Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2351) mixi80 válasza szaszlaci (#2350) üzenetére


mixi80
aktív tag

Köszi!

(#2352) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Első komment írja:
Gép újraindít, pendrive csatlakoztatva, USB boot engedélyezve a BIOS-ban.

Nekem v02.61 (c) Copyright 1985-2009, American Megatrends, Inc BIOS van. Itt a Boot fülre kattintva előjön a Boot Device Priority. A 1st Boot Device-t Removable Dev.-re állítsam? Olyan opciót nem találtam, hogy USB boot.

BIOS-ban a SATA vezérlőt kapcsoljuk IDE módba!

Ezt szintén nem tudom hol kell. De a komment alatt látszik a hardverem, nem egy csúcs gép. Amikor vettem azt hiszem szó volt róla, hogy AHCI üzemmódot nem tud. Akkor most IDE módban van már a vezérlő, szóval ez már meg is van oldva?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#2353) szaszlaci válasza tknof1871 (#2352) üzenetére


szaszlaci
addikt

"A 1st Boot Device-t Removable Dev.-re állítsam?"
Valószínű jó lesz, nagy bajt nem csinálhatsz vele. (Esetleg nézz szét, hogy van-e valami olyasmi, hogy enable pendrive boot.)

"De a komment alatt látszik a hardverem, nem egy csúcs gép."
Főleg, hogy azt a hozzászólást én írtam, ami még ahhoz képest sem egy csúcs gép :)

"AHCI üzemmódot nem tud. Akkor most IDE módban van"
IDE vagy SATA mód. Ha nem engedi kapcsolni, valószínűleg IDE módban van.
Az ACHI más dolog, ehhez nem szükséges.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2354) kisgeee


kisgeee
tag

Üdv!

Én is kifejteném a tapasztalatom az egész parkolás mizériáról, bár szerintem túl sok újat nem fogok mondani.
Nekem két hdd is beleesik a kérdéses szériába:
-WD20EARS -kb két éve használom, gyári érték 8s volt, load/unload ~120.000
-WD10EZRX - kb fél éve használom, gyári érték 12,8s volt, load/unload ~2000
bónusz:
-WS5000AAKS - ez nem green vinyó, kíváncsiságból lecsekkoltam: gyári érték disabled

A wdidle3 nálam működött, DE azt vettem észre hogy csak egy parancsot lehet kiadni utána restart kell a gépnek. Tehát lekérdezés után (wdidle3 /R) kiírta az értéket de utána már nem reagált a wdidle3 /S300 parancsra, és fordítva.

Hát röviden ennyi, egyik hdd sem rendszervinyó, Mindkettőnél 300-ra állítottam az értéket. Meglepő, hogy a WD10EZRX 12,8s -os érték ellenére nem parkolt extrém sokat, nem úgy a WD20EARS.

"kisgeee felhasználónak 155+104 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!"

(#2355) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Üdv! Én csak most olvastam erről a hibáról. A cikk szerint csak bizonyos operációs rendszereket érint. Én pont ilyentájt, 2011 tavaszán vettem egy WD10EARS-t. 290 nap és 18 óra, 1190 indítás/leállítás van benne, a SMART meg ezt írja a Load/Unload-ra:

Adatvinyóként használom, 8 hónapig ment Windows XP alatt, 1 évig Windows 7 alatt, most 8 hónapja pedig Windows 8 alatt. Ezek milyen értéknek számítanak? Érdemes ezen is megcsinálni az átállítást? Mennyire biztonságos? Nincs hova lementeni róla az adatokat.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#2356) szaszlaci válasza kisgeee (#2354) üzenetére


szaszlaci
addikt

A tapasztalat mindig jól jön.
Érdekes ez az egy utasítás, IDE módot engedélyezted BIOS-ban?

"Meglepő, hogy a WD10EZRX 12,8s -os érték ellenére nem parkolt extrém sokat, nem úgy a WD20EARS."
Bizony semmi garancia, hogy valóban olyan értéken volt, hiába írja ezt. Meg ha pl. torrent van rajta, az nem engedi parkolni, hiszen mindig hozzányúl.

Dilikutya: első hsz-t javasolt elolvasni! (Annyi hiba van benne, hogy mostanra teljesen kikapcsolni nem javasolt, inkább a 300 mp, vagy amivel működik.)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2357) Dilikutya válasza szaszlaci (#2356) üzenetére


Dilikutya
félisten

Decimálisan 96671. Ez így már jó sok.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#2358) kisgeee válasza szaszlaci (#2356) üzenetére


kisgeee
tag

Igen, bekapcsoltam az IDE módot. Nem tudom nálam miért csinálja ezt az egy parancs dolgot, de miután kitapasztaltam, már természetes. Szóval ha valaki ilyen hibába ütközne, akkor semmi pánik, restart és újra megy lehet ellenőrizni.
Amúgy a két hdd közül a 2TB-os pont ami torrentezik sokat. De már most látszik a javulás, nem alszik annyit.

[ Szerkesztve ]

"kisgeee felhasználónak 155+104 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!"

(#2359) tknof1871 válasza szaszlaci (#2356) üzenetére


tknof1871
őstag

Dilikutya: első hsz-t javasolt elolvasni! (Annyi hiba van benne, hogy mostanra teljesen kikapcsolni nem javasolt, inkább a 300 mp, vagy amivel működik.)

Ha arra gondolok, hogy mondjuk egy jumper-rel megoldhatták volna, hogy ez a fejparkolás ki/be kapcsolható legyen. Aztán hátba veregethették volna egymást, milyen ügyesek.
Még jó, hogy hétvégén akarok nekiállni a műveletnek. wdidle /D-t akartam beírni. Akkor wdidle /S300 lesz. Vagy ami beválik. :W

De érdekes, mert megnéztem 2 WD Caviar Greent (különböző méretűek, gyártási évük is más) a HD Sentinellel.
Egyik 17 nap, 4 órát működött eddig és LOAD/UNLOAD CYCLE COUNT=2519
Másik 176 nap, 17 órát működött és LOAD/UNLOAD CYCLE COUNT=1301

Részletek ismerete nélkül tudom, nem sokat lehet leszűrni, de szerintem a második is inkább csak adatok elmentésére volt használva. Backup.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#2360) szaszlaci válasza Dilikutya (#2357) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hát igen, ezt már azért érdemes lenne visszavenni.

tknof1871: nekem továbbra is az a véleményem, hogy a tervezett élettartam miatt tették ezt bele. Notivinyóknál érthető, mert az a gép kb. üzemszerűen odakoccan, na de asztalinál..

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2361) kisgeee


kisgeee
tag

Nos, pár nap után abszolút pozitívak a tapasztalatok, megérte átállítani:
-a 2TB-os HDD azóta napi 1 pihit regisztrál
-az 1TB-os HDD napi 2 pihit.
Úgy tűnik ez az 5 perc valóban elég lehet, ennyi időn belül valószínű történik valami adatforgalom ami újraindítja az 5 percet, így nem igen alszik a vincsi!
:DD

"kisgeee felhasználónak 155+104 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!"

(#2362) tknof1871 válasza kisgeee (#2361) üzenetére


tknof1871
őstag

Napi 1 nap használat után már elég adat van végleges konklúzióhoz?
De csak ez a Green-ek "titkos" nagy hibája? Többet nem tudunk ami idő előtt elhasználja?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#2363) Dilikutya válasza tknof1871 (#2362) üzenetére


Dilikutya
félisten

Elég. Pár napja tudok a hibáról, figyeltem is, már pár óra alatt feltűnt, miután átállítottam..

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#2364) worxland válasza Dilikutya (#2357) üzenetére


worxland
addikt

2 év alatt 90 ezer sok? Á, nekem a 250-es Toshiba 2 év alatt 600 000 felett jár.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#2365) Pazolini válasza worxland (#2364) üzenetére


Pazolini
senior tag

Kérdés, mit mond róla a gyári Specs... Még az is lehet, hogy belefér. WD 1millió feletti parkolást ír arra, hogy addig biztosan nem hibásodik meg a HDD (e miatt)

(#2366) Dilikutya válasza Pazolini (#2365) üzenetére


Dilikutya
félisten

Load/Unload-ra 300000-et ír a WD.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#2367) Pazolini válasza Dilikutya (#2366) üzenetére


Pazolini
senior tag

Így van, de WD fórumán WD-s szakember írta, hogy 1 millióra becsüli a mérnöki csapat ezt a számot, de a hivatalos szám valóban csak 300 E, kb. úgy, ahogy a tejföl lejárati ideje is előbbre van kalibrálva, de még kihúzza 1-2 hónapig pluszban. ;)

(#2368) szaszlaci válasza Pazolini (#2365) üzenetére


szaszlaci
addikt

"Wd 1millió feletti parkolást ír"
Meg azt is írja, hogy 60 fokig üzemképes, és 50 ezer órát teljesít..

"szakember írta, hogy 1 millióra becsüli a mérnöki csapat"
Jajj, csak a szakemberektől és a mérnököktől óvjon az Ég! :D

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2369) Pazolini válasza szaszlaci (#2368) üzenetére


Pazolini
senior tag

:DDD :DD

(#2370) Pazolini válasza Pazolini (#2369) üzenetére


Pazolini
senior tag

[Knowledge Base - FAQ]

WD drives are designed to reduce power consumption, in part by positioning the heads in a park position (unloading the heads) and turning off unnecessary electronics, resulting in substantial power savings. WD defines this mode as Idle 3.
Some utilities, operating systems, and applications, such as some implementations of Linux, for example, are not optimized for low power storage devices and can cause our drives to wake up at a higher rate than normal. This can negatively impact some of the power savings associated with WD Green Power drives and artificially increases the number of load-unload cycles. The increase in load/unload cycles for a typical desktop user are within design margins (drive has been validated to 1 million load/unload cycles without issue).

[ Szerkesztve ]

(#2371) liksoft válasza Pazolini (#2370) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

A hőmérséklet függvényében változó számot nem írta? Ugyanis a rámpa anyaga műanyag. A kar villája azon csúszik indulás és megállás esetén. Ugye a súrlódáskor keletkező anyagleválás a hőmérséklettől is függ. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2372) Pazolini válasza liksoft (#2371) üzenetére


Pazolini
senior tag

Csak feltételezem, hogy a szélsőségek felől kell számolni, vagyis a legvadabb használat és legvadabb körülményeknek kitéve a hardvert (de ez túl idealisztikus lenne); az "átlagos felhasználói gyakorlat" - ahogy ez írva vagyon - valami középarányost adhat, de gondolom, a tesztkörnyezet és tesztműködtetés átlagát szorozzák fel, hogy kijöhetett ekkora szám...

(#2373) liksoft válasza Pazolini (#2372) üzenetére


liksoft
nagyúr

Aha. Tehát megint matek, és nem az élet. Hát tudod.... Ilyenkor mindig egy szakállas vicc jut az eszembe.

Csúnya öregasszony mondja az ifjúnak:
- Legyél velem, s csodás fiatal lyányka leszek!
Megtörténik.....
- De öreganyám! Hol van az ígérete?
- Fiam! Te még hiszel a mesékben?....

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2374) Pazolini válasza liksoft (#2373) üzenetére


Pazolini
senior tag

:C

(#2375) Benőke válasza Pazolini (#2370) üzenetére


Benőke
őstag

Azt azért jó lenne tudni, hogy hogyan képzelték ezt vagy hogyan írják le azt az OS -t amelyik ezt nem csinálja. Mert nekem cirka 6 hónap alatt összerántott 170k parkolgatást (napi ~1000db) W7 alatt. (2,5" WD Blue 750Gb asztali gépben, és rendszer vinyó.) Na most ha Win és a Linux nem oké, akkor tágabban is leírhatnák hogyan is képzelték. HDSentinellel megoldódott, de ha ezt nem tudom 2 év után kukázhatom a vinyót. 2-3 évente meg nem cserél kompletten mindent egy átlag felhasználó. :U

(#2376) szaszlaci válasza Benőke (#2375) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ezeket is írd már le:
– lemez pontos típusa
– gyártási dátum, vagy legalább hogy kb. mikor vásároltad
– mennyi az összes üzemideje

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2377) Benőke válasza szaszlaci (#2376) üzenetére


Benőke
őstag

Csak bosszankodtam, hogy ilyen a helyzet. Nem tudja az ember milyet vegyen, megoldás meg nincs igazán.
Persze SSD vel nincs ilyen gond, de adat tárolásra még mindig a HDD a legjobb...

Ha pontosan akarjuk, akkor
Vásárlás:
2012.08.01 IPON

Pontos típus:
WD 750GB Scorpio Blue 5400rpm 8MB SATA Notebook WD7500BPVT

Működési idő: 135 nap, 10 óra (Kondíció, és teljesítmény 100%)
3101 indítás

Nem próbálkoztam a parkolgatás állításával, egyszerűen HD sentinel van jelenleg.

Jelenleg pedig:
Load/Unload Cycle Count : 181231

HD Sentinel 2013.04.22 lett telepítve akkor Load/Unload Cycle Count : 179457

(#2378) Egon válasza Benőke (#2377) üzenetére


Egon
nagyúr

Nekem is ilyen vinyó van a laptopban, bár az enyém valszeg idei (2013. júniusban vettem a lapost).
Nekem nem sikerült a fejparkoltatást állítani: csak a quiethdd program használata segített...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#2379) szaszlaci válasza Benőke (#2377) üzenetére


szaszlaci
addikt

"Nem tudja az ember milyet vegyen, megoldás meg nincs igazán."
Hát igen, engem is ez zavar, de nagyon..

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2380) liksoft válasza szaszlaci (#2379) üzenetére


liksoft
nagyúr

Kezdem egyébként azt hinni, a sok típus nem csak azért van mert ennyit fejlesztenek, hanem bizony a "széles választék" (nem akkorák a különbségek vagy igen?) szétszórja a hibákat észlelőket. Így a felhasználó nem tud valós statisztikát összerakni. Ha összeesküvés elmélettel gondolkodnék, akkor az oszd meg és uralkodj jönne ki. De persze ilyenről szó sem lehet.

VAGY: Mi vagyunk a kisérleti nyulak. De az adatbiztonság garantálása miatt ez sem jöhet számításba.

Ki érti ezt? :F

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2381) szaszlaci válasza liksoft (#2380) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hihető, és milyen gyakran jön egy új típus. Lehet, rosszul emlékszem, de 4 – 5 éve is fejlesztgettek, ezért a típus végén a B-ből mondjuk C lett, de nem szaporodott (és tűnt el!) ilyen követhetetlenül a választék.
Ó, már az összeesküvés elmélet meghatározást is ugyan azok találták ki a tények elbagatelizállására.. Az az árvíz utáni több éves áremelkedés is nagyon kartell szagú volt.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2382) szaszlaci


szaszlaci
addikt

TOSHIBA 2TB 7200rpm 64MB SATA3 DT01ACA200

Egy vásárló készítette:

A lemez nevét kell nézni, igaz hát, hogy onnét jön! :K

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2383) Tinúviel


Tinúviel
csendes tag

Linuxon elvileg ez a megoldás a parkolási problémára:

az /etc/hdparm.conf fájl végére ezt kell beszúrni:

/dev/sda {
apm = 254
apm_battery = 254
}

Próbálta már valaki?

(#2384) szaszlaci válasza Tinúviel (#2383) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ugyan én nem próbáltam, de ez egyszerűen az energiagazdálkodást állítja át. Windowson is van ehhez program – ami ugyan nem igazi megoldás, lévén nem hardverszintű – de ott működik jól.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2385) liksoft válasza Tinúviel (#2383) üzenetére


liksoft
nagyúr

Na ezt szeretem a Linuxban. Van egy kemény kernel, ami megver majdnem mindent. Viszont a konfiguráció állításához le kell menni text editoros módba, és ismerni melyik 7. szintű könyvtár melyik file-ja tartalmazza xyz/cc/zuit kóddal a kívánt módosítást. Míg ez az OS nem tartalmazza olyan mértékben grafikus felületen ezeknek a beállításoknak a lehetőségét mint a Win, addig nem lesz sok helyen valós alternatíva. Én is szívesen használnám sok helyen, de pont ez az amiért nem tudom. A napi feladatok mellett NINCS időm átmenni alfa mellett guruba. :W

Szerk: Az meg csak hab a tortán, ahogy az egyes disztribúciók egymást túllicitálva fejlesztgetnek, de ez a rész fehér folt. Pedig összefogva "napok alatt" megoldható lenne.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2386) Tinúviel válasza szaszlaci (#2384) üzenetére


Tinúviel
csendes tag

A WD-n kívül más márkákhoz is jó a Wines megoldás?

(#2387) szaszlaci válasza Tinúviel (#2386) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ez nem márkafüggő megoldás, tehát igen, működhet. Azért a feltételes mód, mert nem minden vinyó engedi átállítani magát; ez Linux alatt se lesz másképp.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2388) Benőke válasza szaszlaci (#2384) üzenetére


Benőke
őstag

Win7 alatt pl nem működik... Állítgathatod ahova akarod. Semmit sem ér. :U

(#2389) Benőke válasza liksoft (#2385) üzenetére


Benőke
őstag

Viszont legalább működik.

(#2390) szaszlaci válasza Benőke (#2388) üzenetére


szaszlaci
addikt

Azt állítod, hogy pl. a HDSentinel ezen funkciója nem működik W7 alatt?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2391) Tinúviel


Tinúviel
csendes tag

Úgyis mindegy alapon ma kipróbáltam linux alatt Seagate Momentus és Samsung vinyókkal is. Tökéletesen működik.

[ Szerkesztve ]

(#2392) Benőke válasza szaszlaci (#2390) üzenetére


Benőke
őstag

HDSentinel működik, viszont a Win Energiagazdálkodás funkciója nem.

(#2393) szaszlaci válasza Benőke (#2392) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szó sem volt Wines energiagazdálkodásról. Bizonyára én fogalmaztam pontatlanul.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2394) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok!

Kulso winyo eseteben mi a megoldas?
A bevezeto leiras szerint USB-s winyoval nem megy a wdidle, de a topikot olvasgatva lattam, hogy allitolag van ra javitas. A neten nem talaltam semmit.

Koszi elore is.
Udv.

(#2395) szaszlaci válasza tPedro_ (#2394) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szia,
Sata kapcsolat szükséges, tehát ki kell szerelni az USB házból. Első hsz-t is érdemes elolvasni!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2396) tPedro_ válasza szaszlaci (#2395) üzenetére


tPedro_
őstag

Mint irtam, "A bevezeto leiras szerint USB-s winyoval nem megy a wdidle". Tehat olvastam az elso hozzaszolast is.

Viszont kesobb valaki ezt irja: "ahogy olvastam a fórumot a külső vinyóknál is nagyon szidják ezért a WD-t hogy egy Elements Portable vinyó miért akar szintén 4másodperc után leállni...
ahhoz már van javítás legalább de bő fél év után jött csak ki az is..."

Ezert tettem fel a kerdest.

[ Szerkesztve ]

(#2397) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! A FreeDos is jó a HP USB Disk Storage Format Tool-helyett? És Universal Usb Installerrel csinálni bootoló pendriveot?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#2398) szaszlaci válasza tknof1871 (#2397) üzenetére


szaszlaci
addikt

Üdv,
hát próbáld ki, legfeljebb nem bootol róla a gép!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2399) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Toshiba DT01ACA100 3.5" úgy látom, nem parkolgat. Hitachira utaló nyomot nem láttam.

(A Samu lemez hőmérséklete nem igaz, szokás szerint legalább 5 fokkal kevesebbet mutat.)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2400) rootmin


rootmin
tag

Ez a probléma fennáll még az újabb szériás WD vinyókkal is esetleg?

Most tervezek venni egy ilyet, nem tudom, lehet-e gond.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.