Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2201) szaszlaci válasza malgab01 (#2200) üzenetére


szaszlaci
addikt

Első körben azt lenne célszerű megpróbálni úgy, ahogy írod.
Szerintem egyáltalán nem kevés.

A HDD firmwareét módosító metódus.
Elvileg azonnal érvénybe lép, de ha kikapcsolod a gépet, az a biztos.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2202) malgab01 válasza szaszlaci (#2201) üzenetére


malgab01
csendes tag

értem köszike:)
már csak az az egy gondom akadt h nem tudom megcsinálni h pendriveról bootoljon:D pedig már csináltam boot pendriveot bár az win7 telepítő volt
tudnál ebben segíteni? :)

(#2203) szaszlaci válasza malgab01 (#2202) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hol akadsz el? HP USB Disk Storage Format Tool programmal próbálod?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2204) malgab01 válasza szaszlaci (#2203) üzenetére


malgab01
csendes tag

igen azzal próbálnám:)
hát amikor bejön az ablak és ott :D
van egy olyan h create dos starup diks....
na és ott ki kell talózni nekem a wdidle exe fájlt?
leglaábbis én így próbáltam de így nem látja ha keresem :( :D
ha nem tallózok neki semmit akkor nem megy tovább

(#2205) szaszlaci válasza malgab01 (#2204) üzenetére


szaszlaci
addikt

A wddile-t semmiképp nem, azt majd utána rámásolod.

Igazából nem is tartom egy jó megoldásnak ezt, csak itt a fórumban erőltették, hogy ezt írjam az első hozzászólásba.
Nekem ez a megoldás szimpatikusabb: [link]
Ide felraktam kettőt, kitömöríted és ráteszed a penre, elvileg elég lesz ez is. Meg a wdidlet ugye.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2206) malgab01 válasza szaszlaci (#2205) üzenetére


malgab01
csendes tag

hogy tegyem aktívvá a lemezkezelőben? csak formázni tudom ott :D mást nem nagyon találok
a 3 fájl már rajta van a pendriveon :) már csinálhatom is ?

[ Szerkesztve ]

(#2207) szaszlaci válasza malgab01 (#2206) üzenetére


szaszlaci
addikt

Jobb gomb, és ott. Ha nem lehet kiválasztani, akkor már aktív.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2208) malgab01 válasza szaszlaci (#2207) üzenetére


malgab01
csendes tag

igen szürkén van és nem lehet rámenni :D
akkor elvileg így működne a dolog?

(#2209) malgab01 válasza malgab01 (#2208) üzenetére


malgab01
csendes tag

na így se jött be semmi csak h válasszak másik meghajtót :D

(#2210) szaszlaci válasza malgab01 (#2209) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ha a BIOS-ban beállítottad, hogy onnét indítsa a rendszert, akkor lehet, nem alkalmas rá az adott pendrive, próbáld meg másikkal, ha van.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2211) malgab01 válasza szaszlaci (#2210) üzenetére


malgab01
csendes tag

ilyen is van h nem alkamas a pendrive? am nem tudom milyen márka tesóm hozta 2éve amerikából 8gb os
nem az a baj h nekem az ssd van a rendszer is így semmit nem ér h aktívra állítom?

(#2212) freemanone válasza szaszlaci (#2210) üzenetére


freemanone
őstag

na nemár h nem alkalmas egy flash meghajtó olvasásra! :D
szvsz kihagyjátok a rendszert. attól hogy bootolhatóra formázol egy pendriveot még nem fog neked bootolni, a 3 file meg csak a widdle futtatásához kell, ami mellé nem ártana egy DOS boot környezet...
itt egy komplett leírás, ha ez megvan utánna mehet a pendrivera a widdle cucca is és bootolnia kell: [link]

[ Szerkesztve ]

(#2213) szaszlaci válasza freemanone (#2212) üzenetére


szaszlaci
addikt

Van olyan, hogy nem alkalmas bootolásra egy pen. (Nekem is van ilyen.)

A rendszert az a három fájl alkotja, amit korábban írtam, ez maga a DOS környezet: COMMAND.COM, IO.SYS, MSDOS.SYS. llyenkor még autoexe.bat sem kell.

Ezen kívül aktívvá is kell tenni, ez annyit tesz, hogy a legelső regiszterbe megfelelő karakterek íródnak.

Nem volt DOS-os korszakod, mi? :)

malgab01: az SSD ugyan úgy hálózati tárolónak kell látszódjon az alaplap felé, így nem sok köze van hozzá.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2214) szaszlaci válasza szaszlaci (#2213) üzenetére


szaszlaci
addikt

* hálózati tárolónak háttértárnak
Reggel van még :)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2215) malgab01 válasza freemanone (#2212) üzenetére


malgab01
csendes tag

na így már sikerült vmi azt hiszem :)
alapból 12,8 sec en volt
most elvileg 300 sec
most mi a teendő? hogy döntöm el h jó e neki a 300?
amúgy köszönöm mindenkinek a segítséget, sokat segítettetek :)

(#2216) szaszlaci válasza malgab01 (#2215) üzenetére


szaszlaci
addikt

"most mi a teendő?"
Újra elolvasni az első hozzászólást, le van benne írva, hogyan lehet ellenőrizni! (A buktatók résznél.)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2217) van gond válasza van gond (#2193) üzenetére


van gond
csendes tag

Na úgy néz ki megvan a gond. Nem oldódott meg a problem, de tudom miért :)

Tehát aszonták nekem okosok, hogy usb-ről(mindegy, hogy pen vagy vinyó) csak az ún. portable winfos telepíthető és bootolható. Tehát az én "hagyományos" oprendszeremet hiába klónoztam, azt nem indul el.
Azóta egy másik (sata) vinyóra megcsináltam a klónt. Restart után 2x kérte a telepítőlemezt, hogy javítást csináljon, de úgy néz ki müxik. Remélem addig kibírja, amíg minden beállítást és telepítést megcsinálok az új, szűz oprendszeremen - gondolom az újratelepítéskori adatvesztés nem csak nálam szokott gondot okozni :(

Na ezt azért írtam le, hogy más is tudjon erről. Ill. ha valaki tud megoldást, akkor az meg tudja cáfolni.

Szép napot! :))

(#2218) freemanone válasza szaszlaci (#2213) üzenetére


freemanone
őstag

Hogy ne lett volna, még előtte lévő korszakom is volt. :)
Kicsit tovább kellett volna visszalvasnom, mert azt már nem néztem, hogy mi volt az a "3 file". :B
Viszont nem bootolható pendrive-al még életemben nem találkoztam és eléggé abszurdnak is hangzik, de legyen igazad. :R
A lényeg, hogy a linkelt leírás alapján összejött egy használható boot lemez a kollegának.

(#2219) szaszlaci válasza van gond (#2217) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szvsz érdemes egy külön vinyóra is rendszeresen menteni minden lényeges dolgot, és akkor nincs ilyen kínlódás. A balesetekről nem is beszélve, elég bosszantó tud lenni egy teljes adatvesztés, tapasztalatból tudom :)

freemanone: Tényleg elég abszurd, hogy nem lehet indítani minden penről, de sajnos előfordul. Nálam az egyik egy régi 128 MB-os volt, a másik viszont egy nem ősrégi, 1 GB-os, márkás darab. Talán valami BIOS összeférhetetlenség miatt lehet.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2220) malgab01 válasza freemanone (#2218) üzenetére


malgab01
csendes tag

igen sikerült és köszönöm még1szer a segítséget nektek így még nekem is sikerült megcsinálni pedig ilyet előtte nem csináltam, és máris csendesebb a gépem és alig emelkedik a Load/Unload értékem ma napon eddig 20 al :) de sztem holnaptól még ennyi sem lesz :)

(#2221) freemanone válasza szaszlaci (#2219) üzenetére


freemanone
őstag

Szabad tudni hogy mi a pontos típusa ennek a márkásabb darabnak? Furdal a kíváncsiság. :))

[ Szerkesztve ]

(#2222) djyuri


djyuri
őstag

Sziasztok.

nekem minden vinyomon kiszámolva 2+ óra / load cycle jön ki.

Akkor nem kell aggódnom?

köszönöm :R

ui.: 4 vinyóm van,amiből 3 green (csak tárolásra,de áram alatt,mert egy-egy dolog,mindig kell). A black-et is megnéztem,ott 2,4 óra.

Az ssd most nonszensz...

(#2223) szaszlaci válasza freemanone (#2221) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ez volna az, ilyen kis lapos egészen.

A másikat azt nem tudom, de az se a legalja darabnak tűnt.

djyuri: igen, az úgy abszolút jó.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2224) csákány.


csákány.
aktív tag

Nekem is van egy WD15EARS merevlemezem, ami már legalább 2 éves. Gondoltam beállítom én is a megfelelő értéket, de nekem már 300 volt beállítva! Akkor ezek szerint a típusokon belül is csak egy bizonyos időben gyártottaknál van rossz érték beállítva?! :F :K

(#2225) szaszlaci válasza csákány. (#2224) üzenetére


szaszlaci
addikt

Vagy inkább csak időnkét van normálisan beállítva. Sajnos..
(Azért én ránéznék a Load/U... értékre.)

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2226) csákány. válasza szaszlaci (#2225) üzenetére


csákány.
aktív tag

Nekem 2273 az értéke - szóval nálam tényleg jól volt beállítva! Amúgy nem rendszerlemezként volt használva.

(#2227) brd válasza szaszlaci (#2213) üzenetére


brd
nagyúr

Az kimaradt, hogy a bootsectorban kell egy speciális bejegyzés, ami megmondja, hogy az IO.SYS és MSDOS.SYS melyik sectorban kezdődik, ezt régen a SYS.COM paranccsal tudtad megmondani, de a HP USB... blabla is megcsinálja (ezért azt szokták ajánlgatni ;) ).

The only real valuable thing is intuition.

(#2228) szaszlaci válasza brd (#2227) üzenetére


szaszlaci
addikt

"Ezen kívül aktívvá is kell tenni, ez annyit tesz, hogy a legelső regiszterbe megfelelő karakterek íródnak."
Akkor ezen kívül kell még megadni a pontos helyet IS?

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2229) illeszoli


illeszoli
csendes tag

Sziasztok!

Csak most értesültem erről a hibáról úgy, hogy vettem egy smart tv-t, és amikor megosztom a tartalmat egy médiaszerveren keresztül, a filmek lejátszásakor egy kis idő után folyton töltöget a tv. Ha közvetlenül rákötöm a HDD-t a tv-re, akkor nincs ez a hiba.
Gondoltam, megnézem azt az idle idő átállítást, de a HDD-m külső, a bootolós-DOS progi nem is látja. Megnéztem a Wdidledisable fájlt, ami a külső HDD-re lett írva, az meg csak annyit ír ki, hogy nincs frissebb driver a winyóhoz.
Tudtok valamilyen módszert, hogy tudnám megnézni a beállítást?

(#2230) szaszlaci válasza illeszoli (#2229) üzenetére


szaszlaci
addikt

A TV tökölésének ehhez semmi köze, egyszerűen lassú a hálózat, azért áll meg pufferelni.

Az első hozzászólást kellene elolvasni, abban leírtam pár fontosnak vélt dolgot.
Mi az a Wdidledisable fájl, és miért a külső vinyóra raktad?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2231) Gekoo


Gekoo
csendes tag

Sziasztok!
2TB-os merevlemez vásárlása előtt állok, a kiszemeltem: WD20EZRX vagy WD20EARX
Melyiket ajánljátok, esetleg van jobb választás?
NAS-ben használnám.
Kikapcsolható bennük a fejparkolás?

Köszönöm! :R

(#2232) szaszlaci válasza Gekoo (#2231) üzenetére


szaszlaci
addikt

Első hozzászólás!

(Minden esetre én biztos nem venném a Green hulladék szériát.)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2233) Zsolti23


Zsolti23
csendes tag

Üdv mindenkinek
Olvasgattam a hozzászólások között ezt a hibát, meg is csináltam ezt a WDIDLE3 progival a 300 másodpercet.
De ez most mi ?

[ Szerkesztve ]

(#2234) Zsolti23


Zsolti23
csendes tag

Ja és vadi új a cuccos most vettem csütörtökön.

(#2235) worxland válasza Zsolti23 (#2233) üzenetére


worxland
addikt

Aranyos. :)

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#2236) liksoft válasza Zsolti23 (#2233) üzenetére


liksoft
nagyúr

A Sentinelnek Küldj egy riportot. +Teszt riport a fejlesztőnek" gombról. A hozzászólásod linkjét másold be, hogy Ő is megtalálja. Furcsa, nagyon is. A fejlesztő ha az ilyen anomáliákról is tud, a program csak jobb lehet a későbbiekben. Előre is köszi!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2237) AlexTurbo007


AlexTurbo007
csendes tag

Hello!

Valakinek van tapasztalata egy WD 500 Gb AVDS merevlemezről?

Ennél a típusnál is van fejparkolás probléma?

(#2238) King Unique


King Unique
titán

Amit egyes gyártók odairogatnak specben vinyóikhoz,pl. WD 600.000 LUCC [link], az mennyire vehető komolyan, v csak amolyan "névleges érték" :D ?
ahogy MTTF-re is sokallom a 600.000 órát [link], mert ha valóban ekkora időegységben számítják (vsz nem), akkor az 68,5 év...

(#2239) Calogero válasza Gekoo (#2231) üzenetére


Calogero
addikt

A WD-ben akarsz gondolkodni akkor a RED-et választanám WD20EFRX

(#2240) dezz válasza szaszlaci (#2232) üzenetére


dezz
nagyúr

Mert? Nálam 2 éve megy 24/7 (néha azért alszik is) egy WD20EARS. (Persze, amikor megvettem, rögtön beállítottam az parkolási időzítőt.) 100%-os kondíció, 0 bad sector, stb.

Az újabb szériáknál eleve nincs gond a sűrű parkolással (gyárilag nagyobbra van véve az időzítő). Maga a parkolás más gyártóknál is megvan.

Bár az is igaz, hogy volt nálam ismerőstől adatmentésre 2db 2009-es változat (WD2002FYPS), azok egyik napról a másikra azt csinálták, hogy nagy területeken szinte minden 20-30. szektor hibás lett (vagy csak annak látta, pl. tengelyhiba vagy fejpozícionálási hiba miatt), így onnan lényegében semmit sem lehetett megmenteni. De ennek a mechanikája is más, mint az újabb Greeneknek (amiknek állítólag elég jó a hibastatisztikája).

(#2241) kalap12 válasza szaszlaci (#2232) üzenetére


kalap12
tag

Azért hulladék mert leparkol a fej és szerintetek hamarabb meghallhat?? Hát ez egy nagy baromság!! A legjobb winyó adattárolásra ár/érték arányban, nekem 4 db 2 terrás winyóm van mind mind Wd green, tökéletesen megy két és fél éve mint a 4, nem igazán értem a problémátokat! Nulla bad sector és a kondíciója is fullon van!

[ Szerkesztve ]

(#2242) dezz válasza kalap12 (#2241) üzenetére


dezz
nagyúr

A WD20EARS pár másodperc tétlenség utáni parkolása (tehát napi akár több száz parkolás) valóban nem tett jót a fejnek (sem a teljesítménynek), ezért erősen ajánlott nagyobbra venni az időzítőt. Az újabb szériáknál gyárilag nagyobbra van véve.

Egyébként meg terás. (És szerintem inkább vinyó, mint winyó, ha már magyarosan becézzük.)

[ Szerkesztve ]

(#2243) kalap12 válasza dezz (#2242) üzenetére


kalap12
tag

Nekem ilyenekből van, ez is szar lenne? Mert kifogástalan mind mai napig ! 2TB WD 3.5" Caviar Green SATAIII 64MB cache winchester (WD20EZRX)

[ Szerkesztve ]

(#2244) dezz válasza kalap12 (#2243) üzenetére


dezz
nagyúr

Én nem mondtam, hogy szar, ha megnézed 3 hsz-szel korábban, én is kérdezem, hogy miért lenne az?

2,5 éves egyébként a WD20EZRX széria? Csak mert nem sokkal korábban még csak WD20EARS volt.

(#2245) szaszlaci válasza dezz (#2240) üzenetére


szaszlaci
addikt

Korábban olvasgattam, mi hibásodik meg, és nagyon sok helyen láttam, akik panaszkodnak erre a szériára, melyből arra következtettem, hogy ennek alkatrészei már nem férnek bele a tervezett igénybevételű osztályba. Így arra következtettem, hogy kisebb terhelésnek teszik ki őket, és a Green vonal termékeit gyarapítják.

Úgy gondolom, pár darabos tapasztalatot botorság lenne statisztikának nevezni, ezért nem is példálózok vele, hogy mondjuk ismerősöm fél tucat Greenjében nem is egy ment tönkre.
Az újabb modellekről nem tudok nyilatkozni.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2246) kalap12 válasza szaszlaci (#2245) üzenetére


kalap12
tag

két és fél év alatt 520-szor indult újra a hd sentinel szerint, és kifogástalan még mindig

(#2247) dezz válasza szaszlaci (#2245) üzenetére


dezz
nagyúr

Valószínűsíthetően nem pont ugyanolyan alkatrészeket tesznek bele, mint pl. a NAS-ba szánt Red szériába, de ettől még nem feltétlenül lesz "hulladék". Más gyártók sem a legjobb alkatrészeiket teszik a normál hétköznapi vinyókba.

Természetesen nem baráti körre gondoltam, hanem az ide korábban belinkelt/bemásolt hivatalos statisztikákra. Neked is ezt javaslom a "nagyon sok helyen láttam" helyett.

(#2246) kalap12: A Load(/Unload) Cycle Countot nézd.

[ Szerkesztve ]

(#2248) szaszlaci válasza dezz (#2247) üzenetére


szaszlaci
addikt

Tedd meg kérlek a kedvemért, hogy mutatsz pár úgymond hivatalos statisztikát!
Találkoztam olyasmivel, ami annak hirdette magát, ám nem sok hitelt adtam neki, miután a Hitachi – még az eredeti – volt a sereghajtó, a listát pedig talán a Samsung vezette.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2249) kalap12 válasza dezz (#2247) üzenetére


kalap12
tag

Az 200-200, és érdekes módon az új mostani winyón is amire épp másolok itt is 200-200, akkor ez most jó?

(#2250) dezz válasza szaszlaci (#2248) üzenetére


dezz
nagyúr

Tessék. A kimutatások az egyik legnagyobb francia forgalmazó adatbázisából származó adatokon alapszanak (többtízezres minta).

Meghibásodási arányok a 2012. ápr. 1. és okt. 1. között eladott, majd meghibásodás miatt 2013. ápr. előtt visszaküldött példányok alapján:

- Toshiba 1,15%
- Seagate 1,44%
- Western 1,55%
- Samsung 2,24%
- Hitachi 2,40%

Az 5 legtöbbször meghibásodott típus:

- 5,04% WD Caviar Black 1,5 To (WD1502FAEX)
- 4,94% Hitachi 7K1000.C 1 To (HDS721010CLA332)
- 4,87% Hitachi 7K3000 2 To (HDS723020BLA642)
- 3,57% Seagate Barracuda 320 Go (ST320DM001)
- 3,51% WD Caviar Red 2 To (WD20EFRX)

A 2 TB-osak közül ezek:

- 4,87% Hitachi 7K3000 (HDS723020BLA642)
- 3,51% WD Caviar Red (WD20EFRX)
- 3,01% Samsung SpinPoint F4 (HD201UI)
- 2,12% WD Caviar RE4 (WD2003FYYS)
- 1,97% WD Caviar Black (WD2002FAEX)
- 1,95% Seagate Barracuda 7200.14 (ST2000DM001)
- 1,30% WD Caviar Green (WD20EARX)
- 1,01% WD AV-GP (WD20EURS)

A 3 TB-osak közül pedig ezek:

- 2,85% WD Caviar Green (WD30EZRX)
- 2,71% Seagate Barracuda 7200.14 (ST3000DM001)
- 1,89% WD Caviar Red (WD30EFRX)

Mint látható, a Greenek nem számítanak olyan rossznak. Hogy neked ez nem tetszik és inkább itt-ott olvasott panaszoknak hiszel, hát a te dolgod. Én jobban bízok egy hardware.fr-ben.

(#2249) kalap12: Az Adat mezőt nézd!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.