Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2451) szaszlaci válasza tknof1871 (#2450) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ha anélkül pörgeti fel a lemezt, hogy az oprendszer kérne adatot (tehát pl. úgy is csinálja, hogy nincs PC-re kötve), akkor hibás működés. Ha nem, akkor bizonyára a fellépésedtől, hozzáállásuktól fog függni.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2452) tknof1871 válasza szaszlaci (#2451) üzenetére


tknof1871
őstag

Ha anélkül pörgeti fel a lemezt, hogy az oprendszer kérne adatot (tehát pl. úgy is csinálja, hogy nincs PC-re kötve), akkor hibás működés.

Ha nem kapcsolódik USB-n, akkor 1 percen belül leáll és nem indul újra.

Most összehasonlítottam Windows alatt egy 2TB Caviar Green és egy 0,5TB-os Caviar Green-t. Egyszerre csak 1 HDD volt a dokkolóban és ugyanabba a portba tettem mindegyiket (2 hely van a dokkolóban). 2TB-os (30 sec.-os parkolásra állítva) 7 perc működés után csinálta ezt a rövid leállást. A 0.5TB-os (300 sec.-os parkolásra állítva) 15 perc után. Ebből valamit meg lehet állapítani?

Azt már tudom, hogy a 2TB-os DOS alatt és a házban SATA-n kapcsolva az alaplaphoz (nem a dokkolóban) 20 percet ment megállás nélkül, mire inkább én kapcsoltam le a gépet, 20 perc elég idő volt ahhoz, hogy kimondható, ott nem kapcsolja le semmi? Érdemes lenne Windows alatt is kipróbálni a házban?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#2453) szaszlaci válasza tknof1871 (#2452) üzenetére


szaszlaci
addikt

"Ebből valamit meg lehet állapítani?"
Szerintem az oprendszer nyúlhat hozzá, de biztosat én nem mondanék.

20 perc DOS alatt rendben van, akkor a lemez nem állítja le magát. (Persze a fejet azért legkésőbb 5 perc alatt jó lenne, ha parkolná.)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2454) tknof1871 válasza szaszlaci (#2453) üzenetére


tknof1871
őstag

Azt hiszem itt az út vége. Ez a probléma már nem az én szintem. Még adtam egy esélyt és Windows alatt is kipróbáltam a 2TB-osat. 20 percig hallgatóztam és nem hallottam leállást. A dokkolóban ugyanaz a HDD (2TB) 7 perc működés után leállt majd elindult a tányér motorja. Köszönöm a türelmet és segítséget. Itt feladom.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#2455) szaszlaci válasza tknof1871 (#2454) üzenetére


szaszlaci
addikt

-> Beteszed fixre, vagy másik dokkoló. Még mindig jobb, mintha új vinyót kéne venni.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2456) tknof1871 válasza szaszlaci (#2455) üzenetére


tknof1871
őstag

Beteszed fixre

Azt csináltam, ha egyre gondolunk. Már utólag látom, előbb nem írtam le. Lényegében a házban volt. Valójában a ház mellett. Ha a 3,5 colos tálcára teszem, akkor sokkal nehezebb a motor működését hallgatni. A ház tápján volt és az alaplapra kötve a SATA adatkábellel. Windows alatt ment 20 percet megállás nélkül.
Hihetetlen, mennyire elálmosít a motor hangja. :)

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#2457) Batmanforeve


Batmanforeve
csendes tag

Sziasztok!
Remélem sok mindenkinek tudok ezzel segíteni!!!

Találtam egy programot ami Windows alatt nem engedi parkolni a fejet.

A neve quietHDD
Ha valaki nem találná, írjon és szívesen küldöm! 60Kbyte az egész.

Jelen pillanatban nekem öt perce nem parkoltatta.
Új WD10EFRX van a gépemben és 4 óra alatt 90 parkolása volt.
Most áll, nem növekszik.

Már 6 perce :)

Üdv.
Batman4ever

(#2458) Batmanforeve válasza Batmanforeve (#2457) üzenetére


Batmanforeve
csendes tag

20 perc után volt 1.

(#2459) Pazolini válasza Batmanforeve (#2458) üzenetére


Pazolini
senior tag

Üdv!
Az ilyen nagy felfedezések :C előtt érdemes rákeresni legalább a topikban, hogy volt-e már szó róla...
2011 áprilisában először, legutóbb pedig most novemberben.
De azért köszönjük: :o

(#2460) Rodzser Mór válasza Batmanforeve (#2457) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Köszi. Jó tudni. (Bár most még a HDD Sentinelt használom.)

(#2461) JHC válasza szaszlaci (#2420) üzenetére


JHC
tag

Nekem RE4 500GB van és bizonyos idő után hallom kattanni a vinyót, tehát parkol. Annak idején XP-t tettem rá, de mikor sikerült vennem SSD-t akkor meghagytam érintetlenül, és a win7-et az SSD-re tettem, így az RE4 már csak tárolásra van használva.

(#2462) Batmanforeve válasza JHC (#2461) üzenetére


Batmanforeve
csendes tag

KeepAliveHD -val meg tudod állítani teljesen a parkolást.

(#2463) JHC válasza Batmanforeve (#2462) üzenetére


JHC
tag

Jó dolog az ilyen program csakhogy ha mindig piszkálod a vinyót, akkor nem tud elindulni soha a beépített SMART offline teszt.

(#2464) NFree


NFree
addikt

Sziasztok , elolvastam az 1 hszt . és a lényeg . van nekem is egy wdezrx tipusú 2 terrás vinyó. jelenleg 48napot ment és a load unlod -nál 29xxx szám található, akkor kezdjek el agódni? én nem fogom frisíteni rajta semmit mert ebben a témában teljese idióta vagyok.
Annyi kérdésem lenne ha emiatt kezd majd tönkre menni a vinyó , azt hogy veszem észre?
Töbnyire torrent van a vinyóm , meg rengeteg saját videó , kép meg miegymás.
Szerintetek akkor most mennyire idegeskedjek , még ez miatt is?

vga

(#2465) szaszlaci válasza NFree (#2464) üzenetére


szaszlaci
addikt

Igen, elég aggasztó érték.
Torrent mellett ennyi? Seedel maga rendesen? :)
Nincs konkrét hibajelenség ennek következményeként, ráadásul lehet, azonnal halálozik el. Annyit tehetsz, hogy időnként valamilyen diagnosztikai programmal ránézel, és ha csökken a kondíció, megnézed miért, majd új vinyó után nézel. Vagy futtatod az előtted említett programokat.
Másrészt kötelező lenne biztonsági mentésnek lennie, főleg a beszerezhetetlen, saját dokumentumokról.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2466) NFree válasza szaszlaci (#2465) üzenetére


NFree
addikt

Hát elvileg kb 5-6 hónapos , van még rajta 2.5 év gari. akkor a fontosabb dolgaimat átrakom másik vinyóra ezt meg megvárom még elhalálozik, s gariztatom, mást nem tudok , de nagy méreg ez jaaaj.
De hihetetlen , hogy a wd nem tesz ezellen semmit. ha normális lenne a cég az összes ilyen vinyót vissza kéne hívja és gariba cserélni egy javított verzióval . nagyot csalódtam a wd-ben, istenem hol vannak a jó kis samsungok :O
A seedről meg annyit , hogy regeltől estig megy a gép minden nap, de olyan marhaságokat huzok le hogy nem kell senkinek.
:B
lehet nem ártan avalami 18 as karikás motyót levenni mert arras mindíg van igény , csak engem nem hoz lázba :B ;]

[ Szerkesztve ]

vga

(#2467) szaszlaci válasza NFree (#2466) üzenetére


szaszlaci
addikt

Azért nem arról van szó, hogy biztosan tönkremegy a vinyó. Csak épp biztonsági mentés kötelező (a fontosabb dolgokról), akkor is, ha egy tökéletesen megbízhatónak látszó darabról is van szó. Ha elszállnak a fényképeid, azt sosem fogod pótolni. Sőt, az igazán fontos dolgokról két plusz mentést javasolt, ami nem DVD, mert azok nem az örök életről ismerszenek meg.

"hol vannak a jó kis samsungok"
Hát ez elég vicces, már megbocsáss. :) Szerintem.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2468) Benőke válasza NFree (#2466) üzenetére


Benőke
őstag

Ez a tervezett avulás, ne használd 10 évig, mert az nekik nem jó. El fog ez zörögni 2-3-4 évet de 10 -et biztosan nem. Nekem fél év alatt több mint 160.000 parkolt ez a cirka 30k ez semmi :)
Egyébként az összes winyó gyártó csinálja már. :(

(#2469) NFree válasza szaszlaci (#2467) üzenetére


NFree
addikt

Miért vicces, amióta gépezek és bejött a márka ezt használtam (lom) gyorsak, halkak, megbízhatóak , ez komoly dolog :P

(#2468) Benőke
Mondassz valamit , nem akar a wd úgy járni mint a suzuki szervizek, tönkrement sok mert nem volt mit csinálni

[ Szerkesztve ]

vga

(#2470) Benőke válasza NFree (#2469) üzenetére


Benőke
őstag

Biztos egyből roncstelepre hordták. :)

(#2471) Batmanforeve válasza JHC (#2463) üzenetére


Batmanforeve
csendes tag

ha nem is indul a Smart teszt, akkor semm kattog, szóval nem parkol.

(#2472) NFree


NFree
addikt

Srácok , elvileg az én vinyóm nem szerepel a giga listályán ami szarakodik ezzel a parkolással wd20ezrx
akkor csak megnyugszom kicsit nem? :F

vga

(#2473) Pazolini válasza NFree (#2472) üzenetére


Pazolini
senior tag

EZRX csinálja. :K

(#2474) NFree válasza Pazolini (#2473) üzenetére


NFree
addikt

Akkor csak agódom. de ezzel a modellel nem tudjátok működik az afrissítés nyavaja ami az 1 hsz ben le van írva?

vga

(#2475) szaszlaci válasza NFree (#2474) üzenetére


szaszlaci
addikt

Úgy kezdted, hogy 48 nap üzem után majdnem 30 ezret parkolt. Erre írtam, hogy ez eléggé aggasztó érték. Ezután megkérdezed, hogy aggódj-e.

Azt is mondtad, hogy elolvastad az első hsz.-t. Most megkérdezed, hogy működne-e e lemezeddel. Pedig világosan le van írva – az utolsó előtti blokkban –, hogy ahány lemez, annyi lehetőség; nem lehet látatlanban megmondani.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2476) NFree válasza szaszlaci (#2475) üzenetére


NFree
addikt

Most mér baj ez neked , mondtam hülye vagyok hozzá. És igen amíg úgymond nem leszek a helyzet magaslatán addig itt fogom sajnos fárasztani a topiklakókat a hülye kérdéseimel, aminek hatásásra megoldom (juk) a problémát , és nem kell többet agódjak :)) :D :R
Minden esetre, beszerzek még egy 2Tb os vinyót, hogy elmentsem a cuccaim, utánna nekifeszülök s jövök újra.
Ha netán rendesen elkúrom a vinyót ezzel a beavatkozással, akkor a gari ugrik?

vga

(#2477) NFree


NFree
addikt

Egyébként a wd nem adott ki minden modelhez frimware-t , hogy javítsunk ezen a problámán, és akkor nem a juzernek kell játszogatni a számokkal, meg vagy sikerül vagy nem?

vga

(#2478) Eduardo89


Eduardo89
aktív tag

Üdv!

Ezt kipróbálta már valaki WD RED-nél ? -> [link]

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#2479) Eduardo89 válasza Eduardo89 (#2478) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

WD Red SMART load/Unload utility -ról van szó, csak valamiért nem jó a link :Y

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#2480) gabo9201


gabo9201
senior tag

Sziasztok! :)

Vettem egy WD15EARS vinyót. Ezen még nem volt babrálva ez a parkolóállásos dolog, a gyári 8mp-es beállítás volt rajta érvényben.
Csináltam egy boot pendriveot a leírásoknak megfelelően és a wdidle3.exe segítségével Disabledbe tettem ezt a funkciót.
Olvastam, hogy többeknek így nem működött megfelelően a dolog.
Az lenne a kérdésem, hogy a "193 Load/Unload Cycle Count" paraméteren kívül mire érdemes figyelni? Különösebb hangot nem hallok a vinyó felől, eddig minden OK-nak tűnik. Lehetséges, hogy nálam szimplán csak jól működik a Disabled opció?

Köszönöm a válaszokat! :R

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#2481) szaszlaci válasza Eduardo89 (#2478) üzenetére


szaszlaci
addikt

Lassan minden sorozathoz külön tákolmányt kell majd tölteni..

gabo9201: első hsz-t elolvastad?
Az gondolom nem újdonság, hogy a 193 az ugye nem 193 darab parkolást jelent.
A disable nem igazán javasolt, mert túlmelegedhet a sáv; inkább a 300 mp-el érdemes próbálkozni.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2482) gabo9201 válasza szaszlaci (#2481) üzenetére


gabo9201
senior tag

Igen elolvastam, az alapján állítottam be. Az ott említett két számláló a "Load/Unloud Cycle Count" és a "Start/Stop Count" azóta lényegesen kevésbé emelkedik.

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#2483) Legszuro56


Legszuro56
csendes tag

Szevasztok!

Az lenne a gondom,hogy egy tavaly októberi vásárlású, WD7500BPKX HDD a ma reggeli indításnál alig akarta betölteni az op.rendszert,és azt is hiányosan.Újraindítás után a chkdsk képernyő jelentkezett,hagytam,az ellenőrzést,aminek eredményeként egy rakás hibát talált.Mikor végzett újraindult,de megint a chkdisk képernyő jött be,és megint ellenőrizte a HDD állapotát. Ezt megcsinálta háromszor,mikor végre elindult a windows.
Hard Disk Sentinel 65 % -s kondíciót,és 56 gyenge szektort jelzett,de pár újraindítás után,ez a szám felment 59 -re.
Ez innentől kezdve szervíz,vagy egy formázás után még lehet jó esetleg.Azért nem rögtön szervíz,mert a kereskedő szerint,akár ki is küldhetik a gyártóhoz,ami 30 nap is lehet simán,és a hds szerint ez még nem éri el a csere mértékét!
Szóval a fentiek alapján ez már kuka,vagy elmehet még jó sokáig,illetve mit tanácsoltok,vigyem el most a szervízbe,vagy várjak vele?

Köszönöm!

(#2484) szaszlaci válasza gabo9201 (#2482) üzenetére


szaszlaci
addikt

Gondolom a parkolás értéke kikapcsoláskor emelkedik csak. Mint mondtam, érdemes lenne 300 mp-re állítani, mert ez így nem feltétlenül lesz jó. – Főleg, ha sokat forog tétlenül.

Legszuro56: a gyenge szektorok sok mindentől szaporodhatnak, tehát ha van lehetőséged, próbáld meg egy másik gépben is. De legalább a tápot cseréld ki a próba idejére, valamint a SATA adatkábelt.
Egyik napról a másikra jelent meg, érdekes, hogy eddig elbújtak.

Egy sima formázás ezen nem segít, a Sentinel (teljes verziójában) van olyan, hogy a felület újrainicializálása. Ez tulajdonképpen csinál egy teljes formázást, és visszaolvassa.
Ezután jó eséllyel megint 100 %-os lesz, de nem valószínű, hogy sokáig így marad. Ha némi idő elteltével – pár nap, pár hét – ismét kezdenek szaporodni a gyenge szektorok (másik gépben, illetve másik táppal), akkor a lemez rossz, garanciáztasd!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2485) Legszuro56 válasza szaszlaci (#2484) üzenetére


Legszuro56
csendes tag

Bocs,azt nem írtam,hogy ez egy notebook HDD,így táp csere,SATA kábel csere kilőve...sajnos.
A notebook egy dell inspiron 7720 SE,és szinte teljesen új.A gyári 1TB -s winyóval nem volt gondja,azzal pár hónapig használtam.
Gondolod,hogy ezzel a hibával még nem cserélik?

Köszönöm!

(#2486) szaszlaci válasza Legszuro56 (#2485) üzenetére


szaszlaci
addikt

Maga a vinyó garanciáztatása a gyártó saját tesztprogramjával történik, ha az azt mondja rossz, akkor cserélik. Hogy a küszöbérték pontosan hol van, azt nem tudom. Főleg, hogy jó pár egyéb dolgot is vizsgál. Esetleg várj vele egy kicsit, ha megoldható, míg szaporodnak a szektorok, hogy legalább a Sentinel azt mondja, 0 % körüli.
Ha esetleg odacsaptad a gépet, azt jó eséllyel látni fogják, mondjuk ha úgy döntenek, szétszerelik a visszaküldött darabot.

A cserénél esetleg szívózhatnak, ha seggfej a szervizes/üzlet, ezzel magadnak kell megbirkóznod vérmérsékleted szerint. Viszont a vizsgálatot minden esetben a gyártó végzi, nem pedig a forgalmazó/nagyker/Pista bá'. Nekem volt ilyen bajos lemezem, előadtam a boltban, cserélték helyben.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2487) Legszuro56 válasza szaszlaci (#2486) üzenetére


Legszuro56
csendes tag

Így,ha egy gyártó nem ad meg valamilyen referencia értéket,akkor egy mezei user hogyan döntse el, "érdemes" e a garanciális cserét megpróbálni.?
A PCland arra hivatkozik,hogy nekik már nincs joguk,sem törvényi kötelezettségük a cserére,ezt vagy a nagyker,vagy a gyár tudja megoldani.Szerinted az üzletben ki lehet verni a balhét,és van rá esély,hogy ( gyári ) vizsgálat nélkül esetleg cserélik?
Asztali gépnek használom,gyakorlatilag nincs is mozgatva,semmilyen mechanikai sérülés nem érhette.
Azért az baromi jó,hogy nem adnak meg semmilyen értékhatárt,mint pld. a pixel hibáknál.
Az adatokat már sikerült lementenem,......így szerinted használjam minden változtatás,formázás,stb...nélkül addig még kiderül,tovább romlik e az állapota.?

Köszi a segítséget!

(#2488) szaszlaci válasza Legszuro56 (#2487) üzenetére


szaszlaci
addikt

Pixelgaranciát a gyártó határozza meg, de utána lehet nézni; összetett, de egyértelmű.

Meg kell nézni a garanciajegyet (ami lehet, a számla), mit ír.
1. Mennyi garanciát vállal a forgalmazó? Egy év biztos, gondolom benne vagy.
2. Hivatalos szerviz kell rajta legyen, ami ha nem az üzlet, akkor vidd egyből oda, jobban jársz. Ha az üzlet, akkor – valószínűbb – pedig oda. A vállalt garancia idején belül kell legyen hazai szerviz, akik majd elküldik a külföldi gyárnak, saját költségen. Bár ha a javításokat átvette Kontár és Társa TV - és Videó szerviz, ők ezt nem fogják javítani, ez a gyár dolga. Legfeljebb megelőlegezik neked, és cserélik.

A gyártói garancia más, azt a gyártástól számolják és te küldöd a gyárnak, saját költségen. Esetleg a forgalmazó jó fej, és beteszi a következő szállítmányba.
Szóval milyen garanciád is van jelenleg?

A PC Land úgy látom, aktívan létezik és tevékenykedik, tehát kötelesek adni egy hazai címet, ahova viheted, amennyiben az általuk vállalt garanciális időn belül vagy. (Azt hiszem, ők is kötelesek intézkedni, de ez minden szándékosságtól függetlenül nem feltétlen lesz a leggyorsabb.)

Szóval ha nem küldik el és nem adnak címet, amennyiben tiszta a lelkiismeretem, a következő varázsigéket mantráznám el. Igen, általában nem elég egyszer mondani.
– szeretnék beszélni a felettesével (Majd előadod a kolléga hasznavehetetlensége által okozott súlyos csalódottságodat az üzletükben.)
– akkor én most felhívom a fogyasztóvédelmet további útmutatás érdekében (Ehhez utánanézel a számának, régebben volt egy normál díjas telefon, ami felvettek hamar és segítettek jogi esetekben. Hívtam őket párszor, értékesítői oldalról, használható volt.)
– kérek egy panaszkönyvet (Ez elég szokott lenni, de ha nem, megbűvölsz egy oldalt a tények pontos leírásával. Nem csak a főnök, hanem a hatóság is olvasni fogja.)

De ha előadod normálisan, barátságosan a gondodat és meghallgatod az indokaikat, lehet, semmi szükség ilyesmikre.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2489) Legszuro56 válasza szaszlaci (#2488) üzenetére


Legszuro56
csendes tag

Megnéztem a jótállási jegyet,amin 5 év garancia van,de azért nem annyira szép,mint elsőre látszik,szerintem,mert a kötelező 12 hónapos Kormányrendelet alapján nyújtandó jótálláson felüli időszakban,hogy pontosan idézzem: "A 12 hónap letelte után fennmaradó időben csak a Pcland Online Kft.saját garanciális szolgáltatási irányelvei érvényesek".
Nincs feltüntetve semmilyen szervíz,( pedig van saját szervízük ) így az üzlet hivatalból intézi,nekik kell bevinni a cuccot,amit a telefonos diskurzus szerint a nagykereskedő partnerüknek továbbítanak.Itt mondta a kelléga,hogy vagy ők,( lehetséges,hogy valóban van valami sufni szervíz,akár garanciális jogkörrel is ) vagy a gyártó dönti el a kérdést.
Jó lenne megtudni,hogy a WD , a garanciális javításait kis hazánkban miképpen intézi,illetve van e itthon olyan szervíz,amelyik döntési helyzetben van.

(#2490) szaszlaci válasza Legszuro56 (#2489) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hát akkor arra a "saját garanciális szolgáltatási irányelvekre" kellene rákeresned. Viszont a részükről más garanciáztatást nem tudok egy vinyónál elképzelni, mint hogy cserél/visszafizet. De akkor erre egy év törvényben előírt teljes körű garanciád van, így annyira nem csapkodhatsz asztalt.

Feltehetőleg a WD sehogy nem intéz külhoni garanciáztatást, csak a forgalmazón keresztül. Vagy eljuttatod magad, és akkor a gyártói garanciát érvényesíted.
Vagy végső esetben keresel embert, aki ilyenekben segédkezik némi forintért; itt Hardveraprón is volt ilyen.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2491) Legszuro56 válasza szaszlaci (#2490) üzenetére


Legszuro56
csendes tag

Rákerestem,semmilyen ilyen információ nincs az oldalukon.
Viszont az látszik,hogy nem merik,nem akarják felvállalni az ódiumát annak,ha esetleg mégsem "jogosan" cserélnek,fizetik vissza a vételárat.Komolyan nem hiszem el,hogy egy 18 ezres tételnél,ami nekem bruttó 18,nekik ennél jóval kevesebb,nem képesek lenyelni,még annak árán sem,hogy esetleg a gyártó,( szerintem nem éri meg foglalkozni ennyiért a gyártónak sem vele ) azt mondja,hogy mégsem hibás.Anno az ilyen esetekben vagy ment a kukába,vagy valamilyen úton módon eladták,esetleg megtartották,beépítették saját konfigos gépekbe,stb...
Azt hiszem nyomatom még ezerrel,akkor úgy is kiderül,hogy lesznek e újabb áthelyezendő szektorok még.
S.M.A.R.T értékek.

(#2492) szaszlaci válasza Legszuro56 (#2491) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nem kukázzák, ahhoz túl értékes alkatrészek, hanem általában megjavítják és refushbished néven újra eladják.

Azért jó lenne, ha mégis meg tudnád nézni valahol máshol, mert lehet ám a laptopod is okolható.

Egyébként ez itt erősen OFF, abba kéne tenni a hozzászólást.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2493) Legszuro56 válasza szaszlaci (#2492) üzenetére


Legszuro56
csendes tag

Nem hiszem,de megkérdezem a Dell topikban estleg,viszont a jelenleginél közelebbit,ami a témába vág nem találtam.
Még annyit,azután tényleg nem offolom szét a topicot,hogy a rövid öntesztet sem tudja végigcsinálni,mert a státusz a végén: Sikertelen,olvasó egység hiba miatt.

Köszönöm a segítséget,és elnézést az offolásért!

(#2494) gabo9201 válasza szaszlaci (#2484) üzenetére


gabo9201
senior tag

Átállítottam 300-ra. Viszonylag keveset lesz használva, az OP rendszer az SSD-ről megy és van még mellette egy 1TB-s Samsung is.

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#2495) szaszlaci válasza Legszuro56 (#2493) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ha ilyet ír ki, akkor az tényleg kuka-érettnek tűnik.

Nem baj az OFF, csak tedd abba, ott van az OK gomb mellett.

gabo9201: nézd meg, tényleg parkol-e, illetve ott is marad-e.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2496) NFree válasza Legszuro56 (#2493) üzenetére


NFree
addikt

Én bemennék a boltba , diplomatikusan kicseréltetném a vinyót ennyi ha nem megy szétverném a berendezést. eddig nekem míndíg cseréltek mindent hál istennek, volt már vinyó is , csak postázgatnom kellett sokat, ezek rohadékok, légy egy kicsit erélyesebb.

vga

(#2497) Legszuro56 válasza NFree (#2496) üzenetére


Legszuro56
csendes tag

Megpróbáltam a részletes öntesztet is,de 37 perc után ugyan arra a hibára megállva befejezte,mint a rövidet.
Én annyira nem értek hozzá,de ugye ez a teszt kb. 100 % -ban azt mutatja,hogy valóban kuka a winyó.Hogy most a vezérlés bizonytalankodik,vagy valóban fizikális hibája van,az nekem tök mindegy.
Volt már egy - két reménytelennek tűnő intézni való,de eddig nekem is sikerült minden,csak félek,hogy a hozzáállásuk miatt,esetleg valóban durva dolgok történhetnek!
Eddig,csak az érdeklődés szintjén beszéltem velük,de személyesen jobban mennek az ilyesmik!

(#2498) NFree válasza Legszuro56 (#2497) üzenetére


NFree
addikt

Ha nem boldogulsz velük a akkor a gyártóval kell felveni a kapcsolatot szerintem, ami elég szar ügy volt a részemről a nyelvtudás hiánya miatt, de így gariztaam már le ssd-t meg memcsit is , és ugymond azért mert életartam garis volt a cucc, nem hittem volna hogy szóba álnak velem mert ugye semmi papirom nem volt a cumókról , mert itt vettem ph-n. de kicserélték, igaz hónapokba telt a móka.
Vinyót egyszer gariztattam asszem pesten az aqua-nál , és sokkal kevesebb rossz szektor volt a vinyón szóltam nekik hogy baj van felküldtem , és cserélték annyi baj volt csak hogy a számlát nem küldtem, és nagyobb vinyót akartam ami miatt rá kellet fizetni , és valamiért már nem emlékszem, fel kellett menni mert valami papir nem stimmelt, de az is rendeződött. úgyhogy én azt mondom erőltesd a dolgot ha 5év teljeskörű a gari akkor valahogy csak meg lehet oldani, hogy jól gyere ki belőlle. Ami baj van az az hogy ugye ha jól emlékszem notiba van a vinyó, nehogy el kell küld az egész gépet a végén, mert notit általába úgy gariztatnak.
Habár itt az asus-nál ha gondom van a gépel magát az asus suportot kell kerssem a gondommal, és nem az üzletet ahol vettem. Viszont ha ilyen a gond akkor a cégnek kutya kötelesége közölni hogy kivel kel felvenni gari ügyben a kapcsolatot.
Sok szerencsét , de a vinyó halott ne is szenvedj vele. :R

[ Szerkesztve ]

vga

(#2499) Legszuro56 válasza NFree (#2498) üzenetére


Legszuro56
csendes tag

Mindenképpen a PClandnál kezdem,csak,ha ott nem nem boldogulnék,akkor megpróbálom a gyártót.
Mikor volt a vinyó gariztatásod,mert mostanában hallottam pár cifra esetről.
Ezt a winyót nem a Dell -el együtt vettem,akármiben is használhattam....jól néznénk ki,ha ehhez a cseréhez a notit is be kellene küldeni,de mondjuk ilyesmiről nem beszéltek,amikor telefonáltam nekik.
Sajnos az üzlet választhat,hogy saját maga vállalja a garanciális javításokat,vagy szakszervizre,gyártóra bízza.Úgy tudnak pld. olcsóbban mobilokat árulni,hogy felvállalják a garanciális javítást,és a már említett saját háttérrel rendelkezve maguk oldják meg a problémákat.

(#2500) NFree válasza Legszuro56 (#2499) üzenetére


NFree
addikt

Értelek bocs akkor elolvastam , ha nem a notival vetted , hanem külön akkor csak a vinyót kell legalább gariztatni. :R

vga

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.