Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-06 13:26:21

LOGOUT.hu

Kedves Coolpad F1 tulajok!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5801) csongi


csongi
veterán

12.17 :D

(#5802) unskillful


unskillful
tag

Új ROM. "Kettős rendszer". Elméletileg ez 2 rom 1-ben... Egy gyári 028-as és egy MIUI (mindkettő 4.4-es)
Leírás: [link]
Letöltés: [link]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#5803) kircipeti


kircipeti
senior tag

Én most lassan már egy hete a Maucatos AOSP-t nyomom: [link]

Gyorsabbnak tartom, mint a gyári romokat, az értesítések szépen jönnek, led világít a karácsonyfa minden színében, wifi, gps, youtube, root, minden van. Sőt nekem még egy régebbi verzióm van, a legújabb a 12.25-i.

(#5804) tope válasza csongi (#5801) üzenetére


tope
addikt

12.28-a van már :U :D
Lehet én is lecserélem a Coolpad_F1_KK_018_HUN_v2 ROM-ot

Nekem ezt kell hozzá csinálni, ha jól értem :

Itt egy kicsit elkanyarodunk a romtól, de ne ijedj meg, kövesd a leírást.
Telepítsd a Mobileuncle tools.apk alkalmazást a telefonon.(Ez is része az alapcsomagnak.)
- Recovery Update menüpont kiválasztása.
-Az SD gyökerében lévő TWRP fájlt(ez is része az alapcsomagnak) kiválasztod.
-Recovery felülársa megtörténik.
-Készülék kikapcsol.
-Indítás: hangerő fel+ bekapcsgombbot együtt nyomva tart, míg TWRP módba elindul.
Gratulálunk!
A megjelenő képernyőn válaszd a wipe menüpontot.
- chace menü, és a csúszkát húzd el. Ez a parancs lesz érvényben a többi menüpontnál is.
sikerült resetelni a chece-t. jobb alsó sarok visszalépés.
- dalvik chace resteleni.jobb alsó sarok visszalépés.
-system resetelni.jobb alsó sarok vissza lépés.
- Factory reset.jobb alsó sarok vissza lépés.
Miután ezeket resetelted, ismét jobb alsó sarok visszalépés.
Vissza tértél a főmenübe.
-Intalmenü kiválasztása.
-Most kitallózza az SD kártya gyökerét.
-Válazd ki a felmásold romot. (8297W_Emui_3_B255_mex_12.17)
-Csúszkát elhúzod
-Telepítés megkezdősik. ne ijedj meg ha kialszik a kijelző egy idő után, mikor végez újra világítani fog.
-Végzett, három menü látható.
-Cache dalvikot, megint reseteld, ez a bal oldali ikon.
-Most már lehet a rebot systemet használnod.
Az első indulás hosszabb időt vesz igénybe, várj türelemmel, akár 5 perc is lehet.Lényegében a telpítés folymata most véglegesedik
Ha minden ok volt a telefon elindul. és minden rendben van.

(#5805) Hrabci válasza kircipeti (#5803) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Akksival hogy bánik?

(#5806) A Peti válasza unskillful (#5802) üzenetére


A Peti
csendes tag

Ez is lefagy.

Amúgy külön már próbáltam ezt a Miuit, nem valami jó, csak rátette a V6 felületét.
Benne van a Magyar nyelv, de telepítés után nem választható és nem is jön elő.

(#5807) A Peti


A Peti
csendes tag

Ne használjátok a leaders romokat vagy wanderful, mióta ezt felraktam és leszedtem, visszaállítottam a biztonsági mentést és nincs mobil hálózatom.
Újrindítás után bootlop..

[ Szerkesztve ]

(#5808) slezakimi válasza A Peti (#5807) üzenetére


slezakimi
senior tag

Nekem volt fenn Wonderful romom, visszaállítva a régit semmi bajom.

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#5809) A Peti válasza slezakimi (#5808) üzenetére


A Peti
csendes tag

Eddig nekem se volt bajom vele, de ez a két romos kegyetlen kicseszett velem.

Amúgy másnál nem tűnt fel, hogy a twrp nem töröl mindent?

[ Szerkesztve ]

(#5810) unskillful


unskillful
tag

Ha valaki megtalálná az új gyári 028-as rom CPB fájlt, az ossza már meg legyen kedves a letöltési linkjét.
Sajnos nem tudom OTA frissíteni a 023-at, hiába teszem vissza a stock recovery-t. Valószínűleg hiányzik neki valami kínai app...

Előre is köszönöm.

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#5811) janaman01 válasza unskillful (#5810) üzenetére


janaman01
addikt

Már kerestem én is de nem találtam....én is megköszönném...

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#5812) slezakimi válasza A Peti (#5809) üzenetére


slezakimi
senior tag

Nekem CWM van fenn.

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#5813) mexel válasza A Peti (#5809) üzenetére


mexel
veterán

Miért nem töröl?
---------------------
A 028 sajnos nincs meg nekem sem, legalábbis nem találom :(

(#5814) erik88


erik88
aktív tag

Galaxy s5 ui rom szerintem nagyon jó :) akkuval nagyon jól bánik :) ramot se kér sokat :) viszont alaposan ki kell gyomlálni, hogy jó legyen :) billentyűzet csere mert szar . Meg hiába a magyar nyelv sok helyen marad tyúkláb .

(#5815) A Peti


A Peti
csendes tag

Nem létezik v28, v27 az utolsó.

(#5816) unskillful válasza A Peti (#5815) üzenetére


unskillful
tag

A 027-es az a 025-ös Béta update-je, a 028-as pedig a 023-as official update-je.... Nekem a 023 felajánlotta a 028-as OTA update-et. Kemény 9 MB, de sajnos nem tudom frissíteni, mert valszeg letakarítottam valamit, ami kellene neki a frissítéshez, hiába rakom vissza a stock recoveryt. Elkezdi a zip telepítéseét, de hibával leáll a felénél...

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#5817) janaman01 válasza unskillful (#5816) üzenetére


janaman01
addikt

elvileg ha leszeded az update pakkot , update zip a legacy vagy a 0 gyökerében, és megnézed milyen appok vannak benne, és azokat visszarakod, akkor felmegy...elvileg....no meg persze a gyari recovery:)

de még a 27 cpb je sincs fent sehol...be vannak lassulva kinaiak :D

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#5818) unskillful válasza janaman01 (#5817) üzenetére


unskillful
tag

Na holnap meg is próbálom... Vagy felrakom a 023-at szűzen, megcsinálom az update-et, aztán official root, és recovery csere MUT-ból.... gapps stb :)

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#5819) janaman01 válasza unskillful (#5818) üzenetére


janaman01
addikt

akkor nem is tudni mit tartalmaz a frissités ,mármint milyen javitásokat :F

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#5820) A Peti válasza unskillful (#5816) üzenetére


A Peti
csendes tag

De akkor a 27 és a 28 ugyan azt tartalmazza. :-)

(#5821) A Peti válasza erik88 (#5814) üzenetére


A Peti
csendes tag

Nekem is tetszik az a rom, csak fel kéne hangosítani a renszer hangokat, és van egy olyan hiba benne, hogy nem tudsz üzenetjelző hangot változtatni, mert az android akármicsoda leállt üzenetet kaptam.

(#5822) mexel válasza A Peti (#5821) üzenetére


mexel
veterán

Tedd fel azt a hang fájlt amit a 12.17-esemnél találsz. Az erősít a hangokon, bár még nem végleges verzió. Bármelyik romhoz jó, univrzális mtk volume patch. ( elvileg :D )

Írtad tegnap hogy nem töröl mindent a twrp. Mit nem töröl?

[ Szerkesztve ]

(#5823) A Peti válasza mexel (#5822) üzenetére


A Peti
csendes tag

Próbáltam már, de csak a csengés és a zene lett hangosabb. :-)
Ez cssk feltevés, hogy néha nem töröl rrndesen, lehetnek néha visszamaradt fájlok, és ezért lehet, hogy nem mindenkinél működnek ugyanúgy a romok.

(#5824) unskillful


unskillful
tag

Megcsináltam a frissítést 028-ra. Ami bosszantó, hogy az állapotsáv nem átlátszó, hanem fekete... :((( most teljesen gyári rendszer van fent, official root-al, GMS gapps csomaggal, stock recoveryvel. Nem távolítok el semmi programot, csak jegelem Titaniummal. Remélem így nem lesz gondom az OTA frissítésekkel, és remélem, hogy javítani fogják hamarosan a csúnya fekete állapotsávot.
Egyébként egyenlőre semmi más látható különbséget nem veszek észre a 023-ashoz képest... Elméletileg Google optimalizációt, és angol nyelvi javításokat tartalmaz az update pack.

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#5825) A Peti


A Peti
csendes tag

Egy Lenovo rom. Egész jó. Angol és kínai nyelven tud. Nincs benne billentyűzet...

VIBEUI2.0_v1451_Coolpad8297_4.12.28

[link]

[ Szerkesztve ]

(#5826) JoinR


JoinR
senior tag

24-es gyári ROMon immáron 3 napja villog a kék led egy nem fogadott hívás miatt :DDD Már töröltem a call log-ot, visszacsörgettem a számot, nem tudom mit kéne csináljak, hogy végre valahára abbahagyja :U
A dialler-es problémám sincs megoldva, azt hiszem lassan befejezem a gyári rendszerek erőltetését..

(#5827) hungobungo válasza janaman01 (#5769) üzenetére


hungobungo
aktív tag

A fordításom nem védem jelszóval, de az alapul szolgáló kitakarított romot készítő kínaiak készítik így valamiért :( Ami az érdekes, hogy pl. cwm ugye simán kicsomagolja, lehet hogy csak valami kompatibilitási
gond, és nem is direkt jelszavazott.
Nemsokára lesz egy kis szabadidőm, az akkori legjobb gyárit tovább fordítom.

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#5828) hungobungo válasza A Peti (#5825) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Tesztelted, 3G, GPS, hívások, minden oké és stabil? Van VibeUI fordításom, ha érdemes időt pazarolni rá megcsinálhatom....

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#5829) janaman01 válasza hungobungo (#5827) üzenetére


janaman01
addikt

:R :R

JoinR: 24 gyári nincs :P ( az valami mókolt rom)

unskillful : a fekete nekem se jön be....jobb az átlátszó, ha ebbe az irányba indulnak el, akkor marad a 23 , vagy a 25 azok tökéletesek....

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#5830) JoinR válasza janaman01 (#5829) üzenetére


JoinR
senior tag

Ja igen, Coolpad_8297W_Official_4.4_024_Wonderful - ez az.
Néztem a nemrég ajánlott AOSP 4.4 maucat-et, de modaco-n olyan buglista van, hogy kicsit elijesztett a dolog :B

(#5831) A Peti


A Peti
csendes tag

Folyamatban van :)
Telefonáltam vele, nem volt hiba, vifi nvramos, de jól megy. Auto fényerő jó, usb jó.
Kamera jó. A gps gyors.

(#5832) Fater38 válasza A Peti (#5831) üzenetére


Fater38
csendes tag

Szia!

Bocs,hogy megkérdezem,mikor tettél fel utoljára cpb-s romot?Mert amikről eddig írtad,hogy nv-ramos,nálam egyiknél sem volt.

(#5833) A Peti


A Peti
csendes tag

Hello!

Épp tegnap csináltam. Muszáj volt a leader gyerek romja után.
Akkor a hiba az én készülékemben van. :Y

(#5834) mexel válasza A Peti (#5833) üzenetére


mexel
veterán

TWRP-ben mit szoktál nyomni törléskor?

(#5835) A Peti válasza mexel (#5834) üzenetére


A Peti
csendes tag

Mindent szoktam törölni csak az sd nem.

(#5836) mexel válasza A Peti (#5835) üzenetére


mexel
veterán

Én is azt javaslom mindenkinek, de sokan félnek a format data és systemtől :D Ha mindent végignyom az ember akkor szerintem nem marad semmi felesleges hulladék, ha csak valami nem olyan részre is írt ami így nem törölhető.
NVram warning hibával sajnos már találkoztam olyan új telefonokon is amikről a gyári 015 lett törölve és annak a helyére ment pl fel olyan rom ami máshol nem csinál hibát. Utána próbálgattam, és sajnos azokon a telefonokon mindig kiírja a hibát. ( talán nem ugyanaz a hardver van mindben?) A wifi fix fájllal megoldódik és nem lesz hiba, csak fura. Sem működésben sem stabilitásban nem vettem észre különbséget, csak egy-két mozdulattal több a telepítés azokon a készülékeken

(#5837) A Peti


A Peti
csendes tag

De most raktam fel ezt a romot és ez nem nvramos.

[link]

(#5838) HerbertSobel


HerbertSobel
csendes tag

Valaki próbálta már a Huawei EMUI3.0 B256 Global rom-t?
[link]

(#5839) HerbertSobel válasza A Peti (#5837) üzenetére


HerbertSobel
csendes tag

Mi a tapasztalatod a romról amit linkeltél?

[ Szerkesztve ]

(#5840) Robit Sakraf


Robit Sakraf
tag

A 12.17 van fent nekem a proba 2 hanggal. Eddig csak kamera felvételes videókat játszottam le a beépített lejátszóval. Most viszont raktam fel avi filmet és annak nincs hangja. Felraktam a vlc player-t és azzal van hang.
Mi lehet a hiba?

(#5841) csongi válasza Robit Sakraf (#5840) üzenetére


csongi
veterán

mx playernél át kell állítani szoftveres kódolásra sszem, vagy pont az ellenkezője :) és lesz hang.

(#5842) A Peti válasza HerbertSobel (#5839) üzenetére


A Peti
csendes tag

Úgy igazándiból nincs vele probléma, fut rendesen minden. Tud magyarul, Rootolt, play benne van...

Csak ez sem ébreszt kikapcsolt állapotból. Nem értem, eddig egyiken sem működött valamiért.

[ Szerkesztve ]

(#5843) mexel válasza Robit Sakraf (#5840) üzenetére


mexel
veterán

Az hogy a gyári lejátszók általában nem támogatják ezeket, valószínűleg az AC3 és hasonló hangok miatt. Nem fog játszani sok mkv-t sem. Ezekhez általában külső lejátszó kell, ez nem rom függő.
Sajnos az új mxplayer 1.7.33-tól sem támogatja már alapból az ac3-at ha jól olvastam, licenszproblémák miatt. Én még régebbit használok.

Az ébresztés ( nem ennél a telefonnál) régebben is chipset és készülékfüggő volt úgy emlékszem. Ha valami nem támogatta akkor azt nem is lehetett úgy megcsinálni hogy ébresszen kikapcsolt állapotban. Nem emlékszem pár éve milyen telefonokkal volt ilyen gondom.

Nekem érdekes az is, hogy szép lassan eltűnt a telefonokból az erősödő csengés. Azért fura, mert ez elsősorban telefon, és inkább kihagynék kb 20-30 funkciót egy ilyen helyett.

[ Szerkesztve ]

(#5844) A Peti válasza mexel (#5843) üzenetére


A Peti
csendes tag

Az oké, de ez a teló támogatja, a gyári rom ébresztője ébreszt is kikapcsolt állapotban, de ezeknek is kéne, de csak bekapcsolódik a teló aztán semmi ébresztés.

(#5845) Robit Sakraf válasza mexel (#5843) üzenetére


Robit Sakraf
tag

Köszi a választ :) .

(#5846) Robit Sakraf válasza Robit Sakraf (#5845) üzenetére


Robit Sakraf
tag

Nem estem kétségbe, csak nem tudtam hogy van-e köze a hang-fájlhoz. Így már képben vagyok :K

(#5847) mexel válasza A Peti (#5844) üzenetére


mexel
veterán

Az más :) Akkor a rom nem jó valamiért. Melyik romok ébresztenek és melyikek nem? Ha lesz időm megnézem mi okozhatja, vagy legalábbis megpróbálom kideríteni :)

Mindjárt próbálom az emui-t. Kikapcsolás előtt kiírta hogy a riasztások kikapcsolás után is működnek, tehát menniük kellene. Mindjárt kiderül :)

Ki is derült: ébreszt kikapcsolt állapotból is, igaz bekapcsol a telefon. Ez a 12.17-es Emui :D Ezt kell feltenni és akkor nem kell szenvedni a sok kesze-kusza rommal. :D
Ezt használjuk 4 telefonon 18.-a óta és (lekopogom) még semmi rendellenességet nem tapasztaltam. Ha valaki Emui-t keres akkor tegye fel. ( de csak aki tudja mit csinál és nem fél törölni a twrp-ben. Az user errorokért nem a rom felel, én eddig bármire fel tudtam tenni hiba nélkül, ha az a bármi coolpad f1 volt)

Ami mondjuk nem tetszik, hogy csak 1 riasztási hang van a telefonon :F Majd mazsolázok más telefonok jó hangjai között, de lehet hogy csak ebből maradtak ki hangok, megnézem. A másikban mintha méág kakaskukorékolás is lett volna. :)

[ Szerkesztve ]

(#5848) A Peti válasza mexel (#5847) üzenetére


A Peti
csendes tag

Na látod az Emuival nem is próbáltam, mert ránézésre eleve nem olyan óra van benne. De mindjárt meglesem én is. :C

(#5849) mexel


mexel
veterán

Na megnéztem: valóban kimaradtak a riasztási hangok, csak egy van benne. A napokban belerakom a rom-ba és átküldöm Csonginak hogy cserélje ki a linket. Nem változtatom meg a dátumot szerintem, csak beleteszem a hangokat. Mondjuk akkor már cserélni kellene az emailklienst és kipróbálni az új offline zene és videólejátszót is. Na majd meglátom lesz-e kedvem.

(#5850) slezakimi válasza mexel (#5849) üzenetére


slezakimi
senior tag

Szia.

Nekem két gondom volt az Emui romoddal.
Azt javítani tudnád, vagy beletenni akkor vissza is térnék rá.
Amikor mobilnetet használok nem kérdi meg melyik kártyán szeretném bekapcsolni.
Az Aosp romba felugrik egy ablak melyiken akarom aktiválni.
A másik, nem vagyok faszbuk függő, de a messenger fenn van.Mikor jön üzi ugye kitesz egy kis bélyeg ablakot.
A Te romodba nem, csak az állapotsávon látszik.
Nem tudom érthető voltam-e.
Vagy csak szimplán én nem tudom beállítani :)
Amugy remek rom, és köszi a munkádat érte. :R

:)

[ Szerkesztve ]

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.