Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) TeeJay válasza PhoenixK (#839) üzenetére


TeeJay
félisten

sajnos a /d-vel is csapkodja a fejet meg leállítja a motort :O
úgy látszik a WD6400BEVT notivinyóra nincs megoldás vagy az én példányom a laptopban hibás. sajnos hiába küldtem el a szervizbe visszaküldték hogy náluk nincs hiba...
ez a HDDScan program jó mert ki tudja kapcsolni az energiatakarékossági funkciót de úgy vettem észre minden kikapcsolás után elfelejti ezt a vinyó...
kár hogy nincs olyan FW alapú patch amivel örökre ki lehet kapcsolni és megjegyzi a vinyó is

ha továbbra sem lesz megoldás veszek egy 1TB-os notivinyót (elképzelhető hogy Samsung lesz) ezt meg kiteszem külső 2,5"-os házba és lesz két külső vinyóm adatot tárolni :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#852) Doink válasza TeeJay (#851) üzenetére


Doink
aktív tag

Nem csak a tiéd, az enyém is, /d nem hatja meg ezt a winyót úgyhogy quietHDD-t használok.
C1 Load/Unload Cycle Count 0 172 172 84864 Rendben: Mindig rendben
04 Start/Stop Count 0 98 98 2735 Rendben: Mindig rendben

[ Szerkesztve ]

(#853) banhammer


banhammer
veterán

Még szerencse, hogy időben túladtam a sajátomon.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#854) kukinyo válasza banhammer (#853) üzenetére


kukinyo
addikt

Miért szerencse? Vannak ezek között nagyon jó vinyók is,és ezt a kis hibát pedig lehet orvosolni.

(#855) zone


zone
őstag

Tipikus, hogy pont azután találom meg ezt a topikot, miután lett egy WD Green vinyóm.
Jól gondolom, hogy ezt az értéket kellesz figyelnem? Mekkora értéknél fogom tudni, hogy nekem is meg kell csinálni az említett javítást?

Érdemes egyébként particionálni, ha csak adattárolásra használom?

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#856) PhoenixK válasza zone (#855) üzenetére


PhoenixK
őstag

Javaslom válts át decimális nézetbe, könnyebb értelmezni...
Akkor áll fenn a probléma, ha drasztikusan nő az érték. Nekem ilyen jött össze: [link]

Én a sajátjaimat nem partícionáltam, nem látom értelmét...

szerk.: HEJesírás

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#857) brd válasza zone (#855) üzenetére


brd
nagyúr

Már most sejteni lehet, mert a Power On Time Count kicsi (nem régóta üzemel a meghajtó), a Power Cycle Count-nak viszont többszöröse a megjelölt érték, azaz jóval többször történt meg a parkoltatás, mint ahányszor a drive áram alá került.

The only real valuable thing is intuition.

(#858) zone válasza PhoenixK (#856) üzenetére


zone
őstag

Elvileg 9 óra működési idő, az érték decimális nézetben 85. Már mozgott rajta 1-200 giga.
Neked a 191ezret mennyi idő alatt produkálta?

A Seagate-nél azért nincs ilyen mező, mert 7200RPM?

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#859) PhoenixK válasza zone (#858) üzenetére


PhoenixK
őstag

Akkor éppen 8940 óránál járt.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#860) zone


zone
őstag

Most csináltam egy rövidebb tesztet, a vinyó nem volt használatban, csak Total Commanderben volt az egyik inaktív fülön, 3 és fél óra alatt +6 load/unload, ez nekem nem tűnik soknak.
Szerintetek lesz vele gond vagy inkább amíg van rá lehetőségem cseréljem le egy WD Blue-ra vagy Samu F3-ra?

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#861) TeeJay


TeeJay
félisten

azóta sincs WD notivinyókra gyógyszer hogy véglegesen ki lehessen kapcsolni azt az
Advanced Power Management-et?
HDDScan progival 2kattintás megoldani de minden indításkor meg kell csinálnom
ha meg lenne egy végleges patch ami kikapcsolja akkor sosem állna le többé a vinyóm meg nem csapkodná a fejet feleslegesen

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#862) warrior93


warrior93
tag


2 hetes Laptop, 251 óra alatt ennyit produkált.

Üdv. Woules

(#863) kukinyo válasza warrior93 (#862) üzenetére


kukinyo
addikt

Ez nagyon gáz.

(#864) artiny


artiny
őstag

Sziasztok

Ha megveszem és megjön WD20EARX hdd,akkor mennyire KRITIKUS orvosolni ezt a fejparkolást?
Valaki leírná,hogy kell megcsinálni szakszeruen,hogy ne rontsak el semmit se - lebutítva elmondaná valaki a lépéseket.
Itt olvastam,hogy valkinek gondok akadtak a teljes kikapcsolástol ezért 5percre szeretnem beloni a parkolási "jegyet".

(#865) kukinyo válasza artiny (#864) üzenetére


kukinyo
addikt

(#866) artiny válasza kukinyo (#865) üzenetére


artiny
őstag

1., Letoltom a boot-olható image, amin rajta van a WDIdle3 majd kiirom cd.re

2,. Ensure that your SATA controller is set to IDE mode from the BIOS.
Ez az a rész amit irtak ,hogy a biosban kell állitani valmit.. mit is kell pontossan és a wdidle muvelet utan vissza kell majd allitani?

3. Bebootolom a cd-t

4. Beirom "wdidle3 /S300"

5. beirom "wdidle3 /R"

igy kell?

(#867) TeeJay válasza warrior93 (#862) üzenetére


TeeJay
félisten

a start/stop count még prímább...
jó sokszor állhat le neked is a motor...

amit tudok ajánlani az a HDDScan nevű free program
tedd be indítópultba hogy minden induláskor megjelenjen és azonnal a features résznél tedd az Advanced Power Management értékét "disabled"-re

2kattintás és utána a programot ki is lehet kapcsolni

sajnos én csak így tudtam közel vízszintes csíkot csinálni ennél a két értéknél
azóta alig növekszik a load/unload és a start/stop count

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#868) kukinyo válasza artiny (#866) üzenetére


kukinyo
addikt

Én USB-ről csináltam de szerintem mindegy.A bios-ban Advanced Storage Configuration-nál kell a módot satáról ide-re állítani.
4. Beirom "wdidle3 /S300"
Enter
Egyébként így.

(#869) warrior93


warrior93
tag

Én Quiet HDDt használok azóta 3 fejparkolás volt, de lehet én is megcsinálom ezt, egyébként thx!

Üdv. Woules

(#870) marlboromen


marlboromen
aktív tag

319 nap működés, 1,584,250 parkolás. Továbbra is 100%-os, de ennek ellenére megrendeltem egy hitachit, és kicserélem. Csak úgy érdekességként írtam.

(#871) kukinyo válasza marlboromen (#870) üzenetére


kukinyo
addikt

Csak kíváncsiságból kiszámoltam
Átlag 4966 parkolás naponta :Y

(#872) artiny válasza marlboromen (#870) üzenetére


artiny
őstag

Nálad nem mukodott a wdidles program vagy nem csinaltad meg?

en mar megrendeltem egy ilyen hdd.t remelem sikerulni fog..

egyebként bekell alittani valmit a biosban azt vissza kell allitani arra amire volt....miutan megcsinaltam a wdidles cuccot?

[ Szerkesztve ]

(#873) marlboromen válasza artiny (#872) üzenetére


marlboromen
aktív tag

Nem is próbáltam. Közben már átmentettem az egész rendszerképet egy hitachira, az napi kb 100 parkolást csinál. Azért az barátibb.

(#874) kukinyo válasza artiny (#872) üzenetére


kukinyo
addikt

az alaplap BIOS-ában a SATA vezérlő működését IDE módba kell kapcsolni

(#875) artiny válasza kukinyo (#874) üzenetére


artiny
őstag

Megjott a hdd .m WD20EARX 08 spet 2011 ennél is meg kell csinálni a wdidlet?

hogy hívják a hd sentinelben azt h hanyszor parkolt le? a smartnal ? és ott mi a neve?

kukinyo

neztem a biosban de talan IDE van alapbol es azt lehet meg raid ra tenni.

(#876) PhoenixK válasza artiny (#875) üzenetére


PhoenixK
őstag

A SMART 193-as értéke mutatja, a neve HDS-ben: Load/Unload Cycle Count

Azt, hogy meg kell-e csinálni, azt a tapasztalatok alapján kell majd eldöntened (azaz várj vele egy kicsit).

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#877) artiny válasza PhoenixK (#876) üzenetére


artiny
őstag

idáig 17 nél tartok:
http://img840.imageshack.us/img840/9950/aaaaaaaaaaaaaaav.png

Annyi volt hogy windows alol csinaltam patriciokat egy restart és 17 parkolas....mit szolsz milyen ez az érték?

(#878) kukinyo válasza artiny (#877) üzenetére


kukinyo
addikt

Türelem
Használd a gépet ahogy szoktad és egy hét múlva kiderül hogy szükséges e megcsinálni vagy nem.Egy hét alatt semmi nem fog károsodni.

(#879) artiny válasza kukinyo (#878) üzenetére


artiny
őstag

Mire elolvastam az uzenetet mar megcsinaltam a wdidler....... 8 masodpercre volt allitwa.

(#880) kukinyo válasza artiny (#879) üzenetére


kukinyo
addikt

Gondolom akkor kikapcsoltad.
Azért néha így is nézz rá.

(#881) artiny válasza kukinyo (#880) üzenetére


artiny
őstag

s300 -at irtam így 5 percre allitotta.
Kikapcsoljam teljesen? csak olvastam elozokben hogy valkinek elromlott a hdd je igy.

(#882) PhoenixK válasza artiny (#881) üzenetére


PhoenixK
őstag

Mint feljebb írtam: VÁRJ! Ne kapkodj, tapasztalatok alapján nézd meg, hogy reagál a vinyó! Ha nincs vele semmi baj, akkor hagyd úgy, ahogy van!

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#883) artiny válasza PhoenixK (#882) üzenetére


artiny
őstag

Ok. hagyom igy (mar jonak kell hogy legyen 5 percre allitva)

(#884) moonguru válasza marlboromen (#873) üzenetére


moonguru
őstag

Nekem meg egyet naponta! :) (Hitachi HDS5C3020ALA632)

A WD greent cseréltem le, 15%-os kondícióval... (soha többé) :W

Monitor Guru!

(#885) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Vakker akkor már tudom miért fagyogat a rendszerem.....Megy cserére.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#886) PhoenixK válasza Brutális eb (#885) üzenetére


PhoenixK
őstag

Fagyogat??? Ha teljesen lefagy, és a vinyó miatt, akkor nem ez a dolog (99%), de én azért szétnéznék másfelé is (mem, VGA, tuning)

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#887) Core2duo6600 válasza PhoenixK (#886) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hello
Nekem egy WDC WD5000BPVT-22HXZT1 hdd ém van, ami Blue,2,5 colos

Lemez revízió,01.01A01
Lemez sorozatszám,WD-WX11AC030189
Teljes méret,476937 MB

Na most azon túl, hogy leparkolja a fejet, ami notiwinyonál nem is annyira gáz, a motort is leállítja, várni kell mire felpörög, usb tokban hordom.
Azt elfogadom, ha 5 perc után állítja le a motort, vagy 10, de ne néhány másodperc.

Minden 5 letet szívesen várok, hogy ezt a funkciót ki tudjam kapcsolni, a legjobb persze, ha ezt a leállási dolgot, a WD passportokhoz hasonlóan , 5 - 10 percre lehetne beállítani.

A Sentinelben a 96 oson van a szint.

Ezzel szember a WD Passportok 128 ason

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#888) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Próbáltam a WDIDLE3 at is, semmi hatása, akármire állítom, ugyanúgy leáll a motor is benne

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#889) PhoenixK válasza Core2duo6600 (#888) üzenetére


PhoenixK
őstag

Esélyes, hogy az USB-s vezérlő állítja le a vinyót, nem pedig a saját vezérlése. Érdemes lenne kipróbálni egy gépbe betenni direktbe a HDD-t és úgy kipróbálni!

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#890) Core2duo6600 válasza PhoenixK (#889) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A gépben is csinálja.
Oda kellett a wd idle hez is tenni, de nem ért semmit a gyári beállítása amúgy 3 secundum volt.
Most ha lekérdem 300 másodpercet ír, de ugyanúgy leparkol ill rá pár másodpercre le is áll a motor.

Most is hamar leáll kb. 5-10 mp mulva.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#891) kukinyo válasza Core2duo6600 (#890) üzenetére


kukinyo
addikt

Próbáld meg kikapcsolva a parkolást.

(#892) Core2duo6600 válasza kukinyo (#891) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Próbáltam szintén semmi változás

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#893) kukinyo válasza Core2duo6600 (#892) üzenetére


kukinyo
addikt

Akkor nincs ötletem. :F

(#894) Core2duo6600 válasza kukinyo (#893) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ahogy olvastam nem vagyok egyedül ezzel a szerialval, már volt többeknek bajuk.
A vicc az, hogy akár rendszer disknek is lehetne használni laptopban, de hát úgy laggol a rendszer, hogy iszonyat.
Sőt, A hd sentinelnek a hdd leállásának megakadályozása sem ér semmit.
Ugyanúgy leáll, tehát ezt a hdd ét a WD jól elszurta, és még nem is green, bár 2,5 colosban nem tudom, hogy egyaltalán létezik-e green.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#895) kukinyo válasza Core2duo6600 (#894) üzenetére


kukinyo
addikt

Azóta én is olvasgattam róla,többen is panaszkodnak rá de megoldást sehol nem találtam.

(#896) Tibor92


Tibor92
tag

Sziasztok ! Nekem is van egy WD hdd-m szóval engem is érint a dolog. Kiírtam a lemezre bebootoltam rögtön kérte az időt...Beírtam neki majd beírtam amiket kell..
wdidle3 /S300 de az a poén nekem nincs / JEL SEHOL..ez baj? akármit irtam be nem adja ki a / jelet. szóval így írtam be: wdidle3 S300 majd kiirkált minden baromságot ade a végén ezt irtaInvalid command line argument..
ez mi? nem sikerült átálítania ?

- 2001/9/11 WTC Never Forget -

(#897) moonguru válasza Tibor92 (#896) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Remélem nem laptop!

"Alt + num 47" nem segít?

Monitor Guru!

(#898) Tibor92 válasza moonguru (#897) üzenetére


Tibor92
tag

Szia ! Nem nem laptop ! Azt a tanácsot nem is néztem amit irtál! De most azt játszottam meg, hogy ide dvd írót kötöttem rá, majd a biosban letiltottam az sata vezértlőt. most újra megpróbáltam a / jelet betudtam irni az alt+numerikus számoknál az osztás gombal
beírtam és azt irta succes, vagyis elvilegben okés minden.
azért köszi a segítséget.

- 2001/9/11 WTC Never Forget -

(#899) Arjuna válasza Core2duo6600 (#894) üzenetére


Arjuna
csendes tag

Figyelem!

Nyáron leptem meg magam egy WD20EARS merevlemezzel, mikor nagyon bezuhant az ára júliusban. Azóta olvasgatom ezt a fórumot, és vacilálok, hogy megcsináljam-e rajta ezt a firmware frissítést. Végül nem tettem, nem mertem. Bőven elég volt a Hard Disk Sentinelben beállítani a következő opciókat:
-Beállítások/Fejlett opciók/Ellenőrzés gyakorisága: 5 másodperce állítottam, bár még egy másodperces beállításnál sem okozott teljesítménycsökkenést.
-Beállítások/Lemez figyelés/Lemezek leállásának akadályozása: ide a Winchester baloldali sorszámát kell írni: pl. Lemez: 2

Az elmúlt egy hétben ez az ötlet fényesen bevállt, az alábbi ábra bizonyítja (csupán rendszerindításonként emelkedik 2-3-mal az érték, amíg még nem töltődik be a Hard Disk Sentinel) :

Always Hardcore!

(#900) PhoenixK válasza Arjuna (#899) üzenetére


PhoenixK
őstag

A félreértések elkerülése végett: A javasolt megoldás NEM firmware frissítés, csupán egy paraméter állítás!!!
A HDS-módszer: Igen, működik.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.