Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:39

LOGOUT.hu

>> Légy szives kérdezés előtt olvasd el! <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) Harcsai


Harcsai
senior tag

Ezzel próbálkozott valaki?

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#15002) #40553216 válasza st3v3np3t3r (#14990) üzenetére


#40553216
törölt tag

Köszi.

(#15003) #40553216 válasza simonjoe (#14993) üzenetére


#40553216
törölt tag

Így aktiválhatod a hívásrögzítőt EMUI 9 alatt
„Az EU GDPR szabályozása miatt a Google kivette az Android 9.0-ból a hívásrögzítés funckiót, mutatunk azonban egy lehetőséget arra, hogyan lehet ezt mégis aktiválni EMUI 9 alatt.”
Tehát a Google alapból kivette.
Mondjuk én inkább azt nem értem, hogy a Google azt állítja magáról, hogy liberálisok (nem azok), akkor miért nem engedik meg nekem, hogy eldöntsem, akarok-e törvényt szegni avagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#15004) Karcsi1964 válasza #40553216 (#15003) üzenetére


Karcsi1964
tag

Inkább az a kérdés, milyen törvények azok, amik a becstelen, gátlástalan hazudozók érdekeit védik, mert velük ugye liberális a Google. Hazudozni, lopni, csalni szabad. Csak ki ne derüljön. Engem egyáltalán nem érdekel ha bárki felvesz a beszélgetésünket. Vállalom, amit mondok. A felvétel manipulálása más kérdés, de az technikailag kimutatható.

(#15005) philoxenia válasza Karcsi1964 (#15004) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

a becstelen, gátlástalan hazudozók érdekeit védik, mert velük ugye liberális a Google

Azaz nekik megenged olyat, amit neked nem? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#15006) WhiteWalker válasza #40553216 (#14988) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Ma én is tudtam mobilnet mellett parkolást indítani és leállítani.

(#15007) Tommy-1998


Tommy-1998
tag

Sziasztok!
Olyan jellegű problémám lenne a telefonal, hogy ha letiltom azokat az appokat amik nem kellenek, már másnapra magától vissza kapcsolódik. Ilyennel még nem találkoztam, és lett csinálva factory reset, wipe cache és ugyanúgy jelen van a probléma :F

(#15008) WhiteWalker válasza Tommy-1998 (#15007) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

ADB alól kell tiltani (törölni).

(#15009) st3v3np3t3r válasza Tommy-1998 (#15007) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

itt a gyógyír a problémára link

Nem kell hozzá rootjog

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#15010) Sumptuous válasza st3v3np3t3r (#15009) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Jó kis írás, viszont ha nem veszed köteketésnek, kiegészíthetnéd az adb letöltés/feltelepítéssel is, mert sajnos aki nincs benne a témában, annak ezek a programok alapesetben nincsennek feltelepítve a gépére.

Illetve ne az uninstall, hanem a disable parancs legyen javasolva szerintem. Beillesztem, miért:

"Igazából mindegy, ha csak google meg gyári böngésző, launcher appot akarsz tiltani. De ha meglátod miket listáz ki, és vérszemet kapsz, hogy mi a fenének a telefonra mondjuk MmiTest alkalmazás, majd letiltod, és nem működik valamilyen alkalmzásod, akkor egyszerűbb egy adb enable parancsot kiadni, mint egy gyári visszaállítás után újra belakni a telefont :D (-Tapasztalat-) :R "

Korábban írtam a témában, igaz máshova (is). :R
[link]

(#15011) Rotyi


Rotyi
aktív tag

A gyári Hangrögzítő alkalmazás mennyire jó?
Diktafonként szeretném használni, nem hívást rögzíteni.
Esetleg van nála jobb, ajánlott?

Ami majdnem az, az nem az!

(#15012) st3v3np3t3r válasza Sumptuous (#15010) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ez csak letiltásra írtam, maga a letiltott app nem törlődik véglegesen...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#15013) mufi


mufi
senior tag

Tavaly elkildtem a keszulekemet garancia alatt kijelzocserere. Akkor csinaltam biztonsagi mentest, mentettem a kepeket, maileket....
Most ujra el kellett kuldeni a keszuleket, mert a waze beleegett a kijelzobe, de surgos volt, nem csinaltam mentest. Visszakaptam a javitott keszuleket, gyari resettel...
Huvely, hanyok toletek. De tenyleg. Nekem kellett volna mentest csinalni, csak a multkor is, meg rohogtek rajtam a kollegak, hogy na majd a huvely fog neked gyari resetet csinalni kijelzocserekor...azt ugy is lett, kicsereltek a kijelzot, oszt csokolom...
Lehet most a kinai szerelo helyett egy korai volt a szervizben. Beszoptam. Koszi huvely.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15014) zsocasogi válasza mufi (#15013) üzenetére


zsocasogi
csendes tag

Pedig le is írják külön, hogy csinálj mentést

[ Szerkesztve ]

(#15015) mufi válasza zsocasogi (#15014) üzenetére


mufi
senior tag

Csinaltam is...eloszor...direkt mert le volt irva....
Meg mindig nincs ra esely, hogy factory reset utan visszaallitsam az adatokat? :(

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15016) WhiteWalker válasza mufi (#15013) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Miért a Huawei a hülye , mert te nem csináltál mentést? :U

Most akkor van mentésed vagy nincs ? :U

[ Szerkesztve ]

(#15017) mufi válasza WhiteWalker (#15016) üzenetére


mufi
senior tag

Mert kijelzocserekor mi a szarnak babraljak a szofvert, foleg, ha az frissitett volt. Ezert.

Nem tudom mar mi volt bekapcsolva rajta, azert erdekel, hogy esetleg van e valahol elrejtve ilyen "bolondbiztos mentes"....

[ Szerkesztve ]

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15018) WhiteWalker válasza mufi (#15017) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Azért babrálják , mert van az a GDPR!

Nem vehet át a szerviz olyan készüléket amin személyes adatok vannak , vagy ha átveszik akkor törlik a fentire hivatkozva.

Ez konkrétan ebben az esetben user szivató...

Bolond biztos mentés nincs , hacsak a Huawei cloud vagy a Google mentés be volt kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#15019) mufi válasza WhiteWalker (#15018) üzenetére


mufi
senior tag

Mindegy, nem tudom már semmissé tenni az esetet, hol tudom megnézni, hogy gugliban ez be volt e kapcsolva? Köszönöm előre is az időt és válaszod :R

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15020) sirokipatrik válasza mufi (#15019) üzenetére


sirokipatrik
aktív tag

Amikor factory reset után van az első indításos beállítás (nyelv, WiFi stb) ott azt válaszd ki hogy Google mentés. És akkor ott lesz a készülék és már rakja is vissza a dolgokat, de adatokat nem ment! Hivasnaplo, SMS-ek, háttérkép, névjegyek, wifi hálózatok. Meg a Playből telepített appok (nyilván adatok nélkül).

(#15021) mufi válasza sirokipatrik (#15020) üzenetére


mufi
senior tag

Amikor bekapcsoltam, nem kert ilyeneket, sott, fura modon a temaknal a regebben letoltott temaim ott voltak....

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15022) WhiteWalker válasza mufi (#15021) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Akkor az internal storage-t lehet nem törölték.
Ott lesznek a képek (DCIM mappa) , letöltött dolgaid ( Download mappa) is.
Mielőtt megkérdezed , igen fájlkezelővel (is) meg tudod nézni.

[ Szerkesztve ]

(#15023) mufi válasza WhiteWalker (#15022) üzenetére


mufi
senior tag

Nincs sajnos most neztem. Teljesen ures.... :(

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15024) Harcsai


Harcsai
senior tag

Telefonról töröltem a hisuite appot.
PC-s hisuite programot elindítva szól, hogy telepíteni fogja a telefonra.
Ok, majd installation failed.
Mit tudok tenni?

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#15025) bghistvan


bghistvan
senior tag

Üdv!

Van valaki közületek aki használ kifejezetten P20pro-hoz való, vagy bármilyen valóban jó univerzális macro - széleslátószögű-halszem csipeszes előtét lencsét?
Ha igen, esetleg itthonról honnan érdemes beszerezni?
Illetve még annyit kérdeznék, hogy jelenleg használ-e valaki Dji Osmo 3 gimbalt ehhez a telefonhoz?? Érdekelne, hogy milyen vele, mert korábban megvettem a 2. verziót de ment is a portáról mert képtelenség volt rendesen működtetni.

Köszi előre is!
:R

(#15026) philoxenia válasza bghistvan (#15025) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Előtétlencse a lencsekombináció miatt szvsz. nemigen ajánlott...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#15027) aprokaroka87 válasza sirokipatrik (#15020) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Biztos vagy te abban hogy az a google biztonsági mentés müködik normálisan? :D

Igaz nem Huawei készülék, de xiaomi és meizu.

Múltkor pl Redmi Note 7-en bekapcsoltam a funkciót, eddig azért nem, mert a Google-t ismerve olyan lesz mint az időjárás, szeszélyes.
De gondoltam teszek egy próbát, elindul megcsinálja szép és jó, majd amikor tegnap ránézek, hát az fogad hogy várakozás a biztonsági mentésre...
ha ki és bekapcsolod a funkciót, akkor se lesz jó.
Plusz amit nem értek hogy ha kikapcsolod a biztonsági mentést, miért kell hogy törölje a biztonsági mentést :D

Elöször egyedi hibára gyanakodtam, de miután 2 xiaomi és egy Meizu készüléken ugyanez a hiba.
Két Xiaomi készülék külön gmail fiókon van.

Lehet ti se árt ha ránéztek a dolgokra mert lehet hogy nem müködik normálisan....

(#15028) WhiteWalker válasza aprokaroka87 (#15027) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Itt nem az volt a kérdés , hogy működik e rendesen , vagy nem .
Hanem , hogy az illetőnek nem volt e véletlenül bekapcsolva , hogy valamit sikerüljön visszaállítani a rendszerből.

( Igen , ettől függetlenül az egy hulladék backup , nesze semmi .. )

(#15029) aprokaroka87 válasza WhiteWalker (#15028) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Igaz, mondjuk nekem eddig csak a Meizu m6 mentette szinte teljesen az appokat és adatait, ami FR után is megmaradt.

(#15030) bghistvan válasza philoxenia (#15026) üzenetére


bghistvan
senior tag

Köszi, azt hittem van rá valami speckó.

(#15031) sirokipatrik válasza aprokaroka87 (#15027) üzenetére


sirokipatrik
aktív tag

Nekem hibátlanul megy. Ezer éve használom, automatikusan menti a dolgaim. Ha kikapcsolod, akkor 90 napig még megmarad az előző 😉 Ha nem megfelelően működik, ott user hiba van, vagy szoftveres (aki pl manuálisan frissíti a Play szolgáltatásokat stb). Nem tudom a Xiaomi meg a másik hogy implentálja bele a rendszerébe, de a Huawei mostmár jól, régen náluk is volt ezzel sok galiba, például a P9-nél volt sokszor hogy nem mentette,vagy ha el is mentette,nem lehetett factory reset után vissza állítani. A P20 Pro-n (illetve Mate 20-on is) már jól működik, nálam biztosan. Sony-n, HTC-n, Samsungon is jól megy.

(#15032) st3v3np3t3r válasza sirokipatrik (#15031) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

észre sem vettem,hogy frissült :DDD

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#15033) aprokaroka87 válasza sirokipatrik (#15031) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Biztosan nem törli? :D

Amikor rányomtam a kikapcsolás és törlése, úgy eltünt minden mint a húzat....

[ Szerkesztve ]

(#15034) st3v3np3t3r válasza aprokaroka87 (#15033) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

pf... de sz@r... ha FR előtt kilépek a Google fiókból akkor törlik a telefonhoz társított biztonsági mentést? Akkor értem miért szokta azt mondani, hogy nincs biztonsági mentése a telefonnak mikor újra beállítom...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#15035) WhiteWalker válasza aprokaroka87 (#15033) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Nekem több mint egy órája " várakozás a biztonsági mentésre" homokórázik :DDD

(#15036) aprokaroka87 válasza WhiteWalker (#15035) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

lehet marosi homok kell bele:)

Mindenesetre, így bizd a dolgokat a google-re.:D

(#15037) mufi válasza aprokaroka87 (#15036) üzenetére


mufi
senior tag

H*lye :DDD :DDD :DDD :DDD

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15038) WhiteWalker válasza aprokaroka87 (#15036) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Továbbra is egy hulladék , csinált 13 alkalmazásról mentést , roppant fontosakrol , mint translate , play áruház , play games :DDD , a többi app nem érdekelte :DDD

(#15039) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Milyen USB-C - Jack átalakítót ajánlotok?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#15040) WhiteWalker válasza cellpeti (#15039) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Nekem a gyári amit adtak tökéletes.

(#15041) sirokipatrik válasza WhiteWalker (#15038) üzenetére


sirokipatrik
aktív tag

Azokról mentette az adatokat is. Az összes többit a Play áruházról fogja majd letölteni, mert azokról nem menthet adatokat. Csodát nem érdemes várni, de jobb mint nulláról újra belakni a telefont szerintem. Plusz ott a Huawei mentése is, együtt már egész jók egy factory reset után. Feltéve ha be tudsz lépni a Huawei ID-el, mert az is szokott hulladék lenni, hogy nem enged belépni 😂

(#15042) tesz-vesz123 válasza WhiteWalker (#15038) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Ideje lenne felnőnie a Google-nek az Apple-höz... :U Hihetetlen, hogy ott mindent lement, a legutolsó app beállítását is, itt meg az is csoda, ha visszaállítja a home screened.

(#15043) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Igen , érthetetlen , hogy ezt nem tudták megcsinálni a mai napig.... Nézem amit "csinált" az éjjel kb 3MB az egész :DDD , benne van a 13 app mentése + az eszköz beállítás is többek közt.

Megnéztem este , a rendszer tud menteni külső tárhelyre. Ez értelmesnek tűnik , be lehet jelölni mit szeretnénk lementeni.
Az alkalmazások mérete kb 8 giga körül írta. Ezt inkább valósnak.
Ez akár működhet is ha kell backup.

[ Szerkesztve ]

(#15044) simonjoe válasza cellpeti (#15039) üzenetére


simonjoe
senior tag

mire gondolsz? USB-C - jack dugó vagy aljzat legyen a másik végén??

Joe

(#15045) st3v3np3t3r válasza cellpeti (#15039) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

gyárit... teljesen jó:)

vagy ez... ezzel töltés közben is használhatod a fülesed

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#15046) emerzee


emerzee
aktív tag

Sziasztok! Új vagyok a P20 Pro-ban. Azért vásároltam mert a Mate 9 után szükségem van egy porálló telefonra, ami tud Desktop módot. Valaki használta már esetleg ez utóbbi funkciót VGA-t is tudó hub-al? Amire szükségem lenne, hogy legyen rajta VGA, HDMI, 3 USB, és lehessen a töltővel tölteni közben. Ha van ajánlott/kipróbált hub, annak a típusát esetleg elérhetőségét is megköszönném! Esetleg ha tudtok jó átlátszós szélű üvegfólia lelőhelyet, azt is megköszönném. Amit kaptam hozzá, annak kicsi a mérete sajnos (viszem is vissza). Eddig nagyon kellemes meglepetés a telefon. :)

emerzee.blog.hu (Android, Galaxy 3, OT-995, Asus MeMo Pad HD7 információs blogom)

(#15047) gulyasa válasza emerzee (#15046) üzenetére


gulyasa
őstag

Nekem csak HDMI-s adapter (kábel) van, de ahogy tudom a VGA-s adapterrel is működik, ilyen tekintetben nincs probléma.
Azonban az adapter beszerzésénél arra figyelj, ha hosszabb ideig akarnád ilyen módban használni a telefont, akkor olyan átalakítót vegyél, amelyre rá lehet csatlakoztatni a telefon töltőjét.
Az ilyen lehetőség nélküli adapterek esetében az adapter energiaigényét is a telefon biztosítja és úgy hamarabb merül a telefon akksija.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#15048) mufi válasza WhiteWalker (#15028) üzenetére


mufi
senior tag

Hol tudom megnezni, hogy esetleg ilyen google photos vagy akarmi nem volt e bekapcsolva, ami elmenthetett volna barmit is :(

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15049) WhiteWalker válasza mufi (#15048) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Belépsz a Google fotó appba , vagy a weben a Google accountoddal.
Ha van ott mentett kép akkor mázli. Ha nincs akkor szívás.
De alapértelmezetten ki van kapcsolva a szinkronizáció és oda csak fotókat ment , semmi mást.

(#15050) Harcsai


Harcsai
senior tag

Fotókat, dokumentumokat én megpróbálnám getdataback-al visszanyerni. De az esélyt erősen rontja az addigi használat. Egy sima fr után sima ügy, minél többet ír rá a telefon/user, annál kevesebb az esély.

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.