Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) TeeJay


TeeJay
félisten

basszus akkor már a Toshiba is ezt a sz@rt csinálja :U
pedig hogy megörültem hogy a 2 darab 500gigás egyáltalán nem csapkodott
most meg hogy beterveztem venni egy 1TB-os példányt kiderül hogy az is csapkodja...

kezdjem el úgy nézni hogy Toshiba-ból csak made in japan és made in taiwan-t veszek meg az üzletből?
a zona-nál taiwan-it kaptam azok teljesen jók voltak

komolyan mondom szánalom ez a notebook merevlemez kínálat mostanság
a WD felvásárolta a Hitachi-t aki meg a Toshiba-nak gyártott lemezeket

lefogadom így a Toshiba-nak a fülöpszigeteki meg a kínai gyára valamelyik WD/Hitachi gyár lehet
míg a tajvani meg japán az saját. utóbbi kettőben tudnak értelmes cuccot előállítani előbbi kettőben meg nem...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1502) Pazolini válasza TeeJay (#1501) üzenetére


Pazolini
senior tag

Ja... :K
A cégek felosztják egymás között a piacot, így mindegyik monopolhelyzetbe kerül a saját ágazatában, vagyis simán eladhatja a szart, és annyiért, amennyiért nem szégyelli. (Sosem szégyell amúgy sem semmit. :o )
Megy az álverseny árverseny helyett... :U

[ Szerkesztve ]

(#1503) King Unique válasza CoolBoy323 (#1499) üzenetére


King Unique
titán

Tiedban,max Sentineles APM állítás van (v más hasonló progi),bár szétszedhető,de Toshiba nem adott ki hasonló progit,mint WD.
(#1500) Pazolini : ki mondta ezt :F ,én csak azt mondtam,h gyári külső Passportok (nyilván sokat szidott WD belső)kevésbé parkolja,mint az agyon ajnározott MQ...(v MK) Toshiba,legalábbis nálam. Csak direkt SATA-ra kötve lehet állítani,usb-n nem,ill My Passportoknál,mivel usb-t NYÁK-ra integrálják,amúgy se lehetne,de közel 2 év alatt 2x ezer parkolás nem a világ vége,300.000-től messze van, APM tiltást se használtam nála,a vinyó eddig tökéletes,de a régebbi is. Más külsőknél meg megfelelő gyári program híján nem lehet állítani,max ha mobilracket veszel WD belsővel.

(#1501) TeeJay: akkor nem rosszak Toshibák,legalábbis taiwani,japan,azok nem parkolják ennyire :F
Itt is már figyelni gyártási vazzeg helyre,mint optikai lemezeknél,pl. Verba DVD-nél taiwan,UAE, DL-nél singapore jó, india,kína szar, v Bluray is addig volt cool,amíg japan volt,taiwani gyengébb... :W

[ Szerkesztve ]

(#1504) King Unique


King Unique
titán

És még sokat is eszik...tehát,ha vki usb 2-be használja külsőként,leginkább WD-nek elég a nafta.

(#1505) bul07


bul07
nagyúr

Hát elég elszomorító hogy ennyire nem tudnak normális merevlemezt gyártani , nem is tudtam erről de most haldoklik a jelenlegi és keresem az utódot ide jutottam

Szerintetek melyik gyártótól vegyek 1-2TB méretben , rendszer vinyónak
Lehet hülye kérdés de az alaplapomon csak SATA2 csatlakozó van de vehetnék akár SATA 3-t is
Tehát a kérdés SATA3 kompatibilis SATA2-vel?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1506) King Unique válasza bul07 (#1505) üzenetére


King Unique
titán

Az :K ,itt az ajánlott lista.

(#1507) szaszlaci válasza bul07 (#1505) üzenetére


szaszlaci
addikt

Igen, kompatibilis.
Egyáltalán 2.5"-os méretben gondolkozol? Ott a WD Black, az nagyon gyors. De hangja is van neki sajnos.
Van SSD is.
És van, ami annál is sokszor gyorsabb, ez pedig a RAM Drive.

Ha pedig 3.5"-os kell, akkor szerintem Hitachi. Remélhetőleg valóban az lesz.

Számszungot meg biztos nem vennék. (De Seagate-et se szívesen.)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1508) bul07 válasza King Unique (#1506) üzenetére


bul07
nagyúr

Nagyon szépen köszönöm, mehetne is a Milyen winchestert vegyek? topik első hozzászólásába mert az elég hogy is mondjam öreg
Nagyon tanácstalan vagyok hogy mi is lenne a jó

(#1507) szaszlaci
PC-be kellene
Hang fontos nekem mert a szobámba megy a gép 24órában üzemel (torrent) , de itt leírtam hogy mégis milyen kellene se semmi reakció nem volt eddig
Akkor SATA3-t fogok venni a későbbi esetleges gép bővítés miatt

TOSHIBA 2000GB 7200rpm 64MB SATA3 DT01ACA200 menyire hangos ?

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1509) King Unique válasza bul07 (#1508) üzenetére


King Unique
titán

Vinyó topicban érdeklődj szerintem,de 3,5" rendszer alá,játéknak stb. jó ez :K (átcímkézett Hita,v Seagate).

(#1510) szaszlaci válasza bul07 (#1508) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hát ha fontos a hang, akkor nem 7200-es, 3.5"-osat kellene..
Ilyen áron igaz, hogy 1 Terás noti lemezt kapsz csak. Nekem egy 5400-es Blue van rendszernek, meg lehet vele lenni.

(Ja, a torrent nem ütközik semmilyen törvénybe. Sőt, még a torrent oldalak látogatása sem.)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1511) King Unique válasza szaszlaci (#1510) üzenetére


King Unique
titán

De teljesítmény szempontjából jobb a 7200-as rendszer alá,azt nem vettem ki,h ilyen célra kell neki,v +1 hdd kell neki torrent letöltésnek,mert akkor egy 5400-as pont jó,halk is,de vsz előbbi.(v akár 24/7 használatra 3,5" WD RED)
Apropó te 2,5" Scorpio Blue-d (1 TB, WD10T v JPVT ?) mennyire parkolja a fejet,működési idő stb. :F

[ Szerkesztve ]

(#1512) szaszlaci válasza King Unique (#1511) üzenetére


szaszlaci
addikt

(1505-ben írta, hogy rendszernek kell.)
Kinek mi a fontos. Ma már egy 5400-es notivinyó hoz olyan sebességet, ami nem túl sok éve még elképzelhetetlen volt. – köszönhetően a nagy adatsűrűségnek. De amelyik rendszer megy folyamatosan, oda nem létkérdés a gyors lemez. Főleg, ha van RAM Drive.

WD3200BEVT-em van. Gyárilag parkolta, de ezt a darabot szerencsére gond nélkül át lehetett állítani 5 percre.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1513) bul07 válasza King Unique (#1511) üzenetére


bul07
nagyúr

Írtam én a milyen winchestert vegyek fórumrészbe de válasz nem jött , elégé kihalt az egész visszaolvasva se nagyon lettem okosabb , itt többet tudtam meg
Asztali számítógépbe szeretnék rendszer winchestert amiről megy a torrent is, általános használat
Amit ajánlottak itt logout bejegyzésből néztem ki
ST2000DM001 - 7200rpm, 3db 667GB-os tányér
Toshiba DT01ACA200 - 2db 1TB-os tányér
Ipon-nál csak a Toshiba-ra van két év garancia , így az jöhet szóba csak , én három évben reménykedtem de nem igen találni jót 3ével

Bár feljebb ajánlottak itt egy WD is így két jelöltem van
WD 2000GB Red IntelliPower 64MB SATA3 WD20EFRX 3év gar Ipon 31e Ft
TOSHIBA 2000GB 7200rpm 64MB SATA3 DT01ACA200 2év gar Ipon 25.5e Ft

Szerintetek melyik lenne a legjobb megoldás? Ennél a WD-nél is át kell írni a parkolási időt? Vagy ez már jó széria?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1514) szaszlaci válasza bul07 (#1513) üzenetére


szaszlaci
addikt

7K3000 2TB
5K3000 2TB

3 év garos mindkettő. Egyesek szerint van a winchester, meg van a Hitachi.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1515) King Unique válasza bul07 (#1513) üzenetére


King Unique
titán

Pedig pörgős topic az,várd meg a választ. :K WD-kből is van,mai kevésbé parkol.állítólag RED is,ami NAS-ba valóigazából ,v adattárnak,mert 5400-as. A lent ajánlott Hitachik is jók :K ,de hangra nemtom,lehet kicsit neszes.

(#1512) szaszlaci : az jó.ha át lehetett állítani,mert regélték korábban,h csak 3,5"-hez jó a progi,de akkor 2,5"-nél is simán megy.Most gondolom nem gyarapodik számláló annyira,mennyi van benne?

(#1516) szaszlaci válasza King Unique (#1515) üzenetére


szaszlaci
addikt

Valamelyest mindet meg lehet piszkálni vele, csak kérdés, milyen eredménnyel. Azt hiszem, volt, akinél pont ez a sorozat kezdte leállítani a tányérokat módosítás után. Szóval ahány darab, annyi-féle..
Mivel nálam mindig megy a torrent, ezért az 5 percre állítás után jószerivel egyet sem rakott bele.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1517) TeeJay


TeeJay
félisten

no pedig én karácsonyra le akarom cserélni a kattogós WD-t a notiban
64gigás Samsung 830 SSD-t megkapom a héten és mellé ODD-SSD rack-be megy majd egy 1TB-os vinyó
kérdés találok-e olyat ami nem 4 másodpercenként csapkodja a fejet hanem normális időben

a Toshiba-t kinyomozom mert az nem normális hogy valakinél nem kattog valakinél meg igen :U
ráadásul a két darab 500-as amit vettem az sem kattogott, tök jó választásnak tűnt :K

hmmm kiderül de kell valami normálisabb vinyó a mostani helyére mert nem akarom életem végéig állítani az APM-et ráadásul így a merevlemez energiatakarékosságot ki kell kapcsolnom és üresjáratban sem állhatna le a vinyó mivel akkor elfelejti az APM-et és újra be kell állítanom ha feléled...

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1518) TeeJay válasza szaszlaci (#1512) üzenetére


TeeJay
félisten

áruld el milyen beállítást adtál a wdidle progival arra a vinyóra
megpróbálom még 1x hátha most összejön
szóval kettő darab WD6400BEVT vinyó van nálam ami 4mp után csapja a fejet és le is állítja a motort...
mivel próbálkozzak?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1519) szaszlaci válasza TeeJay (#1518) üzenetére


szaszlaci
addikt

A 320as BEVTet wedidle 1.05-el állítottam be 5 percet, mással nem is nagyon próbálkoztam. Azt tartja, úgyhogy nem piszkáltam többet.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1520) TeeJay válasza szaszlaci (#1519) üzenetére


TeeJay
félisten

akkor nekem a WD6400BEVT miért nem? :U
na lehet ha lesz időm megpróbálkozom vele még 1x hátha
aztán kiderül

ACHI módban csináltad?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1521) Cadal


Cadal
őstag

Hail!
Vettem egy WD Green 2TB EZRX vinyót. Most ezzel kell valamit kezdenem? Kell állítanom a fejparkolási időn? A vinyó adattárolásra van használva, legtöbbször lekapcsolt állapotban csücsül a működő gépben. Thx.

(#1522) szaszlaci válasza TeeJay (#1520) üzenetére


szaszlaci
addikt

Tőlem kérdezed? :U

Nem, SATA módban volt. Sőt, a natív/legacy közül sem abban, amiben lennie kellett volna.

Cadal: használd pár napig, majd:
HD Sentinel -> SMART fül -> egér jobb klikk: decimális .. -> Load/Unloud cycle count.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1523) TeeJay válasza szaszlaci (#1522) üzenetére


TeeJay
félisten

és azt szabad megtudni milyen értékre módosítottad az "időt"?
én anno talán próbálkoztam a 300másodperccel, vagy a Disabled témával is
meg csináltam 60másodpercet is de mindig csapkodta és le is állította a motort

megpróbálom msot még 1x majd hátha :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1524) szaszlaci válasza TeeJay (#1523) üzenetére


szaszlaci
addikt

300 másodperces beállítást csináltam elsőre, mást nem is próbáltam. (Illetve a 8 másodperceset lehet, még megnéztem kíváncsiságból.)

Hát ilyen ez, ezért szívás. Vagy inkább elszomorító.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1525) TeeJay válasza szaszlaci (#1524) üzenetére


TeeJay
félisten

lehet nekem azért nem ment mert wdidle3 1.03-al csináltam anno?
most szereztem 1.05 verziót, amint tudok valami bootolható CD-t írni belőle kipróbálom újra
jelenleg nekem is 300sec de mégis fejcsapkodást meg motorleállást művel
lehet visszarakom eredetire és kiderül

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1526) Patice válasza TeeJay (#1525) üzenetére


Patice
nagyúr

Ebben a hozzászólásomban ott van a link a bootolható CD iso-hoz. Letölt, kiír, használ. :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1527) szaszlaci válasza TeeJay (#1525) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hát egy próbát megér, hátha.

Nem kell írkálni, elég egy bootolható pendrive, partíció aktívra, és rá kell tenni a DOS fájlokat meg a wdidle3.exe-t.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1528) Wind-Storm válasza szaszlaci (#1527) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Aktív partícióval meg avval az égből kapott 3 fájllal megy is?

Akkor inkább már ez: [link]

(#1529) TeeJay


TeeJay
félisten

hát nálam nem megy...
IDE mód/AHCI mód
300sec/disabled/8sec/60sec/30sec

wdidle3 /d
sehogy sem megy semmi
ugyanúgy 4mp után fejparkolás és vele együtt motorleállítás

/r kapcsolóval mindig visszanéztem és mindig kiírta az új értéket amit beállítottam
de a vinyó továbbra sem foglalkozik ezzel

sajnos ez van
mázlista akinek a 3200BEVT cuccon sikerült kiiktatnia ezt
én feladom itt tényleg csak az eladás lehet megoldás bár kérdés ki vesz meg egy "trükközésből" fakadóan jó állapotú WD-t tőlem ha trükközés nélkül hamar halálos útra fog jutni majd a termék

nos ez van
továbbra is nézelődnöm kell majd egy normális 1TB-os notivinyó után

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1530) szaszlaci válasza Wind-Storm (#1528) üzenetére


szaszlaci
addikt

Miért ne menne? MS DOS-tól Win2000-ig ezek vannak használva.
Magamból kiindulva, nem mindenkinek van optikai meghajtó a gépében.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1531) Wind-Storm válasza szaszlaci (#1530) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Bármi okból kifolyólag, ha nem úgy formázza a win... jártam már így.
Célszerű avval a HP formázóval megformázni a pendrive-t DOS rendszerindítóval, és az 100%-ig működik.
Hogy nincs optikai meghajtó, az rendben van.

(#1532) szaszlaci válasza Wind-Storm (#1531) üzenetére


szaszlaci
addikt

Sajátgép >Kezelés >Lemezkezelés >jobb klikk: Partíció megjelölése aktívként

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1533) Wind-Storm válasza szaszlaci (#1532) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ezt nekem írtad? :F

(#1534) szaszlaci válasza Wind-Storm (#1533) üzenetére


szaszlaci
addikt

Általánosan, hátha olvassa olyan, aki nem tudja.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1535) #01682176


#01682176
törölt tag

Sziasztok!

Nekem egy WD2500BEKT-em van és a szeptemberi alaplap csere óta (garanciában cserélték a lapot, mert már előtte is parkolt) közel 7000et parkolt, windows energiagazdálkodásban hiába tiltom le a merevlemezek kikapcsolását, illetve HD sentinelben 128-ról 256-ra való átállítás sem segít, mert az újraindítás után megint 128on van. Erre létezik valamilyen megoldás? (ami nem jár garanciavesztéssel)

(#1536) Wind-Storm válasza #01682176 (#1535) üzenetére


Wind-Storm
őstag

A windows energiagazdálkodásban a tiltás semmit sem ér!
A legújabb HDSentinelben van egy kis pipa az APM csúszka ablakában, ami minden indításnál beállítja magától a megadott értékre. de ehhez meg kell venned a programot, vagy használsz valami mást (most nem tudom a nevét, majd a többiek megmondják)
Vagy választod a bonyolultabb utat: WDIDLE3.EXE-vel átállítod firmware szinten a parkolás idejét DOS alól.
De előbb érdemes megtudni, hogy a te típusodnál mennyire működőképes az utóbbi művelet.

Neki is black-je van (bár nagyobb), olvasd el ezt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1537) #01682176 válasza Wind-Storm (#1536) üzenetére


#01682176
törölt tag

Illetve a másik, van egy WD Elements 1023 as külső winyóm (WDBABV5000ABK-00) nem igen van bedugva, csak ha másolok rá, illetve róla. Ez egy közel 2 éves drive, a parkolás itt 1036, de gondolom itt közre játszik, a be és kikapcsolások száma, ami 587.
Jól gondolom?
Illetve a power off retrect cycle 423. Ennél azt vettem észre, hogy akkor emelkedik, ha xp-n használom, majd biztonságosan távolítom el, illetve akkor is, ha win 7 alatt használat után biztonságos leállítást követően rögtön kihúzom (ilyenkor egy hangosabb, cirpelő hangot ad), ha várok a felpattanó buborék után 10-15 mp-t (ha meghallgatom, akkor leparkol) és utána húzom le, akkor csak a lemezek állnak le (némi súrlódást hallok), de ilyenkor nem nő ez a szám.

(#1538) Wind-Storm válasza #01682176 (#1537) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ez egy közel 2 éves drive, a parkolás itt 1036, de gondolom itt közre játszik, a be- és kikapcsolások száma, ami 587.
Jól gondolom?

Majdnem. A power on time count-nak köszönhető ez. Tehát alig használod, ezért kevés ideig van bekapcsolt állapotban, így nincs ideje parkolni - növelni a LUCC értékét - a rövid tétlenségi idő miatt.
Ha nem lenne ez a "takarékos" menet közben parkoltató feature, (maximum 1-2 eltéréssel) egyeznie kéne a ki- és bekapcsolások számának a parkolások számával.

A power off retract cycle növekedésének magyarázatát remekül leírtad, az annak köszönhető.

(#1539) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Eszembe jutott valami.

Akik Toshiba-t vettek figyeljenek!

Ugye valakinél vacakol a parkolással, valakinél meg nem.

Az APM beállításra gyanakszom, hogy gyárilag eltérő az alapértelmezett értéke vagy ilyesmi.
Meg tudnátok nézni?

(#1540) Pazolini


Pazolini
senior tag

Üdv mindenkinek,
lime-technology.com fórumán vita folyik arról, hogy EZRX lemezeknek melyik beállítás a jobb: a /d vagy az /s3000.
A lényeg, hogy létezik-e olyan, hogy vmelyik beállítás után szignifikánsan visszaesik a teljesítmény?
Tapasztalata van-e vkinek (bármelyik WD-vel), hogy before/after mást mutat pl. HDtune-nal vagy CrystalDiskMarkkal?

Egy fórumozó (ugyanitt) azt ajánlja, hogy minden átállítás után áramtalanítás szükséges, s akkor nem jelentkezik a teljesítményesés, s akkor mindegy is, melyik beállítást választjuk a wdidle DOS-felületén.
Idézem:
"I am here to tell you this information about "do not disable intellipark with wdidle3 /d on WD30EZRX drives" is INCORRECT. I just did this to 6 of these drives before installing in a new Synology DS1812+ box. The key is to remove power from the drive and then re-test. If you do not remove power from the drives after disabling Intellipark, they will not behave properly (as most of WD's other drives). I tested the drive right after setting it without removing power from it and it is slow (about 30 MB/s transfer rate and a flat transfer across the entire disk space). Once pulling power from the drive and re-testing.....it actually transfers data smoother and ever so slightly faster across the entire disk. See my verification images using HD Tune Pro here (notice how the transfer rate is actually smoother on the drive with "wdidle3 /d" applied). I did verify the drives have an 8 sec. park rate before modification. Just do it!" (vastag kiemelés tőlem)

:F

[ Szerkesztve ]

(#1541) #01682176 válasza Wind-Storm (#1538) üzenetére


#01682176
törölt tag

De az xp-s biztonságos eltávolítás (nem ad éles kattanó hangot, hanem szépen leparkol) miért növeli a retractot?
Illetve ez mennyire "káros"?

(#1542) Wind-Storm válasza #01682176 (#1541) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ezt most nem tudom megmondani miért növeli, de tudtommal nincs semmilyen káros következménye.

(#1543) #01682176 válasza Wind-Storm (#1542) üzenetére


#01682176
törölt tag

Pl van egy Maxtor 6L250r0 winyóm, ott az energiagazdálkodás le van tiltva alapértelmezettben, ezáltal a parkolások száma: 0. Alatta van egy 2000rpm-es venti ami stabilan 29 fokon tartja, ez nem "káros"?

(#1544) Wind-Storm válasza #01682176 (#1543) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nem értem itt mi lenne a káros, ezt optimálisnak hívják.

(#1545) szaszlaci válasza #01682176 (#1543) üzenetére


szaszlaci
addikt

30 fok alatt valóban káros lehet a mechanikára nézve.
30 – 40 között oké.
35 – 40 között lenne az ideális.
40 - vagy 45 fok fölött pedig elkezdenek vándorolni az elektronok a fejszerelvényen levő erősítőben, az pedig nem jó.
Ez fölött meg ismét a mechanikával is lehetnek gondok.

Valamint a nagy hőingás sem jó valószínűleg.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1546) Wind-Storm válasza szaszlaci (#1545) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Egy noti WD blue-nál ez áll:

Temperature (Metric)
Operating -0° C to 60° C
Non-operating -40° C to 65° C

Szerintem a 30 fok bőven jó (pláne egy maxtornak), így nagy hőingás sincs.
Viszont amíg új a drive, addig talán jobb ha kicsit több mint 35°C-os.

(#1547) szaszlaci válasza Wind-Storm (#1546) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hát ha te akár 60 fokig engeded, meg is érdemled.. De ettől még ne tanácsolj hülyeséget!

Keress rá a Google merevlemez meghibásodásairól írt tanulmányára. Lehet némi tapasztalatuk benne. :)
(Meg itt PH!-n is érdemes az adatmentés topikba beleolvasni. Liksoftéba.)

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1548) Wind-Storm válasza szaszlaci (#1547) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Hát ha te akár 60 fokig engeded, meg is érdemled.. De ettől még ne tanácsolj hülyeséget!

Ilyet nem írtam, hogy 60 fokig mehet, az már valóban sok. Az ott meg egy datasheet-es idézet.
Nálam se megy 30 fok fölé a hőmérséklete, de ilyen hideg időben ha a szobában van 20-22°C, szerintem bőven jó a 30°C, így a hőingás se lesz túl nagy. Na meg a szenzor értéke se olyan pontos ami a merevlemezekben van...

(#1549) #01682176 válasza Wind-Storm (#1548) üzenetére


#01682176
törölt tag

A merevlemez egy Maxtor Diamondmax plus 10-es 6L250R0, 2009ben vettem.
Alatta van egy venti, de azért, mert a számítógép egy szekrényben van..

Szerk: A ventilátor az idén nyáron került alá, addig simán, hűtés nélkül üzemelt..
A Notimban lévő WD2500BEKT merevlemez meg stabilan 41-42 fokon üzemel, hiába van alatta hűtőpad..

[ Szerkesztve ]

(#1550) Wind-Storm válasza #01682176 (#1549) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Szekrényben nem árt hűteni.
Viszont egy notebookban zárt helyen van, így a padon kívül nem sokat tehetsz... esetleg SSD-t használsz és a HDD-t külsősíted. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.