-ban, hogy bizonyos tétlenségi idő múlva kapcsolja li a merevlemezt?
Ezt be lehet állítani 10 perc és egy óra idő közökkel?(ha igen mennyire állítsam?)

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#3386) XIII Ramses


XIII Ramses
aktív tag

Sziasztok!
Létezik, hogy a nemrég vásárolt wd40purz winyóm parkol? A gép max 10x volt kikapcsolva, mert általában állandóan megy, mégis 183 parkolás 44 nap üzemidő után... Vagy a windows lekapcsolja a hdd-t egy idő után és ezért parkol?

[ Szerkesztve ]

(#3387) ETOM


ETOM
addikt

Sziasztok!
Ezen érdemes lenne megpróbálnom változtatni? [kép] [kép]

:R

[ Szerkesztve ]

(#3388) ozzy711 válasza ETOM (#3387) üzenetére


ozzy711
őstag

A Hitachi vinyóm 378 ( 3300 indulás ) nap alatt parkolt ennyit. A Toshiba P300, 115 nap alatt 490-nél tart. Ez kicsit sok.

[ Szerkesztve ]

(#3389) ETOM válasza ozzy711 (#3388) üzenetére


ETOM
addikt

:R Én is erre jutottam reggel átraktam 300-ra az értéket így most megállt 3000-n.

[ Szerkesztve ]

(#3390) abdulka1


abdulka1
őstag

Sziasztok!

Olvastam, hogy a WD Blue WD10EZEX, nem viszi túlzásba a parkolást.
Most mégis az ellenkezőjét tapasztalom. Mi okozhatja?

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#3391) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Hitachi Travelstar Z5K1 1TB HTS541010B7E610

Külső kínai USB3 házban próbáltam. Mint az "előd" Hita, ez is kb. öt másodperc múlva megy parkolni, és ott is marad.
Ez talán még a korábbi típusnál is halkabb, hihetetlen, mennyire csöndben van.
Ez állítólag SMR technológiás, ennek ellenére nem vettem észre lassulást az USB 3 kapcsolaton keresztüli ~90 MB/s gyakorlati tempó mellett, nagyobb adatmennyiség után sem. Utána sem dolgozik, ha kész a másolás, leválasztható.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3392) Krystal_s válasza szaszlaci (#3379) üzenetére


Krystal_s
addikt

és még azoktól is kérdezném, akik használják a quietHDD-t. :)

A gyakori parkolásokra évek óta a HDSentinelt használom, ami csak úgy működik, ha Lemezfigyelés részen beállítom, hogy megakadályozza a HDD leállást. A Fejlett energiagazdálkodásban hiába állítom 255-re, szinte azonnal visszaugrik alapra (128).
Állítólag ez a driver miatt van. Alap Windows driverrel lehetne állítani 255-re.

Tegnap kíváncsiságból elindítottam a quietHDD-t. Kis idő után bezártam. Azóta (1 napja) csak 1x parkolt a HDD. Lehetséges, hogy ez a kis program hiába zárom be, akkor is hatással van a parkolásra és nem kell folyamatosan futnia a következő Win újraindításig? :F

(#3393) Z10N


Z10N
veterán

WD3200AAKS-nel talalkozott mar valaki ilyennel?

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#3394) mexel


mexel
veterán

:( Most akadtam bele ebbe a topikba és jó hogy it van, köszi. Éppen 2 db wd greenem megy a gépben háttérnek kb egy éve. Megnéztem és 15000 felett a parkolás. Azt hiszem mennek e gépből, nem tudom bíbelődjek-e a bootlemezzel és fw módosítással.

(#3395) ElektrikusDE válasza mexel (#3394) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Nem kell vele foglalkozni, a 15000 nem is sok.

Esetleg HDS-nel beállítod hogy sohase álljon le.

Ui:

HDS rákeresel itt a fórumon.

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#3396) mexel válasza ElektrikusDE (#3395) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm az infót! Amint van időm nézem is. De ez nem szokott gépben lenni, általában szekrényben pihenő tároló csak és akkor veszem ki amikor kell valami róla, valószínűleg így is marad

(#3397) miti5


miti5
tag

Hu de kihalt ez a téma.... Olvastam az összefoglalót ,kérdés csak annyi lenne, WD vinyónál teljesen biztosan akkor nem lehet egyszerűen kikapcs. ezt a parkolás dolgot?nekem most haldoklik egy blue-m, az 330ezret parkolgatott :) :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.