Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:39

LOGOUT.hu

>> Légy szives kérdezés előtt olvasd el! <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) #18001664 válasza hito (#1594) üzenetére


#18001664
törölt tag

HiSuiteban van lehetőség downgradelni, ha jól emlékszem!
Most néztem meg, nekem jónak tűnik a 60fps videó, a színek is, sőt mintha kevésbé lenne remegős is mint eddig.

[ Szerkesztve ]

(#1602) kali válasza hito (#1592) üzenetére


kali
legenda

Lehet, a Firmware Finder megcsinálja, semmi extra nem kell hozzá, nem kell root, sem a bootloader nyitása, csak kiválasztod a megfelelő korábbi firmware verziót - érdemes ellenőrizni IMEI alapján, hogy a te típusú készülékedre (CLT-L29...stb. alapján is stimmeljen) hitelesített legyen - és visszateszi, annyi, hogy gyári visszaállítással jár.
Még annyi, hogy viszonylag sokáig szüttyög a művelettel, tovább, mint a frissítéssel, illetve újraindítgat, de nem kell megijedni vagy beavatkozni.

YamatoVTEC: HiSuite a főverziós visszalépéskor kell.

[ Szerkesztve ]

(#1603) hito válasza #18001664 (#1601) üzenetére


hito
nagyúr

Hazamegyek és megnézem gépen is, de ha beigazolódik az állításom (majd screenshot-okkal is alátámasztom), megyek vissza előző verzióra egészen addig, amíg megint olyan nem lesz, mint először.

Egyébként ha kevésbé remegős, akkor kaphatott szoftveres stabilizációt, ami negatív hatással lehet a videó képminőségére (aka Sony fényképezőknél a Steady shot).

kali: köszönöm! Nem gond a FR, csináltam backup-ot.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1604) robekraptor


robekraptor
tag

Nekem most tölti a 120as frissítést, de igazából a 128at várom,(3,6Gb) abban azért remélem tényleg helyrerakják a kamerát

(#1605) xedamen válasza robekraptor (#1604) üzenetére


xedamen
senior tag

A teljes szoftver 3.6 GB... A 120-asból is le lehet ilyet tölteni. OTA ott sem lesz nagyobb pár száz megánál

(#1606) xedamen válasza kali (#1602) üzenetére


xedamen
senior tag

Igen ám, de még mindig nem támogatja a P20 Pro-t a Firmware Finder...

(#1607) robekraptor válasza xedamen (#1606) üzenetére


robekraptor
tag

Ameddig nem volt fent a 120as frissítés addíg nekem azt sem támogatta a firmwarefinder, most hogy felkerült már támogatja

(#1608) xedamen válasza robekraptor (#1607) üzenetére


xedamen
senior tag

Csak telepíteni nem lehet jelenleg semmit vele. Egyedül FunkyHuawei működik de ilyenekre nem adok ki tizenezreket

(#1609) hito


hito
nagyúr

Sajnos igazam lett. Ezt jobban szétbarmolták mint gondoltam. Este teszek fel 1-2 screenshot-ot és majd lehet szörnyülködni.

Addig is: most akkor tudok downgrade-elni, vagy nem? :)

És YamatoVTEC-nek is van egy "jó" hírem: még jobban tömörít a jpeg sajnos. Még kisebbek a képek.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1610) hito válasza hito (#1609) üzenetére


hito
nagyúr

Összességében ki merem jelenteni, hogy szarabb lett a kamera. Köszönjük Huawei! :((

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1611) zso79 válasza hito (#1610) üzenetére


zso79
őstag

Miben nyilvánul meg? Én nem veszem észre, de nem is 100%ban lesem a képeket...

(#1612) hito válasza zso79 (#1611) üzenetére


hito
nagyúr

Olvass vissza, mindent leirtam. :R

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1613) zso79 válasza hito (#1612) üzenetére


zso79
őstag

Csak a videoról írtál eddig, azért kérdeztem, mert most azt mondod összességében szarabb. A tömörítés önmagában nem gáz addig, amíg nem bukok miatta lényegi infót. Vonali élesség is ok, ca is elég jó, egyedül a wb ami fura...

1080p/60ban nálam ~24mbps h.264-el

[ Szerkesztve ]

(#1614) #18001664 válasza hito (#1609) üzenetére


#18001664
törölt tag

Vettem észre :(

(#1615) spawn21


spawn21
veterán

No én is beléptem egy Fekete darabbal. S9-et vált.

iPhone 13p

(#1616) hito válasza zso79 (#1613) üzenetére


hito
nagyúr

24mbps? Az meg hogy? Nálam 18. És helyesbítek, mert előtte 15 volt, de 100x jobb.

spawn21: :C Épp jókor ;] Fel ne tedd a 120-ast!!!

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1617) spawn21 válasza hito (#1616) üzenetére


spawn21
veterán

Valamiről lemaradtam? :DDD

Oh, rendben.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13p

(#1618) zso79 válasza hito (#1616) üzenetére


zso79
őstag

Video: MPEG4 Video (H264) 1920x1080 59.94fps 24254kbps [V: VideoHandle [eng] (h264 high L4.2, yuv420p, 1920x1080, 24254 kb/s)]
Audio: AAC 48000Hz stereo 192kbps [A: SoundHandle [eng] (aac lc, 48000 Hz, stereo, 192 kb/s)]

jpg tömörítés meg... igaz nem teljesen ugyanaz a szög, de két külömböző napon, külömböző fw-vel:

1.52mb vs. 1.57mb

Szóval nem látok lényegi változást

[ Szerkesztve ]

(#1619) Aryon87 válasza spawn21 (#1615) üzenetére


Aryon87
félisten

Epp neztem a tegnap, hogy az U11+ is kint a piacon.:))

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#1620) zso79


zso79
őstag

Ja és félreértés ne essék, nem ellened beszélek, csak szeretném megérteni, hogy mit tartasz rossznak :) :R Lehet, hogy én siklok el valami felett. Pár napja van nálam a vas, eddig P10 volt, annál fényévekkel jobb.

(#1621) hito válasza zso79 (#1618) üzenetére


hito
nagyúr

Ahogy a gyerkőc alszik én is tolok képeket. Majd fogsz látni különbséget ne félj ;)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1622) 4850 oc válasza spawn21 (#1615) üzenetére


4850 oc
aktív tag

Szia..
Mi az indok?

(#1623) spawn21 válasza Aryon87 (#1619) üzenetére


spawn21
veterán

Az már el is ment :)

4850 oc: aksi... Minden másban nem rossz. Nekem kicsit kicsi a telefon is

[ Szerkesztve ]

iPhone 13p

(#1624) maaniac


maaniac
aktív tag

Nekem a 120as frissítéssel megjelent a VoLTE felirat a térerő mellett. Nemtudom, hogy előtte ez nem volt elérhető a hálózaton vagy a frissítés segített be vagy csak a jelzés lett volna alapból kikapcsolva?

(#1625) retroid


retroid
senior tag

Pokemon Go val van tapasztalata valakinek?

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#1626) Aryon87 válasza spawn21 (#1623) üzenetére


Aryon87
félisten

Az szep. Ahhiz kepest mit osszeszenvedtel erte mire kaptal egyet ujra:))

Kivancsi vagyok a mostanival valo velemenyedre, plane egy U11+ utan..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#1627) HdRew válasza Aryon87 (#1626) üzenetére


HdRew
őstag

Ebben az árkategóriában nincs rossz telefon, maximum valakinek ez vagy az jobban fekszik.

spawn21

De ha kicsi volt a telefon, miért nem s9+-szal kezdted alapból? Nekem 6 óra SoT simán összejön. Ráadásul +1 kamera és +2 giga ram is társult volna még mellé. Én is az s9-et néztem, de aztán rádumáltak a bratyira. Azért használd egészséggel a Huaweit, egyszer csak megragadsz valamelyiknél. :D

(#1628) finu válasza hito (#1609) üzenetére


finu
tag

Olvass vissza, mindent leírtak. :R

EricssonGH337,388,T10,T28,Nokia8110,8210,6210,5210,6510,6310,8310,6230,6310i,7250i,6230i,6280,6288,8850,6300,LG4XHD,Optimus G,G2,G3,G4.Mate9,Mate10 Pro,P20 Pro, Mate 20 Pro.P30 Pro.P40 Pro.P50 Pro.13 Pro Max.14 Pro Max.15 Pro Max. 15 Pro

(#1629) spawn21 válasza HdRew (#1627) üzenetére


spawn21
veterán

Az nekem túl nyurga telefon. Illetve ez így jött ki akkor.
Nem bántam, sok baj nincs azzal a telefonnal. Ez sem rossz, de ha HTC összerak egy jobb telefont. Azonnal megyek oda :) (fényesebb kijelző az amire vágyom )

iPhone 13p

(#1630) HdRew válasza spawn21 (#1629) üzenetére


HdRew
őstag

Na, nekem pont a nyurgasága tetszett, hogy nem olyan széles. (Pont, mint az i5 :C )

A HTC-t néztem én is, az volt az első, amit megtapogattam, de külsőre iszonyatosan nem tetszett.

Ebből a szempontból a Huawei olyan semleges volt, nem tudtam megmondani, hogy mi tetszik és mi az, ami nem.

Ettől függetlenül le a kalappal, ahonnan indultak, és hova elértek. A Gal Gadot-os reklámjukat pedig bárhol megnézem, remek választás volt.

(#1631) Aryon87 válasza HdRew (#1627) üzenetére


Aryon87
félisten

Ebben igazad van. Ha most nem lenne a M10Pro-m, akkor itt lennek mint tulaj (bar, mi kesik, nem mulik). Rajottem, nekem a Huawei marka az ami fekszik, es ki is tudom hasznalni maximalisan ugy, hogy nem gyurodik a homlokom kozben:)

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#1632) hito válasza finu (#1628) üzenetére


hito
nagyúr

Értem ám az odamondást, csak az a gond hogy egymásnak ellentétes információkat írtak. Nagyon szúrta a szemed, hogy nem akartam még egyszer ugyanazt leirni, amit 1 órája leirtam.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1633) xedamen válasza hito (#1616) üzenetére


xedamen
senior tag

A te személyes véleményedet olvashattuk a kamerával kapcsolatban a frissítés után.
Nézz be XDA-ra, ahol istenítik a 120/28-as frissítést, csak azt olvastam, hogy javult a kamera. Itt a fórumon is csak neked nem tetszik vele valami, többi nettó 4-8 ember örül az új szoftvernek és nem lát romlást.

Ne tanácsoljunk már légyszi olyat, hogy ne tegye fel senki a frissebb havi sec csomagot.

Nem értem mire jó leendő usereket is úgy ijesztgetni itt, mintha azóta nem lehetne fotózni a telefonnal, mert kb úgy jön már le.

Az én személyes véleményem a többiekével egyezik, nem látok sem javulást sem romást a kamerában.
DE
Amint említettem korábban számomra olyan bug-okat orvosol, ami zavaró volt:
- kijelző nem reagált a 107-es szoftverrel a finom érintésekre
- kikapcsolt notch esetén az appok néha elcsúsztak/le voltak vágva
- rendszer sebesség mintha teljességében is javult volna (Antutuban plusz 1700 pont nekem -semmit sem számít-)

Elnézést a hosszú kommentért, de kezdett már elmenni ez az egész egy furcsa iranyba

(#1634) nylontacsko


nylontacsko
senior tag

6évnyi iPhone után (4s majd 6+) most a P20 Pro.
Mi tagadás, szokni kell még, de az biztos, hogy "felhasználói élményben" már megérte a váltás :C

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#1635) xedamen válasza spawn21 (#1629) üzenetére


xedamen
senior tag

Igen, a kijelző engem is zavar iPhone X után, de nyilván nem vétlen olcsóbb a Huawei. Valamint mikor maxon van a kijelző, akkor ugye az még nem max, hisz napfényben még feljebb tudja húzni, úgyhogy nem elképzelhetetlen, hogy lesz itt még szoftveres finomítás.

A Huawei még csak ismerkedik az (AM)OLED kijelzővel :C

(#1636) hito


hito
nagyúr

Az ígért screenshot-ok 1080p 60fps videóból:

120-as firmware:
1
2
3
4

107-es firmware:
1
2
3
4

xedamen: ezek után is tartod a véleményed? Egyébként miért ne tanácsolhatnék, ha ezt tapasztalom? Eddig azon az egy vízórás képen kívül (ami valljuk be, nem a legjobb szemléltetés, már ami a kép témájából adódik) láttunk egyéb bizonyítékot mástól? Úgyhogy, amíg ez a helyzet, én nem tanácsolom a frissítést. Az UI-ba is került egy értelmetlen effekt, amitól csak kínlódik , szaggatva dob ki az alkalmazásból. Értem én, hogy jól nézne ki, ha működne rendesen.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1637) xedamen válasza hito (#1636) üzenetére


xedamen
senior tag

Panel oldalán látszik, hogy 120-as szoftvernél odatűz a nap, 107-esnél már nincs szó napsütésről. Az hogy az algoritmus hogy dönt magas fénynél hogy korrigálja a dinamikai problémákat...

Engem nem győzött meg, hogy az új szoftver a hibás és nem az AI döntött más beállítások mellett az erős nap miatt.

Szerk.:
Biztosan nem cserélted fel a képeket?? Mert arra panaszkodtál, hogy nem színhű az új szoftver hanem túlszaturált. Nekem itt a 107-es szoftver fái a 3.képen minden csak nem színhű, hacsak nem neon fa... Az ott rendesen túl van húzva. Tuti nem az a 120-as? És akkor értem mi a bajod

[ Szerkesztve ]

(#1638) zso79 válasza hito (#1636) üzenetére


zso79
őstag

A vízórás képnek semmi köze a minőséghez, arra reagáltam vele, hogy a tömörítésen semmi különbséget nem látok és azért raktam be őket, hogy látszódjon az eltérés.

A napos képeiden több esetben is mintha oof lenne, de így már értem mire gondoltál, nem tudom mi lehet az oka. Ma kocsiból fél kézzel csináltam egy snittet szép napsütésben, számomra teljesen kielégítő az eredmény, a P10 a nyomába sem ért.

Nekem a fotó a lényeg és abban az első próbálkozásokra hozza az elvárásokat. Csak elvétve videózom, az eddigi pár próbálkozás után is jó a véleményem, de én nem olyan szemmel vizsgálom, mint te. :R

(#1639) hito


hito
nagyúr

A színekkel van a legkevesebb probléma, azon most nem pörgök, gépre téve nagyjából ok. A fénymérést nem keverném bele, mert máshova bökdöstem valószínűleg, és nagyon eltérő körülmények között készültek a felvételek. Amit egy vak is láthat, hogy a 120-sal gyakorlatilag a részletek eltűntek, egy lágy, életlen, részletszegény kép a végeredmény. Nézd meg az első képen pl. bal szélén a magas fa lombjának a tetején a kontúrvonalat. Vagy a focipálya felénk eső kerítését (félköríves kapu). A 120-sal gyakorlatilag nincs kerítés, egy egybefüggő kék massza, míg a 107-esnél tök éles kerítésvonalak figyelhetők meg. És ez az összes képen tetten érhető. Eltűntek a részletek és az élesség. A 107-essel nagyon kulturált volt, olyannyira, hogy ilyen jó 1080p 60fps minőséget még soha nem láttam mobilban.

Hidd el, én lennék a legboldogabb, ha felcseréltem volna és a felső lenne a 107-es, az alsó sor meg a 120-as ;)

zso79: ok :) Egyébként arra céloztam, hogy kevésbé figyelhető meg a szóban forgó jelenség, ellenben mondjuk egy fa lombjával, vagy egy utca képpel, amin sok a részlet.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1640) zso79 válasza hito (#1639) üzenetére


zso79
őstag

Holnap visszatérünk rá, ha lesz alkalmam szabadban fotózni :) Milyen messze lehetett az a fa?

[ Szerkesztve ]

(#1641) hito válasza zso79 (#1640) üzenetére


hito
nagyúr

Rendben :) Légvonalban 40-50m.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1642) xedamen válasza hito (#1639) üzenetére


xedamen
senior tag

Ne keverjük bele a fénymérést? Szerinted ugyanúgy működik az adott lencse/szoftver kombináció ha szemmel láthatóan tűz a nap, mint mikor ideális fényviszonyok vannak?
Miért hasonlítunk össze akkor "nagyon eltérő körülmények" között készült videókat? Meg ha máshova bökdöstél, akkor a fókuszpont sem ugyanaz volt, miért lepődünk meg azon, hogy valami éles, valami nem?

Továbbá így kezdted az egész mizériát:
#1594 hito: "Azért szerettem, mert ezt a módot egyedülállóan kezelte: nem cseszte szét a színeket, nem lett egy szétélesített trágya, részletes, természetesen éles képe volt, gyönyörű színekkel."

Akkor most miért ne említsük meg, hogy a 107-es harmadik képén a fű és a fák is túl vannak szaturálva?

Annyira eltérő a lencsének és a szoftvernek a fényviszonyok, ha belesüt a nap vagy nem, mintha most állnál ki videózni.

Valóban csúnyább az eredmény, de akkor alkotnék véleményt, ha azonos körülmények között készült volna a két videó.
120-as szoftvernél a 3.képen hogy ki van égve a panel oldala az erős fénytől, míg a másiknál tökéletes körülmények voltak. Tényleg nem értem hogy lehetne ugyanolyan az eredmény.
Szemembe világít a nap/hátulról világít/fölülről azért nem mindegy :U

(#1643) hito válasza xedamen (#1642) üzenetére


hito
nagyúr

Ok, nem szeretnélek meggyőző, mert nem lehet úgy látom. Nem akarod látni a nyilvánvalót. Leirtam mi a gondom, megtámogattam képekkel, mégis kötöszködsz. Nincs értelme folytatni a meddő vitát.

Holnap a kedvedért azért teszek be naposat a 107-ből is, tudom, hogy van csak meg kell találni. Akkor nem tudom mibe fogsz majd belekötni.

És igen, ne keverjük bele a fénymérést, mert annak annyi köze van a részletekhez és az élességhez, mint almának a körtéhez.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1644) xedamen válasza hito (#1643) üzenetére


xedamen
senior tag

Leírtam, hogy valóban csúnyább az eredmény, de nem alkotok véleményt két tök eltérő körülmény között keszített videóról. Valóban annyi a különbség, mintha 4k vs 1080p lenne a jelenlegi képek alapján, annyira el van mosva a 120-as részletei, de ismét megismétlem ha 2 telefon egymás mellett lenne és egyidőben készül a video, akkor összehasonlítható. És itt megjegyzem szívesen találkozom a hétvégén bárkivel, hogy lőjjünk Pesten videót, ha van valakinek 107-es szoftvere.

És kérlek ne tegyünk gúnyos megjegyzéseket/ személyeskedjünk (hogy én vajon mibe fogok belekötni), úgy gondolom érdemi dolgokkal érveltem és nem hülyeségekkel, hogy töröld meg a lencsét vagy mit tudom én. Felnőtt emberekként erre a szinte ne menjünk már le kérlek szépen... Köszi

(#1645) hito válasza xedamen (#1644) üzenetére


hito
nagyúr

A személyeskedés nem itt kezdődik, hidd el nekem. Hiába úgy zártad le, a felhangja nem ez volt a válaszaidnak. A mostani hsz-edben írtad le a lényeget és a problemamat: kb. 4k vs 1080p és csoda, hogy ki vagyok akadva? Hagyjuk az eltérő körülményeket, a lényeg attól nem fog változni és hidd el, ugyanez lesz a végeredmény és a problémám.

Ha visszamegyek 107-re velem találkozhatsz. De mondok egyszerűbbet: 1 órán belül próbálok meg majd downgrade-elni és lövök before, after videókat. Természetesen nem alkonyatkor, hanem amikor nem várható akkor eltérés a fények között.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1646) #18001664


#18001664
törölt tag

Na srácok, teszteltem kicsit a kamerát és arra a döntésre jutottam, hogy most már érdemesebb sima "fotó" módban fotózni, nem pedig a Pro mód JPG-jét használni. Tehát Pro módot csak akkor érdemes már használni ha kidolgozod a RAW-ot. Íme a példák :
Ez az első kép a Pro mód automata JPG-je.
EZ

Ez pedig a sima "Fotó" funkció JPG-je...szemmel láthatóan jobb!
EZ

(#1647) hito válasza #18001664 (#1646) üzenetére


hito
nagyúr

Ígéretes. Végre valami, ami egyértelmű javulás. Illetve még egy dolog, ami újdonság és nagyon hasznos: videófelvételnél (Pro módnál) lehet állítani a fénymérést (átlagol, vagy középre súlyoz, vagy spot). Én ezt nem találtam eddig, feltételezem újdonság. Vagy ott volt, csak nem vettem észre?

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1648) Aryon87 válasza #18001664 (#1646) üzenetére


Aryon87
félisten

Valoban sokkal jobb a normal automatika kepe, mint a pronak.
Erdekes, pedig pont hogy forditva kellene lennie...

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#1649) #18001664


#18001664
törölt tag

Egy újabb példa :
Pro JPG
Sima Fotó JPG

(#1650) janosibaja válasza #18001664 (#1649) üzenetére


janosibaja
őstag

Érdekes ez a vita, de tényleg. Nem árulná el valaki, hogy mi van 40 megapixellel? Miért mindig 10-zel lőttök?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.