Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2651) #56474624 válasza Rodzser Mór (#2649) üzenetére


#56474624
törölt tag

Lekopogom, hogy ezzel szemben nekem tökéletesen működik a kevésbé ajánlott WD Green. :))

(#2652) No.01 válasza szaszlaci (#2650) üzenetére


No.01
őstag

Koszi... Keresgelek, de eddig csak az elozo postokbol gyujtotem ossze lnyegi infot.
Tallatam egy ISO file-t is kicsint fentebb, ill az emlutet progikat is letoltottem, de a BIOS-ba valo belepest meg minidg nem talalom :B :U

Mindenesetre koszonom, ha minden osszeall akkor ugyis jelentkezem meg mert nem lenne jo ha elszurnek v.mit :B

(#2653) szaszlaci válasza No.01 (#2652) üzenetére


szaszlaci
addikt

A BIOS-ba általában úgy lehet belépni, hogy a gép indulásakor nyomkodod a Del gombot. Esetleg nincs ember a közeledben, aki ezt a részt megcsinálja neked?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2654) No.01 válasza szaszlaci (#2653) üzenetére


No.01
őstag

Ha lenne mar szoltam volna neki ;) A tobbseg itt hozzam hasonloan szimpla user, sot ha belegondolok meg en vagyok az aki v.melyest ert a dolgokhoz :B
Mondjuk erre a cikkre is teljesen veletlenul bukkantam ra. Azt tudtam, h a RED-ek jok a nonstop hasznalatra, de ebben ki is merult a tudasom.

Akkor tehat a folyamat igy nezzne ki:

- BIOS-ban SATA --> IDE
- Pendrive partíció aktívvá tesz: Sajátgép >Kezelés >Lemezkezelés >jobb klikk: Partíció megjelölése aktívként.
- Felmasolom a fajlokat: COMMAND.COM, IO.SYS, MSDOS.SYS + wdidle
- pendrive bedug
- Mjad DOS-ban begepelem, h: wdidle3 /R (h lathassam az aktualis idot)
- Ha kell modositom
- Gep kikapcs (van erre menubol opcio vagy gombbal csinaljam?)
- BIOSban IDE --> SATA

Happiness?

[ Szerkesztve ]

(#2655) szaszlaci válasza No.01 (#2654) üzenetére


szaszlaci
addikt

"Azt tudtam, h a RED-ek jok a nonstop hasznalatra,"
A marketing szerint, de az nem szokott egyenlő lenni a valósággal..

1. megcsinálnod a pent
2. utána a többi, amit írtál
3. ha nem indulna el penről a DOS, akkor a BIOS-ban még azt is be kell állítani, hogy USB-ről bootoljon. USB Boot, vagy ilyesmi címszó.
4. módosítani szinte biztos, hogy kell. De nem ártana megnézni, hogy mennyit is parkol, ezt HD Sentinelben tudod.
5. módosítás után lekérdezed a biztonság kedvéért, utána simán kikapcsolod a gépet.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2656) No.01


No.01
őstag

Ha a pendrivot nem tudom megjelolni aktivkent akkor a stickkel van baj? (32GB-os NTFS-re formasott pendrive)

(#2657) szaszlaci válasza No.01 (#2656) üzenetére


szaszlaci
addikt

Meglehet. De az is lehet, hogy már aktív, nem? Kiírja ott a lemezkezelő grafikusan illusztrált részében.
Esetleg próbálj meg egy kisebb méretű, mondjuk 1 gigás partíciót létrehozni, hátha.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2658) No.01 válasza szaszlaci (#2657) üzenetére


No.01
őstag

Csak annyit latok: h kifogastalan (Aktiv, elsodleges particio)

Ez igy jo?

(#2659) szaszlaci válasza No.01 (#2658) üzenetére


szaszlaci
addikt

Igen, hiszen ott van, hogy aktív.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2660) No.01 válasza szaszlaci (#2659) üzenetére


No.01
őstag

Sejtettem csak nem igy kepzeltem. Akkor mar csak a 3 file + a kis progi kell.
A 3 file-t honnan kellene kimasolnom?

Jo lenne, ha ezt tavoli asztallal at tudnam hidalni, de ugye azt nem lehet :(

(#2661) szaszlaci válasza No.01 (#2660) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hát mondjuk guglizol, kis önállóság elkerülhetetlen lesz:
command.com
io.sys
msdos.sys

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2662) No.01 válasza szaszlaci (#2661) üzenetére


No.01
őstag

Koszonom! :R Meg este nekirugaszkodom azt majdcsak lesz v.mi :B

Mellesleg te/ti mit javasolnatok? 300sec vagy teljesen kikapcsolni?

(#2663) szaszlaci válasza No.01 (#2662) üzenetére


szaszlaci
addikt

300-al megpróbálni, és utána ellenőrizni, hogy valóban úgy működik-e. Teljesen kikapcsolni nem javasolt.
(Meg az első hsz-t érdemes lenne kicsit alaposabban elolvasni, próbáltam ott leírni a buktatókat.)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2664) No.01 válasza szaszlaci (#2663) üzenetére


No.01
őstag

Na most probalnam... A lemezkezeloben azt latom, h a pendrive aktiv, wdidle3.exe, command.com, IO.sys es az MSDOS.sys a pendrivon van.

Remelem ennyi kell csak...

Akkor most siman restart es BIOS-ban eloszor SATA --> IDE majd bootolas USB-rol engedelyesese es mehet a dolog vagy eloszor at kell allitanom IDE-re plusz a bootolast es aztkovetoen radugni a pendrivot?

Tudom faraszto vagyok :U de nem akarom elszurni :B

(#2665) szaszlaci válasza No.01 (#2664) üzenetére


szaszlaci
addikt

Először szerintem állítsd át a BIOS-ban a két dolgot, utána bedugod a pent és boot róla.

De előbb meg kéne nézni a HD Sentinelben, hogy eddig mennyi idő alatt hányszor parkolt és hány bekapcsolás volt. (A Windows automatikus lemezkikapcsolása fél óránként ugye inaktív? Ha nem akarsz direkt az akkun spórolni, nem előnyös. Energiagazdálkodás résznél keresd.)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2666) No.01 válasza szaszlaci (#2665) üzenetére


No.01
őstag

Koszi a tippet ;) Merevlemez kikapcsolasa halozatrol: soha, akksirol 30perc utan (havi max 2x 2 orat megy akksirol)

A HD Sentinelt leszedtem, lefuttatom amit kell es beirom ide mielott nekikezdenek.

(#2667) No.01


No.01
őstag

Huhhh :Y 7nap 2ora es 200 a parkolasok szama... Az szerintem veszett sok nem?

(#2668) szaszlaci válasza No.01 (#2667) üzenetére


szaszlaci
addikt

200 darab? Egyáltalán nem vészes, az évi kicsit több, mint 10 ezer lesz, ha így folytatja. Nem biztos, hogy a helyedben hozzányúlnék.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2669) No.01 válasza szaszlaci (#2668) üzenetére


No.01
őstag

Akkor lehet csak lekerdezem hamar ennyit szenvedtem te meg segitettel es belinkelted a szukseges fileokat ;)

(#2670) szaszlaci válasza No.01 (#2669) üzenetére


szaszlaci
addikt

Jobban belegondolva jó értéket néztél? Át kell állítani decimális kiírásra, és azt a mezőt nézni, amit az 1. hsz-ben pirossal bekereteztem.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2671) No.01 válasza szaszlaci (#2670) üzenetére


No.01
őstag

Ezt latom. Itt most 200 es 12 szerepel...

[ Szerkesztve ]

(#2672) King Unique válasza No.01 (#2671) üzenetére


King Unique
titán

Sziasztok!

Egyik notebookomban WD Scorpio Blue (WD500BPVT-24HXZT3) vinyó van.
Néha hallom, h egyet-egyet halkan kattan, van, h olyankor HDS-ben parkolás számláló sem emelkedik.
14k-s érték van benne, 138 napos működési idővel (bő 1 éves), de szerintem ez nem annyira vészes:

Megnéztem UBCD-vel, a gyári érték 8 sec-en van, érdemes ehhez hozzányúlni, átállítani 300-ra, van vkinek konkrét tapasztalata Scorpio Blue-val, h melyik érték a legoptimálisabb neki :F

Az "ú"j 1.05 wdidle-nél is át kell feltétlenül állítani SATA módot IDE-re (nálam Compatibilie), mert volt aki írta itt korábban, h végigment sikeresen a folyamat AHCI módban is??

(#2671) No.01: ez szinte semmi...vsz a 2,5" Red-ek kevésbé parkolhatnak, mint a Blue széria.

[ Szerkesztve ]

(#2673) szaszlaci válasza No.01 (#2671) üzenetére


szaszlaci
addikt

Az Adat oszlopot kell nézni, ami 12, ez már szinte gyanúsan jó/alacsony.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2674) szaszlaci válasza King Unique (#2672) üzenetére


szaszlaci
addikt

"érdemes ehhez hozzányúlni, átállítani 300-ra, van vkinek konkrét tapasztalata Scorpio Blue-val, h melyik érték a legoptimálisabb neki"
Szerintem nem kell, amennyiben nem változnak a felhasználási szokások. Konkrét optimális "bepötyögés" nincs, mivel minden darab vinyó más lehet.

"át kell feltétlenül állítani SATA módot IDE-re?"
Miért, gondot okoz? Volt, hogy én is elfelejtettem, de ez nem az ajánlott eljárás. (Egyébként az ACHI az más szekció szokott lenni, mint a SATA átkapcsolása, persze biosa válogatja, gondolom.)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2675) King Unique válasza szaszlaci (#2674) üzenetére


King Unique
titán

OK, akkor hagyom, csak megerősítés kellett. :K
Korábban egyik vinyó szaki, amúgy se javasolta annyira 2,5" WD-k, pl. Blue széria állítgatását: [link]

Nem okoz gondot, csak meglepett, h egyeseknél hiba nélkül lement AHCI-re állítva is, tehát nem minden vason szükséges átállítani, de lehet csak szerencséjük volt. Nálam Lenovo noti UEFI-je elég primitív, 1 db SATA mód állítási lehetőség van, az AHCI és Compatible, ezért gondoltam, h utóbbi lehet ilyenkor a jó választás.

Köszönöm az infókat! :R

(#2676) szaszlaci válasza King Unique (#2675) üzenetére


szaszlaci
addikt

Lehet, hogy Dzsekó azt írja, elrontja a Blue-t, nekem mégis kitűnően, papírforma szerint működött a wdidle-vel. Meg másnak is, ha jól emlékszem. Nem vártam volna pont tőle ilyen hülyeséget. Meg hogy az öt perc kevés? Szerintem tökéletes érték.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2677) King Unique válasza szaszlaci (#2676) üzenetére


King Unique
titán

Ha müxik Blue-val is, akkor még majd megfontolom, bár olvastam korábban, h egyeseknél kicsit bekavart és kellett vele szórakozni.
De, mivel annyira nem vészes enyém és HDS-ben is könnyűszerrel tudom korlátozni leállást, parkolást, még várok vele és megnézem hogyan alakul majd.

Amúgy notebooknál wdidle átállítás energiatakarék dolgokat nem befolyásolja, rontja ilyenkor, v ahhoz nincs köze (OS vezérli), mert elvileg ez az egész cécó, mintha pont energiatakarék miatt lett volna megkreálva :F

[ Szerkesztve ]

(#2678) szaszlaci válasza King Unique (#2677) üzenetére


szaszlaci
addikt

Mennyit fogyaszthat vajon a lemez, ha a fejet a lemez fölött kell pozícióban tartani? 1.8 Watt? És ha parkol? 1.7 W?
Szerintem azért van ez a parkolás, ha odacsapod, leejted a laptopot, túlélje a vinyó.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2679) Rodzser Mór válasza King Unique (#2677) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Nekem is Blue van, 320GB-os. És HD Sentinnel állítottam rajta kb fél éve. Azóta nem engedi parkolni.

No1-nek a 12 db nagyon jó érték. Nekem ennyi idő alatt már több tízezer fölött volt szerintem. Nem tudom, mi okozza a különbséget, hogy az övé alig parkolt.

(#2680) No.01 válasza Rodzser Mór (#2679) üzenetére


No.01
őstag

En is furcsalom, de lehet koze van ahhoz, fut a torrent ill, ha nem akkor van tavoli asztal es NAS backup is a hatterben ami "ebren tartja" a HDD-t Persze lehet ez hulyeseg de en csak erre tudok gondolni.
Ettol fuggetlenul ha lesz idom kiprobalom ezt a wdidle-t legalabb kiolvastatom a gyari beallitast, ha mar raakadtam erre a topicra.

(#2681) szaszlaci válasza No.01 (#2680) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ha a torrent aktív, akkor jól gondolod. Ha a NAS funkció csinál gyakori adatmozgást, szintén.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2682) No.01 válasza szaszlaci (#2681) üzenetére


No.01
őstag

A NAS szinkronizalas sokat megy ugyhogy valoszinu annak koszonheto...

(#2683) No.01


No.01
őstag

Ma reggel volt 1 kis idom es 2 gep volt a kozelembe igy gondoltam ha elszurok is v.mit meg van amirol irjak ide :B
A baj az, h a BIOS-ban nem tudom atallitani a SATA-t IDE-re. Egyszeruen nincs ilyen opcio (BIOS version 15FD)

Ez mennyire problema?

(#2684) No.01


No.01
őstag

Vegul csak megoldottam, de nem SAT --> IDE-nek hivjtak nalam hanme AHCI-nek.

Gyarilag 300sec-en volt szoval tok feleslegesen aggodtam, de igy legalabb tudom, h rendben van.

A masik kerdesem viszont, h a amasik 2 RED-emet ami a NAS-ban van mikent tudnam lecsekkolni? Van arra is v.mi megoldas vagy be kellene epitenem egy PC-be? (csak tabletek es laptopok vannak korulottem)

(#2685) szaszlaci válasza No.01 (#2684) üzenetére


szaszlaci
addikt

"nem SAT --> IDE-nek hivjtak nalam hanme AHCI-nek."
Nem, az egész más. Ettől még működhet.

"Gyarilag 300sec-en volt"
Ez még nem garancia, nem biztos, hogy úgy is működik.

Változtatáshoz SATA kapcsolat kell. Az ellenőrzés HD Sentinellel történik, ez USB házban is működni szokott.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2686) No.01 válasza szaszlaci (#2685) üzenetére


No.01
őstag

Akkor ezek szerint hiaba irta ki, h 300sec lehet megis hamarabb parkoltatja? Ez igy mondjuk eleg hulyen hangzik h nem lehet megbizni a programban, de ha ez igy nem tuti akkor legalabb a HD Sentinellel ezt tudom v.hogy ellenoriztetni?

(#2687) szaszlaci válasza No.01 (#2686) üzenetére


szaszlaci
addikt

HD Sentinelben a parkolások számát tudod megnézni, az ottani 20 alapján valószínű tényleg nem kevesebb, mint 300 sec.
Viszont az továbbra sem tetszik, mivel ennyiszer kapcsoltad csak ki a gépet? Mert minden kikapcsolás is beletesz egy parkolást ugye. Szóval az is lehet, hogy a parkolásszámlálója sem számlál, volt ilyenre saját példa.
Jó, mi? :D

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2688) stellaz


stellaz
addikt

Sziasztok

a laptopomban egy WD merevlemez van, a HD sentinel szerint kritikus az állapota, jelenleg 545 hibás szektor van rajta.

A hibás szektorok száma viszont viszonylag lassan nő, néha egy nap alatt mondjuk 6-8 -at, néha meg napokig semmit.

Mondjuk már rendeltem helyette egy ssd wincsesztert, de szerintetek a fenti tünetekkel van rá esély, hogy még hosszabb ideig (pár hétig, hónapig) elhúzza a belét?

(#2689) No.01 válasza szaszlaci (#2687) üzenetére


No.01
őstag

A kikapcsolas fedi a valosagot. Heti 1x szoktam ujrainditani :B
Mostantol kicsit figyelni fogom.
A HD sentinel mennyire frissit kozvetlenul? Ertem ezalatt, ha lelovom a torrentet a NAS backup-ot es minden ami futhat es gyari 300sec az erteket szeretnem reprodukalni akkor 5perc utan majd ugrik "live-ban" a szamlalo?

(#2690) szaszlaci válasza stellaz (#2688) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szia,

ezt senki nem tudja megmondani. Gondolom biztonsági mentést csináltál (jó lemez esetén is), szóval használd, amíg tudod. Lehet, a következő BS fontos területet fog érinteni, vagy a fej hibás, és holnap teljesen tönkremegy.

No.01: nem azonnal frissít. Mikor én ilyesmit néztem, kiléptem a programból és elindítottam újra, akkor beolvassa az aktuális adatokat.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2691) batagy


batagy
őstag

Vettem egy 2.5" WD Blue 500 GB WD5000LPVX-et.

Igazából nem tudom, hogy a fejparkolás és a lemez pörgés leállítása ugyanaz a beállítás-e, de én kipróbáltam, és a lemezpörgést leállást (spin down) sehogyan sem lehet letiltani.

WDIDLE3-mal DOS boot lemezről sikeresen át tudtam állítani, mármint a tool szerint. Az alábbi kettőt próbáltam:
"wdidle3 /D"
"wdidle3 /S300"

De valójában nincs hatása a lemezpörgésre. Akármire van állítva a WDIDLE3, a lemez 8 másodperc inaktivitás után leállítja magát, és ha újra felpörög, ha pl. olvasni akarunk egy mappát a lemezről.

Próbáltam az itt leírt módszert is a WdIdleDisable V6 -tal. Ezt windows-on kell futtatni. Natív SATA interfészen "Drive Not Found". Beraktam a vinyót egy ASM1051 chipes USB3 rackbe, ott felismeri, viszont így "Drive update not applicable."

Nekem így nem jó, mert én Squeezebox szerverrel szeretném használni egy NAS-on, az meg azt csinálja hogy aktuálisan játszott számot berakja a cache-be, így minden szám lejátszás elkezdése után leáll a pörgés, de a következő számnál, vagy ha léptetek, akkor újra felpörög. Ez rendkívül idegesítő.

Utolsó ötlet még valaki?

(#2692) stellaz válasza szaszlaci (#2690) üzenetére


stellaz
addikt

ok, köszi

persze, a fontos dolgokról van biztonsági mentésem

amúgy laptopba mennyire jó ötlet az optikai meghajtó helyére merevlemezt tenni, úgy értem ott nem melegszik túl, vagy ilyesmi?

(#2693) szaszlaci válasza stellaz (#2692) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ez abszolút konstrukciófüggő. De nem ritka, hogy a notik a saját lemezüket se tudják normálisan lehűteni. Viszont az optikai meghajtó helyére befér a vinyó mellé venti is, ha minden igaz, úgyhogy rajtad múlik.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2694) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Egyik éjszaka bekapcsolva hagytam a gépet hogy dolgozzon, olyan folyamatról van szó ami nem igényli a merevlemez folyamatos használatát, a piros LED csak nagyon ritkán villant fel. Amikor aludni próbáltam kb. 1,5 méterre a géptől valami kattogó hangot hallottam 5-10 másodpercenként, először nem tudtam honnan jöhet, majd rájöttem hogy a gépem adja. Álmosan semmi kedvem sem volt tovább vizsgálni a dolgot, lehetséges hogy ez a jelenség a parkolgatás lehet? Nappal még sosem vettem észre, de éjjel annyira idegesítő volt hogy aludni sem bírtam még legalább egy óráig. 2 hónapja van fent a HD Sentinel, azóta kicsit kerekítve 3000-el nőtt a parkolások száma (42000-->45000)

Merevlemezem: WD5000AADS

(#2695) winhate válasza AeSDé Team (#2694) üzenetére


winhate
őstag

Rafér egy wdidle3 beállitas ,mert eszméletlen sok a 3000 parkolas ennyi ido alatt!

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#2696) #56474624 válasza winhate (#2695) üzenetére


#56474624
törölt tag

Azért az eszméletlen sok enyhén szólva túlzás és frászhozó. :DDD
Egy év alatt lenne így 18 000, a 300 000-hez mérten ez nem sok.
Voltak itt jóval extrémebb esetek is.

(#2697) winhate válasza #56474624 (#2696) üzenetére


winhate
őstag

igaz. most látom hogy ez nem egy esti hanem 2 honapos eredmeny.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#2698) swado


swado
tag

Hali!

A WD Green 2 TB-nál még mindig fenn áll ez a 6 másodperces dolog, amit át kell állítania a Biosban, vagy már megoldották gyári szinten?

Folding@Hungary (Team Number: 43299) http://folding.stanford.edu

(#2699) szaszlaci válasza swado (#2698) üzenetére


szaszlaci
addikt

1. hsz. még mindig érvényes!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2700) King Unique


King Unique
titán

Próbálta már vki más típusú 3,5" WD HDD-khez, illetve 2,5"-hoz a Red-hez kiadott WD Red SMART load/Unload utility szoftvert :F
Ez alapból 300 sec-re állítja, nem kell külön DOS-ban kísérletezgetni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.