Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-06 13:26:21

LOGOUT.hu

Kedves Coolpad F1 tulajok!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5401) janihunk


janihunk
senior tag

Hogy tudom visszatenni a Coolpad F1 indítási emblémát? Tegnap próbaként felraktam egy rom-ot azóta csak azt írja google.

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#5402) lix24 válasza csongi (#3014) üzenetére


lix24
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Én erről a linkről szoktam vadászni próbára új romot a coolpad f1 hez :_

http://miuipolska.pl/miui-v5/

COOLPAD F1 WCDMA
Android: 4.2 | MIUI: 4.12.10 | Codename: 8297

Data: 16/12/2014
MD5: 349cfa2df8c688f0cce0a6ad11dc4103
Rozmiar: nieznany
Informacje: ROM Multilang

én most próbálom, akit esetleg érdekel a link :

https://www.androidfilehost.com/?fid=95857557620393123

annó a 4.9.26-ot is innen szedtem és pörög rendesen :)
remélem ez még jobb.

[ Szerkesztve ]

(#5403) mexel válasza janihunk (#5401) üzenetére


mexel
veterán

Mert erre lett cserélve. Az eredeti kínai kellene? Vissza kell tenni az eredeti mentését ( mert lennie kellene), és visszarakja. Vagy ha twrp-s eredeti mentésből csak a lofgo-t, azt hiszem külön azt is lehet.

lix24: én ezt próbáltam régebben: " xiaomi.eu_multi_8297 WCDMA_4.9.26_v5-4.2"
Ez nagyon tetszett, és magyar is, csak 4.2 az volt a baj, és amikor az emui-t megláttam az jobban bejött.
Ha jól emlékszem ez hibátlanul ment.
Ha kell valakinek felteszem, ha jól emlékszem ez full magyar volt. Gyors is és szép is. Nekem a témák nem tetszettek annyira. Lehet hogya 4.2-es jobban kiforrott, stabilnak tűnt. Szerintem pár héten belül már lesz jó emui is, valaki biztos csinál már valami tutit.

[ Szerkesztve ]

(#5404) janaman01 válasza mexel (#5397) üzenetére


janaman01
addikt

igen nálam is felment !

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#5405) mexel válasza janaman01 (#5404) üzenetére


mexel
veterán

Nagyon várom a fejleményeket. Csak az a nyomorult tükör hiányzik a záróképről, és nem tudom visszatenni :((( A páromnak meg kellene. :D

(#5406) janaman01 válasza mexel (#5405) üzenetére


janaman01
addikt

Na elkezdek telefonálgatni :)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#5407) nash13 válasza lix24 (#5402) üzenetére


nash13
aktív tag

Ebben hozzá lehet férni az sd-hez TC trükközés nélkül?

iPhone 7

(#5408) mexel válasza nash13 (#5407) üzenetére


mexel
veterán

Ha jól tudom nem aromon múlik, hanem a kitkat hülyesége volt ez hogy nem lehet hozzáférni. A JB-vel hozzálehet. ( én legalábbis így tudom)

(#5409) Turbobacsi


Turbobacsi
senior tag

rövid kérdés: 4.4 van fenn (mexel féle), TWRP-vel mehet fel gond nélkül 4.2-es ROM?

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#5410) mexel válasza Turbobacsi (#5409) üzenetére


mexel
veterán

Persze. Főleg ha mindent törölsz. ( nekem ez a vesszőparipám win alatt is, mondjuk nem is volt gondom belőle ha tiszta telepítéseket csinálok :) )

(#5411) zoli81 válasza Turbobacsi (#5409) üzenetére


zoli81
csendes tag

Egy factory reset után nekem még mindig jó volt. Esetleg még egy nvram visszaállítás egy gyári romról készített mentésből ajánlott mert némelyik rom installer beleír. A format data legyalulja a "belső sd kártya" könyvtárát is, ami szerintem nem szükséges (külső sd-t sem töröltem még soha romcsere miatt), dehát ki hogy érzi.

[ Szerkesztve ]

(#5412) ekrisztian válasza mexel (#5403) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Nekem van gyári logo twrp mentésem, ha kell valakinek.

Igen KitKat majomkodás az sdkari korlátozása.

Az említett miui 4.2 tudja a google térképet?
Feltolod vhova? :) :R

Teszem fel a romod, itthon vagyok végre.

Én 20 éve sikeresen alkalmazom páromnál a nekem teccé ne magadnak szlogent :) nem kell az a tükör a záróképre :D

(#5413) wombat87 válasza mexel (#5384) üzenetére


wombat87
csendes tag

Fölkerült a 12.17. A kamera hibátlan szerintem. A gsm hibát igyekszem folyamatosan figyelni, remélem, nem lesz igazad és nem a készülék hibája, mert akkor megmarom magam. :D

Kéne már egy listát írnom arról, hogy miket szoktam rögtön telepíteni a telefonra. Eddig soha nem cserélgettem romot, nem szoktam hozzá, hogy mindig újra végigfilózzam, hogy mi is kell. :D

Töltés közben piros leddel a gyári óta nem is találkoztam. :D (Ha ott ilyen volt, de már ebben sem vagyok biztos.) :D

[ Szerkesztve ]

(#5414) mexel


mexel
veterán

Nekem van egy mappám amiben a telepíteni kívánt appok vannak. ( simán pc-n leszedem az appot a playből és a mappa rajta van a külső sd-n. Telepítéskor akár egy telepítéskezelővel kijelöli az ember mit akar feltolni és egy-két perc alatt minden fent van újból. Tutira működnek mert nem más rendszerről vannak átmentve. Csak akkor van gond ha belakott telefonról kellenek pl játékállások stb, de ezeket lehet Titaniummal vagy más progikkal menteni)
Így tuti kikerülöm hogy hibázzanak a progik. Gmail-t, youtube-ot is azért nem telepítettem előre, mert hajön egy frissítés úgyis letöltené, akkor egyszerűbb gyorsan telepíteni akinek kell. Normál esetben az ember nem cserél naponta romot.

A led végre jól működik és apc-usb csati is.
Most már csak a gsm rész kérdéses, nálam minden más működik ahogy kell. ( kivéve tükör, és btn led kapcsoló hiánya)
Nem tudom a btn led kapcsoló az nem csak a kangvip extrája? Mert akkor nem hiba. Szerintem a sima emuiban nincs is benne alapból.

[ Szerkesztve ]

(#5415) Kloss válasza A Peti (#5400) üzenetére


Kloss
őstag

Ez egy 4.4.2-es MIUI V5 vagy mi :)
Lehet az eredeti szöveget hamarabb megértem mint a gugli fordítottat :D

(#5403) mexel: Azt a 4.9.26-os magyar miui-t felteszed valahová? Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#5416) HerbertSobel válasza A Peti (#5400) üzenetére


HerbertSobel
csendes tag

Most tettem fel ezt a MIUI 6-t!
Telepítés után MIUI V5 4.9.26 mutat a telefon.
Multi lang, de nincs benne magyar.
Fényképező része vakuval is gyors! Még azt megmerem kockáztatni jobb mint a Mexel féle romban.
Van benne jópár tyúklábas alkalmazás de nem vészes.
Sim kártya nélkül próbáltam.
Automata fényerő nem működik benne.

Ennyit erről! :((

[ Szerkesztve ]

(#5417) janaman01 válasza Kloss (#5415) üzenetére


janaman01
addikt

Ha valakit érdekel , twrp ből restorés gyari 21 es csomag googli ,root ,benne kitakaritva , 22 tárcsázó benne egy kicsit átalakitva, angol...sd/twrp/backup/000000000000 mappába berakni a könyvtárat ( nem a zipet!!!)
factory reset és mehet a restore !

gugli aktiválásnál valamit szüttyüg de frissiti magát automatice és jó lesz...alap gapp csomag, tehát a gmail youtub ot neked kell felrakni playról..alapbeállitás az sd re rakjon ha ez nem tetszik állitsd át)

minden tökéletesen müködik ( hangerő picit növelve, reklámmentes)

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#5418) janaman01 válasza wombat87 (#5413) üzenetére


janaman01
addikt

wombat87 : tuti hogy nem a készülék hibája, mert a 4.2 rommal soha ne fordult elő ilyen, a most belinkelt gyáriakkal sem....

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#5419) mexel válasza janaman01 (#5417) üzenetére


mexel
veterán

Köszi! én megnézem :)

Kloss: megkeresem, kipróbálom és ha ez az ami annyira tetszett nekem akkor teszem is fel

(#5420) HerbertSobel válasza HerbertSobel (#5416) üzenetére


HerbertSobel
csendes tag

MIUI V5 4.9.26(4.4) után feltettem a MIUI - 4.12.10.(4.2). Nagy a hasonlóság csak ebben van már magyar nyelv.
Ugyanazok a negatív dolgokat tapasztaltam mint a 4.4-ben.

Vissza MEXEL rom. :)

[ Szerkesztve ]

(#5421) wombat87 válasza janaman01 (#5418) üzenetére


wombat87
csendes tag

Megnyugtattál! Köszi! :R

(#5422) Cyborg válasza janaman01 (#5417) üzenetére


Cyborg
őstag

Köszi, lementettem magamnak.
TWRP 2.7.0 van fent most, mehet vissza azzal, vagy inkább a 2.4.4-el?

(#5423) mexel válasza janaman01 (#5418) üzenetére


mexel
veterán

Ezt jó tudni. Nem lenne jó ha lenne néhány darab amit máshogy gyártottak pl. Akkor lehet hogy a 4.4-ben van valami ami nem jól kezeli a dolgokat. Mindenesetre nem mindenkinél jön elő ha jól sejtem. ( gsm hibáról beszélek)

Na megnéztem, ez a full magyar Miui rom. Nagyon szép, azt hiszem majdnem minden működik benne, de pl nincs dts hang opció és az automata fényerő mintha szintén nem menne.
Nem tűnik túl gyorsnak sem, de szép, és lehet hogy stabil. Gps jó, mást nem nagyon néztem. 8 magosnak és Coolpad 8297-nek írja a telefont. Valószínűleg jól lehetett portolni a romot. Elég régi alapsávos verzió, kérdés ezzel van-e gsm hiba?
Nem piszkáltam bele, jó íg ahogy van, egy-két apróság talán mehetne bele vagy kijöhetne belőle, lokációt át lehetne írni, de végül is jó így. Mivel 4.2 így nem molyoltam sokat vele. ( mondjuk engem nem zavar, inkább az, hogy nem tűnik gyorsnak)

[ Szerkesztve ]

(#5424) janaman01 válasza Cyborg (#5422) üzenetére


janaman01
addikt

2.4 el mindenféleképpen

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#5425) Harpoon13


Harpoon13
csendes tag

CoolReaper Revealed: A Backdoor in Coolpad Android Devices

Azért az érintett modelleket igazán leírhatták volna.

(#5426) Hrabci válasza mexel (#5392) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Itten pedig talán egy olyan update, ami f1-es emui hoz való, legalábbis a fickó emui 3-akat gyárt. Lehet, hogy csak a saját kreálmányaihoz jó...
http://pan.baidu.com/wap/link?uk=573862789&shareid=3620757843&third=0

[ Szerkesztve ]

(#5427) janaman01 válasza Harpoon13 (#5425) üzenetére


janaman01
addikt

ebben a cikkben gyanúsan f1 van :O

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#5428) mexel válasza Harpoon13 (#5425) üzenetére


mexel
veterán

Ez igencsak érdekes. Valóban kicsit bővebben is írhattak volna. Ha más rom-ot telepítünk a gyári helyett vajon ez ott marad vajon?

Na itt van még magyarul, talán ha nem gyári szoftver megy nincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#5429) JoinR válasza Harpoon13 (#5425) üzenetére


JoinR
senior tag

Hazudnék, ha azt mondanám meglepett :)

(#5430) mexel


mexel
veterán

Itt benne van a listában az F1, de Dazen F1 néven ( Dazen 8297W )
8 rom-ból 8 fertőzött az F1-nél :DDD
Akkor mégsem használom a gyári romot.
Remélem egy alapos törléssel minden eltűnik, nem a mélyebb részekre van elásva.

[ Szerkesztve ]

(#5431) ekrisztian válasza mexel (#5430) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Na át is írom a fiók nevem Hszi Csi ping-re :D

(#5432) mexel válasza ekrisztian (#5431) üzenetére


mexel
veterán

Ott vannak a listában a hibás vgy fertőzött progik is. Akkor úgy tűnik a gyári romok használata ellenjavalt lehet, hacsak nem szedjük ki az összes fertőzött fájlt.

(#5433) puskas2


puskas2
csendes tag

Üdv
Abban kérném a segítségeteket, hogy ha lehetőségetek van rá (és persze időtök és kedvetek) nézzétek meg rom csere után, melyek azok amik képesek kezelni a 64 gb-s memóriakártyát. Jelenleg Mlaist használom és ezzel tökéletesen működik.
Előre is köszönöm.

(#5434) mexel válasza puskas2 (#5433) üzenetére


mexel
veterán

Szerintem mind fogja kezelni. Nem hiszem hogy rom függő lenne. Minden gyártó azt írja hogy 32gb-ig bővíthető, de szerintem bármekkora kártyát megesznek. ( remélem nem tévedek :D )

[ Szerkesztve ]

(#5435) janaman01 válasza mexel (#5432) üzenetére


janaman01
addikt

amit én linkeltem, az egy főzöttből lett csinálva és egyedül a GoogleGmsFramework.apk volt benne , most töröltem....annyi hogy a gapps telepitése ki van iktatva gms módban...

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#5436) puskas2 válasza mexel (#5434) üzenetére


puskas2
csendes tag

Valószínűleg igazad van de nekem úgy rémlik, hogy kernel függő.Eleinte volt néhány rom ami nem ette meg a 64-est ezért kértem a segítséget.

(#5437) mexel válasza puskas2 (#5436) üzenetére


mexel
veterán

Ja, értem. Azt nem tudtam hogy már volt vele gond, arra gondoltam csak költői kérdés. Sokszor fel szokott merülni :)
Ha valaki használ 64-es kártyát és olvassa is biztos segít. Remélhetőleg.

(#5438) janaman01 válasza mexel (#5437) üzenetére


janaman01
addikt

Mexel: idén még összedobsz egy "végleges" verzsönt?

Telefonálgattam össze vissza, de nem jelentkezett a hibamármint a hivásnál...nem tudom mitől függ, hogy mikor "romlik" el...

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#5439) Lidl válasza janaman01 (#5438) üzenetére


Lidl
senior tag

Igen, és Te is tegyél bele valami Backdoort :DDD

Amúgy nálam sem volt semmi hiba. Éjjel óta használom, de csak pár hívás volt. minden más működik, bár kicsit megilyedtem, amikor csak 30 mp-ig nem talált jelet a GPS. De utána penge lett. 2 méteres pontosságot még nem láttam sehol.

Lidl

(#5440) mexel válasza janaman01 (#5438) üzenetére


mexel
veterán

Ma egész nap ezt nyüstöltük két kártyával.
Ezt az idén véglegesnek tekinthetjük ha nem lesz sok gsm hiba. Érdekes hogy sokan egyszerre írták a hibákat. Ma nekünk sem volt gond, de ez még csak 1 nap.
Nagyon várom a visszajelzéseket.
Ebben nálam minden nagyon jól működik. ( 1 funkció van már az első emuik óta, valami quick calling vagy nem tudom milyen menü a tárcsázóban ami nincs lefordítva sem, és az leállítja a tárcsázót, de csak egy pillanatra. De az mindenben hibás, nem is érdekelt, eléggé el van dugva.)

Aki tudja próbálja ki, szerintem jobb mint az előző. ( mindenképpen frissebb és minden funkció működik! )

Csongi: Szerintem az összefoglalóban lévő odexeset erre ki lehet cserélni.

Persze ha tesztelik még egy páran akkor jönnek majd a visszajelzések és kiderül az igazság. ( vagy a gazság :D )

Most kicsit mérges vagyok. Sajnos bagyon féreg emberek vannak. Telefonon kerestek, hogy nagyon-nagyon kellene 2 db F1. Nálam volt jó pár darab, kariajándék lesz, plusz ismerősöknek kellett. Kettő plusz volt amik végül is nem kellettek, azokat 1-2 hete eladtam, már csak azok vannak amikre szükség van, plusz a teszttelefonom.
Az ember elkezdett rinyálni, könyörögni hogy nagyon kellene ajándékba, stb. Hozattam még 2 darabot, amihez itthoni gari van, nem kell kínába küldözgetni. Nem haszonszerzés volt a cél, én is ennyiért kaptam, összesen ez a kettő volt készleten.
Azóta hiteget hogy elviszi, ma kétszer mondta hogy jön, sms-t ír hogy késik, odarendel(ne) egy helyre ( persze nem megyek el rutinból már), utána kikapcsolja telefonját és semmi.
Miért kell ilyennel szórakozni? Most itt figyelek 2 plusz telefonnal pár nappal karácsony előtt mert meggondolta magát a paraszt. Ráadásul felrakatja az új rendszert, mert neki 4.4-el kell ám. Még jó hogy csak az egyikre raktam fel. Már hirdetni sincs időm. Kíváncsi vagyok januárban kinek fog bármi is kelleni.

[ Szerkesztve ]

(#5441) janaman01 válasza mexel (#5440) üzenetére


janaman01
addikt

Erre most mit mondjak...paraszt...már elnézést...

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#5442) mexel válasza janaman01 (#5441) üzenetére


mexel
veterán

Attól nem félek hogy rajtam marad, csak ez azért érdekes húzás főleg hogy nem én erőltettem.

Egész nap próbáltam összerakni egy verziót amiben ott az a nyamvadt tükör is meg nincs benne a Felhasználói élmény javítása. Számomra az jelentené a felhasználói élmény javítását ha azt kiszedném belőle :) Amiből kiszedtem ott más hiba jött elő :D
Ma befejeztem idénre szerintem, nem lesz több időm. A tegnapi verzió szerintem jó lesz amíg nem jön valami új :D

[ Szerkesztve ]

(#5443) janaman01 válasza mexel (#5442) üzenetére


janaman01
addikt

Szerintem is jól teszed ha lazitasz, sok melód van benne, nagyon sok. Köszönjük a rengeteg belefektetett idődet( tudom én is mivel jár próbálgatni) csoda hogy ennyi türelmed volt így is...

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#5444) janaman01


janaman01
addikt

Lidl : nem úgy beszéltük meg hogy mexel rakja bele a backdoort :D?

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#5445) libus


libus
őstag

HEEELP!!!

MIUI 4.8.8 volt fent és fel akartam tenni ezt a InFocus_Coolpad8297w ROM-ot.
Megvolt a 3 Wipe + a Factory reset is TWRP-n, de nem engedi feltenni ezt az InFocus ROM-ot! :(
Mindig "Failed"-et ír telepítés elindításakor.
Van fent az SD kártyán több ROM is, de mindegyik "Failed"-el kilép. :O
Miért nem tudom feltenni ezt az InFocust (vagy a többibél bármelyiket)???
:R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#5446) mexel válasza libus (#5445) üzenetére


mexel
veterán

Melyik TWRP-t használod?

(#5447) libus válasza mexel (#5446) üzenetére


libus
őstag

2.4.4

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#5448) mexel válasza libus (#5447) üzenetére


mexel
veterán

Akkor nem az lesz a baj :(
Nincs egy twrp mentésed egy romról? Esetleg az felmenne. Ha nem, akkor az összefoglalóban írtak szerint egy gyárit próbálj meg. Érdekes mindenesetre.
Én a wipe és factoryn kívül törölnék mindent az externalon kívül ha nincs féltenivaló cuccod a telefonon. Sokat nem veszítesz vele csak jót tehetsz.

(#5449) libus válasza mexel (#5448) üzenetére


libus
őstag

Sajnos nincs backup-om. :(
Pedig akartam csinálni mielőtt nekiállok, de sajna kimaradt. :W
Akkor csak a gyári rom visszarakás marad?

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#5450) mexel válasza libus (#5449) üzenetére


mexel
veterán

Ha más nem megy... Nem sérültek a fájlok? Próbáld meg mégegyszer feltenni az sd-re őket. Éppen Lidl kollégajárt hasonló módon azt hiszem egy fájllal. Mégegyszer letöltötte és jó lett ha jól emlékszem.

Mentés pedig mindig kell. Mindig, mindenről :) Alapszabály. Nekem pár évembe és kellemetlen veszteségekbe került mire megértettem miért is mondják mindig ezt :)
ha nem megy más tegyél fel egy gyárit ahogy az összefoglalóban van, és ha az működik mentsd le TWRP-vel vagy MTKDroidTools-al ha sikerül. Annyit megér a nyugalom.
(
Én azokat is lementettem amiket eladtam, ha valamit elszúrna az új tulaj akkor tudjak adni egy mentést neki, vagy ha visszahozza meg tudjam csinálni :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.