Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#792) Zlin50 válasza Pharaoh (#791) üzenetére


Zlin50
senior tag

Mint láthattad korábban írtam, hogy nem tudom csak úgy szétberhelni a gépet, ezért a türelmedet kérem, mert lehet hogy csak jövő héten fogok eljutni oda, hogy megtudjam mi a helyzet.(én is várom már zabszemmel a s...ben, főleg a két másik miatt)

A WD20EARS elsőre a házon kivülre húzott SATA kábelen volt bekötve de lényegében belső kábellel és táppal. Ez hasonlóan viselkedett mint most a wiretek we600-as SATA2-USB3 adapteren bekötve. (ezért vettem ki és raktam be samut helyette) Az adapter led villanásai és a most már jellemzőnek nevezhető kattogó/csörgő hang elárulják. Bizonyára a sentinel ébresztését kapja. Kb egy-két percen belül.
Az adapteren a WD20EARX és a WD20EURS hasonlóan viselkedik. Mindkettőt az adapteren keresztül formáztam de a formázás ideje alatt nem növekedett a count és nem kattogott egyik sem. Na de aztán uccu neki fuss. A sentinelben az ébrentartandók közül kivéve lényegesen már nem növekedett a load/unload egyiknél sem tehát ebből is az következik, hogy a sentinel ébresztette őket és nem voltak ébren mint formázás közbeni folyamatos kapcsolattartás mellett.
A quiethddvel meg mintha nem is lett volna elindítva úgy viselkedtek.
Nagyon lényeges az összehasonlításhoz még, hogy a samuk egyike sem áll le a sentinel segítségével.

Ha odajutok le fogom ellenőrizni újra a WD20EARS belső bekötés alatti viselkedését még mielőtt módosítanám.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.