Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-06 13:26:21

LOGOUT.hu

Kedves Coolpad F1 tulajok!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5601) janaman01 válasza WOT-H-A-C (#5600) üzenetére


janaman01
addikt

alap gapp benne root igen twrp igen :K

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#5602) WOT-H-A-C válasza janaman01 (#5601) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Rövid és lényegre törő!!! :DD THX!! :R :R

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#5603) janaman01 válasza WOT-H-A-C (#5602) üzenetére


janaman01
addikt

a kérdés is az volt :C

más : felraktam a kinai verzió 43 as wcdma peccsel...egy baj van vele hogy a F.I.R.E és csapat csinálta és marha gyors...qadrant közel 15000 pont antutu 33 e fölött, de fűt is mint állat bármit csinálsz...úgyhogy egyelőre felejtős...

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#5604) Hrabci válasza janaman01 (#5598) üzenetére


Hrabci
csendes tag

900 mega?!?!? :Y Thx! :C

[ Szerkesztve ]

(#5605) Hrabci válasza csongi (#5599) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Szívesen elviszem, elvileg kerületszomszédok vagyunk... :K

(#5606) mexel válasza ekrisztian (#5594) üzenetére


mexel
veterán

Na tényleg köszönöm de elég legyen ebből a mindent átható karácsonyi hangulatból :DDD :DDD
Szinte hallom a kis csengőket meg a halk (idegesítő) karácsonyi muzsikát. :D ( ez mondjuk lehet attól is hogy a szomszéd öreglány már elég süket és fullon megy nála a tv)

Nem kell nagyon meghatottnak lenni mert önző vagyok és azért is csináltam mert ajándékba akarok ilyen telefonokat adni, és ha nem fog működni azt mondja a család hogy sóher voltam és valami olcsó nem működő gagyit kaptak :DDD Az hogy ide kikerül az muszáj, mert nem volt elég időm letesztelni a hibákat, tehát köszönet azoknak akik segítenek abban hogy merészen felraknak mindent a telefonra és tesztelgetik :D ( van egy ötletes találmány, a backdoor, ami révén már mindenkiről mindent tudok, majd én rendelek ajándékot magamnak, köszönöm, a pay gomb be van építve a romba :DDD )
Viccet félretéve én is köszi mindenkinek a visszajelzéseket, és köszönet itt a PH olyan segítőkész tagjainak akik segítettek a sok kesze-kusza kérdésemben és nem kötöttek belém ha érthetetlenül is kérdeztem( kiragadva pár embert: ksanc, Keeperv85 és más hozzáértő topiklakók)
Ők valóban értenek is a dologhoz, én nem igen, csak hobbiból akarom megtanulni, erre jó alany volt ez a telefon és az itt lévő romszomjas csapat :DDD

Tehát:

Januárban arra gondoltam még a többi érdemes romba ( aosp, gyári, miui stb) bele kellene dobni ezt az új alapsáv verziót ha ez jó, plusz magyar billt, gappsokat, stb, és kiszedni ami nem oda való szutykok, csak kis beavatkozásokat, hogy mindenből legyen egy aránylag legjobb verzió - ez már el is kezdődött pl janaman gyárijával mert nekiállt, vagy Csongi írta hogy fordítanak egyet, ezeket össze lehetne rakni és lenne a telefonhoz mindenből egy aránylag jó rom amit használni lehetne szinte kompromisszumok nélkül, ez nem lenne nagy meló)
Addig ráadásul több alap is kijön még, egy telefont megtartok magamnak is tesztelni és akkor folytathatjuk a dolgot ha lesz kedve még pár embernek tesztelgetni józanodás és bejglis gyomorrontás után. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5607) janaman01 válasza mexel (#5606) üzenetére


janaman01
addikt

ámen :R
én benne vagyok :)
az ismerőseimnek akiknek ilyen telójuk van...és nem értenek hozzá , már mindegyiknek a mexel emui van fent nagy megelégedéssel :R

nekem meg ott van a restoréban :) a gyariakon kivül pedig soha nem maradt ott még egy rom sem :)

egy dolgot nézzetek már meg a mexel romban a képernyőtükrözés megy e tv re , nálam nem akar müködni...a gyáriban megy..

Hrabci: van benne rendesen kinai szemét :)

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#5608) mexel válasza janaman01 (#5607) üzenetére


mexel
veterán

Akkor ezt a képernyő tükrözést is megnézzük, ha javítható akkor kitaláljuk. ( majd megint elkérem azt a romot amiben megy :) )
Nem tudom a ksztyű módnak itt hogy kellene működni, én próbáltam az nekem éppen nem megy, de nem tudom azt kell-e támogatnia telefonnak vagy nem, mondjuk annyira nem is foglalkoztam ezzel.
Ami még fura nekem, bár ezzel már találkoztam samsung, lg és más telefonokon is, tehát lehet nem itt van a gond: ha elkezdek play-ról letölteni, csak megy a csík de nem jön lefelé a cucc, csak ha párszor leállítom és újra kezdem a letöltést, vagy ha újraindítom a telefont. Nem tudom ez a play hibája, vagy valami nem tökéletesen van belerakva romba, mert amit lehettem kihagytam a google cuccai között, nem szeretem ha olyan is van a telefonon amit én nem akarok hogy menjen. ( ez még pc-s beidegződés)
Ez a letöltés hiba másnál is így van?

Ja, meg még majd kell bele az engineering rész, de az is később.

[ Szerkesztve ]

(#5609) janaman01 válasza mexel (#5608) üzenetére


janaman01
addikt

ezt a letöltési dolgot én is tapasztaltam, viszont pont néztem egy custom 43 as gyarit annális pont ez a helyzet, ugyanazzal a gappal a 23 as nem csinálja....nem tudom milehet a problémo..

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#5610) A Peti


A Peti
csendes tag

Ez akkor van amikor frissítésre szorul a gugli szolgáltatások.
Nálam legalábbis...

(#5611) mexel


mexel
veterán

Nincs kedve valakinek kipróbálni még a 12.11-es kangvipes és odexes verziót új alapsáv verzióval hogy müxik-e? Mindkettőbe beleraktam, de már nem tudom feltenni a telefonra, nem lesz rá időm. Semmi más nem változott bennük ( tehát maradt a rossz pc-usb csatlakozás, ami kikerülhető végül is ha nem állítjuk be hogy ne emlékeztessen, és a más színű töltés led)
Egyik sem végzetes hiba, csak így elvileg jó lesz a gsm fagyás, legalábbis remélhetőleg, ha valóban ez volt a hiba oka. Ha működnek akkor le lehetne cserélni mindkettőt ideiglenesen amikor nem lesz újabb, mert nincs másik majdnem hibátlan kv-s, az odexes pedig gyorsnak tűnik :)
Tehát most csak az volt a cél hogy kiderüljön hogy megjavul a gsm fagyás hiba, és ha igen akkor a kangvipes is használható egyelőre. Ha ugyanúgy előjön a fagyás akkor máshol volt a hiba, ezt is ki lehetne így deríteni.
Ha működik, és nincs fagyás akkor megkérjük Csongit, cserélje ki az öszefoglalóban ha lehet. :R

12.11b_kangvipes - új alapsáv verziós
12.11b sima - új alapsáv verziós

(#5612) ekrisztian


ekrisztian
senior tag

Szerintetek ez az akku használat jó vagy rossz?

(#5613) janihunk


janihunk
senior tag

Heló miért csinálja azt hogy ha egy sok fájlból áló mappát akarak akár az sd re akár a belső tárhelyre másolni egy 4 percig másol meg ál egy fájlnál 5-10 perc mulva kiírja hogy hogy az ezköz bla bla bla átugrom a fájlt vagy nemásolok.

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#5614) KisTé válasza ekrisztian (#5612) üzenetére


KisTé
tag

Ezzel a telóval ez az átlag sajnos....nálam legalábbis. Igaz én sokat játszok, de mint említettem a régebbi telóm egy 7320-as az 2x ennyit bírt átlagba, ha nem nagyon playeztem akkor 3nap is megvolt majdnem. Ami durva, hogy az ugye 5.5 colos tehát nagyobb is a kijelzője és mégis :) Jó lenne ha úgy bírná az F1 is!

(#5615) janaman01 válasza mexel (#5611) üzenetére


janaman01
addikt

Az odexeset megnézem ;)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#5616) Hrabci válasza janaman01 (#5615) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Én meg vállalom a kangvipeset. :-)

ektisztian: a képernyőidőd mennyi volt?

[ Szerkesztve ]

(#5617) A Peti


A Peti
csendes tag

Coolpad_8297W_Official_4.4_024_Wonderful

[link]

(#5618) janaman01 válasza A Peti (#5617) üzenetére


janaman01
addikt

Ajj ne már...

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#5619) HerbertSobel válasza KisTé (#5614) üzenetére


HerbertSobel
csendes tag

ZTE 967s több mint 6 órás kijelző ideje nekem is hiányzik.
Feltöltés után kipróbálom hogyan reagál arra, ha a max órajelet leveszem 1,3 - 1,4 GHZ környékére.

(#5620) janihunk válasza A Peti (#5617) üzenetére


janihunk
senior tag

Kép nincs?

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#5621) janaman01 válasza janihunk (#5620) üzenetére


janaman01
addikt

illetve cpb ?

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#5622) mexel válasza Hrabci (#5616) üzenetére


mexel
veterán

Köszi! Janamannak is :)
Hrabci: a 12.17-el nézted az akksiidő milyen? Nem rosszabb mint a 12.11? A 12.11-ben nagyon jó volt, az újabbról még nincs infóm.
Ja, meg megnézted hogy az Exchange az működik? Nem tudom az Exchange-t mennyien használják az email hozzáadáshoz, de én szívesen kivenném azt az emailklienst amiben vannak kíni fiókok is (amióta volt a backdoor sztori), szívesebben visszaraknám a sima tyúkláb nélküli klienst amit először használtam. Azt azért vettem ki mert mondtad ha hozzáadsz exchange fiókot akkor hibával leáll.
Minden olyan progit ki akarok majd az újból irtani amiben van kínai karakter, főleg ami jelszót kér és hozzáférhet levelezéshez, címtárhoz stb :D

[ Szerkesztve ]

(#5623) A Peti válasza janihunk (#5620) üzenetére


A Peti
csendes tag

Itt

[link]

(#5624) janaman01 válasza mexel (#5622) üzenetére


janaman01
addikt

igazából én se használom, és mindig kitakaritom én is azt az email klienst mindennel együtt..

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#5625) mexel válasza janaman01 (#5624) üzenetére


mexel
veterán

Szerintem abból majd visszarakom a tiszta kínai cucc nélkülit, engem az zavar. Az exchange-re nincs valami más lehetőség?

(#5626) janaman01 válasza mexel (#5625) üzenetére


janaman01
addikt

elképzelhető hogy van, bár mondom ,én nem használom, ezért nem is nagyon foglalkoztatott ez a kérdés :D

még arra nem jöttem rá hogy a gyarin miért megy a tv go root nélkül , illetve ha kinguserrel rootolom (van egy zipes-em) akkor is megy a gyárin , viszont az emui-n akármit csinálok nem megy...pedig szerintem valahol csak át kellene irni valamit...

illetve az emui 2.3 on ment supersu val is...

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#5627) mexel válasza janaman01 (#5626) üzenetére


mexel
veterán

Azt a tvgot-t ki tudom próbálni vagy ahhoz valami t-s előfizu kell? Megnézném, persze ez is már csak január...

[ Szerkesztve ]

(#5628) ekrisztian válasza Hrabci (#5616) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Most 10% az akku.4 óra képernyő és 1nap15óra a üzemidő.

(#5629) janaman01 válasza mexel (#5627) üzenetére


janaman01
addikt

előfizetés kell, de ha tesztelgetni akarod estleg.....átküldöm privátban a jelszót, felrakod playról a tv got, elinditod , belépsz az adatokkal és had szóljon...tudod tesztelni, mert egy előfizetésnél, 2 eszközt lehet róla használni..pl egy teló egy tablet....csak ne add tovább mert akkor ha valaki belép , egy 3. akkor én vagy te már nem tudunk :)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#5630) ekrisztian válasza mexel (#5627) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Nekem nem megy.Muter előfizujával próbáltam.
De se a 12.17 se egy másik tvbox nem viszi.
Pedig azon megvolt az xposed+rootcloack.
Pc-n megy.

(#5631) mexel válasza janaman01 (#5629) üzenetére


mexel
veterán

Megnézem majd de valóban csak max 27-28- után, de valószínűleg csak január :(
Mostantól nincs semmi időm, az utolsó 2-3 hetem ráment ezekre a romokra, párom türelmesen kivárta de most felfüggesztem a dolgot :) ( a romokkal való foglalkozásra gondolok :DDD )

(#5632) szamoki


szamoki
tag

Szervusztok!

Tegnap óta használom a gyári 4.4 alapú 23as verziójú ROM-ot.
(Ezer hála janaman01 kollégának :R :R :R )
Eddig tetszik.
A google contacts szinkronizálást használtam és a névjegyek szépen át is jöttek.

A gondom az az, hogy mind elvesztette a csoport információját.
Valaki futott bele hasonlóba?
Valami tipp vagy ötlet a megoldásra?

Egyébként, ha most akarom a névjegyhez felvenni, hogy melyik csoportban van. Azt szépen meg is teszi és látja az összes google címtárban felvett csoportot.
Gondoltam arra is, hogy túl "ékezetes" csoportjaim vannak egy angol nyelvű ROM-on, de az ICE csoport is elvesztette a tagjait szóval nincs ötletem :(

[ Szerkesztve ]

(#5633) dale74 válasza A Peti (#5617) üzenetére


dale74
tag

Pedig már majdnem belaktam a 023-ast :)
Akkuidőben egész jóra sikeredett (1 óra 15% körül - MindigTV wifiről) , még antutu alatt sem melegedett nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#5634) WOT-H-A-C válasza mexel (#5606) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Szia!!

"Viccet félretéve én is köszi mindenkinek a visszajelzéseket, és köszönet itt a PH olyan segítőkész tagjainak akik segítettek a sok kesze-kusza kérdésemben és nem kötöttek belém ha érthetetlenül is kérdeztem( kiragadva pár embert: ksanc, Keeperv85 és más hozzáértő topiklakók)
Ők valóban értenek is a dologhoz"

Megmondom őszintén végig olvastam az egészet onnantól hogy beköszöntél az android topikba, és kiváncsi voltam , hogy meg emlited e őket!!! Nálam jól "vizsgáztál"!!!! Maximális tiszteletem!!! ,... és én is köszönöm a munkádat és jó pihenést kívánok neked!! :R :R :R

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#5635) WOT-H-A-C


WOT-H-A-C
veterán

Még 2 kérdésem lenne. mexel 12.17 el kapcsolatban...

- NVrav partíciót nem vágja gajjra? (mentem előtte az imeit, de jó ha képben vagyok vele)
- az összefoglalóban csongi leírta "hogyan használjuk"
Telepítés előtt, TWRP-ben a Cache, Dalvik Cache, Factory Reset, System, Internal Storage és Format Data-t is törölni kell!!)

Ezt azért kérdezem mert volt már gond system és internál storage wipe-ból, igaz az más készüléknél itt ezeket nyugodtan wipeolhatom?? A készüléken amit friissítek majd, Hungo 0.38asa van jelenleg.

Köszönöm!! :R :R

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#5636) mexel válasza WOT-H-A-C (#5635) üzenetére


mexel
veterán

Én minden telepítés előtt mindent törlök, az nvram-ot is beleértve. Anélkül nem is telepítek. Ez a törlés nem bántja az imeit, ez a felhasználói adatokat törli és nem azt az nvramot amire mindenki gondol, hogy imeit tartalmaz.
Ez kb olyan mint a factory reset. Azt az nvramot nem tudod recoveryből törölni és ezt a rom sem írja fölül. Ha nem wcdma-s arom akkor nem fogod látni az imeit, de nem azért mert törlődik hanem a rom nem kezeli az itteni szabványt. Én pl nem szoktam nem wcdma-s romot feltenni, ha letöltök valamit belenézek, és látszik hogy milyen alapsáv verzió van benne. ha nem wcdma-s akkor cserélem mielőtt felteszem. De ha nem az sem okoz gondot miután felmegy a wcdma patch.
Amikor a romot csináltam és teszteltem sok mást is akkor volt hogy egy nap kb 30-40-szer is töröltem a twrp-vel az nvram-ot. ( amikor nem akkor volt hogy hibát is okozott a fájlok maradéka)
Ez az nvram mappa akkor generálódik amikor telpítés után először indítjuk a telefont, ezért is nem lehet azonnal telepíteni a volume fájlokat amik szintén ott vannak. ( remélem jól írom le, de nagyjából ez a lényeg)
A system internal storage pediga belső sd, amin a saját dolgaid vannak. Ez a telefon menüjéből is törölhető, nem okoz gondot, kivéve ha olyan adatod is van ( pl fotó-zene) ami nincs mentve :)
Én azért javasolom az ilyen "tiszta" telepítést mert nekem ha nem így csináltam többször is volt gondom a feltelepített rommal, utána pedig jönnek az írások hogy ez nem megy, az nem megy. Ha így telepítünk akkor biztos kikerülhetőek az ilyen "visszamaradt" hibák.

De hogy talán tisztább legyena kép nekem erre ezt írták, idézem Blue Eagle :R írását:
"Az nvram-mal kapcsolatban: az kiderült, hogy tisztában vagy mekkora súlya van ennek MTK platformok esetében. Azt is tudod, hogy a data részben van egy nvram mappa ami tehát fontos. Nos igen, Factory reset alkalmával az nvram mappa is törlődik, de ez önmagában egyáltalán nem gond...
Amit sokan nem értenek az az, hogy ha nvram ról beszélünk, akkor a telefon memóriájának (EMMC) egy olyan kis szakasza ahova a gyártó fixen elhelyezte a telefon sajátos azonosítóit (IMEI, MAC-cím, GPS azonosítók,stb). Ez a néhány megás s kis szakasz alapértelmezetten csak olvasható. Normál használat mellett, normális, odavaló szoftver csere alkalmával, nem össze-vissza hegesztgetéskor ez a szakasz NEM sérülhet, mert normális, idevaló eszközöknek nincs írási joguk eme kényes szakasz írására, "megsértésére". De sajnos itt jön a de, mert vannak olyan esetek (userek), akik bebizonyítják ennek az ellenkezőjét és még ennél is több olyan eset van amikor Kínából úgy érkezik meg a telefon, hogy ez az nvram blokk sérült.
Tehát: ha az nvram (normális esetben és ez a gyakoribb) rendben van, a kedves telefon gazdi pedig szeretne romokat kipróbálni, custom recot feltenni, stb, akkor az első lépés mindig egy mentés legyen és erre nagyon jó az MTK Droid Root & Tools Windows OS-en futó alkalmazás. Ez ugyanis többek között az nvram blokkeszköz-szakaszt is lementi képfájlba, amit vész esetén hozzáértő könnyű szerrel vissza tud írni.
...minden egyes telefon induláskor erről a szemünk elöl elfedett nvram partícióról generálódik újra és újra a Data-ba az nvram mappa és ennek kényes, személyes adathalmaza (IMEI, stb). Vagyis a factory reset nem akadály."

[ Szerkesztve ]

(#5637) Robit Sakraf válasza WOT-H-A-C (#5635) üzenetére


Robit Sakraf
tag

Nekem a 12.17 a harmadik ROM amit a leírtak szerint resetelve raktam fel. Eddig nem jött elő semmi hiba.

(#5638) TedThomas válasza WOT-H-A-C (#5635) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Ez az ajánlott gondolom.Azt nem szoktam olvasgatni.
Én mindig csak a Factory Reset + Cahce wipe + Dalvik Cache wipe-ot csinálom.
Eddig még nem volt problémám. Így tettem amikor feltettem a mexel 12.17-t, és minden jó megy.
Van valami fixes kérdés amire mindig "do not fix"-et nyomok.

Ez nem túl szakmai de ez eddig minden romnál elég volt.

(#5639) WOT-H-A-C válasza mexel (#5636) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

" Ez a törlés nem bántja az imeit, ez a felhasználói adatokat törli és nem azt az nvramot amire mindenki gondol, hogy imeit tartalmaz."

Kicsit kiegészítem...

Az úgy van, hogy az nvram-ból generálódik a sok telefonspecifikus infó a /data partícióra.
Ehhez még hozzájön 3 blokkeszköz-szakasz sértetlensége, mint alapfeltétel:
protect_s
protect_f
secro
Ha ezek közül egyik nem stimmel, már invalid imei lesz.
Ha maga az nvram nem ép, akkor minden FR után eltűnik az imei. És persze jön hozzá az NVRAM error 10 a wifi-nél is.

"Ez az nvram mappa akkor generálódik amikor telpítés után először indítjuk a telefont"

Valóban, de csak akkor, ha a fent említett 3-as mindegyike ép.

'De hogy talán tisztább legyena kép nekem erre ezt írták, idézem Blue Eagle :R írását:'

Igen ezt én is olvastam... cappa72 vel már sokat konzultáltam erőől a témáról!! :DD

A system wipot fenntartással kezelem de majd meglátjuk , minden esetre köszönöm!!! :R

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#5640) mexel válasza WOT-H-A-C (#5639) üzenetére


mexel
veterán

Igen ez érdekes dolog az nvrammal. Azt feltételezem hogy nem hibás semmi akkor nem gond a törlés ahogy írták elvileg. De ez az nvram telepítés után generálódik újra.
A system wipe az gyakorlatilag azt a system-et törli amit a telapítő felmásol, ez általában olvasható, használat közben ide nem ír a rendszer. Ezt ha nem törlöd nincs gond elvileg mert a telepítő script úgy kezdi általában, hogy:
format("ext4", "EMMC", "/cache", "0");
format("ext4", "EMMC", "/system", "0");

Azaz törli mindenképpen. Én azért törlöm mechanikusan mert van olyan rom ahol ezt esetleg kihagyják és az megintcsak gond lehet. Mondjuk ez ritka. Baj nem lesz belőle ha mindent törlök. A lényeg: ott a twrp-ben nem törölsz olyan adatot rom telepítés előtt, amit az új rom nem tezs vissza. Gond akkor van ha törölsz, és nem telepítesz, vagy hibás lesz a telepítés. Akkor kénytelen az ember a külső sd-t kivenni és másolni rá valami működő cuccot.
Nekem mindig rajta van a külső sd-n a twrp alap gyári fullos mentése és még egy-két tuti jól működő rom. Így nem kell kikapkodni a kártyát a telefonból. ( kivéve ha véletlenül internal helyett nyomok egy external storage törlést is, volt ilyen sajnos amikor már éjjel a 40-edik romot raktam fel)

[ Szerkesztve ]

(#5641) WOT-H-A-C válasza mexel (#5640) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Igen ez a gondom , hogy sok a "ha" :D nem lenne baj csak este meló közben a rendszergazdáink miatt nagyon le vannak korlátozva a lehetőségeim és ha valami ballul üt ki akkor helyben kell megcsinálnom! Ezért járok utána előbb a dolognak mert nem fogok tudni előtte komplett droidtools mentést csinálni, és flashtoolsom sem lesz.... és mint említettem JB-ről upgradeelek...

Na mind1 többen leírták már , hogy simán felment a rom itt sem lesz gond!!

A biztonság kedvéért viszek egy másikat én is!! :)

Mindenkinek köszönöm a segítséget!!! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#5642) mexel válasza WOT-H-A-C (#5641) üzenetére


mexel
veterán

Ha külső kártyáról telepítesz akkor simán a működőről előtte csinálj egy fullos twrp mentést a külső sd-re. ha bármi nem megy azt visszaállítod. Az éppen ilyesmire jó. Abban minden benne van: imei - nvrammal, logo, system stb.

(#5643) WOT-H-A-C válasza mexel (#5642) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

és vajon vissza fog menni a régebbi verzió restore ha elflasheltem egy újabb verziós rommal?? :U Nem vagyok benne biztos...

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#5644) mexel válasza WOT-H-A-C (#5643) üzenetére


mexel
veterán

Kénytelen lesz hiszen mindent töröl ami újabb verziós. A telefon olyan részeihez nem nyúl elvileg ami bajt okozhat, és ha olvasmányaim alapján jól szűrtem le.
Szerintem kérdezd meg ezt a másik topikban is, ott a hozzáértőbbek szerintem jobban megnyugtatnak ( vagy nem :DDD ) én főleg azt tudom amit ott és máshol olvastam.
A tapasztalatom viszont, hogy eddig ha valami rom nem volt jó, akkor akár a gyári 015-ös mentésemet is vissza tudtam tenni twrp-vel ( 2.4.4.4), de bármelyik mentést függetlenül attól hogy milyen android volt 4.2 vag 4.4.
Mindenesetre ha félsz attól hogy telefon nélkül maradsz akkor csak otthon csináld a gépedelőtt, mert ott egy gyári cpb-set vissza tudsz tenni ha gond lenne. ( elvileg nem lehet ha minden jó a telefonon és jó romot teszel fel.)

(#5645) Hrabci válasza mexel (#5622) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Néztem a 17-it, nem tapasztaltam akksiidőben szignifikáns eltérést a 11-hez képest. Nekem amúgy a folyamatos exchange szinkron elég sokat eszik, az első három nagy fogyasztóban van mindig. Az emui email apk-t kiszedem magamnak, nyugodtan kiszedheted tőlem. Annak idején javasoltam, hogy a gyári android apk-kat rakd be, abból is van olyan, ami a gmailbe rakja az exchange fiókot is, de független is. As you wish. Aki ilyen telót vesz, az valszeg fel van készülve arra, hogy betegye amit akar, vagy ha nem, akkor ismer olyat, aki megteszi neki (akitől v. akinek a közvetítésével vette pl. a telót... ;-) ).

Más: van egy fejlesztő baidun, aki funkcionálisan szerintem tök jó verziókat gyárt, van egy 256-os kv-s és egy 258-as kv nélküli odexes, amiben szerintem sokminden megy (mtp-t és kametabeállítást nem néztem), elég stabil és jó lehet alapnak is akár, ha kell, meg tudom osztani.

Nekem, mint mániás romcserésnek, okozott gondott az internal storage wipe meg format némelyik rom nandroid backupjában ( janamannak is), bár valszeg a mi dashenjeink már csapágyasak valszeg... ;-)

[ Szerkesztve ]

(#5646) mexel válasza Hrabci (#5645) üzenetére


mexel
veterán

Köszi! Akkor az akksiidő kb ugyanaz. Az első verzióba a sima email kliens volt, csak kiszedtem mert írtad hogy nem volt jó az exchang-el.
A két rom linkjét ha átküldöd megköszönöm, de a napokban volt itt 258-asnak mondott, az már megvan. A kangvipes nincs.

(#5647) Hrabci válasza ekrisztian (#5628) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Háát... Ez nem túl fényes valóban, de nivel ez erősen felhasználófüggő, így rossznak sem mondanám. Mostanában zombikat ölök 3D-ben pl., "kicsit" jobban merül a teló, mint sima böngészéssel. Egy napot nekem simán kibír a teló olyan v. hasonló használattal, amit a cimbora samu s4-e pl. már nem.

(#5648) Turbobacsi válasza Robit Sakraf (#5637) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

én egy apró problémát észrevettem ma: a MUT MTK Engineering mode nem megy: ha bökök, egyszerűen újraindul a MUT

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#5649) mexel válasza Turbobacsi (#5648) üzenetére


mexel
veterán

Ezt már írtam már fentebb: januárban ez is belekerül a romba, időhiány miatt most kimaradt. Nem megy az engineering mód sem tárcsázós kóddal sem MUT-al. A sima engineering appal nem indult, meg kell majd nézni a mi a nyűgje. Pár próbát tettem a dologgal de aztán a gsm fagyások miatt minden háttérbe szorult a végn, az lett az elsődleges :)
Ugyanígy majd visszakerül még a tükör és kikerül a felhasználói élmény + egy-két apró változás. :)

Ja, Janaman: a TVGO állítólag nem megy rootolt telefonon. Somatom- mondta, állítólag a play-en a panaszok fele erről szól. Sajnos akkor valami saját megoldást kell találni unrootra, de sok custom romban a telepítőben benne van a supersu telepítés stb, lehet ennek köze van a dologhoz. A gyárikból ez hiányzik szerintem, így unrott után nem marad nyom. Lehet hogy itt vana hiba.
Azt esetleg meg lehet próbálni majd ( megpróbálom ha lesz időm) hogy a root minden nyomát törlöm egy telepítőből, és megnézzük utána jó lesz-e. Mondjuk ahogy a play-en olvasom igen sok gond van vele, szerintem lesz még pár frissítés amire jó lesz :)
Kérdés megéri-e a tvgo hogy unrootolt legyen a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#5650) janaman01 válasza mexel (#5649) üzenetére


janaman01
addikt

értem és köszönöm , hogy ránéztél, csak arra akrtam rávilágitani, hogy a gyári customokban is mindegyikben benne a root és ha unrootolom akkor egyből megy a tv go....persze utána a kinguserrel rootolom megint de attól függetlenül megy a tv go...az emui 2.3 rootolt supersu val ráadásul semmit nem is kell csinálni szalad rajta a tv go rootoltan... érdekes

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.