Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2051) szaszlaci válasza Pazolini (#2050) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nincs cikk, elmélet van, amit nemrég kifejtettem. De ha akarod, írok egy cikket, és akkor be lehet linkelni :)
Viccet félretéve, erre semmi "konkrét" bizonyíték nincs, akárcsak arra sem, hogy a pár másodpercenkénti fejcsapkodás árt, mindenki a saját felelősségére állítja vagy épp nem állítja.
De azért ne felejtsük, hogy erre Liksoft hívta fel a figyelmet, aki közelebb áll a lemezek lelki világához.

Hát az elvileg 2010-ben frissített wdidle szoftverről annyit, hogy össze-vissza működik, gyakorta még a lemezmotort is leállítja 4 mp-ként.. Vagy épp /D kapcsolóval üresjáratban elkezdi ki-be csapkodni a fejet..

Egyébként ha találsz megbízható tanulmányt az álláspontoddal kapcsolatban, szívesen fogadom!

Angelotti: ha én vennék, Hitachit próbálnék szerezni, lehetőleg nem csak átmatricázottat. Vagy WD Black-et, arra 5 év garancia van tudtommal ma is.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2052) Pazolini válasza szaszlaci (#2051) üzenetére


Pazolini
senior tag

De ha akarod, írok egy cikket, és akkor be lehet linkelni
:))
...Liksoft hívta fel a figyelmet, aki közelebb áll a lemezek lelki világához.
Tökéletes megfogalmazás...

Oké, persze, én is keresgetek valami komolyabb "hozzászólást" a kérdéshez. De tényleg érthetetlen, hogy erre a problémára a nagyvilág nem reagál tanulmány méretű cikkel (független??? szakemberek), s egy jól megírt szoftverrel (WD vagy más: Paragon, Acronis) és egy nagy-nagy meaculpával, új FW-rel, garanciális csere felajánlásával (WD)... :((( :o :B :Y :W

(#2053) StSanya válasza Angelotti (#2049) üzenetére


StSanya
őstag

Ha folyamatosan gépben lenne, s tárolásra, akkor WD Red széria. Ha rendszer is futna róla, akkor viszont valami 7200 fordulatszámost nézz. Ha nem lenne gépben, hanem külső egységben, s igény szerint kapcsolnád ki és be, oda jó a Green is...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#2054) szaszlaci válasza Pazolini (#2052) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ugye itt firmware szinten kell hozzányúlni, amit nem hiszem, hogy külső cég vállalna. (Hogy hivatalosan engedélyezné neki a WD.)

Ha tönkremegy a lemez, azt kicseréli garanciális időn belül a gyártó. (Kérdés, hogy a garancia lejárta után a szavatosság címszó alatt is lesz-e csere, ha gyártási hiba miatt romlott el. Nehezen bizonyítható és negatív eredmény esetén gondolom költséges egy ilyen bevizsgálás.)

Alapvetően egyik gyártónak sem fűződik gazdasági érdeke ahhoz, hogy hosszú élettartamú eszközöket gyártson. (Amíg mindenki bólogat, hogy egy monitor tönkremegy öt év után, és nem tartja vérlázítónak az ilyen ócska gyártást, vagy hogy "jó" márkák nem szégyellnek pl. CapXon kondenzátorokat használni.)
De azért én óvatosan szólok egy olyan dolog működéséhez, ami olyan technológiai magasságot vonultat fel a sorozatgyártásban, mint egy merevlemezes-háttértár.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2055) liszi70 válasza szaszlaci (#2047) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Ha jól tudom, ezek a programok úgy működnek, hogy folyamatosan lekérdeznek valamit. Tehát a fej mozdulatlan és felmelegíti a sávot, azaz több órás üresjáratban ugyan olyan rossz, mintha kikapcsolnád a parkolást."

Ez a HD Sentinel-re is igaz? Szóval azt jelenti, hogy a HD sentinel programban nem szabad így beállítani a Seagate vinyó Fejlett energiagazdálkodását? Vagy ez nem teljesen tiltja le a fejparkolást, tehát megfelelő beállítás?
Vagy mire állítsam ezt, Seagate esetén?

[ Szerkesztve ]

(#2056) szaszlaci válasza liszi70 (#2055) üzenetére


szaszlaci
addikt

Tudtommal ilyenkor nincs fejmozgás, szóval nem feltétlenelőnyös ez a beállítás. Főleg nagy adatsűrűségű lemezeknél.
De ha az egy hónap alatt csinált pár száz parkolást gyári beállítások mellett, nincs mitől félni, teljesen jó érték.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2057) liszi70 válasza szaszlaci (#2056) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ja, a kép nem az én vinyómról van lőve, csak nem vagyok otthon, és ezt találtam hirtelen a kérdésem demonstrálásához. Én is teljesen jobbra húztam a csúszkát pár napja.

Oké, akkor megnézem majd az enyémet otthon, hogy mennyi idő alatt, mennyin áll most a fejparkolások száma. Ha soknak tűnik, hová állítsam a csúszkát, hogy ne kapcsolja ki teljesen, de csökkentse a fejparkolást?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#2058) szaszlaci válasza liszi70 (#2057) üzenetére


szaszlaci
addikt

Azt nem én fogom tudni megmondani, sosem használtam ilyen programokat.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2059) patex1983


patex1983
őstag

No, ma átállítottam S300-ra a timert, kíváncsi leszek, így mennyi parkolást produkál egy átlagos nap mellett. Nem akarom tönkretenni a hhd-met azzal sem, hogy túlmelegszenek a sávok, de azzal sem, hogy a fej adja meg magát a sok csapkodás miatt. Ma egész nap menni fog a gép, este majd beírom, mennyit változott az érték.
Jelenleg 116.

X

(#2060) Anthonny


Anthonny
csendes tag

Sziasztok valaki részletesen leírná a folyamatot végig lapoztam az összes hozzászólást de akárhogy csinálom a leírtak alapján nálam nem indul usb ről a dolog cd/dvd-m mpedig nincs segítene valaki?

(#2061) patex1983 válasza Anthonny (#2060) üzenetére


patex1983
őstag

Töltsd le ezt a fájlt: FreeDOS
Csomagold ki.
Az install.bat filet nyisd meg notepaddal, és mind a 3 sorban írd át a E:-okat a pendrive-od betűjelére (a sajátgépben látod).
Mentsd el, majd futtasd az install.bat-ot.
Ha eltűnik a felugró ablak, másold a pendrive-ra a szükséges fájlokat a pendrive gyökerébe, majd újraindításkor válaszd a boot menüből a pendrive-odat és hajrá :K Ja és persze a többi meghajtódat húzd le.
wdidle3 /R - számláló státuszának lekérdezése
wdidle3 /S300 - 300másodpercre állítja a fejparkolás idejét. (tetszőleges idő adat adható meg, 300 a max.)
wdidle3 /D - kikapcsolja a fejparkolást.

[ Szerkesztve ]

X

(#2062) Anthonny


Anthonny
csendes tag

Nem sikerül... :((( vagy kiírja a szokásosat pl ha nincs benne hdd vagy csak átugrik és tölti is a wint nem értem már végignéztem az összes féle fajta leírást és semmi eredmény szereztem egy dvd-t is arról sikerül indítani de valahogy az sem jó valaki írta előttem hogy cd-boot és csak kiírja a 8 sec-et de nem lehet modosítani mert error a vége !?

(#2063) patex1983 válasza Anthonny (#2062) üzenetére


patex1983
őstag

Próbáld BIOS-ban a Removable Device-t beállítani elsődleges boot eszköznek. Úgy mennie kell.

X

(#2064) Anthonny


Anthonny
csendes tag

Megpróbáltam ha arra teszem vagy konkrétan a pen driv-ot választom akkor is ezt írja ki:

reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key

passzolom lehet hogy a pen driveon cseszek le valamit!

(#2065) patex1983 válasza Anthonny (#2064) üzenetére


patex1983
őstag

A pendrive-on ezeket a file-okat kell látnod:

[ Szerkesztve ]

X

(#2066) Anthonny válasza patex1983 (#2065) üzenetére


Anthonny
csendes tag

az autoexec és a command nem látható még akkor sem ha megjelenittetem a rejtett állományokat de ha be akarom másolni a free dos mappából felül akarja írni ez nem tudom miért lehet viszont az idlinux az nincs fent a többi igen de akkor is átugrik és egyből tölti a wint esetleg más megoldás? köszi hogy szánsz rám néhány percet! :R

(#2067) patex1983 válasza Anthonny (#2066) üzenetére


patex1983
őstag

Akkor csináljuk végig, lépésről, lépésre:
Nálam E: meghajtó a pendrive, ezért a install.bat így néz ki:

Mented.
Ezután én Total Commanderből nyomok egy hosszú jobb gombot és a menü legelső helyén lévő install.bat-ra nyomok:

Első parancssoros ablak, amit látnod kell:

Ezután nyomjunk Entert formázza, másolja a fájlokat, aztán el is tűnik az ablak, felmásolom a pen-re a wdidle3.exet és az E: meghajtóra kattintva az előző hsz-emben látott fájlokat látom.
Ezután gép kikapcs, meghjatókat lehúz, csak a WD HDD marad csatlakozva, majd indítás után nálam F8-al jön elő a boot menü, ott kiválasztom a pendrive-ot és már be is köszön a jó öreg DOS. :)
Más megoldást nem tudok sajnos DOS-os indításhoz, ezer éve ezt a módszert használom és több konfignál is működött már, mindig.

[ Szerkesztve ]

X

(#2068) Anthonny válasza patex1983 (#2067) üzenetére


Anthonny
csendes tag

Sikerült!

Akinek nem sikerülne próbálja meg formázás előtt az összes virtuális meghajtót kikapcsolni vagy próbálkozzon másik pendrive-al nekem a 4. pen oldotta meg lehet a mérete miatt de amivel sikerült az 2 gb-os volt! Köszönöm a segítséget!

(#2069) patex1983 válasza patex1983 (#2059) üzenetére


patex1983
őstag

Folyamatos torrentezés mellett tegnap óta 116-ról 117-re nőtt a fejparkolás száma. Jó lesz ez így :)
Tegnap kipróbáltam egy félórára leállítottm a torrentet, akkor nőtt meg 113-ról 116-ra, szóval működik. :)

X

(#2070) M107


M107
addikt

:R

QuietHDD programmal, 2nap 20 órával 223 parkolásnál járok Mybook WD 1 TB szétszedni nem akarom s nem is tudom ha a gariban eléri a 300000 parkolást, akkor még előtte lementem belsőre a dolgokat.

Mindig jár, amikor be van kapcsolva a gépem. adja ki a hibáját 04.11 én lett vásárolva.

S ha eléri a 300000 fejparkolást akkor tényleg vége a HDD-nek ???

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2071) szaszlaci válasza M107 (#2070) üzenetére


szaszlaci
addikt

"S ha eléri a 300000 fejparkolást akkor tényleg vége a HDD-nek ???"
Ezt nem lehet megmondani, de nem valószínű. Ettől függetlenül sokkal hamarabb is tönkremehet, egyéb okból kifolyólag.
Adatot pedig mindig kellene menteni!

patex1983: "szóval működik" Úgy néz ki.

Anthonny: rólad Hrabal jut eszembe :)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2072) Anthonny válasza szaszlaci (#2071) üzenetére


Anthonny
csendes tag

Hrabal? Ő ki?

(#2073) szaszlaci válasza Anthonny (#2072) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ő írt egy könyvet, ami egyetlen hosszú mondatból állt :)

A pendrivehoz: lehet, azért nem ment a többivel, mert valamiért nem lett aktív a partíció, hogy indulhasson róla rendszer. (Sajátgép, Kezelés, Lemezkezelés résznél is lehet.)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2074) worxland válasza M107 (#2070) üzenetére


worxland
addikt

"S ha eléri a 300000 fejparkolást akkor tényleg vége a HDD-nek ???" - nem. Nekem van vinyóm, aminél 400 ezer felett van.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#2075) BBéci válasza Anthonny (#2072) üzenetére


BBéci
titán

Bohumil Hrabal világhírű cseh író, de ha így nem ismerős, akkor az Ő regényei alapján készültek a Sörgyári Capriccio és a Szigorúan ellenőrzött vonatok című filmek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2076) M107 válasza worxland (#2074) üzenetére


M107
addikt

:R

Akkor megnyugodtam, hogy nem vettem annyira hibás meghajtót (fejparkolásos témára értem) Usb-s Mybook

Köszönöm mindenkinek

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2077) King Unique


King Unique
titán

Lenovo notimban Seagate vinyó behalt (szokásos badsector stb.), gariban kicserélték WD-re (WD5000BPVT), ami műxik rendesen kondi is ok, csak fejparkolás emelkedik, 11 nap után 1099-nél tart.
Érdemes rendszer hdd-ként eljátszani vele 1 hsz-ban leírtakat , v HD Senitelben maxra húzni fejlett energiagazdálkodást, mert ok, h akkor kevessebet parkol, de bekavarhat akksis üzemű müködésébe, készenléti idő csökkenhet stb. :F

(#2076) M107 jók a MyBook-ok, az egyik legmegbízhatóbbak 3,5" kompaktban :K , de belsejük Green...viszont mire elérné 300k értéket, az se 1-2 általános használat mellett, ahhoz több kell neki, vmint amit mondtak, h más hiba is félléphet, vmint vinyó topicba láttak már 800k érték mellett is működő Greent.
De, ha ezt aggaszt, mért nem vettél egy 3,5" alu mobilracket+ bele más vinyót, pl. Red-et, ami kevésbé parkol, igaz drágább is...

[ Szerkesztve ]

(#2078) M107 válasza King Unique (#2077) üzenetére


M107
addikt

:R

Mindenképp külső Hdd kellett, és elég jónak mondták mint ahogy te is írtad, ezt a típust (Mybook) belősleg telített vagyok, s olyan Hdd-im vannak pl eredeti Samsungok amiket igaz csak 1TB-osak de nem venném ki őket mivel már ilyet nem is lehet kapni és hát megbízhatóak + még gariasak is.
+
Mind a 6 belső sata portot használom, így belső HDD szóba sem jöhetett volna

Bár olyat már nem kapok csak Seagate samu-t annak viszont olyan seek hangja van mint az atomháború hangos

Kíváncsi vagyok meddig bírja majd a kis Mybook, tápom se gagyi ugyhogy stabil feszeket kp az usbn is + a 12 adapter előtt a kis szünetmentesem is dolgozik az sem volt olcsó.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2079) King Unique válasza M107 (#2078) üzenetére


King Unique
titán

Nem is csak natúr belső megoldásra gondoltam :N , hanem külső usb-s alu mobilrackbe (pl. ilyen) venni egy belsőt és így külsőként használni, a MyBook is ilyen, csak ott gyárilag kompaktra szerelik össze.

[ Szerkesztve ]

(#2080) szaszlaci


szaszlaci
addikt

1 TB-ig felejtsétek már el a 3.5"-os őskövületeket! Ha hozzáveszitek a külső ház árát, nem olcsóbb, mint egy notivinyó, amihez nem kell táp, kicsi, csendes, nem melegszik, stb.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2081) King Unique válasza szaszlaci (#2080) üzenetére


King Unique
titán

max rendszer alá 1 TB 3,5", azokba is újabbak 1 tányérral egész jók, adattárnak meg amit mondasz, 2 TB alatt nem érdemes venni 3,52-est venni , mikor van már 1,5- 2 TosB notivinyó is, de azért azok is melegednek, ez rack anyagától, szellőzésétől függ leginkább..

[ Szerkesztve ]

(#2082) szaszlaci válasza King Unique (#2081) üzenetére


szaszlaci
addikt

Alapvetően rendszervinyónak se látom értelmét, normál felhasználás mellett nem igaz, hogy nem elég egy átlag notivinyó, ha van elég RAM. (Akinek meg nagyon gyors kell, SSD vagy RAM drive.)
Egy notivinyó elvan 2 – 3 Wattal, így a melegedéssel sem tudok egyetérteni. De tudtommal 5 Wattnál többet semelyik, semmilyen körülmények között nem fogyaszthat.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2083) Anthonny


Anthonny
csendes tag

Íme az eredmény szerintem sikerrel járt a projekt :)

(#2084) Anthonny


Anthonny
csendes tag

Még egyszer köszönöm a segítséget! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#2085) need


need
addikt

Sziasztok..

Sajnos elvagyok maradva 1 évvel.. vagy is most vettem észre ezt a WD kontra kritikus hibát..!

Nekem a Nasban DS111 egy WD merevlemez van (wd20ears-00mvwb0) mi a bánatot ehet tenni hogy orvosolni lehessen ezt a kritikus hibát..!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#2086) need


need
addikt

arra jutottam hogy ki kell venni a Nasból a vinyót és ott a következő dolgokat kell megcsinálni..

esetleg valaki írja már oda hogy jó e a sorrend..! vagy ha nem akkor hogy...?!?

0. mivel az én gépem nem bootol be usböl nekem ezt dvd-n kell megcsinálni..
1. boot dvd kell csinálni arra fel kell rakni ezt a wdidle3 filest..!
2. majd a boiosban át kell rakni sata vezérölőöl IDE-re..! persze a bootloási sorrend is ez legyen!
3. ha jól értelmeztem akkor ez dosban indul el.. és akkor kezdődnek a parancs kiadások..
wdidle3 /R ez lenne az hogy mennyi a parkolási idő..
wdidle /S300 paranccsal akkor ezt az időt lehet a 300 értékre változtatni..!
wdidle /D ez elméletileg kikapcsolja ezt..
4.gépbe vissza állítani a sata módot..vinyót ki venni vissza rakni a nasba..!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#2087) patex1983 válasza need (#2086) üzenetére


patex1983
őstag

Pontosan így van, ahogy leírtad.

Szerk.: a wdidle után ne hagyd le a 3-ast :)

[ Szerkesztve ]

X

(#2088) szaszlaci válasza need (#2086) üzenetére


szaszlaci
addikt

Azt gondolom tudod, hogy a /S 8 – 300 mp között adható meg. (Illetve csak bizonyos értékek, de arra megadás után figyelmeztet a program.)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2089) King Unique válasza szaszlaci (#2082) üzenetére


King Unique
titán

Kinek mi elég, mi a jó...de azért új 1 TB/tányér 3,5"-esek jóval gyorsabbak főleg 7200 rpm-es, mint egy hasonló notivinyó 500 GB-ás tányérokkal, melegedést meg külső rackben használva értettem (+ notiban, ha nem übercool a hűtése stb.), mert azt tapasztaltam, viszont asztali Desktopban meg nem használok 2,5"-est, ilyen téren szerzett tapasztalatod biztos mérvadó, elismerem, aztán meg, mki azt vesz, használ, amit akar :)

(#2090) maestro87


maestro87
őstag

Üdv!

A WD5000AAKS vinyómra a Sentinel 2334 parkolást ír 350 nap működési idő után. Nekem kellene valamit módosítanom, vagy hagyjam így ahogy van? Amúgy most találkoztam először ezzel a parkolás mizériával, de nem szeretném ha idő alatt emiatt döglene meg a vinyóm. Magyarul nem vagyok benne a témában, de ha kell beleásom magam.
Van egy régebbi vinyóm is a gépben, de annál a Sentinel nem jeleníti meg ezt az infót. Más valamivel esetleg meg lehet nézni?
Előre is köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#2091) Anthonny válasza maestro87 (#2090) üzenetére


Anthonny
csendes tag

Szerintem ez korrekt érték ennyi használat után nem érdemes megycsinálni de ha gondolod....

Feljebb látod az enyémet 49 nap vagy valahogy így 24K parkolás az nem mindegy :)

(#2092) maestro87 válasza Anthonny (#2091) üzenetére


maestro87
őstag

Köszi, akkor hagyom annyiban a dolgot!

(#2093) need válasza szaszlaci (#2088) üzenetére


need
addikt

sikerült megoldanom a problémát...köszönöm a segítségedet.. :R :R :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#2094) atish15


atish15
aktív tag

Most találtam ezt a kis topicot. Nekem egy 500gb-os Wd Green winchesterrel. Durván 3 éves a cucc és elég nagyot néztem amikor megláttam ezt a képet. :Y

[ Szerkesztve ]

(#2095) szaszlaci válasza atish15 (#2094) üzenetére


szaszlaci
addikt

Már megint egy Green..

- Adat ment, ha amúgy nem csinálsz rendszeresen mentést.
- SATA kábelt cseréld ki, utána csinálj Sentinellel egy írás+olvasás tesztet. (Sok az adatátviteli hiba.)
- Ha nem javul, vagy ismét romlik, garanciába vissza, ha még nem járt le!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2096) atish15 válasza szaszlaci (#2095) üzenetére


atish15
aktív tag

Hát igen egy mentés kell feltétlenül mert ez már egy időzített bomba bármikor elfáradhat. Már sajnos nem garanciás. Ha jól tudom a green-eket inkább adattárolásra ajánlják és nekem rendszer programok játékok minden ezen van és erről fut de nem hinném hogy emiatt lenne ekkora kondíció csökkenés.

Még teszek egy próbát a javításra programmal vagy valami külső beavatkozással hogy esetleg egy külső winchesternek vagy nem olyan fontos adat tárolásra még használható legyen.

(#2097) szaszlaci válasza atish15 (#2096) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szvsz Green névvel illetik a még éppenhogy nem használhatatlan selejteket.
Hivatalosan a relatíve alacsony sebességük miatt ajánlják adattárolásra.
Itt valószínűleg a felületnek van vége, akkor pedig helyrehozhatatlan.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2098) atish15 válasza szaszlaci (#2097) üzenetére


atish15
aktív tag

Akkor itt már egy életmentő műtét sem segít.Akkor megy a neve után a kertbe a fűre :)
Rendeltem helyette egy Wd caviar black-et remélem azzal ilyen problémák nincsenek.

(#2099) szaszlaci válasza atish15 (#2098) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hát a Blackre 5 év garancia van, szóval ha baj is van vele, annyi idő múltával legalább kellően elértéktelenedik.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2100) liszi70 válasza szaszlaci (#2095) üzenetére


liszi70
nagyúr

Azt nem értem, hogy lehet 100%-os teljesítményű egy 17%-os kondíciójú HDD, tele hibás szektorral, problémával? Mit jelent végül is a HD Sentinelben a Teljesítmény? És hogyhogy a "merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges", egy adatkapcsolatban 23467 alkalommal hibát produkált, szerintem azonnal adatmentésre szoruló HDD-nél?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.