Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1810) szaszlaci válasza kingpython (#1808) üzenetére


szaszlaci
addikt

Az a legjobb, ha gyakorlatilag is kikapcsoltad. Sajnos ez nem mindig lehetséges, függetlenül, hogy a wdidle3 mit ír ki.
(De olvasd el az első hozzászólást, azért írtam! ;) )

BBéci: igen, a "lemezen" marad, vagyis fölötte ugye, jó sokáig. Ez még mindig sokkal jobb, mintha a villára csapkodja ki állandóan.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1811) BBéci válasza szaszlaci (#1810) üzenetére


BBéci
titán

Arra még nem jöttem rá, hogy a laptopomra aggatott külső merevlemezeken hogyan tudnám kikapcsolni a parkolást.
Bár semmivel nem parkolnak gyakrabban, mint a notiban lévő Toshiba.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1812) szaszlaci válasza BBéci (#1811) üzenetére


szaszlaci
addikt

Sajnos csak közvetlenül (e)SATA-ra téve lehet piszkálni. Olyanokkal nem megy, mint USB, FireWire, Thunderbolt, ..

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1813) BBéci válasza szaszlaci (#1812) üzenetére


BBéci
titán

Van eSATA a rackjaimon, alapkövetelmény volt, amikor vettem, az egyik most is azzal csatlakozik a laptophoz.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1814) liksoft válasza szaszlaci (#1810) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link] , [link]

Ezt egyszer (nem is régen) megbeszéltük. Mai drive esetén teljesen kikapcsolni nem jó.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1815) szaszlaci válasza liksoft (#1814) üzenetére


szaszlaci
addikt

Üveglemezes Hita lemezekről beszéltünk, nemde? Itt pedig alumínium WD-ről volt szó.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1816) szaszlaci válasza szaszlaci (#1815) üzenetére


szaszlaci
addikt

(Kérdezem, nem letámadlak.)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1817) Cadal válasza Cadal (#1678) üzenetére


Cadal
őstag

Nos egy hónap elteltével szinte alig emelkedett a fejparkolások száma 1236 --> 1622 parkolás. Szóval most egy darabig nem nézegetem. :)

(#1818) liksoft válasza szaszlaci (#1815) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az alumínium esetén kisebb gond, de a jelenség ugyanaz. Így míg üveg esetén tuti a sérülés, alumíniumnál inkább orosz rulett. Ez jobb? :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1819) szaszlaci válasza liksoft (#1818) üzenetére


szaszlaci
addikt

Frenetikus :) Akkor az alumíniumot mire érdemes állítani, pár perc körülire, ahogy összejön?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1820) Pazolini válasza liksoft (#1814) üzenetére


Pazolini
senior tag

Idézet az első hozzászólásból (2011.04.20.)

Mit tegyek hát?
Hogyha a módosítás mellett dönt valaki, ki kell kísérletezni, az adott lemez hol működik a vártaknak megfelelően. Általános, de még típusfüggő módszer sincs.
Jó esetben 60 – 300 másodpercre be lehet állítani, és a végén marad is a fej a parkolóvillán, míg nincs újabb adatforgalom.
Egyes esetekben pedig megfelelően működik a disabled parancs, ez lenne a legjobb.

Fórumtársak, lassan 2 éve megy ez a topik, s most kiderül, hogy semmiképpen sem jó..., sőt orosz rulett :Y :Y :Y
a DISABLED-re állítás? Erre így reagálnék 7 db WD lemez (köztük 4 külső) átállítása után: :W :W :W

Ezt az orosz rulettet kifejtenéd részletesebben kicsit, Liksoft kolléga?
:R

(#1821) szaszlaci válasza Pazolini (#1820) üzenetére


szaszlaci
addikt

Azt az első hozzászólást pár hete írtam. Át lesz szerkesztve.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1822) liksoft válasza Pazolini (#1820) üzenetére


liksoft
nagyúr

2 év nagy idő. Változik a mechanika, így az igénybevétel is. Ami 2 éve jó volt, ma nem biztos.

3,5" 5400 rpm esetén letiltható, egyébként jó, ha időnként a fej máshová megy. A levegő cseréje héliumra is azért történik, mert a felülethez közelebb kell menni, és levegővel nem megy.

A folyamatos meleg/hideg minden anyagot öregít, hőtágulási problémák jelentkeznek, így egy ponton tartani a fejet nem a legjobb választás.

Ha percenként átrakod másik sávra a fejet (nem a szomszédosra, hanem random a felületen), valószínűleg akkor lesz a leghosszabb élettartamú.

Visszatérve az íráskori lézeres melegítésre mint technológiára. Ott az írás / elhaladás aránya nem az írás felé tolódik. Így az időnkénti nagyobb melegítés ugyan fokozottan öregíti az anyagot, de feltételezem kisebb igénybevétel, mintha 10-15 percig nem mozdulna a fej a lemez fölött.

A mai drive-ok esetén már nem lehet szélsőséges állapotokat használni, vegyesen kell jó arányban.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1823) Pazolini válasza liksoft (#1822) üzenetére


Pazolini
senior tag

Kösz a választ. :R

Hadd "személyeskedjek" kicsit...
Konkrét lemezekről is tudnál nyilatkozni? Sztem sokunkat érdekelnek a konkrétumok.

WD EARS-ok esetén oké a leállítás, de EZRX esetén már nem? Azt hiszem, az EZRX (intteligensen) az 5400-at és a 7200-at is tudja.

(Bocs, hogy a magas elvi szintről lebutítom a diskurzust az egocentrikus pragmatizmus szintjére...) :U

(#1824) liksoft válasza Pazolini (#1823) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1825) El Kebir válasza Pazolini (#1823) üzenetére


El Kebir
őstag

a wd marketing az első green-től kezdve ezt akarja sugalni (kvázi a vásárlók átveréseként), de ugyanolyan "inteligens" az EARS is, mint a EZRX ...

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#1826) BBéci válasza El Kebir (#1825) üzenetére


BBéci
titán

Unintelligens! :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1827) worxland válasza BBéci (#1826) üzenetére


worxland
addikt

Akkor lenne unintelligens, ha változtatná a sebességét. Sokkal hamarabb tönkremenne.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#1828) BBéci válasza worxland (#1827) üzenetére


BBéci
titán

Mivel még nem volt olyan merevlemezem, amelyik változtatná a sebességét, erről nem tudok nyilatkozni. :N

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1829) kingpython válasza liksoft (#1822) üzenetére


kingpython
aktív tag

Akkor most mi legyen ezek szerint nem jó, hogy kikapcsoltam? Mire állítsam, akkor 300-ra vagy már nem tudom akkor mit is kéne...

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#1830) Peti551


Peti551
csendes tag

A többi szériába sincsen parkolgatás mégis birják! Nem értem mér baj ha ki van kapcsolva...
Más lenne a lemez anyaga mint a többi szériáé? Nem annyira srapabirok?
Nem igazán értek ezekhez, de itt mindenki mást mond...

(#1831) djculture válasza Peti551 (#1830) üzenetére


djculture
félisten

Valahol már leírtam. A wd úgy 2009-től teljesen más mechanikát tesz egy mezei olcsó vinyóba, és egy red vagy re szériás 24/7 működésre alkalmasba. Elektronikai rész is butítva van. De ez a többi gyártóra is jellemző.

[ Szerkesztve ]

(#1832) kingpython válasza djculture (#1831) üzenetére


kingpython
aktív tag

Hát nem tudom, én most vettem egy 2TB-os Red-et hát nem mondhatnám, hogy olcsó volt, sőt talán csak a Black, ami drágább…
A Green-en meg van még 2 év gar beszarik cserélik. Sajnos manapság már semmiben sem divat minőséget gyártani addig bírja, míg érvényes a garancia azt utána általában beszarnak, úgy látom már felesleges márkás cuccokat venni, mert silány a minőség ott is

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#1833) Peti551 válasza djculture (#1831) üzenetére


Peti551
csendes tag

Na igy már érthető...
Na akkor már csak egy dolgot kéne eldönteni, végülis ez a topik ezért is jött létre.
Parkoljon, ne parkoljon,meddig parkoljon?!
Én kikapcsoltam teljesen mert pár oldallal előrébb még az volt a tuti... De most a 300s a menő...
Hosszútávra már semmit se gyártanak ez tény, de most akkor melyik verzióval fog tovább élni a vinyó?

(#1834) szaszlaci válasza kingpython (#1832) üzenetére


szaszlaci
addikt

Black-et kell venni, az 5 év garos.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1835) Pazolini válasza szaszlaci (#1834) üzenetére


Pazolini
senior tag

Én kértem konkrétumokat is Liksofttól, de egyszerű nem válasszal utasított el. Pedig ha már szakemberek vagyunk, segíthetnénk a halandókat hasznos tanácsokkal is, nem csak elvi szintű, noha részletekbe menő, de túlontúl általános, csakis szakemberek számára érthető magyarázatokkal, amikkel nem sokra megyünk. :U

Legalább azt jó lenne tudni, hogy biz. szériákhoz mi a jó beállítás. :K

Máskülönben a /d is csak magas számra kapcsol, nem kikapcsol. Akkor nem mindegy, mire van állítva? Hiszen úgyis a(z) (újra)használat nem engedi leparkolni X időn belül a fejet, így akár Sentinel, akár más program veszi igénybe, lényegében ugyanarról beszélünk. Azt meg mégsem gondolom, hogy Y mennyiségű parkolás valahogy mégis jótékonyan hat az ilyen gyártású lemezek esetében... :(((

(#1836) hferenc


hferenc
csendes tag

Van egy kis, vagyis nagy problémám, mégpedig az, hogy egy WD30EZRX 3TB vinyón szeretnék egy partíciót csinálni a WIN7 32 vagy 64 bites telepítőjével, de valamiért csak 2048+746,5GB partíciót hajlandó csinálni pedig az alaplap 3TB-osnak ismeri fel. Az alábbi kép nem az én gépemről készült, hanem illusztrációnak rakom be, hogy ott mutat egy 2048GB-os és egy746,5GB-os partíciót, vagy csak lehetőséget? de nem engedi törölniőket, úgy hogy egybe látszódjanak.

XP alatt a lemezkezelésben csak a 2048GB látszik a lemezből.

Nem tudom mi lehet a hiba. :F
A lényeg, hogy egybe szeretném partícionálni.

(#1837) brd válasza hferenc (#1836) üzenetére


brd
nagyúr

Ha csak ez az egy meghajtó van a gépben, és nincs rajta semmilyen, fontos adat (mert minden törlődik az alábbiak hatására), akkor a telepítő ezen részén SHIFT+F10, a megjelenő ablakba pedig (minden sor végén Enter):

diskpart

select disk 0
clean
convert gpt
exit

és utána a Refresh gombra nyomva tudsz partíciót létrehozni.

Ja még mellékinfó: ha esetleg nem úgy lenne, akkor a "BIOS"-t ún. UEFI módba kell állítani, hogy úgy bootoljon a gép, mert különben nem tud ilyen, GPT lemezről bootolni.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#1838) hferenc válasza brd (#1837) üzenetére


hferenc
csendes tag

megpróbálom,

kösz :)

[ Szerkesztve ]

(#1839) liksoft válasza Pazolini (#1835) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem, mert nem volt időm részletesen kifejteni, így a lényeget mondtam, de attól, hogy lejjebb sokkal többet fogok írni erről a témáról mindenkit és mindent érintve, sokkal több információ nem lesz.

A HDD gyártók folyamatosan újítanak, így 3-6 hónap elteltével gyakorlatilag esélyed sincs, hogy ugyanazt kapd a boltban, csak annak a sorozatnak egy módosított, icuripicurikát más verzióját, mely icuripicurikát máshogyan fog viselkedni. De! Mivel! Az egész rendszer icuripicurika finomhangolások egész sora, így az a kicsike eltérés is a használat során jelentős lehet.

A gyártók ezekkel a különböző szériákkal megpróbálnak különböző terhelést adni a drive egyes részeinek, de mivel a felhasználók ezeket összevissza állítgatják, a garanciába visszatérő darabok nem fogják a valós képet mutatni meghibásodás százalékában és típusában, a kibocsájtott darabokra vetítve. A gyártó a szimuláció során kialakít egy belső HDD stratégiát, és ezt a felhasználókon teszteli. Lehet vitatkozni az etikusságáról, de minek, hiszen ilyen pörgős fejlesztés mellett erre gyáron belül már valóban nincs is idő. De egyes esetekben el tudom képzelni, hogy a fentiek miatt szélsőséges módosítások is készülnek, melyek szinte csak tesztelést szolgálnak, így ha nagyon nem sikerül, akkor kiadnak egy újabb firmware-t, ne legyen sok garanciális drive. Az adatok nem érdeklik, arra nekünk kell vigyáznunk. (Ez jogos is, csak a menthetőség mértékével és lehetőségeivel vitatkoznék szívesen egy-két fejlesztővel, marketingessel. De ez más tészta.)

A fentiektől függetlenül sok hibajavítás kerül az újabb drive-okba, meg persze egyszerűsítés is. Ilyenkor az vagy sikerül, vagy nem. Lásd, a sűrű parkoltatást mint élő példát.

A fentiek átolvasása és értelmezése után visszakérdeznék, hogy ha én legtöbbször 1-3 évvel a gyártás után találkozom egy-egy típussal, akkor most szériára vetítve mit ajánljak? Irányt tudok mondani, hiszen azt meg is tettem. (Optimalizálni kell, és a sűrű parkolás, vagy a soha nem áll le változatokra mondtam, a maiaknál egyik sem jó. De egy gagyi táp sokkal többet árt, mint a fejek csapkodása.)

Vagyis a tömörített válaszom a magyarázat után: NEM.

Így kerekebb? :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1840) szaszlaci válasza Pazolini (#1835) üzenetére


szaszlaci
addikt

A /d annyira magas értéket állít be, mintha ki lenne kapcsolva.
Amikor használva van a lemez, máshová ugrik a fej, tehát nem egy sávot fog melegíteni.
Itt a fő problémát az okozza, hogy sok lemeznél hibásan működik ez a gyakorlatban, azaz 4 – 8 másodpercenként egyfolytában csapkodja a fejet, ha épp üresjárat van. Tehát nem marad a villán, hanem egyből vissza is húzza. De ha még ott is marad, akkor is nagyon gyorsan képes ilyen alacsony értékkel növekedni a számláló, a tapasztalat ezt mutatja.

hferenc: ha jól tudom, ahhoz, hogy 2 TB-nál nagyobb elsődleges partíciód legyen, kötelező az alaplap részéről az UEFI. (Viszont vigyázz, mert okosított win7-et úgy nem fogsz tudni használni!)
WinXP (gyárilag) összesen max 2 TB, ha minden igaz.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.