Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:39

LOGOUT.hu

>> Légy szives kérdezés előtt olvasd el! <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) m_dawe válasza tejeszacskó (#900) üzenetére


m_dawe
senior tag

Szerintem instant kuka :DDD Nagyon gagyi a hangzása és nem akar megmaradni a fülemben semmi áron az egyik fele.

(#902) tejeszacskó válasza m_dawe (#901) üzenetére


tejeszacskó
tag

Azt hittem hogy az én fülem ilyen kripli, de ez borzasztó

(#903) sirály69 válasza tejeszacskó (#902) üzenetére


sirály69
őstag

Sajnos a telefonokhoz a gyártók többsége nagyon gagyi fülest csomagol. Nagyon kevés a kivétel...

Szerver Hosting Debrecenben

(#904) tejeszacskó válasza sirály69 (#903) üzenetére


tejeszacskó
tag

Mondjuk én egy JBL Charge 3-at kaptam mellé, úgyhogy nem panaszkodom. Bár lehet még azt is egyszerűbben dugom a fülembe mint ezt a vackot :D

(#905) Bilux válasza sirály69 (#903) üzenetére


Bilux
veterán

HTC U11+ hoz nagyon jó füles volt

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#906) janosibaja válasza Z.É.T. (#899) üzenetére


janosibaja
őstag

Szerintem ez egy jó teló, lényegesen jobb, mint a már egy éve használt Samsung S8-om volt. A kamera nem annyira hiper-szuper, mint amekkora hype van körülötte, de azért tényleg jó, a hardver nagyon rendben, gyors, stabil - mi kell még?

Mondjuk azt nem értem, hogy az eddig minden mobilon jól futó Nova Launcher Prime-t miért rúgja le magáról, nagyon szeretem a Nova szolgáltatásait, kár érte.

Még egy, számomra lényeges dologra nem tudok megoldást, s ez az értesítések.

A javasolt Light Managert, valamint a LED Blinkert is kipróbáltam, egyik sem jelzi a nem fogadott Gmailt, s a többit is rapszodikusan jeleníti meg azon a mérhetetlenül kicsi LED-en.

Ami még ennél is rosszabb nekem: töltéskor rendületlenül zölden világít, hiába állítom fekete "fényre" a LED kezelőt, vagy kapcsolom ki a Beállításokban az egész "villogó jelzőfény" szolgáltatást - akkor is világít. Ami viszont éjszakai, sokórás vezetés alkalmával nagyon kényelmetlen, mert a navi pont a szemem elé tartja az éjszaka bezzeg jól látszó LED-et.

Az AOD sem jeleníti meg a Gmailt. :W

Nincs valami - akár fizetős, de nem csiricsáré - AOD, ami kezeli a Gmailt?

(#907) rkgergo


rkgergo
csendes tag

Sziasztok. Oneplus 5-ről váltott valaki P20 pro-ra?Érdemes lenne váltani szerintetek? Nagyon tetszik a telefon, főleg a fotók, bár a 10 megapixeles képek elég jól tömörítettnek tűnnek (kb. 3MB ahogy láttam). A videó minősége milyen a Oneplus 5-höz képest? Valahol írták, hogy a 60fps valójában csak olyan 52fps körül mozog. Esetleg valaki egy 1080p 60fps videomintát tudna felrakni? Köszi

(#908) Pompi válasza janosibaja (#906) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Akkor ezek szerint a Nexus után mind a ketten az S8-nál kötöttünk ki végül :) most meg ez a Huawei.

Igaz nekem a sima P20 van. Nekem pont a kamera az ami a nagy hype, meg a hegyekig magasztaló review-k után azért csalódás az S8 után. Írtam egy kisesszét tegnap este a másik topikba - a nagy része mondjuk (kamera meg részben a kijelző és persze az ip besorolás kivételével) még a nagytesóra is igaz - S8 viszonylatban.

Feel Good Inc.

(#909) winben


winben
aktív tag

Srácok, mennyire rizikó szolgáltatónál venni manapság telefont?

Telenor Hello Datával 0 Ft-ért elvihetem havi 15-ért két évre.

Még ezeken is rajta van a klasszik telenor moddolt android vagy már belenyúlás nélkül azt kapom, amit függetlenül is megkapnék...?

(gondolok arra, hogy a p9 lite-omnál is hallottam, hogy a telenoros tulajok később kaptak meg frissítéseket)

[ Szerkesztve ]

(#910) retroid válasza winben (#909) üzenetére


retroid
senior tag

Nincs kb semmi se
Pl a voda kapott eloszor frissitest itt
En is szolgaltatonal veszem majusba

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#911) kali válasza winben (#909) üzenetére


kali
legenda

Magába a gyári firmware verzióba nem nyúlnak már bele, ezt a típust (illetve úgy általában a Huawei telefonokat) pedig függetlenül kapod adott szolgáltatónál is.

(#912) hito


hito
nagyúr

Tegnap dél óta nyüstölöm a készüléket. Nagyon vegyesek, de alapvetően pozitívak a benyomásaim. Az biztos, hogy nem hétköznapi darab. Kicsit olyan érzésem van, hogy az egész egy kísérleti példány, a szoftver (főleg a kamera) is, mintha beta lenne. Pl. engem is kiakasztott az alapértelmezett (és egyben egyetlen) sms küldő alkalmazás, ami a google sajátja. Fapad, rossz értelemben egyszerű, borzasztó úgy ahogy van.

A kijelző nekem nagyon tetszik, a notch-csal nincs problémám. A hangszórók elképesztően jók, trailereket, videókat maxon nem is tudom hallgatni, mert túl hangos. Mikrofon, beszédhangszóró teljesen ok. Üzemidő parádés.

A kamera: na ez még igényel pár nap tesztelést részemről. Amit már most látok, hogy durva tartalékok rejlenek benne. DNG ekkora felbontásban leginkább értelmezhetetlen és használhatatlan (színek nagyon félrecsúsznak, lencse ekkora felbontáshoz vérszegény, WB kritikán aluli, tónust is piszkálni kell), de 100 helyett 50%-ra nagyítva és kicsit pofozgatva PS-ban egész korrekt eredményt produkál. Jpeg 10MP hibátlan, 40MP-t helyén kell kezelni, 3x-os, 5x-ös zoom állásokban abszolút rendben van, de visszavehetnének az élesítésből, mert a fele is sok lenne.
Videófelvétel szintén nagyon érdekes. FHD 60fps a legjobb, amit eddig mobilban láttam, 4k durva, 3x-os zoom-ot elérve szépen lencsét vált és hibátlan, stabilizált képe lesz. Amit nagyon hamar javítani kéne: kodek. Notin visszanézve a videókat, akad, sőt, megáll, pause-t nyomva nem akar elindulni megint, az egész valahol nagyon félresiklott. A másik, hogy magas iso-n másnál is megjelennek halvány horizontális csíkok a képen? Lényeg, hogy nagy lehetőségek vannak a hardverben, jó lenne ha ki is aknáznák a frissítésekkel.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#913) apacsay válasza shift+ő (#618) üzenetére


apacsay
tag

nekem sem fordul meg, a youtube-on a teszt videokban bezzeg a tesztelőknek megfordul..

Pixel 7 PRO / Samsung S6 TAB

(#914) janosibaja válasza Pompi (#908) üzenetére


janosibaja
őstag

Egy-két apró, ízlésbeli eltérés kivételével mindenben egyetértek az esszével.

[ Szerkesztve ]

(#915) apacsay


apacsay
tag

telenortól vásárolt teloba jött már le valakinek a 107-es frissítés?

a 360 fokos kamera fejjel lefelé képét esetleg javítja 0 107-es frissítés?

Pixel 7 PRO / Samsung S6 TAB

(#916) Huroq válasza rkgergo (#907) üzenetére


Huroq
senior tag

Én 5T -ről váltottam pár napja és egyáltalán nem bántam meg. A kamera az 5T -hez képest hatalmas ugrás pozitív irányba. A rendszert szokni kellett egy kicsit, mert a szinte stock droid után a EMUI merőben más. :)
Videót sajnos nem tudok most csinálni.

(#917) sirály69 válasza hito (#912) üzenetére


sirály69
őstag

A fotós/videós képességeket majd 2-3 frissítés kiadása után kell szerintem maj megnézni. Minden telefon első szoftverveziója nagyon alap....

Szerver Hosting Debrecenben

(#918) hito válasza sirály69 (#917) üzenetére


hito
nagyúr

Ebben bízok :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#919) rolandg


rolandg
tag

Szervusztok!

Az én előrendelt készülékem is megérkezett, be is rendezkedtem rajta. Előtte majdnem 2,5 évig egy Sony Xperia Z5-öm volt, és állíthatom, hogy hatalmas előrelépés ahhoz képest. Az átköltözés is nagyon egyszerű volt.Az akkumulátor élettartam már az első napon nagyon más, mint a Z5 volt. Jó a fogása, gyors, majdnem minden ott van, ahol kézre esik.

Ami nagyon tetszik:
- Testreszabhatóság (sokkal jobban, mint a Sonym).
- A hátlapi kamera képei. Tudom, ízlés kérdése).
- A kijelző színei, gyors adaptáció.
- Hang.

Ami nem tetszik:
- Az előlapi kamera képe homályos, életlen, alulszaturált.
- A hangerő gomb nagyon fent van (vagy csak rosszul fogom, by Steve J.).

Amiben kérném a segítségeteket:
- Hogyan lehet a Névjegyzékből hívást indítani úgy, hogy ne jelenjen meg a teljes névhegy?

Köszönöm előre is.

(#920) gerner1 válasza hito (#918) üzenetére


gerner1
veterán

Én is. 👍

(#921) hito válasza gerner1 (#920) üzenetére


hito
nagyúr

Az lenne a végső lökés a váltáshoz? ;)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#922) hito


hito
nagyúr

Gyorshír: lehet 40MP felbontású képeket lőni a 3x-os optikai zoom-mal is :K

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#923) janosibaja válasza hito (#922) üzenetére


janosibaja
őstag

Milyen beállításokkal?

(#924) winben


winben
aktív tag

Még egy kérdés.
Vajon OTG képes a készülék?
Gondolok itt arra, hogy mivel nincs benne jack aljzat vajon külső usb DAC-cal együtt tudna-e működni. :)

(#925) hito válasza janosibaja (#923) üzenetére


hito
nagyúr

3rd party appal: Hedge Cam 2. Köszönet nagyon nincs benne (mármint a minőségben), de beállítható 9MP is és nagyításnál szépen lencsét vált 3x-os zoom-nál.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#926) Pompi válasza winben (#924) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Én a P20-at próbáltam OTG adapteren pendrive-val és egy type-c-s lan adapterrel is és mind a kettő működött.

- - - - - - -

Akinek van hozzá affinitása, annak javaslom próbálja ki a pro módban a raw képekben való fotózást. Zongorázik a különbség aközött amit a telefonban levő szoftver készít jpg-et, illetve amit ebből a raw-ból ki lehet hozni. Itt egy kis sample S8 vs P20 - ez egy 1920x1080-as crop a 12mp-es képekből. Több kép itt. illetve itt.

Feel Good Inc.

(#927) janosibaja válasza hito (#925) üzenetére


janosibaja
őstag

Köszi

(#928) janosibaja válasza winben (#924) üzenetére


janosibaja
őstag

Még nem próbáltam, de mivel a gyártó árul hozzá OTG csatolót, szerintem biztosan.

(#929) winben válasza Pompi (#926) üzenetére


winben
aktív tag

Ez már mindenképpen pozitívum, hogy tud otg-t. :)
Bár láttam már huawei tabletet ami otg-n nem hajtotta meg a fiio olympus 2-met, de jóllehet ma beruházok egy ilyenre és kiderül.

(#930) hito


hito
nagyúr

Azt lehet tudni, hogy milyen hangchip van a készülékben?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#931) rkgergo válasza Huroq (#916) üzenetére


rkgergo
csendes tag

Köszi! Amúgy amit a Vodánál árulnak az dual simes?

(#932) hito válasza rkgergo (#931) üzenetére


hito
nagyúr

Nem, de legalább független.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#933) shift+ő válasza apacsay (#915) üzenetére


shift+ő
senior tag

az a baj, hogy előbb dugtad rá a kamerát, és azután indítottad az app-ot. app adatok törlése, újraindítás és kövesd az instrukciót

(#934) trichie16


trichie16
csendes tag

Hát ez hihetetlen, tegnap megrendeltem a fekete P20 Pro-t a telekomtól, mondván nem fogok heteket várni az alkonyat lilára, már jó ideje nem volt, erre most nézem hogy van belőle :W :D És már szállitásra lett készitve szoval nem lehet módositani sem, na mindegy ennyi gond legyen :D

(#935) #98880768 válasza trichie16 (#934) üzenetére


#98880768
törölt tag

Nem veszed át, visszaviszik, rendelés érvénytelen és megrendeled amelyik kell ;)

(#936) trichie16 válasza #98880768 (#935) üzenetére


trichie16
csendes tag

Ja, de dijcsomagot is váltottam, legalábbis a hivás-mobilnet arányát, és most az előfizetés megújitásánál már ki is irja, hogy folyamatban van, jelenleg nincs lehetőség készüléket venni. Ha visszaküldetem akkor ez visszaállna, és meg lehetne rendelni?

(#937) #98880768 válasza trichie16 (#936) üzenetére


#98880768
törölt tag

:F Hát ezt így passzolom sajnos

(#938) kali válasza trichie16 (#936) üzenetére


kali
legenda

Elállhatsz a vásárlástól és visszaállítják a rendelés előtti állapotot, de azzal számolni kell, hogy az előfizetés tekintetében akár 2 hét is lehet, mire újra rendelni tudsz azzal az előfizetéssel.

(#939) Pompi válasza trichie16 (#936) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Szerintem hívd fel őket és kérdezz rá, azért csak van erre megoldás.

Feel Good Inc.

(#940) fpeter07


fpeter07
veterán

Nem igazán értem. Én fényképező vétel előtt elolvastam a tudnivalókat és azt ajánlották, hogy 20 MP felett már csak parasztvakítás megy. Igazis mit várnék el egy csúcsmobiltól...

(#941) apacsay válasza trichie16 (#934) üzenetére


apacsay
tag

szép az alkonyat lila pedig :)

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 PRO / Samsung S6 TAB

(#942) apacsay válasza shift+ő (#933) üzenetére


apacsay
tag

így sem megy
app adatok törlése, gyorsítótár törlése
app újraindít
kamera rádug
és megint csak fejjel lefelé áll, hiába mozgatom, rázom, forgatom, meg sem mozdul..
rém idegesítő

nálam még a 106-os végü szoftver van, nem frissült, ez talán lehet a megoldása?

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 PRO / Samsung S6 TAB

(#943) hito


hito
nagyúr

Szolgálati közlemény! Akinek nincs szüksége a dual sim változatra, mert 1 simmel használja, azzal szívesen cserélnék ráfizetéssel :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#944) galgo76


galgo76
csendes tag

Tisztelt P20 pro tulajok, nem tudom ki hogy van vele de telefon kamerájának videó felvételi képessége egyenesen katasztrofális. 1080/60 állítva nincs folyamatos kép, tele van laggal, szaggatással. szóval nincs az a smooth-os felvétel. Úgy gondolom így beharangozott kamerával szégyen, egyenlőre ennyi a negatívuma.

(#945) Mans20 válasza galgo76 (#944) üzenetére


Mans20
addikt

Tedd 1080/30-ra. Csak úgy működik az OIS.

(#946) galgo76 válasza Mans20 (#945) üzenetére


galgo76
csendes tag

Nem az OIS-ről van szó, hanem képkocka sebességről, gondolom valami kodek probléma.

(#947) trichie16 válasza kali (#938) üzenetére


trichie16
csendes tag

Áhh, ennyit nem ér az egész, meg leszek elégedve a feketével, végtére úgyis tokban lesz, szóval annyira nem számit :D

(#948) kali válasza trichie16 (#947) üzenetére


kali
legenda

Akkor valóban nem annyira lényeges, meg azért kicsit kockázatos is, hogy mire visszaállítják az előfizetésen a korábbi állapotot, vajon lesz épp készleten a másik színből, vagy sem és várnod kell(ene).

(#949) hito válasza galgo76 (#946) üzenetére


hito
nagyúr

Ha picit feljebb olvasol, láthatod, hogy én is írtam erről. Ahogy gondolod, valószínűleg kodek probléma lesz, szerintem is. Kínos mindenesetre. Remélem nem sokáig lesz ez a kavics a cipőnkben. Pedig nagyon rendben lenne az 1080/60fps.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#950) winben


winben
aktív tag

Ma a MMban nevettem a készüléket.
Tetszik, nagyon rendben van eddig, bár a kamera nem annyira truváj, de jöhetnek még frissítések. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.