Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2851) kriszpontaz válasza Norbidin (#2849) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Akkor én nem szólok semmit :D.

(#2852) bigdigit


bigdigit
addikt

Most találtam ezt a topikot.Baratnőm gépe egy éve random fagy és nem tudtam rájönni miért. Lehet itt lesz a megoldás. Haza érek meg is nézem a pontos tipust.

(#2853) worxland válasza Norbidin (#2849) üzenetére


worxland
addikt

Current pending sector count nem azt mutatja, hogy olyan jó állapotban lenne az a vinyó.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#2854) Norbidin válasza szaszlaci (#2850) üzenetére


Norbidin
csendes tag

Szia,
szerintem nem piszkálta a vinyót, hanem használaton kívül simán ennyit parkolt, lehet akkor szokásos 8mp-enként.

Meg kellene venni, majd eladni WD-nek jó pénzért mint relikvia. :D

[ Szerkesztve ]

(#2855) Dj_CuCu


Dj_CuCu
újonc

Sziasztok!
Most láttam csak a témát. A hét folyamán vettem 2 darab 1 TB caviar greent. Most ránéztem, és hát eléggé megdöbbentő számokat láttam, bár így is 39 és 49 mp-re jött ki az időtartam. Az előéletéről annyit tudok, hogy nasban volt használva, de csak tartalékként, így nagyon kevés be-kikapcsolás van benne, és kevés írás/olvasás. Szerintetek lenne értelme átírni, mert az egyik most usb-s tárolóban van, szóval macerás lenne, de ha jobb lenne nekik, akkor megcsinálom.


(#2856) szaszlaci válasza Dj_CuCu (#2855) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szia!

Jól látom, az egyik több, mint másfél milla, a másik pedig két és fél millió? A gyártó 3 – 600 ezret garantál, amit biztosan elvisel.
Ettől függetlenül hibát én nem látok.

Látjátok, egy normális hőmérsékleten tartott vinyó, ami nincs kapcsolgatva, még Green létére is sokat kibírhat. Azonban egy átlag gépben, ahol szaladgál a hőmérséklet, kapcsolgatják (vagy saját magát kapcsolgatja, ha épp olyanja van), hamar megadja magát egy ilyen zöld. Az állítólagos kevés használatról nem is beszélve. Akkor egy jó vinyó mennyit bírhat jó körülmények között!
Ez a válaszom neked is, hogy a hőmérsékletet próbáld fixen tartani, 32 – 37 C fok között. Nem mondom, hogy nincs értelme állítani a parkolási időt, de felelősséggel nem is ajánlok olyat, hogy nyúlj hozzá. Valószínű itt nem ez fogja megadni magát, de (újabb) csodát ne várj tőle. Ennél okosabbat nem mondhatok.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2857) szaszlaci válasza kriszpontaz (#2851) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nesze, neked csináltam a 2.5 millióra! :D

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2858) kriszpontaz válasza szaszlaci (#2857) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Zsír! :D

(#2859) Pazolini válasza szaszlaci (#2856) üzenetére


Pazolini
senior tag

Mi t értesz "kapcsolgatás" alatt? Ez nem világos. (Én 15 vinyómból - 2 gépben - csak kettőt használok, a 2 rendszervinyót, a többit ki-be kapcsolgatom. Mindegyik 100%-os, többségük green. Nem tudom, ezzel mi baj lehetne... Ha ugyan erre gondoltál...)

(#2860) szaszlaci válasza Pazolini (#2859) üzenetére


szaszlaci
addikt

A merevlemez kikapcsolásával, amikor megáll a tányér forgása, az a baj, hogy utána az indítás erősen igénybe veszi az egészet. (Plusz kihűl, majd ismét felmelegszik.) A folyamatos üzem lenne az ideális. Az más kérdés, hogy ez általában nehezen kivitelezhető. (A két vinyó 21 és 83 alkalommal volt kikapcsolva.)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2861) Pazolini válasza szaszlaci (#2860) üzenetére


Pazolini
senior tag

Vagyis azt mondod, hogy nem kellene ki - és bekapcsolnunk a számítógépünket, mert veszélyeztetjük a merevlemezek élettartamát??? Dehát ezt naponta, vagy - ne adj isten - naponta többször is megtesszük. Laptop esetén 10x, 20x. Itt valami nem kerek... :))

(#2862) Pazolini válasza szaszlaci (#2856) üzenetére


Pazolini
senior tag

Én valaha ebben a topikban azzal érveltem, hogy WD-s szaki szerint 1 milla feletti a garanciában vállalt parkolás száma, vagyis addig garantáltan (tesztek alapján) 100%-os marad a vinyó. A 2 EURS példája is mutatja, hogy egy kicsit mondva csinált probléma lehet ez az egész parkolgatás-mizéria... Talán jó reklám is volt a WD-nek, még ha negatív is. Mert a negatív reklám is reklám. S alighanem WD lemezekből, nota bene: greenekből fogy a legtöbb világviszonylatban. Milyen érdekes?! :U

(#2863) szaszlaci válasza Pazolini (#2861) üzenetére


szaszlaci
addikt

Az lenne az ideális, ha nem lenne kikapcsolva a gép, de ezt jeleztem is, hogy nehezen kivitelezhető.
A WD 300 ezret vállal (legalábbis régebben) a Green-re, némelyik vinyójára pedig 600 ezret. Felőlem mondhat a WD-szaki nem hivatalosan bármit, tán igaz is, de engem nem hat meg.
Két vinyó nem statisztikai értékű – ahogy húsz sem az –, viszont ez a kettő épp azt mutatja számomra, hogy kikapcsolás nélkül, jó környezetben mennyivel többet is bírhat bármelyik vinyó az átlag felhasználással/kapcsolgatással szemben.
Hogy azért fogy a legtöbb Green, mert páran tudunk a parkolós hibájáról (amit mellesleg a többi WD is művel), remélem, csak viccnek szántad :) Valószínű azért fogy belőle a legtöbb, mert kedvező árú és a vevő azt hiszi, hogy az alacsony fogyasztás és melegedés tényleg itt kezdődik, nem a 2.5"-nál.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2864) Pazolini válasza szaszlaci (#2863) üzenetére


Pazolini
senior tag

Persze, hogy ironizáltam... :(((
De a kapcsolgatás szerintem önmagában nem lehet bajforrás. :Y
(Ez megalapozatlan vélemény persze... :o )

(#2865) szaszlaci válasza Pazolini (#2864) üzenetére


szaszlaci
addikt

"Bajforrás" szerintem se, de nagyon igénybe veszi. Egy rejtett hibáktól mentes, átlagnál tartósabb vinyót is. A motor teljes erővel megtépi a tehetetlenségüknél fogva nagy ellenállást kifejtő tányérokat, mert nem telhet el fél perc, mire felpörög. Mindezt egy pirinyó csapágyon, amibe némileg a kenőanyag is beleköt, ami aztán ha egy adatsávnak a negyedét ütni kezd, már vége van az egésznek. Mindezt hidegen (10 – 20 fokosan) vagy nagyon hidegen (10 fok alatt) kell elviselnie, közben meg még tán mozgatják, megütik a gépet. Még jó, hogy már nincs parkolópálya, olyankor szakadt le a fejek nem tudom milyen jelentős százaléka.
Azt nem mondom, hogy tilos kikapcsolni, de ha alacsonyan tartjuk a kapcsolgatások számát, jóval hosszabb élettartam várható.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2866) Pazolini válasza szaszlaci (#2865) üzenetére


Pazolini
senior tag

Oké, korrekt. :R

(#2867) Balathruin


Balathruin
veterán

500GB-s WD Green
291 nap 20 óra működési idő, 2503 indulás/leállás, hiba nincs. Parkolások: ~250000.
Aktívan lesz használva tárolónak, pl. játék is lesz rajta. Szerintetek átállítsam a parkolást? Ha igen mennyire?

(#2868) szaszlaci válasza Balathruin (#2867) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ha nem köszönsz, mikor "bemész" valahova, bunkónak fognak tartani!
A vinyót javasolt állítani. Értéket nem tudunk mondani, mert adott darab válogatja, mit fogad el valójában, nem csak látszólag. Részletesebben el tudod olvasni az 1. hsz.-ben, amit teljes egészében javaslok is.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2869) kriszpontaz válasza Balathruin (#2867) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Én 2 napja állítottam át S300 kapcsolóval (WD20EZRX), és 2 nap alatt 2 db parkolásom volt, előtte meg napi 2-3000, mert ment a torrent. Ha nem ment a torrent, akkor is megvolt a napi 2-300 parkolás, most meg 1db egész nap (gondolom mikor kikapcsoltam a gépet).

[ Szerkesztve ]

(#2870) Balathruin válasza kriszpontaz (#2869) üzenetére


Balathruin
veterán

Akkor először megpróbálom a 300-zal. :)
szaszlaci: Rendben. 1. hozzászólást olvastam már.

(#2871) Balathruin


Balathruin
veterán

Csak egy kép, hogy mennyit számít az átállítás...

(#2872) szaszlaci válasza Balathruin (#2871) üzenetére


szaszlaci
addikt

Úgy tűnik, ez csak akkor parkol, mikor kikapcsolod a gépet. Javasolt azért úgy, hogy mondjuk egy perc múlva történjen meg, főleg, ha adattároló a lemez és sokáig tétlen. Ha rendszer van rajta vagy aktív torrent, az más.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2873) Balathruin válasza szaszlaci (#2872) üzenetére


Balathruin
veterán

Megpróbálom, hátha.

(#2874) adrian87


adrian87
tag

szaszlacinak köszönöm a linket amin a kiírható freedos-os megoldás volt... nehezen, de megtaláltam a funkciót és a / -jelet angol billentyűkiosztással. A "/D" lehetőséget választottam.
Idáig hd sentinellel tartottam nullán... remélem arra nem lesz szükségem ezután. Egyenlőre minden oké.

Köszönöm!
:)

[ Szerkesztve ]

Önkéntes adminok, piaci kofák és NAGYOBB KOCKÁK kíméljenek! - de tényleg

(#2875) szaszlaci válasza adrian87 (#2874) üzenetére


szaszlaci
addikt

Igazán nincs mit, örülök, hogy sikerült. Azt azért hallgasd meg, hogy nem kattog-e (azaz parkolgat) attól függetlenül, hogy a számláló nem növekszik. Nagyon ritkán előfordulhat.
A / jelre szerintem DOS alatt is működik az ASCII kód: nyomva tartott Alt mellett a numerikus részen beírod, hogy 47

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2876) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Ha nem megy el parkolni a fej, amig a gép be van kapcsolva, az nem okozza bajt a HDD-nek?
Ilyenkor a lemez forog benne folyamatosan? Ha forog, akkor ez sem okoz bajt?

Napi 8-12 órát üzemel a gépem. És nem szeretném, ha elhalálozna a HDD a megállás nélküli üzemeléstől.

(#2877) person


person
senior tag

Sziasztok.

Módosítottam én is. Eredetileg talán 8 vagy 12 sec volt beállítva, nem emlékszem.
Én 180sec-re módosítottam. Ez rendben is van 1-2x ellenőriztem. Viszont azóta eddig nem tapasztalt hangokra lettem figyelmes. Ha megynyitok egy fájlt akkor halk de mély hang kíséretében mozdul a fej majd olvasást követően 1 másodperc múlva ismételten ez a hang hallható egy pillanatra. Ez minden fájl megnyitáskor és azt követően hallható. Ha nincs használat akkor 10-20 másodperc elteltével kicsit változik a vinyó alaphangja talán hangosabb cicergőbb lesz és elkezdődik egy másodpercenként hallható és annyira halknak nem mondható kattogás. Ez tart kb 1-2 percig. Hmm? :F

Caviar Green 1TB WD10EZRX

(#2878) bunygyi


bunygyi
tag

Sziasztok.
A gépembe is egy Caviar Green, van csak torrentre,
ha behal és veszek egy másik HDD-t más WD típusokba
is jelentezik ilyen parkolási probléma?
PL. RED; BLUE amire gondoltam!

(#2879) szaszlaci válasza person (#2877) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szia,

ez sajnos nem jó. Valószínű alacsonyabb értéken kellene próbálkozni, hogy viselkedik vele.

bunygyi: a grín szutykot valóban érdemes elfelejteni, más sorozat vagy márka esetén nem igen hallani ilyen problémáról 3.5" esetén. Notivinyó méretben mind parkol, felhasználási területükből adódóan.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2880) bunygyi válasza szaszlaci (#2879) üzenetére


bunygyi
tag

Köszönöm :R

(#2881) Kuruc2 válasza bunygyi (#2878) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Red-del elégedettek vagyunk, itt a cikkem: http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#2882) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Lassan 1 éves lesz a WD10 EZRX hdd-m.
Szerintetek nálam a fejpakolás rendben van, vagy nekem is módosítani kellene ??
Ha változtatni kell megoldható annak ellenére, hogy ezt a típust nem írják az oldalon? [link]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#2883) Ueda válasza rostiron (#2882) üzenetére


Ueda
senior tag

Szerintem nem fontos. Én használtan vettem 1,5 TB Green HDD-t, ezen 177000 parkolás volt, így megcsináltam ez alapján : http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html .

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#2884) szaszlaci válasza rostiron (#2882) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szia,

ha ilyen keveset használod a jövőben is (1 éves és 90 nap üzem), fölösleges hozzányúlni. Ha viszont jóval többet menne, akkor mindenképp módosítani kellene.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2885) rostiron válasza szaszlaci (#2884) üzenetére


rostiron
őstag

Nem valószínű hogy többet használom a jövőben, úgyhogy egyenlőre így marad.
Amúgy hogy számolja az üzemidőt?? Mert minden nap be van kapcsolva a PC. Igaz többnyire csak net miatt.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#2886) szaszlaci válasza rostiron (#2885) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ha az oprendszer elküldi aludni (és nem ébresztgeti fel állandóan), akkor az nem számít bele. Egyébként a tányérok forgásával töltött időt számolja.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2887) kentucky


kentucky
őstag

Sziasztok!
Vadonat új Western Digital Green WD10JPVX-emet ma üzemeltem be. Eddig kb. 4 óra használat után 19-et mutat a parkoltatások számánál. Érdemes változtatni a parkolási időn vagy elfogadható így?

(#2888) szaszlaci válasza kentucky (#2887) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szia,

legalább pár hetet használd, utána lehet megmondani, mi a tendencia.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2889) kentucky válasza szaszlaci (#2888) üzenetére


kentucky
őstag

Köszönöm! :R

(#2890) Tin


Tin
veterán

WD Elements 1.5TB-s vinyón állítanék wdidle3-at.

szétszedni nem akarom, két gépben próbáltam, de nem ismeri fel USB-ről, akármelyik portba dugom.

a hozzá való tool meg ezt írja ki:

WdIdleDisable Version 6
Update Drive
Copyright (C) 2011 Western Digital Corporation

Model: WDC WD15NMVW-11AV3S3
Serial: [törölve]
Firmware: 01.01A01
Drive update not applicable.

Please press the enter key to exit.

megoldás?

(#2891) StSanya válasza Tin (#2890) üzenetére


StSanya
őstag

Nincs, csak sata-n csatlakozva működik a wdidle.

Esetleg a HDSentinel futtatása, s a "lemez leállásának megakadályozása" funkció? (Vagy más software-es út.)

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#2892) Tin válasza StSanya (#2891) üzenetére


Tin
veterán

kár. csak időszakos backupra kell, tehát relatíve keveset lesz használva. akkor marad így, jobb híján, mert szétszedni nagyon nem akarom.

olyan progit sem tudsz, amivel csak lekérdezni tudom az értéket?

(#2893) arnold8705


arnold8705
csendes tag

Sziasztok! Kellene egy kis segítség.
Egy WD green HDD fej parkoltatási időt akartam állítani. De elakadtam a boot Pendrive készítésénél. Formáztam egy pendrivot és rámásoltam a fájlokat amiket írtak(io.sys;msdos.sys; command.com; wdidle3)
Elindítottam USB-ről a gépet, de mindig azt írja ki hogy "Rebbot and select proper boot device....."
Mit rontottam el.......... ? :( :(

(#2894) kentucky válasza arnold8705 (#2893) üzenetére


kentucky
őstag

BIOS-ban engedélyezd a külső eszközről való bootolást (ha van ilyen opció), aztán engedélyezd a multi-boot menüt (ha van) restart és általában F12-vel lépsz be ebbe a menübe, de a post screen-en írni is szokta. Ha nincs multi boot menü opció akkor a boot eszközök sorrendjénél 1. helyre teszed a pendriveot biosban, de az is előfordulhat, hogy enterrel kell rámenned az első tárolóra, és ott a merevlemez helyett kiválasztod a pendriveot.

(#2895) szaszlaci válasza arnold8705 (#2893) üzenetére


szaszlaci
addikt

Aktívvá kell tenni a partíciót, ha nem tetted meg.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2896) arnold8705 válasza kentucky (#2894) üzenetére


arnold8705
csendes tag

Köszi, előjött a menü (F11). Kiválasztottam az usb-t kb 10mp-ig villog egy kurzor és ugyan az. Itt a kép a pendrive-ról.

[ Szerkesztve ]

(#2897) brd válasza arnold8705 (#2893) üzenetére


brd
nagyúr

Az nem olyan egyszerű, hogy rámásolod. Speciális helyre kell, ill. azt a helyet be kell jegyeztetni a bootsectorba, ill. ahogy már írták, aktív kell legyen. De hogy ne eresszem bő lére, úgysem érdekel, :D helyette egyszerűen ezzel formázd meg a pendrive-ot, és kattintsd be, hogy DOS legyen rajta, és add meg az io.sys stb. file-ok helyét, majd asszem' még a command.com-ot még neked kell rámásolni kézzel, de ez nem biztos, régen csináltam már ilyet.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#2898) arnold8705 válasza brd (#2897) üzenetére


arnold8705
csendes tag

Köszönöm a gyors válaszokat. Igen rájöttem a pendrive nem volt aktiválva. Már a list disk parancs nál sem jelent meg. Amit újra otthon leszek ketesek egy másikat és a fenti progival is megpróbálnom, meg azt is hogy aktiválni lehet e ....

[ Szerkesztve ]

(#2899) szaszlaci válasza brd (#2897) üzenetére


szaszlaci
addikt

"Az nem olyan egyszerű, hogy rámásolod. Speciális helyre kell, ill. azt a helyet be kell jegyeztetni a bootsectorba"
Részletezd kérlek! :Y

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2900) arnold8705 válasza brd (#2897) üzenetére


arnold8705
csendes tag

Sziasztok!
Aktiváltam a pendrive-ot. Meg akartam formázni a javasolt programmal. És a képen látható hiba jött elő. Fordított sorendben ugyan az a helyzet. Boot cd-t egyszerűbb készíteni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.