Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) szaszlaci válasza Wind-Storm (#1699) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nem fiam, te vagy a sötét, de nagyon. Nem azért, mert megszámlálhatatlan hülyeséget hordasz itt össze, sőt még csak nem is azért, mert mindenkit hülyének nézel. Hanem mert nem mutatsz hajlandóságot a tanulásra!

A lemez belső sávján inkább árkokat, barázdákat képeznek ki, azért, hogy a fej ne tudjon letapadni álláskor.
Hogy mondhatsz ekkora ökörséget, hogy a fejjel fékezik le a lemezt? Azzal a fejjel, ami attól is leszakad, ha csúnyán néznek rá..
Meg hogy azért érdesített, hogy jobban súrlódjon a fej. Ecsém.. Az a fej, ami attól szénné égne, ha egy pillanatig a forgó, "érdesítetlen" tányérrészhez érne.

Szóval neked kellene végre abbahagyni a baromkodást, mert egyrészt még félrevezetsz másokat, másrészt pedig még inkább közröhej tárgya leszel.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1702) Wind-Storm válasza szaszlaci (#1701) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Most hagytam abba ennek a topiknak a követését, az ilyenek miatt mint te vagy. Próbáld meg másoknak a szavait kiforgatni és kioktatni meg hülyére venni. :)
Lehet, hogy kicsit pontatlanul fogalmazok, de olyan orbitális hülyeségeket azért nem írok mint te.
Másokat meg csupán helyesbítek, nem hülyének nézek.
Én már számtalan merevlemezt szétszedtem, nem légből kapott baromságokat írok ellenben veled. Van egy csapágyhibás darabod és abból vonsz le következtetéseket.
Egy jól működő folyadékcsapágy ad bármiféle hangot is, főleg cincogóst? Jól is néznénk ki!
... és látom problémák vannak a felfogásoddal is.

De akkor jövök én ha már ennyire vitatkozós és kioktatásra vágyó kedvedben vagy:

A lemez belső sávján inkább árkokat, barázdákat képeznek ki, azért, hogy a fej ne tudjon letapadni álláskor.

Honnan vetted ezt? Bizonyára a több ezer szétszedett példányból okulva gondolom.. ;]
Persze, hosszában van egy fej szélességű árok és direkt még mélyítik is, aztán akkor máris nem tudna letapadni mi...? Ha ilyen árkok lennének ott kijönni sem tudna, de ha mégis, a kijövetel közben leszakadna a szintkülönbség miatt, gondolkozz már...

Meg hogy azért érdesített, hogy jobban súrlódjon a fej.

Ezt a két teljesen külön dolgot nem tudom melyik sorom alapján hoztad következtető viszonyba egymással, de ne nevettesd már ki magad. :)

Králiktól idézek:

A kiemelt lemezen látható a világosabb sáv. Ez finoman
érdesített felület, így biztosított, hogy a fej alatt marad
levegő és az a felülethez nem tapad.

(Segítek: A parkolósávra érti és ezért is utálom a még manapság is ilyen megoldással gyártott merevlemezeket, mert így kopknak a felületek mint azt mindjárt láthatod..)

A 2,5"-os lemezeknél az energiatakarékosság miatt
laptopokban a merevlemezeket üresjáratban leállítják.
Ezért sokszor több indítást és leállást kell elviselniük
mint 3,5"-os asztali társaik. Parkoló pálya esetén
a felület és a fej elkopna egy idő után, így a parkoló
villás rendszert alkalmazzák. Itt a fejek és a lemezek
soha nem érintkeznek egymással.

Súrlódás és kopás van a leglényegesebb felületek között, ez kedvez a legjobban a meghibásodásoknak (bad sector is).

[Forrás] nézegesd csak.

Hogy mondhatsz ekkora ökörséget, hogy a fejjel fékezik le a lemezt?

Azt írtam, hogy a fejek egyben lefékezik a lemezt, amikor hallhatod a cincogást, nem hogy direkt a fejekkel fékezik le. Azért van különbség. A szándékos lefékezésnek mi értelme lenne? :DDD Megint csak gondolkodj már.. járulékos fékezés. a józan paraszti ész többre visz :U

Gyakorlati példából indultam ki egy maxtor diamondmax 9 plus-szal kapcsolatban.
Volt, hogy felmelegedett 60 fokra, ilyenkor a fejek rugós felfüggesztésének a tartóerőssége változott, és leállítás után a normálistól eltérően csak fél perccel később lehetett hallani a cincogó hangot amikor is végleg megszűnt a felhajtóerő és leszálltak a fejek a parkolósávra. Normál esetben 10 másodperc után már lehetett hallani a sziszegő-cincogó hangot, csupán ennyire fékezik a fejek forgásában a lemezt (ismétlem nem szándékosan, nehogy félre értsd)!
(Fizika: ugyanis ha egy még forgásban lévő testtel érintkezik valami, hamarabb leáll.. nemde?) remélem most már te is tudod értelmezni! ;]

Többet nem láttok ebben a topikban, boldoguljatok magatok.

(#1703) szaszlaci válasza Wind-Storm (#1702) üzenetére


szaszlaci
addikt

Egy oldal önsajnálat, gyerekes sértődéssel vegyítve.
A baj, hogy olyasmikról beszélsz, ami nem is volt téma, csak hogy szaporodjanak a karakterek, és szakszerűnek láttasd magad.
A lényeg az barátom, ami az aranyköpésed volt, mivel te ezt nem olyan kontextusban értetted, mint amit most írtál:
"ahogy a fej leszáll, kaparja a felületet és evvel végleg lefékezi a tányérok forgását"
Ezt finoman jeleztem, te pedig jöttél a szokásos tudásalap nélküli okoskodással.
De legalább egy hangyányit utánanéztél a dolgoknak, ez jó..

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1704) #01682176


#01682176
törölt tag

Miért kell veszekedni?

[ Szerkesztve ]

(#1705) Pazolini válasza szaszlaci (#1703) üzenetére


Pazolini
senior tag

:Y Mi lett itt ebből a színvonalas topikból? :F
Mindannyiunk nevében: :B
Az emberi balgaság kezd eluralkodni itt: :W
Ejnye-bejnye, Gyerekek... :))

Pár dolgot csak, amit érdemes figyelembe venni:
- ez egy fórum, emberek, különböző emberek információt és véleményt cserélnek;
- tisztelnünk kell mindenkit, aki a fórumban másokra áldozza az idejét; és tisztelnünk illik véleményüket is (főként az ilyenekét);
- kerülnünk kell a kioktató hangnemet; ehelyett részesítsük előnyben az alázatos helyreigazítást;
- nem illik megsértődni sem (miért is???), mert senki nem akar bántani; ha meg bánt, akkor magát minősíti, és lassan kiírja magát - emberileg mindenképp - a fórumból...
- itt senki sem szakértő (ez csak egy rang), itt legtöbbnyire autodidakta emberek írogatnak; éppen ezért semmi értelme versengeni (ez önérdekű és szánalmas cél lenne) :(((

Ennyi. És most én is elszégyellem magam kicsit... :o

(#1706) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Nézzétek srácok, ez egy közösség, így elkerülhetetlen az egymással való negatív kontaktus, előbb-utóbb szükséges konfrontálódni.
Nem tudom, ezt miért nehéz elfogadni. Wind régóta egyértelmű hülyeségeket ír, szakmai topik lévén ezt kötelező javítani.

Amit tehettem, írtam egy összefoglaló, első hozzászólást, így már nem igazán lesz szükség ugyan azokat a kérdéseket századszorra is feltenni.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1707) CoolBoy323 válasza szaszlaci (#1706) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

meg "kicsit" átment a topik HDD elemzőbe... lehet kellene nyitni egy HDD kibeszélő topikot...

Merevlemez kibeszélő topik

Szabad ilyet? :):B

[ Szerkesztve ]

(#1708) liksoft


liksoft
nagyúr

Szeretnék gyorsan válaszolni. [link]

1. Igen, a parkoló pályás drive-ok indulása és leállása során alacsony fordulatszámnál (ahol nincs légpárna, mert a kar rányomja a fejet a lemezre (igen, nyomja)), hallható vékony halk súrlódó hang. Ez természetes, a gyártó által tervezett (nem a hang, az csak a vele járó jelenség). A hang NEM a csapágyból jön.

2. Valóban a parkoló pályás drive-ok esetében a sok leállást (energiagazdálkodás) célszerű mellőzni, míg a rámpásak esetén hagyható. Bár itt sem célszerű pár másodpercenként rángatni a fejet, mert a rámpa is kopik. Ha az a felületre felkenődik, akkor ráég, és a mentésnek kicsi az esélye.

3. Mindenki röviden szerette volna megmagyarázni a másiknak, így valahogy féllábasra sikeredtek.

Itt és itt érdemes kicsit olvasni. Hátha segít egy-két gondolatban.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1709) CoolBoy323 válasza liksoft (#1708) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

:R :C

(#1710) szaszlaci válasza liksoft (#1708) üzenetére


szaszlaci
addikt

Egy kérdésem volna hozzád, ha már megtisztelsz minket: akkor mi az a hang, ami leálláskor (alacsony fordulaton) a parkolóvillás lemezekből hallható? Ahhoz tudnám hasonlítani, mintha homok került volna a csapágyba. Elég halk, és csak a tányér forgásának megállásának legvégén hallható egy fél másodpercig.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1711) liksoft válasza szaszlaci (#1710) üzenetére


liksoft
nagyúr

Kérek egy típust, mert én rámpás drive esetén nem hallottam. Vagy a fülem gyenge (lehet, mert tudom nem 100-as), vagy valami más lesz ott. Ha viszont csak egy drive csinálja és valóban a motorból jönne (a folyadékcsapágyas motorokban is egy bizonyos fordulatszám fölött alakulnak ki csak az olajgyűrűk) a hang, akkor azzal valami gond van. Általánosságban a folyadékcsapágyas motoroknak csendeseknek kéne lenniük induláskor is, mert nagyobb terhelésnek vannak kitéve mint a fejek, így jobban is kopnának. Ami ugyebár besülés veszélyével jár, tehát nem túl egészséges. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1712) maross


maross
veterán

wd scorpio blue - ez meg mindig parkolgat? Javitanak ezeken valamit, vagy keruljem el? Az eggyel olcsobb samu 1 ev garis, nem tul biztato, folotte pedig legalabb +3000 a fajdalomdij.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1713) TeeJay válasza maross (#1712) üzenetére


TeeJay
félisten

esetleg itt Toshiba MQ01ABD100 [link]
talán ami még ajánlható és szintén 2év garis
és ezek kevésbé fejcsapkodósak bár volt akinél szintén dobálta
nekem meg amit vettem ebből a szériából kettő darab 500gigásat az full jó volt nem csapkodta :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1714) vmil


vmil
csendes tag

Sziasztok!
Átnyálaztam a topicot egy wd20ezrx miatt,és igazából leírták többen is a szerintem járható/tökéletes megoldásokat,ezeket összegezném röviden,hátha segít valakinek.
-gyári beállítás /S8
-a /disable (/d) tényleg nem segít(noha egy logoutos cikk azt írja,érdekes ez a tapasztalatbeli különbség),ugyanúgy parkolgat kb 3-10 msp-enként egyet növekszik a számláló,hallani is ,hogy dolgozik valamit,bár nem durván. (noha azt írja,hogy kikapcsolt állapotban van a fejparkoltatás)
-ami a legfájdalommentesebb,legkényelmesebb megoldás jelen tapasztalatom szerint: a hd sentinelben beállítások/fejlettopciók/ellenőrzés gyakorisága: 5msp-re állítani,semmi teljesítménybeli változás nem lesz,ellenben mivel hamarabb hozzányúl a vinyóhoz,mint 8msp,így nem parkol le. Ezzel a megoldással az is 1 perc alatt élhet,aki nem akar/tud bootolható pendrive-ot csinálni.
-ellenben a hd sentinel/lemez figyelés/lemezek leállásának akadályozása opció csak ront a helyzeten nálam,másodpercenként parkoltatja a fejet hangos csapkodás kíséretében,gyorsan ki is kapcsoltam. Egyébként sincs rá szükség.
-szaszlaci posztját érdemes figyelembe venni.
http://prohardver.hu/tema/re_kritikus_hiba_a_western_digital_caviar_green_m/hsz_1238-1238.html
Kipróbáltam,hogy átállítom /S60ra ajánlása szerint,a hd sentinelben az ellenőrzés gyakoriságát pedig felvettem 5 percre,hogy ne zavarjon be. És érdekes módon se parkolást nem hallok 60s után,sem a számláló nem növekszik. Kicsit érthetetlen jelenség,de megelőlegezhetjük a kollégának,hogy finom,alig hallható parkolás történik. Én fél méterről semmit nem hallok.

Viszont olvastam olyasmit is,hogy ezeknek nem tesz jót az sem,ha sosem parkolnak(bár ugye elvileg parkolhat akár most is,attól még,hogy én nem hallom,sőt.). Ha valaki hozzá tud szólni,érdeklődéssel olvasnám. :R

(#1715) szaszlaci válasza liksoft (#1711) üzenetére


szaszlaci
addikt

Induláskor ezek is csendben vannak ilyen szempontból. Mikor a tányér pörgése majdnem teljesen megáll, csakis akkor adnak ilyen hangot. A forgás megállásának legvégén.

WD7500BPKT, na ez csinálja.
Hitachi 5K750, ez is csinálta.
WD 3200BEVT, elvileg ennek is van ilyesmi hangja.
Hitachi 7k1000c, elvileg ez is csinál valami hasonlót. Meg ha jól tippelem, ebben is villa van.

Még ahhoz is lehet hasonlítani a hangot, mint amit a régi CD-ROMok csináltak megálláskor, amiknek a lemezt forgató motorjukban golyók voltak.

vmil: mert miért baj az, ha nem parkolnak menet közben? Kikapcsoláskor ugye evidens, hogy nem marad az adatrész fölött, mert akkor ott harangoztak.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1716) TeeJay válasza szaszlaci (#1715) üzenetére


TeeJay
félisten

szerintem azt hallod hogy már nincs meg a kellő fordulatszám és a folyadékcsapágy kvázi megszűnik.
mikor szétkaptam egy WD5000BEVT vinyót és simán parkolóvillán lévő fejnél meg akartam pörgetni a tányért nagyon nehéz volt és fura hangot is adott.
szerintem ez természetes, ezért kell üzemi fordulatszámon mennie.

engem egy dolog érdekelne viszont, hogy az ilyen parkolóvillás vinyóknál
ha menet közben a tányér felett van a fej és hirtelen kirántjuk mondjuk az USB-s vinyót akkor megáll a fej a tányér felett vagy van még annyi delej valahonnan hogy kicsapja a villára ezt?
erről hol lehet olvasni? :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1717) szaszlaci válasza TeeJay (#1716) üzenetére


szaszlaci
addikt

Van logika abban, amit mondasz.

Ha elmegy az áram, persze hogy kirántja a fejet. Képzeld el, áramszünet lenne, és tönkremenne az összes vinyó, ami épp használatban volt.
Hallottam egy olyan legendát, hogy a tányér motorja ilyenkor generátorként kezd üzemelni, és azzal a maradék forgási energiával rántja ki a fejet. (De az is lehet, a fejmotor gerjesztéséből származó éppen tárolt energiáját használják valahogy ilyen célra.)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1718) brd válasza vmil (#1714) üzenetére


brd
nagyúr

Érdekes, nekem teljesen másképpen működik 2TB-os EZRX-szel. Ha elállítom az alapról, mondjuk 300-ra, vagy d-re, akkor 3-4 másodperc után valamit (de jól hallhatóan nem azt, amit parkoláskor csinál, ill. ezt egyébként alapbeállítás mellett is csinálja, tehát ott úgy ment, hogy 3-4 másodperckor cicegés, majd 8 másodperckor parkolás, hangban jól elkülöníthető a kettő) ciceg a fej (és mindig ugyanannyit vár, akár 300, akár "d" az érték), amikor nincs forgalom, de a parkolás megszűnik (vagy nagyobb, mint 1 perc, addig vártam), és újabb forgalomnál nincs az a fél másodperces várakozás, mint az alapbeállítás szerinti parkolásnál. A különböző értékekkel még nem játszottam, de a 30 és 60-at ki fogom próbálni, igaz, max. majd másfél percet vagyok hajlandó várni, (mert ha addig nem parkol, a hosszabb idő nem igazán érdekel) hogy mi történik.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#1719) liksoft válasza TeeJay (#1716) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az hibás drive volt? Mert a motor csapágyazása meleg hatására elromolhat! Volt már ilyen mentésem.

Igen, kikapja a fejet. A lemezek+motor generátorként visszadolgoznak. Arra viszont érdemes vigyázni, hogy egy ilyen vészparkolás nem annyira stabil, mint a programozott. A lemezek lepörgéséig elvileg tilos lenne mozdítani a drive-ot, hiszen a forgó levegő megváltoztatja a parkolás erősségét. Ott csak egy mágnes térereje tartja a fejszerelvényt, amit egy hirtelen mozdulattal visszaránthatunk a felület fölé. Eséskor rángatáskor ezért tudnak letapadni a fejek a felületre!

szaszlaci: Megsüketültem! Elővettem 500-as és 640-es 2,5" WD-t, és a fülemet rátéve sem hallottam semmit. Vagy a magas frekit már nem hallom, vagy azok a drive-ok amiket hallgatsz már hősokkon túl vannak (akkor ilyen kialakulhat, de ez NEM üzemszerű! - elhalálozás várható) vagy nem a drive adja ki a hangot.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1720) szaszlaci válasza liksoft (#1719) üzenetére


szaszlaci
addikt

Na megpróbálom majd felvenni a hangot.
Üzem közben biztos nem melegedtek túl, 40 – 45 fok fölé sosem mentek.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1721) TeeJay válasza liksoft (#1719) üzenetére


TeeJay
félisten

igen hibás volt
de szerintem nem a csapágyazás hanem vagon bad sector meg fejhibát írt a HDSentinel vagy miket
a motornak kétlem hogy baja lett volna csak írtam hogy állóhelyzetből megindítani elég nehéz, ha már pörgött akkor könnyebb volt rálökni még 1 kört :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1722) liksoft válasza szaszlaci (#1720) üzenetére


liksoft
nagyúr

Van egy szimering is a motorban. Leálláskor az erősebben fogja a tengelyt, nem annak a nyiszogó hangját hallod esetleg? Az olajat a motorban kell ugyanis tartani. TeeJay tapasztalata is a szimeringgel lehet kapcsolatban.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1723) kingpython


kingpython
aktív tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy a 2 vinyo között mi a különbség, és hogy ezekre is igaz e a parkoltatás hiba vagy ezekre az újakra már nem? Western Digital WD20EZRX Western Digital WD20EARX
Csak mert a kettő közül szeretnék venni és jó lenne, tudom, hogy ezeket is buherálni kell e vagy ezek már nem hibásak?

[ Szerkesztve ]

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#1724) bozig válasza kingpython (#1723) üzenetére


bozig
tag

EZRX 2 tányéros EARX 3 tényéros.Itt megnézheted. Azt tudom, hogy az EZRX-szel szépen működik a wdidle3, gondolom EARX-szel is.

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#1725) kingpython válasza bozig (#1724) üzenetére


kingpython
aktív tag

Oké értem köszönöm! és melyik a jobb a 2 vagy a 3 tányéros vagy mért jobb vagy rosszabb a másik nem értek hozzá bocsi a sok kérdést? Akkor lehet, el kell, gondolkodom, hogy egy Caviar Red-et kipróbálni annál csak nincs ez a parkoltatási hiba, csak mert nem szeretek buherálni.

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#1726) Killer01 válasza kingpython (#1725) üzenetére


Killer01
őstag

sarkítva: minél több tányér, annál nagyobb zaj és melegedés. Egyébként mi a problémád a Black vagy a Blue sorozatokkal, hogy egyből Red-et akarsz?

[ Szerkesztve ]

(#1727) bozig válasza kingpython (#1725) üzenetére


bozig
tag

A wdidle azért nem az a nagyon komoly buherálás:) RED-ről még nem nagyon van tapasztalat a nem túl régi megjelenése miatt. Mire kellene a vinyó?

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#1728) kingpython válasza bozig (#1727) üzenetére


kingpython
aktív tag

Értem kösz tehát a 2 tányéros a jobb. Hát a blue-ból nincs 2TBos, ha jól láttam a Black meg jó drága.
Tárolásra és filmnézésre kell a vinyo

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#1729) bozig válasza kingpython (#1728) üzenetére


bozig
tag

Igen, tulajdonképpen a 2 tányéros a jobb.
Arra a Green a jó megoldás, jókat szemeltél ki. EZRX-ről itt egy teszt.

[ Szerkesztve ]

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#1730) kingpython válasza bozig (#1729) üzenetére


kingpython
aktív tag

Köszi, megnézem. Amúgy meg én ezt nem értem, ha már ilyen rég óta több mint egy éve rájöttek a hibára, akkor az új vinyok mért így jönnek ki ezzel a hibával

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#1731) Egon


Egon
nagyúr

Hi all!

Vettem 2 db WD30EZRX-et, amik egy NAS-ban fognak szolgálatot teljesíteni (remélhetőleg hosszú időn át, problémamentesen). A nyitó hsz-t átolvasván, a következő kérdések fogalmazódtak meg bennem:
1. Ha több vinyó is van a gépben, akkor is el lehet végezni a módosítást a wdidle3-mal? Ha igen, mire kell figyelni, hogy kell paraméterezni stb.?
2. Nincs kedvem szétszedni a gépet, ezért E-Sata csatlakozón kötném rá a vinyókat. Így is megy a wdidle progi?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1732) szaszlaci válasza liksoft (#1722) üzenetére


szaszlaci
addikt

Elképzelhető!
(Meglesz a hangfelvétel is, ha elég érzékeny a mikrofon, kis türelmet kérek.)

Egon: olyankor az összes csatlakoztatott merevlemezen egyformán végzi el a megadott módosítást, nincs lehetőség egyenként állítani sajnos.
E-Satával elvileg mennie kell, hisz az is egy sima SATA, ami csatlakozik a déli-hídhoz. Ha nem tévedek..

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1733) Egon válasza szaszlaci (#1732) üzenetére


Egon
nagyúr

Hmmm, akkor mindenképpen szét kell szednem a gépet sajna. Mindegy, rádugom egyszerre a két vinyót, minden mást lehúzok, és legalább egy füst alatt megcsinálja a módosítást...
Remélem működni is fog... Köszi a választ!

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1734) brd válasza Egon (#1733) üzenetére


brd
nagyúr

Természetesen csak a WD-ket állítja, kipróbáltam Hitachi és Samsung is volt már a gépre kötve a használat mellett. Egyébként, ha a BIOS-od tudja, akkor a portokat egyenként is letilthatod.

The only real valuable thing is intuition.

(#1735) Egon válasza brd (#1734) üzenetére


Egon
nagyúr

Mindegy most már, szétszedtem a cuccot (amúgy is tartok tőle, hogy E-SATA vezérlőről nem ment volna).
Most azon szenvedek, hogy nem akar bootolni USB-ről (Error loading operating system).
Nem tudom mi lehet a gond (a bios-ban természetesen usb-re állítva az első boot-eszköz).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1736) brd válasza Egon (#1735) üzenetére


brd
nagyúr

E-SATA-ról 100%, hogy ment volna, az sima S-ATA csatlakozó elektronikailag, csak a fizikai kialakítása más. Mit szeretnél USB-ről indítani?

The only real valuable thing is intuition.

(#1737) Egon válasza brd (#1736) üzenetére


Egon
nagyúr

Az első háeszben levő DOS-os bootkörnyezetet.
Próbáltam másik pendrive-val is, de hibás disk üzenetet dobott a bios...:( Nem igazán értem, mi van (lehet túl új az alaplap ehhez: Win XP bootCD-ről sem indul).
Van valami ötleted, hogy mit tegyek?

Szerk: azért féltem az E-SATA-tól, mert nem natív csatlakozó (JMicron), és azt írja a wdidle3 linkjénél, hogy ilyen esetekben nem biztos a működés.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1738) szaszlaci válasza Egon (#1737) üzenetére


szaszlaci
addikt

Valamit a BIOS-ban kell tökölni, úgy rémlik. Vagy ki kell kapcsolni a bootsector vírusvédelmét, de valószínűbb, hogy az IDE módot kell átállítani.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1739) brd válasza Egon (#1737) üzenetére


brd
nagyúr

A pendrive-ot a HP USB Disk Storage Format Tool-lal javasolt formázni, az általa készített bootolható pendrive nekem eddig még mindig működött.

JMicron: igen, de ott max. a vezérlő (lehet) a gond, nem az E-SATA mivolta.

The only real valuable thing is intuition.

(#1740) Egon válasza szaszlaci (#1738) üzenetére


Egon
nagyúr

Olyan hogy bootsector vírusvédelem, nincs a bios-omban. Ide módot beállítottam.

brd: köszi, kipróbálom.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1741) Egon válasza Egon (#1740) üzenetére


Egon
nagyúr

Sikerült, ez a HP format tools segített.
Javaslom beszerkeszteni a kezdő hozzászólásba, a hasonló problémák megelőzése érdekében...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1742) szaszlaci válasza Egon (#1741) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hmm, érdekes. Berakom az 1. hsz-be.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1743) Calogero


Calogero
addikt

Vettem egy 3 TB-s WD RED HDD-t, még nincs rajta partíció.
Az wdidle3 programhoz kell particionálni a vinyót?

(#1744) Patice válasza Calogero (#1743) üzenetére


Patice
nagyúr

Nem.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1745) kingpython válasza Calogero (#1743) üzenetére


kingpython
aktív tag

Hm Red-nél is fenn áll ez a parkoltatás? Én azt hittem ott már nincs ez a hiba, mert épp ezért akarok én is Red-et venni Green helyett..

[ Szerkesztve ]

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#1746) Calogero válasza kingpython (#1745) üzenetére


Calogero
addikt

Nem tudom, azt akarom a wdidle3 programmal megnézni (egyenlőre nem állítani akarom) hogy mit ír ki wdidle3 /R-re

Én is azt olvastam hogy RED-nél már nincs ilyen gond.

(#1747) kingpython válasza Calogero (#1746) üzenetére


kingpython
aktív tag

Oké értem majd azért írd meg léci, hogy mi a helyzet, mert ünnepek után tervezek én is egy 2TBosat venni

[ Szerkesztve ]

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#1748) brd válasza kingpython (#1745) üzenetére


brd
nagyúr

Az ilyen embereket nem értem. :W Az egész topic, és a témaindító cikk is arról szól, hogyan lehet állítani/kikapcsolni a nevezett viselkedést. :O

The only real valuable thing is intuition.

(#1749) kingpython válasza brd (#1748) üzenetére


kingpython
aktív tag

Ez oké is, de mért baj az, hogy az új típusról is szeretnék többet megtudni, ha már olyat szeretnék venni?
Nem is azt kérdeztem, hogy kell kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#1750) brd válasza kingpython (#1749) üzenetére


brd
nagyúr

Az nyilván nem baj, azon szörnyülködöm, hogy állításod szerint emiatt a "hiba" miatt akarsz venni Red-et, holott kikapcsolható(/észrevehetetlenné tehető) a viselkedés...

The only real valuable thing is intuition.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.