Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) dontibee válasza gaborcsu (#1149) üzenetére


dontibee
tag

Melyik programmal jött ki a 12%?
A Hard Disk Sentinellel?

(#1152) Wind-Storm válasza dontibee (#1151) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Valószínű...

(#1153) gaborcsu válasza dontibee (#1151) üzenetére


gaborcsu
csendes tag

Igen, azzal.
Feljebb látsz képet.

Ha OAKLEY szemüveg érdekel, nézz be ide: http://o-planet.hu

(#1154) dontibee válasza gaborcsu (#1153) üzenetére


dontibee
tag

Aha aztán láttam, köszi. :B

(#1155) gaborcsu válasza Wind-Storm (#1150) üzenetére


gaborcsu
csendes tag

Kaptam egy új WD20EARX-et a 12%os helyett.
Úgy gondoltam eladom a francba, és veszek egy WD10EALX -et.
Vajon jó döntés lenne??

Ha OAKLEY szemüveg érdekel, nézz be ide: http://o-planet.hu

(#1156) Wind-Storm válasza gaborcsu (#1155) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Szerintem jobb lenne, igen :K

(#1157) #90933760


#90933760
törölt tag

Üdv.
Én egy hónapja vettem WD10EARS vinyót újonnan, az üzemideje 10 nap, de már 5000 parkolás benne van, ha kiszámolom ebben az ütemben két év és eléri a 300 ezret. wdidle3.exe-t nem merem használni, mert hátha nem jól sül el. Olvastam a HDSentinellel lehet valamit állítani, ez mi akar lenni pontosan? A Beállítások, Lemez figyelés részen van egy olyan, hogy Lemezek leállásának akadályozása. Itt azt írja, ha *-ot írok be akkor az összes vinyóra érvényes lesz. Ez lenne az? És ez amúgy mit csinál és milyen hátránya van?

[ Szerkesztve ]

(#1158) Wind-Storm válasza #90933760 (#1157) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ez lenne az? És ez amúgy mit csinál és milyen hátránya van?
Igen, az volna az. Előnye van; parancsokat küldözget csillag beírása esetén minden HDD felé, nem hagyja leállni/parkolni őket.

[ Szerkesztve ]

(#1159) #90933760 válasza Wind-Storm (#1158) üzenetére


#90933760
törölt tag

Megtettem, de már 15-tel ismét nőtt ez az érték. Újra kell indítanom a gépet? Vagy miért nem jó?

(#1160) Wind-Storm válasza #90933760 (#1159) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Próbálj meg sorszámot beírni, ahanyadik a hdd.
Valamint a legújabb HDSentinelt tedd fel, ha nem az lenne fenn.

(#1161) #90933760 válasza Wind-Storm (#1160) üzenetére


#90933760
törölt tag

Feltettem a legújabbat, illetve beírtam sorszám szerint, most úgy néz ki jó, mert nem nőtt és ha megnézem a lemezkihasználtságot akkor szinte mindig 1%-on van, néha lemegy 0-ra, de 1-2 másodperce, a fejparkolás meg 8, szóval így akkor jó lesz. Ha mégse akkor írok.
Köszi.

(#1162) Wind-Storm válasza #90933760 (#1161) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ok, nincs mit :)

(#1163) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Nekem is van egy pár green em, Azzal kezdtem, hogy wdidle vel kikapcsoltam ezt a baromságot azóta is mennek szépen, benne vannak a NAS ban, mievl az is leállítja x idő mulva növekednek ugyan, de nem vészesen !

De ezt a Scorbio blue, amit a kollega is írt, gyakorlatilag csak usb és rackben tudom használni az állandó leállása miatt a wd idle teljesen hatástalan volt, a beállítot adatot megjegyezte, de le is szarja, 4 mp, lassít, majd motor leáll !

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1164) Wind-Storm válasza Core2duo6600 (#1163) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Miféle beállított adatot?

(#1165) gaborcsu válasza Core2duo6600 (#1163) üzenetére


gaborcsu
csendes tag

Most akkor a blue széria is ugyanúgy leáll állandóan? :U
Bár nekem nem a leállással volt gondom a greennél, hiszen folyamatosan futott vmi torrent, tehát nem ment 2000 fölé sem a 9hónap alatt, nem tiszta szektorhiba lett, és ilyen szempontból gondoltam jobb a blue.
Vagy mégsem?? Azért csak egy feleakkora vinyó kb ugyanannyiért, és gondoltam összehúzom magam a biztosabb adattárolás céljából.

[ Szerkesztve ]

Ha OAKLEY szemüveg érdekel, nézz be ide: http://o-planet.hu

(#1166) #90933760


#90933760
törölt tag

Működik ez a HDSentineles dolog, de amíg az nem fut addig persze ugyanúgy leparkolgatja. Amíg betölt a rendszer és elindul a HDs kb. 3-4 leparkolást is csinál. De ha elindul utána már nem. A folyamatos leparkolást végül is kiküszöböltük, ez a minimális pedig több tíz év mire eléri a határt.Van egy olyan érzésem, hogy két évnél úgyse megy többet, szóval ez így jó lesz.

#gaborcsu: Bezzeg a régi vinyók (1-5 GB alatt) amiket kukából szedtem ki, ki tudja mennyit dobálták, mennyit ütődött, tiszta oxidált az egész, tiszta vizes, de rádugom a gépre és megy tökéletesen, 100%-os kondíció. Bár az akkori minimális Smart adatokra nem érdemes hivatkozni, mindenesetre fájlokat rámásolva és visszaolvasva tökéletes működött. Na ezek vinyók. Persze ezekből se működött mind, de majdnem fele ment rendesen.

Ha azt nézzük a mai vinyót agyonbabusgatod óvod, mint valami izét aztán szó nélkül megdöglik. :W

(#1167) Core2duo6600 válasza Wind-Storm (#1164) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Azt, amit a wd idle vel beállítasz, alapból 3 mp en volt, ezt feltettem 300 ra, akkor sem volt változás, vagy kikapcsoltam, akkor is ugyanaz
6-8 mp mulva lassít, majd leáll a motor benne !

(#1165) gaborcsu

Scorbio blue ról van szó :
Ugyanolyan, mint TeeJay - nek, kb egyszerre is vehettük.
A 3.5 os blue vel semmi baj, az rendesen megy, nem parkol állandóan !
Nyugodtan vehestz 3,5 es greent kikapcsolod benne a parkolást és már rendben is van !

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1168) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Lejárt az idő.
A Scorpio blue - m pontos típusa : WDC WD5000BPVT-22HXZT1

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1169) Wind-Storm válasza Core2duo6600 (#1167) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Na ez furcsa... :U
Nekem egy WD7500BPVT-m van, és eleve 8 másodpercenként hülyéskedett alap APM állásban, max.-on nem!
Időközben viszont frissítettem AHCI drivert is, és megszűnt az APM állítási lehetősége mivel az új driver nem támogatta.
Gondoltam kipróbálom ezen is a wdidle3-at, majd egy sikeres állítás után:

Megszűnt a gond.
Nálad nem tudom nálad mi lehet...

Ha lekérdezed mit ír?
Valamint APM megy?

ui.: amúgy csak te hoztad szóba a notebook blue-t, a WD10EALX egy desktop hdd eleve.

Nyugodtan vehestz 3,5 es greent kikapcsolod benne a parkolást és már rendben is van !

Én még a notebook blue-kat is merném ajálani, de ha a te esetedben kiderül, hogy tényleg állíthatatlan a dolog, akkor inkább mégsem, de még az újabb green-eket sem, hátha egyszer csak megszűnik a wdidle3 általi támogatottság....

[ Szerkesztve ]

(#1170) Core2duo6600 válasza Wind-Storm (#1169) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Tudsz egy linket ehez a progihoz ?
Megnézem újra, és a másik gépen is !
Az usb keretem keresztül nem tudom állítani az amp et a sentinel ből, most megpróbáltam.
A korábbi kerettel lehetett, akkor nekem is ment folyamatosan !

Már majdnem 5000 start / stop van benne
Össz üzemidő 37 nap !

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1171) Wind-Storm válasza Core2duo6600 (#1170) üzenetére


Wind-Storm
őstag

A WD oldaláról szerintem még leszedhető, de itt az enyém: [link]

Enyémben 32 nap van és 135 LUCC, 94 start/stop-pal.

(#1172) Core2duo6600 válasza Wind-Storm (#1171) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Kösz.
Hogy tudtad beállítani 3720 mp re ?
Nekem csak 300 sec et enged max

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1173) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Ez a hiba vajon fenn áll a még a most vásárolt vinyóknál is?

(#1174) Wind-Storm válasza Core2duo6600 (#1172) üzenetére


Wind-Storm
őstag

wdidle3.exe /d kapcsolóval. :K

(#1173) cekkk

Ez 'feature' és bizony... :K

(#1175) Core2duo6600 válasza Wind-Storm (#1174) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hát én is ezt mondtam neki, amikor lekérem az állapotot, akkor kiírja, hogy kikapcsolva
De változatlanul leáll a motor benne néhány mp mulva,
Nem az usb rack miatt van, mert ha a gépre közvetlen van kötve, akkor is leáll.
APM je, az 96 - on áll.
Az összes többi hdd mnek magasabban !
Anno tudtam állítani az apm et a sentinelből, de ezzel a kerettel nem !
Úgy emlékszem, hogyha fixen van a gépben akkor sem, de ez nyilván driver függő.

Azt viszont nem tudom, hogy az össuzes blue scorpio ezt csinálja, vagy csak én fogtam ki egy olyan szeriat ami így csinál.
Most ha hordozható keretben van ez nem akkora tragédia, de így leginkább csak erre lehet használni.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1176) cekkk válasza Wind-Storm (#1174) üzenetére


cekkk
veterán

Ne mond már ? :D

Nem hiszem le, hogy ezt ők nem tudják kijavítani, ha tudják ezt a hibát, és a gyárban egy normálisabb értékre állítani :W

Akarok majd venni az otthoni szerverembe, és azon linux futt, meg optikai meghajtó sincs benne. Azt a kis programot lehet futtatni usbről, vagy csak cdre kiírva működik? :U

(#1177) Wind-Storm válasza Core2duo6600 (#1175) üzenetére


Wind-Storm
őstag

APM-et én húztam min-re is, nem állt le a wdidle3-as állítás után.

Lehet te ilyet fogtál ki... nem tudom mikor vetted, na meg nem is 750-es mint az enyém.
Az én blue-mmal nincs már gond.

(#1176) cekkk
De bizony.. :)
Ahogy elnézem leszarják az otthoni usereket kb. Azt mondják nesze ott a program, csináld meg, ennyi.

Megcsinálhatod ez alapján: [link]

Látsz majd egy ilyen gyönyörűséges Win98-as boot splash-t, aztán ott fogad a DOS, az alól már tudod futtatni :D

(#1178) cekkk válasza Wind-Storm (#1177) üzenetére


cekkk
veterán

Jaj de rég láttam én már 98at :D

Köszi a segítséget :R

De egyébként nagy vállalati szinten ez miért nem jelent problémát? Ott nem állnak le a vinyók egy pillanatra sem? :U Ennyire folyamatos lenne az adatmozgás?

[ Szerkesztve ]

(#1179) Wind-Storm válasza cekkk (#1178) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nincs mit! :D

Vagy olyan szerverekben használják (már ha használnak ilyen lassú beteg green szarokat bennük már sry a kifejezésért) vagy gondolj a torrentezésre, meg mit tudom én....

(#1180) cekkk válasza Wind-Storm (#1179) üzenetére


cekkk
veterán

Simán ilyet használnak.

Az ssd szerintem drága még erre. Talán egy kettő lehet erő fitogtatás végett. :DDD Meg ahogy régebben olvastam, és jól is emlékszem, ezek 7200ön pörögnek, nincs olyan, hogy 5400 és 7200 között.
Mondjuk lehet hogy ilyen hot swaposokat használnak, a gyors csere miatt, bár az meg megoldható ha a rack tudja :U . Mondjuk egyszer megnéznék egy ilyen adatközpontot :D
De nem elképzelhető, hogy ilyenek mennek sok helyen a spórolás miatt :D

(#1181) Wind-Storm válasza cekkk (#1180) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Fix 5400 RPM-en mennek, az a dinamikus sebesség-változtatás egy baromság, még a gyártó is átveri a felhasználókat.
A hotswap a sata korszak óta megoldható tudtommal..

(#1182) #90933760 válasza cekkk (#1176) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ez számukra nem hiba, hanem fjúcsör. Ha megnövelnék az értéket nőne a fogyasztás is, ergo nem lenne Green. Márpedig sokat kéne növelni rajta. Így meg legalább az IntelliSeek bullshit ott viríthat a lapon és lehet vagányan meg zölden eladni.

(#1183) Core2duo6600 válasza Wind-Storm (#1177) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hát jahh
Már feladtam, hogy ez meg fog változni.
A korábbi rack ben, ill. driverrel a samtinelben felhuzam az apm et és akkor nem vált le
De a mostani driver / gép nem engedi állítani !

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1184) Wind-Storm válasza #90933760 (#1182) üzenetére


Wind-Storm
őstag

IntelliSeek bullshit ott viríthat a lapon és lehet vagányan meg zölden eladni.

Kérlekszépen ennek a fjúcsörnek neve IntelliPark! :DDD

(#1183) Core2duo6600

Hát igen, ezt csak feladni lehet.
Vagy az APM-et minden áram alá helyezés után max.-ra állítod (már ha támogatja a driver, vagy az aktuális konfiguráció lehetővé teszi az állítását).
Vagy marad a wdidle3.

Pedig az APM-re adhatnának ki frissítést, és így csak egyszer kéne beállítani mint az AAM-et is. Ez is egy szánalom.

(#1185) Core2duo6600 válasza Wind-Storm (#1184) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nem engedi állítani, úgyhogy kattog amíg bírja..
Mivel hordzható házban van, nem nagy tragédia, de akkor is !
Egyszerűen nem értem a WD ét, lévén elvileg a legjobb hdd gyártó lenne, hogy tud ekkorát melléfogni !
Pedig ha azt nézzük, hogy laptopba szánják, ez ott sem oké, a fej parkolás még rendben is van, mert mindegyik laptop hdd csinálja a wd scorpio black et leszámítva, az nem !

De még ha OS futna róla, ott is simán előfordulhat, hogy leáll !

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1186) Wind-Storm válasza Core2duo6600 (#1185) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Egyszerűen nem értem a WD ét, lévén elvileg a legjobb hdd gyártó lenne, hogy tud ekkorát melléfogni !

Samsung, Hitachi stb. notebook HDD-knél szintén előfordul ugyanez, ugyanígy nem jegyzi meg egy sem az APM beállítását!
Laptopnál a legfontosabb az energiatakarékosság, így mindben benne van ez.
Tudtommal a notebook black is csinálja ugyanígy a parkolgatást... nézd csak meg egynek a SMART-ját, bár lehet ott is vannak szériánként eltérések.
Ami pedig az OS-t illeti, nem mindig végez in/output műveletet a HDD-n.

[ Szerkesztve ]

(#1187) rob83


rob83
aktív tag

Na ezért vettem én Seagate-et! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#1188) Wind-Storm válasza rob83 (#1187) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Desktop vagy notebook? De inkább: Típus?

(#1189) rob83 válasza Wind-Storm (#1188) üzenetére


rob83
aktív tag

Bár csak most is ennyibe kerülne! :DDD

[link]

[ Szerkesztve ]

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#1190) Wind-Storm válasza rob83 (#1187) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nagyképűen benyögöd ezt ide, de fogalmad sincsen arról, hogy mi az előnye egy WD-nek egy Seagate-tel szemben, gondolom desktop HDD-d van. Fejtartó villa mond valamit? Notebook hdd terén meg ugyanez a helyzet minden gyártónál, csak rá kéne nézni a SMART-ra szóval nem is tudom miről beszélünk...

(#1189) rob83

és helytálló amit így felindulásból írok... Seagate meg már nem is létezik tudtommal mint önálló cég...

[ Szerkesztve ]

(#1191) rob83 válasza Wind-Storm (#1190) üzenetére


rob83
aktív tag

Na ezt jól megmondtad!

Átlag felhasználónak kell tudni,hogy mi az a fejtartó villa? :N

Mielőtt venni akarok valamit mindig utána olvasok,hogy mit is kéne,és akkor is így volt amikor a Seagate-mellett döntöttem!

Teszt!

Ettől függetlenül lehet,hogy holnap meg a Seagate-nek lesz valami hibája!

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#1192) Wind-Storm válasza rob83 (#1191) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Átlag felhasználónak kell tudni,hogy mi az a fejtartó villa? :N

Az átlagfelhasználó még annyit se tud... de aki ennyire már utánanéz, az már tudhatja hogy mi, később a tartósságra hatással lehet.

Akkor sem kéne itt hencegni, egy green-t meg notebook hdd-t ne akarj összehasonlítani egy ilyen kategóriájú Seagate-tel, arra ott vannak más konkurensek!

De ahogy te is írod a meghibásodást illetően, az összképet is meg kell nézni, nem csak a teszteredményeket, a megbízhatóság nem egy elhanyagolandó szempont!

[ Szerkesztve ]

(#1193) cekkk válasza #90933760 (#1182) üzenetére


cekkk
veterán

Oké, hogy zöld a vinyó, de megnézném a gyártását :D Ezért szeretem amikor mondják, hogy jaj az elektromos autó milyen zöld, de azt már nem mondják, hogy az áram többségét nem napból és szél energiából állították elő :D Ergó ha emiatt nő a energia felhasználás, még több szenet, gázt égetünk el az erőművekben, na meg egy kevés atomot, akkor nő a környezet szennyezés :D :W

Wind-Storm

Fogalmam nincs erről, csak azt látom ami ilyet tud drágábban adják :)

(#1194) Core2duo6600 válasza cekkk (#1193) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Maradjunk a szélnél ilyen téren a napelem legyártása sem éppen környezetkimélő, nem beszélve az elhasználódásról, mert biz azokat is cserélni kell idönként !
A vízenergia még tiszta, de ehhez adottság is kell, és hát a duzzasztó megépítése és az oköszisztéma megváltoztatása sem éppen kiméletes, persze a legkisebb káros dolgot kell választani.
Ilyen a szél, mert "csak" 1 álványt kell építeni a generátor szélkerék rendszernek !
De ha megnézzük mélyebben is s dolgokat rájövünk, hogy az atomenergia a legitisztább.
Nem véletlen, hogy az atomerőmű termeli a legolcsobban az áramot, Magyarországon

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1195) Pazolini válasza Wind-Storm (#1192) üzenetére


Pazolini
senior tag

AHCI mellett működik a wd idle 10ears-on?
Vagy hagyjam a dolgot a sentinelre?
:)) :o :((( :B :U :F :F :F

(#1196) Wind-Storm válasza Pazolini (#1195) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Tudtommal mindegy, hogy a BIOS-ban a SATA mód IDE vagy AHCI-n van miközben egy beboot-olt dos renszer alól futtatod a wdidle3.exe-t.

(#1197) PhoenixK válasza Wind-Storm (#1196) üzenetére


PhoenixK
őstag

Tudtommal a beállítás alatt IDE módba kell tenni a vezérlőt!

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1198) Wind-Storm válasza PhoenixK (#1197) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Forrást! :)

(#1199) Pazolini válasza Wind-Storm (#1198) üzenetére


Pazolini
senior tag

nem mindegy, ha már saját felelősségemre kell buherálnom... :F :((( :))

(#1200) Wind-Storm válasza Pazolini (#1199) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nekem AHCI alatt is tökéletesen működött a beállítás, ezért mondom ...
Mellesleg a gyártó adta ki ezt a programot, amellyel egy hibát javíthatsz ki, tehát nem buherálsz vele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.