Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-06 13:26:21

LOGOUT.hu

Kedves Coolpad F1 tulajok!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5351) mexel válasza ekrisztian (#5350) üzenetére


mexel
veterán

Én éppen tegnap toltam vissza próbának egy aosp-ot twrp-vel. Simán visszament. Én minden visszaállítás éls telepítés előtt törlök mindent, ( mondjuk ha twrp visszaállítást fullosan csinál az ember akkor az is töröl)
Mindent visszaállítottál? (data stb)

(#5352) Lidl válasza mexel (#5351) üzenetére


Lidl
senior tag

Ha jól olvasom, akkor ekrisztian a Te romodat tette fel, majd visszaállította rá az AOSP, majd az orosz EMUI-ból származó DATA partíciót.
Gondolom az lehetett a baj, hogy voltak olyan adatok a DATA-n, amik nem oda valóak voltak, illetve nem voltak olyan adatok meg, amik kellettek volna.
Ilyen formában ez elég kockázatos dolog, elég kicsi esély van rá, hogy menjen.

Én egyszer egy olyat csináltam, hogy újratettem a ROM-ot, de nem töröltem a DATA-t elötte a korábbi ROM-ból. Nekem ment mert majdnem ugyan az a ROM volt fent korábban, mint amit feltettem (csak valami minimális frissítés volt benne).

A fullos TWRP restore-nak azért illene működnie, hiszen akkor mi értelme lenne? De ugye akkor az összetartozó adatokat együtt menti a TWRP. és torli is azt, ami szükséges.

szerk:
ekrisztian: Vagy nem fullos mentést akartál visszaállítani?

Lidl

[ Szerkesztve ]

(#5353) Hrabci válasza mexel (#5349) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Van egy 15-i rom, fixed felkiálltással, du fel tudom takni megára, ha még nincs meg.

(#5354) Bernyó84


Bernyó84
aktív tag

Próbálgattam rosszabb fényviszonyok mellett fotózgatni. Nálam is olyan mintha a vaku hamarabb villana, mint ahogyan a képet elkészíti a készülék... Itt a fórumban azt ajánlottátok, hogy ez expozíciót állítsam +1, +2, +3-ra. Azt vettem észre, hogy ez csak annyit tesz, mintha a a kontrasztot állítanám világosabbra... Mintha kicsit kifakulna a kép. Ez a kijelzőn is látszik, még mielőtt elkészíteném a képet. A vaku ugyanúgy hamarabb villan :S
Valakinek valami ötlet?

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#5355) ekrisztian válasza mexel (#5351) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Igen jól írjátok! Fullos mentés volt full restore előtte wipe factory meg system delete, de data törlés nem volt.
Nem is szoktam egyébként ezzel élni mert nincs tele a rom mindenféle progikkal nem is játszok illetve igen, ha a Candycrash játéknak számít :)
Szóval max 20 perc alatt nulláról vissza állok akármelyik romnál.
Én csak biztonsági mentésre használom a backupot. Ha van vmi gubanc legyen mihez nyúlni.
Egyébként mi a helyes full restore-nál?
: R

(#5356) csongi


csongi
veterán

Nálam is jelentkezett ez a hívási mizéria :) :(

(#5357) Turbobacsi válasza csongi (#5356) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

:Y :F :( :W

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#5358) janaman01 válasza csongi (#5356) üzenetére


janaman01
addikt

Melyik rommal ?

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#5359) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Üdv!
Egy ideje nem működik a MUT "Into recovery" menüje. Ha kikapcsolom és hangerő fel+bekapcsolóval indítom, akkor bejön a recovery, de régebben ment a programból is. Most csak leokézom, és nem történik semmi. Valakinek ötlete?

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#5360) zoli81 válasza Bernyó84 (#5354) üzenetére


zoli81
csendes tag

szerintem ez a romtól (kamera drivertől) függ erősen. pl. a mexel féle emuiban jónak tűnik, de láttam már olyan romot is amiben vakuval sokkal sötétebb lett a kép mint nélküle.

(#5361) mexel


mexel
veterán

Készül az új teljesen más alapú rom. Build 255, új alapsáv.
Nem kangvipes, azzal most nem fgolalkozom, majd ha ez kész. ( elvileg kis finomítás már csak, ma fel akarom tenni ide tesztelni mindenkinek)
Ami már kész, és elvileg hibák szoktak lenni összevissza a romokban:
elvileg jó a kamera (13mp és megjegyzi a beállításokat) - tesztfotót nem csináltam, majd ki kell próbálni
legújabb play: megy a youtube, a naptárszinkron, stb
jó töltésjelző led
jó a pc-usb csatlakozás, ha bejelöljük is megmarad az értesítési sávban újraindítás után is
jó a gps
Chrome teljes képernyős
webm lejátszás és videók lejátszása jó a böngészőben
Bluetooth jó
jó a dts
jó a kapacitív gombok rezgése
automata fényerő nem villan fel képernyőzár előtt
kapacitív alsó gombok érintéskor világítanak, kikapcsolni viszont egyelőre nem lehet, rezgésük is állítható
elvileg a supersu frissíthető, először angolul jelenik meg de utána jó lesz ( ez mondjuk nem olyan fontos)
google billentyűzet + huawei swype bill
Exchange fiók-ot majd Hrabci ellenőrzi :DDD

Akkuidő nem tudom miylen lesz, ez tesztelés kérdése.
Ami fontos: a legújabb alapsáv verzió van benne, más mint az eddigiekben. Tesztelni kell a gsm fagyásokra is, főként arra. nekem most ez a legfontosabb hogy működjön, anélkül semmit nem ér egy rom szerintem.

Figyelni kell majd a stabilitást, wifi-t nem dobálja-e stb.
Akit érdekel tesztelni írjon, vagy ide teszek egy linket mindenkinek.

Na tesztelem meg finomítom tovább.
Ez a verzió még nincs mindenhol finomítva, nincs még benne a javított script és build prop, csak a legszükségesebbek lettek kijavítva. Ez is meglesz, de most szorít az idő. Ráadásul ha nem jó valami fontos ( gsm hiba, fagyás, rossz üzemidő) akkor nem is csinálom ezt tovább.

[ Szerkesztve ]

(#5362) csongi válasza janaman01 (#5358) üzenetére


csongi
veterán

Kngvipes mexel 12_11

[ Szerkesztve ]

(#5363) ekrisztian válasza mexel (#5361) üzenetére


ekrisztian
senior tag

:R

(#5364) mexel


mexel
veterán

Supersu-t nem mindig lehet frissíteni ez a változás. 1x sikerül 1x nem, ezért majd ne frissítsük :)

Csongi: ezzel a kangvippel csak baj van :)

[ Szerkesztve ]

(#5365) Turbobacsi


Turbobacsi
senior tag

hazaértem, és egy "nincs szolgáltatás" üzenet fogadott a telón: egy repülőgép üzemmód, majd vissza megoldotta... mi a fene van???? :W

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#5366) mexel


mexel
veterán

Nem tudom mitől van ez most ilyen hirtelen. Mindjárt megvan az új. De már tegnap is feltettem ugyanazt amit használtok új alapsávval. Azt ki kellene próbálni valakinek hogy van-e gsm hiba.

(#5367) Lidl válasza mexel (#5366) üzenetére


Lidl
senior tag

Ha nem ide dobod fel a közösbe, akkor én kérek egy linket, mert szeretném tesztelni ;)

Köszi
Lidl

(#5368) mexel válasza Lidl (#5367) üzenetére


mexel
veterán

Ide jön majd, és a tegnapi is itt van, feljebb.

(#5369) Lidl válasza mexel (#5368) üzenetére


Lidl
senior tag

Igen azt láttam, de nem volt időm tesztelni. Most már lenne, de megvárom az újat, amit most csinálsz.

Köszi
Lidl

(#5370) mexel


mexel
veterán

Még pár tesztet muszáj csinálnom.
Ez nem lesz végleges verzió, a lényeg a gsm tesztelése.

(#5371) mexel


mexel
veterán

Hmm. Feltettem egy vadonatúj telefonra és NVRAM Warning error :( pedig nincs a hanghoz piszkálva. :(
na most ezt nem értem mi és fogalmam sincs hol kezdjem újra :(
Ha olyan telefonra teszem amin már volt valami a gyári előtt nem csinál ilyesmit.

(#5372) A Peti


A Peti
csendes tag

Ez segít:

[link]

(#5373) mexel válasza A Peti (#5372) üzenetére


mexel
veterán

Köszi, igen tudom hogyan lehet eltüntetni, nem ez a gond. Az, hogy miért jelentkezett a telefonon? Nem lett a semmihez nyúlva elvileg ami ezt okozhatja.

(#5374) A Peti


A Peti
csendes tag

Ha én azt tudnám.... :((

Én is kipróbáltam rengeteg Emui-t, valami nyűgje mindegyiknek van.

(#5375) Hrabci válasza mexel (#5373) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Nu látod, pl. nekem mióta megvan a teló azóta alaptartozék a wifinél az nvram warning, mindegy mit törlök és milyen romot rakok fel. Lehet, hogy egy format data segítene, de azt nem merem meglépni...

(#5376) A Peti


A Peti
csendes tag

Nem segít, én minden rom telepítés előtt megcsinálom.
A gyárinál nincs, viszont nagyon idegesít a szövegtördelés hiánya.

(#5377) Lidl válasza Hrabci (#5375) üzenetére


Lidl
senior tag

Nekem pl. volt már fent 10+ rom, de még soha sem láttam NVRAM Error-t.
És most először töröltem mindent, amikor feltettem mexel romját.

Én azt csinálom, hogy minden ROM telepítése előtt elmentem a Wifi hálózatokat Titanium Backup-pal. majd visszaállítom.
Olyan hálózatom is van, ahol 2 éve voltam egyszer.
Lehet, hogy ezért nincs NVRAM, mert ez felülírja? Nem is szoktam megnézni a listát, hanem az elsők között állítom vissza.

Persze, ha kipróbálod, akkor egy olyan mentés kellene, ahol nincs NVRAM error... ;)

Lidl

(#5378) mexel


mexel
veterán

Érdekes dolgokat állítotok vissza :)
Hrabci nem mer format datát nyomni, így nem csoda ha esetleg van hiba nála, a wifi hálózatot miért érdemes visszaállítani?

Na nem sokára jön a rom, nem a romnál volt a hiba, nálam is a régi rendszer maradéka csinált valamit. Most újraraktam és jó. ( még mtkdt-vel sem tudtam először lementeni, az a 015-ös rom+kínai recovery csinál érdekes dolgokat)

nem véletlenül írtam többször hogy telepítéskor mindent érdemes törölni, mert igen sok maradék bekavarhat. ( én 2x felejtettem el és 2x meg is szívatott, olyan hibákat generált ami normális telepítéssel elmúltak.)
Gondoltam hogy olyan script megy a telepítőbe ami mindent töröl, de az nem szerencsés, mert hiába írom majd le, biztos lesz aki anyázni fog hogy eltűntek pl a fényképei.
Szerintem sok hiba vezethető vissza user error-ra is. ( jó dolog a titanium, de nekem már sok fagyást okozott, régen mindent mentettem azzal, de amióta az is megtréfált párszor, csak olyat mentek ami rendkívül fontos. programot tutira nem, mert egy appot feltelepíteni semmiből nem tart :)

[ Szerkesztve ]

(#5379) Hrabci válasza mexel (#5378) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Háát... ja. Valahol olvastam régebben, hogy a twrp format data téglásíthat... ;-). Megígérem, hogy a köv. rom előtt tényleg mindent legyakok.

(#5380) wombat87 válasza mexel (#5371) üzenetére


wombat87
csendes tag

Tényleg! A te emuidon elvileg nem kellene nvram hibának lennie, ugye? Csak mert nálam van. Eddig nem említettem, mert nem zavart, de hátha minden mindennel összefügg. :D
Minden törlést megcsináltam telepítés előtt, szóval ez nem okozhatja.

[ Szerkesztve ]

(#5381) mexel válasza wombat87 (#5380) üzenetére


mexel
veterán

Közben annyit találtam, hogy több modemmel is szerelték az f1-eket és ez zavarhat még be. Itt fentebb A Peti linkelte is a megoldást ugyanezt mechanikusan is meg lehet csinálni, kettő fájlt kell bemásolni a helyére, pár napja volt erről szó, ott is leírtam. A Peti zip-jével egyszerű a dolog. TWRP-vel futtatni és eltűnik az nvram hiba. ( a következő resetig elvileg)
Most tesztelem a romot utoljára, mindjárt jön a legújabb alapsáv verzióval :)
Lesz még módosítás, de elvileg ezen majdnem minden működik már ahogy fenetbb írtam a listát.
( majd meg kell nézni a wifit nem dobálja-e)

(#5382) A Peti


A Peti
csendes tag

Ezt használta már valaki? :

Coolpad F1 8297W MIUI 6 4.9.26W-patch

[link]

Magyarul nem tud sajna, ezért nagyon nem merültem bele.

(#5383) wombat87 válasza mexel (#5381) üzenetére


wombat87
csendes tag

Akkor ha lesz időm holnap fel is rakom tesztre. :)
Az nvram meg igazából nem zavar, ha nincs ott, az jó, ha ott van, tőlem lehet.

(#5384) mexel


mexel
veterán

Na itt a link.

Itt már leírtam sok mindent, nem írom még egyszer.

Azt azért írom: ez még nem végleges! Hiányoznak progik és van ami még ki lesz szedve. ( hiányzik a tükör is pl) El lesz távolítva ( elvileg) a felhasználói élmény is, meg még meg kell vizslatni mi nem fontos.
A lényeg, hogy kipróbáljuk az új alapsávot ami a legújabb, és megnézzük a gsm és térerő rész ugyanúgy fagy-e, valamint hogy stabil legyen, milyen a fotómasina és mennyit fogyaszt.
Át lesz még írva telepítő rész, stb, de ez ráér, nem túl sok mindent fog változtatni a lényegen.
Ha nagyon nem lesz jó ez a rom akkor kuka. Egyelőre ebben megy a legtöbb dolog.

Supersu frissítést a play-ben mindenki tiltsa le akinek írja hogy frissíteni akar. ( a kiegészítő script mehet amit a programon belül kér)
Telepítéskor ajánlott a tiszta telepítés: mindent végignyomni a twrp (2.4.4)-ben, kivéve az external sd-t. A format datát is! Nem lesz tégla a telefon, én napont kb 30-40-szer nyomkodom a teszttelefonon.

Itt van egy volume.zip is amit én állítgattam át, ezt már linkeltem máskor is, ezt is ki lehet próbálni. Ezt csak egy újraindítás után lehet telepíteni különben nem lesz jó, egyszerre NEM lehet a rommal. Ez nem annyira hangos mint az orosz túlvezérelt.
Ja, a play bejelentkezés után is érdemes újraindítani a telefont, mert csak akkor kezd el letölteni némelyik készüléken.
( nálam minden google fiók máshogyviselkedik, és minden telefon is :F )

Várom a visszajelzéseket főleg a gsm és térerő hibákról. ( sajnos nincsenek illúzióim hogy megjavul, szerintem készülékfüggő is, valószínűleg több féle modemmel szerelték a telefonokat :( )

(#5385) Lidl válasza mexel (#5378) üzenetére


Lidl
senior tag

A WiFi hálózatot azért érdemes visszaállítani, mert akkor az ismert hálózatokat nem kell újra felvenni és beírni a jelszót. A családban van vagy 4 hálózat, valamint a céges, ami nem is sima, hanem 802.1x EAP.
Szóval pusztán kényelem ;)
De pl. ugyanez a BT párosításokkal nem működik.
Na, mindjárt töltöm az új romot, ha kijövök a kádból :D
Igenám, de hogy teszem fel a telora, ha nem tudom a gépre kötni?
Nincs nagy kedvem kivenni az sd-t. ;)

Lidl

(#5386) mexel válasza Lidl (#5385) üzenetére


mexel
veterán

Airdroid. A belső sd-re tudsz másolni, onnan a fájlkezelővel áttolod a külsőre.

(#5387) Lidl válasza mexel (#5386) üzenetére


Lidl
senior tag

Nos ez nekem egy ugyanolyan backup proginak tűnik, csak plusz egy macera a belső-külső sd másolás.
Az elmúlt 2 évben szinte hiba nélkül használtam a TB-t.

Azért lehet, hogy ránézek erre is, hátha van különbség ;)

Amúgy szerinted hogy mentsem le a belő SD-t USB csatlakozás nélkül? :DD
Talán nincs rajta olyan adat, ami szükséges lenne. Oda nem igazán pakolok semmit.

Lidl

(#5388) mexel válasza Lidl (#5387) üzenetére


mexel
veterán

Az airdroidot arra írtam hogy azzal tudod felmásolni a romot, nem backupnak.

(#5389) Hrabci válasza mexel (#5384) üzenetére


Hrabci
csendes tag

khm.... kijott a 256os emui frissites...

kell az update.zip?

[ Szerkesztve ]

(#5390) mexel válasza Hrabci (#5389) üzenetére


mexel
veterán

Miért ne? :DDD

(#5391) Hrabci válasza mexel (#5390) üzenetére


Hrabci
csendes tag

:)
https://mega.co.nz/#!tgglwaiL!n7cU8ztaWBzQcllR-7T9LbXwb9flvD58wAaRz__a2ps

(#5392) mexel válasza Hrabci (#5391) üzenetére


mexel
veterán

:R

(#5393) janaman01


janaman01
addikt

Közben csináltam egy twrp s restorés gyarit 21 est(azért döntöttem a 21 nél mert a 22ben még a proxy bugos) kipucolva 22 es névjegyzékkel egy kicsit módositva, alap gapps root benne...ha valakit érdekel holnap feltolom...most meg tesztelem mexel romját hivások terén :)

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#5394) Lidl válasza mexel (#5388) üzenetére


Lidl
senior tag

Ja, bocs, félreértettem.
Közben lehúztam a Mega-ról a ROM-ot közvetlenül a telóra.
Csináltam egy TWRP backup-ot (biztos ami biztos) majd legyaktam mindent, és megpróbáltam feltenni a ROM-ot.
De "Failed to instal zip" lett a hiba.
Közvetlenül azután, hogy particionálni akarta a telefont.

Szerencsére fent volt a korábbi romod is. Azt tettem most fel. Az felment gond nélkül.
Lehet, hogy a letöltésnél volt valami hiba.
Megpróbálom most gépről feltenni, mostmár működni fog az USB ;)

Majd referálok...

Lidl

(#5395) mexel válasza Lidl (#5394) üzenetére


mexel
veterán

Remélem nem hibás a feltöltésem :(

(#5396) janaman01 válasza Lidl (#5394) üzenetére


janaman01
addikt

Na akkor ma már nem kezdek bele...kérnék infót hogy a feltöltött rommal van valami bibi , vagy nálad volt a gond.

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#5397) mexel válasza janaman01 (#5396) üzenetére


mexel
veterán

Nálam 3 telefonra is felment.

(#5398) Kloss válasza A Peti (#5382) üzenetére


Kloss
őstag

De a 4.9.26 az nem V5?

[ Szerkesztve ]

(#5399) Lidl válasza mexel (#5395) üzenetére


Lidl
senior tag

Nem, nem rossz.
Feltettem a gépről és most elindult a telepítése.
Most kúszik fel.
Szóval nyugodtan lehet letölteni...

Lidl

(#5400) A Peti válasza Kloss (#5398) üzenetére


A Peti
csendes tag

Ez valami ilyesmi:

MIUI ROM 6 POLIMERTECHNIKA OCTACORE

Telepítésére vonatkozó MIUI ROM ez az ő legfőbb követelmény már telepítve van egy egyéni helyreállítási, CWM is a legújabb verziót, vagy TWRP, saját használatra TWRP. bemutató pár egyedi behajtási látható az 1. oldalon vannak teszik.
Azt hiszem, ez a rom nagyon illik Lyta, eddig még nem találtak hibát.

CHANGELOG
- Több, mint sima MIUI verzió sbelumnya
- Az akkumulátor hatékonyabb, mint a MIUI verzió sbelumnya
- MIUI indítási embléma v6
- Alapértelmezett téma MIUI launcher v6
- Már kitkat 4.4.2
- Kernel 4.3.39
- Az alapértelmezett adatokat ext sdcard

"google fordítóval" :D

[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.