Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:39

LOGOUT.hu

>> Légy szives kérdezés előtt olvasd el! <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) sharp4 válasza #98880768 (#448) üzenetére


sharp4
őstag

Sima P20-ra lenne szükségem :)

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#452) apollo12


apollo12
veterán

hali érdeklődnék vezeték nélküli töltéssel lehet tölteni ?

(#453) alexander12 válasza apollo12 (#452) üzenetére


alexander12
aktív tag

Nem :(

kíváncsi, OP8T

(#454) HarleyCustom válasza alexander12 (#453) üzenetére


HarleyCustom
veterán

És miért? Van rá magyarázat?

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#455) tabletta válasza HarleyCustom (#454) üzenetére


tabletta
tag

Mert nagy az akku és sokáig tartana a töltés.

(#456) Saccco


Saccco
nagyúr

Huawei P20 Pro review - GSMArena

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#457) HarleyCustom válasza tabletta (#455) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Jaaaa...aha...
:D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#458) pszihó


pszihó
aktív tag

Az első tapasztalataim. Nagyon hiányzik a p 20 pro ból 1440x2960 kijelző. A kamera előnyei és hátrányai csak az eddigi teszteket igazolják. Összehasonlításként egy Samsung note 8 szolgál. 205856 pontot dob a note 8. fullra pakolva appokkal. A p20 pro sterilen csak az antutuval 208205 pont.
A Vodas telefon eszi a telenor és a telekom simet is. 1 simes változat .A tavaly szeptemberi telekomos note 8 at vodás kártyával használom. az is egy simes.

Samsung S9 tab 5g (8/128) 1970 08 09.

(#459) shift+ő válasza #98880768 (#448) üzenetére


shift+ő
senior tag

A Glamour hétvége után jelenik meg a P pro.

eDigital + Cetelem klubkártya 10% bizonyos üzletekben
ehhez hozzájöhet egy születésnapi kupon az még 5%

(#460) #98880768 válasza apollo12 (#452) üzenetére


#98880768
törölt tag

Nincs. Mondjuk nem tudom akkor minek az üveghátlap.. :F

[ Szerkesztve ]

(#461) hito válasza pszihó (#458) üzenetére


hito
nagyúr

A Vodas telefon eszi a telenor és a telekom simet is.

Ez jól hangzik, nagyon korrekt.

1 simes változat

Ezt viszont sajnálom :(

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#462) Saccco válasza hito (#461) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem az a trükk, hogy 1 SIM-es a tálca?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#463) hito válasza Saccco (#462) üzenetére


hito
nagyúr

Nem. Állítólag ez a Mate 10 Pro 2 simesítés is csúsztatás és kockázatos. Reddit-en volt, aki arról számolt be, hogy letéglázták a telefonját a manőver során.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#464) kali válasza Saccco (#462) üzenetére


kali
legenda

Nem csak az, a SIM tálca cseréje kevés, Rebranding szükséges, ami szervizes firmware verzióval vagy a (fizetős) Funky Huawei segítségével megvalósítható, de két IMEI akkor sem lesz külön a két SIM kártyához, marad egy, ennyi hátrány és kockázati tényező marad az eredetileg kétkártyás verzióhoz képest.
Többen is megcsinálták vagy megcsináltatták a Mate 10 Pro-juknál, nem nehéz, de a fenti a helyzet.

hito: Aki ért hozzá, annak nem kockázatos, téglásítani legalábbis nem fogja.

[ Szerkesztve ]

(#465) hito válasza kali (#464) üzenetére


hito
nagyúr

És ez vaj' működik P20 Pro-nál is? :)

Bár sok értelme nincs, hiszen 10-20eFt lesz a két verzió között a különbség. A szoftveres matatás is lesz vagy 5-10 a megfelelő helyeken + sim tálca...és akkor még imei számod sincs.

Szerintem érdemesebb alapból picit többet kiadni a DS-esért, semmint tákolni, azért fizetni és a végén meg csak félmegoldás születik.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#466) kali válasza hito (#465) üzenetére


kali
legenda

Aki hajlandó a bootloader nyitására, már már most megoldhatja a P20 szériánál is, a nyitás nélkülire még várni kell kicsit.
Én is úgy voltam vele, ahogy te írtad, a megjelenéskor egykártyás Mate 10 Pro-t vettem a Telekomtól - a kétkártyás Mate 9-ük után reménykedtem, hogy a 10 Pro is olyan lesz, de egykártyás lett -, két hónappal később viszont szükségem volt kétkártyásra, ezért eladtam az egykártyást és vettem új kétkártyást, nem akartam mókolni és egy IMEI-vel használni két SIM kártyát.
Még szerencsém is volt, mert amikor cseréltem, pont jól leakciózta az egyik hivatalos viszonteladó a kétkártyást, így viszonylag olcsón jutottam hozzá.

(#467) Fryskitt válasza shift+ő (#459) üzenetére


Fryskitt
addikt

Hitellel a végén vsz azért drágább lesz.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#468) Risard válasza pszihó (#458) üzenetére


Risard
aktív tag

És aksiban milyen a note hoz képest?

[ Szerkesztve ]

(#469) #98880768 válasza Risard (#468) üzenetére


#98880768
törölt tag

Megeszi reggelire..

(#470) Risard válasza #98880768 (#469) üzenetére


Risard
aktív tag

Itt nem ezt mutatja azért kérdem aki már használja
[link]

(#472) gerner1 válasza Risard (#470) üzenetére


gerner1
veterán

Ennél a készüléknél is nagyon sok múlik azon, hogy az adott helyen, ahol a user használja, illetve ahol a napi rutinja zajlik, milyen a térerő (2G, 3G, 4G), akárcsak a többi gyártó készülékei esetében. Ebből a szempontból nagyon sok múlik a felhasználói körülményeken, amelyek nagyon kevés esetben azonosak. Éppen ezért sem lehet egzakt kijelenteni "A" -t vagy "B" -t. A felhasználói szokásokban pedig megintcsak jelentős különbségek lehetnek, éppen ezért rendkívül képlékeny ez miatt is.

Gyenge térerővel rendelkező helyen kb azonos a napi üzemidő. Ez kiderül azokból a posztokból, amelyeket az egyenesebb, és nem utolsó sorban pontosságra törekvő, objektív userek írnak a topikokban (nem csak itthon..). Amennyiben komolyan érdekel, akkor érdemes a topikokba beleolvasni (de, nem csak úgy "futtában" ). Sokan pedig, valamilyen különös okból "elfelejtik" megemlíteni, hogy gyakran (vagy állandóan) valamilyen energiatakarékos módban használják a készüléküket, + az egyébb szépítő gondolatok...
A korábbi tesó, Mate 10 Pro sincs "FOR" -ban (az azonos ligában játszókkal) valójában.
.

(#473) Risard válasza gerner1 (#472) üzenetére


Risard
aktív tag

Igen azért kérdeztem Tőle mert neki van mindkettő s elvileg ugyanott ugyanúgy használja. Note 8 am van s azért kérdem hogy mit lát üzemidőben hozzá képest.

(#474) kali válasza gerner1 (#472) üzenetére


kali
legenda

Ha elolvasod azon felhasználók tapasztalatait, akiknek volt Note 8 és Mate 10 Pro is - azonos helyeken és módon használva -, akkor láthatod, hogy jelentősen jobban bírja a Mate 10 Pro, mert a matematikát és a fizikát egyik gyártó sem tudja olyan szinten meghazudtolni, csak megmutatkozik az a -700 mAh.
Bodrik használta például mind a kettőt, nem véletlenül írta, amit.
Ez garantáltan igaz a Note 8 kontra P20 Pro esetén is.
A tesztek alapján sem véletlen a több (4 - 5) órás előny például a böngészős kijelzős használat esetén a nagyobb akkumulátorú P20 Pro és a Mate 10 Pro esetén a Note 8 ellenében.
Megannyi (volt ) S8+ tulaj is leírta, hogy a Mate 10 Pro jobban bírja nála, Bog még azt is, hogy az S9+ sem bírja nála olyan jól, mint előtte a Mate 10 Pro, meg a P20 Pro szerinte is széjjelüti az S9+-szt akkumulátoros üzemidőben, ez van, nem lehet egálba hozni -500, de pláne -700 mAh különbözetet.

[ Szerkesztve ]

(#475) gerner1 válasza kali (#474) üzenetére


gerner1
veterán

Nekem egyik sem volt még, de kollégáim közül többen váltottak Mate 10 Pro -ra, S8+ -ról. Üzemidőben, egyikük sem jelzett szignifikáns különbséget egyik, vagy másik javára. Én tőlük folyamatosan csak azt hallom (ha kérdezem), hogy "kb ugyan az" . Több mint 10éve ismerjük egymást. Miért állítanék kérdőjelet? S8+ -t sem ajnározták (én sem az enyémet annó), és nem is azok a fajták, akik a műszaki adatlap tartalmán "rugóznak". Náluk is inkább mérvadó a gyakorlati tapasztalat. Éppen ez az, amely miatt erős csábítást érzek még mindig a Mate10 Pro -ra, és azt gondolom, hogy a P20 Pro sem sokkal kevesebb.
Szóval, ott vannak azok a fizikai különbségek a pixelbontásban, és az akkuértékben (eddig is tisztában voltam velük), de igyekszem ezeket is annyira mérvadónak kezelni, mint például a DXO -s pontszámokat. Ahogy minden más készülék esetében is...

Engem speciel nem zavar, ha egyébként valakinek más a tapasztalata. Legyen az a tiéd, vagy Bodrik -é. De az biztos, hogy ilyen "huszárosan" nem vonnék kardot semmi mellett sem, mert az mindig a szubjektum iránya...

[ Szerkesztve ]

(#476) -FreaK- válasza kali (#474) üzenetére


-FreaK-
veterán

A gyári Androidot futtató telókra (OnePlus konkrétan) mondják hogy nagyon jól bírják aksi idővel, a viszonylag kis kapacitás ellenére. Erre mondjuk kíváncsi lennék, hogy milyen mértékben van így, mert nekem is az a gyanúm, hogy a 3450mAh OP6 nem fog felérni a 4000mAh-s Mate8-amhoz aksi időben, a gyári Android és a fejlettebb hardver ellenére sem.

(#478) kali válasza gerner1 (#475) üzenetére


kali
legenda

Lehet, hogy ők pont nem annyira foglalkoznak az akkumulátoros üzemidővel, vagy nem különösebben figyelik, esetleg nem úgy használják (ha például sokat böngésznek, fel kell, hogy tűnjön), de ha már a korábban írt - elfogulatlannak mondható - felhasználók is mérvadónak tartják itt a különbséget, akkor az jelent valamit.
Ha a Samsung olyat tudna, hogy egálba hozza azt a -500 - 700 mAh különbséget, annak minden gyártó, szakmai fórum, hírportál...stb. a csodájára járna, meg akkor nem arról szólna a következő Note, hogy nagyobb akkumulátort akarnak tenni bele, de muszáj, mert sok negatív visszajelzést kaptak azzal (Note 8) kapcsolatban, ellenkező esetben nem lépnének, mert minek, csak felesleges extra kiadás lenne...

A Mate 10 Pro tapasztalat alapján, látatlanban is megvenném a P20 Pro-t, mint nagyon jó akkumulátoros üzemidejű típust.
Ahogy például a Note 8-at csak a sovány akkumulátor miatt nem vettem meg végül saját részre, akkori tulajdonosa is lebeszélt róla, azóta ő is részben emiatt cserélte le másra.
S8+ (is) volt nálam, azt is gyengébbnek tartottam akkumulátoros üzemidőben a Mate 10 Pro-hoz képest.
A következő Note-ra vevő leszek - szeretnék már ismét egy jó Samsung telefont -, ha normális kapacitású akkumulátor lesz benne.

Az előző hozzászólásomban nem tudom, hogy minek került oda az a felesleges sz, nagyon nem kell az oda, így okés: S9+-t

(#479) shift+ő válasza Fryskitt (#467) üzenetére


shift+ő
senior tag

Nincs hitel, ez egy hitelkártya azonnal levonják a vételárból a kedvezményt. Amit te akár másnap de, a következő forduló napig bármikor kamatmentesen visszatölthetsz.

[ Szerkesztve ]

(#480) pszihó válasza Risard (#468) üzenetére


pszihó
aktív tag

P20 pro lassabban tölt fel. Gyors töltő ide vagy oda.
Viszont tovább birja az N8 nál.

Samsung S9 tab 5g (8/128) 1970 08 09.

(#481) kali válasza pszihó (#480) üzenetére


kali
legenda

A gyári SuperCharge töltőjével és kábelével töltöd és kiírja (a lezárt képernyőn), hogy Super töltés?
Mert akkor villám mód kellene töltenie.

[ Szerkesztve ]

(#482) Fryskitt válasza shift+ő (#479) üzenetére


Fryskitt
addikt

Úgy mondjuk nem rossz. :R

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#483) racerx válasza -FreaK- (#476) üzenetére


racerx
őstag

Nekem az OP5T-m(3000-es akku asszem) átlagos körülmények között (napközben 4-3G, du. otthon wifi) 3 nap -4óra SOT a töltések közötti idő. Otthon csak wifin, szobában, nem tudom annyit nyomkodni, hogy lemerüljön (nincs 8-9 szabad órám :). Az S8-am hasonló körülmények között fasorban se volt ehhez. Igaz nem is ugyanaz a kategória. Ha nem lenne ilyen fos a kamerája, akkor sose cserélném, de így sanszos lesz a p20pro..

(#484) gerner1 válasza kali (#478) üzenetére


gerner1
veterán

Ez is egy lehetőség, a sok közül...

(#485) Fryskitt válasza Saccco (#456) üzenetére


Fryskitt
addikt

Nyers erőben elég sok telefon odaver neki... :Y

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#486) Sodomizer


Sodomizer
csendes tag

Én 03.31-én rendeltem egy kék P20-at a Media Markt-ból. Valami ötlet mikor kellene hozniuk?

(#487) Fryskitt válasza Sodomizer (#486) üzenetére


Fryskitt
addikt

Mi volt a vállalás? :F

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#488) Sodomizer válasza Fryskitt (#487) üzenetére


Sodomizer
csendes tag

Azt így hirtelen nem tudom. A tippem az hogy 15.ig tart az előrendelés, és utána kezdik kiszállítani. Legjobb eset 16.a vagy később. Csak azért lepődtem meg hogy a P20 Pro-kat már viszik. Lehet azokra van valami egyéb regula

(#489) marco0007


marco0007
tag

Sziasztok! Tudja valaki, hogy honnan lehet megszerezni azt a háttérképet ami a reklámokban a P20 Pro-n van? Köszönöm!

(#490) kali válasza marco0007 (#489) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Nem tudom, hogy konkrétan melyikre gondolsz, de itt vannak csomagban a P20 Pro gyári háttérképek, hátha köztük van: Link

(#491) marco0007 válasza kali (#490) üzenetére


marco0007
tag

Tárgytalan. Benne van! Köszi Kali Mester!

[ Szerkesztve ]

(#492) esgabor75 válasza shift+ő (#479) üzenetére


esgabor75
csendes tag

És ha nem most van a szülinapom? Írjam át, ellenőrzik?

(#493) pszihó válasza kali (#481) üzenetére


pszihó
aktív tag

Köszi. A Note 8 töltöje volt a ludas én meg a hülye.

Samsung S9 tab 5g (8/128) 1970 08 09.

(#494) sgerry79


sgerry79
csendes tag

Az előrendelt P20Pro-ba van gyári szilikon tok

(#495) pszihó válasza sgerry79 (#494) üzenetére


pszihó
aktív tag

Van!

Samsung S9 tab 5g (8/128) 1970 08 09.

(#496) kali válasza sgerry79 (#494) üzenetére


kali
legenda

Nem csak előrendeltekbe, hanem később is, mindig lesz hozzá gyárilag, de nem is csak ennél, a Mate szériánál is van egy ideje a dobozban tok és a kijelzőn elég jó gyári fólia, példát vehetnének erről más gyártók.

Mr Keszi: A P-t nem vágom így fejből, hogy konkrétan milyen volt korábban, a tavalyi Mate-nél (10 Pro) szilikon, az biztos, mert nekem is itt van a dobozban. A Mate 9-hez műanyag volt anno.

[ Szerkesztve ]

(#497) #98880768 válasza kali (#496) üzenetére


#98880768
törölt tag

Tavalyiban nem műanyag volt?

(#498) farkas-lány válasza kali (#496) üzenetére


farkas-lány
csendes tag

P10-ben műanyag tok volt.

Örülök, hogy a P20 Pro-ban is van tok. Ezt eddig sehol nem említették :)

(#499) alexander12 válasza pszihó (#495) üzenetére


alexander12
aktív tag

És milyen anyag, jól néz ki? :))

kíváncsi, OP8T

(#500) kali válasza farkas-lány (#498) üzenetére


kali
legenda

Köszi, akkor a P szériánál csak most a 20-nál tértek át a szilikonra, a Mate-nél tavaly a 10-nél.
Mondjuk én pont nem használom a tokot, mert nem szeretem a fix tokokat, de attól még örülök, hogy a Huaweinél belefér gyárilag adni egy tokot és egy jó fóliát tenni a kijelzőre - ennek viszont hasznát is veszem -, más gyártóknál meg még a drágább készülékeknél sem lépik meg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.