Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-06 13:26:21

LOGOUT.hu

Kedves Coolpad F1 tulajok!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) mexel válasza Hrabci (#5200) üzenetére


mexel
veterán

Ez melyik pontosan?

(#5202) dale74 válasza andras888 (#5193) üzenetére


dale74
tag

Nekem a coolmanager akkor lett full kínai, amikor a locale-t hu-ra tettem. Angolon még jó volt minden.

(#5203) mexel válasza dale74 (#5202) üzenetére


mexel
veterán

Ha en-us nyelv és lokáció van akkor egy-két kínai felirat angol lesz, ma találtam utalást egy romban erről :) Éppen ezt is nézegetem :)

(#5204) andras888 válasza janaman01 (#5194) üzenetére


andras888
aktív tag

Akkor megpróbálom azt, megnézem hogy kell, emlékszem a 4.2 őt alig tudtuk rootolni utánna. 😃

(#5195) nash13: eddig semmi többek között ezért keztem el romolgatni újra.

(#5202) dale74: köszi az infót ezen már én is gondolkodtam. 😃

[ Szerkesztve ]

(#5205) Turbobacsi válasza Turbobacsi (#5166) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

egy apróságot vettem észre: kikapcsolt állapotban töltéskor az egész töltési ciklus alatt a bekapcsolásgombra előjövő akku grafikában mindíg egy cseppnyi (vörös) jelzés van, nem emelkedik folyamatosan. A töltő led viszont jól jelzi a folyamatot. Ez mitől lehet??

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#5206) janaman01


janaman01
addikt

Hrabic: igen az jó lenne, csak szegény mexelnek az eddigieket át kellene fejteni bele....
Nos a gyárit azért is nehéz magyaritani mert valóban a cool manager bekavar, nézegettem hungóbungó romjait is , nála se "működik " a cool manager , ha morelocal al csinálom, akkor se..sőt akkor angolról kinaira vált...érdekes...
Andras a gyari romok rootolasa mára már egyszerű , stock recoveryből rakható az official root zip update ként , ha kell belinkelem...

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#5207) libus


libus
őstag

Ez ám a Coolpad!! :D

[ Szerkesztve ]

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#5208) mexel válasza janaman01 (#5206) üzenetére


mexel
veterán

Ha adsz linket hozzá az jó lenne mert megcsinálnám gyorsan hogy még legyen idő letesztelni. Most másik alapot keresek a pc-usb kapcsolat miatt, meg Turbobacsi által említett töltési kijelzés miatt. ( azt már én is észrebvettem. Nincs túl nagy jelentősége, demégsem tökéletes)
Valami gyors link kellene, vagy a pontos neve mert lehet hogy már itt van nálam is.

(#5209) mexel


mexel
veterán

Ez lenne a jó zöldalma?
( 8297W-EMUI3.0liu12.12 )

Miből derül ki hogy jó alap lenne? Fogyasztás, stabilitás tuti? A többi nem érdekes végül is. Már itt van a gépen de még nem néztem meg.

(#5210) Robit Sakraf


Robit Sakraf
tag

Az összefoglalóban már a módosított volumefix van? Szeretném kipróbálni.

(#5211) mexel válasza Robit Sakraf (#5210) üzenetére


mexel
veterán

Az csak itt van még tesztelésre.
Nem nagyon kaptam visszajelzést így nem tudom milyen.

[ Szerkesztve ]

(#5212) Robit Sakraf válasza mexel (#5211) üzenetére


Robit Sakraf
tag

Köszönöm. Meglesem bár nekem az alap beállítás is megfelelt.

(#5213) mexel válasza Robit Sakraf (#5212) üzenetére


mexel
veterán

O.K. Majd írd meg ha valami nem jó, de azt is ha jó. :)

janaman01: ebbe a zöldalmásba már belenyúlt valaki? Magyarra van állítva a nyelv és lokáció. Nem hiszem hogy az oroszok így adták ki :)
Az eredeti érintetlen nincs meg?

(#5214) Lidl válasza mexel (#5208) üzenetére


Lidl
senior tag

Akkor most nem is dolgozol az USB-PC kapcsolaton a ROM-odban?
Mert akkor nem várok, hanem felteszem újra, hogy visszajöjjön a menüm ;)
Azért vártam, hogy ha megoldod, és új ROM-ot adsz ki, akkor ne kelljen többször újratenni. (nem olyan sürgős a PC kapcsolat, de jobb, ha működik) De akkor visszateszem azt ami most is fent van.

Nem siettetni akarlak, tudom, hogy sok idő és nehézkes, szóval csináld csak a saját tempódba, és azt amit Te akarsz.
Csak kérdezem, hogy várjak-e még, vagy tegyem helyre a ROM-odat? ;)

Köszi
Lidl

(#5215) Cyborg


Cyborg
őstag

Sziasztok,

lenne pár amatőr kérdésem.
- A céges gépemen Win 7 van, és nem vagyok rendszer gazda, van vmi megoldás, amivel SD kártyaként be tudnám hozni a telefon sd kártyáját? BT fájl transzfer se megy.
- Az időkép widgetet nem tudom kirakni az asztalra, tapasztalt ilyet valaki?
- Van egy xls fájlom a sd-n, amibe rendszeresen jegyzetelek, 4.2-őn volt mentés gomb, most 4.4-en végig kell zongorázni a mentés másként/internal storage/fájl utvonalat, majd katt a fájl névre/mentés/felülírás procedúrát, ha nem akarom elveszíteni a beírt dolgokat, és nincs sima csak mentés gomb. Ez vmi 4.4 sajátosság, vagy a ROM-é? Marhára bosszant.

4.4 p-a-h-a féle EMUI 2.3 rom az összefoglalóból egyébként.

(#5216) Gabernier


Gabernier
tag

Szerintetek ez:
http://www.kingston.com/en/usb/personal_business#DTDUO3

müködik a telefonunkal?

(#5217) Lidl válasza Gabernier (#5216) üzenetére


Lidl
senior tag

Hali,

a teló nem támogatja az OTG-t, úgyhogy nem fog menni.

szerk:
libus: szerintem jó lesz. Én már sokféle kábellel próbáltam (Kínából rendelttel is) és mindennel ment.

Lidl

[ Szerkesztve ]

(#5218) libus


libus
őstag

Szerintetek ez az USB-s adatkábel jó a telefonunkhoz?
Töltőhöz is használható lesz?
Mert azt az 50cm-es kis kábelét jó lenne valami hosszabbra cserélni.
Válaszaitokat előre is :R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#5219) Cyborg válasza Cyborg (#5215) üzenetére


Cyborg
őstag

Hopp, xp-n se látom az sd-t.
Most megpróbáltam feltenni a drivert egy xp-re, cdc driver, és android 65xx phone sárga.

(#5220) Gabernier válasza Lidl (#5217) üzenetére


Gabernier
tag

:(

(#5221) libus válasza Lidl (#5217) üzenetére


libus
őstag

:R
Akkor rendelek is. :K
Meg üvegfóliát kell valahonnét rendelnem, mert Okt. 13. rendeltem Hong Kongból, de a mai napig nem jött meg! :(

[ Szerkesztve ]

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#5222) csongi válasza mexel (#5211) üzenetére


csongi
veterán

Mi is lett módosítva?

(#5223) Cyborg válasza Cyborg (#5219) üzenetére


Cyborg
őstag

Valaki tudna segíteni, akár privátban is?
Az összefoglalóból felraktam a drivert, kell még valami nekem? Első mtk-s telóm.

...Ez a 4.4 sajátja ezek, meg lentebbi gondok, vagy inkább F1 sajátosság?

(#5224) Hrabci válasza mexel (#5211) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Szori, nem tudom néha, hogy mire válaszolgatok, de ezt az új hangfájlod működésére írtam.

[ Szerkesztve ]

(#5225) Lidl válasza Cyborg (#5223) üzenetére


Lidl
senior tag

Elméletileg a 4.4.2-től van egy olyan biztonsági fícsőr az Androidban, hogy appok nem írhatnak az SD-re. Szerintem ezért nem tudod elmenteni a táblázatodat.
Erre van egy módszer, hogy hogyan kerüld meg (csak root-olt telóval lehet) de csomó ROM-ban benne is van már. Itt egy rövid leírás: [link]

Ha a driver fent van, és a telefonon is be van állítva az MTP fájl csere, akkor mint MTP-s eszköz kellene, hogy megjelenjen a Sajátgépben (My Computer). Nekem még nem sikerült semmilyen ROM-mal meghajtóként kezelni se a külső SD-t se a belső SD-t. (Win7-en, mert XP-n nem próbáltam)
Van olyan ROM, ahol nem kell állítani a telefonon, hogy hogyan csatlakozzon, mert alapból MTP-s lesz. De pl. az EMUI-kon van 4 opció a csatlakozásnál:
- MTP mód
- HiSuite mód (Saját Huawei-es adatcserélő szoftver)
- CD-ROM csatlakoztatása (feltesz egy CD meghajtót, amin van valami állomány, ami a telefonhoz használható, pl. driver)
- Csak töltés.

Ezeket nézd át. A lényeg, hogy a driver meglegyen. Az összefoglalóban lévő jó, én is azt használom 2 gépen is.

Lidl

(#5226) janaman01 válasza mexel (#5209) üzenetére


janaman01
addikt

igen arró van szó , bocsánat még most voltam netközelben

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#5227) Hrabci válasza janaman01 (#5226) üzenetére


Hrabci
csendes tag

.. és akkor még ezt kérdezte mexel:

janaman01: ebbe a zöldalmásba már belenyúlt valaki? Magyarra van állítva a nyelv és lokáció. Nem hiszem hogy az oroszok így adták ki :)
Az eredeti érintetlen nincs meg?

(#5228) janaman01 válasza Hrabci (#5227) üzenetére


janaman01
addikt

Azt én álitottam be a buildban, de csak ahhoz nyultam:)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#5229) Hrabci válasza janaman01 (#5228) üzenetére


Hrabci
csendes tag

ejnye no már :DD

[ Szerkesztve ]

(#5230) janaman01 válasza Hrabci (#5229) üzenetére


janaman01
addikt

:)) bocsi elfelejtettem szólni

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#5231) Sondi1986


Sondi1986
addikt

Már fél éve megvan a telefon, és eszméletlenül meg vagyok vele elégedve.
OTG funkció viszont nagyon hiányzik belőle.
Egy pici problémám van vele, hogy torrentről leszedett játékokat nem indítja el csak a play áruházasat.
Szerintem van benne valami védelem mert az előtte lévő W450-es simán vitte a torrent játékokat.

Na ezért lehet hogy megdorgálnak. :)

(#5232) mexel válasza Lidl (#5214) üzenetére


mexel
veterán

Szia! Csak azon dolgozom+ a jól világító töltésleden már 3-4 napja. Ahogy fentebb írtam már közeledek a hibához. ( egyébként mindent mindig leírok, bár sokszor úgy tűnik feleslegesen :D )
Szinte minden időm erre megy, gyorsabban nem tudom. Most teljesen más irányból kell megközelítenem, már új privát script van ( by ksanc), és módosítani kellene a boot.img-t mert mindben van valami hiba.

janaman: a zöldalmás alap lehet hogy jó, csak éppen nem megy benne a gps :D így azt hanyagolom szintén

csongi: a volume fájl. tettem fel egyet amit átszabtam, mert ami az összefoglalóban van az az általános amit az oroszok csináltak, és 100% fölé húzták a hangot, az nem biztos hogy jó. Én kb a gyári és az orosz közé lőttem be, a füles hangját pedig nagyon halkról indítottam elég hangosig. Nincs időm tesztelni hogy minden megy-e benne. Majd fel kell tenni egy origi volume fájlt is hogy vissza lehessen állítani alapra, kell majd egy csomagot csinálmni 3 db zip-el. ( original, közepes és hangos) Így vissza is lehet állítani majd.

Most egy teljesen előlről kezdett alapot akarok, ami működik is :D Már nem sok van hátra, csak az időm egyre kevesebb így karácsony előtt.
Biztos hogy csinálok egyet amiben jó az mtp rész ( pc-usb) már van is pár verzió, de nem mind tökéletes még, finomítani kell - vagy előlről kezdeni. :D

(#5233) janaman01 válasza mexel (#5232) üzenetére


janaman01
addikt

nem felesleges, mert azért itt páran olvassuk , mégha nem is folyamatosan vagyunk itt, no azért azt nem gondoltam volna hogy a gps nem müködik , ritkán használom, ....azért nem gondoltam volna hogy a kinaiak ennyire trehányak hogy ilyenekre nem figyelnek..

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#5234) mexel válasza janaman01 (#5233) üzenetére


mexel
veterán

Ez kínai? Nem orosz? :DDD Csodálkoztam hogy az oroszok miért dobálják tele ennyi kínai progival :D
Különben én sem értem, hogy miért adnak ki ennyi verziót amikor ugyanazt a kb 5-6 hibát nem javítják. Szinte semmi nem változik, csak mindig más tyúklábas progikat dobálnak bele.

Más: megnéztem ma egy itthoni forhgalmazású Huawei Mate 7 telefont. Ezen már Emui 3.0 van, és a zene és videólejátsz magyar és nincsen benne online rész. Ezt kellene megszerezni vaklahogy, ennek a szoftverét vagy az appokat belőle. Az nagyon jó lenne. ( Hrabci nem mész mate topikba kunyizni? :DDD )
Sokkal jobb úgy a zenelejátszó is. Sőt, a tárcsázó beállításainál is full magyar minden, mondjuk azt már nehezebb lenne átrakni. Ha valaki szerezne gyári magyar mate romot az is jó lenne :)

(#5235) janaman01 válasza mexel (#5234) üzenetére


janaman01
addikt

ime : a rom ebből ki lehetne szedni , de megőszülünk mire lejön (multilangos verzsön)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#5236) mexel válasza janaman01 (#5235) üzenetére


mexel
veterán

De ez megint kínai, abban ott van az online mód ( ha a mate romromról beszélünk)
Valami kódot kér :(

[ Szerkesztve ]

(#5237) Bélabá86 válasza janaman01 (#5235) üzenetére


Bélabá86
újonc

Én már dolgozom egy hivatalos, érintetlen Mate7 ROM-on, remélem sikerül :) Kissé bonyolult kinyerni a dolgokat belőle... Hamarosan jelentkezem :)

--- Xiaomi Redmi Note 2 Prime + Xiaomi Mi Pad 2 + Xiaomi Mi Band 1S ---

(#5238) janaman01 válasza mexel (#5236) üzenetére


janaman01
addikt

kód : d8ke

igen arról beszélünk, ...akkor viszont tényleg kunyizni kell a forumban ..hátha valaki kiszedi belőle nekünk :)

szerk : hopp bélabá megint beelőzött :P

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#5239) Hrabci válasza janaman01 (#5235) üzenetére


Hrabci
csendes tag

De ez jelszavas vagy mit akar ez, illetve gyanús, hogy nem magyar... :-)

(#5240) Hrabci válasza janaman01 (#5238) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Megtörtént a kunyi. Hogy tudják kiszedni, valami külön progi mentéssel? Engem meg mindenki beelőzött... :-(

Hajrá Bélabá! Nem túl eltérő a két hw?

[ Szerkesztve ]

(#5241) janaman01 válasza Hrabci (#5240) üzenetére


janaman01
addikt

hát legegyszerübben kiszedi a sytem/ appból az apk-t ha van akkor az odexet is.)

mexel : erre az eladóra gondoltál? nézd meg mennyiért hirdeti--

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#5242) Bélabá86 válasza janaman01 (#5241) üzenetére


Bélabá86
újonc

Azért az érintetlen Huawei ROM-ból nem olyan egyszerű a dolog! Különböző scriptek-et kell futtatni, meg csomagolni meg anyám kínja...
De sikerült :) A legutolsó B127-es ROM fájljainak feltöltése folyamatban!! Hamarosan dobom a linket :)

--- Xiaomi Redmi Note 2 Prime + Xiaomi Mi Pad 2 + Xiaomi Mi Band 1S ---

(#5243) unskillful válasza janaman01 (#5241) üzenetére


unskillful
tag

"Köszönjük János" Hát szakadtam a röhögéstől.... :DDD

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#5244) janaman01 válasza Bélabá86 (#5242) üzenetére


janaman01
addikt

hát igen attól függ mibe van mondjuk egy system.img et pillanatok alatt szétcincálok most már én is :) :R

unskillful : nooo nem kinevetni a másikat :DDD :D

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#5245) Bélabá86


Bélabá86
újonc

Nos Uraim!
A Mate 7 programjait az alábbi linken érhetitek el. Csemegézzetek kedvetekre :) Remélem hasznát veszi mexel kolléga :)

[Huawei Ascend Mate 7 B127]

janaman01:Ez a ROM konkrétan APP formátumban érhető el :) A system.img az valóban gyerekjáték :)

Ha szükséges, akkor feltöltöm az egész ROM-ot, bár az kissé lassú lesz (Több mint 1 GB :U )

[ Szerkesztve ]

--- Xiaomi Redmi Note 2 Prime + Xiaomi Mi Pad 2 + Xiaomi Mi Band 1S ---

(#5246) janaman01 válasza Bélabá86 (#5245) üzenetére


janaman01
addikt

APP? na még olyannal sem találkoztam :F
:R

újabb infocus rom ? akinek bejön lehet tesztelni

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#5247) mexel válasza Bélabá86 (#5245) üzenetére


mexel
veterán

Köszönjük! Elég belőle a zene és videólejátszó, hamarosan megnézem ez működik-e a mi romunkkal és ha igen akkor milyen

(#5248) janaman01 válasza mexel (#5247) üzenetére


janaman01
addikt

ebbe nem a google playos music lejátszó van :F

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#5249) Lidl válasza mexel (#5232) üzenetére


Lidl
senior tag

Szia,
figyelek én, figyelek. Csak úgy értettem, hogy másik alapot keresel. Egy másik ROM-hoz. ;)
De akkor várok türelemmel.

Köszi
Lidl

[ Szerkesztve ]

(#5250) Hrabci


Hrabci
csendes tag

Mate fórumból is jönnek appok holnap lecs@-nak hála...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.