Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:39

LOGOUT.hu

>> Légy szives kérdezés előtt olvasd el! <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) xedamen válasza hito (#1548) üzenetére


xedamen
senior tag

Kinek mi a hiba... Nekem az, hogy a beauty effectet nem lehet teljesen kikapcsolni és továbbra is mossa az előlapi kamerát, nekem ez bug :B Nyílván használható, de engem is inkább az eljárás bosszant.

Akinek telekomos a készüléke, a system update-nél nektek is ott van a ROM verzió felett, hogy DT.HUN ??

(#1552) tejeszacskó válasza #18001664 (#1549) üzenetére


tejeszacskó
tag

Tényleg nem kötözködni akartam, csak nem ér annyit az egész, higy bosszantsa az embert. Egyébként minden korábbi telefonomnál hullámokban jött ki, aminek biztos meg van az oka,de végül senki nem maradt le semmiről :D

(#1553) hito válasza xedamen (#1551) üzenetére


hito
nagyúr

Igen, ezt értem :) Engem nem zavarnak ezek a dolgok, ezért nem értem :DDD

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1554) #18001664 válasza xedamen (#1551) üzenetére


#18001664
törölt tag

Meg hogy a notification barnál nem lehet i/bekapcsolni a fényerő automatikus kezelését, a kameránál a fókusz nem mindig működik megfelelően, túl erôs a RAW-> JPG tömörítési algoritmus és még lehetne sorolni..De lehet az utóbbiek nem is lesznek javítva.

(#1555) xedamen válasza hito (#1553) üzenetére


xedamen
senior tag

Mondhatnám azt is, hogy a notch-nál össze-vissza ugrálnak az appok részei, sokszor elcsúszik, kikapcsolt notch-nál az Instagram egyes funkciói nem használhatók, messenger is össze-vissza mutat szövegeket... Elvileg a legfrisebb update ezt (is) javítja.

szerk.: (#1554) YamatoVTEC
Az a baj, hogy nem tudjuk mit fognak javítani a kamerán. Elvileg ISO 102400-at tud a lencse, profi módban 6400 a max jelenleg, beszélték, hogy változik majd. Szint úgy a 4k 30fps-re a stabilizálást (itt egyik youtube blogger azt mondta, hogy még dolgoznak az AI-n hozzá). Volt aki rebesgette, hogy érkezhet a 4k 60fps is, de kétlem, hogy Kirin egyelőre támogatja (vagy felforrna a telefon, robbangatni meg nem hiszem, hogy akarna a Huawei).

[ Szerkesztve ]

(#1556) pampika válasza tejeszacskó (#1552) üzenetére


pampika
őstag

Egyszerű az oka: ha kiderül, hogy hiba van egy új verzióban, akkor minél kevesebb embert érintsen. Ezért először kimegy kis %-nak, ha nem jön nagyobb hibajelentés, akkor nagyobb %-nak és így tovább. Persze ezt még módosítják, hogy a szolgáltatónak is jóvá kell hagynia, hogy működik a hálózatával, ha brandelt telefon.

(#1557) #18001664 válasza pampika (#1556) üzenetére


#18001664
törölt tag

Az átlag user azt sem tudja hogy kell hibajelentést küldeni...nem tartom magam amatőrnek de még én sem tudom, közvetlen hol lehet írni a fejlesztő csapatnak.

(#1558) tejeszacskó válasza #18001664 (#1557) üzenetére


tejeszacskó
tag

Gyűjtenek ők elég adatot :D

(#1559) #18001664 válasza tejeszacskó (#1558) üzenetére


#18001664
törölt tag

Én bepipáltam a felhasználói élmény javító programot is, gyűjtsék csak az infókat, legalább ennyivel segítek!

(#1560) pampika válasza #18001664 (#1557) üzenetére


pampika
őstag

Az átlag user majd pattog facebook/reddit/twitteren, de legalább eljut a szava a céghez. Ha nagy gebasz van, úgyis felkapják a tech blogok is.

(#1561) #18001664 válasza pampika (#1560) üzenetére


#18001664
törölt tag

Ez mondjuk igaz... :)
De az olyan észrevételekre mint az enyém ( rossz jpg tömörítés ) kb. sz@rnának rá, mert sokan azt sem tudják mi az, így észre sem veszik hogy rossz. :D
Én jelenteném valami hivatalos helyre, de hova?

(#1562) Aryon87 válasza retroid (#1550) üzenetére


Aryon87
félisten

Jelenleg egy szinten vannak. Hardverben ugyanaz, szoftverben van ujitas +1 kamera

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#1563) xedamen válasza #18001664 (#1561) üzenetére


xedamen
senior tag

TROLL ON

Panaszát benyújthatja a nemolvassasenkihamegigennemérdekel@hüvely.com vagy az
ígyiscsomóteladunkésharmadiklegnagyobbgyártóvagyunkminekjavítsuk@hüvely.com email címre :C :DD :D

TROLL OFF

Sosem tudni... Samsung olvasgat XDA-t is és fejlesztőket is igazoltattak le már onnan.
Egyébként itt lehet bugot jelenteni elvileg (Gugli szerint)

[ Szerkesztve ]

(#1564) pampika válasza xedamen (#1563) üzenetére


pampika
őstag

+ beállítások/fejlesztői menü és ott lehet küldeni (ha még nincs aktiválva, akkor a státusz menüben a build számra kell 7-szer nyomni)

(#1565) joop1122


joop1122
újonc

Nálam újra 100%-os töltöttségnél 15 óra használati időt ír. Pár napja is ugyanez volt... Egy gyári beállítások visszaállítása megoldotta a problémát... De nem szeretném mindig újra telepíteni...
( De,ha átváltom a privatspace-es felületre ott normális 2 napos üzemidőt írja)
Valakinél nincs hasonló probléma?

(#1566) hito válasza #18001664 (#1561) üzenetére


hito
nagyúr

Írtam már, hogy Pro módban kell használni 10MP-es felbontással. Ott nem fogsz hibát találni a jpeg tömörítésben, nem úgy, mint fotó módban ;)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1567) xedamen válasza joop1122 (#1565) üzenetére


xedamen
senior tag

Nem látsz az akkumlátornál valami gyanus tevékenységet?
Nekem tegnap (elsp nap) elég gyér volt, de 2 hétig nem is érdemes kb számolgatni.

FONTOS

Ha valaki használ Spotify-t (vagy más lejátszót) és Bluetooth fülest esetleg találkozhat "szaggatással" mikor lezárja a telefont és zsebre vágja. Nos velem ez történt, és eléggé megijedtem mert az első szériás Pixelnél is ez volt, majd hónapokig nem tudták javítani.
Megoldás:
Az alaklmazás beállításoknál ki kell kapcsolni a Spotify akksikímélő engedélyezését. Utána az Akkumlátor beállításokban is vegyetek ki minden auto szabályzó opciót az adott zenelejátszótól.

(#1568) joop1122


joop1122
újonc

Nem igazán mutat semmi olyat ami sokat fogyaszt.. ugyan olyan mint eddig... Ha kilövom az összes futó alkalmazást akkor se változik az üzemidő.
De mondjuk a képernyő idő 6 órát ugyan úgy ki bír most is.

(#1569) #18001664 válasza hito (#1566) üzenetére


#18001664
törölt tag

Sajnos nem így van...valóban jobb az eredmény ha Pro módban fotózol de csak akkor ha a RAW-ot dolgozod ki.
Most teszteltem megint, Pro mód RAW verziója 79.9Mb, a hozzá tartozó jpg 2.4Mb. A sima "Fotó" módban készített jpg pedig 2.81Mb. Tehát a Pro módban készített JPG verzió még durvább tömöritést kapott mint a "Fotó" módban készített JPG.
Ha a RAW-ot kidolgozod te magad akkor olyan 20-20Mb lesz egy kép...na ez a nem mindegy.

(#1570) xedamen válasza #18001664 (#1569) üzenetére


xedamen
senior tag

Nem értem miért nem 512 kb-os képekre tömöríti... (sarcasm) Elvégre csak 128 GB tárhely van... Azért egy S8-cal készült kép ott volt sokszor 6-8 mega :F

(#1571) Aryon87 válasza xedamen (#1570) üzenetére


Aryon87
félisten

Mert azoknal egy kilo elesites es szaturalas van, azert nagyobb a merete is. Huawei/Honor eseten ezek nincsenek pluszban.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#1572) #18001664 válasza xedamen (#1570) üzenetére


#18001664
törölt tag

Pont erről beszélek...letömörítik a 80 megás képet 2.5-re aztán mi meg pislogunk, hogy egy sz@r, részlettelen, az egész.
De hogy dícsérjem is...a tele kamera fantasztikus, oké túlélesít még picit de hihetetetlen mire képes! Rengeteget használom.
Az esti módot fejlesztették, eltünt a zsírkréta effekt, élesebb a kép és gyorsan rögzít nagyon. Haverom Mate 10 Prója 20 másodpercig csinálta azt a képet amit a P20 Prónak 4 másodpercébe telt.

(#1573) #18001664 válasza Aryon87 (#1571) üzenetére


#18001664
törölt tag

Oké de LG G4-nél nincs Samu effekt, mégis nagyobbak sokkal a jpg méretek :D

(#1574) Aryon87 válasza #18001664 (#1573) üzenetére


Aryon87
félisten

Na jo, ott meg mas algoritmust hasznaltak. Az az iranyelvet kellett vona vinniuk a gyartoknak. Higy Drakmusz kollegat idezzem: szoftveres trukkozes megy manapsag.
Egy G4 lealaz a mai napig sok gyartot kameraban.. persze ha eletkepes lenne a telo a bootloop hiba nelkul.

Egebkent meg jo lenne ha en is megkapnam a kamerasziftvereteket:D (allitolg meg is kapjuk)

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#1575) kali válasza joop1122 (#1565) üzenetére


kali
legenda

Ha arra gondolsz, amely értéket előre vetít, akkor az nem hiba, az aktuális használati szokásaid alapján számol és tippel, de ha kevesebbet használod, akkor az az érték automatikusan nő, ellenkező esetben meg csökken, túlzott jelentősége nincs a valós használati idő tekintetében.
Gyári visszaállítással nullázódik a használati szokás, azért megy feljebb az érték, de az a saccolt érték mindig csökkenni fog, ha fokozottabban használod a telefont, ha egy ideig viszont kevesebbet nyomkodod, akkor visszaállítás nélkül is nőni fog, kár amiatt visszaállítgatni a rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#1576) joop1122 válasza kali (#1575) üzenetére


joop1122
újonc

Akkor rendben lesz... Annyit használom kb. mint amit saccol. Köszönöm :)

(#1577) boadas válasza #18001664 (#1572) üzenetére


boadas
csendes újonc

A tele kamera alatt mit értesz pontosan?:)

Nagy általánosságban akkor nem érdemes pro módban fotózni 10mp-en, hanem inkább sima fotó módban 10mp?

Jövő héten elutazom és szeretnék jó képeket lőni, úgyhogy a legfrissebb tapasztalataid alapján egy kamera gyorstalpalót szívesen olvasnék:)

Előre is köszi

(#1578) janosibaja válasza #18001664 (#1572) üzenetére


janosibaja
őstag

Azt mérted már, hogy mit csinál 40 MP-es beállításban Pro módban?

(10 MP-nél időként - főként például a lombozat - igen elmosottnak tűnik.)

(#1579) zso79 válasza boadas (#1577) üzenetére


zso79
őstag

Ez hogy jött le neked abból a hozzászólásból??? :) Már többször volt róla szó: pro auto mód jobb, mint a sima... amiről itt szó van, az a tömörítés mértéke. Legyen az akármilyen, 1:1-ben jobbak a képek pro-ban, mint photo-ban. Ez a tömörítés(méret) - minőség összehasonlítás kicsit almát a körtével szitu... de ha már... két gyorsan lőtt kép rögzített témáról nálam fájl méretben nagyobb a pro mint a photo :)

[ Szerkesztve ]

(#1580) hito válasza #18001664 (#1569) üzenetére


hito
nagyúr

Na erre most csak egy klasszikust tudok idézni: a méret nem minden :D

Egyébként tényleg ne azt nézd! Nekem is feltűnt, hogy milyen picik a 10MP-es képek, de amikor belenagyítottam és azt láttam, hogy semmilyen (vagy csak nagyon kevés) készülék képes ilyenre, vagy hasonlóra, onnantól nem érdekel a képméret.

És még valami: a nyers képeknél annyira eltolja a WB és az árnyalatot, hogy nagyon nehezen lehet kihozni olyan jó minőséget belőle, mint a 10MP-es Pro módban készült jpeg. Sajnos.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1581) #18001664 válasza boadas (#1577) üzenetére


#18001664
törölt tag

Mindenképpen Pro módban fotózz úgy, hogy mentse a RAW-ot is. Jobb a Pro mód JPG verziója mint a sima "Fotó" mód JPG-je, hiába kisebb a fájlméret.
Én csak azért feszegetem ezt a témát mert ha ilyen kis fájlmérettel is ilyen minőséget tud, mit tudna ha kicsit visszább veszik a tömörítést?!

(#1582) #18001664 válasza hito (#1580) üzenetére


#18001664
törölt tag

:D
Valóban, a RAW kidolgozás bizonyos esetben elég nehéz, főleg ahol a sok égrészlet miatt vignettát dob a képre.

(#1583) hito válasza #18001664 (#1582) üzenetére


hito
nagyúr

:K

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1584) xedamen válasza #18001664 (#1582) üzenetére


xedamen
senior tag

Közben jött nekem a 120-as szoftver... Nézz rá te is!

(#1585) hito válasza xedamen (#1584) üzenetére


hito
nagyúr

Nekem megérkezett :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1586) #18001664 válasza xedamen (#1584) üzenetére


#18001664
törölt tag

Áhá, nekem is, köszi!

(#1587) #18001664


#18001664
törölt tag

Tudjátok mire kell az Amazon Assistant ( én meg legyepáltam )?
Lett egy HiTouch funkció, aminek egy része termékazonosítás ( vásárlás ) és QR kód része bekerült a kamerába...
Beállítások -> Intelligens asszisztens -> HiTouch.
A kameránál meg a bal felső sarok, " szem " ikon.

[ Szerkesztve ]

(#1588) xedamen válasza #18001664 (#1587) üzenetére


xedamen
senior tag

Amazon szolgáltatás, le lehet törölni nyugodtan.

Egyből jobb lett a kijelző érzékenység, ahogy írták. A gboard (Google keyboard) végre nem laggol. Kikapcsolt notch-nál rendben vannak az appok vége. Első blikkre ennyi. A szelfi kamera még mindig mossa a képet, annak a javítása a 128-asban van ha minden igaz

(#1589) zso79


zso79
őstag

Pro módban hogy lehet működésbe hozni a tele lencsét? Úgy néz ki csak photo-ban kapcsol át magától 3x -nél.

(#1590) hito


hito
nagyúr

Rögtön egy gyors kérdés a frissítés kapcsán: hogy lehet visszamenni előző verzióra? :D

zso79: nem lehet.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1591) janosibaja


janosibaja
őstag

Bocs, hogy még egyszer kérdem:

Nézte valaki, hogy a 40 megapixeles Pro mód jobb jpeg képeket gyárt-e, mint a 10 megapixeles Pro, vagy csak a fájlméret lesz nagyobb?

(#1592) hito válasza hito (#1590) üzenetére


hito
nagyúr

Rövidebben a kérdés: Huawei-nél lehet downgrade-elni?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1593) Aryon87 válasza hito (#1592) üzenetére


Aryon87
félisten

Lehet, de az teljes gyalulassal jar. Legegyszerubb erre tudtommal a firmware finder. De az okosabbak megirjak pontosabban

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#1594) hito válasza hito (#1592) üzenetére


hito
nagyúr

Ha nem lehet, a Huawei-jel egy életre leszámoltam! Sikerült szándékosan szétmocskolni a számomra legfontosabb részét a kamerának:

- az 1080p 60fps egy trágya lett, csakúgy, mint a többi készüléknél

Azért szerettem, mert ezt a módot egyedülállóan kezelte: nem cseszte szét a színeket, nem lett egy szétélesített trágya, részletes, természetesen éles képe volt, gyönyörű színekkel. Ehhez képest most ugyanakkora szarkupac, mint a többinél. 24mbps-t visszavették 18mbps-re, és minderről ....sznak tájékoztatni, közlik, hogy kamera optimalizált működése, felteszed és jön a meglepi :(( :(( :(( :(( :W :W :W Szemét gyártó ez is, mint a többi. Ha nem tudom downgrade-elni, viszem a szervizbe, ahol követelni fogom az előző szoftver visszarakását, nem megfelelő tájékoztatás miatt!

Aryon87: köszi!

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1595) Aryon87 válasza hito (#1594) üzenetére


Aryon87
félisten

Na ez nem tul biztato..
100% lehetseges a downgrade, csak nem tudom annak modjat, igy varnod kell, mig segitenek ebben.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#1596) hito válasza Aryon87 (#1595) üzenetére


hito
nagyúr

Komolyan mondom az ész megáll azon, amit megengednek maguknak a gyártók! :((

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1597) hito válasza Aryon87 (#1595) üzenetére


hito
nagyúr

Egyébként Mate 10 Pro topicban a downgrade szóra keresve azt írják, hogy bootloader nyitás és root kell hozzá. :(

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1598) Aryon87 válasza hito (#1597) üzenetére


Aryon87
félisten

Hm....
Vard meg Kali-t, o fog tudni segiteni ebben a kerdesben.
P10, P9 topikokban esetleg info?

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#1599) hito válasza Aryon87 (#1598) üzenetére


hito
nagyúr

Annyira régre nem akarok visszanyúlni. Nem biztos, hogy releváns infók lennének. Még az sem biztos, hogy ami Mate 10 Pro-nál működik, az P20 Pro-nál is és fordítva.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1600) Aryon87 válasza hito (#1599) üzenetére


Aryon87
félisten

Kell mukodjon, mert hardverileg ugyanaz a 2 telefon. Ha jol emlekszem Kali irta nalunk a topikban, hogy FF az megcsinalja a dolgokat, annyi, hogy gyalulja az egeszet.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.