Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) kukinyo válasza Kuha87 (#450) üzenetére


kukinyo
addikt

A Load/unload cycle count-ot kell nézni.
2.3.4. vinyót talán érdemes megnézni mit mutatnak a beállítások.Bár megnézheted az 1.is.
Sok esetben win7 alatt is vannak gondok.

(#452) gedikart


gedikart
aktív tag

Kipróbáltam a Scorpio Blue notebook winyómnál (WD6400BEVT) a dos-os image-et. 4 másodpercre volt állítva az idle. Átkapcsoltam IDE módba viszont úgy nem engedte csak a /R kapcsolót használni, még a /? -et sem használhattam, mert nem történt semmi, csak villogott a kurzor. Visszakapcsolva AHCI módba sikerült kikapcsolni az idle módot, így már nem kell használnom a quiet hdd-t.

(#453) 7heaven válasza Kuha87 (#450) üzenetére


7heaven
csendes tag

Nálam az értékek ilyenek:
WD10EDAS green 1Tb 337 nap Load/unload 1274 ( a star/stop is ennyi)
WD5001ABYS 500 Gb 157 nap Load/unload 629 ( a star/stop is ennyi)

Tehát minden gép indításnál egyszerre növkeszik a két érték.
Működés közben nem nő.

Az általad írt adatok szerintem nem jók (főleg a 3 HDD-n) az én adataimhoz képest

Szerintem javasolt a program futtatása mindhárom winyón.
Egyszerre csak egy legyen a gépre kötve ( a többi húzd le)

Ha visszaolvasol, akkor láthatod, hogy valakinek jó a /D (teljes tíltás)
de van ahol csak a /S300 működik.
Azt nem látam, hogy valaki írta volna, hogy linux-on van probléma.
De teljesen mindegy az oprendszer, csak tud követni a Load/unload változását.
Ha működés közben folyamatosan nó az érték (szerintm a 3. winyód ilyen)
akkor ott gond lehet.

(#454) 7heaven


7heaven
csendes tag

Van egy My Passport Essential 500GB hdd is azon a Load/Unload 680
(max 100x volt csatlakoztatva a géphez)
Van amikor kattog is.

Hogy tudnám azon futtatni a progit?
Olvastam, hogy nem látja az usb-s winyókat.

(#455) ixtom válasza ixtom (#381) üzenetére


ixtom
tag

Pár nap használat után (OS: XP): :)

Ja, ezt múltkor elfelejtettem:
Először nekem is csak egy parancsot sikerült lefuttatnom (a lekérdezést, akkor láttam a 8 sec-et) és utána nem reagált.
Aztán restart után megpróbáltam a kikapcsolást, ismét nem reagált (talán lefutott, de nem tudtam hogy sikerült-e).
Jött még egy restart és lekérdezéskor már kikapcsolt állapotot mutatott.
Szóval nem valami jó a program, de működik. :D

(#456) kukinyo válasza ixtom (#455) üzenetére


kukinyo
addikt

Többször leírták már ezt a hibát a programnál.Ezek után kétségbe vonom azt is hogy biztonságos e,egy szedett-vedett,összecsapott progi? :F Idővel kiderül.

(#457) gedikart válasza gedikart (#452) üzenetére


gedikart
aktív tag

Most teszteltem hosszabb ideig, és annak ellenére, hogy disabled-ön van a beállítás kb 3 perc után ismét parkoló zónába teszi a fejet, de volt olyan is, hogy kikapcsolta a hdd-t. Beállítottam 5 percre, de akkor is ugyanígy működik.

Megy vissza a quiethdd...

(#458) McClane válasza 7heaven (#454) üzenetére


McClane
aktív tag

Tudtommal csak olyan megoldás létezik (egyelőre), hogy kiszereled, berakod a gépbe, átállítod és visszateszed a külső tokba.

(#459) karky


karky
csendes tag

Nekem is működik a módszer.
6 hónapig egyenletesen emelkedett a vonal 55000fölé, most nagyon szépen egyenes.
os: win7ultimate64bit WD20ears nem rendszerhardware

[ Szerkesztve ]

(#460) 7heaven válasza McClane (#458) üzenetére


7heaven
csendes tag

Értem.

Nincs bátorságom szétkapni a műanyag tokjából.

Viszont usb to sata átalakítóval nem lehet ezt megtrükközni?
Bár úgy látom, hogy az átalakítás csak egyirányú.
Tehát a sata-s eszközt rá lehet kötni az usb protra.
Fordított megoldásra (usb-s winyót rákötni a sata-s protra) nem találtam átalakítót. :((

(#461) Sárpac válasza 7heaven (#453) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Szerintem ezeknél még nem működik a takarékos üzemmód eme formája, azoknál a wd winyóknál ahol megy, ez az érték általában többszöröse az indítás leállításnak! :)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#462) szponzor


szponzor
senior tag

Sikerült megcsinálnom pendrive-val a beállítást. Így a napi kb. 300 helyett napi kb. 5-6 a ki-betöltés.

(#463) kukinyo válasza szponzor (#462) üzenetére


kukinyo
addikt

Kicsit jobban hangzik. :D

(#464) Gyula84


Gyula84
veterán

Átnyomtam off ra a parkolást most ilyen lett a grafkon pár nap elteltével :D

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#465) LetItBurn


LetItBurn
csendes tag

Sajnos én is vettem egy ilyet. Pont aznap délelőtt hozta a futár, amelyik nap este felkerült a cikk. Én előtte nem hallottam erről, csak hogy a WD-k legendásan jók és megbízhatók. Persze nem néztem utána ennél jobban. Kellett, azt vettem.
Nálam is csinálta, hogy egy idő után amikor ráléptem, mintha akkor kapcsolt volna be, fura hang ... gondolom a fejmozgatás hangja ... de tényleg idegesítő lett ... úgyhogy fogtam és tettem a WD-re is egy lapozófájlt.
Azóta sosem áll le úgymond. :) Részemről ennyivel megoldódott a dolog.

Hagyd égni!

(#466) borg76hun


borg76hun
csendes tag

Tegnap vettem egy WD15EARS HDD-t, mivel elszállt egy fontos adatokat tartalmazó Samsungom.
Egy másik topikban leírtam mi történt ma reggel : [link] :W

Valamint a nemrég kialakult végeredményt : [link] :W

Most megnyugodhatok, vagy sem? Ez itt a kérdés....

Nem szívesen vinném vissza, főleg hogy helyszűkében vagyok, de ha muszáj akkor reggel rohanok, még meló előtt. (9kor nyit az üzlet, 11re meg mennem kell melózni... nagy rohanás lenne)
Segítségeteket előre is köszönöm.

We are the Borg. Lower your shields. Your biological and technological distinctivness will be added to our own. Resistance if futile!

(#467) Male válasza borg76hun (#466) üzenetére


Male
nagyúr

WD-vel nem vagyok annyira képben, de nekik nincs tesztprogramjuk, amit futtathatsz, és ad egy hibakódot amivel kérheted a cserét?
Ha még minden megvan, akkor egy ilyen indítás után, én megpróbálnám a cserét... (nomeg a tápot és a csatlakozót nézd meg, mert rövid idő alatt két vinyó... ez már nem biztos, hogy csak balszerencse)

Amúgy ez a Load-Unload Cycle... a többi vinyónál mennyire tervezik? Mert pl nálam van egy Samsung notivinyó, szerverben ment két és fél évet kb... és 633.000 fölött van már.

Mondjuk egyelőre semmi baja :)

(#468) borg76hun válasza Male (#467) üzenetére


borg76hun
csendes tag

Az első elhalálozó egy Samsung HD502HJ volt, erre meg ezt a hírt fedeztem fel, pont most...
[link]
Nos,Intel H67 chipsettel is voltak problémái a Samuknak... Persze, én balga pont az egyik SATA3 portra dugva használtam azt.

Valóban van a WD-nek egy tesztprogramja erre, majd kipróbálom még azt is.

We are the Borg. Lower your shields. Your biological and technological distinctivness will be added to our own. Resistance if futile!

(#469) kukinyo válasza Male (#467) üzenetére


kukinyo
addikt

A WD azt írja hogy 300000.Hogy a samsungnál mennyi azt nem tudom.

(#470) Male válasza borg76hun (#468) üzenetére


Male
nagyúr

Az SB850 esetén a hiba az volt, hogy hol látszott hol nem... de leginkább nem. Ez ugyan idegesítő, de nem döglik meg tőle a vinyó.
Hogy az Intel chipsettel is lett volna ilyen gond, erről nem hallottam még.

Nézd meg, mert az alapján, ha kiírja, hogy rossz, akkor bizony cserélniük kell(ene).

kukinyo: Köszi, ezt olvastam én is, az érdekelne, hogy erre a Samsungra mennyit adnak meg, mert ugye már több, mint a duplájánál jár, mint a WD-s tervezett.

(#471) kukinyo válasza Male (#470) üzenetére


kukinyo
addikt

Ez a probléma a WD-nál bukott ki.Hogy a samsung-nál egyáltalán hogy jött elő,azt nem is tudom.Valószínű hogy a hír hallatán mindenki ellenőrizte a merevlemezét bármilyen gyártmány is volt.Lehet hogy ez a hiba minden gyártmány bizonyos típusánál meg van.
Mivel nincs róla szó (hírek) ezért nem is adnak meg értéket.

(#472) Donnie


Donnie
őstag

Van egy WD20EARS HDD-m. Nem lepődtem meg, hogy 8 sec-es értéket adott vissza a wdidle3, hiszen a problémás diszkek listáján szerepel.

A notimban van egy WD320BJKT HDD (Scorpio Black). Próba képpen megnéztem a SMART értékeit. 496 óra alatt 6950 Load/Unload Cycle count-nál jár... wdidle3 8 seces értéket adott vissza az ellenőrzésnél! Most már nem csodálkozom, hogy miért kattogot sokszor össze vissza. Szépen ki is kapcsoltam.

[ Szerkesztve ]

(#473) kukinyo válasza Donnie (#472) üzenetére


kukinyo
addikt

Egyre több a jelzés arról hogy nem csak a green,sőt nem csak a WD vinyókat érinti ez a felfedezés.

(#474) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Ezt a két képet vki meg tudná szakérteni....?

Két 1.5TBs WD Greenről lenne szó, szám alapján a hibás szériából és ugye a 48000es érték is rémítőnek tűnik.
[link]
[link]

Igazából nem lenne baj ez az érték ha nemmegy tönkre de az egyik (csak az egyik!) időnként kb 1-2secig elérhetetlen. Aztán újra megy minden. Eközben Sentinel 100%ot ír. :F Gariztatásnál se tudom mit mondjak...

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#475) El Kebir válasza Dare2Live (#474) üzenetére


El Kebir
őstag

a "raw read error" hibás az amelyik akadozik? (a "digicorp"-os lemeznél nagy az adat..a másik lemez meg elég meleg...)

a gyártó "windlg" tesztprogramját ráengedhetnéd, ha az hibát jelez, akkor sima ügy a gariztatás.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#476) sagvary


sagvary
aktív tag

Megcsináltam az 5 perces beállítást, így naponta (5 óra használat mellett) kb 100-zal nő az érték. Mennyi lenne az elfogadható?

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#477) sagvary válasza sagvary (#476) üzenetére


sagvary
aktív tag

Ja és 1 hetes a WD20-as és nem kattogot elötte se. A 300000-es értéket komolyan lehet venni? Addig biztosan bírja?

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#478) kukinyo válasza sagvary (#477) üzenetére


kukinyo
addikt

Próbáld meg kikapcsolva is.Mit mutat.

(#479) sagvary válasza kukinyo (#478) üzenetére


sagvary
aktív tag

A kikapcsolt állapotban olyan lesz mint egy Samsung, vagyis nem teszi félre a fejet?

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#480) kukinyo válasza sagvary (#479) üzenetére


kukinyo
addikt

Igen

(#481) KMT válasza kukinyo (#480) üzenetére


KMT
addikt

Vagyis csak egy elég hosszú idő után, nem?

(#466) borg76hun:
SOSE bízz adatot egy új adathordozóra! Legalább egy hét használat javasolt új HDD esetén a régivel együtt. A gyerekbetegségek ilyenkor előjöhetnek, típustól, márkától függetlenül. Ez sajnos normális, benne van a pakliban.

(#482) kukinyo válasza KMT (#481) üzenetére


kukinyo
addikt

Nem úgy logikus hogy ha az opció ki van kapcsolva akkor egyáltalán nem helyezi parkoló zónába a fejet?

(#483) KMT válasza kukinyo (#482) üzenetére


KMT
addikt

De. :D

Viszont: #29

(#484) kukinyo válasza KMT (#483) üzenetére


kukinyo
addikt

Dzsekó-val nem szállok vitába mert nagyon keni ezeket a dolgokat. :K
Akkor valószínű hogy úgy van ahogy írja.

(#485) deathtania


deathtania
senior tag

én egy WD15EADS winyót használok. eddig 203nap 2óra, azaz 4875 óra működés után a parkolás száma 55785. leosztva átlag 314 sec jön ki egy parkolásra. érdemes megcsinálnom, hogy 5 perc után álljon parkolóra? tulajdonképp csak adattárolásra használod a wincsit, filmezek, zenéket hallgatok róla....

www.brczart.hu

(#486) sagvary


sagvary
aktív tag

Már csak napi 20-at ment a 193-as értéke, jó lesz ez!

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#487) kukinyo válasza deathtania (#485) üzenetére


kukinyo
addikt

Az hozzávetőleg 5 perc nem? :)
Próbáld meg kikapcsolva.

(#488) deathtania válasza kukinyo (#487) üzenetére


deathtania
senior tag

most lehet, hogy én vagyok a hülye, de a NGOHQ után megadott képfájl linkre nekem ugyanaz jön be, mint amikor a NGOHQ-ra kattintok.... vagy már nem lehet leszedni a cuccost??? :F

www.brczart.hu

(#489) kukinyo válasza deathtania (#488) üzenetére


kukinyo
addikt

Szedd le innen: [link]

(#490) deathtania válasza kukinyo (#489) üzenetére


deathtania
senior tag

oksi, köszi!

végül nem akartam egy DVD-t elpazarolni, ezért ebből a leírásból és a linken találtakból összehoztam egy pendrive-ra jó kis csomagot. csak kicsomagolod vmilyen FATra formázott pen-re és bebootolva róla minden ugyanúgy működött. :B

lehet, hogy nem nagy cucc, de számomra baromi hasznos tapasztalat volt, hogy hogy lehet a DVD-t kiváltani ilyenekre, mint firmware frissítés, meg ilyen állítgatások :D

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#491) kukinyo válasza deathtania (#490) üzenetére


kukinyo
addikt

Én is hasonló képen csináltam :)

(#492) rankesz válasza deathtania (#490) üzenetére


rankesz
veterán

Windows-t telepíteni sem utolsó megoldás... kicsit gyorsabban megy a dolog mint cd/dvd-ről :)

(#493) kukinyo válasza rankesz (#492) üzenetére


kukinyo
addikt

Nem is kicsit.Laptopon én is úgy szoktam. :)

(#494) sagvary


sagvary
aktív tag

Nekem jó lett az 5 perces beállítás, nem kapcsolom ki.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#495) kukinyo válasza sagvary (#494) üzenetére


kukinyo
addikt

Ha jónak találod,minek nyúlnál hozzá. :)

(#496) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Nekem 3 wd winyóm van 2 eads meg egy ears, kérdésem az lenne, hogy ha megcsinálom a procedúrát akkor mind3 winyóra alkalmazni fogja, és ha igen, hogy tudom ellenőrizni?

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#497) kukinyo válasza Sárpac (#496) üzenetére


kukinyo
addikt

Igen mind a 3 merevlemezre alkalmazni fogja.Csináld egyesével,a többit húzd le .
Ellenőrizni a wdidle3.exe/R paranccsal tudod.

(#498) Sárpac válasza kukinyo (#497) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Köszi szépen meg is csináltam! Igen alkalmazza mind3-ra! :R

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#499) kukinyo válasza Sárpac (#498) üzenetére


kukinyo
addikt

Szívesen :)
Most már csak figyelgesd mennyire változik az érték.

(#500) shteer


shteer
titán

WD15EARS beszerezve, 300ms beállítva :)

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.