Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:39

LOGOUT.hu

>> Légy szives kérdezés előtt olvasd el! <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) sgerry79 válasza farkas-lány (#498) üzenetére


sgerry79
csendes tag

Ezért írtam be én is, mert eddig csak az ellenkezőjét olvastam

(#502) #98880768 válasza sgerry79 (#501) üzenetére


#98880768
törölt tag

Igen, valószínűleg tesztre nem a végleges dobozt kapták...

(#503) alexander12


alexander12
aktív tag

[link]

Érdekes amit az oisről írnak

[ Szerkesztve ]

kíváncsi, OP8T

(#504) #98880768 válasza alexander12 (#503) üzenetére


#98880768
törölt tag

Mármint, hogy mind a három kamerában van?

(#505) alexander12 válasza #98880768 (#504) üzenetére


alexander12
aktív tag

Igen. Egy csomó tesztben azt mondták csak a telében van.

[ Szerkesztve ]

kíváncsi, OP8T

(#506) bigmasterg válasza alexander12 (#505) üzenetére


bigmasterg
addikt

A fő, 40mpixeles kamerában is lennie kell stabinak. (éjszakai képek, 1080p stabilizalt video stb.)

(#507) joey04


joey04
titán

Ma volt lehetőségem kipróbálni, gyors meg minden, de az emui meg a korábban megfogalmazott véleményem nem változott, ám nem is ez a lényeg, nem okozott meglepetést a készülék sem pozitív, sem negatív irányban. Vagyis de. A kijelző. Akárhogy állítgattam, akármit próbáltam, a közelébe nem ér az S9-nek például. Szép, és ha nem látok mellette egy S9-et, vagy iPhone X-et akkor nincs vele gond, de így eléggé csalódás volt. És direkt csak oledes készülékhez mértem, mert van szerintem szebb IPS is, de az már picit hitvita.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#508) doooo válasza joey04 (#507) üzenetére


doooo
veterán

A felbontás miatti elmaradásra gondolsz, vagy egyébként is rosszabb minőségű OLED lehet? Mellesleg még mindig nem tudom, hogy ki gyártotta, lehet, hogy egy kínai OLED-es gyártó a "felelős", akkor nem csodálkoznék a minőségbeli különbségeken...

(#509) Aryon87 válasza doooo (#508) üzenetére


Aryon87
félisten

+joey04
Ez olyan, mikor olvasom, hogy a Mate10Pro kijelzoje gagyia Samuhoz kepest. Lopikulat gagyi. Note8 utan semmivel sem erzem elmaradottnak, a szinek is rendben vannak nalam, sokkalnrermeszetesebb az itteni elenk mod, mig ugye a Samunal mar tul elenk az adaptiv mod, ami viszont annal szep (a masik 2 modjahoz kepest, ami fako sz@r, mert az, nekem senki ne probalja bemeselni azt, mert tudom milyen, kar is emiatt a reagalas)
Az hogy meg mindig nincs QHD felbontas a Huaweinel, nagyon helyes, nem kell. Nem veletlenul uzemidobajnokok.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#510) #98880768 válasza Aryon87 (#509) üzenetére


#98880768
törölt tag

Tényleg, te nem váltasz? :D

(#511) Aryon87 válasza #98880768 (#510) üzenetére


Aryon87
félisten

Majd a Mate20Pro-ra:D

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#512) hito válasza Aryon87 (#509) üzenetére


hito
nagyúr

Na ha van csúcskészülék a piacon, aminek ordas csalódás a kijelzője, az a Mate 10 Pro. Nem hittem a szememnek, amikor megnyomkodtam, hogy képesek egy csúcskategóriás készülékbe egy ilyen nihil megjelenítőt tenni. Persze ez szubjektív vélemény, mindenesetre én ezért ugrottam át a lehetőséget. Majd ha 100 alá megy, mert oda való az a kijelzője szvsz.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#513) Aryon87 válasza hito (#512) üzenetére


Aryon87
félisten

Pedig teljesen jo a kijelzoje. Se nem fako, se nem agyonszaturalt.
Bar erre nem vagyok haklis, nekem az is mindegy hogy IPS vagy Amoled. A tudast nezem elsodlegesen.
Jo, nyilvan ennyiert egy tft 600x800 kijelzonek en se orulnek:D

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#514) bigrock válasza hito (#512) üzenetére


bigrock
addikt

Jó, hogy mondod, meg is hirdetem egy kilóért... :)

(#515) kali válasza hito (#512) üzenetére


kali
legenda

Tényleg szubjektív, megnéztem a P20 Pro-t és nekem bejön a kijelzője (is), ahogy a Mate 10 Pro-é is, bár arra direktben IPS QHD kijelzős telefonról váltottam és még úgy is tetszetősebb ez az AMOLED, hiába csak FHD+ - holott sok IPS kijelzős iPhone, Nokia, Huawei...stb. telefonom is volt és azokkal sem volt gondom -, de valóban jobb a Samsung QHD (S)AMOLED, viszont nem annyival, hogy bármi problémám is lenne a Mate 10 Pro AMOLED kijelzőjével, örömmel használom.

[ Szerkesztve ]

(#516) joey04 válasza doooo (#508) üzenetére


joey04
titán

Egyébként rosszabb. A magas felbontásnak szvsz semmi értelme (vr kivételével). Samun nem is látni a különbséget ha átállítom. Meg mondjuk nekem az iPhone-ban lévő IPS is szebbnek hat, legyen az 7-es vagy 8-as pedig az se nem amoled, se nem magas felbontású.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#517) Aryon87


Aryon87
félisten

Na megneztem a P20Pro-t a westend MM-ben. Baromira bejon a telefon minden teren. Jo elofutara a M20Pro-nak, ami varos lesz nekem:)

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#518) Aryon87 válasza Aryon87 (#517) üzenetére


Aryon87
félisten

Nem ertem azokat akik fikazzak es lehuzzak a P20Pro kamerajat. Teljesen jo es korrekt kepeket keszit, engem meggyozott. + Hozzatennem, hogy ha csiszolnak is a kameran, jol fogjak tenni, mert emlekszem mikor a Mateval csinaltam legeloszor MM-ben a kepeket, kozel se ilyen minosegu volt. Es megjelenese ota az 5. frissites utan is reszelik a kameraszoftvert (telenoros)

Az elso kepen ahol a P9 lite van rajta a P20Pro erzekelte a kijelzon levo csajszi arcat, igy egybolt portret nyomott, mig az enyem a pultra nyomta automatikusan a fokuszt. A masik ketto kep inkabb a mervado. Szerdan ezt a minitesztet megismetlem kicsit atgondoltabban, meg remelhetoleg az AI se lesz nagyon agressziv, ugyanis nem mindegyik kepet kuldte at BT-n, mert amint kikapcsolt a kijelzo es atvaltott a demo videora, automatikusan kikapcsolta a BT-t.
Ugyanakkor majd egy leendo P20Pro tulajjal osszehoznek egy talalkat is, hogy a 2 telot kint is osszevethessem.

M10pro (L09):

[link][link][link]

P20pro (L29):

[link][link][link]

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#519) pszihó válasza alexander12 (#499) üzenetére


pszihó
aktív tag

alexander12
Sima átlátszó szilikon.
Aryon87
De azért 1 fokkal jobb kijelző kéne! (1440 x 2960).
Amúgy nagyon tuti. Sötétben a kamera verhetetlen!

[ Szerkesztve ]

Samsung S9 tab 5g (8/128) // CPU AMD RYZEN 3 7320U. 4 mag, 8 szál. 2.4 Ghz-4.1 Ghz. RAM 8 GB DDR5 5500Mhz 512 gb M2 nvme ssd. Kijelző FHD 15,6 OS Windows 11 Lenovo Ideapad 1 15AMN7 82VG00GXHV

(#520) ShadowLac válasza Aryon87 (#518) üzenetére


ShadowLac
addikt

Mobilon nézve nem tünik rosszabbnak a mate,vagy jobbnak a p20pro. De majd monitoron is megnézem.

[ Szerkesztve ]

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#521) HarleyCustom válasza Aryon87 (#518) üzenetére


HarleyCustom
veterán

“Elmegy” kategória.
Szerintem.

A fotós topikba is raktál képet?

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#522) Aryon87 válasza HarleyCustom (#521) üzenetére


Aryon87
félisten

Ott 1 honap pihenom van:D Massal se tudok bejuttatni kepet, mert az is kispadra kerulhet...

Lacno: most kb 1 szinten van a ketto kameraja ezen kepek alapjan. A P20Pro idovel feljebbjon kameraban a frissitesekkel.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#523) #98880768 válasza Aryon87 (#522) üzenetére


#98880768
törölt tag

1 hónap? :Y Azt meg hogy sikerült? :D

(#524) Aryon87 válasza #98880768 (#523) üzenetére


Aryon87
félisten

Osszeakadtam a kekfeju taggal. Pont a P20Pro-n vitazott massal, en meg belekontraztam:)) nem kellett volna:D

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#525) hito válasza bigrock (#514) üzenetére


hito
nagyúr

Siess, mert ma már csak 90-et ér! :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#526) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Tegnap megnyomkodtam én is. Amikor eddig Huawei telót nyomkodtam sosem kapott el ez a nagy prémium érzet valamiért, főleg HTC telók után, de a P20 Pro egészen korrekt és már megvolt az érzés, gyors, szép, bár a belógó fütyi szerintem nem kellett volna, de elgondolkodtatott. :)

Megyen!

(#527) Laca7601


Laca7601
tag

A címben ügyesen el van rejtve a lényeg:
"Profit"
...
Annál a résznél, hogy nincs jack csatlakozó, el is engedtem.
Lehet, hogy én vagyok helikopter, de enélkül 30 ezret sem adnék egy telefonért.

(#528) Aryon87 válasza Laca7601 (#527) üzenetére


Aryon87
félisten

Van atalakito hozza:U
+ Kepes kezelni az Y elosztot is (type-c es jack)
= Problem solved

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#529) kali válasza Laca7601 (#527) üzenetére


kali
legenda

Pedig sanszos, hogy egyre több és több gyártó fogja lehagyni a jack csatlakozót.
Nem a világ vége egy kis átalakító (adnak hozzá) használata - ha valaki ragaszkodik a jack csatlakozós fül- vagy fejhallgatójához -, pláne ha olyan jól oldják meg, mint a Huawei, hogy direkt analóg megy ki az USB-n, lehetővé téve így például filléres elosztóval a párhuzamos zenehallgatást és töltést.

[ Szerkesztve ]

(#530) S e t h válasza hito (#512) üzenetére


S e t h
nagyúr

Hagyd, mindig éppen az a jó, ami kéznél van.
Én tavaly a note és mate között vacilláltam és amikor megfogdostam mindegyiket a médiában, akkor ledöbbentem mennyivel gyengébb a mate kijelzője.
Vannak pro és kontra érvek mindkét telefonnál, de letagadni a kijelzők közti különbséget erősen fan factor érv.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#531) Aryon87 válasza S e t h (#530) üzenetére


Aryon87
félisten

Nem feltetlenul fan factor szint.
Ez is szep, az is szep, csak mindenkinek mas az elelvezesi szint. Nekem Note8 utan nincs se hianyerzetem, se rossz erzetem a Mate kijelzojet illetoen. (Vagy igenytelen vagyok ezen a teren:) )
Semmi tagadas nincs, nem nagyitoval keresem a pixeleket es olvasom a tartalmat;)

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#532) Ti^Em válasza Aryon87 (#518) üzenetére


Ti^Em
aktív tag

Felnagyítottam a képeket, az első képet nem vettem számításba egyiknél sem, a másik 2 viszont kb mintha ugyan azzal készült volna, számottevő eltérés nincs. Ezek között a fényviszonyok között, nem tud többet úgy fest. Sötétben biztosan más a helyzet, de ahhoz meg tényleg kellene valaki akinek van, betenni őket egymás mellé állványra, azonos ISO, záridő, fénymérés, és kiderül mi a szitu...

[ Szerkesztve ]

(#533) Aryon87 válasza Ti^Em (#532) üzenetére


Aryon87
félisten

Pedig az exif-en lathatod, hogy nem ugyanaz.
20Pro kamerajat visszaraktam gyari alapra, az enyem maradt ahogy volt. Teny, a Mate 2 nappal elotte kapta meg a legujabb frissitest, amiben megint hozzanyultak a kamerahoz.
Es a P20Pro sem rossz kameraban, szal nem is ertem a fanyalgokat.
Legtobb telo hasraesik ebben a kornyezetben, itt egyiket se zavarta meg (pedig az M10P kozel se ilyen kepet csinalt a legelejen, mikor kiprobaltam)
Szal nagyonis jol van ez igy.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#534) Ti^Em válasza Aryon87 (#533) üzenetére


Ti^Em
aktív tag

Javult, az biztos. De én többet vártam vona a p20p től, ezek közt a viszonyok köz, szinte egál, sötétben viszont biztosan más.

(#535) Aryon87 válasza Ti^Em (#534) üzenetére


Aryon87
félisten

Amint lehetosegem lesz egy P20P tulajjalnosszehozni egy tesztre a talalkat, akkor jonnek majd a kepek;)

A Matebol kiindulva viszont biztos vagyok benne, hogy a 20Pro is szepen csiszolva lesz ebben az ugyben.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#536) arabus válasza Ti^Em (#532) üzenetére


arabus
addikt

Akkor tüzetesen nézd meg jobbrol az lg logot a középsö képen vagy középen a zöld menekülö táblát.
A p20 eröteljesen mossa a dolgokat.
Balrol jobbra harmadik laptop képe és attol jobbra levö tábla szinte homályos.
Attol még picit jobbra vindows tábla már alig láthato.

[ Szerkesztve ]

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#537) Ti^Em válasza arabus (#536) üzenetére


Ti^Em
aktív tag

Ez a zajszűrése... én úgy értem a p20p javára nem látok érdemi változást = előrelépést... nyilván nem 1 isot használt a 2 készülék, és másképp zajosodott a kép, a zajszűrésük pedig már ismert... sokat javítana ezen a HDR+... na de majd sötétben elválik, elvégre arra lett fejlesztve, legalábbis állítólag :)

Aryon87 Ha sikerül, akkor majd számolj be, ha nem lesz zsírkréta zajszűrése akkor jó lenne ez amúgy.

(#538) arabus válasza Ti^Em (#537) üzenetére


arabus
addikt

Inkább arra gondolok hogy az N nem kezeli jol a 3 kamerát az majd csak a P-ben jön el.
Amugy a M10pro megkapta szoftveresen az összes P20 pro feature-t az utolso frissitésben.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#539) Aryon87 válasza Ti^Em (#537) üzenetére


Aryon87
félisten

Mindenkepp kozzeteszem

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#540) Ti^Em válasza arabus (#538) üzenetére


Ti^Em
aktív tag

Messzemenő következtetéseket nem vonnék le, nem ugyan az a kompozíció ebből fakadóan nem ugyan az a fókusz sem, így a fénymérés sem azonos, ezért inkább óvatosan fogalmazok, ha minden ugyan az lett volna akkor lehet ennyire részletekbe menően elemezni... én a m10p-t jobbnak érzem itt még, és nem azért mert volt nekem is, hanem mert egyszerűen jobb. De biztosan más lesz ez sötétben.

(#541) bubuka71


bubuka71
aktív tag

Szerintem egy teló sose lesz olyan mint egy fényképezőgép. Sőt egy mostani fényképezőgép nem éri el a régi filmes fényképezőgépek minőségét.

(#542) bubuka71


bubuka71
aktív tag

Amúgy nagyon jó kis telónak tűnik. Csak nekem már ez a kijelzőméret túl nagy.

(#543) CJ4567 válasza arabus (#538) üzenetére


CJ4567
veterán

Az N nehezen kezelheti rajtuk a kamerát, ha mindkettő O-val jött.

No Sana No Life

(#544) arabus válasza CJ4567 (#543) üzenetére


arabus
addikt

Igaz.Bocs O-t akartam-

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#545) Brain75


Brain75
senior tag

Péntek reggel óta vagyok tulaja egy fekete P20Pro-nak. Eddig azt tudom mondani róla hogy mindenben a várakozásaimnak megfelelően működik. Szerintem az OLED panel jó (a családban van több OLED kijelzős Samsung mobil), talán a fényereje egy kicsit kisebb mint a Samsungban de ezt gondolom szoftver frissítéssel orvosolni fogják. A teljesen levett fényerő majdnem teljesen fekete emiatt gondolom hogy javítani fogják.
A kamera baromi szép képeket lő. Én egy P10-ről váltottam és nem bántam meg. A p10 is gyönyörű képeket csinál, de ez még rátesz egy lapáttal. Nálam idáig több mint 2 napja megy, bár még nem érte el az akksi a teljes kapacitását, mert csak egyszer volt 100%-ra töltve. Nyomogatom állandóan, ismerkedem vele. Nekem a kijelző mérete nem nagy, a P10 volt már kicsi.

1 negatívum van most, mégpedig hogy a Huawei a saját sms appja helyett a google natív sms appját használja és valamiért a neve sem az hogy üzenetek, hanem az hogy messages. Valamiért nem fordítja le Magyarra hanem az angol neve van kint. Lehet letörlöm és újra rakom akkor hátha Magyar lesz az is.

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#546) Aryon87 válasza Brain75 (#545) üzenetére


Aryon87
félisten

Szuper beszamolo:)
Majd ha lesz idod, kerunk szepen teszkepeket lehetoleg minden felbontason (10mpx es 40mpx)

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#547) kali válasza Brain75 (#545) üzenetére


kali
legenda

Nem lehet, hogy emiatt van a Messages: Link?
Már ha a Telekomtól van a telefon.

(#548) joey04 válasza Brain75 (#545) üzenetére


joey04
titán

a fényereje egy kicsit kisebb mint a Samsungban de ezt gondolom szoftver frissítéssel orvosolni fogják. A teljesen levett fényerő majdnem teljesen fekete emiatt gondolom hogy javítani fogják.

Nem nagyon hiszem, hogy szoftveresen feljebb fogják tolni, azzal meg tuti nem függ össze, hogy levett fényerőnél majdnem teljesen fekete, az egy nagyon jó dolog, arra van, hogy éjjel ne süsse ki a szemed, ha valamiért ránézel.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#549) genya10


genya10
csendes tag

Ti mit gondoltok? Nézem a YouTube videókat s9+ vs p20 pro kamerás teszteket és videónál biztos, de mintha a képeknél is jobban teljesítene az s9+.
Szerintetek is?

(#550) #98880768 válasza genya10 (#549) üzenetére


#98880768
törölt tag

Videóban gyenge a P20 Pro, és egyelőre a képek sem olyan jók, mint a Samsungnál, meglátjuk, hogy szoftveresen mennyit tudnak javítani rajta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.