Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:39

LOGOUT.hu

>> Légy szives kérdezés előtt olvasd el! <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) csolaca68


csolaca68
tag

Sziasztok! Nem tudjátok véletlenül, hogy az emelkedő hangerőt hol lehet kikapcsolni? Ha zsebben vagy táskában van egyre hangosabban cseng. Köszönöm

(#1752) rolandg válasza hito (#1734) üzenetére


rolandg
tag

Szia!
Egy ötlet:
A csoportos üzenetküldésnél az MMS van beállítva. Így csoportüzenetként értelmezi. Ez az alapbeállítás. És akkor kellett már egy olyan üzenetet küldened, amit a feleséged és anyósod is megkapott, egyszerre küldted neki. Így a válasznál úgy értelmezi, hogy megy a chat. Belefutottam.

(#1753) robekraptor válasza hito (#1734) üzenetére


robekraptor
tag

Ne tudom, olvastam már itt pár érdekességet, de nekem akkor külön odafigyeltek a telefongyártásnál mert semmi bajom vele 😁

(#1754) nylontacsko


nylontacsko
senior tag

Sziasztok,
Remélem nem off. Inkább Android, de...
Kérdés:
Létezik, hogy egy fajta figyelmezetető hangjelzés állítható be minden értesítéshez (sms, email, etc...).
Ez nem testre szabható?
Vagy csak én lennék a béna?
Köszönöm előre is a választ.

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#1755) robekraptor válasza nylontacsko (#1754) üzenetére


robekraptor
tag

Olvass vissza 😉

(#1756) hito válasza rolandg (#1752) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi, de biztos nem ez lesz a probléma, mert sosem küldtem így üzenetet. Törlöm az app adatait, aztán meglátjuk.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1757) retroid


retroid
senior tag

Sajnos továbbra se tudok dönteni a Mate 10 Pro és a P20 Pro között........ :D
A fő ok a terméktámogatás kérdése.... Kicsit félek attól hogy a P20 Pro hatalmas sikere miatt el lesz hanyagolva mostmár a Mate 10 Pro így nemhogy a következő főverziót de még a 8.1 et se biztos hogy megkapja... Meg ugye ott vannak a havi biztonsági szintek is... Nemtudom hogy most az a 40.000 Ft felár ilyen téren megtérül-e :F

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#1758) csolaca68


csolaca68
tag

Sziasztok! Nem tudjátok véletlenül, hogy az emelkedő hangerőt hol lehet kikapcsolni? Ha zsebben vagy táskában van egyre hangosabban cseng. Köszönöm

(#1759) ADAM1337 válasza retroid (#1757) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Volt Mate 10pro-m sajnos hibás volt, de a p20 pro azért jobb kamera terén is meg amit leírsz sajnos a huawei is követi.
A Mate 10 el lesz hanyagolva idővel egyértelmű.

(#1760) kali válasza ADAM1337 (#1759) üzenetére


kali
legenda

A Mate szériát nem hanyagolják el, forgalmazták már a Mate 10 Pro-t, amikor a Mate 9 sok más gyártó (sokkal) újabb csúcstelefonja (Samsung S és Note...stb.) előtt kapott Oreót, pedig már egy éves típus volt.

[ Szerkesztve ]

(#1761) #18001664 válasza retroid (#1757) üzenetére


#18001664
törölt tag

Emiatt nem aggódnék...úgy tudom még a Mate 8 is megkapja az Oreót!

(#1762) janosibaja válasza nylontacsko (#1754) üzenetére


janosibaja
őstag

Egy fórumtárs nekem pár hete ezt válaszolta, így állítottam be, macerás, de működik. Ide másolom a leírását neked:

Sms hangjat el tudod kuloniteni az emailektol. De ezt trukkosen. Lepj be a Gmail appba. Ott a beallitasok-altalanos beallitasokba. Ertesitesek kezelesere nyomj. Erintsd meg az e-mailcimedet, ahova az van irva h normal.....a szovegre nyomj ra ne a jobb reszere....ott fslugrik egy menu, a hangoknal tudsz valtoztatni. Ha tobb email cimed van akkor mindnel egyesevel. Nekem 5 van, 1 percig tartott.

[ Szerkesztve ]

(#1763) blade4


blade4
aktív tag

Hosszú gondolkodás után beléptem én is a p20 pro tulajok közé.
Eddig tetszik, igaz még csak pár órája van nálam, tesztelgetem.
Előtte mate 10 pro volt, azelőtt s9+, most p20 pro. Igazából egy 256gb-os s9+ -on gondolkodtam de végül ez lett inkább. :)

[ Szerkesztve ]

(#1764) retroid válasza blade4 (#1763) üzenetére


retroid
senior tag

Mate 10 Pro hoz képest milyen? Mi volt azzal a baj?

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#1765) blade4 válasza retroid (#1764) üzenetére


blade4
aktív tag

Baj nem volt vele szerettem, csak meguntam, megunok mindent sajna. :)
Meg hát elméletileg jobb a kamera a p20 pro-ba.

Az s9+ nak az üzemideje nem tetszett, megjelenés napján megvettem, 1 hónapot használtam, annyira nem fogott meg igaz s8-ról váltottam akkor arra, lehet azért.

Ezt még most fogom tesztelgetni.

(#1766) hito válasza blade4 (#1765) üzenetére


hito
nagyúr

"Meg hát elméletileg jobb a kamera a p20 pro-ba."

Nem csak elméletileg és nem kevéssel ;) Jól döntöttél szerintem. Egyedül videóban (4k@60fps, illetve már az 1080p@60fps is jobb az S9+-ban) jobb talán picivel a Samu.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1767) blade4


blade4
aktív tag

Jelenleg 8.1.0.107-es rendszer van a telón, most kinál egy 8.1.0.120-ast hogy frissítsem, megéri frissíteni?

(#1768) hito válasza blade4 (#1767) üzenetére


hito
nagyúr

Én inkább meg sem szólalok :DDD Egyébként dual simes készüléked van?

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1769) blade4 válasza hito (#1768) üzenetére


blade4
aktív tag

Igen.

(#1770) hito válasza blade4 (#1769) üzenetére


hito
nagyúr

Akkor cserélj velem, az enyém már 120-as és mennék vissza 107-re :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1771) blade4 válasza hito (#1770) üzenetére


blade4
aktív tag

:)

Ezekszerint ne frissítsem? :)

(#1772) hito válasza blade4 (#1771) üzenetére


hito
nagyúr

Majd a többiek megmondják ;] Én megbántam, hogy frissítettem.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1773) Mans20 válasza hito (#1770) üzenetére


Mans20
addikt

Én feltenném a 128-ast. Ha a régit nem lehet.

(#1774) integrated válasza blade4 (#1771) üzenetére


integrated
tag

Nyugodtan frissítsd. Ahogy én is tettem. Semmi hiba nincs a gépezettel. Kamera is szuper. :)

iNew V3 1.0.8 ROOTED; Nokia Lumia 1520, Xperia Z2 WHITE

(#1775) hito válasza Mans20 (#1773) üzenetére


hito
nagyúr

A 120-ashoz képest mit lehet tudni róla?

integrated: a teljes igazságot pls! Ne vezessük már félre!

Akkor majd én: 1080p@60fps érezhetően gyengébb lett. Hozzányúltak, nem kellett volna. Más gondja nincs, de ha ez fontos, semmiképpen ne frissíts!

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1776) Mans20 válasza Mans20 (#1773) üzenetére


Mans20
addikt

Nem tudom csak ennyit találtam róla. "Ez a frissítés javítja az eszköz teljesítményét és stabilitását, hogy jobb felhasználói élményt nyújtson."

(#1777) HdRew válasza hito (#1766) üzenetére


HdRew
őstag

(#1778) #18001664 válasza HdRew (#1777) üzenetére


#18001664
törölt tag

Vitatkozhatsz csak nincs értelme...jelenleg a P20 Pro a legjobb, elég belenagyítani két azonos képbe ami Pixellel és P20 Próval készült. 100% nagyításban sokkal több részlet megmarad a P20 Prónál.

(#1779) hito válasza HdRew (#1777) üzenetére


hito
nagyúr

Azt lehet, de nem érdemes :P Most volt Note 8-am, otthon feleségemnek S7 Edge-e van. Nagyon nem egy kategória a többi készülék kamerájával a P20 Pro aparátja. Samsung kamerái már iso800-on is használhatatlanok, P20 Pro iso1600-ig is nyugodtan el lehet menni. Számomra egy youtube vakteszt kb. egyenlő a nullával. Youtube kamera teszteket meg se nézem. Olyan, mintha youtube-on néznék grillkolbász tesztet és úgy akarnám eldönteni, hogy melyik a finomabb.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1780) Pompi válasza HdRew (#1777) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Egy teszt nem teszt. Simán lehet úgy "alakítani" egy tesztet, hogy ez vagy az tűnjön jobbnak. Érdekesek itt Marquesnál a P20P képek, mert az én tapasztalatom alapján a Huawei túlélesít jpegben, itt pedig totál életlennek tűnnek a képek - főleg a portré(k). Ettől függetlenül nem kell persze szuperlatívuszokban beszélni a kameráról, de pariban van a top cuccokéval szerintem fotó téren (főleg pro módban, rawból - de oké ez más tészta).

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#1781) #18001664


#18001664
törölt tag

A Gcam felhasználók szeme beleesett az automata HDR és HDR+ nevű csapdába, ami nagyon nem a valóságot mutatja, hanem elment kicsit az árnyékok nélküli világba. Szó mi szó, nagyon megszokható a szemnek az a fajta képalkotás de pont ebben rejlik a veyzélye is.
Azzal érvelnek, hogy az hasonlít a legjobban az ember által látott világra, de ez téves, arról nem is beszélve, hogy mobil szenzorokról beszélünk. Még a csúcs FullFrame szenzorok sem képesek visszaadni kellőképp az emberi szem látásmódját.
Biztos velem van a baj de abszolút nem jön be ez a Gcam megoldás, ha alkalmas eszközöm lenne rá akkor sem tenném rá.

(#1782) joey04 válasza blade4 (#1765) üzenetére


joey04
titán

Mate után milyen az üzemidő?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#1783) #18001664 válasza joey04 (#1782) üzenetére


#18001664
törölt tag

Mate 9-em volt, ott legtöbbször 9 óra SOT megvolt, P20 Pro általában 6-6.5 óra.

(#1784) *RLaci* válasza #18001664 (#1778) üzenetére


*RLaci*
addikt

Bocs de ez a nap vicce :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1785) hito válasza *RLaci* (#1784) üzenetére


hito
nagyúr

Ha az a nap vicce, akkor a beszólásod meg a napi troll rovat. Rossz helyre jössz vitázni szerintem.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1786) *RLaci* válasza hito (#1785) üzenetére


*RLaci*
addikt

Dehogy vitázok,csak tetszett a kolléga hozzászólása.Nem tetszhet mindenkinek ugyanaz.Neki az agyontömörített,szétélesített, legtöbbször filterezett hatású képek jönnek be.Nincs ezzel semmi gond.Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#1787) #18001664 válasza *RLaci* (#1784) üzenetére


#18001664
törölt tag

Próbáld ki... Szerezz kölcsönbe egy P20 Prot, fotózd le ugyanazt a témát a két telefonnal aztán nagyíts bele 100%-ban, meg fogsz lepődni!

(#1788) #18001664 válasza *RLaci* (#1786) üzenetére


#18001664
törölt tag

Filterezett? Soha nem filterezek...max bw és annyi!
De este is jó képeket szeretnék csinálni, nem csak nappal, ott meg a Samsung, LG, Pixel mind elvérzik, nagyon csúnyán.
Igen, erősen tömörít a Huawei de még így is jobb minőség.

[ Szerkesztve ]

(#1789) *RLaci* válasza #18001664 (#1787) üzenetére


*RLaci*
addikt

Láttam sok képed, egyáltalán nem győzték meg,s asszem nem csak engem.De hagyjuk sztem,mert már sokszor kiderült,hogy mi nagyon máshogy látjuk ezt a mobilfotózás dolgot.Valószínűleg mint minden mást az életben.Nem is reagáltam volna csak zavart,hogy kvázi vaknak titulálod a Gcam használókat.

[ Szerkesztve ]

(#1790) *RLaci* válasza #18001664 (#1788) üzenetére


*RLaci*
addikt

Igen,nem használsz mégis olyan hatású.Tudom miről beszélek, volt Mate 10-em."Így is jobb" Szerinted.

(#1791) #18001664 válasza *RLaci* (#1789) üzenetére


#18001664
törölt tag

Nem vaknak csak színtévesztőknek! :D
Amíg a Oixel kaptam DxO-n a legmagasabb pontszámot addig az hihető volt, hiteles volt. Ahogy a P20 Pro átvette toronymagasan, sőt a P20 is, azóta a DxO nem hiteles. Érdekes nem? Olyan szinten degradálva lett jó előre a P20 Pro, hogy hiába tényleg a mezőny legjobbja, pár ember szemében a középkategóriát sem éri el! Vicc az egész! :)
Ha csak a minőséget nézzük, a látásmódot nem, akkor sem lehet jobb a P20 Pro a Pixeltől és az S9-től, mert "nem lehet jobb".

(#1792) #18001664


#18001664
törölt tag

Pár gyors fotó. 10mpx AI kikapcsolva, automata.
[link]
[link]
[link]

(#1793) Huroq


Huroq
senior tag

Én is fotóztam egyet, kettôt. AI ON.

Kép1
Kép2
Kép3

(#1794) #18001664 válasza Huroq (#1793) üzenetére


#18001664
törölt tag

Én azért nem szeretem az AI-t mert kicsit túlszaturál, olyan Samsungos lesz a színvilág. Persze szerkesztéssel módosítható picit.

(#1795) nylontacsko válasza janosibaja (#1762) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Értem, köszönöm, vissza kerestem pont ezt a posztot.
Ugyanakkor, továbbra sem értem, hogy mitől testre szabhatóbb egy android os, mint egy iOS.
Az, hogy melyik emailhez milyen jelző hang legyen ez oké. Az, hogy külön állítható az sms jelző hangja ez is oké.
De míg egy iOS esetében még az alkalmazások jelző hangja is változtatható volt, tehát tudtam, hogy egy index, facebook, email, sms, stb, stb alkalmazáshoz beállítottam egy jelző hangot, addig ezt most nem tudom megtenni.
Azt látom (többen panaszkodtak rá), hogy egy viber üzenet jelző hang, korábban változtatható volt most éppen nem (ez mondjuk nem az android hibája!), addig lassan kijelenthető, hogy a desktop testre szabhatóságát leszámítva, nem sok teret ad az android.
Ha csak nem ilyen külön trükkökkel lehet mókolni...

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#1796) zso79 válasza nylontacsko (#1795) üzenetére


zso79
őstag

Valami félreértés van itt... Mindent be tudsz egyedileg állítani, csak az sms el lett cseszve, ezért ajánlottak egy kerülő megoldást.

(#1797) nylontacsko válasza zso79 (#1796) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Tartottam tőle, hogy nem értek valamit...
Akkor nekem (gyógypedagógiásnak), létezik valami értelmezhető leírás a jelzési hangok beállítására?
Az "Olvass vissza" kimerítő válasz, jelentem elvérzett.

[ Szerkesztve ]

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#1798) zso79 válasza nylontacsko (#1797) üzenetére


zso79
őstag

Van egy default, az szól mindenhol, ahol alkalmazásban nem tudsz állítani. Ahol tudsz pl. whatsapp, messenger, gmail, stb. ott szerencséd van. Az sms most pont kivétel, arra volt megoldás a korábbi leírás. Az csak fél megoldás, mert azzal a többi default-ját is állítod. Én pl. felraktam másik sms app-ot, amiben tudom állítani (na ezt csináld meg ios-en :D ) peace

[ Szerkesztve ]

(#1799) nylontacsko válasza zso79 (#1798) üzenetére


nylontacsko
senior tag

"szerencséd van"
...na ezen a ponton gondolkodom el egy hete, hogy vajon jól döntöttem-e?

Jelzem, hogy hardverileg semmi bajom ezzel az eszközzel sőt!
Még azt is megkockáztatom, hogy ár/érték arányban, messze magasan jobb a Huawei.

De ez az android... Na majd hátha "szerencsém" lesz :D

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#1800) nylontacsko válasza zso79 (#1798) üzenetére


nylontacsko
senior tag

iOS - ott ahol elmentett névjegyhez is lehet külön pl. sms jelzőhangot elmenteni... ;)

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.