Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) Wind-Storm válasza TeeJay (#1449) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ami azt illeti elég kései cikk... Én már a megjelenése előtt egy évvel tudtam erről és át is állítottam.
Csak kíváncsiságból: G-szenzor érzékenységét nem lehet kalibrálni amúgy (APM/AAM résznél)? Mert még az is parkoláshoz vezet elvileg ha túl érzékeny és egy kicsit is megmozdul a drive.

[ Szerkesztve ]

(#1452) Patice válasza Pazolini (#1450) üzenetére


Patice
nagyúr

Fentebb írtam, hogy nálam is volt probléma két notivinyómmal, asztali gépben.

Az egyikről én is torrentezem. Annál is nőtt a parkolások száma, holott folyamatos az adatforgalom róla. Hogy lehet? Ahogy írtad. HDD cache + ha van virtuális memória + RAM ezekbe mindbe rak fájlokat ideiglenesen a torrent is.

Pár hsz.-szel feljebb linkeltem is egy megoldást. De a témaindító cikkben le is van írva hogy hogyan kell, de megteszem én is:

1. Letöltöd ezt a bootolható CD .iso-t.
2. Kiírod egy (újra)írható CD-re.
3. A gépedben (BIOS-ban) átállítod a boot sorrendet, hogy CD-ről induljon először.
4. Szintén a BIOS-ban átállítod a HDD-k vezérlését IDE módba. (Ha abban van, akkor nem kell megváltoztatni.)
5. Gépet leállítod, lehúzod a többi vinyót az alaplapról (ha van több is) és csak azt az egyet hagyod bekötve, aminél végre akarod hajtani a műveletet.
6. Elindítod a gépet, ha jól csináltad akkor boot-ol a CD-ről. Bejön a menü, kiválasztod a HDD könyvtárban a WDIDLE3 programot (csak az van benne).
7. Miután elindult megnézed mi a helyzet. Beírod a parancssorba:
wdidle3 /r = kiírja, hogy most milyen értéken van.
wdidle3 /d = kikapcsolja ezt a funkciót.
wdidle3 /r = újra megnézed, hogy mit ír ki. Ha "disabled", akkor ki lehetett teljesen kapcsolni, ha nem, akkor egy szám lesz a sor végén, ami másodpercben adja meg a parkoltatás idejét.
8. Parancssorba beírod, hogy "ubcd" --> visszalép a menübe.
9. "reboot" parancs. Ilyenkor a BIOS-ban vissza is tudod állítani a dolgokat egyből.

Remélem segített.
Üdv:

Patice

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1453) szaszlaci válasza Patice (#1440) üzenetére


szaszlaci
addikt

Az valójában nem disabled, hanem 3720 másodperc. Ha ezt lekérdezed egy régebbi verziós wdidle-vel, az még másodpercben fogja kiírni. (Csak a tisztánlátás végett, mert használat szempontjából nem igen számít.)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1454) vesztes


vesztes
csendes tag

sziasztok
Olyan belső HDD-t keresek asztali gépbe (2 TB), amelyikben nincs parkolás+motorleállás.
A WD-ben nem bízok, mert aki ilyen elmebeteg dolgot művel (8mp), az milyen minőségű HDD-t készíthet?
2 évente csere, mert mechanikája elromlik?

[ Szerkesztve ]

(#1455) CoolBoy323 válasza vesztes (#1454) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

2 gbos hdd nincs :))

(#1456) szaszlaci válasza vesztes (#1454) üzenetére


szaszlaci
addikt

Gondolom 3.5".
Hitachi, Toshiba?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1457) Patice válasza szaszlaci (#1453) üzenetére


Patice
nagyúr

Én 1.05-össel csináltam. Az írta ezt.

De a 4 másodperchez képest a 3720 kicsit megnyugtatóbb érték az élettartam szempontjából. :)

Ennyi idő alatt meg csak hozzányúl egy asztali gép egy vinyóhoz. Legalábbis nálam elég nagy valószínűséggel hozzá fog.

(#1454) vesztes:

Én WD RED sorozatú vinyót ajánlanék. Nem találtam a tulajdonságai között, hogy használná az IntelliPark funkciót, mert 24/7-re lett tervezve NAS-okba elsősorban. De szerintem asztali gépekben is jó. 5400 és 7200 rpm között állítja magának a fordulatszámot, ahogy igény van rá. :)

Igaz, hogy drágább egy sima 2 TB-osnál, de szerintem megéri a felárat (ja és 3 év garis). :))

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1458) worxland válasza Patice (#1457) üzenetére


worxland
addikt

" 5400 és 7200 rpm között állítja magának a fordulatszámot, ahogy igény van rá." - felejtsétek már el ezt a baromságot...

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#1459) Patice válasza worxland (#1458) üzenetére


Patice
nagyúr

Miért? Miről nem tudok? Világosíts föl kérlek!

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1460) szaszlaci válasza Patice (#1459) üzenetére


szaszlaci
addikt

Semmi állítás, valahol a kettő közötti értéken forog fixen, és annyi.

Egyébként ha sok garit akarsz – ami szerintem az egyik legfontosabb – akkor ott a Black sorozat, azokat öt évvel adják.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1461) brd válasza Patice (#1459) üzenetére


brd
nagyúr

Pl. innen, ez a lényeg:

A fine-tuned balance of spin speed, transfer rate and caching algorithms designed to deliver both significant power savings and solid performance. For each WD Green drive model, WD may use a different, invariable RPM. (Apróbetűs rész alul.)

Mindegyik fix sebességgel forog, de a családon belül eltérhet az egyes modellek (darabok?) fordulatszáma.

The only real valuable thing is intuition.

(#1462) Patice válasza szaszlaci (#1460) üzenetére


Patice
nagyúr

Csak többet eszik, hangosabb és jobban rezeg. Azt nem 24/7-re találták ki. Az az Enterprise kategória = Raid Edition-ök. Vagy a NAS-ra optimalizált RED. Nekem elég a 3 év is. Ennyi idő alatt lehet cserélem is a NAS-ban őket majd nagyobbra. Utána meg jók lesznek háttértárnak, másolatoknak. Ameddig bírják. :))

(#1461) brd:

Red sorozatról van szó nem a Green-ről.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1463) Patice válasza brd (#1461) üzenetére


Patice
nagyúr

De igaz, a Red-eknél is ugyan ezt írja az apró betűs:

"A fine-tuned balance of spin speed, transfer rate and caching algorithms designed to deliver both significant power savings and solid performance. For each drive model, WD may use a different, invariable RPM."

OK. Akkor nem változtatja a sebességét. Én kérek elnézést. :R

A lényeg nekem, hogy kussban legyen, bírja NAS-ban és ne rázkódjon. A fogyasztása is szimpatikus.

Majd beszámolok róla. De nem ebben a topikban.

Peace

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1464) szaszlaci válasza Patice (#1462) üzenetére


szaszlaci
addikt

Persze, a döntés a tied. Viszont az egy dolog, hogy mibe szánják. – illetve ajánlják a marketingesek. De azt sem árt számításba venni, hogy amiben a gyártó biztos, arra talán több garanciát mer vállalni. (Ettől függetlenül most Toshibát vennék.)

Ha pedig a zaj és a fogyasztás van előtérben, akkor 2.5". 1 – 2 Wattal beérik. A vicc pedig, hogy az 1 Terás daraboknál nincs is különösebb árkülönbség..
(Olyan finomságokról már nem is beszélve, hogy például elég nekik 5 Volt, amit az egyszerűbb tápok sokszor stabilabban tartanak.)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1465) Patice válasza szaszlaci (#1464) üzenetére


Patice
nagyúr

Agyaltam sokat, hogy notivinyókból csinálok NAS-t. De kell a nagy tárhely. 2 TB-os notivinyó meg még túl drága. Ill. nem tudom, hogy a vastagsága miatt be tudnám-e szerelni. :D

Synology kis NAS-a meg egy két szolgáltatást nem tud a "nagy"-hoz képest.

Az a 4 + 4 W nem fog zavarni 2 + 2 helyett. :)

A több garanciát csak azért vállalják azokra, mert azokat többet tesztelték. Ami szintén pénz.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1466) Wind-Storm válasza Patice (#1465) üzenetére


Wind-Storm
őstag

wdidle3_1_05-tel csináltam egy lekérdezést, és 62 percet írt ki beállított értéknek (igaz ezt még a régebbi verziójúval állítottam ezt be rá).
A [régebbi verzióval] tudnál nekem egy lekérdezést eszközölni? :B Kíváncsi lennék rá.
Én evvel az újabb verzióval jelen pillanatban nem kockáztatnék meg egy disable-t ráküldeni a drive-omra.

Végső soron két dolog miatt fordulhat elő amiért nálad disabled-et ír:
1. Az újabb program ténylegesen kiiktatja az időzítőt ennél a típusnál(?).
2. A drive-jaidon az újabb modelszámmal együtt valószínűleg egyben újabb fimware is van, ami miatt ez esetlegesen lehetséges lenne akár a régebbi verzióval is.

Ezt nézd meg a tieden is légy szíves. :)

[ Szerkesztve ]

(#1467) Wind-Storm válasza Wind-Storm (#1466) üzenetére


Wind-Storm
őstag

ami miatt ez esetlegesen lehetséges lenne akár a régebbi verzióval is.
Mármint a disabled-re állítás a régebbi wdidle3 programmal.

(#1468) Pazolini válasza Patice (#1452) üzenetére


Pazolini
senior tag

Ismered Mucsi Zoli dumáját a villanyszerelős jelenetben (mielőtt megb....őt az áram) ?
Ne g...cizzél már Sanyikám, ma kezdtem???

No, szóval nem kellett volna iskolásan leírni itt az idle-s cuccot :o , amikor:
- alap, hogy megnézi az ember az 1ső hsz-okat;
- pár hsz-sal előbb jelzem, hogy egy másik vinyón megcsináltam sikerrel (a nyár közepén);
- ennél az új vinyónál széles körben, wd angol fórumában is, vita zajlott (linkeltem), s ezért várnék vele, de addig se parkolgasson, vagyis alternatív megoldás kell;
- most jelzem, hogy a sentinelét ismerem;
- nagyobb (pár megás) adatforgalomnál nem parkolgat, ha torrentezik (ezt is jelzem)

De azért köszönöm, más fórumozók nevében is a leírást, olyanok nevében, akik nem olvasnak szívesen vissza... :C

(#1469) Patice válasza Wind-Storm (#1467) üzenetére


Patice
nagyúr

Amint lesz időm kipróbálom, megnézem.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1470) Patice válasza Pazolini (#1468) üzenetére


Patice
nagyúr

Látod, én sem olvastam kellő képen vissza ezért írtam le. :R Többek közt azért is, hogy más is tudja hasznosítani, ha ugyan olyan lusta volt alaposan visszaolvasni, mint én. :D

Alternatív megoldás: folyamatos videólejátszás. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1471) Pazolini válasza Patice (#1470) üzenetére


Pazolini
senior tag

Alternatív megoldás: folyamatos videólejátszás.
:DDD
Semmi gond, kolléga,
nem árt az ismétlés!

Torrentkliensen kikapcsoltam a gyorsítótárazást, és ez sem képes megszüntetni a parkolgatást!
Akkor hogy is van ez az IntelliPark szolgáltatás. Mindjárt írok a WD-nek, egyébként ott a fórumban sok az aktivista, fizetett pártfogó, majd ők magválaszolják...
Persze bennetk is bízom! :K

Addig is ráersztem a Sentinel figyelőjét. :((

(#1472) Wind-Storm válasza Patice (#1469) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Türelemmel várom a fejleményeket. :R

(#1473) Pool_


Pool_
tag

Sziasztok!
A fórumot olvasgatva arra az elhatározásra jutottam hogy egy 2.5-ös 1TB-os toshiba winyót (MQ01ABD100) fogok vásárolni a HTPC-mbe a kinézett wd blue helyett, mert előtte is volt egy 500GB-os wd blue winyóm ami kattogott mint a bolond állandóan, és szét idegelt.
Beraktam a toshiba winyót, és ugyanúgy kattog mint a WD kattogott előtte. (na jó, más hangszínen, de talán még sűrűbben is). Bár le tudtam tiltani az APM feltolásával a kattogást, de ehhez is minden indításnál egy programot kell elindítani ami átállítja ugye. Tehát ha valaki azért venne toshiba 2.5-ös winyót mert itt azt olvasta hogy az nem kattog egyáltalán (mint én), az inkább ne tegye mert csalódni fog (mint én). Nem tudom ezek után melyik márkát érdemes választani 2.5-ös vinyónál hogy ne legyen ilyen probléma, mert úgy látszik ez a standard már...
Ja és még annyit hogy akkor is kattog APM állítása nélkül ha éppen erősen használatban van (értsd: másolok róla folyamatosan), szóval itt még üresjárati parkolásról sincs szó..

[ Szerkesztve ]

(#1474) CoolBoy323 válasza Pool_ (#1473) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

nekem is toshiba belső van a külső A-DATA vinyómban, és én még nem hallottam "kattogni"

(#1475) Pool_ válasza CoolBoy323 (#1474) üzenetére


Pool_
tag

Én kettőt vettem belőle és mind a kettő ezt csinálja. Bent is és usb-s külső tokban is.

(#1476) CoolBoy323 válasza Pool_ (#1475) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

de mégis hogy, milyen hangot ad ki, mitől függ?

(#1477) Pool_ válasza CoolBoy323 (#1476) üzenetére


Pool_
tag

Kattan egyet, pont úgy min mikor parkol a fej (annyi hogy nem add mellé olyan "tányérleállós" hangot mint a WD adott, csak kattan egyet). Nem függ semmitől, pár másodpercenként megtörténik. Néha ha olyanja van kihúz 20-30 mp-et is, aztán percekig kattog 5-6 másodpercenként (nem mértem). Torrent folyamatosan megy rajta, szóval idle nemigen van, lehet hogy idleben nem csinálná.

(#1478) CoolBoy323 válasza Pool_ (#1477) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

nekem kikapcskor kattan egyet, meg bekapcskor, és csókolom, ennyi...

érdekes... mindjárt megnézem milyen vinyó van a cuccosban...

TOSHIBA MQ01ABD100

szóval ugyan az XD

[ Szerkesztve ]

(#1479) Pool_ válasza CoolBoy323 (#1478) üzenetére


Pool_
tag

Az tényleg érdekes akkor, de ettől még létező a probléma, legalábbis ennél a kettőnél amit én vettem biztosan.
És mivel az APM emelése megoldja, még az sem lehet hogy más zajt hallok ki, vagy hogy hibás lenne mindkettő.
HD Sentinelben is pár perc használat után már százas nagyságrendű volt a Load/Unload Cycle Count, szóval biztos hogy ez a zaj forrása.
Elképzelhető gondolom hogy a régebbi szériákban ezt még nem így csinálták, ebben meg amit én vettem (már) igen.

[ Szerkesztve ]

(#1480) CoolBoy323 válasza Pool_ (#1479) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

nyáron vettem az enyém, így nem hiszem h régebbi széria lenne...

lehet az enyém azért nem parkol, mert a TVre van dugva, és szereti? :D

(nem állandóan használom, csak néha megy a timeshift és a pvr)

(#1481) King Unique válasza Pool_ (#1473) üzenetére


King Unique
titán

Hoppá,hoppá... :Y ,pedig pont emiatt ajánlgatták,én is wd blue helyett ilyet készültem venni külső usb rackbe,de akkor még várok vele... :D
Van 2,5" külső Iomega Egom,Toshiba MK1059GSM (MQ elődje 3 tányér) és annál én is megfigyeltem,h eléggé emelkedik Sentinelben LUCC számláló,napi pár óra használattól 100-200-at.
Amúgy ezt leszámítva milyen a kicsike külső rackben,melegedés,szekvenciális értékek usb3-on :F

Akkor mégse rossz annyira a kék scorpio,v esetleg Hitachi marad ,arról infója vkinek ?

[ Szerkesztve ]

(#1482) szaszlaci válasza King Unique (#1481) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hita 5K750 750 Gigásom volt, az azonnal parkolt. De olyan hamar, ha valamiért a másolás alatt megröccent egy pillanatra, már akkor is.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1483) King Unique válasza szaszlaci (#1482) üzenetére


King Unique
titán

Az cumi... :U ,akkor mi van még Seagate-Samsung (annál 8s-et olvastam), gyári Seagate (ST91000420AS) meg nehezen beszerezhető....
Amúgy nem kell túllihegni ezt a fejparkolást,főleg külső adattár nak használva :N ,WD-k sokat bírnak (mondta inyó topic szaki),meg legalább vkinél állítható,ki is kapcsolható. :)

[ Szerkesztve ]

(#1484) togeti


togeti
tag

Sziasztok,
Nem találtam a vinyómat tiltólistán, de kíváncsi lennék a tapasztalatokra:

WD Caviar Green 1TB Sata3 64mb Cache WD10EARX-00N0YB0
S/N: WCC0S0162064
Product of Thailand

Az EZRX az újabb típus, de arról sem találtam sok mindent. Alapvetően adattárolásra kell, nem rendszernek, tehát az ilyen tapasztalatoknak jobban örülnék. Parkolópálya, motorhiba, fejsérülés, kritikus hibák előfordulnak?

(#1485) szaszlaci válasza togeti (#1484) üzenetére


szaszlaci
addikt

Van egy olyan gyanúm, hogy ezek a Green-ek még működő selejtek, amik a kék sorozatba már nem fértek be, ezért eladják csökkentett igénybevételű konstrukcióként.
Tudtommal a zöldek mind parkolnak keményen.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1486) TeeJay válasza Pool_ (#1473) üzenetére


TeeJay
félisten

ez fura mert amit én is vettem két MQ01ABD500 vinyót egyik sem kattogott, teljesen jó volt
nem lehet hogy te másvalamit hallasz kattanásnak?
a fejet mozgatja a tányér felett ide oda de a kattanás az nagyon határozott és erős mikor a parkoló villára csapja fel a fejet, kétlem hogy a WD-től is sűrűben csinálná ezt

illetve ha fejparkolást csinálna akkor növekszik elég sűrűn a S.M.A.R.T.-ban a Load/Unload Cycle Count mező.
azt nézd meg HDSentinellel naponta és meglátod 1nap alatt hány ilyen fejpakolás történt.
persze nem árt ha figyeled a Power On Time Count értékét is és láthatod hány üzemóra van a merevlemezben illetve hány üzemóra alatt hány fejparkolás történt.

szerintem az sem fog kattogni csak félrehallottál valamit :))

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1487) TeeJay válasza CoolBoy323 (#1478) üzenetére


TeeJay
félisten

elárulnád nekem hogy mi a típusa annak az ADATA küldő HDD-nek amiben ez a fajta Toshiba merevlemez van?
érdekelne mert tervezek még venni egyet és a mostani ADATA-ban nekem is Toshiba van de az még 2darab 375gigás tányérral (750gigás vinyó)

köszi

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1488) Pool_ válasza TeeJay (#1486) üzenetére


Pool_
tag

A kattogás az sajnos tényleg kattogás, és mint írtam a load count növekedett is ezerrel. És mivel az apm növelése után abbamaradt, számomra egyértelmű hogy ez biza a fejparkolás kattogása.
Igazából kár is okokat keresni, nekem aztán mindegy hogy mitől kattog ha kattog, hiszen azért cseréltem le a wd-t hogy ne kattogjon. Mégis ugyanúgy kattog, ha nem jobban.

[ Szerkesztve ]

(#1489) Pool_ válasza Pool_ (#1488) üzenetére


Pool_
tag

De ha gondoljátok szívesen felveszem holnap hogy mit művel apm emelés nélkül.

(#1490) TeeJay válasza Pool_ (#1488) üzenetére


TeeJay
félisten

hol vetted?
le tudnád fotózni a tetejét?
csak van egy tippem hogy a Toshiba notivinyókat is több helyen gyártják már
amit én vettem az "made in taiwan" volt
2év garival zonacomp és nem kattog :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1491) Patice válasza Wind-Storm (#1466) üzenetére


Patice
nagyúr

Megnéztem, a firmware ugyan az:

Viszont kell majd egy kis aktív hűtésről gondoskodnom, mert elég melegek: 44-45 fok. Hosszú távon ez nem lesz okés.

A 193-as értékek csak annyival növekedtek mindkét vinyónál, amennyiszer be lettek kapcsolva. :C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1492) Pool_ válasza TeeJay (#1490) üzenetére


Pool_
tag

Csináltam egy videót gyorsba, rajta van az is hogy hol gyártották, meg hallatszik a kattogás is. Meg az is hogy miután felnyomom a pma-t, megszűnik: [link]
Mindenesetre szerintem elég szégyen az hogy különböző gyárból különböző winyók jönnek ki. És most nem arra gondolok hogy más alkatrészekből vannak, hanem hogy máshogyan működnek...
Aqua-ban vettem egyébként.

(#1493) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Az itt a baj, hogy már minden gyártó szorosan vagy közvetetten összefügg az összes többivel. Mindenki adott már vagy vett gyárat a másiktól, és ez nem olyan, mintha egy kombinált fogót adott volna át. A munkások, a technológia, a vezetőség, (a MEO) nem cserélődik ki, csak bizonyos mértékben. Innentől fogva nem lehet tudni, hogy egy akármilyen matrica alatt mit fogunk kézhez kapni.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1494) CoolBoy323 válasza TeeJay (#1487) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Adatlapaom... :P

HD710 1TB /sarga :)) /

@Patice: van egy felesleges, hibatlan HDD hutom jo aron ;)

[ Szerkesztve ]

(#1495) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

picit sok, nem? :O

25nap, 2 óra a becsült működési idő, és 384x indult

(Samsung HD502HI-nál nincs is ilyen értéksor...)

[ Szerkesztve ]

(#1496) Wind-Storm válasza Patice (#1491) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Aham, köszi. :)
A régebbi wdidle-re is kíváncsi lennék még, ha ki tudnád írni pendrive-ra mondjuk.

S/N számot illetően nálam nem "WD-" kezdetű, valamit variáltak evvel is.

(#1497) togeti


togeti
tag

WD hibákat (parkolópálya,...) milyen tesztekkel lehet szűrni? Még szűz a vinyó és nem szeretnék addig adatot tárolni rajta, amég nem tuti, hogy jó. HD sentinel és everest összes teszt megteszi vagy van valami speckó progi?

(#1498) King Unique válasza CoolBoy323 (#1495) üzenetére


King Unique
titán

Ej ha.... :Y ,ezek szerint elég gyakorta kicsapja,akkor ennél is vsz x sec-re lehet állítva,nem percekre... :D
Akkor ez is hasonló,mint régi Toshiba az Iomega 2,5"-ben, 19 nap, 3 óra (fél éves sincs)

WD My Passport 1 TB (WD10TPVT belső), 75 nap,19 óra (2 éves)

Régi 250-es My Passport , 86 nap,14 óra (4 éves, egy ideje csak áll,nem nyúzom):

Látszik régebbi kék scorpió (WD2500BPVT) ,mintha alapból többet parkolna,mint újabbak,de nincs vele semmi gond,100/100 :) ,sőt mintha 1 TB WD kevesebbet csapkodná,mint MK..Toshiba,v a tiedben lévő MQ...,szal nem kell szidni annyira,lehet végén még új WD-t veszek,+ újabb wdidle3 progival még lehet ki is lőhető. :K

[ Szerkesztve ]

(#1499) CoolBoy323 válasza King Unique (#1498) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

én meg vigyáztam, h ne terheljem a folytonos timeshift-tel, de az talán fele ilyen káros...
vagy a fene se tudja mi a jó :(

ki lehet vajon kapcsolni ezt a csapkodást?

(#1500) Pazolini válasza King Unique (#1498) üzenetére


Pazolini
senior tag

Valahogy úgy értem félre a hozzászólásodat :DDD , mintha külső vinyón is meg lehetne már csinálni a DOS-os program újabb kiadásával a beálítást. :F

Korábban csak direktbe felkábelezett HDD-nél volt ez lehetséges. Nem is végeztem el rajtuk az idle timer setupot, mert ugye nem szerettem volna a szétszereléssel garit veszteni...
Szóval örülhetek? :(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.