Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2951) tamikomac válasza StSanya (#2949) üzenetére


tamikomac
aktív tag

Én is így gondoltam, csak amióta van ez a netes vásárlás és a 14 nap vannak akik (sajnos) kölcsönzőnek használják a boltokat, és a visszavitt cuccot is el kell adni. Nem lenne jó ilyet kifogni, bár a csomagoláson látni, hogy bontott-e. Valószínű ezek a vinyók végzik komplett gépben. Korábban dolgoztam PC boltban nem is keveset, de akkor még más világ volt. :)

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#2952) tamikomac válasza szaszlaci (#2950) üzenetére


tamikomac
aktív tag

Azért az anyjuk valagát, hogy csomó helyen 2 év gari van a mobil black-re.
Mondjuk a compkernél épp nem, de egy aqua-tól nem ezt várná az ember és nem érdekel, hogy a nagyker mennyit ad nekik, mivel "egy cég" a kettő.
Mindegy, nem is ez a lényeg, mert akkor persze ott veszi az ember ahol több a gari.
De pl. a compkert annyira nem ismerem.

És igen a black-et amolyan dolgozós vinyónak szánják, csak adattárolásra lehet 15-20 évet is kibírna hiba nélkül.

[ Szerkesztve ]

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#2953) StSanya válasza tamikomac (#2951) üzenetére


StSanya
őstag

Ok, így már értem, akkor nem kell idegeskedned. :K

A Compker vagy azon a listán az Oázis is megbízhatónak számít, mindkettő megadja a 60 hónapot.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#2954) szaszlaci válasza tamikomac (#2951) üzenetére


szaszlaci
addikt

Meg az is egy dolog, ha tőlem valaki három és fél éve megkérdezi, hogy mennyibe fog kerülni egy 320 Gigás vinyó, amim épp tönkrement, azt mondom, baromi olcsó, a bolti visszajáróból megveszem. Ahhoz képest meg DRÁGÁBB. Arról nem is beszélve, hogy az árvíz volt és tönkrement a gyár hazugság előtt milyen árak voltak.
Vagy épp a minap néztem RAM-ot: pár éve a 8 GB DDR3 8 ezres volt. Most 20 fölött.. Ezek fényében igencsak felértékelődik a garancia.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2955) tamikomac válasza szaszlaci (#2954) üzenetére


tamikomac
aktív tag

Sajnos...
Meg a dollár-forint árfolyam, van itt minden... :(

Közben olvasom a külső vinyó topikot is háát, ott sem egyszerű a helyzet, ha valaki vásárolni akar.
Persze aki nagyon benne van a témában, az egyből tudja, keni-vágja, de valahogy mindig felmerülnek kérdések. Pl. a WD My Passport Ultrát a hardveres titkosítás miatt nem merném megvenni, volt aki megszívta vele. Egyre inkább a noti vinyó WD RED vagy Black (lehet lemondok 250 GB-ról az 5 év gar miatt) felé hajlok és majd 1x egy USB ház hozzá.
Az is lehet, hogy csak berakom a házba a vinyót egy beépítő kerettel és csak akkor dugok rá kábelt ha szükség van rá. Annyi, hogy nálam a ház oldala le van véve, így használom. Gondolom a szoba por semmivel sem károsabb egy noti vinyónak mint egy 3,5-nek.

Ahogy öregszik az ember egyre nehezebb a döntés, de talán nemcsak ezért :)
Az 500-as Barracuda 7200.12-őt a prohardver-es teszt miatt vettem meg, különösen ajánlott plecsnyit kapott.
Jóval korábban meg "mid van?", "hogy megy?", "jó?" kérdések alapján vásároltunk, nem volt "60" féle vinyó meg 79 fajta táp, stb....

[ Szerkesztve ]

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#2956) szaszlaci válasza tamikomac (#2955) üzenetére


szaszlaci
addikt

Az összes külső WD vinyó titkosítva rakja rá az adatot, nem csak az az egy, amit írtál.

2.5-ös házat lehet venni az Ebayen is, 500 – 1000 Ft. Persze mint mindent onnét, át kell nézni a forrasztásokat, nincs-e pl. zárlat.

Szép is lenne, ha a por belemenne bármilyen vinyóba.

PH! tesztek.. Olyan dolgok kapnak ott ajánlott plecsnit, hogy ihaj. Attól még lehet jó az a vinyó, csak nem sokat jelent, hogy ajánlja-e a cikkíró. (Most a fizetett dolgokat zárjuk ki.)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2957) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Hi!

Notebook WD RED esetében mi a helyzet leállás ügyileg?
Nem parkolással, komplett leállással.
WD10JFCX a kiszemelt.
Némi kiegészítés: Az APM átállíthatóságától függetlenül, vagy default értéken mit művel, az érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#2958) Zotya21


Zotya21
senior tag

sziasztok

én is lasan tervezek új vinyót venni mert már
1. elfogy a hely
2. az egyik jóval régebbi mnit a többi és lassú

van 1 ocz ssd 120 om

meg wd 1 tera green (még a régi green ami később kapcsol le) meg 1tera sima meg 500 as is asszem green

ebből az 500 as elég lassú olyan 40-50 el ír olvas egyben ez a legrégebbi is legalább 4 éves
a másik kettő meg oylan 2-3 de lehet mindhez adni kéne plusz 1 évet

szóval eddig jól bírják naponta bevannak kapcsolva nem kevés órát évek óta

amit nem tudok a mostani wd vinyóknál hogy a színet mit jelentenek ?

a zöld gondolom energiatakarékos ami inkább nem kéne mert ezek nekem is leszoknak állni igaz kb 20 perc után

de pl a lila kék fekete piros miért jó vagy miben ?
és melyik a leggyorsabb és mennyivel ?
annyival gyorsabb hogy megérje a több pénzt ? :R :R :R

ahogy néztem msot van caviar blue 1 terás 16ért black meg 23 ezer de mér jobb ?

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/slayer_art

(#2959) szaszlaci válasza Wind-Storm (#2957) üzenetére


szaszlaci
addikt

StSanya itt, aki nemrég megemlítette, hogy az is parkolhat. Esetleg őt kellene megkérdezni, honnan az információ.

Zotya21:
Green: elvileg energiatakarékos, emiatt a lassúsága miatt adattárolásra. Gyakorlatilag a legócskább alkatrészekből rakják össze. Szerintem amik nem mennek át a normális minőségellenőrzésen, azokat összelapátolják egy zöldnek. Ha nekem nem hiszel, meg kell kérdezni egy szervizest.

Blue: gyorsabb, "általános" felhasználás. Azért ez se egy csúcsminőség, ahogy olvasom, de azért vállalható.

Red: állandó használatra indult, és korrekt, jó alkatrészeket tettek bele. Gyakorlatilag bármire használható. De újabban már ez se biztos, hogy hozza a régi szintet.

Purple: elvileg ez lépett a Red helyére. Majd meglátjuk, elég új.

Black: leggyorsabb és legmegbízhatóbb alkatrészekből van, egyedüliként 5 év garanciával. Ez már egy normális, hosszabb életű darab, igaz, ez kerül a legtöbbe.

Mire kell nagy sebesség? Oprendszer? Mindegyikről elfut használható sebességgel, de ha tényleg gyorsat akarsz, akkor ott az SSD-d. Programok betöltődésével szintén ez a helyzet. A pagefile és egyéb virtuális memóriákat meg el kell felejteni, csak akkor, ha valóban elkerülhetetlen, mert az a leggyorsabb lemezzel is csigává tesz egy gépet.

amúgy meg a fökömér nm lehte normálisan irni

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2960) Zotya21 válasza szaszlaci (#2959) üzenetére


Zotya21
senior tag

aha értem szóval nem véletlen lassú az a zöldike :D

igazából mivel egy 120 as ssd -n csak a legfontosabb dolgok férnek el azok is alig ezért nekem a 3 vinyóból levan választva 120-120-120gb és csíkozott partícióval összevannak vonva így mennek szoftveres raidba

ami a 80mb helyett 248.2-megával olvas és 229.4-el ír ide szoktam tenni a játékokat és a nagyobb programokat aminél számít a sebesség

vagy akár kell még frapsel való videó felvételhez vagy sony vegas konvertáláskor is észrevenni a különbséget

szóval a fekete a legjobb

de ha egy zöld is nálam bírta még bírja is 3-4-5 évig akkor nem hinném hogy a fekete kellene ha csak nem gyorsabb jóval a lilánál
elhiszem én hogy a zöld a legócskább, az ár általában tükrözi ezeket

de amúgy minden fálj használatakor vagy másoláskor örül az ember ha gyorsabban megy :)

https://500px.com/slayer_art

(#2961) StSanya válasza szaszlaci (#2959) üzenetére


StSanya
őstag

A 3,5"-os Red-ek új tulajai jelzéseiből lehet tudni, hogy van amelyik parkol. Viszont 2,5"-ösről nem emlékszem, hogy írtak volna bármit is, de lehet, hogy átsiklottam felette.

Ha parkol is (Pl. mint a 2,5" Blue széria), wdidle-vel lehet módosítani az időt. Vagy a rendszer energiabeállításait megváltoztatni, illetve HDSentinel-el lehet kiiktatni a parkolást.

Zotya21, alapkérdésre, a 3,5"-os asztali HDD-k:

Ha rendszer fut róla, akkor 7200-es fordulatú HDD kell. Ez lehet az olcsóbb Blue, vagy a drágább Black. Utóbbira 5 év, előbbire 2 év gari van, jobb boltokban. Meg kell nézni az árkülönbséget, általában megéri a drágábbat megvenni, a gari és a sebesség miatt is.

Ha nem lesz rajta rendszer, mert van olyan HDD/SSD-nk már, akkor jöhet számításba a lassabb kb. 5400 körüli fordulatszámos Red, Purple, Green, s az AV-GP család.

Red: 3 év gari, csendes, hűvös, RAID-ba integrálható, direkt file tárolásra, folyamatos üzemre fejlesztve. Én ezt venném SSD mellé, illetve ezt is vettem magamnak. :K Van sajnos olyan altípus, amely parkoltatja a fejet, wdidle-vel, vagy más módon kell akkor rendszabályozni.

Purple: Hasonló minőségű mint a Red, 3 év gari, videókamerás rendszerekhez, folyamatos üzemre, HD stream rögzítésre. De kezdik asztali gépbe is venni, minősége okán. Jelenlegi ismeretek alapján nem parkol. Ami szerencse, mert ez az értéke gyárilag 300 ezerre van megadva, a Red-é pedig 600 ezerre. Én csak emiatt inkább a Red-et javaslom.

Green: 2 év gari. A HDD-k alja, rossz híre van, sajnos volt időszak, amikor minden gépbe ezt rakták, s nem bírta a kiképzést, mivel szörnyű lassú, parkol 8 másodpercenként, amiből 300 ezerre van hitelesítve. Én csak külső tokban/fiókban, néha bekapcsolt backup-nak tudom elképzelni, ilyetén egy 2 TB-st 2011. óta használok is.

AV-GP: 3 év gari. Speciális, szintén videó rögzítésre, media box-okba (pl. IP TV), kamerás rendszerekbe. Kisebb a belső hibajavítása, mivel a videó-formátumoknak amúgy is van. Én normál adatokra nem vennék ilyet.

Még esetleg láthatsz RE és SE jelölésű HDD-t is, ezek drágább, üzleti felhasználóknak szánt HDD-k. A RE piszok gyors, megbízható, RAID-ba szánt rendszer HDD, a SE pedig adatcenterekbe adattárolásra.

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#2962) Killer01 válasza StSanya (#2961) üzenetére


Killer01
őstag

Hi,
most hajkurászok 2.5-ös 1 terás hdd-t a médiaboxhoz, külső usb házban. Eddig a red volt szimpi (ára annyira mondjuk nem :) ) de eszerint av-gp is nézegethető?

(#2963) StSanya válasza Killer01 (#2962) üzenetére


StSanya
őstag

Igen. Az AV-GP család régebb óta van, a Purple a frissebb.

De mintha 2,5"-ban nem lenne AV-GP... :F

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#2964) Killer01 válasza StSanya (#2963) üzenetére


Killer01
őstag

azt még nem néztem....akkor sajna nem jó.

(#2965) StSanya válasza Killer01 (#2964) üzenetére


StSanya
őstag

Meg is van, nem AV-GP, hanem AV-25-nek hívják a családot, specifikáció.

1 TB-os a WD10JUCT, 24 ezer Ft-tól.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#2966) Killer01 válasza StSanya (#2965) üzenetére


Killer01
őstag

red olcsóbb :DDD

(#2967) szaszlaci válasza Zotya21 (#2960) üzenetére


szaszlaci
addikt

"elhiszem én hogy a zöld a legócskább, az ár általában tükrözi ezeket"
Nem feltétlen, a zöld nem olcsóbb annyival, amennyivel..

Sebesség ügyében 2.5"-nál tudom mondani, hogy a Black nagyon gyors a kategóriában, folyamatos olvasásban is és programok töltésében is. A fordulat nem túl lényeges, a fej elérési idő, ami számít, és ebben jó. (Meg minél kevesebb /és kisebb/ tányér van benne, annál gyorsabb.)
Egyébként létezik még hibrid meghajtó, hogy HDD és van rajta mondjuk 8 GB SSD. Van, aki szerint nagyon jó gyors tud lenni, érdemes talán utánaolvasni.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2968) klaca1978


klaca1978
tag

hi!

Ebbe a fejpakolászós dologba én is belefutottam. WD20EARS a hdd. 24000 pakolás jutott 91 napra! Ez ha jól számolom 11 munkaóránként. Ez sok?? A 300.000 még messze van ,de ...... vagy nekem is kellene használnom azt a bizonyos wdidle3 progit?
Mert ahogy olvastam bootolni is kell, ill.hazavághatja a vinyót, firmwarét. Fontos adatok vannk, ezért kérdem kell e vele foglalkozni? Köszi

(#2969) szaszlaci válasza klaca1978 (#2968) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szia,

ha folyamatosan használod, 3 év alatt eléri a gyárilag megadott értéket, akkor érdemes lenne módosítani. Ha napi néhány órát üzemel csak, akkor nem fontos. (Más kérdés, hogy egyéb nem megy-e tönkre benne addigra, mivel nem egy nagy eresztés az a sorozat.)
A fontos adatokról amúgy is kell legyen biztonsági mentés, ha firmet piszkálsz, akkor pedig főleg. Ide nem írt még olyan, akinek tönkretette a vinyót ez a beavatkozás.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2970) Wind-Storm válasza StSanya (#2961) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ez a Kisebb a belső hibajavítása dolog pontatlan és nem is igaz ha helytálló amit ír valaki a newegg-en.

Hivatalosabb forrást sajnos nem találtam, nem nagyon foglalkoznak ezzel a drive-val.

(#2971) StSanya válasza Wind-Storm (#2970) üzenetére


StSanya
őstag

Tehát "valaki" ír valamit, valahol, s akkor már a hivatalosnak tekinthető, gyári specifikációban megadott adatok már mehetnek az anyjukba? :F

Lesd meg kérlek a "Non-recoverable read errors per bits read" értékeket...

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#2972) Pazolini válasza klaca1978 (#2968) üzenetére


Pazolini
senior tag

4 db ilyenem van rackben, tökéletesek.
Volt, hogy napi 16 órát mentek. halkak, nem fogyasztanak, adattárolásra, jó házban, HotSwap progival kapcsolgatva - megbízhatónak (!) tűnnek a számomra.
Elég finoman fogalmaztam? :B

Egy WD10EARS-om napi 24-ben megy 4 éve, tökéletesen teszi a dolgát. Nyilván oprendszert nem húznék fel rá, de ez is oké.

Két 30EZRX-em van, mindkettőt használtan vettem, volt velük egyszer-egyszer gondom (figyelmetlenségből rájuk eresztettem a chkdsk-t, ami tönkreb...ta az adatok 1/10-edét), ezen kívül minden oké.
Gyorsak (ezek relatíve tényleg azok, jó benchmark státusuk van), napi 24-ben dolgoznak, torrenteznek és UPC/Digi streameket fogadnak. Mindkettő nagyszerű választásnak tűnik 3 év távlatából.

Ja, van még egy AADS 500-asom külső rackben (francúz Memup márka). Nem sokat használt, de megbízható, noha a többihez képest hangos.

Ezek mind greenek. Nyilván a legtöbb gond velük van. De ha ez mondjuk 15-30 % (ami baromi sok), a többi 70 lehet jó. !!! ;)

Vagyis gari időben tesztelni kell, jól megfingatni, s ha oké, akkor beállítani = megbízni benne... :(((

(#2973) szaszlaci válasza Pazolini (#2972) üzenetére


szaszlaci
addikt

"De ha ez mondjuk 15-30 % (ami baromi sok), a többi 70 lehet jó."
Az aztán jó eredmény! :DDD Főleg egy kék árának 70 százalékáért, ami egy elfogadható széria..

"tesztelni kell, jól megfingatni, s ha oké, akkor beállítani = megbízni benne..."
Hozzáállás kérdése. Van, aki az aluljáróban odajövő cigány etnikumú óraárusban, parfümárusban, kölcsönkérőben, stb. is megbízik. :)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2974) Pazolini válasza szaszlaci (#2973) üzenetére


Pazolini
senior tag

:C :C :C
:Y :R

(#2975) klaca1978 válasza szaszlaci (#2969) üzenetére


klaca1978
tag

Szia! Köszi a választ, napi 2-3 órát megy átlagban, háttértárnak használom. Kb. 2 éve van meg, összesen 91 nap van benne, ehhez társul 24000 parking! Ha átlagot számolunk még két év múlva lesz durván 50000!!
Ha így számolunk a 300e még mindig messze van. Nem tudom az ilyen kalkuláció helytálló -e.
Tehát így kb 10 év mire eléri a gyári érték felét. 5-6 évente én lecserélem a HDD-ket ha jó, ha nem.
Érdemes így alapozni?

(#2976) klaca1978 válasza Pazolini (#2972) üzenetére


klaca1978
tag

Szia! Köszi a választ! szaszlaci is értékes választ adott, a válaszomban leírtam mik az elképzelésem.
Ha Nálad ennyire jól bevált. lehet nem piszkálnám, HA helytálló amit a válaszomban leírtam.

(#2977) szaszlaci válasza klaca1978 (#2975) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szerintem ne piszkáld, a kalkuláció olyan szempontból helyes, hogy ilyen használat mellett (!) jó pár év múlva is csak ötvenezer, annyit el kell viseljen.
Ha 5 – 6 évet kibír, akkor az egy jobb darab. Tárolásban a felület, ami tippem szerint a legnagyobb eséllyel megy tönkre, ezt a megszaporodó gyenge/hibás szektorok jelezhetik előre.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2978) Wind-Storm válasza StSanya (#2971) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nem tekinthető hivatalosnak, de több magyarázatot adott a "kisebb hibajavításhoz" képest.

Egyébként összehasonlítottam a WD10JFCX és WD10JUCT adatlapját, és mindkettőben ezt találtam:
Non-recoverable read errors per bits read: <10 in 10^14
Mihez hasonlítsam :F

(#2979) Pazolini válasza klaca1978 (#2976) üzenetére


Pazolini
senior tag

Csakhogy összezavarjalak... :))

Én az összeset megpiszkáltam, amelyik parkol. Vagyis csak az AADS maradt ki. És én kilőttem mind: vagyis D = Disabled értékre raktam mindegyiken. Szaszlaci nagyon ellene van ennek a beállításnak, remélem, csak eltúlozza a dolgokat.

Egyeztettem Dzsekó kollégával is, aki a következőket írta privátban egy jó fél éve a /D vs /S300 beállításról [idézem, mert témába vág]:
Maga a vinyó nem meleg, nálam 30-35 fokos terheléstől függően. Ettől persze még lehetne a tányér egy sávja melegebb, de akkor ott előbb-utóbb bad szektorosodni kéne a vinyónak (vagy tönkre kéne mennie). Én mindig /D-t használok, több vinyónál toltam már a /D-t (EACS, EADS, EARS, EARX, EZRX, EFRX) és egyiknél sem volt semmilyen gond, pedig nálam elég sokat járnak a vinyók. Nem 7/24-ben de egy 10 órát / nap sokszor megy. Még bad szektorom sem volt. Sokkal fontosabb ennél a jó táp, mert ha ratyi a tápod, akkor egy kis feszültség vagy áram többlettel egy pillantás alatt haza lehet vágni egy vinyót. Sajnos érzékenyek a fesz illetve az áramingadozásra.
Amúgy nyugodtan felteheted a költői kérdést, hogy jó 5 évvel ezelőtt, mielőtt még ez a hülye energiatakarékosdi bejött, akkor még nem volt fejparkolás mizéria és az összes akkor kapható vinyó úgy futott mint ezek a maiak /D beállítással. És azoknak sem volt semmi bajuk. Ott akkor nem melegedett a tányér jobban egy bizonyos sávban? Pl. a híresen jól sikerült AAKS blue WD sorozat, amit 2010-ben még lehetett kapni, azok is tökéletesen futnak a mai napig. Akkor volt születőben ez a fejparkolásosdi. Amúgy az én gépemben most is fut egy utolsó szériás Hitachi 5K3000 2TB-os vinyó, ahol nincs parkolás, mivel Hitachi sosem vezette be a parkolást a vinyóinál. Tehát a load/unload cycle count és a start/stop count értéke megegyezik ezeknél a vinyóknál. Ezt a parkolásos marhaságot WD vezette be, Seagate átvette, Hitachi (talán Toshiba sem) és Samsung nem vette át. És nem azért vezette be, mert melegedett a vinyó tányérjának bizonyos sávja, hanem hogy még zöldebb (Green-ebb, innen a név) legyen a vinyó fogyasztás szempontjából. Tehát amikor ezt kitalálták, hogy 8mp inaktivitás után rakjuk ki a fejet park állásba és ezzel 2mW energiát spórolunk meg óránként, akkor született meg a Green széria. Az első szériáknál nem volt ez a parkolás ilyen drasztikus, EARS-nél kezdtek belelendülni a fiúk, EADS még egész mérsékelten parkolt csak.
Amúgy PH adta ez alá az egész alá a legnagyobb lovat a "kritikus hiba" elnevezéssel, úgyanis ez nem hiba, direkt van így kialakítva. De több se kellett, azóta megy a véget nem érő pánikroham sokaknál (óriási párhuzamot tudnék vonni az XP támogatás megszüntetési és lecserélési pánikkal). Egyébként láttam már 4mp-es parkolású egyedeket is 2,5"-os változatban. Akkor gondolkoztam el azon először, hogy WD nem direkt csinálja ezt, hogy hamarabb tönkremenjen a vinyó a sok fejrángatástól, és akkor a user hamarabb vesz új vinyót, ami nekik plusz bevétel.
Egyébként ha valaki a /S300-at állítja be, az sem probléma, de nem csinál galibát a /D sem. Én a Hitachiból kiindulva használom a /D-t a kezdetektől, mivel nálam a Hitachi és a 2010 előtti vinyók jelentik az alap normát, és az eltérőt ehhez igazítom.

(#2980) StSanya válasza Wind-Storm (#2978) üzenetére


StSanya
őstag

Más szériához, pl. Red

Non-recoverable read errors per bits read: <1 in 10^14

Tehát az engedélyezett, nem javított olvasási hibák száma itt kevesebb kell legyen, max 1 db, míg ott 10 db, ugyanannyi, 10^14 bit olvasása során.

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#2981) Tin


Tin
veterán

időrendi sorrendben:
Hitachi HDS721050CLA / 753 nap / 2765 indulás / 3289 parkolás
WD20EARX / 350 nap / 1249 indulás / 10724 parkolás
WD15EARX / 271 nap / 910 indulás / 7950 parkolás
WD30EFRX / 181 nap / 558 indulás /1428 parkolás

(#2982) klaca1978 válasza Pazolini (#2979) üzenetére


klaca1978
tag

Jól olvastam, kell csinálni egy boot pendrive-ot és arra kell másolni a progit a gyökérbe, majd ha elindult a win7 telepítő , parancssor majd a progi paraméterei pl. /s300? Vagy hogy is van ez? Ennél egyszerűbb módja gondolom nincs?.

(#2983) Pazolini válasza klaca1978 (#2982) üzenetére


Pazolini
senior tag

CD-ről bootolás egyszerűbb.
Ha tényleg megcsinálod, szánj rá időt, olvasd el az 1ső hsz-t. Én is megcsinálnám, mert ahogy szaszlaci hozzászólásában a felkiáltójel jelezte, könnyen lehet, hogy nagyobb munkára fogod a HDD-t, s akkor jobb, ha nem kell azon görcsölni, hogy mennyit mutat a számláló... :K

(#2984) Wind-Storm válasza StSanya (#2980) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Igen, igazad van... elnéztem, bocs. :B

(#2985) Pazolini válasza Wind-Storm (#2984) üzenetére


Pazolini
senior tag

:B
Ez inkább annak jár, aki nem ismeri el, ha hibázott.
Neked inkább ez dukál: :C

(#2986) StSanya válasza Pazolini (#2985) üzenetére


StSanya
őstag

Ez így van! :K

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#2987) klaca1978


klaca1978
tag

egy kicsit láma kérdés, de nem tudom: :DDD bootolhato USB-t csak win7-el lehet csinálni, ha kész, a gyökérbe kell a wdidle3-at? A USB Disk Storage Format Tool nem engedi berakni a win7 image-t, mondjuk a mikor DOS-os filet kér nem csodálom, mit csinálok rosszul?

[ Szerkesztve ]

(#2988) StSanya válasza klaca1978 (#2987) üzenetére


StSanya
őstag

Mi alól szeretnéd csinálni? Igen, ha kész, bemásolni kell rá a wdidle-t.

Szerk: Próbáld meg a Rufus-t. DOS-os ISO pedig, pl: Dos 6.22

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#2989) klaca1978 válasza StSanya (#2988) üzenetére


klaca1978
tag

Köszi! A rufust ismerem, próbálom betölteni a DOS 6.22-t , de azt írja nem támogatott iso. És win7 alól csinálom

[ Szerkesztve ]

(#2990) StSanya válasza klaca1978 (#2989) üzenetére


StSanya
őstag

Passz, innen is próbálkozhatsz: ISO-k.

Vagy a HP tool-hoz itt vannak a Win98-as fájlok: win98boot.zip

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#2991) szaszlaci válasza Pazolini (#2979) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nem az, hogy annyira ellene vagyok a /D kapcsolónak, csak arra hívom fel a figyelmet, hogy a ritka parkolás bajt biztosan nem okoz.
Tegyük fel, van egy adattároló vinyó, nap elején bekapcs, este kikapcs. Vagy az se, 24/7. Akár órákig, vagy egész nap képes egy sáv fölött állni. Nem feltétlen kell, hogy túlmelegedjen annyira, hogy rögtön bad sectorokat kapj, de az biztos, hogy más lesz a hőmérséklete annak a sávnak. Ezért valószínűleg hamarább fog tönkremenni a felület. Adatsűrűségben pedig nem okos dolog egy lapon említeni mondjuk ezt a kettőt:
– 1 TB, 3.5", 3 – 5 tányér, azaz akár 10 felület
– 0.75 TB, 2.5", 2 tányér. (Vagy egy ilyen adatsűrűségű 3.5".)

Hogy Dzsekó mit ír, az egy dolog, felesleges minősíteni, alapvetően semmi kifogásom ellene. De az, hogy a notilemezeknél értelmetlen a parkolás, az úgy hülyeség, ahogy van. Azért vette át minden gyártó, hogy leejtéskor, odacsapáskor ne menjen szarrá a lemez, hiszen ezeket jórészt nem asztali gépekben használják. Szóval ezt és az előzőt összevetve semmiképp nem lehet azt mondani, hogy úgy marhaság a parkolás, ahogy van.

Hogy 3.5"-nál van-e értelme, az már számomra is erősen kétséges, lévén más gyártó nem használja. Csak a WD parkolgat, de ez felvet több gondolatot:
a) tényleg csak marketing, meglovagolva az energiatakarékosságot
b) tervezett elavulás (Nem kell tervezni, széthullanak már a költséghatékonyítástól is nem túl sok év múlva.)
c) mi van akkor, ha egész más oka van? Mondjuk a WD lemezek nem bírják valamiért a folyamatos lemez fölött lévő fejet. Régen bírták, de ahogy növekszik az adatsűrűség, úgy kell egyre közelebb menni a fejjel a lemezfelülethez. Csak pár tipp:
– lejön a fej rögzítése, mert rossz a rögzítése
– nagyobb a vibráció, valami nem bírja (lemezmotor, fejmotor, akármi)
– szétmegy a fej
– felület nem bírja, a közelség miatt sokkal nagyobb a "szél"
– erősítő áramkör nem bírja a folyamatos üzemet
– ...

"Amúgy PH adta ez alá az egész alá a legnagyobb lovat a "kritikus hiba" elnevezéssel, úgyanis ez nem hiba, direkt van így kialakítva."
Hát persze, az nem hiba, hogy kattog 4 mp-ként, meg valamelyik a lemezt is leállítja ilyen gyakorisággal.. Mondjuk attól még lehet, hogy szándékos, és direkt így van kialakítva.

"Én a Hitachiból kiindulva használom a /D-t a kezdetektől, mivel nálam a Hitachi és a 2010 előtti vinyók jelentik az alap normát, és az eltérőt ehhez igazítom."
Na persze, egy mai lemez aztán baromira hozza egy 2010 előtti Hitachi minőségét, tartósságát, adatsűrűségét.. Ennyi erővel állítsuk be a Mercedes paramétereit egy Trabantnál..
Vagy induljunk ki az 50-es Szinyóból, akkor is, ha egy 50 ccm-es motorunk van vízhűtéssel, ami megy 120-al. Vagy ilyesmi, nem értek a motorokhoz.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2992) StSanya válasza szaszlaci (#2991) üzenetére


StSanya
őstag

+1 :K

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#2993) klaca1978 válasza StSanya (#2990) üzenetére


klaca1978
tag

Köszi a segítséget, de egyiket sem fogadja el. Akármelyik dos iso-t töltöm be azt irja a rufus, nem jó neki, nem értem. Próbálkozok még valamivel, de ha nem sikerül, inkább kivágom a kukába ezt a fostalicska green wd-t és veszek samsungot, azokkal sosem volt gondom.

(#2994) klaca1978


klaca1978
tag

" Az nem olyan egyszerű, hogy rámásolod. Speciális helyre kell, ill. azt a helyet be kell jegyeztetni a bootsectorba, ill. ahogy már írták, aktív kell legyen. De hogy ne eresszem bő lére, úgysem érdekel, :D helyette egyszerűen ezzel formázd meg a pendrive-ot, és kattintsd be, hogy DOS legyen rajta, és add meg az io.sys stb. file-ok helyét, majd asszem' még a command.com-ot még neked kell rámásolni kézzel, de ez nem biztos, régen csináltam már ilyet."
Ez alapján próbálkoztam, megadtam a fileok helyét egy könyvtárban ( command.com, io.sys, msdos,sys, és wdidle3) Elkezdi formázni majd hibát ír és ennyi. Nem akar sikerülni ez sem :(

(#2995) klaca1978


klaca1978
tag

Nincs véletlenül valakinek egy kész "anyaga" iso-ja amit csak rá kell másolni penre, vagy elfogadja a rufus v. a hp usb format disk progi? mert már ideg köbön :W Köszi!

(#2996) klaca1978


klaca1978
tag

OK! részemről ennyi, A HP USB Disk Storage Format Tool program hazavágta a 16GB- os pendrivomat, elszállt, kuka, asszem erről ennyi! Ebéd után megrendelem a Samsungot, átmásolok mindent a WD green ről, majd szintén kuka!!! én nem vesződök ezzel az parkolásos nyavajával, nem megy nem eröltetem, Rengeteg munka van rajta amit nem tudok lemezre menteni. Nem kockáztathatok! SOHA többet ilyen maszat! :C
..mindenkinek köszi aki próbált segíteni

[ Szerkesztve ]

(#2997) Tin válasza klaca1978 (#2996) üzenetére


Tin
veterán

én már vagy 4 vinyón állítottam át a parkolást /S300-al, azóta tökéletesen működnek.

szóval ha úgyis kuka, szólhatnál hol az a kuka, szívesen elhoznám a vinyót és beraknám a gépembe.

(#2998) klaca1978 válasza Tin (#2997) üzenetére


klaca1978
tag

nekem nem jön össze a boot cd a progival, csak ezért

(#2999) StSanya válasza klaca1978 (#2996) üzenetére


StSanya
őstag

Biztos vagyok benne, hogy nem a software-ektől ment tönkre az USB kulcsod, hanem magától, vagy eleve hibás volt, s azért is nem sikerült a boot USB létrehozása...

Ha van optikai meghajtód, Hirens CD-vel próbálkozhatsz USB helyett, a Hard Disk Tools-ok között szerepel a wdidle3 1.05v...

Sajnos ez egy ilyen szakma, türelem... :)) És semmit nem dobunk ki a kukába, mert majd még jó lesz valamire! (Bár ebben erős vitában vagyok a nejemmel... ;] )

Tudom, gonosz vagyok.

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#3000) StSanya válasza klaca1978 (#2996) üzenetére


StSanya
őstag

Még valami, s lejárt a szerkesztési idő:

Az USB kulcsot ezzel a H2testw 1.4-el próbáld meg tesztelni, ez letöröl róla mindent, ráír, s visszaolvassa, jelzi a hibát.

Vagy még ezt a USB Flash Drive Tester-t szoktam használni, ez is jó.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.